Σκέψεις... III

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
IMG_2842.jpeg
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Αν έχετε μια ευγενική ψυχή, θα καταλάβετε μια μέρα πως η μόνη δυνατή ευτυχία είναι η προσφορά του εαυτού σας.

Θεοτοκάς
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Προτιμώ μια άσχημη αλήθεια από ένα όμορφο ψέμμα.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,475 μηνύματα.
Kαι το φως μέσα στο σκοτάδι φέγγει, και το σκοτάδι δεν το κατέλαβε...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Weird dreams. Μια περίεργη μορφή με καλή αύρα, να μου λέει:

"Ναι, είναι με άλλον, τον λένε τάδε (λολ #1)
Θα την παρατήσει σύντομα αυτός, γιατί ξέρει ότι είναι τσιγκούνα (λολ #2)
Αυτη δεν ασχολείται πολύ , γιατί γυρίζει σπίτι και το μυαλό της είναι στη Βυζαντινή Αυτοκρατορία (λολ #3 κόντεψα να ξεραθώ στα γελια μες τον ύπνο μου από τη γελοιότητα)"

Ξυπνάω, πίνω καφεδάρα και είμαι σε φάση:

"Χάθηκε να μου πει τα νούμερα του Τζοκερ;;"


Δηλαδή κάνεις που κάνεις τη μυθοπλασία, ρίξε καμια ρημάδα χρήσιμη ιδέα. :upside:
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Αν κατάλαβα κάτι από τη ζωή είναι ότι όλοι αυτοί οι καθωσπρέπει, αυτοί οι "καλοσυνηδες" που ρε πουλάκι μου τους χαλάς χατήρι και δε βγάζουν νεύρο, όπως λένε στα λόγια μόνο - μπροστά στους άλλους για να τσιμπήσει το επόμενο θύμα, θέλουν audience βλέπεις οι νάρκισσοι, ε τελικά μόλις τους χαλάσεις τη σούπα, βογγάνε σαν τον τράγο που κάθησε πάνω στα αγκάθια.

Οι πρώτοι ειναι που μόλίς πετύχουν άνθρωπο με ενσυναίσθηση τον ρημάζουν σύγκορμο στην απατεωνιά.

Πουλαγάπηδες και αγοραζαπατεώνηδες.

Πάρε αγάπη να δεθείς καλά καλά με το σκοινί γύρω γύρω απο το λαιμό, κι όταν είναι η ώρα της αυλαίας τσακ το σκοινί "δένει" και κλακ σου σπάνε το λαιμό.

Ρε γάμα τους από την αρχή, να σε σέβονται, κι όποιος αντέξει. Κι αμα βρεθεί και κανας ήρωας να μείνει όρθιος, εκεί ναι, αγάπα λίγο λίγο στο τέλος. Όταν θα χουν αποδειξει το σαρκί τους τι ιδρώτα βγάζει.

Όχι δεν έγινε κάτι. Απλά σκόρπιες σκέψεις.

Άλλοι έχουν κρίση μέσης ηλικίας, εγω είχα διαφώτιση μέσης ηλικίας. Δεύτε λάβετε.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
1690353650230.png

1690353495476.png


Εσύ...δούλευε σκλαβάκι. :look:
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
Ποιο φως αποχαιρέτησες
ποιες πόρτες ποιους γειτόνους
Ο κόσμος ολος γέμισε φωτιές και δολοφόνους.
Μ.Ελευθερίου​
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
798a9c67170d6d29c57d3e32663ab43a.jpg
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,065 μηνύματα.
Κι είναι και κάποιοι άνθρωποι που νιώθουν τόσο ώριμοι και τη βρίσκουν να δίνουν συμβουλές στους άλλους αλλά όταν τα πράγματα δεν πάνε όπως ακριβώς τα θέλουν πεισμώνουν σαν 5χρονα που δεν τους πήραν το πλέι μομπίλ.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,048 μηνύματα.
Για αγύμναστο λιώμα, μια χαρά έβγαλα 4 ράφια τόμους και μετέφερα ολοκληρη βιβλιοθήκη στην άλλη άκρη σε ένα τεταρτάκι.

Τελικά τα "ώχου μωρέ που να το κάνω τώρα" του μυαλού, είναι μακραν πιο "δύσκολα" από την πράξη.

Φαντάσου τι μου έχω στερήσει στη ζωή.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Δε θα βρεις ποτέ το ίδιο άτομο δύο φορές, ούτε ακόμα και στο ίδιο άτομο.
Mahmoud Darwish
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Δεν εξηγείται αλλιώς. Εκεί μέσα πρέπει να έχουν βάλει κριτήριο ότι για να γίνεις υπεύθυνος πρέπει να είσαι : ξινός , απότομος και κυρίως να μη θες να δεις άνθρωπο μπροστά σου ! :)
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top