Ρώτα με να σε ρωτώ

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
(ένα απ'τα πολλά), η μη συμβατότητα λόγων και πράξεων.


Τι σκέφτεσαι συνήθως τα βράδια, λίγο πριν σε πάρει ο ύπνος;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Τις βλακείες της μερας........ Ένα δώρο που θα προσφερες στον εαυτό σου ανεξάρτητου κόστους;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
(ένα απ'τα πολλά), η μη συμβατότητα λόγων και πράξεων.


Τι σκέφτεσαι συνήθως τα βράδια, λίγο πριν σε πάρει ο ύπνος;
Ότι πόσα έχω να κάνω την επόμενη μέρα και έτσι στα μισά της σκέψης με πιάνει ο ύπνος.

Έχεις κλάψει ποτέ για παλαιά σου σχέση;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Πόσο παλιά; Γιατί αν είναι σχετικά πρόσφατη (λίγων μηνών), ναι. Αν χρόνων πριν, ίσως κανα δάκρυ από συγκίνηση. Όχι για το συγκεκριμένο άτομο - περισσότερο για τα βιώματα και τα συναισθήματα του "τότε".


Σου αρέσει το διάβασμα;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Ναι... Διαβάζω συνεχώς...... Με τι ασχολείσαι;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Θα σκάσω βρε.. Πόσο να φάω; cheesecake... Εσυ φαγητό;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Θα σκάσω βρε.. Πόσο να φάω; cheesecake... Εσυ φαγητό;
Πατάτες με κοτομπουκιες και σαλάτα σιζαρ 😂

Εχεις 100000 ευρώ τώρα στη τσέπη. Πρέπει να τα χαλάσεις όλα σε μια κίνηση. Ποια θα ήταν αυτή η κίνηση;
 

cha0s

Περιβόητο μέλος

Ο cha0s αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός λογισμικού και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,405 μηνύματα.
Πατάτες με κοτομπουκιες και σαλάτα σιζαρ 😂

Εχεις 100000 ευρώ τώρα στη τσέπη. Πρέπει να τα χαλάσεις όλα σε μια κίνηση. Ποια θα ήταν αυτή η κίνηση;

Αγοράζω σπίτι και το πουλάω ώστε να μου μείνουν τα 100000 και να τα χαλάσω όποτε θέλω εγώ.

Επάγγελμα που δε θα έκανες ποτέ;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Αγοράζω σπίτι και το πουλάω ώστε να μου μείνουν τα 100000 και να τα χαλάσω όποτε θέλω εγώ.

Επάγγελμα που δε θα έκανες ποτέ;
Έξυπνη κίνηση.

Λογίστρια. Δεν θα ήθελα να ήμουν ποτέ. Πολύ αγχωδης δουλειά.

Σε ποιο νησί θα ζούσες άνετα για δέκα χρόνια;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Κρήτη
.. Νότος ή Βορρά ς Ευρώπης.. Που θα μετακομιζες;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
7-8 σίγουρα

Πού θα πας διακοπές φέτος;
Κανονίσαμε να πάμε στο Saint-Cyprien, βρίσκεται κοντά στα σύνορα Γαλλίας, Ισπανίας και Ανδόρρας. Έχω ξαναπάει και είναι υπέροχα. Από hiking, κολύμπι, δάση κτλ. Το χρειάζομαι.

Ποιοι είναι το τελευταίο τραγούδι που άκουσες ;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
Ναι και μου αρέσει πολυ......ποιος ήταν ο λόγος που έκλαψες τελευταία φορά;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,042 μηνύματα.
Ειδα, στη σειρά που βλέπω τώρα, πως σώθηκε ένα μωράκι και έτσι με έπιασαν τα ζουμιά.

Αν ξαφνικά ήσουν ολομόναχος/η πάνω στη Γη από γνωστούς, πως θα αντιδρούσες, τι θα έκανες;
 

glayki

Διάσημο μέλος

Η Ευα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 3,598 μηνύματα.
🤔🤔..
.
Σε πρώτη φάση θα ανακάλυπτα την ελευθερία που η μη αναγνωρισιμότητα σου προσφέρει και σε δεύτερη σαφέστατα θα επιδίωκα να κάνω νέες επαφές .. Νέες ευκαιρίες για ενδιαφέρουσες ίσως γνωριμίες θα ανοίγονταν ( πάντα θέλω να βλέπω το ποτήρι μισογεμάτο ). Ο κόσμος ( υποθετικά) τελειώνει σήμερα το βράδυ.. Έχεις ένα τελευταίο 24 ώρο. Πως θα το αξιοποιήσεις;
 

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,491 μηνύματα.
Θα μιλούσα στην οικογένεια και στους φίλους μου

Ποια είναι η αγαπημένη σου εποχή και γιατί;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top