Τι επάγγελμα θέλατε να ακολουθήσετε όταν ήσαστε μικροί;

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Ένα από τα όνειρα ήταν να γίνω καλαθοσφαιριστής! Το κατάφερα και χαίρομαι που είμαι ακόμη εν ενεργεία!

Μόνο τη μεγάλη μεταγραφή-για το πολύ χρήμα λέμε- δεν κατάφερα να κάνω ακόμη :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
Μικρή πέρασα απʼόλα τα επαγγέλματα… ανάλογα με το βιβλίο που διάβαζα :P… ήθελα λοιπόν να είμαι και κατάσκοπος, και ερευνητής, και γιατρός και συγγραφέας και… οτιδήποτε συναρπαστικό.
Τελικά έγινα μαμά. και παλι... συναρπαστικότατο.:P:P:P
Έχει πλάκα όμως… ελάχιστοι είναι εκείνοι που κάνουν πραγματικότητα το παιδικό τους Όνειρο... οι πιο τυχεροί το κάνουν hobby…
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kakerlak

Περιβόητο μέλος

Η Kakerlak αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 6,204 μηνύματα.
λεπον για να δούμε...:P

αεροσυνοδός
νηπιαγωγός
αστυνομικός
κτηνίατρος

αυτά τα 4 κυρίως:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

giamen

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η γεωργια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 164 μηνύματα.
Μικρη ηθελα να γινω οδοντιατρος..Μετα καλαθοσφαιριστρια..(lol :P) Τελικα κατεληξα στην ιατρικη..(Αν και το δευτερο ονειρο μου λειπει πολυ δυστυχως θα μεινει μονο ονειρο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Εγώ ήθελα να γίνω πολλά! Αστυνομικός, ταμείας σε σουπερ-μαρκετ(:worry:), ταμείας στα διόδια(:crazy:) οτιδήποτε αρκεί να μην κουραζόμουν... και γενικά είχα μεγάλες βλέψεις για τον εαυτό μου!!! :P:P:P

Το όνειρό μου ήταν να γίνω δικηγόρος! Δυστυχώς δεν τα κατάφερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Αεροπόρος,Γιατρός και συγκεκριμένα οφθαλμίατρος και στο τέλος δοκιμαστής ηλεκτρονικών παιχνιδιών (ναι υπάρχει και πληρώνεται αδρά) και προγραμματιστής.

Για βιοποριστικούς λόγους το τελευταίο για χόμπι το προηγούμενο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hakuna Matata

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Άτομο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,921 μηνύματα.
Αυτο που ειμαι.
Εβαλα τα χερακια μου κι εβγαλα τα ματακια μου. Καλα να παθω για να χω αδυναμια στο μπαμπα.

Και τωρα θελω να γινω αυτο που ημουν τοτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρούλα ήθελα να γίνω κτηνίατρος (για να βοηθάω τα ζώα), μετα ήθελα να γίνω περιπτερού:worry: (για τις σοκολάτες:slourp:), μετά αστυνομικός (μου αρεσαν οι στολές στους, αυτο ευτυχως μου πέρασε γρήγορα), τωρα προσπαθώ να γίνω ναυπηγός κ ελπιζω να μην το μετανιώσω...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chimera

Δραστήριο μέλος

Η Chimera αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 723 μηνύματα.
Με χρονολογική σειρά ήθελα να γίνω :
-συγγραφέας
-φιλόλογος
-διερμηνέας
-ψυχολόγος
Για λίγο ήθελα οικονομικά επίσης αλλά κατέληξα στην Πληροφορική :wacko::P.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Phoebe

Διακεκριμένο μέλος

Η Κομπάρσα α αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών, επαγγέλεται Αεροσυνοδός και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 7,312 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρούλα ήθελα να γίνω κτηνίατρος (για να βοηθάω τα ζώα), μετα ήθελα να γίνω περιπτερού :worry: (για τις σοκολάτες:slourp:), μετά αστυνομικός (μου αρεσαν οι στολές στους, αυτο ευτυχως μου πέρασε γρήγορα), τωρα προσπαθώ να γίνω ναυπηγός κ ελπιζω να μην το μετανιώσω...:/:

Ωχ τώρα που το σκέφτομαι και εγώ ήθελα να γίνω περιπτερού για τον ίδιο ακριβώς λόγο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Όταν ήμουν μικρούλα ήθελα να γίνω κτηνίατρος (για να βοηθάω τα ζώα), μετα ήθελα να γίνω περιπτερού:worry: (για τις σοκολάτες:slourp:), μετά αστυνομικός (μου αρεσαν οι στολές στους, αυτο ευτυχως μου πέρασε γρήγορα), τωρα προσπαθώ να γίνω ναυπηγός κ ελπιζω να μην το μετανιώσω...:/:

:rofl::rofl:

Ναυπηγός πώς και έγινες;; :confused::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δανάη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Δανάη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 1,127 μηνύματα.
:rofl::rofl:

Ναυπηγός πώς και έγινες;; :confused::P

ελα μου ντε...ισως η αδυναμια στον μπαμπά μου...δε ξερω...:/:
κοιτα δεν ειναι οτι δεν μ'αρεσει...απλά δεν ηταν ποτέ το ονειρό μου...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kalypso

Περιβόητο μέλος

Η lily allen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Μονακό (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
ελα μου ντε...ισως η αδυναμια στον μπαμπά μου...δε ξερω...:/:
κοιτα δεν ειναι οτι δεν μ'αρεσει...απλά δεν ηταν ποτέ το ονειρό μου...:/:

Βασικά, από όσους είμαστε εκεί μέσα, πιστεύω ότι ούτε των μισών δεν ήταν όνειρο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριαχ

Νεοφερμένος

Η Μαρία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 8 μηνύματα.
Το δικό μου όνειρο ήταν να γίνω πρωταθλήτρια ενόργανης γυμναστικής! Αφού προσπάθησα και δεν έγινε, αποφάσισα να γίνω κάτι πιο εύκολο και πολύ κοινωνικό. Κοινωνική λειτουργός! Έπειτα δασκάλα! και τελικά έγινα χημικός! ήξερα πολύ καλά χημεία και ήθελα να σκέφτομαι τον εαυτό μου σε σχολείο. Άκου τώρα. Εδώ κάνουν αμάν και πότε τα παιδιά να φύγουν από το σχολείο και εγώ με το που έφυγα, ξαναγύρησα... Τι να πω. Έχουν τη δική τους γλύκα τα πιτσιρίκια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

cosette

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η cosette αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 229 μηνύματα.
Ως παιδί είχα πολλά ενδιαφέροντα και ως συνέπεια μου άρεσαν πόλλα επαγγέλματα που ήταν βέβαια διαμετρικά αντίθετα μεταξύ τους:whistle:. Αυτό είναι καλό όταν είσαι ακόμα μικρός γιατί μπορείς να πλάθεις τα ονειρά σου με μεγαλύτερη ευκολία, αλλά καταντάει πρόβλημα όταν στην τρίτη λυκείου θες να δηλώσεις σχολές και από τα 5 πεδία.:/:
Λοιπόν ας το πάρουμε χρονολογικά:
Από πολύ μικρή ήθελα να γίνω κτηνίατρος (και όταν έκανα το μηχανογραφικό ήθελα κατα βάθος... αν όμως είχαμε κτηνιατρική στην Αθήνα:P)
Στο νηπιαγωγίο ήθελα να γίνω ζωγράφος και χορεύτρια (αυτά μπορούν να γίνουν ακόμα ως hobbies...so no problem)
Στο δημοτικό ήθελα να γίνω δασκάλα (στις πρώτες τάξεις, μετά κατάλαβα ότι δεν υπήρχε περίπτωση να αντέξω με την καμία:hehe:), δημοσιογράφος, ηθοποιός, again κτηνίατρος, γιατρός και αστρονόμος.
Στο γυμνάσιο κινούμενη σε παρόμοιο κλίμα, ήθελα να γίνω γιατρός(όχι παιδίατρος:devil:), χημικός, αρχιτέκτονας , διαφημιστής ... αρχαιολόγος και ψυχολόγος.
Τον κτηνίατρο τελικά τον απέκλισα γιατί δεν θα άντεχα να βλέπω ζωάκια θύματα της ανθρώπινης βαρβαρότητας...:(
Στο λύκειο (που υποτίθεται ότι καταστάλαξα λαμβάνοντας υπόψη και τις δυσκολίες του κάθε επαγγέλματος) ήθελα να γίνω γιατρός, διαφημιστής, οικονομολόγος ή αρχιτέκτονας.
Βέβαια έως και τη β λυκείου σκεφτόμουνα και για χημικός, χημικός μηχανικός :whistle:

Σήμερα είμαι φοιτήτρια και μία εν δυνάμει οικονομολόγος και πρέπει να ομολογήσω ότι είμαι αρκετά ευχαριστημένη με την έκβαση των πραγμάτων. Πιστεύω ότι ακόμα και στην ιατρική να περνούσα δεν θα άντεχα την αναμονή και φυσικά ποτέ δε θα έβρισκα δουλεία στην Ελλάδα, καθώς με ενδιέφερε περισσότερο ή έρευνα. Πραγματικά θεωρώ πολύ ενδιαφέρρουσα τη σύνδεση της οικονομίας με την πολιτική, τις διεθνείς σχέσεις και τον αντίκτυπό της στην κοινωνία και πιστεύω ότι τελικά έχω κατασταλάξει ότι αυτό πραγματικά θέλω να κάνω.:clapup:

(Αν, λέμε τώρα:worry:, ξαναλλάξω γνώμη μπορώ πάντα να γίνω σεφ):slourp:

Sorry, για το σεντονάκι:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nininaou

Διάσημο μέλος

Η Ρηνούλα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 2,455 μηνύματα.
Μικρή ήθελα να γίνω φιλόλογος, όπως η θεία μου η "καθηγήτρια".
Στο δημοτικό βιβλιοθηκάριος ("βιβλιοθήκης"), μουσικός, "αριθμητικός", ζωγράφος, και τώρα αρχιτέκτονας...Είδωμεν...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
Από όταν θυμάμαι τον εαυτό μου γιατρός ήθελα να γίνω :(:(:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blk88memorz

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο blk88memorz αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών. Έχει γράψει 220 μηνύματα.
Νομίζω πως ήθελα τα κλασικά όπως όλα τα παιδάκια.
Αρχαιολόγος, Αστροναύτης και Power Ranger.
Hahahah. Τλκ δεν με κόβω να ακολουθώ τα όνειρα μ :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dalcfu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η dalcfu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 218 μηνύματα.
Μικρή ήθελα να γίνω χημικός γιατί με ενθουσίαζε το όλο σκηνικό της μίξης ουσιών μέσα σε δοκιμαστικούς σωλήνες. Παρέπεμπε σε κάτι μυστηριώδες και μαγικό στο παιδικό μυαλό μου. Τελικά στην πορεία ανακάλυψα ότι δεν σκάμπαζα από θετικές επιστήμες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Συνταξιούχος τεμπέλης. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top