Κουβεντούλα χωρίς θέμα ΧΙΙΙ

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Ναι αυτό λέω.

Είχες βάλει προγραμμα να βλέπεις το filesystem του linux σου;:P
Δεν εχω δοκιμασει τετοιο μαραφέτι μην γίνει καμια στραβη.

Το είχα βάλει αλλά το πέταξα αμέσως για τον ίδιο λόγο που λες. Προτιμώ να έχω από Linux το NTFS-3g για να βλέπω τα NTFS παρά το προγραμματάκι στα Win για να βλέπω τo Ext2 Filesystem!

ffs Το ubuntu είναι αρκετά καλό και εύχρηστο απόσα έχω δει.Εδώ τα έχουμε στα unix labs μαζί με solaris! Όσο για το πληροφορικάριος δεν είμαι ανώμαλος να δουλεύω σε linux εφαρμογές που τρέχουν και αλλού.Unix ακουμπάω όταν θέλω να κάνω κάτι που δεν γίνεται στο visual.

Ελεεινό, υπεραυτοματισμένο και υπέρβαρο είναι. Όπως και τα Vista δηλαδή. Κακομαθαίνει τον νέο χρήστη Linux σε αυτοματισμούς και ματσακονιές του ποδαριού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
ffs Το ubuntu είναι αρκετά καλό και εύχρηστο απόσα έχω δει.Εδώ τα έχουμε στα unix labs μαζί με solaris! Όσο για το πληροφορικάριος δεν είμαι ανώμαλος να δουλεύω σε linux εφαρμογές που τρέχουν και αλλού.Unix ακουμπάω όταν θέλω να κάνω κάτι που δεν γίνεται στο visual.

Έχει IDE ρε για λίνουξ.:P(καλά κι εγώ στο visual γουστάρω να δουλεύω:P)

Τώρα αμα σου πω οτι κανω chat μεσα απο unix;:P(με χρηστες του συστηματος.)Δεν μπαίνει σε οnline messengers και δε μπορω να αναβαθμισω το browser.(ατιμα pc της σχολης.Τα windows ειναι ολα πιασμενα.:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ επειδή έχω ρωτήσει καθηγητές μου.Είναι εύκολη λύση μπροστά σε suse ή άλλα δυνατά.Αλλά αυτό που λες να βάζεις χέρι βάλε σκέτο unix μαύρη οθόνη αυτό σημαίνει το κάνω με το χέρι;) Από εκεί και πέρα αν θες τη ζωή σου εύκολη την κάνεις εύκολη. The rest are ποζεριές imho

@bill ούτε με ebuddy Μέσω http port?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ελεεινό, υπεραυτοματισμένο και υπέρβαρο είναι. Όπως και τα Vista δηλαδή. Κακομαθαίνει τον νέο χρήστη Linux σε αυτοματισμούς και ματσακονιές του ποδαριού.
Οι αυτοματισμοί δεν είναι πάντα κακοί.Για να μπει κάποιος στο πνευμα και να συνεχισει στα πιο βαθια βοηθανε.

Δεν συμφωνώ επειδή έχω ρωτήσει καθηγητές μου.Είναι εύκολη λύση μπροστά σε suse ή άλλα δυνατά.Αλλά αυτό που λες να βάζεις χέρι βάλε σκέτο unix μαύρη οθόνη αυτό σημαίνει το κάνω με το χέρι;) Από εκεί και πέρα αν θες τη ζωή σου εύκολη την κάνεις εύκολη. The rest are ποζεριές imho

@bill ούτε με ebuddy Μέσω http port?
Τίποτα!Θα πρεπει να βρω αλλα τρικ.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ επειδή έχω ρωτήσει καθηγητές μου.Είναι εύκολη λύση μπροστά σε suse ή άλλα δυνατά.Αλλά αυτό που λες να βάζεις χέρι βάλε σκέτο unix μαύρη οθόνη αυτό σημαίνει το κάνω με το χέρι;) Από εκεί και πέρα αν θες τη ζωή σου εύκολη την κάνεις εύκολη. The rest are ποζεριές imho

@bill ούτε με ebuddy Μέσω http port?

Omg & 3 lol για το έντονο...

Το επίσης υπέρβαρο SUSE είναι δυνατό; Έλεος, από τα debιανοειδή περάσαμε στα rpmοειδή... Αρνούμαι να συνεχίσω τη συζήτηση


ΥΓ: Για την ιστορία, άμα κάποιος προτιμήσει το rpm από το deb package management system, τότε πάσχει και θα πρέπει να πάει αμέσως μετά σε Slackware που δεν έχει καν package management system, να παίζει με τα tarballs.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Μαντάμ, κι όμως θα θελες να ήταν η δική σου χάρη τόσο μεγάλη ούτως ώστε να σε κυκλοφορήσω!:whistle:

Κάτσε και παίξε τώρα με φαρίν λακτέ νουτρίτσια 0-6 αγοράκια και μη μου κολλάς!:P

Θα με πνιξεις καλε!!!:D
Οπως θα πηγαινεις προς την κουζινα για μαμ, επισκεψου και το μπανιο! Χρειαζεσαι κατουρημα!! Επειγοντως!:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Το χρησιμοποιεί ο καθηγητής μου που μας έκανε λειτουργικά, ο οποίος έχει και πολλά χρόνια στο εξωτερικό και είναι ένα από τα μεγαλύτερα μυαλά στη σχολή. Δεδομένου λοιπόν ότι τον εν λόγο άνθρωπος με έμαθε πως δουλεύει ένα λειτουργικό σύστημα δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα είναι άτοπος στις επιλογές του!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Οι αυτοματισμοί δεν είναι πάντα κακοί.Για να μπει κάποιος στο πνευμα και να συνεχισει στα πιο βαθια βοηθανε.

Αυτοματισμός από αυτοματισμό έχει διαφορά. Όταν στο Μπουμπούντου όλα γίνονται ματσακονιασμένα και αυτόματα, παρακάμπτοντας το Package Manager της διανομής, ο χρήστης δε θα μάθει τίποτα. Χίλιες φορές να δοκιμάσει Sidux που είναι ένα τροποποιημένο Debian Sid με 2 σκριπτάκια παραπάνω και να σκάει apt-get (a life:P) παρά να μου χει το Automatix και δε συμμαζεύεται. Εδώ το συγκεκριμένο οι ίδιοι στο Μπουμπούντου το αφόρισαν.

Θα με πνιξεις καλε!!!:D
Οπως θα πηγαινεις προς την κουζινα για μαμ, επισκεψου και το μπανιο! Χρειαζεσαι κατουρημα!! Επειγοντως!:whistle:

Ναι μετά το σεξ θέλω πιπί. Ντύσου όμως, ναι; :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Το χρησιμοποιεί ο καθηγητής μου που μας έκανε λειτουργικά, ο οποίος έχει και πολλά χρόνια στο εξωτερικό και είναι ένα από τα μεγαλύτερα μυαλά στη σχολή. Δεδομένου λοιπόν ότι τον εν λόγο άνθρωπος με έμαθε πως δουλεύει ένα λειτουργικό σύστημα δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα είναι άτοπος στις επιλογές του!

Ρε μαν θα με τρελάνεις; Δεν είπα τον καθηγητή σου χαζό. Μπορεί να του αρέσει το Μπουμπούντου για τους δικούς του λόγους (πχ να μη θέλει μια bleeding edge διανομή όπως το Arch ή το Sidux). Εστίασα στο ότι επιχειρηματολογείς με βάση άλλα πρόσωπα. Άσε τι κάνει ο καθηγητής και τι σου είπε. Σκοπός είναι να επιχειρηματολογήσεις επάνω σε κάτι που έχεις διαβάσει πολύ, δοκιμάσει πολύ, κλπ.

Και έχοντας πει αυτά, επαναλαμβάνω, χίλιες φορές Sidux (ή Mepis αν θες τόσο ετοιματζίδικα πράγματα) παρά Ubuntu.- (Πόσο μάλλον rpm-οειδείς διανομές Suse, Fedora, Mandrake)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Καταρχάς μιλάω για τα Suse.Δεύτερον, επιχείρημα είναι αυτό που εκθέτω καθώς επικαλούμαι την αυθεντία του καθηγητή μου πάνω στο εν λόγο ζήτημα!

Ούτως η άλλως βέβαια πιάνουμε χαζή συζήτηση γιατί είμαι Ms fun και όχι open source στα περισσότερα.Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ να βρω κάτι καλό σε open source πέραν της "προσαρμοστικότητας".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Καταρχάς μιλάω για τα Suse.Δεύτερον, επιχείρημα είναι αυτό που εκθέτω καθώς επικαλούμαι την αυθεντία του καθηγητή μου πάνω στο εν λόγο ζήτημα!

Ούτως η άλλως βέβαια πιάνουμε χαζή συζήτηση γιατί είμαι Ms fun και όχι open source στα περισσότερα.Οπότε δεν υπάρχει περίπτωση ποτέ να βρω κάτι καλό σε open source πέραν της "προσαρμοστικότητας".

Ναι γνωρίζω, επίκληση στην αυθεντία. Είναι έγκυρη αλλά ανίσχυρη (σε σχέση με άλλες) μέθοδος επιχεριηματολόγησης. Δε θα το συνεχίσω όμως, I've made my point ότι σκοπός είναι να μιλάμε αντικειμενικά και όχι υποκειμενικά αν θέλουμε να λεγόμαστε αντικειμενικοί και όχι biased.

Όσο για τη Suse, άστο... είπα ΡΟΥΠΟΥΜΟΥ μακριά...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ανίσχυρη δεν είναι γιατί ο συγκεκριμένος δεν έχει την ίδια οπτική με σένα και ειναι αποδεκτός απο την παγκόσμια επιστημονική κοινότητα στο αντικείμενό του.Εκτός αυτού άμα το πας αντικειμενικά τελειώς όπως σου είπα έξω τα open source.Θέλουμε user friendly περιβάλλον και γρήγορη εξικίωση για τον συμβατικό χρήστη.Οπότε πάνε σε ms απλά και εύκολα.

Εγώ ακόμα σε συμβατικές εφαρμογές δεν έχω βρει έναν λόγο να πάω σε open source.Μόνο σε προγραμματισμό έχω αναγκαστεί να μεταβώ και μάλιστα προσωρινά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Ανίσχυρη δεν είναι γιατί ο συγκεκριμένος δεν έχει την ίδια οπτική με σένα και ειναι αποδεκτός απο την παγκόσμια επιστημονική κοινότητα στο αντικείμενό του.Εκτός αυτού άμα το πας αντικειμενικά τελειώς όπως σου είπα έξω τα open source.Θέλουμε user friendly περιβάλλον και γρήγορη εξικίωση για τον συμβατικό χρήστη.Οπότε πάνε σε ms απλά και εύκολα.

Εγώ ακόμα σε συμβατικές εφαρμογές δεν έχω βρει έναν λόγο να πάω σε open source.Μόνο σε προγραμματισμό έχω αναγκαστεί να μεταβώ και μάλιστα προσωρινά.

Είσαι πολύ έξυπνος άνθρωπος -και το ξέρεις ότι σε σέβομαι και γι' αυτό μεταξύ άλλων- αλλά μην κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις. Ο καθηγητής μπορεί όντως να είναι παγκόσμια αναγνωρισμένος ως αυθεντία στο αντικείμενό του κλπ. ΑΛΛΑ μπορεί να κάνει χρήση του λειτουργικού που εκθειάζεις για τους Χ δικούς του λόγους.

Παράδειγμα:

Είμαι ο Χ και είμαι αυθεντία στις γκόμενες. Δίνω μια συμβουλή στον Bill, ρίχνει 100 μέσα σ' ένα βράδυ. Δίνω συμβουλή σε σένα, την διαστρέφεις και κάνεις τα δικά σου, πάμε παρακάτω. Δίνω συμβουλή στον Fandago, ρίχνει άλλες 200 μέσα σ' ένα βράδυ. Είμαι αυθεντία και όλοι με αναγνωρίζουν ως τέτοιον. Μια μέρα λοιπόν τα φτιάχνω με ένα κύτος που έχει ιδιοκτησία τη μισή Ελλάδα...

Ο Metal Lover στο e-steki θα ποστάρει:

"Τα φτιαξα κι εγώ με κύτος, είναι τέλεια γκόμενα, με τέτοια ερωτοτροπεί και ο Χ"

Ο Valder θα πει:

"Έξυπνος ο Χ, αυθεντία στο καμάκι μεν, αλλά κοίτα τι αίσχος, τι κύτος πήγε και βρήκε, το κάνει για τα λεφτά της".

Εχει σημασία αγαπητέ πότε παύει κάποιος να ακολουθεί πιστά σα χάνος κάποιον άλλο και χρησιμοποιεί τη δική του κρίση. Ο καθηγητής σου μπορεί να γουστάρει το καφετί χρώμα του Μπουμπούντου και να μη τα βγάζει. Όπως εγώ κρατάω αναγκαστικά τα Βίστα λόγω DX10. Όχι επειδή είναι τέλεια. Και σαφώς ενώ θεωρώ πως είμαι έμπειρος χρήστης Η/Υ, δε θα ήθελα ποτέ κάποιος πιό νέος να πιστέψει ότι εξαιτίας της εμπειρίας μου χρησιμοποιώ Βίστα.


Απλά και κατανοητά.-
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fielda

Πολύ δραστήριο μέλος

Η fielda αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται IT. Έχει γράψει 1,276 μηνύματα.
:( Ακόμα κι εδώ για υπολογιστές και λειτουργικά συστήματα λέτε... Δεν μπορώ να ξεφύγω με τίποτα όμως :cry_x:

(πλάκα κάνω... μην παρεξηγηθείτε :redface:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Είμαι ο Χ και είμαι αυθεντία στις γκόμενες. Δίνω μια συμβουλή στον Bill, ρίχνει 100 μέσα σ' ένα βράδυ. Δίνω συμβουλή σε σένα, την διαστρέφεις και κάνεις τα δικά σου, πάμε παρακάτω. Δίνω συμβουλή στον Fandago, ρίχνει άλλες 200 μέσα σ' ένα βράδυ.
Αν και με χαροποιεί ιδιαίτερα το ότι ρίχνω 200 σε ένα βράδυ και μάλιστα διπλάσιες από τον Bill (:P), θεωρώ ότι κάνει ένα λάθος. Δεν βρίσκω τι άλλο κέρδος μπορεί να έχει ένας καθηγητής στην προσωπική του χρήση ενός λειτουργικού, πέρα από το ποιο θεωρεί ότι είναι το καλύτερο για αυτόν. Επίσης, αν ο Metal του ζήτησε να του προτείνει το καλύτερο, τότε δεν βρίσκω λόγο γιατί ως αυθεντία να μην του έδωσε την μαγική συμβουλή για να ρίξει 200 γκόμενες σε ένα βράδυ (αντίστοιχα να βρει το καλύτερο λειτουργικό για αυτόν) ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Αν και με χαροποιεί ιδιαίτερα το ότι ρίχνω 200 σε ένα βράδυ και μάλιστα διπλάσιες από τον Bill (:P), θεωρώ ότι κάνει ένα λάθος. Δεν βρίσκω τι άλλο κέρδος μπορεί να έχει ένας καθηγητής στην προσωπική του χρήση ενός λειτουργικού, πέρα από το ποιο θεωρεί ότι είναι το καλύτερο για αυτόν. Επίσης, αν ο Metal του ζήτησε να του προτείνει το καλύτερο, τότε δεν βρίσκω λόγο γιατί ως αυθεντία να μην του έδωσε την μαγική συμβουλή για να ρίξει 200 γκόμενες σε ένα βράδυ (αντίστοιχα να βρει το καλύτερο λειτουργικό για αυτόν) ;)

Μα προσπαθείτε να μου παρουσιάσετε και οι 2 κάτι υποκειμενικό ως κάτι αντικειμενικό. Δεν γίνεται αυτό που να κωλοχτυπιόμαστε ομαδικώς!

Αντικειμενικός ξέρεις πότε είσαι; Όταν λες:

Έκατσα κάτω, σύγκρινα 4 λειτουργικά συστήματα και με βάση το Χ κριτήριο διαλέγω αυτό για τον Α Β Γ λόγο! Όχι γιατί το είπε ο τάδε που επειδή είναι έτσι θα είναι έτσι. Μου φαίνεται πάτε να μου κάνετε μάθημα επίκλησης στην αυθεντία αλλά ξεχνάτε ότι στη Νεοελληνική Γλώσσα κάτι σελίδες παρακάτω από το εδάφιο το οποίο όλοι ανακαλούμε στη μνήμη μας περί επίκλησης, έχει και ένα εδάφιο περί λογικής του παραλόγου...

Ο αστυνομικός είναι όργανο, το μπουζούκι είναι όργανο, άρα ο αστυνομικός είναι μπουζούκι. Άντε μη πάρω το γκλοπ του παππού και σας αρχίσω! :P

Θέλετε να παίξετε μπάλα στη συζήτηση; Να βάλουμε 4 διανομές και ένα κοινό κριτήριο και μετά ας έρθουμε να συζητήσουμε, διότι μου φαίνεται μόνο εγώ συζητάω εδώ (και η Fielda το ντροπαλό και φίνο γκομενάκι έχει απηυδήσει!:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fandago

Διακεκριμένο μέλος

Ο Ә□⌂щяңš αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,876 μηνύματα.
Μα προσπαθείτε να μου παρουσιάσετε και οι 2 κάτι υποκειμενικό ως κάτι αντικειμενικό. Δεν γίνεται αυτό που να κωλοχτυπιόμαστε ομαδικώς!

Αντικειμενικός ξέρεις πότε είσαι; Όταν λες:

Έκατσα κάτω, σύγκρινα 4 λειτουργικά συστήματα και με βάση το Χ κριτήριο διαλέγω αυτό για τον Α Β Γ λόγο!
Δηλαδή αυτό που μας λες είναι ότι ο καθηγητής δεν είναι αντικειμενικός ή ο Metal;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Δηλαδή αυτό που μας λες είναι ότι ο καθηγητής δεν είναι αντικειμενικός ή ο Metal;

Όταν ρωτάς "ποια διανομή είναι καλύτερη" και σου απαντούν, σαφώς κανείς δεν είναι αντικειμενικός.
Όταν όμως λες "Έβαλα τέσσερις κάτω, με το κριτήριο για την επιλογή της καλύτερης να είναι ως προς το ποιά θα παίζει κατευθείαν τραγούδια" για παράδειγμα, "...και έβγαλα ΤΗΝ ΤΑΔΕ". ΤΟΤΕ είσαι αντικειμενικός.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Klaus

Διάσημο μέλος

Ο Klaus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Εκπαιδευτικός. Έχει γράψει 2,810 μηνύματα.
Ξεχνάς κάτι εσύ τις κοιτάς εξωτερικά τις διανομές εγώ μπορώ να ψάξω τεχνικά τα οποία δεν ξέρεις τι κάνουν.Και επειδή είμαι ειλικρινής σου λέω ότι βαριέμαι να το κάνω!:P

Και τα βίστα όσο και αν τα βρίζεις για αδαείς χρήστες είναι πολύ πιο καλά από τα εξ πι.Και ειδικά στη χώρα μας έχουμε ηλεκτρονικά αναλφάβητους όπως οι γονείς μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Καλημέρα!
Τι καλημέρα δηλαδή, τέτοια ώρα που ξύπνησα :/:
Έφυγε και η μάνα μου για Λέσβο, μετά από 3 (!) μήνες παραμονής εδώ! Επιτέλους! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top