Σκέψεις... III

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.

O άνθρωπος πρέπει κάθε μέρα ν’ ακούει ένα γλυκό τραγούδι, να διαβάζει ένα ωραίο ποίημα, να βλέπει μια ωραία εικόνα και, αν είναι δυνατόν, να διατυπώνει μερικές ιδέες. Αλλιώτικα χάνει το αίσθημα του καλού και την τάση προς αυτό...» (Γκαίτε)​

 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,529 μηνύματα.
Χρόνια πολλά καλή μου. Ελπίζω να γυρίσεις σύντομα. <3
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,947 μηνύματα.
Κάποιος να καταργήσει τις νύχτες για να μην τραυματίζουμε μόνοι μας το εγώ μας από την τόση απελπισία,
να μην παραδίδουμε την ψυχή μας στις ορδές των σκοτεινών μας φόβων σε κλάμα αμίλητο και σιωπηλό.

Τα ουρλιαχτά του μέσα για βοήθεια, μια διαβεβαίωση μελλοντική όλο ελπίδα ονειρεύονται ολημερίς,
για να ρθει η νύχτα και μες το νερό της μοναξιάς, ως άλλη μάνα σε τραγωδία να πνίγει τα παιδιά της.

Ποιός ο σκοπός μου, ο έρμος προορισμός μου, κι αν στέγη απ' το κεφάλι μου επάνω γίνει η τρεχάλα,
ποιο φαγητό θα με θρέψει στης άλλης ώρας τις στιγμές, που επιλογή ανοιχτή πια δε θα υπάρχει;


Αυτοκρατορικό Ημερολόγιο
09/07/2024
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,845 μηνύματα.
122941.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,947 μηνύματα.
Αυτο που λενε οτι η καλή μέρα απο το πρωι φαίνεται; Ε αυτό.

Ετσι, οχι που θα με αφηνατε ήσυχο. Σκίστε με κι εσείς. Τώρα το θέλετε ε; Θέλετε ε;

Ε ΑΝΤΕ Γ....ΤΕ! Με την κωλοχώρα σας και τις κωλοαπαιτησεις σας και την κωλοφτωχοποίησή σας.

Θέλω να φυγω ρε! Δεν αντέχω άλλο θα τα γ... όλα ρε, τι δεν καταλαβαινετε από το δεν α-ντέ-χω;;;
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,684 μηνύματα.
Πώς μου αρέσει να ενθαρρύνω τους άλλους να κυνηγάνε τα όνειρά τους! Να τους δίνω ελπίδα με τις συμβουλές και τα λόγια μου!
Με γεμίζει αυτό το πράγμα. Πάρα πολύ. Χαίρεται η ψυχή μου, πώς το λένε!
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,529 μηνύματα.
Μια γυναίκα μετρά τα χρόνια της όταν δεν έχει να μετρήσει τίποτα άλλο.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,820 μηνύματα.
Η καλή μέρα από το πρωι φαίνεται ... Καταξεσκισμενα πανάκριβα ακουστικά από τον Mr αθώο. ΓΙΑΤΙ;;;;;;;;;
IMG-0fe7ccd3e6279bd51b91e410e33a5582-V.jpg
 

Κάμπια

Διάσημο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Κούραση................
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,684 μηνύματα.
Κάποια τραγούδια μπορούν να ακουστούν μόνο όταν τα βάζεις στο τέρμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,947 μηνύματα.
Τιποτα δε λειτουργεί όπως πρέπει.

Εγω γιατί να πρέπει όταν πρέπει;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,771 μηνύματα.
Επισήμως άνεργος από Δευτέρα. Ήταν κάτι που έπρεπε να γίνει, αυτή η δουλειά με έκανε να νιώθω σκουπίδι. Θα βρεθεί κάτι άλλο, είμαι σίγουρος :)
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,158 μηνύματα.
Καδένα, πουκαμισιά, σκουλαρικιά, τατού...

1720705182265.png

...και 1.5 εκατομμύριο ευρώ το χρόνο. :D

Κοινωνία του θεάματος, σε χαλάει σκλαβάκι; Το έχουμε αποδεχτεί έτσι δεν είναι; Μεταγραφάρες να κάνει ο πρόεδρος κι η Τούνη στο tik tok της.. :beachball:
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 32,529 μηνύματα.
Όσο είσαι νέος ζεις την καθημερινότητά σου και δεν αναγνωρίζεις ότι κάποτε αυτά που κάνεις τώρα και τα θεωρείς φυσιολογικά και δεδομένα κάποτε θα τα θυμάσαι με νοσταλγία, λύπη, χαρά και πολλά ακόμα συναισθήματα. Πολύ συχνά πλέον έτσι στα ξαφνικά θυμάμαι κάποιες άσχετες στιγμές από το παρελθόν μου, μικρές στιγμές χωρίς νόημα και ενδιαφέρον, που τότε τις ζούσα και θεωρούσα ότι δεν συμβαίνει τίποτα και ότι θα είναι κάτι που αμέσως θα το ξεχάσω, κι όμως ξαφνικά το θυμάμαι.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,567 μηνύματα.
Τί ωραία που θα 'τανε σε όλα τα αναπάντητα "γιατί" να 'χα μια ικανοποιητική - κι αληθινή - απάντηση...

Να μη βασανίζεται το μυαλό μου...
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,947 μηνύματα.
Βλέπω αλήθειες και αληθινά πρόσωπα φέτος.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,031 μηνύματα.
Είμαι τόσο κουρασμένη, μα τόσο κουρασμένη.

Και θέλω να βγω και να φωνάξω

ΒΡΕ ΔΕΝ ΓΑΜΙΕΣΤΕ ΟΛΟΙ
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,947 μηνύματα.
Που τετοια τύχη να γαμηθούμε και λίγο. Μας έχει ρέψει η παλάμη.
 

Κάμπια

Διάσημο μέλος

Η Κάμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 2,067 μηνύματα.
Δεν γεννήθηκα, για να μισώ, αλλά, για ν' αγαπώ

Σοφοκλής
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,771 μηνύματα.
Τι ωραίο που είναι να περπατάς στη φύση ενώ βρέχει. Νιώθω άλλος άνθρωπος. Καθαρίζουν οι σκέψεις, ανοίγει το μυαλό. Το μόνο κακό είναι πως όταν γυρίσεις από τη βόλτα, πάλι έρχεται το γκρίζο σύννεφο στο νου. :ermm:

 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top