Τι θα έκανες αν....

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι θα έκανες αν ξαφνικά κι ενώ είσαι σε σταθερή, μακροχρόνια σχέση, εμφάνιζες ΣΜΝ;

"Με κεράτωσες, ρε;;;;" :beating:

Τι θα έκανες αν έπεφτε στην αντίληψή σου πως κάποιος από εδώ μέσα σε σχολιάζει αρνητικά;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Τι να έκανα; Θα αποδεχόμουν το γεγονός πως υπάρχουν κι αυτοί που δεν διαθέτουν καλό γούστο. :P



Τι θα έκανες αν ενώ είχες μαζέψει αρκετά χρήματα να αγοράσεις κάτι που ήθελες από καιρό, ένα αγαπητό πρόσωπο σου ζητούσε το ποσό αυτό για να καλύψει κάποια άμεσή του οικονομική ανάγκη;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εξαρτάται. Αν η ανάγκη είχε σχέση με κάτι έκτακτο και απρόβλεπτο θα του έδινα τα χρήματα. Αν η ανάγκη ήτανε κάτι που μπορούσε να προβλέψει και το αμέλησε τότε θα κοιτούσα το ιστορικό του. Αν ήταν η πρώτη φορά που το έκανε θα του έδινα τα χρήματα. Εαν δεν ήτανε η πρώτη φορά δεν θα του τα έδινα, διότι δεν ειναι αποδεκτό για εμένα να συντηρείς τις κακές συνήθειες των άλλων στο όνομα της αγάπης. Αντιθέτως, όποιος αγαπά πραγματικά είναι διατέθημενος να δώσει κάποια σκληρά μαθήματα όταν χρειάζεται για το καλό του άλλου, ακόμη και όταν αυτό σημαίνει πως θα υπάρξει ζημιά στη μεταξύ τους σχέση.

Τι θα έκανες αν ο σύντροφός σου πάθαινε ένα σοβαρό ατύχημα και έμενε αναπειρος.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα τον βοηθούσα να διαχειριστεί τη νέα καθημερινότητα και ψυχολογία του και θα βρίσκαμε κι έναν τρόπο να βολέψουμε τα οικονομικά αν επηρέαζε τη δουλειά του.



Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι ο/η πρώην σου τα έφτιαξε με την/τον αδερφή/ό σου; (έστω και υποθετικά αν δεν έχετε αδερφό-ή).
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Εύγε. Εξαίρετη επιλογή για την πρώην μου !!! Δεν θα με ενοχλούσε δηλαδή, από την στιγμή που είναι πρώην. Τώρα αν υπήρχαν ακόμα συναισθήματα, ε θα τα κρατούσα για τον εαυτό μου.

Τι θα έκανες αν ο αδελφός/αδελφή σου φλέρταρε με την σχέση σου;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Θα τον άρπαζα θα του έριχνα 2-3 δυνατές, και θα του έλεγα σύνελθε ρε μαλακισμένο.

Τι θα έκανες αν ο κολλητός/η σου φλέρταρε με την σχέση σου
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Εύγε. Εξαίρετη επιλογή για την πρώην μου !!! Δεν θα με ενοχλούσε δηλαδή, από την στιγμή που είναι πρώην. Τώρα αν υπήρχαν ακόμα συναισθήματα, ε θα τα κρατούσα για τον εαυτό μου.
@hack3r το βουδιστικό μοναστήρι επέστρεψε



Στην ερώτηση του Gaspar, θα προσπαθούσα μ' έναν ψύχραιμο διάλογο να καταλάβω γιατί συμπεριφέρεται έτσι και πώς αισθάνεται, θα της εξηγούσα πώς με κάνει να νιώθω κι εγώ κι αν το συνέχιζε, θα απομακρυνόμουν.


Τι θα έκανες αν η σχέση σου έκλαιγε κάθε φορά που πηγαίνατε να τσακωθείτε;
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
@hack3r το βουδιστικό μοναστήρι επέστρεψε



Στην ερώτηση του Gaspar, θα προσπαθούσα μ' έναν ψύχραιμο διάλογο να καταλάβω γιατί συμπεριφέρεται έτσι και πώς αισθάνεται, θα της εξηγούσα πώς με κάνει να νιώθω κι εγώ κι αν το συνέχιζε, θα απομακρυνόμουν.


Τι θα έκανες αν η σχέση σου έκλαιγε κάθε φορά που πηγαίνατε να τσακωθείτε;
χαχαχα είναι πολλά τα χρόνια του διαλογισμού Αγάπη !!!!

Θα ξενέρωνα. Όταν υπάρχει αγάπη εκατέρωθεν οι τσακωμοί είναι από τα καλύτερα πράγματα !!!

Τι θα έκανες αν ένα από τα παιδιά σου σε έβλεπε με φθόνο;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα προσπαθούσα να καταλάβω για ποιο λόγο κλαίει. Κάποιες γυναίκες κλαίνε γιατί δεν μπορούν να αντέξουν την ένσταση της στιγμής, ενώ άλλες κλαίνε χειριστικα για να τις λυπηθείς, να σταματήσει ο καυγάς, να πάει αλλού το θέμα και να τη γλιτώσουν. Κυρίως το κάνουν όταν φταίνε. Ε με την πρώτη περίπτωση το να κάνεις; Απλά μάλλον σταμάτας και κανεις ήρεμη κουβέντα. Με την δεύτερη χωρίζεις γιατι δεν ειναι καθόλου καλ σημάδια αυτά. Τωρα θα μου πεις πως το ξεχωριζεις; Ε μαλλον από την προθυμια της να λυθεί το θέμα και όχι απλά να ξεχαστεί.



Τι θα έκανες αν ένα από τα παιδιά σου σε έβλεπε με φθόνο;

Θα προσπαθούσα να καταλάβω τι λάθος έχω κανει.


Αν κάνουμε την κουβέντα πιο βρωμερη. Τι θα έκανες αν έπιανες την σχέση σου να παίζει μπάλα με γονιό σου.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Το να παίζει μπάλα σημαίνει να ανταποκρίνεται στο ερωτικό κάλεσμα και η μάνα μου ας πούμε; Αν ναι, αυτόν θα τον χώριζα αλλά για τη μάνα μου θα πάθαινα τρομερό σοκ και θα προσπαθούσα να καταλάβω τι της συμβαίνει και συμπεριφέρεται έτσι.



Τι θα έκανες αν έβρισκες στην πόρτα σου τρία νεογέννητα κουταβάκια;
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Θα τα πήγαινα σε καταφύγιο για αδέσποτα.

Τι θα έκανες αν έμπαινες κατά λάθος σε χρονομηχανή και σε πεταγε το 50.000πχ σε μια φυλή Νεάντερταλ χωρίς δυνατότητα επιστροφής
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα γινόμουν ο θεος της φυλής που θα τους έδινε το δώρο της φωτιάς, της μετάλλουργιας και της αποτρίχωσης.


Τι θα έκανες αν μάθαινες πως ο διευθυντής στη δουλειά κλέβει από την εταιρία.
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Θα προσπαθούσα να μαθευτεί χωρίς να φανώ εγώ .


Τι θα έκανες αν ηθελες να χωρίσεις και το πρόσωπο σου έλεγε ότι δεν αντέχει χωρίς εσένα και θα αυτοκτονήσει και να μη χωρίσετε ;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μάλλον στην αρχή θα υπεκυπτα στον εκβιασμό λογο συναισθηματικο δεσιματος αλλά μετά από κάποιο χρονικό διάστημα όλο αυτό θα μαζευοτανε μέσα μου και έφευγα χωρίς να με νοιάζει.


Τι θα έκανες αν η σχέση σου έκανε σεξτινγκ με άλλους.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα τον ρωταγα να μαθω το γιατι, φυσικα αν ειχε παιχτεί κατι αλλο θα εφευγα.


Τι θα εκανες αν μαθαινες οτι ολα σου τα υπαρχοντα χαθηκαν?
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Εξαρτάται πώς. Αν μου τα έκλεβαν θα έκανα τα δέοντα μήπως και ανακτήσω, έστω και μέρος αυτών. Αν τα έχανα σε μια καταστροφή (πυρκαϊά λ.χ.), θα θρηνούσα.
Κι αν έβρισκα τη δύναμη θα ξεκίναγα να αποκτήσω άλλα.




Αν σου έλεγαν πως χρειάζεται να εγκαταλείψεις άμεσα το κτήριο που μένεις κι είχες χρόνο να πάρεις ελάχιστα πράγματα, ποια θα ήταν αυτά;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
νομιζω μια αλλαξια ρουχα και τα βασικα εγγραφα/ταυτοτητες και τη γατα μου :D


Αν επρεπε να διαλεξεις αναμεσα στο τωρα και στο χθες τι θα επελεγες?
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Το χθες.


Είσαι με τις πυτζάμες, δεν έχεις λουστεί και γενικά η όψη σου δείχνει χάλια από την τελευταία σου κατάχρηση (όποια κι αν είναι), όταν ξαφνικά σου χτυπάει το κουδούνι ο έρωτάς σου σε επίσκεψη-έκπληξη. Τι κάνεις;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Του ανοιγω κανονικα😂ο ερωτας μας βλέπει κι οταν ειμαστε στα κατω μας, στις ασχημες στιγμές μας, δεν ειναι μονο happy face σε ολα😊και αν δε με ηθελε ετσι οπως περιεγραψες τοτε δεν θα ήταν καν ερωτας.


Τι θα κάνατε αν σας δινονταν τρεις ευχές; Τι θα θέλατε;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
1. Να μπορώ να τηλεμεταφέρομαι
2. 2Κ στην τράπεζα κάθε μήνα μέχρι να πεθάνω
3. Να τελειώσει η ιστορία με τον κοβιντ γιατί κούρασε


Τι θα έκανες αν σου ριχνόταν κολλητός/ή του πατέρα σου/της μάνας σου που ήταν γοητευτικός/ή και single;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top