Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
καλημερεςς
Μιλησα. Ευχαριστημενοι τωρα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Βραβειααα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.

Μολις μπει η Άννα...
Ειδικά εσύ Τάσο μην αγχώνεσαι
Δεν θα έπερνες βραβείο αν δεν ήμουν εγώ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Λοιπόν αγαπημέρνα ΣΕ περιμένουμε τα βραβεία μας και το ημερολόγιο της Άννας!

Άννααααααα, ξύπνα επιτέλους! Μεσημέριασε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Μολις μπει η Άννα...
Ειδικά εσύ Τάσο μην αγχώνεσαι
Δεν θα έπερνες βραβείο αν δεν ήμουν εγώ...
Καλά μέχρι να ξυπνήσει η Άννα... Αν θέλετε την παίρνω τηλέφωνο να την ξυπνήσω, μουαχαχα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Να κανω μια ερωτηση;
Γιατι μιλανε μονο πολιτες;
Το τεαμ των δολοφονων γιατι εχει σωπασει;
To team δολοφόνων μιλάει κανονικά. Το ημερολόγιο το διαβάσαμε, τη γνώμη μας την είπαμε, τώρα περιμένουμε με αγωνία τα βραβεία για να βγάλουμε και τους λόγους μας!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Τσύπνησα. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Τα βραβεία μας;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ερχονται σε λιγο!
Κι εγω εδω ειμαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ερχονται σε λιγο!
Κι εγω εδω ειμαι!
Τώρα έφυγε ο Τάσος, δε σε χρειάζομαι εσένα.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Κυρίες και κύριοι,

Καλησπέρα και καλώς ήλθατε στην τελετή απονομής των oscars για το Παλέρμο #36. :D Χωρίς πολλά λόγια (μη χαίρεστε, τα κρατάω για το τέλος), ας ξεκινήσουμε την απονομή... Η σειρά είναι τυχαία κυρίως, μόνο το πρώτο (:redface:) και τα 4 τελευταία μπήκαν εσκεμμένα σε αυτή τη σειρά.
  • Όσκαρ Ευσυνείδητου Δολοφόνου
    foreverfreak - Δε σκότωσε ποτέ κανέναν. :redface:
  • Όσκαρ Διακριτικότητας
    Phobe - Είχε ρόλο, αλλά δεν την υποπτεύθηκε ποτέ κανείς. :shifty:
  • Όσκαρ Χειρότερου Πολίτη
    Johnnaousa - Εσύ το ζήτησες!
  • Όσκαρ Αυτομόλησης
    Σπυράκος (^^) - Από την αρχή φάνηκε πως αποφάσισες να συνταχθείς με τους πολίτες. Με τα τελευταία σου λόγια επιβεβαιώθηκα. :P
  • Όσκαρ Πολυλογίας
    Όοοοχι, δεν είναι παίκτης, είναι μέλος της ΣΕ και είναι ο dimijim!
  • Όσκαρ Πρωτοεμφανιζόμενης
    Στο Πουλάκιιι! :P
  • Όσκαρ Ρομαντικού Ειδυλλίου
    ggeorge1976 - Himela
  • Όσκαρ Ανευθυνότητας
    JaneWin - Χαχα, ωραίο!
  • Όσκαρ Σεναρίου
    Himela ( ή σεντονιού :P)
  • Όσκαρ Χειρότερου Βοηθού
    Τάσος97 (ο Δημήτρης επέμενε!)
  • Όσκαρ πιο Ανατρεπτικού Ρόλου
    soter - Έσωσε τους πολίτες τελευταία στιγμή.
  • Όσκαρ Αυθορμητισμού
    love_angel - Λεμονάδα θέτε; Να σας φέρω! Να παραιτηθώ θέτε; ΠΑΡΑΙΤΟΥΜΑΙ! :P
  • Όσκαρ Αυταπάρνησης
    CiNeFiL - Θυσιάστηκε για να καλυφθούν οι συν-δολοφόνοι της! :cry_x:
  • Όσκαρ Απερισκεψίας
    Drama Prinzessin - Μα να πας να καρφωθείς;; :P
  • Όσκαρ Chameleon
    Φυσικά στη Ριρίκα που ήταν το άτομο με τους περισσότερους ρόλους. :P
  • Όσκαρ «Διάνα!»
    Θα το μοιραστούν οι Myrtle και Πατρεύς (αλφαβητικά), γιατί έκαναν και οι δύο πολύ εύστοχες επιλογές τις νύχτες που τριγύριζαν!
  • Όσκαρ «..στο γάμο του Καραγκιόζη!»
    maria775m - Μάζευε στο ιατρείο της όσους δεν είχαν ανάγκη. :P
  • Όσκαρ Fair Play
    Πηγαίνει στην ομάδα των δολοφόνων, γιατί θυσίασε ένα μέλος της, για να είναι δίκαιο το παιχνίδι. :)
  • Όσκαρ Α' Γυναικείου Ρόλου
    Eileen
  • Όσκαρ Α' Ανδρικού Ρόλου
    bluestas95
  • Όσκαρ χειρότερης ερμηνείας (το χρυσό βατόμουρο :P)
    maria....

Σε αυτό το σημείο θα ήθελα να ευχαριστήσω τους παίκτες που βοήθησαν να κυλήσει ομαλά το παιχνίδι, την ομάδα των moderators που βοηθούσε σε όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού, το Δημήτρη που αφιέρωσε χρόνο από το διάβασμά του και αν ξεχνάω κάποιον, να ξέρει πως τον ευχαριστώ κι αυτόν. :P Τέλος, σας ευχαριστούμε που παρευρεθήκατε στην τελετή απονομής των βραβείων και ελπίζουμε να σας ξαναδούμε σε μια από τις πτήσεις μας (wtf? αυτό είναι από αλλού!).

~* The End *~
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τώρα έφυγε ο Τάσος, δε σε χρειάζομαι εσένα.:P

Εσυ πρόσεχε τι λες!
Να ξερεις πως στο τελος οι αντρες παντα κανουνε κομμα μεταξυ τους και οι γυναικες την πληρωνεται παντα!
Τασουλη συμφωνεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Η Diva, ευχαριστεί για το βραβείο, χαχαχαχαχα:P by ταπεινός πολιτάκος:P


Εσυ πρόσεχε τι λες!
Να ξερεις πως στο τελος οι αντρες παντα κανουνε κομμα μεταξυ τους και οι γυναικες την πληρωνεται παντα!
Τασουλη συμφωνεις;
Χαχαχαχαχα, του χεριού μου τον έχω.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Χαχαχαχαχα, του χεριού μου τον έχω.:P

Βρε θα τον παρω εγω μαζι μου, θα παμε μια βολτα στο παλερμο σιτυ κι εκει θα γνωρισει καλυτερα κομματια και δε θα σε εχει αναγκη!
Προσεχε τι λες...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Πάαααααααααααλι με τον πόρνο πήγα; Ρε τι πάθαμε; Εγώ, ένας οικογενειάρχης ντετέκτιβ, να πηγαίνω συνέχεια με τον πόρνο... απαπαπαπα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Βρε θα τον παρω εγω μαζι μου, θα παμε μια βολτα στο παλερμο σιτυ κι εκει θα γνωρισει καλυτερα κομματια και δε θα σε εχει αναγκη!
Προσεχε τι λες...
Καλά, καλά, ό,τι πεις.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Το δικαιουμαι το βραβειο, ευχαριστω :)
περιμενουμε και το ημερολογιοοο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Επίσης, Ζωή σκότωσες τη Μυρτλ για να τελειώσει το παιχνίδι; Γιατί; Αν παίρναμε κάρτες που σε συνέφεραν μπορούσες να κερδίσεις κιόλας!

Βρήκα τη maria775m για γιατρό γιατί έβαλα τη λίστα κάτω, την ξεψάχνισα, κι όταν έβαλα όλα τα ονόματα μέσα, η maria είχε απομείνει.:P

Επίσης Τάσο πρέπει να ξέρεις οτι καρφώθηκες που ήρθες και με καλόπιασες στο τελευταίο ποστ. Σκέφτηκα "αυτός με καλοπιάνει ώστε να τον εμπιστευτεί κάνας πολίτης, να δει με κάρτα τι είναι και να δει οτι είναι πολίτης".

Α θέλω να ρωτήσω και την Αυτού Μεγαλειότητά Του (μαζί με περαστικά): είδες οτι είμαι πολίτης την πρώτη μέρα. Δε σου πέρασε από το μυαλό μήπως είμαι ο διεφθαρμένος αστυνομικός;

Πάντως αν ο Τάσος δεν είχε παίξει τη νεκροφάνεια, θα είχα βγάλει με άμεση προφυλάκιση τη μπλου... Τη θεωρούσα ως τότε διεφθαρμένη αστυνομικό...:redface:

Επειδή ο Αυτοκράτωρ αναπαύεται στα ιδιαίτερα διαμερίσματά του απαντώ εγώ. Ήμουν σίγουρος ότι ως διεφθαρμένος αστυνομικός δε θα αντιδρούσες έτσι. Γι' αυτό και το έβγαλα από το μυαλό μου σαν ιδέα πριν ακόμη ρωτήσω την ΣΕ για σένα.

Μιας και πλησιάζουμε προς το τέλος...
Όσοι δεν έχετε ψηφίσει, έχετε 45' περιθώριο για να μην πάρετε απουσία.


Ψηφοφορία για 30/12

  1. blue_butterfly --> CiNeFiL
  2. bluestas95 --> maria....
  3. CiNeFiL --> Johnnaousa
  4. Drama Prinzessin --> Himela
  5. Eileen --> Johnnaousa
  6. foreverfreak --> Johnnaousa
  7. ggeorge1976
  8. Himela --> maria....
  9. JaneWin
  10. Johnnaousa --> Himela
  11. love_angel --> Himela
  12. maria.... --> Himela
  13. maria775m
  14. Myrtle --> Johnnaousa
  15. Πατρεύς --> maria....
  16. Phoebe --> CiNeFiL
  17. Πουλάκι --> Σπυράκος (^^)
  18. soter --> maria....
  19. Σπυράκος (^^) --> Himela
  20. Τάσος97




Ψήφοι
5 Himela
5 maria....
4 Johnnaousa
2 CiNeFiL
1 Σπυράκος (^^)


Λοιπές ενέργειες παικτών



Αφού είχα σιγουρευτεί για σένα και βλέποντας ότι από τον Σπύρο και μετά έπεσαν βροχή οι ψήφοι τον υποπτεύθηκα σε αντίθεση με τον Φρηκ. Μέχρι που μάθαμε ότι ήταν δολοφονάκι δεν περνούσε από το μυαλό μου η ιδέα. Γι' αυτό έγραψα και αυτό μαζί με την ψήφο μου στον Σπυράκο:
Θα ήθελα πολύ να είχα έναν δυνατό και πολύ ικανό αντίπαλο όπως η Himela (της είχα κάποια απωθημένα από το προηγούμενο) όμως αυτή τη φορά (παρ' όλη την προσπάθεια να την βγάλουν από την αρχή έξω κάποιοι) δε μπορώ να ακολουθήσω την κακή τεχνική τους. Ας δούμε λίγο το σκηνικό να ξεκινάει με:
Είναι η πρώτη ψήφος που παίρνει η Himela μετά από αυτή του Foreverfreak, ο οποίος δικαιολογημένα την ψήφισε καθώς κι εκείνη: το είχαν τάξει ο ένας στον άλλον. Μετά από τον Σπυράκος (^^) ακολουθούν και οι υπόλοιποι: Drama Prinzessin, Johnnaousa, love_angel, maria.... 5 άτομα στο σύνολο, τυχαίο; δε νομίζω.
Γι' αυτό, λοιπόν χρησιμοποιώ την κάρτα ακύρωση ψήφου
για τη Himela και δίνω την αρνητική ψήφο μου στον Σπυράκος (^^) ο οποίος ξεκίνησε αυτή την δυσφήμιση που ακολούθησαν και οι άλλοι. Αν όντως δεν είστε συνεργοί οι 5 άνωθεν αναφερόμενοι παρακαλώ αλλάξτε την ψήφο σας για να μη φύγει ένας κατά τα άλλα αθώος πολίτης. (Για να μη παρερμηνευτώ το "κατά τα άλλα" αναφέρεται στον ιδιόμορφο τρόπο που σχολίαζε η Σύλβια τους άλλους παίκτες).
Τέλος -αν σας διευκολύνει αυτό και άσχετα από το παιχνίδι- δεν είμαι άτομο που σκορπάω τα χαρτιά μου χωρίς αποδείξεις. Απλά πάντα κρατάω κι έναν άσσο στο μανίκι.
Βέβαια σχημάτισα λάθος εικόνα για τα υπόλοιπα άτομα που σε ψήφισαν κυρίως για τη Μαρία(σκέτο) που στο μυαλό μου ήταν δηλωμένη δολοφόνος. Αχ βρε Μαρία, είπαμε να μας μπερδέψεις αλλά όχι και τόσο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top