Σκέψεις... III

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Μόνο όσοι ξυπνανε το πρωί μπορούν να απολαύσουν στο σύνολό της μια ημέρα
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
Τελικά μήπως να μεταναστεύσω στο νότο;
Σαν αποδημητικό πτηνό;
Αλλιώς βλέπω να την πληρώνει η γατογουνα μου
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Η ζωή είναι matrix δεν υπάρχει αμφιβολία και το κλειδί για την αιωνιότητα είναι:
ΨΥΧΡΑΙΜΙΑ

'Don't Panic' που έλεγε και ο Adams.

Πείτε μου όμως πια είναι η πιθανότητα ο σκύλος σου να θέλει να χέσει δίπλα σε υπόνομο, εσύ να πας να βγάλεις απ' την τσέπη σου τα σακουλάκια και μαζί με αυτά να σου πέφτει το κλειδί του αυτοκινήτου (το ακριβό με το immobilizer :look:) να κάνει δύο γκελ στο δάπεδο και να πέφτει μέσα στον υπόνομο!

1702033252803.jpeg


Υπάρχει βέβαια και θετική πιθανότητα, ο υπόνομος ήταν δρόμου με φαρδιές μπάρες, σαν κι αυτόν. :P

1702033454869.jpeg


Μου πήρε κανένα μισαωράκι να φτιάξω το σωστό εργαλείο (ένα περιστρεφόμενο φτιαράκι) αλλά ευτυχώς τα κατάφερα. :D

1702033566260.png
1702033584402.png


1702033612112.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Καμιά φορά, μου λείπει αυτό που μου λείπει. Πριν συνέλθω και θυμώσω λιγουλάκι για την τιμή των όπλων. Αλλά δεν έχω πραγματικό θυμό, μια αδιαφορία μόνο, ενίοτε και ματαίωση. Γιατί καμιά φορά, αυτό το ενίοτε, μου λείπει αυτό που μου λείπει.

Κι ύστερα μου λέω, "όλα καλά, δεν πειράζει"

Να σου ψιθυρίσω ένα μυστικό; Ε, λιγουλάκι, πειράζει.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Η μαύρη μου η τύχη....
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,862 μηνύματα.
Δεν υπάρχει πιο πλούσιο συναίσθημα από αυτό που σου παρέχει το γουργούρισμα μιας χαδιάρας γάτας.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
43bdfdbc4226.gif
 
Τελευταία επεξεργασία:

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,596 μηνύματα.
Οι χαρές είναι πουλιά , είπε ένας Κινέζος σοφός κι όσο πιο δυνατές είναι τόσο πιο μακριά πετάνε. Οι λύπες είναι δέντρα κι όσο πιο μεγάλες είναι τόσο πιο βαθιά ριζώνουν. Ο άνθρωπος είναι χώμα βαθιά ριζώνουν μέσα του οι λύπες και βλέπει τις χαρές μακριά του να πετούν.

Εσωτικά Τοπία, 1991, Η Φωνή της Σιωπής, (εκδ. Νεφέλη) . Αργύρης Χιόνης
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Ακόμα ειμαι ο καλύτερος μωρή.

Ούτε με έκανες, ούτε με ξέκανες.

Ήμουν, είμαι και θα είμαι!

Στο φουλ όλα.-
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
«κάθε ασθένεια που δεν μπορεί να αντιμετωπιστεί με τη ρακή, είναι σοβαρή» :D

1702207056679.png
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Μη, φίλα ψυχά, βίον αθάνατον σπεύδε, ταν δ’ έμπρακτον άντλει μαχανάν.
Ω αγαπημένη μου ψυχή, μην επιδιώκεις αιώνια ζωή, αλλά άντλησε όσα περισσότερα μπορείς από την πραγματική ζωή.

Πίνδαρος
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,008 μηνύματα.
Στερνή μου γνώση, να σε ειχα πρώτα.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
He who makes a beast of himself gets rid of the pain of being a man.
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
You run out of time, you die.
You run out of money, you die.
How lovely
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top