Ανοιχτή συζήτηση του C'n'F

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Οχι "λες". Ακριβως ετσι εγινε.

Το ξέρω ότι αυτό έγινε και με στεναχωρεί καθώς τα προηγούμενα χρόνια είχε δείξει ένα άλλο πρόσωπο. Τους τελευταίους μήνες όμως άλλαξε υπερβολικά προς το χειρότερο, μάλιστα έφτασε στο σημείο να μου κάνει σκηνή επειδή δεν την βοήθησα στην εργασία και πήρε 5 ενώ σχολίασε το γεγονός ότι εγώ πέρασα το μάθημα με 9.5, λες και ήμουν υποχρεωμένος να της φτιάξω μια τεράστια εργασία 5 ημέρες πριν το deadline ενώ είχαμε 2 ολόκληρους μήνες. Το λέω ξανά και ξανά γιατί για ακόμη μια φορά όπως φαίνεται ήμουν ο μαλάκας της υπόθεσης, μια μηχανή για να περνάω μαθήματα σε άτομα που δήθεν ήταν φίλοι μου και στο τέλος εξαφανίστηκαν.

Ξέχασα να αναφέρω ότι πέρσι τέτοια εποχή που ξεκινούσα την πρακτική μου στην τράπεζα μου έκανε πάλι επίθεση καθώς δεν της το είχα πει ώστε να στείλει και εκείνη βιογραφικό, έλεγε ότι το κράτησα κρυφό ώστε να πάρω εγώ την θέση και κάτι τέτοια περίεργα. Από τότε ξεκίνησαν τα παράξενα όμως εγώ δεν το κατάλαβα έγκαιρα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,733 μηνύματα.
Το ξέρω ότι αυτό έγινε και με στεναχωρεί καθώς τα προηγούμενα χρόνια είχε δείξει ένα άλλο πρόσωπο. Τους τελευταίους μήνες όμως άλλαξε υπερβολικά προς το χειρότερο, μάλιστα έφτασε στο σημείο να μου κάνει σκηνή επειδή δεν την βοήθησα στην εργασία και πήρε 5 ενώ σχολίασε το γεγονός ότι εγώ πέρασα το μάθημα με 9.5, λες και ήμουν υποχρεωμένος να της φτιάξω μια τεράστια εργασία 5 ημέρες πριν το deadline ενώ είχαμε 2 ολόκληρους μήνες. Το λέω ξανά και ξανά γιατί για ακόμη μια φορά όπως φαίνεται ήμουν ο μαλάκας της υπόθεσης, μια μηχανή για να περνάω μαθήματα σε άτομα που δήθεν ήταν φίλοι μου και στο τέλος εξαφανίστηκαν.

Ξέχασα να αναφέρω ότι πέρσι τέτοια εποχή που ξεκινούσα την πρακτική μου στην τράπεζα μου έκανε πάλι επίθεση καθώς δεν της το είχα πει ώστε να στείλει και εκείνη βιογραφικό, έλεγε ότι το κράτησα κρυφό ώστε να πάρω εγώ την θέση και κάτι τέτοια περίεργα. Από τότε ξεκίνησαν τα παράξενα όμως εγώ δεν το κατάλαβα έγκαιρα.
Ειδες τι γινεται οταν δεν λες ναι σε όλα;

Να μιλάς ειλικρινά, να χαλάς χατίρια, να μαθαίνεις ανθρώπους.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Είναι μια κοπέλα με την οποία κάνω παρέα από το προπτυχιακό (είναι αυτή που είχε θέματα με την οικογένεια της) ενώ παράλληλα είμαστε τώρα στο ίδιο μεταπτυχιακό. Όλα αυτά τα χρόνια μιλούσαμε, κάναμε παρέα ενώ είμαστε μαζί στο μεταπτυχιακό. Ξαφνικά τον τελευταίο καιρό άλλαξε η συμπεριφορά της απότομα προς το χειρότερο, τον Ιούνιο ήθελε να την βοηθήσω στην εργασία που είχαμε πάνω στο Market trading. Μια εργασία η οποία περιλάμβανε καμία 20αρια Excel Spreadsheets, Word έκτασης 2,000-3,000 λέξεων καθώς και παρουσίαση. Για την εργασία αυτή είχαμε 2 μήνες χρονικό περιθώριο όμως εκείνη θυμήθηκε να την αρχίσει 5 ημέρες πριν την παράδοση, για την ακρίβεια δεν είχε μαζέψει καν δεδομένα. Είχε λοιπόν την απαίτηση τότε να της κάνω την εργασία γεγονός που αρνήθηκα καθώς δεν προλάβαινα ούτε είχα κάποιο όφελος από αυτό. Όταν την αρνήθηκα λοιπόν άρχισε να με κράζει και να με αποκαλεί ανταγωνιστικό, εγωιστή κτλ. Εγώ τα έχασα καθώς εδώ και 4.5 χρόνια την είχα βοηθήσει πολύ και μου έκανε εντύπωση η συμπεριφορά της. Τέλος πάντων, μου ζήτησε συγγνώμη και όλα καλά.

Μετα από λίγο καιρό έτυχε να τσακωθεί με το αγόρι της μπροστά μου και με ρώτησε την άποψη μου. Εγώ πήρα την θέση του αγοριού της καθώς εκείνη ήταν ξεκάθαρα λάθος, του έλεγε ότι θα κάνω ότι μου λένε οι γονείς μου, είσαι λίγος για εμένα κτλ. Πάλι νευρίασε και με πρόσβαλε μπροστά του όμως εγώ δεν είπα τίποτα. Τις τελευταίες ημέρες λοιπόν μου λέει να βγούμε για καφέ και εγώ δέχθηκα με μεγάλη χαρά. Την πρώτη φορά μου το ακυρώνει τελευταία στιγμή καθώς κάτι της έτυχε, την δεύτερη φορά το ακυρώνει τελευταία στιγμή καθώς ταχα είχε κλείσει το μετρό και δεν μπορούσε να έρθει, αυτό ήταν εντελώς ψέμα όπως έμαθα μετά καθώς πήρα την ίδια γραμμή και λειτουργούσε κανονικά. Πριν 3-4 ημέρες ενώ είχαμε κανονίσει κανονικά μου το ακυρώνει επειδή ταχα είχε έρθει σε επαφή με κρούσμα Covid. Σήμερα, ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι όμως. Είχαμε κανονίσει για καφέ και δεν ήρθε ποτέ, όταν την ρώτησα που είναι μου απάντησε ταχα ότι το ξέχασε και κάτι τέτοια περίεργα. Της έγραψα ένα μήνυμα ώστε να της πω ότι η στάση της δεν είναι σωστή το τελευταίο καιρό όμως δεν το άνοιξε ποτέ, ίσα ίσα είναι online και το αγνοεί.

Με στεναχώρησε καθώς τόσα χρόνια της είχα φερθεί εντάξει και την βοήθησα και στο θέμα που είχε με την οικογένεια της. Όμως αντί για ευχαριστώ λαμβάνω αυτήν την συμπεριφορά η οποία μόνο σωστή και σοβαρή δεν είναι. Με στεναχωρεί καθώς δεν είναι το πρώτο άτομο που με φέρθηκε έτσι, ίσα ίσα έχω μιλήσει και παλιότερα για το γεγονός ότι υπήρξα μηχανή για να περνούν τα μαθήματα καμία 25αρια άτομα, παρά το γεγονός ότι εγώ ήμουν εντάξει απέναντι της. Μάλιστα, είχε φτάσει στο σημείο να μου πει ότι ήρθε στο μεταπτυχιακό μου μόνο και μόνο επειδή πήγα εγώ και ότι ταχα την παρέσυρα. Το αστείο είναι ότι εκείνη με ακολούθησε μόνη της χωρίς να της πω τίποτα, ίσα ίσα δεν ήξερα καν ότι πέρασε από συνέντευξη. Τέλος, πριν λίγες ημέρες μου ανακοίνωσε ότι θα φύγει από το μεταπτυχιακό μου και θα πάει ξανά πίσω στο Παντειο καθώς δεν της άρεσε τελικά. Από όταν το είπε αυτό άρχισε να με αποφεύγει, λες και πλέον δεν με έχει ανάγκη αρα τελείωσε η «φιλία» μας.

Με στεναχώρησε καθώς νόμιζα ότι ήταν φίλη μου και τελικά έπεσα για άλλην μια φορά έξω. Πλέον, έχω κρατήσει μόνο με 2 άτομα επαφή από το προπτυχιακό μου εκ των οποίων ο ένας είναι ο φίλος που με φιλοξένησε στις Σπέτσες πριν λίγες ημέρες. Απλά πλέον με αυτά που έχω δει φοβάμαι μην χάσω και αυτόν τον μοναδικό καλό φίλο που έχω. Βέβαια δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο απλά με αυτά που βλέπω έχω χάσει κάθε ελπίδα που είχα.

Τελείωσε η κλάψα μου, τα είπα κάπου και ηρέμησα.😕😕
Σε εκμεταλλευόταν και τώρα το κατάλαβες. Είναι πολύ άσχημο, αλλά προσπάθησε να μην νιώθεις υπερβολική στενοχώρια. Στην τελική, γλύτωσες από ένα άτομο που σε χρησιμοποιούσε, και δεν υπάρχει χώρος για τέτοια άτομα στη ζωή σου. Για μένα οι φίλοι είναι ανώτεροι και από την οικογένεια, οπότε τους συμπεριφέρομαι και περιμένω να μου συμπεριφέρονται ανάλογα.
Κράτησε την συμπεριφορά της στο μυαλό σου, ώστε να αναγνωρίζεις παρόμοια μοτίβα στο μέλλον και να αποχωρείς από τέτοιες καταστάσεις πιο εύκολα.
Το λέω ξανά και ξανά γιατί για ακόμη μια φορά όπως φαίνεται ήμουν ο μαλάκας της υπόθεσης, μια μηχανή για να περνάω μαθήματα σε άτομα που δήθεν ήταν φίλοι μου και στο τέλος εξαφανίστηκαν.
Μην διστάζεις να λες όχι στους γύρω σου αν δεν πρόκειται για βοήθεια σε πραγματικά σοβαρό θέμα (πχ θέμα υγείας). Για να κατάφεραν να περάσουν στη σχολή, μια χαρά μπορούν να ολοκληρώσουν τις εργασίες τους.
 

Hased Babis

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης Παπαθανασίου αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 472 μηνύματα.
@ultraviolence Έχω να πω εδώ οτί δεν θα συμμετέχω στο Παλέρμο.
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Το ξέρω ότι αυτό έγινε και με στεναχωρεί καθώς τα προηγούμενα χρόνια είχε δείξει ένα άλλο πρόσωπο. Τους τελευταίους μήνες όμως άλλαξε υπερβολικά προς το χειρότερο, μάλιστα έφτασε στο σημείο να μου κάνει σκηνή επειδή δεν την βοήθησα στην εργασία και πήρε 5 ενώ σχολίασε το γεγονός ότι εγώ πέρασα το μάθημα με 9.5, λες και ήμουν υποχρεωμένος να της φτιάξω μια τεράστια εργασία 5 ημέρες πριν το deadline ενώ είχαμε 2 ολόκληρους μήνες. Το λέω ξανά και ξανά γιατί για ακόμη μια φορά όπως φαίνεται ήμουν ο μαλάκας της υπόθεσης, μια μηχανή για να περνάω μαθήματα σε άτομα που δήθεν ήταν φίλοι μου και στο τέλος εξαφανίστηκαν.

Ξέχασα να αναφέρω ότι πέρσι τέτοια εποχή που ξεκινούσα την πρακτική μου στην τράπεζα μου έκανε πάλι επίθεση καθώς δεν της το είχα πει ώστε να στείλει και εκείνη βιογραφικό, έλεγε ότι το κράτησα κρυφό ώστε να πάρω εγώ την θέση και κάτι τέτοια περίεργα. Από τότε ξεκίνησαν τα παράξενα όμως εγώ δεν το κατάλαβα έγκαιρα.
Τοξική η συμπεριφορά της, βρε Φώτη μου. Την θες στη ζωή σου ; Με τον έναν ή με τον άλλον τρόπο σε στενοχωρεί. "Κόψε", αραίωνε. Χωρίς συναισθηματισμούς κ.λπ...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,213 μηνύματα.
Η απουσία σου θα είναι αισθητή Μπαμπη.
Καλη τύχη με την εξεταστική, αν δίνεις!
Καλημέρα...

Τι ώρα, περίπου, θα μάθουμε τους ρόλους μας και θα μας μοιράσεις τις κάρτες ; Λίγο πριν ξεκινήσει το παιχνίδι ή ανά πάσα στιγμή από εδώ και πέρα ;


Υ.Γ. Ρωτώ εδώ, για να μη σε ενοχλώ στα π.μ. μιας και η ερώτηση είναι γενική...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Καλημέρα...

Τι ώρα, περίπου, θα μάθουμε τους ρόλους μας και θα μας μοιράσεις τις κάρτες ; Λίγο πριν ξεκινήσει το παιχνίδι ή ανά πάσα στιγμή από εδώ και πέρα ;


Υ.Γ. Ρωτώ εδώ, για να μη σε ενοχλώ στα π.μ. μιας και η ερώτηση είναι γενική...
Καλημερα Χριστίνα! :)

Το εχω γραψει στο σημερινο μου μηνυμα ( λιγο καθυστερημενα γιατι ξεχασα να το γραψω εξαρχης): Στις 18:30 περίπου θα αρχίσω να σας στελνω μηνύματα με τον ρόλο και τις κάρτες σας και στις 19:00 θα ανοιξει το θρεντ!
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
Για την εργασία αυτή είχαμε 2 μήνες χρονικό περιθώριο όμως εκείνη θυμήθηκε να την αρχίσει 5 ημέρες πριν την παράδοση, για την ακρίβεια δεν είχε μαζέψει καν δεδομένα. Είχε λοιπόν την απαίτηση τότε να της κάνω την εργασία γεγονός που αρνήθηκα καθώς δεν προλάβαινα ούτε είχα κάποιο όφελος από αυτό. Όταν την αρνήθηκα λοιπόν άρχισε να με κράζει και να με αποκαλεί ανταγωνιστικό, εγωιστή κτλ. Εγώ τα έχασα καθώς εδώ και 4.5 χρόνια την είχα βοηθήσει πολύ και μου έκανε εντύπωση η συμπεριφορά της. Τέλος πάντων, μου ζήτησε συγγνώμη και όλα καλά.
Πες της, αυτός που δε κάνει δουλειά δε πληρώνεται.
Αυτο ισχύει και στο γυμνάσιο, και στο δημοτικό, και στο λύκειο, και σοτ πανεπιστήμιο και στην υπόλοιπη ζωή. Απο τη στιγμή που έχει πάει ακομα και στο μεταπτυχιακό δε μπορεί το μυαλό μου να συλλάβει καν ενας ανθρωπος να εχει την απαίτηση απο άλλους ανθρώπους να τους βοηθάνε. Πως περιμένει να κανει πτυχιακή εργασία 2 μηνών σε λιγότερο απο μια βδομάδα; Σίγουρα την απόλαυσαν οι συμμαθητές της στο λύκειο :P
Μετα από λίγο καιρό έτυχε να τσακωθεί με το αγόρι της μπροστά μου και με ρώτησε την άποψη μου. Εγώ πήρα την θέση του αγοριού της καθώς εκείνη ήταν ξεκάθαρα λάθος, του έλεγε ότι θα κάνω ότι μου λένε οι γονείς μου, είσαι λίγος για εμένα κτλ. Πάλι νευρίασε και με πρόσβαλε μπροστά του όμως εγώ δεν είπα τίποτα.
Kακώς. Έπρεπε να της πείς "Ρε, με ρώτησες τη γνώμη μου και εγώ σου την είπα, και νευριάζεις; Αφού λες μαλακίες. Πάντως κακα τα ψέμματα εχεις αρχίδια για να πείς σε κάποιον μπροστά του "δεν σε υποστηρίζω εδώ, κάνεις μαλακία.
Δείχνει τον χαρακτήρα της...
Την πρώτη φορά μου το ακυρώνει τελευταία στιγμή καθώς κάτι της έτυχε, την δεύτερη φορά το ακυρώνει τελευταία στιγμή καθώς ταχα είχε κλείσει το μετρό και δεν μπορούσε να έρθει, αυτό ήταν εντελώς ψέμα όπως έμαθα μετά καθώς πήρα την ίδια γραμμή και λειτουργούσε κανονικά. Πριν 3-4 ημέρες ενώ είχαμε κανονίσει κανονικά μου το ακυρώνει επειδή ταχα είχε έρθει σε επαφή με κρούσμα Covid. Σήμερα, ήταν η σταγόνα που ξεχείλισε το ποτήρι όμως. Είχαμε κανονίσει για καφέ και δεν ήρθε ποτέ, όταν την ρώτησα που είναι μου απάντησε ταχα ότι το ξέχασε και κάτι τέτοια περίεργα. Της έγραψα ένα μήνυμα ώστε να της πω ότι η στάση της δεν είναι σωστή το τελευταίο καιρό όμως δεν το άνοιξε ποτέ, ίσα ίσα είναι online και το αγνοεί.
Κλασσική μαλάκω. Τι κάθεσαι ρε φώτη και ασχολείσαι. Τέτοιοι άνθρωποι είναι 5/10 δυστυχώς...
Με στεναχώρησε καθώς τόσα χρόνια της είχα φερθεί εντάξει και την βοήθησα και στο θέμα που είχε με την οικογένεια της. Όμως αντί για ευχαριστώ λαμβάνω αυτήν την συμπεριφορά η οποία μόνο σωστή και σοβαρή δεν είναι. Με στεναχωρεί καθώς δεν είναι το πρώτο άτομο που με φέρθηκε έτσι, ίσα ίσα έχω μιλήσει και παλιότερα για το γεγονός ότι υπήρξα μηχανή για να περνούν τα μαθήματα καμία 25αρια άτομα, παρά το γεγονός ότι εγώ ήμουν εντάξει απέναντι της.
Ετσι είναι ρε μαν. Ελάχιστοι άνθρωποι σε κάνουνε παρέα για τον χαραχτήρα σου και όχι για το όφελός τους.
πχ εγώ στο σχολείο, είχα 2 άτομα που ρουτινα με προσεγγίζαν (γενικότερα όλη η τάξη) μονο για βοήθεια φυσικη και χημεία. Τωρα που αυτοί πήγαν πληροφορική και εγώ υγείας στη πρώτη μερα τους χαιρέτησα και ούτε που με έλαβαν υπόψιν τους. Να μη σε στεναχωρεί. Τέτοιοι ανθρωποι ουτε να τους φτύσεις.
Μάλιστα, είχε φτάσει στο σημείο να μου πει ότι ήρθε στο μεταπτυχιακό μου μόνο και μόνο επειδή πήγα εγώ και ότι ταχα την παρέσυρα. Το αστείο είναι ότι εκείνη με ακολούθησε μόνη της χωρίς να της πω τίποτα, ίσα ίσα δεν ήξερα καν ότι πέρασε από συνέντευξη. Τέλος, πριν λίγες ημέρες μου ανακοίνωσε ότι θα φύγει από το μεταπτυχιακό μου και θα πάει ξανά πίσω στο Παντειο καθώς δεν της άρεσε τελικά. Από όταν το είπε αυτό άρχισε να με αποφεύγει, λες και πλέον δεν με έχει ανάγκη αρα τελείωσε η «φιλία» μας.
Πες της τσούγδως οτι είναι 24ων ετών, οτι εχει αναπτυχθεί ο μετωπιαίος λοβός της και εχει φτασει να μπορει να χρησιμοποιεί κρτιική ικανότητα μόνη της. Δεν ειναι 3η λυκείου που διάλεξε κατεύθυνση γιατι πήγανε οι φίλες τις. Χαίρομαι ομως που το καταλαβαίνεις. Πράγματι δε σε εχει ανάγκη πια και τέλος η δήθεν φιλία σας. Μου φαίνεται οτι οσο περνάει ο χρόνος και απο σχολείο πας προς εργασιακό περιβάλλον ολοένα και πληθαίνουν αυτοί οι άνθρωποι αντι να λιγοστεύουν :hmm:
παρτάκηδες όλοι τους.
Με στεναχώρησε καθώς νόμιζα ότι ήταν φίλη μου και τελικά έπεσα για άλλην μια φορά έξω. Πλέον, έχω κρατήσει μόνο με 2 άτομα επαφή από το προπτυχιακό μου εκ των οποίων ο ένας είναι ο φίλος που με φιλοξένησε στις Σπέτσες πριν λίγες ημέρες. Απλά πλέον με αυτά που έχω δει φοβάμαι μην χάσω και αυτόν τον μοναδικό καλό φίλο που έχω. Βέβαια δεν είναι όλοι οι άνθρωποι το ίδιο απλά με αυτά που βλέπω έχω χάσει κάθε ελπίδα που είχα.
Μάθημα ζωής. Και γενιικότερα κράτα μικρό καλάθι, και μην αναπτύσσεις ισχυρούς συναισθηματικούς δεσμούς με ανθρώπους. Στο τέλος, ο μόνος που θα μείνει είναι ο εαυτός σου, και τα μόνα πρόσωπα που έχουν σημασία είναι η άμεση οικογένεια (να φανταστεις οτι εχω ατομα στο σοι μου που με μισούν, θείες, ξαδέλφια, ακομα και ο αδερφός μου! :P). Μη θεωρείς τίποτα δεδομένο, όσο γρήγορα χαλάνε οι σχέσεις αλλο τοσο πιο γρήγορα σχηματίζονται. Όλα καλα θαναι
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Απλά πλέον με αυτά που έχω δει φοβάμαι μην χάσω και αυτόν τον μοναδικό καλό φίλο που έχω.
Γενικά, συμφωνώ με αυτά που είπαν οι προηγούμενοι. Αυτή δεν ήταν ποτέ φίλη σου, απλά εκμεταλλευοταν την εξυπνάδα και το φιλότιμο σου.

Αλλά θέλω να σχολιάσω αυτό

Να μην φοβάσαι να μείνεις μόνος!! Ξέρω ότι δεν είναι ευκολο, όμως καλύτερα μόνος παρά με σκαρτους φίλους!

Κανείς δεν είναι τέλειος, όμως οποιος θα είναι δίπλα σου θα είναι για αυτό που είσαι, όχι για αυτό που τους βολεύει.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Γενικά, συμφωνώ με αυτά που είπαν οι προηγούμενοι. Αυτή δεν ήταν ποτέ φίλη σου, απλά εκμεταλλευοταν την εξυπνάδα και το φιλότιμο σου.

Αλλά θέλω να σχολιάσω αυτό

Να μην φοβάσαι να μείνεις μόνος!! Ξέρω ότι δεν είναι ευκολο, όμως καλύτερα μόνος παρά με σκαρτους φίλους!

Κανείς δεν είναι τέλειος, όμως οποιος θα είναι δίπλα σου θα είναι για αυτό που είσαι, όχι για αυτό που τους βολεύει.

Ευχαριστώ πολύ.😇😇
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
Γεια σας μαγκες πως ειστε
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Κουραση μεγαλε μαν μου κουραση
Απόλαυσε το θα τα αναπολείς αυτά

Μερικές φορές σκέφτομαι γιατί βιαζόμουν να μεγαλώσω

ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΝΩ 10ΩΡΑ

Αλλά θα πω κάθε φάση έχει τα ωραία της

Κάνε τη 3η λυκειου να μείνει αξέχαστη, ειδικά στη 5ημερη
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
Απόλαυσε το θα τα αναπολείς αυτά

Μερικές φορές σκέφτομαι γιατί βιαζόμουν να μεγαλώσω

ΓΙΑ ΝΑ ΞΥΠΝΑΩ 5 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΝΩ 10ΩΡΑ

Αλλά θα πω κάθε φάση έχει τα ωραία της

Κάνε τη 3η λυκειου να μείνει αξέχαστη, ειδικά στη 5ημερη
Δε πολυσκοπευω να παω 5ημερη, δε ξερω ακομα. Τι να σου πω. Δε νιωθω κατι που ειναι τελευταία χρονια. Ολοι οι φιλοι μου εκλαιγαν αλλα εγω γελαγα. Το ανυπομονω. Τιποτε δε κερδισα καθολη τη διαρκεια του λυκειου, τιποτα δεν εχασα..
Πήγα στην οδοντίατρο σήμερα. Έγραψα σχετικά με αυτό στο αντίστοιχο thread.
Περαστικα σου μαν νασαι γερος
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,809 μηνύματα.
Καμία φορά για να καταλάβεις κάτι πρέπει να φύγεις από αυτό. :)

Καλα δεν ειναι και για να κλαις, σλλα ναι

να πας 5ημερη αν μπορείς οικονομικά ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ
Δε πολυσκοπευω να παω 5ημερη, δε ξερω ακομα. Τι να σου πω. Δε νιωθω κατι που ειναι τελευταία χρονια. Ολοι οι φιλοι μου εκλαιγαν αλλα εγω γελαγα. Το ανυπομονω. Τιποτε δε κερδισα καθολη τη διαρκεια του λυκειου, τιποτα δεν εχασα..
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,451 μηνύματα.
Δε πολυσκοπευω να παω 5ημερη, δε ξερω ακομα. Τι να σου πω. Δε νιωθω κατι που ειναι τελευταία χρονια. Ολοι οι φιλοι μου εκλαιγαν αλλα εγω γελαγα. Το ανυπομονω. Τιποτε δε κερδισα καθολη τη διαρκεια του λυκειου, τιποτα δεν εχασα..

Περαστικα σου μαν νασαι γερος

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Αντε να δούμε καθώς δεν μου βρήκε τίποτα όμως ο πόνος παραμένει.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,277 μηνύματα.
Καμία φορά για να καταλάβεις κάτι πρέπει να φύγεις από αυτό. :)

Καλα δεν ειναι και για να κλαις, σλλα ναι

να πας 5ημερη αν μπορείς οικονομικά ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ
Σκατα συμμαθητες εχω σκατα τα παντα. 18χρονα που δεν εχουν ωριμασει μετα απο τα 13 τους.
Θελω πανεπιστημιο. Θελω πανεπιστημιακες φιλιες, βολτες, εκδρομες, να εχω αμαξι, να γραφω, να κανωτη ζωη μιυ επιτελους μακρια απο ολους
 
Top