Survivor #2 Tribe - Φλεγόμενες σκιές

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Όντως επικρατούσε τεράστιο μπάχαλο από την άλλη ομάδα αφού πόσταραν αβέρτα χωρίς να υπολογίζουν καμία σειρά:confused:
Όταν εγώ πόσταρα π.χ. -45-, η Μαρία μετά πόσταρε -50- (ένα πράμα) και χάναμε τη σειρά...
Πιο πολύ είχα στο νου μου να ψάχνω τα μηνύματά μου να κάνω επεξεργασία παρά να ποστάρω:worry::mad:

Ετσι θα μπορουσαμε να ποσταρουμε κι εμεις καθε δυο δευτερα αυθαιρετους αριθμους, ξεροντας πως θα διορθωθουνε και θα ειχαμε το κεφαλι μας ησυχο... Τεραστιο φαουλ!!

Αυτό που λέει ο φρικ είναι πολύ σημαντικό, γιατί θα μπορούσαμε κι εμείς να ακολουθήσουμε τέτοια τακτική (του μπάχαλου δηλαδή) και να μη μας νοιάζει η αρίθμηση,εφόσον θα τα διόρθωνε η ΣΕ...αλλά δεν το κάναμε:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Βρε παιδακια, ποσες φορες θα το πουμε??
Δεν ποσταρουμε στο θεμα της αντιπαλης ομαδας:P...
Αυτο ακριβως προσπαθω να πω, πως αυτο που παιξαμε μονο counting game δεν ηταν!! Το ποσταρω εναν τυχαιο αριθμο και περιμενω να διορθωθει, μπερδευοντας ολους τους αλλους ΔΕΝ ειναι counting game...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Παραθέτω έναν από τους κανόνες της αποστολής,επειδή διαπιστώνω ότι κάποιοι δεν τους κατάλαβαν...

Τα προβλήματα με τις αριθμήσεις (αν στο μεταξύ ποστάρει κάποιος άλλος) θα τα διορθώνετε εσείς. Στο τέλος τα αποτελέσματα θα ελεγχθούν και σε περίπτωση λάθους μπορεί μία ομάδα να χάσει την ασυλία από εκεί που δεν το περιμένει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Θα μας φάνε οι σκιές. Μη με στοιχειώσετε. :| Σοβαρεύομαι, γιατί σας καταλαβαίνω.

Δεν ενοχληθήκατε μόνο εσείς, αλλά και εμείς, μιας που οι οδηγίες ήταν πολύ σαφείς. Όσο δεν υπήρχαν διακριτικά στις υπογραφές δε μπορούσαμε καν να καταλάβουμε ποιος κάνει τι και σε ποια ομάδα είναι, γι' αυτό η επέμβαση ήρθε αργότερα. Ωστόσο, ήταν πρώτο ομαδικό παιχνίδι και ακριβώς επειδή πρόκειται για παιδάκια 15 ετών, βάλαμε λίγο νερό στο κρασί.

Το να παύσουμε το παιχνίδι, μιλάω προσωπικά, δεν το σκέφτηκα, γιατί λέω θα βαρέθηκαν και το παράτησαν. Σας πήραν μονότερμα και ναι, υπήρχαν αποκλίσεις μέχρι και 5 αριθμούς. Είπαμε για εναρκτήρια δοκιμασία να μπει κάτι ανάλαφρο, για να διασκεδάσετε, σκεπτόμενοι ότι είχε πλάκα το Αγόρια-Κορίτσια μια νύχτα που φούντωσε και θα είχε πλάκα κι αυτό.

Αν έχετε κάποιο παράπονο από εμένα προσωπικά σας ζητώ συγγνώμη. Ελπίζω να απολαύσετε τη συνέχεια του παιχνιδιού και να μην υπάρξουν άλλες τέτοιες εντάσεις.

PS: Σας έχει σταλεί password για ένα δωμάτιο του chat. Παρακαλούνται όσες σκιές είναι ονλάιν να μπουν στο chat.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Επί της 1ης αποστολής έχω να πω ότι ναι, θα λάβουμε υπόψιν αυτά και μάλλον δεν θα ξαναμπεί κάτι τέτοιο σε επόμενα games.

Ένα συγγνώμη κατ' αρχάς σε όσους ξενερώσατε. Οι επόμενες αποστολές, ωστόσο θα σας αποζημιώσουν, καθώς κινούνται σε εντελώς άλλο context. Το counting game μπήκε για να ξεκινήσουμε με κάτι χαλαρό - δεν έπιασε όπως θα θέλαμε, εγώ κρατάω τα αποτελέσματα της σημερινής ημέρας και προχωράμε.

Όλες οι επόμενες αποστολές είναι οργανωμένες μέχρι τέρμα, οπότε have faith in us.


Δύο twists που θα ισχύουν στο παρόν παιχνίδι:

  • Πριν την ψηφοφορία, θα κάνουμε και μια συζήτηση με την φυλή στο chat - για να δώσουμε και λίγο χρόνο σε περισσότερο κόσμο να έρθει να ψηφίσει.
  • Η ίδια η ψήφος θα είναι .... μυστική. Αυτό για να είναι δίκαιο σε όλους, έτσι ώστε να μην αδικείται αυτός που ψήφισε πρώτος.

Σας περιμένουμε στο chat.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lucky sunray

Πολύ δραστήριο μέλος

Η lucky sunray αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,441 μηνύματα.
Εγω δεν μπορω να μπω στο τσατ εδω και μερες,δεν ηξερα οτι απαιτειται η προσβαση για την ροη του παιχνιδιου:(
Γινεται να στειλω σε πμ στην επιτροπη την ψηφο μου;;:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Ναι, όλοι μπορείτε από αυτή τη στιγμή και για 20-30 λεπτά να μας στέλνετε την ψήφο σας σε πμ.

Η ψήφος σας είναι ΤΕΛΙΚΗ, και αφορά ένα άτομο.
Και για όσους είναι μέσα στο chat ισχύει το ίδιο.

Η πρόσβαση στο chat δεν είναι υποχρεωτική. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Να στείλω εγώ τώρα την ψήφο μου; :(

Don't worry,be φτέκι :P Την μάχη χάσαμε,όχι τον αγώνα. :pfff:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Στείλε chief. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Επειδή δε βλέπω ενδιαφέρον για να μας διευκολύνετε κι αυτό είναι άδικο για την καημένη ΣΕ, σας λέω ότι, αν μέχρι το τέλος της αποστολής δεν έχουν όλα τα μέλη της ομάδας που έπαιξαν στο counting game διακριτικό της ομάδας στην υπογραφή, την ασυλία θα πάρουν οι Φλεγόμενες Σκιές ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα της αποστολής.

Αν δε βγει μαστίγιο, μυαλό δε βάζετε. :mastigio

Πρώτον, συγχαρητήρια, κερδίσατε! :D

Δεύτερον, προσοχή σε αυτό που τόνισα. Για να μη διαμαρτυρηθείτε κι επειδή ήταν η πρώτη σας αποστολή ως ομάδα και δε θέλαμε να σας διχάσουμε, δεν ακυρώσαμε τη νίκη σας. Δεν είχατε όλοι διακριτικά στην υπογραφή. Την επόμενη φορά που θα γίνει αυτό ακόμη κι αν κερδίσετε, η ασυλία θα πάει στην άλλη ομάδα.

Ευχαριστούμε.
Συγγνώμη,με ποιό δικαίωμα αλλάζετε κανόνες την τελευταία στιγμή.Και εγώ υπεργούσταρα την υπογραφή μου,την άλλαξα όμως και δεν έβγαλα κιχ.
Την άλλη φορά όμως που θα κάνουμε εμείς καμιά βλακεία,θα πείτε πως να μωρέ δεν είναι η πρώτη φορά που συμβαίνει και μια χαρά θα εφαρμοστεί ο κανόνας.
Ωραίο παιχνίδι,τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
[Το θεματάκι με την JaneWin λύθηκε σε προσωπικό επίπεδο]


Κατ' αρχάς, από εδώ και στο εξής δεν είναι υποχρεωτικό για κανέναν να έχει κάποιο διακριτικό, γιατί δεν απαιτείται από την φύση των αποστολών. Το χρειαζόμασταν ειδικά για το counting game, όπου είδατε ότι το απαιτούσε η φύση του (έπρεπε αμέσως να ξέρουμε πού ανήκει ο άλλος). Εφόσον από εδώ και στο εξής δεν είναι απαραίτητο, είναι στην κρίση σας αν θα φοράτε ή όχι.

Για τις δε ψήφους θα τις μετρήσουμε στις 00:00, νομίζω περιμέναμε ήδη αρκετά.

Και κάτι τελευταίο για την πρώτη ημέρα: είναι λογικό σε ένα μεγάλο παιχνίδι να υπάρχουν τεχνικές δυσκολίες ή ασυννενοησίες την πρώτη ημέρα, αλλά έχετε την προσωπική μου υπόσχεση ότι από την 2η μέρα θα είμαστε πλήρως οργανωμένοι. Το παιχνίδι το σχεδιάζουμε εδώ και βδομάδες και δεν θα αφήσουμε μία ημέρα να μας το καταστρέψει, αντίθετα θα περάσουμε όλοι καλά.

:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Πάμε και στην ψηφοφορία:

Αυτοψηφίζονται όσοι επέλεξαν να μην ψηφίσουν:
  • Eupatridis
  • foreverfreak
  • koum
  • Myrtle
  • Phoebe
Και έχουμε τρεις ψήφους για:

  • Eupatridis
  • Phoebe
  • vaios13
Σύνολο, 2 ψήφοι για:

  • Eupatridis
  • Phoebe
1 ψήφος για:

  • foreverfreak
  • koum
  • Myrtle

Εφόσον είμαστε tied μεταξύ Eupatridis, Phoebe, η αρχηγός JaneWin καλείται να διαλέξει ποιος θα αποχωρήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Catalyst

Επιφανές μέλος

Ο Catalyst αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,434 μηνύματα.
προς ΣΕ: Μπορούμε να αποκαλύψουμε, αφού γίνει η αποχώρηση, ποιον ψηφίσαμε?

(Και κάτι άλλο-μικρή σημασία έχει βέβαια-αλλά έχω πάρει μία ψήφο,την οποία δεν προσθέσατε στο σύνολο
)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Eupatridis.:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
προς ΣΕ: Μπορούμε να αποκαλύψουμε, αφού γίνει η αποχώρηση, ποιον ψηφίσαμε?

(Και κάτι άλλο-μικρή σημασία έχει βέβαια-αλλά έχω πάρει μία ψήφο,την οποία δεν προσθέσατε στο σύνολο
)
Ναι, άμα θέλετε.

1ο άτομο που ψηφίζεται εκτός Survivor: Eupatridis


Eupatridi, η φυλή μίλησε. Μπορείς εάν επιθυμείς να πεις κάποια τελευταία λόγια και/ή να επιλέξεις άλλον αρχηγό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

foreverfreak

Διάσημο μέλος

Ο Βαγγελας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Επαγγελματίας οδηγός και μας γράφει απο Αροανία (Αχαΐα). Έχει γράψει 2,618 μηνύματα.
Κριμα ρε Χρηστο, αλλα για οποιον και να εφευγε σημερα, κριμα και αδικο θα ητανε... Σε βολευε και η ωρα αυριο ρε γα@@το!!
Καλο ταξιδι Eupatridi!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eupatridis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Χρήστος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 864 μηνύματα.
Ξενέρα :|

Η αρχηγός παραμένει η ίδια.

Εύχομαι σε όλους ,Καλή Τύχη :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Χεεεεεεεεεεεεεεεεεεει..
Για όσους δεν είδαν, η αποστολή άρχισε.
Εδώ. :vroum:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JaneWin

Διάσημο μέλος

Η JaneWin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,240 μηνύματα.
Κουμμμμμμμμμμμμμμμμ συγχαρητήριααααααα!!:D



:flowers:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top