Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι αλλά από αυτά που έχουν υποθει μέχρι στιγμής δεν μπορώ να πω ότι βγάζουν και κινήσεις πολιτών
Για Κειτ που ψήφισαν και η Βασω, Ριντερ και ο Πουαρω; Θεωρείς καλή ιδέα σήμερα να κινηθούμε προς τα εκεί;
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Αρα εσυ Ουριηλ σκεφτεσαι την Εκλιψ άρα και φυσικά αφού την υπερασπίστηκε σθεναρά, την Υδροχόο ως τις δυο μαφιοζους;
Δεν ξερω κατα ποσο ενας μαφιοζος θα προσπαθουσε να υπερασπισθει τοσο δημοσια τον συνεργατη του, γιατι μου φαινεται οτι ετσι στρεφονται πανω τους οι υποψιες ευκολοτερα. Βεβαια μπορει να προκειται για μπλοφα, αλλα αυτο το βρισκω πολυ λιγο πιθανο.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Δεν ξερω κατα ποσο ενας μαφιοζος θα προσπαθουσε να υπερασπισθει τοσο δημοσια τον συνεργατη του, γιατι μου φαινεται οτι ετσι στρεφονται πανω τους οι υποψιες ευκολοτερα. Βεβαια μπορει να προκειται για μπλοφα, αλλα αυτο το βρισκω πολυ λιγο πιθανο.
Σιγουρα σε παιχνιδι 2 μαφιόζων είναι μεγάλο ρίσκο. Βέβαια εδώ είμαστε κοντά στο τέλος, 5 πολίτες και 3 ένοχοι, η συνεργασία τους ίσως είναι μονόδρομος μιας που οριακά ακόμα μπορούμε να βγάλουμε πλειοψηφία και αυτό μόνο αν συμφωνήσουμε.

Κατά βάση όμως προσπαθώ να δω τι πιστεύει ο καθένας μήπως βγάλουν λίγο νόημα οι ψήφοι που έχουν πάει κυρίως σε δυο άτομα και από τις δυο μεριές. Άτομα που έδιναν την Κειτ το άλλαξαν σε υδροχόο και άτομα που έδιναν την Υδροχόο το άλλαξαν ή σε Ρίντερ ή σε Κειτ. Δεν γίνεται έτσι δουλειά. Υπάρχει ένας ρόλος που γνωρίζει ξεκάθαρα τον μαφιόζο, αλλά αν έχει ψηφίσει τους πάντες πως θα το καταλάβουμε;
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Για Κειτ που ψήφισαν και η Βασω, Ριντερ και ο Πουαρω; Θεωρείς καλή ιδέα σήμερα να κινηθούμε προς τα εκεί;
Δεν είμαι τόσο σίγουρος για την Κειτ, έχει εκτεθεί και σταματήσει τώρα στο τέλος να αμύνεται. Αν και ακόμα πιστεύω ότι μπορεί να είναι η … . Αλλά μέχρι στιγμής φοβάμαι ότι θα χάσουμε αν κάνουμε κι άλλα λάθη για αυτό προσπαθω να φέρω όσα πιο πολλά στοιχεία γίνεται στο τέλος
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Αν προσπαθεί να θυσιαστεί ως η … και να μείνουν πίσω οι μαφιόζοι;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Αν προσπαθεί να θυσιαστεί ως η … και να μείνουν πίσω οι μαφιόζοι;
Αν γίνει αυτό, τουλάχιστον θα έχει φύγει ένα μέλος που παραπλανάει βέβαια, από το να φύγει ένας πολίτης. Αυτο που λέει η Βασω έχει μια λογική και ζήτησε να το πάρει κατά κάποιο τρόπο πάνω της. Το ερώτημα είναι αν θα την εμπιστευτούμε και αν έχουμε όλοι έστω ένα λόγο να κινηθούμε προς τα εκεί. Εγώ το ξαναλέω, υπάρχει λογικά κάποιος λόγος που οι ψήφοι πάνε από εδώ και από εκεί αλλά καταλήγουν συνήθως σε συγκεκριμένα άτομα.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
@Ουριήλ μου φαίνεται οτι προσπαθείς να προστατέψεις την Κειτ ή είναι η ιδέα μου;
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,232 μηνύματα.
Κατά βάση όμως προσπαθώ να δω τι πιστεύει ο καθένας μήπως βγάλουν λίγο νόημα οι ψήφοι που έχουν πάει κυρίως σε δυο άτομα και από τις δυο μεριές. Άτομα που έδιναν την Κειτ το άλλαξαν σε υδροχόο και άτομα που έδιναν την Υδροχόο το άλλαξαν ή σε Ρίντερ ή σε Κειτ. Δεν γίνεται έτσι δουλειά. Υπάρχει ένας ρόλος που γνωρίζει ξεκάθαρα τον μαφιόζο, αλλά αν έχει ψηφίσει τους πάντες πως θα το καταλάβουμε;
Μπορεί να μίλησε ο ρόλος που γνωρίζει ξεκάθαρα τον μαφιόζο...Εγώ "άκουσα", εσύ/εσείς όχι ;

Τί να πει ; Να το γράψει και στο κούτελο ;

Πρέπει να καταλάβουμε ότι επιβάλλεται, κάποιες φορές, να πάρουμε και το ρίσκο. Παρόλο που θέλετε να συλλέγουμε στοιχεία και βάσει αυτών να ψηφίζουμε, πώς αυτό να γίνει όταν δεν έχουμε ξεκάθαρη εικόνα ; Κι από τη στιγμή μάλιστα, που αυτός/η που γνωρίζει ξεκάθαρα τον μαφιόζο...δεν μπορεί να μας το σερβίρει στο πιάτο ;

"Σκέφτομαι δυνατά", απλά. Κι εδώ θα έρθω πάλι και θα πω...για το ένστικτο, γιατί (είτε σας αρέσει, είτε όχι...) "είναι κι αυτό στο τραπέζι". Προέχουν τα εμφανή σημάδια/στοιχεία, δεν αντιλέγω. Αλλά όταν αυτά δεν είναι τόσο ευδιάκριτα, είμαστε όλοι/ες κάπως ήξεις αφήξεις κι ας μην το παραδέχεστε κάποιοι...
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Τί να πει ; Να το γράψει και στο κούτελο ;
Ναι, αν δεν βλέπει ότι χανόμαστε, ναι. Θέλει σαματά εδώ. Αυτό είναι το "ρίσκο". Το να μιλάς απλά πολύ και να ψηφίζεις σταθερά μπορεί να είναι και παραπλανητικό.
Κι εσυ δεν ειχες αλλαξει τελευταια στιγμη σε Reader; Δε θυμαμαι αν το εξηγησες, αλλα τι σε εκανε να κινηθεις ετσι;
Το εξήγησα εχθές το βράδυ. Ουσιαστικά η λογική της είχε σφάλματα που δεν ταίριαζαν στον ρόλο της. Δεν ξέρω αν μπερδεύτηκε.
Αν διαβάσεις τα μηνύματα η Ριντερ είχε βγάλει ένα περίεργο σενάριο ότι ο Γιαννης ειναι υποπτος για μαφιόζος ενώ πέθανε πρώτο βράδυ. Τον σκότωσε αυτή και το έλεγε; Γιατί αλλιώς δεν βγάζει νόημα να ήταν μαφιόζος και να σκοτώθηκε από μαφία ενώ είναι μόνο δυο μαφιόζοι. Μετά ο Πουαρώ έτρεξε να βάλει διπλή ψήφο ενώ μας είπε ότι δεν έχει κάτι ιδιαίτερο ούτε υπερ της, ούτε κατά της. Άλλαξα τη ψήφο γιατί η ίδια έφερε τον εαυτό της σε μια αντίφαση την οποία μέχρι και τώρα δεν την καταλαβαίνω. Δεν ξέρω τι σκεφτόταν και είναι πολύ κρίμα αυτό που έγινε γιατί δεν ξέρω καν πως ακριβώς να συνεχίσουμε. Δεν μιλάτε και ιδιαίτερα οι υπόλοιποι.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Είπα τρία ονόματα που πιστεύω ότι μπορεί να είναι της μαφίας. Την Κειτ την έχω αναφέρει αρκετές φορές και στο παρελθόν
Περιμένω να δω τι άλλο έχει να πει η Τσοτσι για την Κατερίνα, μου έκανε εντύπωση που δεν μιλάει αρκετά αλλά δεν είδα άλλο στοιχείο που να την κατηγορεί
Οπως στην αρχή. Δεν βγάζει λογική τώρα στο τέλος να την προστατεύω και γιατί να το κάνω μετά από τόσες ψήφους εναντίων της.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Λοιπόν, θα αποφασίσω να εμπιστευτώ την Ριντερ. Ο Ουριηλ προσπαθεί να με στριμώξει και να με κατηγορήσει με παράλογο τρόπο και τις απόψεις του τις βασίζει στα πρωτα νου σχόλια όπου πραγματικά δεν ξέραμε τιποτα τοτε!! Βλεπω ότι προσπαθεί να καλύψει την Κειτ (την κατηγορούν οι περισσότεροι) , που σημαίνει ότι αυτοί οι δυο συνεργάζονται.
Ψηφίζω @Kate1914
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,232 μηνύματα.
Ναι, αν δεν βλέπει ότι χανόμαστε, ναι. Θέλει σαματά εδώ. Αυτό είναι το "ρίσκο". Το να μιλάς απλά πολύ και να ψηφίζεις σταθερά μπορεί να είναι και παραπλανητικό.
Ώπα...μισό λεπτό. Ξεχνάς ότι από τους κανόνες απαγορεύεται να δημοσιοποιήσει κάποιος/α και το ρόλο του/της. Και αν μιλήσει...με σαματά/αν "φωνάξει" θα υπάρχει πρόβλημα...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,662 μηνύματα.

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Δεν βγάζει λογική τώρα στο τέλος να την προστατεύω και γιατί να το κάνω μετά από τόσες ψήφους εναντίων της.
Τωρα δεν εχει περισσοτερη σημασια να την προστατεψεις; Τωρα που φαινεται οτι προκειται να ειναι το «θυμα» της ψηφοφοριας; Θα μπορουσες με αυτον τον τροπο να κινησεις τις υποψιες μας σε αλλον. Στην αρχη με τη Reader σε θεωρουσα αθωο πολιτη, αλλα αυτη τη στιγμη αρχιζω να το ξανα σκεφτομαι…
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Ώπα...μισό λεπτό. Ξεχνάς ότι από τους κανόνες απαγορεύεται να δημοσιοποιήσει κάποιος/α και το ρόλο του/της. Και αν μιλήσει...με σαματά/αν "φωνάξει" θα υπάρχει πρόβλημα...
Δεν θα δώσει κανένας τον ρόλο του. Θα πάρει το ρίσκο να βγει μπροστά για να κατευθύνει έντονα προς κάποιον ψάχνοντας έστω κάποιο μικρό σφάλμα (το οποίο μπορεί να δει καλύτερα γνωρίζοντας ότι είναι μαφιόζος και άρα όταν προσποιείται τον πολίτη θα φανούν ενδεχόμενα λάθη), όχι τη μια μέρα ψηφίζω αυτόν και την άλλη τον άλλον και αυτό ήταν όλο λέγοντας αφού τον κατηγόρησα μια μέρα έπρεπε να το καταλάβουν. Όλοι εδώ κατηγορούν ο ένας τον άλλον έτσι και αλλιώς. Το αν θα τον πιστέψουν ή αν θα τα κουκουλώσουν είναι η πλάκα του παιχνιδιού και εκεί έγκειται η λεπτή γραμμή του προδίδω τον ρόλο μου με το χρησιμοποιώ όσα περισσότερα όπλα έχω και οι συμπαίκτες μου τα ερμηνεύουν κατά το δοκούν.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Τωρα δεν εχει περισσοτερη σημασια να την προστατεψεις; Τωρα που φαινεται οτι προκειται να ειναι το «θυμα» της ψηφοφοριας; Θα μπορουσες με αυτον τον τροπο να κινησεις τις υποψιες μας σε αλλον. Στην αρχη με τη Reader σε θεωρουσα αθωο πολιτη, αλλα αυτη τη στιγμη αρχιζω να το ξανα σκεφτομαι…
ή θα μπορούσα να στρέψω όλες τις υποψίες πάνω μου. Τέλος πάντων παρέθεσα ο,τι ήθελα. Δεν ήθελα να έρθει έτσι η κατάσταση πάνω μου, θα μπορούσα να μην μιλήσω καθόλου αλλά είδα ότι μου έκαναν εντύπωση από το παιχνιδι και τα παρέθεσα. Τώρα θα δειξει
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,232 μηνύματα.
Από την άλλη...ποιός αθώος δε θα ερχόταν να υπερασπιστεί (εις μάτην, έστω...) τον εαυτό του ; Με τόσες ψήφους και είναι άφαντη...

Αν τόσο καίγεται για τους πολίτες, γιατί δεν έρχεται να υπερασπιστεί τη θέση της ; Να προσπαθήσει να "γυρίσει το παιχνίδι" υπέρ της και άρα υπέρ των πολιτών ;

Περίεργα πράγματα...
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,338 μηνύματα.
Σόρι που έλειπα παιδιά, έχω έναν τρομερό πονοκέφαλο και δεν μπορούσα να συμμετέχω.
Πάλι θα βγω γιατί όσο κάθομαι στο λάπτοπ χειρότερα γίνομαι, απλώς θα έλεγα να σκεφτείτε πως είναι λιγάκι περίεργο να μαζευτούν όλες οι ψήφοι πάνω μου. Και απ' ό,τι βλέπω δεν υπάρχει κάποια αιτιολόγηση βάσιμη (αν μου ξέφυγε τίποτα συγχωρέστε με, το κεφάλι μου είναι καζάνι...).
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top