Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Kαλή επιτυχία.
Ανυπομονώ πως και πώς για να μπω και γω στο πανεπιστήμιο. Μετά απο ΠΟΛΥ σκέψη έφτασα σοτ οτι θελω ΠΑΡΑ πολύ να ασχοληθώ με την χημεία.

θα σου πρότεινα αυτη την εφαρμογή.


εχει τα βασικά απο όλες τις γλώσσες, μαζι με το sql. μπορει να σου φανει χρησιμη.

Ευχαριστώ πολύ για το content.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πείτε καμία ιδέα για υπογραφή εδώ

Αυτή εδώ βάλε.😇😇

IMG_8559.jpeg
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
Πείτε καμία ιδέα για υπογραφή εδώ
βρες μια ωραια φωτογραφιούλα (εγω συνηθως βαζω γατακια), βαλε την left alignment, και τα γράμματα βαλε τα center alignment.
Συνηθως βαζω αστεία στοιχάκια, στοιχους απο μουσική κλπ κλπ
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.
βρες μια ωραια φωτογραφιούλα (εγω συνηθως βαζω γατακια), βαλε την left alignment, και τα γράμματα βαλε τα center alignment.
Συνηθως βαζω αστεία στοιχάκια, στοιχους απο μουσική κλπ κλπ
Μμμ θα δω, ψάχνω κανένα γαλλικό quote τώρα :lol:
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,621 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Να βάλω και σάρωση τις τελευταίες εξετάσεις αίματος να φαίνεται ότι είμαι υγιής; :lol:
Ό,τι μπορεί να ενισχύσει/πιστοποιήσει τα λεχθέντα, κάνε το...:P

Όχι...θα πάμε με το σταυρό στο χέρι...:devil:
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Πείτε καμία ιδέα για υπογραφή εδώ
Χμμ. Σίγουρα πρέπει να είναι κάτι που σε εκφράζει.
  1. Μπορείς να βάλεις είτε στίχους από κάποιο τραγούδι που σου αρέσει και με τους οποίους κάπως ταυτίζεσαι
  2. Μπορείς να κάνεις το ίδιο απλώς με το απόσπασμα από κάποιο βιβλίο
  3. Ή ένα ρητό που συνοψίζει ένα τμήμα ή και γενικότερα την κοσμοθεωρία σου
Αυτά προς το παρόν, κάτι άλλο δε μου έρχεται κατά νου. Όλες οι ιδέες είναι αρκετά κοινότυπες αλλά συνήθως κάτι από αυτά βάζουμε όλοι.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,955 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Μόλις διαπίστωσα ότι μερικές εταιρείες/τράπεζες ζητούν διαδικτυακό interview μέσω ερωτήσεων που πρέπει να απαντάς σε 2-3 λεπτά.:stunned::stunned:
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Καλησπέρα παιδιά,

Πως είστε??
Καλησπέρα, μια χαρά εδώ.
Εσύ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μόνος μου έμεινα σε αυτό το thread.😥😥
Είναι όλοι στο steki, γι' αυτό.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,733 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Τι επαθες Φωτάρα μου;


Λυπάμαι. Ελπίζω να είναι κάτι που διορθώνεται :hug:

Είναι μια κοπέλα με την οποία κάνω παρέα από το προπτυχιακό (είναι αυτή που είχε θέματα με την οικογένεια της) ενώ παράλληλα είμαστε τώρα στο ίδιο μεταπτυχιακό. Όλα αυτά τα χρόνια μιλούσαμε, κάναμε παρέα ενώ είμαστε μαζί στο μεταπτυχιακό. Ξαφνικά τον τελευταίο καιρό άλλαξε η συμπεριφορά της απότομα προς το χειρότερο, τον Ιούνιο ήθελε να την βοηθήσω στην εργασία που είχαμε πάνω στο Market trading. Μια εργασία η οποία περιλάμβανε καμία 20αρια Excel Spreadsheets, Word έκτασης 2,000-3,000 λέξεων καθώς και παρουσίαση. Για την εργασία αυτή είχαμε 2 μήνες χρονικό περιθώριο όμως εκείνη θυμήθηκε να την αρχίσει 5 ημέρες πριν την παράδοση, για την ακρίβεια δεν είχε μαζέψει καν δεδομένα. Είχε λοιπόν την απαίτηση τότε να της κάνω την εργασία γεγονός που αρνήθηκα καθώς δεν προλάβαινα ούτε είχα κάποιο όφελος από αυτό. Όταν την αρνήθηκα λοιπόν άρχισε να με κράζει και να με αποκαλεί ανταγωνιστικό, εγωιστή κτλ. Εγώ τα έχασα καθώς εδώ και 4.5 χρόνια την είχα βοηθήσει πολύ και μου έκανε εντύπωση η συμπεριφορά της. Τέλος πάντων, μου ζήτησε συγγνώμη και όλα καλά.

Μετα από λίγο καιρό έτυχε να τσακωθεί με το αγόρι της μπροστά μου και με ρώτησε την άποψη μου. Εγώ πήρα την θέση του αγοριού της καθώς εκείνη ήταν ξεκάθαρα λάθος, του έλεγε ότι θα κάνω ότι μου λένε οι γονείς μου, είσαι λίγος για εμένα κτλ. Πάλι νευρίασε και με πρόσβαλε μπροστά του όμως εγώ δεν είπα τίποτα. Τις τελευταίες ημέρες λοιπόν μου λέει να βγούμε για καφέ και εγώ δέχθηκα με μεγάλη χαρά. Την πρώτη φορά μου το ακυρώνει τελευταία στιγμή καθώς κάτι της έτυχε, την δεύτερη φορά το ακυρώνει τελευταία στιγμή καθώς ταχα είχε κλείσει το μετρό και δεν μπορούσε να έρθει, αυτό ήταν εντελώς ψέμα όπως έμαθα μετά καθώς πήρα την ίδια γραμμή και λειτουργούσε κανονικά. Πριν 3-4 ημέρες ενώ είχαμε κανονίσει κανονικά μου το ακυρώνει επειδή ταχα είχε έρθει σε επαφή με κρούσμα Covid. Σήμερα, ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι όμως. Είχαμε κανονίσει για καφέ και δεν ήρθε ποτέ, όταν την ρώτησα που είναι μου απάντησε ταχα ότι το ξέχασε και κάτι τέτοια περίεργα. Της έγραψα ένα μήνυμα ώστε να της πω ότι η στάση της δεν είναι σωστή το τελευταίο καιρό όμως δεν το άνοιξε ποτέ, ίσα ίσα είναι online και το αγνοεί.

Με στεναχώρησε καθώς τόσα χρόνια της είχα φερθεί εντάξει και την βοήθησα και στο θέμα που είχε με την οικογένεια της. Όμως αντί για ευχαριστώ λαμβάνω αυτήν την συμπεριφορά η οποία μόνο σωστή και σοβαρή δεν είναι. Με στεναχωρεί καθώς δεν είναι το πρώτο άτομο που με φέρθηκε έτσι, ίσα ίσα έχω μιλήσει και παλιότερα για το γεγονός ότι υπήρξα μηχανή για να περνούν τα μαθήματα καμία 25αρια άτομα, παρά το γεγονός ότι εγώ ήμουν εντάξει απέναντι της. Μάλιστα, είχε φτάσει στο σημείο να μου πει ότι ήρθε στο μεταπτυχιακό μου μόνο και μόνο επειδή πήγα εγώ και ότι ταχα την παρέσυρα. Το αστείο είναι ότι εκείνη με ακολούθησε μόνη της χωρίς να της πω τίποτα, ίσα ίσα δεν ήξερα καν ότι πέρασε από συνέντευξη. Τέλος, πριν λίγες ημέρες μου ανακοίνωσε ότι θα φύγει από το μεταπτυχιακό μου και θα πάει ξανά πίσω στο Παντειο καθώς δεν της άρεσε τελικά. Από όταν το είπε αυτό άρχισε να με αποφεύγει, λες και πλέον δεν με έχει ανάγκη αρα τελείωσε η «φιλία» μας.

Με στεναχώρησε καθώς νόμιζα ότι ήταν φίλη μου και τελικά έπεσα για άλλην μια φορά έξω. Πλέον, έχω κρατήσει μόνο με 2 άτομα επαφή από το προπτυχιακό μου εκ των οποίων ο ένας είναι ο φίλος που με φιλοξένησε στις Σπέτσες πριν λίγες ημέρες. Απλά πλέον με αυτά που έχω δει φοβάμαι μην χάσω και αυτόν τον μοναδικό καλό φίλο που έχω. Βέβαια δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο απλά με αυτά που βλέπω έχω χάσει κάθε ελπίδα που είχα.

Τελείωσε η κλάψα μου, τα είπα κάπου και ηρέμησα.😕😕
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,733 μηνύματα.
Top