Σκέψεις... III

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,502 μηνύματα.
IMG_20240409_125807.jpg
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,983 μηνύματα.
798988.jpg
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Fuck it. Θα χρησιμοποιήσω το μυαλό μου για δικό μου όφελος.

Όταν κάνουν fire up οι συνάψεις, οι νευρώνες όταν παίρνουν ζωή, οι αριθμοί στην οθόνη γίνονται ο παιχνιδότοπός μου, κι εγω ο καλύτερός τους φίλος.

Δε μου αρκεί το λίγο. Δε θέλω το λίγο. Θέλω αυτό που αξίζω. Πόσο; Δεν ξέρω, αλλά σίγουρα όχι λίγο.

Να θυσιάσω τις δυνάμεις μου για να ωφελειται ο κάθε άλλος κι εγω να παίρνω ενα κλάσμα αυτού;

Όχι.

Να θυσιάσω τις δυνάμεις μου για να ωφεληθώ εγω, με τα πάντα.

Μα που πας, οι άλλοι ειναι έξυπνοι.

Κι εγω είμαι. Και ήταν καιρός να μπει μπροστά. Για μένα. Όπως ξεκίνησαν και οι άλλοι, από κει που πήγαν και οι άλλοι, εκεί κι εγω. Γι αρχή.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,752 μηνύματα.
Βλέποντας τα προβλήματα του κόσμου μέσω της οθόνης μου, από το σπιτάκι μου, από την άνεσή μου, νιώθω πως είμαι ένα αναίσθητο και αχάριστο παχύδερμο, που δεν εκτιμά τίποτα απ' όσα έχει.
Και σάματις δεν είμαι; Πόσο προνομιούχα είμαι αλήθεια, και πόσο κρίμα που δεν το σκέφτομαι πιο συχνά αυτό...
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,310 μηνύματα.
FB_IMG_1712867992925.jpg
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,302 μηνύματα.
η παντελώς άχρηστη πληροφορία της ημέρας :έχω μεγάλη έλλειψη βιταμίνης d και το πίσω μπαλκόνι μου μόνο χτυπάει καλά ο ήλιος.
Αν είσαι γείτονας μου και με βλέπεις να κάθομαι κάθε μέρα και συγκεκριμένη ώρα με τα χέρια και πόδια απλωμένα και ένα βιβλίο κάπου να ισορροπεί και να παίρνει και τα φύλλα ο αέρας, θέλω να ξέρεις πως δεν το έχασα (για αυτόν τον λόγο)
 
Τελευταία επεξεργασία:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
RIP internet
 

Luke87

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Luke87 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 36 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 832 μηνύματα.
Τσιγάρο, φραπέ και φαί
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,302 μηνύματα.
Μήνας περνά και φέρνει άλλον μήνα.
Αυτά που έρχονται κανείς εύκολα τα εικάζει·
είναι τα χθεσινά, τα βαρετά εκείνα.
Και καταντά το αύριο πια σαν αύριο να μη μοιάζει.
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,624 μηνύματα.
Σκοπός της ζωής μας δεν είναι η χαμέρπεια.
Υπάρχουν απειράκις ωραιότερα πράγματα και απ' αυτήν την αγαλματώδη παρουσία του περασμένου έπους.
Σκοπός της ζωής μας είναι η αγάπη…

Ανδρέας Εμπειρίκος
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,752 μηνύματα.
Όταν σταματήσω να αγχώνομαι για μικροπράγματα αλλά και σημαντικά που όμως δεν μπορώ να αλλάξω, τότε θα ζήσω αληθινά. Τότε θα είμαι πραγματικά ελεύθερη.
 

Nascentes morimur

Διάσημο μέλος

Η Nascentes morimur αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,512 μηνύματα.
“Οι αναμνήσεις σε σκοτώνουν. Δεν πρέπει λοιπόν να σκέφτεσαι όσα αγαπάς, ή μάλλον καλύτερα να τα σκέφτεσαι, γιατί ειδάλλως διατρέχεις τον κίνδυνο να τα βρεις, λίγο λίγο, στο μυαλό σου.
Να τα σκέφτεσαι λοιπόν για λίγο, πολλές φορές την ημέρα, κάθε μέρα, μέχρι να βουλιάξουν για πάντα στο βούρκο. Είναι βασικό..”
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,302 μηνύματα.
Νυν η ταπείνωση των Θεών
Νυν η σποδός του Ανθρώπου

Νυν Νυν το μηδέν

και αιεν ο κόσμος ο μικρός, Ο ΜΕΓΑΣ !
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,896 μηνύματα.
Είτε ζώμεν, είτε αποθνήσκομεν, του Κυρίου εσμέν.
 

Kate1914

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,752 μηνύματα.
Αχ γιατί ήμουν δειλή τότε; Γιατί, γιατί, γιατί;
Αφού η όψη ήταν αρκετή για ακόμη και έως σήμερα... Γιατί δεν τόλμησα; Αχ γιατί; :(
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,070 μηνύματα.
Είχατε μια ρημάδα δουλειά, ΜΙΑ ΜΟΝΟ ΜΙΑ, να επιβεβαιώσετε τα στοιχεία του πελάτη ΣΩΣΤΑ για να μπορέσει να κάνει τη δουλειά του.

Κέρδος δικό του αλλα και δικό σας.

Δηλαδή πόσο τελειωμένοι είστε γαμώ το έντερο του Ιούδα;

Να βαλω το χέρι μεσα απο την οθονη να σας πνιγω έναν έναν, ωραια που θα τανε.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top