Σκέψεις... III

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,915 μηνύματα.
Σήμερα έχω συνέντευξη για μια δουλειά που με ενδιαφέρει. Με αγχώνει που είναι 100% στα γαλλικά γιατί οκ δεν έχω και ΤΗΝ άνεση. Ωστόσο προσπαθώ να το δω κάπως πιο ψύχραιμα, δεν έχω να χάσω κάτι. Ελπίζω να (τους) κερδίσεις όμως, εαυτέ μου. :)
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,915 μηνύματα.
Σήμερα έχω συνέντευξη για μια δουλειά που με ενδιαφέρει. Με αγχώνει που είναι 100% στα γαλλικά γιατί οκ δεν έχω και ΤΗΝ άνεση. Ωστόσο προσπαθώ να το δω κάπως πιο ψύχραιμα, δεν έχω να χάσω κάτι. Ελπίζω να (τους) κερδίσεις όμως, εαυτέ μου. :)
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28,266 μηνύματα.
IMG_5495.jpeg
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,863 μηνύματα.
μανατζαρέοι κορδώνονται και γυαλίζουν τα γαλόνια και φουσκώνουν σαν γαλοπούλες απο περηφάνεια που διοικούν την εταιρεία άλλου.

Άιντε θύμα άιντε ψώνιο,εξιλαστήριο θύμα για να μην σπάνε τις μπάλες του τύπου που δουλεύεις σαν σκυλί μέρα νύχτα και ιδροκοπάς για να κάνεις πλουσιότερο και στο τέλος της μέρας θα σε πετάξει σαν στυμμένη λεμονόκουπα χωρίς δεύτερη σκέψη.





Παρατάτε τα ρε δουλέψτε για σας, mind you own business ακόμα κι αν αυτό είναι να καθαρίζετε ραδίκια.


to be continued..
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,132 μηνύματα.
Με τι καρδιά, με τι πνοή,
τι πόθους και τι πάθος
πήραμε τη ζωή μας· λάθος!
κι αλλάξαμε ζωή.
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,583 μηνύματα.
4913ea94b0e7ba27d304fdd4d6c71dc9.jpg
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,273 μηνύματα.
Αγαπώ τις καλοκαιρινές βροχές, γιατί δεν είναι σαν του χειμώνα.

Το καλοκαίρι η βροχή κάπως μας κάνει όλους να ρίχνουμε τους παλμούς για λίγο, να μας λέει, στάσου, πάρε μια ανάσα.

Μου βγάζει κάτι το νοσταλγικό, το ρομαντικό. Δίνει την ένταση της και φεύγει, όμως λειτουργεί αγχολυτικά.

Γιατί ξαφνικά, έτσι, θέλεις να πάρεις το σακάκι σου, και να περπατήσεις στη μυρωδιά της.

Οι βιβλιοφάγοι βρίσκουν ευκαιρία να πιάσουν το ανάγνωσμά τους παρέα στον ήχο της.

Ένα ζευγάρι τρέχει γελώντας μη τους βρέξει και τους λερωσει.

Μια παρέα κάθεται και λέει ιστορίες μέχρι να τελειώσει να πάνε στο σπίτι τους.

Αφήνει μια δροσιά, μια τσαχπινιά.

Πριν έρθει πάλι η κάψα της καθημερινότητας.


οι σκέψεις μιας ρομαντικής*
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,566 μηνύματα.
Το πρότυπό μου απο μικρός, ο πρίγκιπας Vegeta.

"You had no idea, did you?"

No forgiveness!

 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 990 μηνύματα.
Σε αγαπώ μα δεν αντέχω να επικοινωνώ
Δεν θέλω..τόσα πολλά δεν θέλω.
Δεν αντέχω να φροντίζω
Με ενοχλούν οι λέξεις..
Υπάρχει και η επιλογή της αδιαφορίας..
Σιωπή στην ερώτηση..-και πως θα γίνει..θα μασ αφήσεις απλως να χαθούμε?

Χαμογελασα, ok είπα και με αφαιρεσα απο το δωμάτιο. έφυγα


Επανάληψη.
Τα παράτησε στην μέση πάλι
..

Εγκατάλειψη.

Μάθημα.

Χωρίς επικοινωνία ..δεν γίνεται τίποτα.

Λύπη.

Άγχος.

Όχι στην σύγχυση.

Στοπ

Μικρά βηματάκια.

Θα σε κάνω ξένο

Η αδιαφορία είναι κάτι τόσο μακρινό από εμένα.

Είμαι εδώ για μενα.

Όλα θα πανε καλα
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,863 μηνύματα.
με έβαλαν να κάνω συνεντεύξεις στη δουλειά και το σιχαίνομαι, λυπάμαι πάρα πολύ για όλους επειδή ολοι θα θέλαν να κάνουν το καλύτερο δυνατό και δεν καταλαβαίνω πως ακυρώνουμε έτσι τους ανθρώπους για μια θέση.

Πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως το κάνει το HR,απαίσιο, απαίσιο, νιώθω σκουπίδι
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,566 μηνύματα.
"Χωρίς αφύπνιση δεν υπάρχει δύναμη
χωρίς δύναμη δεν υπάρχει ομιλία
χωρίς ομιλία δεν υπάρχει έκφραση
χωρίς έκφραση δεν υπάρχει πράξη
χωρίς πράξη δεν υπάρχει κατάκτηση
χωρίς κατάκτηση δεν υπάρχει ικανοποίηση
χωρίς ικανοποίηση δεν υπάρχει ανακούφιση
χωρίς ανακούφιση δεν υπάρχουν παρα μόνο σκέψεις
οι σκέψεις φέρνουν βάσανα, τα βάσανα ενοχές
οι ενοχές δεύτερες σκέψεις, κι εκείνες εναν κύκλο
ο κύκλος είναι φυλακή και πρέπει να διαλέξεις στη ζωή
φυλακισμένου ρόλο ή ελεύθερου θες να παίξεις;
Η σιωπή κι η απραξία, κοστίζουν μιας ζωής χαμένη ελευθερία."

Το κρυμμένο κορίτσι
31/05/2024
 

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,132 μηνύματα.
Είναι λυτρωτικό να απελευθερωνεις ανθρώπους από το μυαλό σου που κάποτε είχαν ξεχωριστή θέση στο συναισθηματικό σου κόσμο.
Σαν ένα βάρος να φεύγει, σαν ένα βαρίδιο λιγότερο, είσαι πιο ελαφρύς..
Σπουδαίο να αφήνεις ανθρώπους να φεύγουν κλείνοντας κύκλους της διαδρομής σου.
 

Luludaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Luludaki αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 990 μηνύματα.
"Χωρίς αφύπνιση δεν υπάρχει δύναμη
χωρίς δύναμη δεν υπάρχει ομιλία
χωρίς ομιλία δεν υπάρχει έκφραση
χωρίς έκφραση δεν υπάρχει πράξη
χωρίς πράξη δεν υπάρχει κατάκτηση
χωρίς κατάκτηση δεν υπάρχει ικανοποίηση
χωρίς ικανοποίηση δεν υπάρχει ανακούφιση
χωρίς ανακούφιση δεν υπάρχουν παρα μόνο σκέψεις
οι σκέψεις φέρνουν βάσανα, τα βάσανα ενοχές
οι ενοχές δεύτερες σκέψεις, κι εκείνες εναν κύκλο
ο κύκλος είναι φυλακή και πρέπει να διαλέξεις στη ζωή
φυλακισμένου ρόλο ή ελεύθερου θες να παίξεις;
Η σιωπή κι η απραξία, κοστίζουν μιας ζωής χαμένη ελευθερία."

Το κρυμμένο κορίτσι
31/05/2024
Αγχώθηκα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Η αδιαφορία στην αδιαφορία είναι σαν να λέει κανείς..οκ θα έχω χαμηλά στάνταρτς

Έτσι το νιωθω αυτή την στιγμή.

Και όχι αρνούμαι να έχω χαμηλά στάνταρτς

Know your worth ✨️
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,583 μηνύματα.

glayki

Περιβόητο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 4,132 μηνύματα.
mastering-others-is-strength-mastering-yourself-is-quote-by-lao-tzu_2.png
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,685 μηνύματα.
Πω ρε φίλε, θα πεθάνω σήμερα, μόνο τα πνευμόνια μου δεν έχω αρχίσει να φτύνω ακόμη από τον βήχα.

Κοίτα να δεις πάντως που ακόμη και αυτή η άσχημη κατάσταση μου δίδαξε κάτι. Από εδώ και πέρα όταν θα γίνω καλά, κάθε φορά που θα μπορώ να ανασάνω σαν άνθρωπος θα είμαι πραγματικά ευγνώμων.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,273 μηνύματα.
Είναι τόσο ωραίο όταν έχεις καλούς συναδέλφους 🥹
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,566 μηνύματα.
Όσα δεν φτάνει η αλεπού, τα κάνει κρεμαστάρια.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top