Παλέρμο #36 - The Movie Project Game

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 03/01/2012

  1. blue_butterfly - CiNeFiL
  2. bluestas95 - CiNeFiL
  3. CiNeFiL - Πατρεύς
  4. Drama Prinzessin - CiNeFiL
  5. Eileen - CiNeFiL
  6. ggeorge1976 - CiNeFiL
  7. Himela - CiNeFiL
  8. maria775m - CiNeFiL
  9. Myrtle - CiNeFiL
  10. Πατρεύς - CiNeFiL
  11. Πουλάκι
  12. soter - CiNeFiL
Ψήφοι
10 CiNeFiL
1 Πατρεύς

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Αχ, θα έδινα τα πάτα να δω τη πραγματική σου αντίδραση για αυτή την δολοφονία που δεν έγινε και το τι θα έλεγες στα συνδολοφόνια σου το μεσημέρι... Θυμάμαι κι εγώ όταν ήμουν μαφιόζα, έλεγα τι ωραία που δε έγινε η δολοφονία σήμερα και είχα πρήξει στα μηνύματα την Άννα από τα νεύρα μου! :P
Είσαι όντως χρήσιμος στο να σκοτώνεις τους πολίτες. Είναι μία χρησιμότητα κι αυτή, έτσι; :P
Το ποιος δολοφονεί , άσ' το να το δείξει η πορεία. ;)
Την οποία δεν τη είχες αναφέρει καθόλου μέχρι τώρα, αλλά ξαφνικά σου φαίνεται τόσο ύποπτη που την ψηφίζεις! Ω του θαύματος! Ανυπομονώ να δω ποιος θα την αναστήσει...
Σου διαφεύγουν την προσοχή βασικά πράγματα.Για ρίξε μια ματιά :
post1
post2

Τι άλλο επιχείρημα θες μωρέ από το ότι είδα το ρόλο σου με κάρτα; Μας δουλεύεις; Όσο για το για ποιο ρώτησα είαι δικό μου θέμα. Καθώς και το ένστικτο (παρεμπιπτόντως θέλω τουλάχιστον συγχαρητήρια για το ένστικτό μου στο τέλος του παιχνιδιού που θα δείτε ότι είχα δίκιο! :P). Το αν χωλαίνει ή όχι, κάτσε και βρες το! Εγώ είμαι ανοιχτή σε όλα. Σε συμφέρει να γίνουν αποκαλύψεις ή όχι; :whistle:
Αυτό εσύ το αποκαλείς επιχείρημα ;Πώς περιμένεις οι πολίτες να σε πιστέψουν και να με βγάλουν απ' το παιχνίδι βασίζομενοι μόνο και μόνο στο ένστικτό σου ;Και ειδικά μάλιστα απ' τη στιγμή που μπλοφάρεις λέγοντας ότι έχεις δει ρόλους.:confused:
Αν με θεωρείς μαφιόζο , τότε προσπάθησε να με βγάλεις με επιχειρήματα που απ' ότι φάινεται αδυνατείς να βρεις.Μακάρι να γίνουν αποκαλύψεις όσο το δυνατόν πιο συντομά για να καταλάβουν όλοι ότι οι κατηγορίες σου εις βάρος μου δεν ισχύουν επ' ουδενί. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία τέλος.
Σύλβια κλείδωσε το κι άνοιξε το σε 5' ξανά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μέχρι τις 20:10 μπορείτε να αλλάξετε τις ψήφους σας χωρίς αιτιολόγηση
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία τέλος.
Δεν χρειάζεται να ξανακλειδώσει.
Επιστρέφω με τα αποτελέσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Από την ψηφοφορία αποχωρεί η CiNeFil έχοντας συγκεντώσει 10 ολόκληρες ψήφους!
Νεφέλη πήγαινε στο μνήμα σου αφού μας πεις τα τελευταία σου λόγια!

Ψηφοφορία για Τρίτη 03/01/2012


  1. blue_butterfly - CiNeFiL
  2. bluestas95 - CiNeFiL
  3. CiNeFiL - Πατρεύς
  4. Drama Prinzessin - CiNeFiL
  5. Eileen - CiNeFiL
  6. ggeorge1976 - CiNeFiL
  7. Himela - CiNeFiL
  8. maria775m - CiNeFiL
  9. Myrtle - CiNeFiL
  10. Πατρεύς - CiNeFiL
  11. Πουλάκι
  12. soter - CiNeFiL
Ψήφοι
10 CiNeFiL
1 Πατρεύς

Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Γειά σας κι ἀπὸ μένα. Ὁμολογῶ ὅτι δὲν ἔχω παρακολουθήσει τὸ παιχνίδι ὅσο θὰ ἔπρεπε. Ἀπὸ κάποια στιγμὴ καὶ μετὰ, ἔχασα λίγο τὴν μπάλα. Θὰ ἐμπιστευθῶ τοὺς περισσότερους συμπαῖκτες καὶ θὰ ψηφίσω καὶ ἐγὼ τὴ Cinefil ἡ ὁποῖα ἄλλωστε μοῦ εἶχε φανεῖ ἐξ ἀρχῆς ὕποπτη. Ἐπίσης καὶ ὁ Bluestas δὲ μοῦ γεμίζει πολὺ τὸ μάτι. Πιστεύω ὅτι τὸ τέλος τοῦ παιχνιδιοῦ εἶναι κοντά. Δύο δολοφόνοι πρέπει ἀκόμα νὰ ἀποκαλυφθοῦν καὶ ὅλα τελείωσαν (ἐκτὸς ἂν μείνῃ στὸ παιχνίδι ὁ ἀντίπαλος μαφιόζος). Ὅπως καὶ νά 'χῃ, ὁμολογῶ ὅτι ντρέπομαι λίγο ποὺ δὲν συνεισέφερα ὅσο θὰ ἔπρεπε σὲ αὐτὸ τὸ παιχνίδι...


Άσε μας ρε Πέτρο, αρχίζεις και με εκνευρίζεις δηλαδή ακόμα και δολοφόνος να είσαι!:mad:

Μήπως πήρε το μάτι σου κάτι ερωτήσεις που σου κάναμε; Μήπως είδες όλες τις εξελίξεις του παιχνιδιού; Μήπως δε θες να τις σχολιάσεις για να μην καρφωθείς; Και μέσα σε όλα πας και "υποπτεύεσαι" τον μπλουστας;;;;; Γιατί, επειδή βγήκε ένοχος ξαφνικά; Για να μην πούμε οτι είστε συνδολοφόνοι; Αν όντως είστε συνδολοφόνοι, να ξέρεις οτι αυτή σου η κίνηση ήταν πολύ fail...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Επίσης αποχωρεί το Πουλάκι από απουσίες
Ο ρόλος της ήταν
Αλεξίσφαιρο Γιλέκο
Η λίστα γι αύριο είναι αυτή

Ψηφοφορία για Τετάρτη 04/01/2012


  1. blue_butterfly
  2. bluestas95
  3. Drama Prinzessin
  4. Eileen
  5. ggeorge1976
  6. Himela
  7. maria775m
  8. Myrtle
  9. Πατρεύς
  10. soter
Απουσίες

  • CiNeFiL #1
  • love_angel #1
  • JaneWin #1, #2 (Αποχώρησε)
  • maria775m #1
  • Πουλάκι #1, #2 (Αποχώρησε)
Η χώρα των Φαντασμάτων

Αποχωρήσεις (προγραμματισμένες και μη!)

Λοιπές ενέργειες παικτών

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
λοιπον το ηξερα ετσι κ αλλιως οτι θα βγω απλως να ξερετε οτι προσπαθησα οσο μπορουσα να βοηθησω τους πολιτες ισως το εκανα με λαθος τροπο και γι αυτο βγαλατε αλλα συμπερασματα παντως ο καθενας παιζει με τον τροπο που κρινει σωστοτερο ισως να μην εκανα σεντονια για καθε παικτη και απλως να ελεγα την γνωμη μου για καποιους αναφεροντας μονο τα αναγκαια ομως δεν θα επρεπε να κρινετε απο αυτο. νομιζω κανατε λαθος γιατι ειχα ρολο ο οποιος θα σας ηταν χρησιμος και θα μπορουσα να σας βοηθησω κ αλλο. αυταα!
καλη συνεχεια! (:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Οπότε το θύμα το έσωσε ο γιατρός. Μπράβο στο γιατρό!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Οπότε το θύμα το έσωσε ο γιατρός. Μπράβο στο γιατρό!:clapup:

Αυτό δεν το κατάλαβα!! Και αν πήγαν να δολοφονήσουν το πουλάκι; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ναι Κλεοπάτρα... αλλά αυτό το μάθαμε σήμερα το πρωί!!
Σήμερα απ' ότι βλέπω απέτυχε η δολοφονία και μάθαμε επιτέλους την ιδιότητα του μυστήριου foreverfreak , ο οποίος αποδείχτηκε μαφιόζος.
Εγώ το ήξερα πιο πριν!:teasing:
Αυτό δεν το κατάλαβα!! Και αν πήγαν να δολοφονήσουν το πουλάκι; :confused:
Αν επιδίωξαν να δολοφονήσουν το πουλάκι, τότε το έσωσε ο γιατρός.
Αν επιδίωξαν να δολοφονήσουν κάποιον άλλον, τότε τον έσωσε ή ο γιατρός ή το πουλάκι. :hmm:

edit : Πιστεύω ότι η Νεφέλη μπλοφάρει, επειδή λέει ότι και καλά βοηθάει ο ρόλος της. Αλλά θα το ανακαλύψω εντός ολίγου. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Εγώ το ήξερα πιο πριν!:teasing:
:confused:
κάρτα; ρόλος; καλός ή κακός; :P

Νομίζω δεν επιτρέπεται να λέμε τέτοια πραγματάκια!!
Αν επιδίωξαν να δολοφονήσουν το πουλάκι, τότε το έσωσε ο γιατρός.
Αν επιδίωξαν να δολοφονήσουν κάποιον άλλον, τότε τον έσωσε ή ο γιατρός ή το πουλάκι. :hmm:

edit : Πιστεύω ότι η Νεφέλη μπλοφάρει, επειδή λέει ότι και καλά βοηθάει ο ρόλος της. Αλλά θα το ανακαλύψω εντός ολίγου. :hmm:

Αλεξίσφαιρο Γιλέκο (πολίτης)
Αν τον δολοφονήσουν οι μαφιόζοι νύχτα, δεν πεθαίνει (ο αφηγητής το μεσημέρι δεν αποκαλύπτει ποιος είναι - απλά ότι δεν έγινε φόνος τη νύχτα).

Και τι θα πει βρε Κλεοπάτρα μου "θα το ανακαλύψω εντός ολίγου";
Θες να μας πεις ότι είσαι το μέντιουμ;
Νομίζω δεν κάνει να κάνουμε τέτοιου είδους αποκαλύψεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Αυτό δεν το κατάλαβα!! Και αν πήγαν να δολοφονήσουν το πουλάκι; :confused:

Ναι σωστά. Μπερδεύτηκα.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
:confused:
κάρτα; ρόλος; καλός ή κακός; :P

Νομίζω δεν επιτρέπεται να λέμε τέτοια πραγματάκια!!

Και τι θα πει βρε Κλεοπάτρα μου "θα το ανακαλύψω εντός ολίγου";
Θες να μας πεις ότι είσαι το μέντιουμ;
Νομίζω δεν κάνει να κάνουμε τέτοιου είδους αποκαλύψεις...
Δεν ανακαλύπτω δημόσια τον ρόλο μου, αλλά και κανένας δεν μπορεί να μου απαγορεύσει να λέω ό,τι θέλω. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Δεν ανακαλύπτω δημόσια τον ρόλο μου, αλλά και κανένας δεν μπορεί να μου απαγορεύσει να λέω ό,τι θέλω. ;)
εεε ναι... πώς να το κάνεις άλλωστε αφού τον γνωρίζεις ήδη;;; :P

Εντάξει χωρίς πλάκα τώρα... ένα δίκιο το έχεις!! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Δεν ανακαλύπτω δημόσια τον ρόλο μου, αλλά και κανένας δεν μπορεί να μου απαγορεύσει να λέω ό,τι θέλω. ;)

Δεν αποκαλύπτεις εννοείς. Και όχι, όταν με αυτά που λες αποκαλύπτεις έμμεσα και σχεδόν άμεσα το ρόλο σου, δεν επιτρέπεται να το κάνεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Ναι, αυτό εννοούσα. Σόρρυ μπερδεύτικα.

Αυτό συνήθως γίνεται σε όλα τα παλέρμο και δεν έγινε ποτέ παρατήρηση. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Λοιπόν παρακαλώ η συζήτηση αυτή να σταματήσει ώσπου η ΣΕ να αποφασίσει τι θα γίνει. Στα του παιχνιδιού τώρα.

Κάρτες παίρνουμε μεθαύριο ε; Μια νεκροφάνεια θέλω να επαναφέρω τη Φοίβη!!! Θέλω πολύ να ακούσω τη γνώμη της για όλα αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Γκχμ. Τα ποστς σας επέστρεψαν. Πρέπει να ξεχωρίσουμε λίγο το μπλοφάρω από το υποστηρίζω ορθάνοιχτα πως έχω ένα ρόλο.

Drama Prinzessin, στο εξής είσαι φάντασμα και είναι στην κρίση των κατοίκων του Παλέρμο, αν θα σε φέρουν πίσω ή όχι. Προσοχή! Μην πέσετε σε κάποια παγίδα να θεωρήσετε σωστά ή λάθος τα λόγια της. Δεν επικυρώνεται κάτι, ούτε και ακυρώνεται. Απλώς, παίρνουμε τα μέτρα μας. :) Δεν έχεις δικαίωμα για τελευταία λόγια.

ΥΓ: Η ψηφοφορία συνεχίζεται κανονικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top