Σκέψεις... III

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,566 μηνύματα.
Όλη αυτη η αναμονή, όλη αυτή η έγνοια, το άγχος για το μέλλον, με σκοτώνει μέσα μου.

Θέλω τα απαλά του μαλλιαρά χεράκια...
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,685 μηνύματα.
Ξέρω ότι θα κοπώ και στον ηλεκτρομαγνητισμό και ούτε που με νοιάζει (αν και ενδόμυχα ξέρω ότι με αγχώνει αυτό).
Θεέ μου, πώς κατάντησα ΕΓΩ έτσι; Ή φυτό ή τουρίστρια, μόνο τα άκρα; Κάτι ενδιάμεσο δεν υπάρχει; Και γιατί δεν μπορώ να κάνω έστω και το πιο απλό πράγμα στον κόσμο που προϋποθέτει συγκέντρωση;
Έχω αρχίσει και κουράζομαι με αυτή την κατάσταση, κάτι πρέπει να κάνω.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,566 μηνύματα.
Μου το επέστρεψαν χάλια το καημένο... Τι συνέβαινε εκει μεσα; Χριστέ μου...
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 872 μηνύματα.
Ο καθένας έχει τις δυστυχίες του. Ημουν πολύ χοντρός τώρα είμαι γεματούλης. Υποφέρω από σχιζοφρένεια. Πέρυσι έχασα το πατέρα μου. Φέτος τη μαμά μου. Εχω γνώσεις αλλά δεν είναι να πεις πως είμαι και από τους μεγαλύτερους επιστήμονες που έχει γνωρίσει η ανθρωπότητα μέχρι σήμερα. Εχω λαμβάνειν κάποια λεφτά. Οχι δις. Οχι πολλά. Αλλά ξέρω πως αν τα πάρω θα έχει τίμημα. Κατ' αρχήν θα μπω αμέσως στο μάτι του κυκλώνα και επίσης όλοι θα έρχονται ζητώντας λεφτά με ανοιχτή τη παλάμη. Καλύτερα να έχω λίγα. Α και δε με βλέπω να έχω φυσιολογική σχέση πριν τα σαράντα.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,273 μηνύματα.
Μαμά, σε ευχαριστώ που τέτοια μέρα θυμάμαι πως στάθηκες σαν 2 γονείς στο πλάι μου.

Γιαγιά, Παππού, σαν δεύτεροι γονείς.

Μπορεί να μην είχα έναν πατέρα αξιο, είχα όμως 3 υπεράξιους. ❤️

Σας αγαπώ, γιατί με κάνατε να νιώθω πλήρης μέσα μου, κι να μην στεναχωριέμαι.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28,266 μηνύματα.
IMG_6047.png
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,863 μηνύματα.
Έχω πάθει λαλα με την βιετναμέζικη κουζίνα μου αρέσουν ΟΛΑ, πόσο πολύχρωμα φαγητά, τι γεμάτα spices θέλω να πάω να φάω και απο πρώτο χέρι νομίζω θα τρελαθώ τελείως
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,583 μηνύματα.
Screenshot_2024-06-18-08-31-35-927-edit_com.zhiliaoapp.musically.jpg
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,863 μηνύματα.
Μυαλά σκουληκιασμένα, πνευματική τέφρα, ιδέες στην φορμόλη.





Καιρός για απόσυρση, και δεν μπορώ να περιμένω!!
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,566 μηνύματα.
Εχω μάθει -αργά για την ηλικία μου- πως δεν χρειάζονται όλα στη ζωή απάντηση. Οι άνθρωποι, οι συμπεριφορές, όλα.

Επιλέγω να ασχοληθω, με τα σημαντικά και τους σημαντικούς. Τα υπόλοιπα είναι μη σχετικά.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,523 μηνύματα.
Κωνσταντίνος Καβάφης «Η Σατραπεία»

Τι συμφορά, ενώ είσαι καμωμένος
για τα ωραία και μεγάλα έργα
η άδικη αυτή σου η τύχη πάντα
ενθάρρυνσι κ’ επιτυχία να σε αρνείται·
να σ’ εμποδίζουν ευτελείς συνήθειες,
και μικροπρέπειες, κι αδιαφορίες.
Και τι φρικτή η μέρα που ενδίδεις,
(η μέρα που αφέθηκες κ’ ενδίδεις),
και φεύγεις οδοιπόρος για τα Σούσα,
και πηαίνεις στον μονάρχην Aρταξέρξη
που ευνοϊκά σε βάζει στην αυλή του,
και σε προσφέρει σατραπείες και τέτοια.
Και συ τα δέχεσαι με απελπισία
αυτά τα πράγματα που δεν τα θέλεις.
Άλλα ζητεί η ψυχή σου, γι’ άλλα κλαίει·
τον έπαινο του Δήμου και των Σοφιστών,
τα δύσκολα και τ’ ανεκτίμητα Εύγε·
την Aγορά, το Θέατρο, και τους Στεφάνους.
Aυτά πού θα σ’ τα δώσει ο Aρταξέρξης,
αυτά πού θα τα βρεις στη σατραπεία·
και τι ζωή χωρίς αυτά θα κάμεις.
Ο Ποιητής
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,863 μηνύματα.

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,685 μηνύματα.
Πω ρε μαλάκα, τα αρώματα που δοκίμασα πρέπει να με πείραξαν.
Ω ρε μαλάκα, δε θέλω να κληρονομήσω τις ημικρανίες της μαμάς μου. Τη γάμησα άμα είναι αυτό.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28,266 μηνύματα.
IMG_6085.jpeg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28,266 μηνύματα.
IMG_6108.png
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,566 μηνύματα.
Πάμε πάλι τα ίδια....

ΓΑΜΩ!

ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ ΡΕ ΜΑΛΑΚΑ! ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΑ. ΘΑ ΠΕΘΑΝΕΙ. ΓΑΜΩ! ΘΕΛΩ ΥΠΝΟ, ΗΡΕΜΙΑ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΑΛΛΟ.
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,132 μηνύματα.
Μην καταδέχεσαι να ρωτάς :"Θα νικήσουμε; Θα νικηθούμε;"Πολέμα!"

Νίκος Καζαντζάκης
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,987 μηνύματα.
Γίνε το «ναι» που θα σου λέει με σιγουριά το άτομο απέναντί σου κοιτώντας σε στα μάτια, γίνε το «όχι» που θα σε πληγώνει, αλλά θα σε κάνει καλύτερο κι άσε πίσω το «ίσως» που συνοδεύεται με σφυριγματάκι αδιάφορο. Ζήσε το στο έπακρο, γιατί κάποιες καταστάσεις είναι «όλα ή τίποτα»...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top