Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 04/01/2012

  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. Eileen
  4. ggeorge1976
  5. Himela
  6. maria775m
  7. Myrtle
  8. Πατρεύς
  9. soter
Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
:whatever: καταρχάς αν θες να λές οτι υποστηρίζω κάποιον μην λες 3/4. το μόνο άτομο που υποστήριξα είναι η μαρία την οποία, αν ξεκόλλαγες λίγο από τις θεωρίες σου, θα καταλάβαινες ότι είναι λιγότερο ύποπτη ακόμα και από άτομα που θεωρείς 'αθώα'.
στον πρώτο γύρο καυγάδιζε με τον σπύρο και γενικά βοηθά στο παιχνίδι σε αντίθεση με σένα που δεν έχεις πει και τίποτα ιδιαίτερο μέχρι τώρα.
για την CiNeFil είπα πως αφού δεν ξέρουμε σίγουρα τον ρόλο της δεν μπορύμε να βγάζουμε τόσο γρήγόρα συμπεράσματα για όσους την ψήφισαν. τον bluestas τον θεωρώ και γω ύποπτο, όπως και την CiNeFil, οπότε δεν έχω κάτι να σου πω γι αυτόν.
γενικά νομίζεις πως έβγαλες λαβράκι με την έρευνά σου έχεις κολλήσει σε αυτή και δεν βλέπεις μπροστά σου αλλά αυτό δεν είναι καλο γιατί δεν βοηθάς ουσιαστικά, απλώς μπερδεύεις τα πράγματα και άλλο χωρίς λόγο.

Καταρχήν δε σου επιτρέπω να μου ποστάρεις το :whatever: άσχετα αν το μεταφράζει ο σχεδιαστής "Τέλος πάντων".
Γενικά με την έρευνα μου δε νομίζω τίποτε πέρα του ότι πέσατε κάποιοι να κουκουλώσετε με περίεργο τρόπο και τρόμο κάποια πράγματα. Θα πω κάτι που συνηθίζεται εδώ μέσα. Ή δε ξέρεις να παίζεις ή προτιμάς να φαίνεσαι ότι παίζεις χάλια. Εδώ θα μπορούσα κι εγώ να σου ποστάρω το παραπάνω εικονίδιο αλλά δε μου το επιτρέπει το γεγονός του ότι είμαι ενήλικας και δε πρέπει να συνερίζομαι ανώριμα άτομα και και τις πράξεις του. Αυτό το λέω έχοντας υπόψιν μου όλες τις τυχόν συνέπειες που μπορεί να έχει ο τρόπος που απαντώ. Αν η ΣΕ κρίνει απαραίτητο να με βγάλει από το παιχνίδι ή και από το φόρουμ.

Εεεχμ.... soter και blue δεν νομίζω ότι χρειάζεται να με υπερασπιστείτε... Γιατί άνετα μπορεί να βγει κάποιος και να με κατηγορήσει και για αυτό : "ααα μαρία πολύ περίεργο το ότι σε υπερασπίστηκαν έτσι ξαφνικά αυτοί οι δύο!!" :P

Ο Γιώργος ας πιστεύει ό,τι θέλει!! Είναι οι σκέψεις που κάνει για το παιχνίδι!! Και εγώ δεν μπορώ να κάνω τπτ για αυτό.
Εχθές έλεγε ότι οι πολίτες δεν είναι σωστό να λένε τις απόψεις τους!!!
Ο καθένας αντιλαμβάνεται διαφορετικά τα πράγματα!
Από τη στιγμή που του είπα γιατί θεωρώ ότι δεν στέκουν αυτά που λέει... και προσπάθησα να του δείξω πού κάνει λάθος... δε νομίζω ότι χρειάζεται να γίνει κάτι άλλο!!

Σίγουρα μπορώ να πιστεύω ότι θέλω ακόμη κι αν είναι λάθος. Είναι άποψή μου και σίγουρα δε μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό. Χθες όμως δεν είπα ακριβώς αυτό που γράφεις. Μήπως δε ξέρεις να διαβάζεις σωστά ή θέλεις να αλλοιώσεις τα πράγματα. Μάλλον κατάλαβες αυτό που ήθελες. Αφού, λοιπόν, κι εγώ σου δείχνω πού κάνεις λάθος... δε νομίζω ότι χρειάζεται να γίνει κάτι άλλο!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Σίγουρα μπορώ να πιστεύω ότι θέλω ακόμη κι αν είναι λάθος. Είναι άποψή μου και σίγουρα δε μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό. Χθες όμως δεν είπα ακριβώς αυτό που γράφεις. Μήπως δε ξέρεις να διαβάζεις σωστά ή θέλεις να αλλοιώσεις τα πράγματα. Μάλλον κατάλαβες αυτό που ήθελες. Αφού, λοιπόν, κι εγώ σου δείχνω πού κάνεις λάθος... δε νομίζω ότι χρειάζεται να γίνει κάτι άλλο!!

Kαι εσύ στάθηκες μόνο σε αυτό το μήνυμά μου ενώ το άλλο, στο οποίο απάντησα συγκεκριμένα σε σένα, το προσπέρασες!!
Θα μπορούσες να μου πεις ξεκάθαρα που κάνω λάθος;; Ίσως σου απαντήσω...
Γιατί εξακολουθώ να θεωρώ ότι οι λόγοι για τους οποίους με κατηγορείς δεν στέκουν και αυτό ακριβώς προσπαθώ να αποδείξω...

Και λυπάμαι πολύ που δεν είμαι σε θέση να καταλάβω ακριβώς τι θέλεις να πεις... αν μπορούσες να τα γράψεις πιο απλά και κατανοητά (για μένα) ώστε να μπορέσω να καταλάβω και εγώ τι εννοείς, θα το εκτιμούσα πολύ!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
ggeorge1976 , είδες τη δημοσίευση που σου απάντησα;Ξέρω ότι σου είπα να το σκεφτείς και γι' αυτό πιθανόν να μην απαντάς , απλά θα ήθελα μου πεις τη γνώμη σου γι' αυτό που σου είπα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Προς το παρόν ψηφίζω Πατρεύς. Αύριο θα δω τι θα γίνει και βλέπουμε. Αν δεν είναι απλά ένας βαριεστημένος πολίτης, παίζει πολύ όμοια με την προηγούμενη φορά που ήταν μαφιόζος. Δεν δίνει απαντήσεις, δεν ενδιαφέρεται για τις εξελίξεις, τα λόγια του είναι μετρημένα, απαντάει σε ό,τι τον συμφέρει, βλέπει τις εξελίξεις και ουδέν σχόλιο. Θα ήθελα να με βοηθήσετε περαιτέρω στις σκέψεις μου όσοι μπορείτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Btw , Πατρέα δε μου είπες γιατί με θεωρείς ύποπτο(Αμφιβάλλω αν πρόσεξες και γιατί μαλώνω με τη Myrtle , χωρίς παρεξήγηση...).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Btw , Πατρέα δε μου είπες γιατί με θεωρείς ύποπτο(Αμφιβάλλω αν πρόσεξες και γιατί μαλώνω με τη Myrtle , χωρίς παρεξήγηση...).

Δεν πάτε στο σκάιπ να μαλώσετε με το συνδολοφόνο σου βρε Χαρούλη; Μη σπαμάρεις εδώ...:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,233 μηνύματα.
Δεν πάτε στο σκάιπ να μαλώσετε με το συνδολοφόνο σου βρε Χαρούλη; Μη σπαμάρεις εδώ...:whistle:
Αυτό ενδεχόμενο πραγματικά δε στέκει με τίποτα.Αν ήταν συνδολοφόνος μου δε θα είχα λόγο να τον ρωτήσω και επίσης είναι και ο επόμενός μου ύποπτος, αν θυμάσαι(άμα εξαιρέσουμε τη Myrtle).Άμα θες τον ψηφίζω κιόλας για να σε στηρίξω, δεν έχω να χάσω κάτι.Εξάλλου , κι εγώ σκεφτόμουν να τον ψηφίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 04/01/2012

  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. Eileen
  4. ggeorge1976
  5. Himela - Πατρεύς
  6. maria775m
  7. Myrtle
  8. Πατρεύς
  9. soter
Ψήφοι
1 Πατρεύς

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Λοιπόν, παιδιά! Τα πράγματα είναι απλούστατα πλέον. 1+1 κάνουν δύο. Σήμερα έφυγαν 2 πολίτες (Ντράμα, Πουλάκι) κι ένας δολοφόνος (σινεφίλ). Αυτό σημαίνει ότι την δεδομένη στιγμή στο παιχνίδι έχουμε 6 πολίτες, 2 δολοφόνους και την αντίπαλη μαφιόζα. Αύριο, λογικά, θα φύγει ένας πολίτης με τη δολοφονία, οπότε θα μείνουμε 5. Προσέξτε, λοιπόν, μη βγάλουμε πολίτη και στην ψηφοφορία. Πρέπει πάση θυσία αύριο και μεθαύριο να φύγουν οι δύο δολοφόνοι που έχουν απομείνει: bluestas και Eileen και στην συνέχεια η αντίπαλη μαφιόζα blue butterfly που θα πάρει τη θέση τους.

Δεν έχω τίποτε άλλο να πω. Δεν πρόκειται να απαντήσω σε καμία κατηγορία (είναι φανερό πως ό, τι πουν θα το πουν για ξεκάρφωμα).

Εγώ είπα και ελάλησα και αμαρτίαν ουκ έχω!

Αν δεν γίνουν αυτά και αύριο φύγει πάλι πολίτης θα είμαστε απαράδεκτοι. Επίσης, αν κάποιος έχει νεκροφάνεια, ας επαναφέρει την Ντράμα ή την Φοίβη, για να γίνουμε περισσότεροι οι πολίτες. Χιμέλα, άλλαξε την
ψήφο σου στον μπλου ή την Ζωή. Ο Πατρεύς είναι πολίτης, άσχετα με το αν παίζει χάλια.

Η ψήφος μου πάει στον bluestas και χρησιμοποιώ και την κάρτα μου για να την κάνω διπλή:



Πολίτες, αν θέλετε να νικήσουμε, το νου σας! Σήμερα πρέπει να διώξουμε ή τον μπλου ή την Ζωή. Ο, τιδήποτε άλλο κάνουμε θα είναι λάθος και θα είμαστε ένα βήμα πιο κοντά στην ήττα. Αυτά από μένα! Ελπίζω να ανταποκριθείτε κι αν φύγω να θυμάστε τα λόγια μου! Ταύτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλημέρα σε όλους!

Ψηφοφορία για Τετάρτη 04/01/2012
  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. Eileen
  4. ggeorge1976
  5. Himela - Πατρεύς
  6. maria775m
  7. Myrtle - bluestas95 (x2)
  8. Πατρεύς
  9. soter
Ψήφοι
2 bluestas95
1 Πατρεύς

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Να σας πω επίσης πως η ασυλία του αυτοκράτορα δε δόθηκε σε κάποιον.
Ψηφίζετε ελεύθερα όποιους θέλετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Καλημέρες. Λοιπόν ο αυτοκράτορας δε μίλησε σήμερα. Να ήταν αυτοκράτορας η Drama; Ή να υπάρχει ακόμα η πόρνη και να του αφαίρεσε την ιδιότητα;:hmm:

Myrtle για τη Ζωή πώς είσαι σίγουρη;:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Να σας πω επίσης πως η ασυλία του αυτοκράτορα δε δόθηκε σε κάποιον.
Ψηφίζετε ελεύθερα όποιους θέλετε.

Τι να έγινε; Που πήγε τόσο πάθος; Μήπως η καλή του τον απογοήτευσε και δε θέλει να την προστατεύει; Himela Του έκανες κάτι του ανθρώπου;

Τέλος πάντων, αφού δε θέλουν κάποιοι να αιτιολογώ γιατί όταν το κάνω αλλοιώνουν τα όσα λέω και μου κάνουν χειρονομίες (βλέπε σε προηγούμενα ποστ) θα ψηφίσω κι εγώ έτσι απλά και σιωπηλά, χωρίς πολλά πολλά.

bluestas95 έτσι απλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Myrtle

Διάσημο μέλος

Η Myrtle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 36 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,779 μηνύματα.
Καλημέρες. Λοιπόν ο αυτοκράτορας δε μίλησε σήμερα. Να ήταν αυτοκράτορας η Drama; Ή να υπάρχει ακόμα η πόρνη και να του αφαίρεσε την ιδιότητα;:hmm:

Myrtle για τη Ζωή πώς είσαι σίγουρη;:hmm:

Σε όσες έρευνες έχω κάνει μέχρι τώρα και σε όσες έχω δει από τους υπόλοιπους, το όνομά της φιγουράρει πάντα πρώτο. Η συμπεριφορά της είναι η ιδανική για δολοφόνο. Μπαίνει, κινείται προσεκτικά όπως ο μπλου και φεύγει. Το ότι ψήφισαν την σινεφίλ και οι δύο, ήταν φυσικά στάχτη στα μάτια. Ήταν σίγουροι ότι θα την έχαναν κι έτσι την θυσίασαν, παρ' όλο που μέχρι τότε δεν την είχαν καν υποψιαστεί. Anyway, το θέμα βγάζει μάτι πλέον. Το αφήνω καθαρά στην κρίση σας, αλλά σας έχω πει όλους τους ενόχους. Μην μου πείτε μετά ότι δεν σας τα είπα... Για να δούμε ποιος θα φύγει και σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ggeorge1976

Νεοφερμένος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 47 ετών, επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Καλημέρες. Λοιπόν ο αυτοκράτορας δε μίλησε σήμερα. Να ήταν αυτοκράτορας η Drama; Ή να υπάρχει ακόμα η πόρνη και να του αφαίρεσε την ιδιότητα;:hmm:

Myrtle για τη Ζωή πώς είσαι σίγουρη;:hmm:

Λες να του έκανε η πόρνη τέτοια ζημιά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Η Myrtle με εμπιστεύτηκε όσον αφορά τη Νεφέλη για αυτό και σήμερα θα την εμπιστευτώ και εγώ, bluestas από εμένα.:)
Αν πάλι είναι μαφιόζα και είναι τόσο καλή στην υποκριτική μετά το τέλος του παιχνιδιού θα ήθελα να συνεργαστούμε.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καλημέρα και από εμένα! :)
Έχω αρκετά σχόλια, οπότε ξεκινάω..

Το οτι έχει δίκιο στις σκέψεις του δεν τον κάνει αθώο, αλλά οτι μπορεί να πάει να μας καλοπιάσει. Εγώ ακόμα θεωρώ ύποπτο να χρησιμοποιήσει τυμβωρυχία για τη Μαρία. Αν είναι μαφιόζος, πέτυχε διπλό σκοπό: και βγαίνει αθώος στα μάτια μας και έβγαλε έναν πολίτη δια παντός.
Ήδη έχω και εγώ με τη σειρά μου εξηγήσει γιατί με προβληματίζει αυτό το γεγονός και γιατί δεν αθωώνει τον soter για εμένα.

Πολλοί είχαν και έχουν αυτό το αθώο ύφος (Πατρεύς, soter, george1976, bluestas, Drama, Πουλάκι κλπ). Γιατί δε ρώτησες για αυτούς; Γιατί δε ρώτησες για τον Πατρέα που τόσο τον έχουμε υποψιαστεί; Έκαψες μια κάρτα σου τόσο σημαντική για να μάθεις για κάποιον για τον οποίο είχες ένστικτο; Αν το άκουγες αυτό οτι το έκανε κάποιος άλλος, θα τον πίστευες;
Εγώ δε το πιστεύω απόλυτα και θα εξηγήσω και γιατί. Φαίνεται ότι η Myrtle επιστράτευσε τη στρατηγική της "κάρτας" μόνο όταν είδε ότι δεν μπορούσε να πείσει με άλλο τρόπο για την ενοχή του bluestas. Εμένα για αυτό μου φαίνεται περίεργο - θα μπορούσε κάλλιστα να μπλοφάρει για αυτό. Γιατί καλώς ή κακώς, όλα όσα έχω διαβάσει δείχνουν τον Χάρη να απαντάει σε ό,τι τον ρωτάει η Myrtle. Δεν τον αθωώνω - θέλω να δω ξανά τις δημοσιεύσεις του από την αρχή. Απλά, μου φαίνεται περίεργη η όλη στάση της Myrtle. Προσπαθεί να μας πείσει για την ενοχή του bluestas βασισμένη σε μία κάρτα που δεν ξέρουμε καν αν χρησιμοποίησε. Συν τοις άλλοις, υπάρχει και μία διαφορά. H blue_butterfly όταν την εμπιστευτήκαμε ήταν αποδεδειγμένα πολίτης.

Μα αυτό λέω. Αν έχεις κάρτα το λογικό είναι να ρωτήσεις για κάποιον που φαινόταν πολύ πιο ύποπτος εκείνη τη δεδομένη στιγμή κι όχι κάποιον για τον οποίο είχες ένστικτο.
Αυτο ακριβώς. Από το "Πατρεύς είσαι ο επόμενος" - που το λογικό ήταν να ρωτήσει ή για εκείνον ή για τον soter, ρώτησε ξαφνικά για κάποιον που δεν ήταν στους υπόπτους της?

Μπα δεν έγινε έτσι, αποκλείεται η maria.... να το σκέφτηκε όλο αυτό μόνη της. Αν δηλαδή η μπλου δεν είχε την κάρτα αποτυχία δολοφονίας, δε θα μαθαίναμε οτι ήταν αθώα, κι έτσι θα υποψιαζόμασταν και αυτήν. Η αποτυχία δολοφονίας μπορεί να πάει σε όσους συνεργάζονται με τους πολίτες, και μέσα σε αυτούς είναι και ο αντίπαλος μαφιόζος. Δε μου αρέσει που πας να μας τα μπουρδουκλώσεις...
Δεν θέλω να το μπουρδουκλώσω απλά θέλω να καταλάβω ακριβώς τι έγινε, γιατί πιστεύω ότι σε αυτό το Παλέρμο δεν ασχοληθήκαμε όσο θα έπρεπε με τις δολοφονίες. Πιστεύω ότι είναι σημαντικό να καταλάβουμε τι έγινε. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι η blue_butterfly δεν είναι ο αντίπαλος μαφιόζος - απλά, ο κανονικός κάτοχος του ρόλου, θέλει να "δώσει" το ρόλο στη blue για να του είναι το παιχνίδι πιο εύκολο, αφού βγάλουμε τους δολοφόνους (άλλωστε, τότε θα πάρει εκείνος τη θέση τους!)

Ο Πέτρος χτες είδε οτι η Μαρία ήταν μάγισσα (δε βρισκόταν και σε ποστ - σεντόνια να πω οτι βαρέθηκε να το διαβάσει :whistle:). Δεν του έκανε εντύπωση; Ή μήπως το περίμενε;
Ο Πέτρος γενικά βλέπει τις εξελίξεις αλλά αποφεύγει να σχολιάσει κάτι. Δεν απαντάει, ψηφίζει όμως με την τάση, δηλώνει ντροπή που δεν βοηθάει... Αν ενδιαφέρεσαι πραγματικά να βοηθήσεις, γιατί δεν διαβάζεις από την αρχή τις αναρτήσεις μας?:/:

Και γιατί το λες συγκεκριμένα στη "Himela" Ζωή;; Δε μας τα λες καθόλου καλά μου φαίνεται...
Τώρα, "δεν σου τα λέω καλά" επειδή μία ανάρτησή μου είχε το "@Himela" μπροστά? Αυτό το έβαλα αποκλειστικά και μόνο επειδή η δημοσίευσή μου ήταν ως απάντηση/προσθήκη σε κάποιες δικές της σκέψεις! Άλλωστε, αν ήσουν κάπως προσεκτική, θα έβλεπες, ότι η τελευταία φράση μου ήταν "Καταλαβαίνετε ...?" Που υποδεικνύει άμεσα ότι αναφερόμουν σε όλους σας!

Αρχική Δημοσίευση από maria775m:
Και εδώ θα συμφωνήσω...
Ζωή δε μας τα λες καλά!! Από τον τρόπο που έπαιξε η Μαρία πιστεύεις ότι ήταν σε θέση να σκεφτεί αυτό που λες για τον Φορέβερ;; Δε νομίζω...
Και συνεχίζω την σκέψη μου λέγοντας ότι η Ζωή δεν πρέπει να έχει καλό ρόλο... δεν λέω ότι είναι απαραίτητα δολοφόνος (θα μπορούσε βέβαια...) αλλά ότι είναι με το μέρος των μαφιόζων!!
Θα φανεί...
Υπογραμμίζω ξανά, ότι δεν θέλω να μπερδέψω κανέναν. Ναι, πιστεύω ότι ήταν η maria... επειδή ακριβώς για τα δεδομένα του παιχνιδιού, εκείνη ΔΕΝ ήταν μία καλή κίνηση - αφού μας μπέρδεψε πολύ ( εμένα τουλάχιστον !) Μαρία, δεν πιστεύω ότι θες να με κατηγορήσεις εσκεμμένα για κάτι. Θα σε καλέσω απλά να μην μπερδεύεσαι. Εδώ είμαι και αν κάποια κίνησή μου σου έχει φανεί περίεργη, μπορείς πάντα να με ρωτήσεις. Θα σου απαντήσω, όπως θα απαντήσω σε όλους σας. Αλλά αν θέλετε να κατηγορήσετε εσκεμμένα, ας έχουν τα λόγια σας μία βάση, τουλάχιστον.:/:



Παίζει να τα έχω πει και 100 φορές. Ειδικά για τον μπλου. Σας είπα πως με το τρόπο που μιλούσε είχα ένστικτο ότι κάτι δε πήγαινε καλά με την πάρτη του. Κι έτσι, ρώτησα και έμαθα! Απλά πράγματα. Όσο για τη Ζωή δεν είμαι ακόμα σίγουρη είναι η αλήθεια, αλλά μένει μόνο ένας δολοφόνος ακόμα και από τη στάση της το θεωρώ πολύ πιθανόν να είναι εκείνη. Ας βγάλουμε πρώτα τους δύο σίγουρους και στην πορεία βλέπουμε και για τον 5ο.
Myrtle, έχω πει το σκεπτικό μου σχετικά με αυτό και νομίζω ότι οι αμφιβολίες μου είναι δικαιολογημένες. Μπορείς να μας εξηγήσεις με ένα επιχείρημα πού πήγε όλη σου η σκεπτικιστική τάση για τον Πατρέα?


Τι ακριβώς άλλαξα από αυτά που είχα πει! Φωνάζω και ξαναφωνάζω να βγάλετε το μπλου! Το ότι δεν τον ψήφισα σήμερα δε σημαίνει ότι έχω αλλάξει γνώμη για εκείνον! Είμαι 1000% σίγουρη ότι είναι δολοφόνος. Απλά, εμπιστεύομαι την άποψη της μπλου που όπως όλα δείχνουν είναι η αντίπαλη μαφιόζα, για να βγάλουμε σήμερα έναν σίγουρο μαφιόζο. Από αύριο, αν είμαι εδώ, θα με δείτε και πάλι να ωρύομαι για να διώξουμε τον μπλου! Είναι ο μόνος σίγουρος μαφιόζος μετά την σινεφίλ! Trust me!
Θέλω πολύ και εγώ να σε εμπιστευτώ. Αλλά η σιγουριά σου δεν είναι δικαιολογημένη όπως της Ριρίκας. Η Ριρίκα είχε την κάρτα και ήταν αποδεδειγμένα πολίτης. Οι απαντήσεις της CiNeFiL ήταν ελλιπείς όταν την ρωτούσε για διάφορα πράγματα. Οι απαντήσεις του Χάρη φαίνεται ότι καλύπτουν όλα όσα τον ρωτάς. Δεν λέω ότι είναι αθώος - απλά λέω ότι για εμένα προέχει ο Πατρεύς - που μου θυμίζει τρομακτικά τον προηγούμενο τρόπο παιχνιδιού του. Πότε απάντησε σε κάποια ερώτησή μας? Τόσες μέρες αναφέρεται το όνομά του, και όμως εν τέλει δεν γίνεται τίποτε από πλευράς του - ούτε όμως και από δική μας.


Τώρα αυτό το ότι όλοι ψήφισαν σήμερα σινεφίλ δεν μου αρέσει πολύ. Αν είναι όντως μαφιόζος, τότε ακόμα και οι μαφιόζοι την ψήφισαν. Αυτό, όπως είπα και σε άλλο ποστ, σημαίνει ότι προσπαθούν να μας ρίξουν στάχτη στα μάτια. Αλλά θα δέχονταν να βγει με τόση ευκολία; Περίεργα πράγματα. Ας είμαστε προσεκτικοί, γιατί πολύ πιθανόν να επανέλθει η σινεφίλ με κάποια νεκροφάνεια. Καλύτερα όταν την βγάλουμε να της κάνουμε και μια τυμβωρυχία, ώστε και αν δούμε τι ήταν, αλλά και να αποχωρήσει οριστικά και να ξενοιάσουμε από έναν ακόμα δολοφόνο.
Σε αυτό συμφωνώ και εγώ. Με την Τυμβωρυχία και η Ριρίκα θα επαληθευτεί ακόμη μία φορά στα μάτια μας αλλά θα σιγουρευτούμε και για την CiNeFiL (αποκλείοντας το ενδεχόμενο να έρθει και με Νεκροφάνεια). Μέχρι αύριο που παίρνουμε κάρτες, λοιπόν...



Ποιος μίλησε για κάρφωμα, βρε Ζωή; Απλή δολοφονία έκαναν, αλλά επειδή η μπλου ήταν η αντίπαλη μαφιόζα πήρε τον δολοφόνο μαζί της. Πού να ήξεραν τι είαι η μπλου για να βάλουν κάποιον φανερό να τη σκοτώσει; Τώρα απορώ, αυτά θες και τα λες ή σου ξεφεύγουν; :hmm:
Ήταν απλά λάθος επιλογή λέξης. Όπου "κάρφωμα" βάλτε "δολοφονία".

Πολύ σωστή μου φαίνεται η έρευνά σου. Κι επειδή εγώ γνωρίζω τον ρόλο μου, καταλήγουμε και πάλι στην Eileen. Πιστεύω ότι αν βγάλουμε τους δυο σίγουρους δολοφόνους και πάνε όλα καλά μετά πρέπει να στραφούμε σε εκείνη...
Είναι πολύ περίεργο το πόσο σωστές σου φαίνονται οι έρευνες της Σύλβιας όταν συμφέρουν αυτά που θες να υποστηρίξεις στη συνέχεια. Γιατί θυμάμαι ξανά να λες, ότι δεν τις εμπιστεύεσαι και δεν βασίζεσαι σε αυτές...


Να ρώταγα για ποιον, δηλαδή; Για την μαρία... ή τον σότερ; Αφού φαινόταν ότι για να μπόρεσαν τόσο γρήγορα να τραβήξουν τόσο πολύ τα βλέμματα πάνω τους οι δύο συγκεκριμένοι, θα ήταν αδύνατο να είχαν κακό ρόλο. Απλά οι μαφιόζοι είχαν βάλει τους πολίτες να σφάζονται μεταξύ τους κι εκείνοι γελούσαν σε μια γωνιά. Γι' αυτόν ακριβώς τον λόγο, επέλεξα να ρωτήσω για κάποιον που δεν είχε τραβήξει τις υποψίες κι ήταν καλός παίκτης, αλλά σιγανό ποταμάκι.
Γιατί όχι για τον Πατρεύς? Myrtle, τη δεδομένη στιγμή ήταν ένας σίγουρος για εσένα μαφιόζος! Το πιο λογικό είναι να ρωτήσεις για αυτόν. Αλλά ακόμη, αν δεχτούμε και το ένστικτο, τι άλλαξε τώρα?


Καλημέρες. Λοιπόν ο αυτοκράτορας δε μίλησε σήμερα. Να ήταν αυτοκράτορας η Drama; Ή να υπάρχει ακόμα η πόρνη και να του αφαίρεσε την ιδιότητα;:hmm:

Myrtle για τη Ζωή πώς είσαι σίγουρη;:hmm:
Δεν είναι σίγουρη. Εκτός αν βγει και για εμένα μία κάρτα την οποία εμείς δεν μπορούμε να δούμε...:/:

Τώρα στα της ψήφου μου. Προς το παρόν θα ψηφίσω Πατρεύς και το γιατί το έχω πολλάκις πει. Η εμμονή της Myrtle με τον bluestas με βάζει σε σκέψεις, οπότε θα ξαναδώ τις δημοσιεύσεις του μαζί με της Myrtle.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,881 μηνύματα.
Πάμε λοιπόν να ψάξουμε και την Eileen. (Αν η Ζωή αποδειχτεί δολοφόνος της βγάζω το καπέλο γιατί δεν την υποπτεύθηκα ποτέ):

Για αρχή με υποπτεύεται μεν, αλλά με αθωώνει μετά και ρίχνει κι εκείνη τα βέλη της προς τον Τζον.

Διάβασα όλα τα καινούρια σας μηνύματα και έρχομαι να δώσω τη ψήφο μου.
Όντως, η συμπεριφορά της Himela με προβλημάτισε αρκετά όπως έγραψα και πιο πριν, γιατί διακρίνω πάρα πολλά κοινά χαρακτηριστικά με τον τρόπο παιχνιδιού της όταν ήταν μαφιόζος. Εν μέρει όμως η μέχρι τώρα απάντηση που έδωσε στη Φοίβη με έκανε να θέλω να την δω και άλλο στο παιχνίδι, γιατί δεν είμαι σίγουρη για το κατά πόσο είναι μαφιόζος ή όχι. Επομένως, η ψήφος μου θα πάει στο αμέσως επόμενο παίκτη που οι κινήσεις του μου φαίνονται περίεργες τον Johnnaousa.

Μετά υποπτεύεται και τον Πατρέα για τη διπλή ψήφο προς τη maria...
(Btw μου φαίνεται πολύ περίεργο ο Πέτρος να χρησιμοποιεί από την αρχή κάρτα (την πρώτη μέρα) κι από κει και πέρα να μην ασχολείται πια με το παιχνίδι. Ο Πέτρος έχει κι άλλη κάρτα, πότε περιμένει να την παίξει;:hmm:)

edit: Φαντάζομαι ότι ο Πατρεύς ενεργοποίησε την κάρτα του σε μία προσπάθεια να φέρει πιο κοντά στις ψήφους την maria... και τη Himela, θέλοντας να δει αν θα υπάρξει κάποια μαζική αλλαγή για να σωθεί κάποια από τους μαφιόζους. Ωστόσο, αυτό δεν παύει να είναι ύποπτο γιατί είναι μόνο ένα σενάριο. Έχοντας μόνο δυο κάρτες σε όλο το παιχνίδι, μου φαίνεται κάπως προκλητικό να την ενεργοποιείς κατευθείαν από τον πρώτο γύρο. Θα ήθελα να μας εξηγήσεις από πού εκπορεύεται αυτή η σιγουριά σου.

4. Πατρεύς. Εδώ κάτι υπάρχει - και όχι καλό. Ο παίκτης που ξεκινάει με μία γενικόλογη και μπερδεμένη δήλωση, κατά την οποία λέει ότι δεν γίνεται να είναι δολοφόνοι αυτοί που ήταν στο προηγούμενο παιχνίδι ( για να εξαιρέσει τον εαυτό του), αλλά μπορεί και να γίνεται ( για να στοχοποιήσει κάποιους άλλους, ίσως? ). Δε θεωρώ ότι με την κάρτα του ήθελε να βοηθήσει τη Σύλβια. Απλά, ήθελε να διχάσει. Μπήκε, έδωσε την κάρτα, προξένησε απορίες με τα λεγόμενά του και ακόμη εγώ δεν έχω δει δημοσίευσή του. Όλο αυτό μου θυμίζει... σόφισμα (για να το πω και στη γλώσσα σου, Πέτρο:P ). Σίγουρα, θα έχω το νου μου.

Για τον Τζον λέει οτι μάλλον δε μας έδωσε το μαφιόζο που ήξερε.

Εμείς ξέρουμε για τον Τζον:

Συμπερασματικά: Οι παίκτες που κατηγόρησε ο Johnnaousa ήταν: Himela, foreverfreak, Cinefil, Πατρεύς και έμμεσα Eileen και Myrte (που τον είχαν ψηφίσει). Τα κρατάμε αυτά, μήπως αργότερα βρούμε οτι ο πληροφοριοδότης μας έδωσε το μαφιόζο που ήξερε.

Βγάζω τον εαυτό μου. Ο φρικ ήταν κρυφός μαφιόζος. Τη Cinefil λογικά την ξέρει η μπλου. Μένουν Πατρεύς, Eileen και Myrtle. Αν σκεφτούμε κι αυτούς που ψήφισαν τον τζον, τα ονόματα που συμπίπτουν είναι Eileen και Myrtle.

Μήπως η Eileen προσπαθεί να βγάλει τις υποψίες από πάνω της για να μη φτάσουμε στο συμπέρασμα που φτάσαμε;:hmm:

2. Johnnaousa. Για αυτό καταλαβαίνω από αυτή του την κίνηση, ότι στον πρώτο γύρο δεν "έδωσε" τον μαφιόζο που γνώριζε. Αλλιώς, θα έμενε εκτός και θα περίμενε κάποιος από τους πολίτες να "πιάσει" την κίνησή του. Αλλά δεν έγινε έτσι. Θεωρώ δηλαδή, ότι ο μαφιόζος που ξέρει ο Γιάννης, δεν μας έγινε γνωστός από τον ίδιο.

Μετά κατηγορεί τον soter. Το θεωρώ άτοπο τη δεδομένη στιγμή γιατί πολλοί δεν είχαν κάνει σεντόνια ως τότε, αυτούς γιατί δεν τους υποπτεύθηκε;:hmm:

5. soter. Οι δηλώσεις του τόσο μετρημένες και προσεγμένες που δεν μου κάνει καλό...:/: Δεν έχω δει ένα σεντόνι, που να εξηγεί κάπου τον τρόπο σκέψης του, τις ερμηνείες που σκέφτεται εκείνος για τα δεδομένα. Θεωρώ ότι είναι ακόμη ένας τρόπος με τον οποίο προσπαθεί να κρατήσει low profile...

Δεδομένου του προηγούμενου ποστ μου θα δώσω την ψήφο μου στον soter.
Η ψήφος μου μπορεί, φυσικά να αλλάξει αν δω κάτι που μου φαίνεται πιο ύποπτο.

Πιο πάνω μας λέει για τον Τάσο οτι ο τρόπος που με κατηγόρησε με καθιστά αθώα στα μάτια της. Τώρα όμως αθωώνει τον Τάσο και δείχνει να την "πείραξε" που έφυγε με άμεση αποχώρηση.

Θέλω οπωσδήποτε να ακούσω την JaneWIn, τον soter, τον Πατρεύς και τον Τάσο - από αυτούς για εμένα ύποπτοί είναι ο soter και ο Πατρεύς.
edit : omg, έγραφα τόση ώρα που δεν είδα τι έγινε! Himela, συμφωνώ αλλά πώς θα μας απαντήσει έτσι ο Τάσος? Εσύ, δεν είσαι περίεργη να δεις τι θα πει?

Ξαφνικά, ενώ δεν υποπτευόταν τον Τάσο, τον θεωρεί δολοφόνο. Τι άλλαξε; Τίποτα.:whistle:

Θεωρώ ότι έχουμε βγάλει δυο μαφιόζους. Η βιαστική συμπεριφορά του Τάσου ( με την αβάσιμη κατηγορία προς την Σύλβια ), το επιθετικό του ύφος και τα τελευταία του λόγια με κάνουν να πιστεύω ότι και εκείνος ήταν μαφιόζος. Τι πιο φυσιολογικό από το να προσπαθεί να "καλοπιάσει" την Σύλβια - την οποία σημειωτέον είχε κατηγορήσει στην αρχή- θεωρώντας ότι εκείνη έχει τη γενική εμπιστοσύνη κάποιον παικτών?

Εδώ προσπαθεί να ρίξει στο τραπέζι την εκδοχή η μάγισσα να ήταν άλλος παίκτης και να αθωώσει τον foreverfreak που αποδείχτηκε μαφιόζος. Ήταν τρομερά μικρή η πιθανότητα να συνέβη αυτό οπότε είναι ύποπτο που το αναφέρει, ενώ οι εκδοχές που είχαμε βγάλει ήταν πιο πιθανές.

Πάντως, σε σχέση με τις δολοφονίες, θα ήθελα και εγώ να προσθέσω κάτι. Δεν ξέρουμε ποιος δολοφόνησε ποιον. Εγώ αυτό που νομίζω ότι συνέβη, είναι να φοβήθηκαν οι δολοφόνοι τον foreverfreak και να τον "έφαγαν". Άλλωστε, και εκείνος μιλούσε πολύ. Μετά, η μάγισσα/ο μάγος ( για να μην αδικούμε και τους άντρες μας:P ) βλέποντας την αρχική διαφωνία του freak με την blue_butterfly θεώρησε ότι εκείνη ήταν μαφιόζος, και δοκίμασε να την βγάλει. Έπεσε έξω όμως, διότι η Ριρίκα είχε την κάρτα ( που σημαίνει ότι είναι και αθώα).

Το ενδεχόμενο αυτό το είχα γράψει νομίζω και εγώ ως συμπλήρωμα στις αρχικές σκέψεις σου για τη δολοφονία. Αν ισχύει όντως αυτό που μας λέει η blue και δεν έχει κάποιο ρόλο που της επιτρέπει να "γνωρίζει"? Αν την επέλεξαν απλά οι δολοφόνοι και επειδή η μάγισσα - που γνωρίζει το θύμα είδε την "κοκορομαχία" της με τον foreverfreak θεώρησε ότι ήταν μαφιόζος, για αυτό και τον έβγαλε? Η κάρτα όντως θα μας βοηθούσε!

Υποπτεύεται τόσο τη maria όσο και τον soter. Η maria αποδείχτηκε αθώα. (καλά με το παίξιμο που είχε βέβαια δεν μπορούσε κανείς να το καταλάβει)

Ακόμη, πιστεύω ότι ανάμεσα στους soter και maria... κρύβεται ένας κακός ρόλος. Για αυτό και ψήφισα τον soter. Θα ήθελα να δω τις κινήσεις που θα γίνουν αν έχουμε πάλι κάποια ισοψηφία - ποιος και πώς θα σωθεί? Δε θεωρώ τη maria... αθώα - απλά ο soter μου φαίνεται πιο ύποπτος...
Στο τελευταίο του post, λέει αλήθειες. Αλλά γιατί περιμένεις να σε κατηγορήσουν και να ψηφιστείς για να συμμετέχεις?:hmm: γιατί δεν λες τη γνώμη σου από την αρχή και αρκείσαι σε λίγα και καθόλου βοηθητικά για τους πολίτες μηνύματα?:/:

Εδώ σαν να εκμεταλλεύεται την παράθεση που έκανα εγώ για να κατηγορήσει τη love angel.

Σύλβια, εμένα η συμπεριφορά της love_angel σε αυτό το παιχνίδι μου έχει φέρει στο νου πολλά πιθανά ενδεχόμενα - κάποια από τα οποία δεν είναι καλά. Κοιτώντας ξανά την παράθεση που έκανες, όντως φαίνεται περίεργο που η love κατηγορεί τον foreverfreak σε εκείνο το σημείο του παιχνιδιού. Αλλά, αν όντως γνώριζε κάτι παραπάνω θα το έλεγε κατ' ευθείαν από τις πρώτες ώρες του πρώτου γύρου "ρισκάροντας" να πέσουν έστω και τα λίγο τα βλέμματα πάνω της αν είχε ρόλο?:/: Στο προηγούμενο Παλέρμο, αν θυμάσαι αυτή η τακτική ήταν που της κόστισε και την καρφώσατε... Πιο πιθανό μου φαίνεται να είπε ότι θα προσέχει τον foreverfreak για να δει πώς θα αντιδρούσε εκείνος. Αλλά και πάλι, αν ήταν κάποια μπλόφα? Η μικρή συμμετοχή της στο παιχνίδι δεν μας βοηθάει ιδιαίτερα να καταλήξουμε σε κάποιο πιθανό συμπέρασμα..:/:

Και τελικά ενώ γύρισε ανάμεσα στον Πατρέα, τον soter και τη maria, κι ενώ ο soter της φαινόταν πιο ύποπτος από τη maria, αποφασίζει να ψηφίσει..... maria.:confused:


Ούτε εγώ θα δώσω την ψήφο μου στον Πατρέα, αλλά είναι σίγουρα ένας από τους υπόπτους μου. Εγώ θέλω να επιστρέψω ξανά στο δίπτυχο maria... και soter αφού η τελευταία ανάρτηση της marias... με προβλημάτισε πολύ. Ομολογώ ότι όντως, ο soter στις τελευταίες του δημοσιεύσεις έλεγε αλήθειες, και ξαναδιαβάζοντάς τα τείνω να πιστέψω ότι η maria... είναι πιο ύποπτη από εκείνον. Για αυτό, η ψήφος μου σήμερα θα πάει στη maria....

Τελικά ενώ λέει οτι θέλει να δει κάποιες δημοσιεύσεις της Μαρίας, δεν είδα πουθενά να το κάνει...:whistle:

Η maria... μάγισσα. Ήταν το τελευταίο που περίμενα να ακούσω - όπως για παράδειγμα το ο Καραγκιόζης rock star! :confused:
Ο τρόπος παιχνιδιού της ήταν πολύ κακός. Δεν μας βοηθούσε να την εμπιστευτούμε, αλλά εμένα προσωπικά μου έδειχνε με κάθε ενέργειά της το προφίλ ενός ταραγμένου μαφιόζου που προσπαθούν να τον δασκαλέψουν - και δεν ήμουν μάλιστα και από αυτούς που την κατηγόρησαν στην αρχή...
Θέλω να δω ξανά κάποιες προηγούμενες δημοσιεύσεις...

Εδώ οκ, βγάζει μάτι οτι πάει να μας μπουρδουκλώσει... Είναι σχεδόν τελείως άτοπο το συμπέρασμά της, κι ενώ από μέρες έχουμε πει οτι μάλλον η blue είναι αντίπαλος μαφιόζος ή μάγισσα και αφού πια αποδείχτηκε οτι δεν είναι μάγισσα, θεωρώ αυτά που λέει μια προσπάθεια να μας μπερδέψει.


με την αποκάλυψη της ιδιότητάς της και την αποκάλυψη της ιδιότητας του forevefreak (thanks blue ;) ) καταλαβαίνουμε επιτέλους τι έγινε στην πρώτη δολοφονία του παιχνιδιού. Η maria... ήξερε ότι το θύμα ήταν η Ριρίκα, ως μάγισσα που ήταν, και αντί να την σώσει (επειδή φοβόταν και ήθελε να κρατήσει την ιδιότητα αυτή για τον εαυτό της, κάτι λογικό! ) ήθελε έμμεσα να μας δείξει πιο ήταν το κανονικό θύμα, σκοτώνοντας τον foreverfreak με τον οποίο η blue_butterfly είχε "κοκορομαχήσει". Βέβαια, εκείνη η κίνηση για τη δεδομένη στιγμή δεν μας βοήθησε και πολύ, μάλλον μας μπέρδεψε κάπως. Δεν θεωρώ ότι η blue_butterfly είναι ο αντίπαλος μαφιόζος - επειδή δεν ξέρω κατά πόσο μπορεί η κάρτα "Αποτυχία Δολοφονίας" να πάει στον αντίπαλο μαφιόζο...:worry: Θα το δω και θα επιστρέψω.

Κι ενώ θεωρούσε τον Τάσο δολοφόνο, τώρα λέει οτι δεν είναι και σίγουρη...

Συνεχίζω να πιστεύω ότι μάλλον ο Τάσος ήταν μαφιόζος αλλά δεν είμαι σίγουρη.

Ενώ λοιπόν είχε πει στην αρχή οτι μάλλον ο Τζον δεν είχε δώσει τους μαφιόζους που ήξερε, τώρα αλλάζει γνώμη. Είπε οτι θα το ψάξει. Εγώ δεν είδα κάποιο συμπέρασμα...:whistle:

Έκανα μία άλλη σκέψη. Οι δολοφόνοι που βγήκαν ήταν οι κρυφοί που σημαίνει ότι κανένας ρόλος δεν τους ήξερε - μπορεί όμως κάποιος να τους έμαθε με κάρτα. Ο Johnnaousa ήταν ο πληροφοριοδότης - και είχα γράψει ξανά τι θεωρώ ότι έγινε με την αποχώρησή του. Αν όμως κατά κάποιο τρόπο πρόλαβε να μας δώσει έμμεσα τον μαφιόζο που ήξερε?:hmm: Θα το δω και θα επιστρέψω...

Και ξαφνικά ο soter (που τον είχε υποπτευθεί και κατόπιν τον είχε πιστέψει) γίνεται ξανά ύποπτος.

Τώρα ως προς την κάρτα που παίχτηκε από τον soter. Συγγνώμη, αλλά δεν μπορώ να τον αθωώσω τόσο εύκολα. Γιατί εν τέλει, έτσι ακριβώς φαντάζομαι ότι θα παιζόταν η κάρτα "Τυμβωρυχία" από έναν μαφιόζο!:/: Αν δείτε πόσα άτομα πίστεψαν ότι είναι αθώος μετά την κάρτα, θα καταλάβετε νομίζω, τι λέω. Μου θυμίζει καλοδουλεμένη μπλόφα...

Παρ' όλα αυτά, κι εφόσον η Cinefil ήταν πια χαμένη από χέρι, αποφασίζει να ακολουθήσει κι αυτή τους πολίτες και να την ψηφίσει.


Θα ανταποκριθώ και εγώ στο κάλεσμα της Ριρίκας, ελπίζοντας ότι η γνώση της είναι βέβαιη όπως και ο καλός της ρόλος!

CiNeFiL και από εμένα.

Σε αυτό το ποστ τι να πρωτοσχολιάσω! Δε θεωρώ οτι όντως η Ζωή είναι τόσο μπερδεμένη που να μην έχει καταλάβει 3 μέρες τώρα οτι ΔΕΝ ΕΓΙΝΕ ΚΑΡΦΩΜΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΔΟΛΟΦΟΝΙΑ. Στάχτη στα μάτια;

Αν όντως η blue_butterfly ήταν ο αντίπαλος μαφιόζος και είχαμε κάρφωμα από τόσο νωρίς στο παιχνίδι, η κοινή λογική νομίζω επιτάσσει ότι το κάρφωμα θα γινόταν με έναν από τους Φανερούς μαφιόζους - όχι τους κρυφούς. Οι φανεροί είναι γνωστοί οι κρυφοί όχι - άρα γιατί να "θυσιάσεις" ένα κρυφό μαφιόζο - και μάλιστα τον foreverfreak? :hmm:
Δεν λέω, μπορεί να έγινε έτσι, απλά αν όντως ισχύει αυτό, οι μαφιόζοι δεν έχουν ούτε το στοιχειώδες ένστικτο αυτοσυντήρησης! :laugh:

Καλά παρακάτω οκ, έχει χάσει πια την μπάλα:

@Himela: Διάβασε λίγο αν θες αυτά που έγραψα στο τελευταίο μου post. Όσο το σκέφτομαι, τόσο πιο σίγουρη γίνομαι, και θα πρέπει να είμαστε πολύ προσεκτικοί με αυτό το θέμα. Ο αντίπαλος μαφιόζος έχει φανεί από το παιχνίδι του και δεν νομίζω ότι είναι η blue_butterfly. Είναι κρίμα όμως να τον εκθέσουμε και να οδηγήσουμε τους μαφιόζους να πιστεύουν ότι ο αντίπαλος μαφιόζος είναι κάποιος άλλος, γιατί έτσι ο πραγματικός κινδυνεύει από τη δολοφονία!
Κατάλαβε κανείς τι είπα?

Ποιος είναι ο αντίπαλος μαφιόζος τότε Ζωή αν όχι η blue; Και πώς σκατά έφυγε κι ο foreverfreak που ήταν μαφιόζος μαζί με τη blue? Δίνεις εσύ κάποια άλλη εξήγηση; Αλλά και να ήταν κάποιος άλλος και να λέγαμε και ποιος ήταν, αυτό τον σώζει από δολοφονία, δεν τον κάνει να κινδυνεύει, γιατί (σε περίπτωση που το ξέχασες :whistle:) ο μαφιόζος που σκοτώνει τον αντίπαλο μαφιόζο πεθαίνει μαζί του. Δεν το ήξερες ε;;;;

Με αυτή την έρευνα όντως θεωρώ τη Ζωή ύποπτη. Θα εμπιστευτώ λοιπόν τη Myrtle (μόνο για σήμερα, και θα το ξανασκεφτώ αν ζω μετά τη δολοφονία) και θα ψηφίσω bluestas. Κοίτα κακομοίρα Myrtle να μη μου τύχει αύριο καμιά κάρτα χρησμός της πυθίας και σε ξεσκεπάσω, την έκατσες!!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Α και Myrtle μην το δένεις σκοινί κορδόνι ότι είμαι η αντίπαλη μαφιόζος, για τη Νεφέλη ο καθένας θα το καταλάβαινε γιατί έπαιζε με ένα τρόπο όχι αρχάριου ακριβώς αλλά με αυτόν που πάει να προσαρμοστεί αλλά μόλις τον πιέσεις πάει ξέσπασε, χαλάει. Μην κάνεις το λάθος και πιστεύεις ότι με βρήκες γιατί ο αντίπαλος είναι κάπου εκεί έξω και μπορεί να είσαι και εσυ.:) Ομολογώ ότι με συνέφερε να πιστεύετε ότι ήμουν η αντίπαλος για να διώξω τη Νεφέλη που έβαζα το χέρι μου στη φωτιά πως ήταν μαφιόζος αλλά τώρα πάει, αυτό που ήθελα να κάνω το πέτυχα.:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top