Palermo #49 - The Κωνσταντίνου και Ελένης show!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (13/9)
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 10)

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Γεια σου Παλέρμο!!
υποσχομαι να μπω στο παιχνίδι δυναμικά με το που τελειώσω το ντύσιμο των βιβλίων.
Βλεπω με κατηγορείτε όμως και στεναχωριέμαι, κάποια από αυτά που διάβασα δεν στέκουν καθόλου!! Είμαι αθώα και θα το αποδείξω.
Αν μπορεσει κανένας να αποδείξει οτιδήποτε σε αυτό το παιχνίδι θα είναι πλέον θαύμα.
Εσένα ποια είναι η άποψή σου για την Υδροχόο; Την έχεις εντελώς αθώα στο μυαλό σου;
Όχι και για αυτό ρωτάω τόσες φορές για στοιχεία. Αν όλοι όμως απλά ψηφίζουν τους πάντες τι άκρη να βγάλεις μόνο από αυτό; Κάποιος να έχει λίγη παραπάνω σιγουριά να πάρει μια ευθύνη τέλος πάντων να κινηθούμε προς τα μια μεριά
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Δε με πειράζει η ψήφος σου, έτσι και αλλιώς έχω ήδη πολλές. Ο λόγος που σε επέλεξα ήταν απλώς επειδή το είπε ένα φάντασμα το όνομά σου, και λέω να το εμπιστευτώ. Το άλλο όνομα που ακούστηκε από τους αποχωρήσαντες το είπε η Ρίντερ, και ήταν το δικό μου. Οπότε τον εαυτό μου δεν μπορώ να τον ψηφίσω. Αν μπορούσα θα με ψήφιζα και εγώ ώστε να σώσω την πόλη εφόσον με θεωρείται όλοι ένοχη, αν και δε μας συμφέρει. Αν βγω θα το δείτε πως δεν ήταν σοφό.
Θα μου πεις και ήταν σοφό να ψηφίσεις εμένα; Μάλλον όχι, αλλά επιλέγω να ακούσω ένα φάντασμα. Και ας είμαι λάθος.
Θεωρω με αρκετη σιγουρια οτι ουτε η Kate πιστευει αυτα που λεει και προσπαθει να δικαιολογησει τον εαυτο της. Γιατι να εμπιστευθεις ενα φαντασμα που πλεον δεν μπορει να μιλησει; Εχουν συμβει τοσα πραγματα μετα απο τη ληξη της καρτας που τους εδινε τη δυνατοτητα να μιλησουν, οποτε δε θα εβγαζε νοημα, για εναν αθωο πολιτη, να παραμεινει σε παλιες αποψεις που πλεον εχουν μεγαλη πιθανοτητα να ειναι λαθος.
Όχι και για αυτό ρωτάω τόσες φορές για στοιχεία. Αν όλοι όμως απλά ψηφίζουν τους πάντες τι άκρη να βγάλεις μόνο από αυτό; Κάποιος να έχει λίγη παραπάνω σιγουριά να πάρει μια ευθύνη τέλος πάντων να κινηθούμε προς τα μια μεριά
Αν μπορεσει κανένας να αποδείξει οτιδήποτε σε αυτό το παιχνίδι θα είναι πλέον θαύμα.
Πιστευω πως η Kate πρεπει να φυγει αμεσα, για να εχουμε περισσοτερες πιθανοτητες να κερδισουμε οι πολιτες.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,232 μηνύματα.
Όχι και για αυτό ρωτάω τόσες φορές για στοιχεία. Αν όλοι όμως απλά ψηφίζουν τους πάντες τι άκρη να βγάλεις μόνο από αυτό; Κάποιος να έχει λίγη παραπάνω σιγουριά να πάρει μια ευθύνη τέλος πάντων να κινηθούμε προς τα μια μεριά
Κι όμως, θεωρώ ότι με έχεις. Δεν μ΄ έχεις ψηφίσει ούτε μία φορά (αντιθέτως με έχεις υπερασπιστεί, με τον τρόπο σου...). Οπότε γιατί εφόσον καλείς τους άλλους να μιλήσουν και να πάρουν πιο ξεκάθαρη θέση...δεν παίρνεις κι εσύ το ρίσκο να με υποστηρίξεις πιο ένθερμα ; Σου δόθηκε παραπάνω η δυνατότητα να το κάνεις. Και για να μην κινηθούν εναντίον μου κι αυτοί που δεν πρέπει...
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,638 μηνύματα.
Θεωρω με αρκετη σιγουρια οτι ουτε η Kate πιστευει αυτα που λεει και προσπαθει δικαιολογησει τον εαυτο της. Γιατι να εμπιστευθεις ενα φαντασμα που πλεον δεν μπορει να μιλησει; Εχουν συμβει τοσα πραγματα μετα απο τη ληξη της καρτας που τους εδινε τη δυνατοτητα να μιλησουν, οποτε δε θα εβγαζε νοημα, για εναν αθωο πολιτη, να παραμεινει σε παλιες αποψεις που πλεον εχουν μεγαλη πιθανοτητα να ειναι λαθος.
Ναι, κι εγώ διαβάζοντας το μήνυμά της αυτό κατάλαβα. Το ζουμί του μηνύματος ήταν "ψηφίζω εσένα επειδή είσαι η βολική επιλογή". Αλλά δεν γίνεται σε αυτό το σημείο του παιχνιδιού να ψηφίζουμε έτσι. Έχουμε φτάσει 3η-4η μέρα του παιχνιδιού και η ψήφος της βασίζεται στα λόγια του φαντάσματος που έδειχνε εμένα επειδή χρησιμοποίησα μια καρδιά την πρώτη μέρα.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Κι όμως, θεωρώ ότι με έχεις. Δεν μ΄ έχεις ψηφίσει ούτε μία φορά (αντιθέτως με έχεις υπερασπιστεί, με τον τρόπο σου...). Οπότε γιατί εφόσον καλείς τους άλλους να μιλήσουν και να πάρουν πιο ξεκάθαρη θέση...δεν παίρνεις κι εσύ το ρίσκο να με υποστηρίξεις πιο ένθερμα ; Σου δόθηκε παραπάνω η δυνατότητα να το κάνεις. Και για να μην κινηθούν εναντίον μου κι αυτοί που δεν πρέπει...
Όχι όταν αλλάζουν όλοι ψήφους προς όλους. Υπάρχουν θέσεις κλειδιά για τους πολίτες. Γνωρίζουν πολύτιμες πληροφορίες. Από αυτούς ζητάω να πάρουν την ευθύνη γιατί χανόμαστε, όχι από όσους απλά μαντεύουν
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,278 μηνύματα.
Χθες είχε πανσέληνο και κατά τον παλιό ιταλικό θρύλο οι μαφιόζοι βγαίνουν τη νύχτα, αδημονώντας για το κατάλληλο θύμα να εμφανιστεί.

Αρχιμαφιόζος: Πάλι σκορδαλιά έφαγες το κέρατο μου; Tu sens l'ail! Μπάνιο από πότε έχεις να κάνεις; Τι μπόχα είναι αυτή;
Φανερός: Αφεντικό ιταλοί είμαστε, γιατί μιλάτε γαλλικά;
Αρχιμαφιόζος: Αντιμιλάς ρε και αποφεύγεις να μου απαντήσεις; Σπάσε πριν σε σπάσω! λέει ο Αρχιμαγιόζος βάζοντας ένα μανταλάκι στη μύτη
Φανερός: Αφεντικό κάποιον πρέπει να σκοτώσουμε σήμερα έχετε κάποια ιδέα; λέει ο Φανερός μασώντας μια μέντα
Αρχιμαφιόζος: Θα μου μάθεις τη δουλειά μου; Ξέρω πολύ καλά ποιον θα σκοτώσουμε σήμερα
............inaudible ιταλική διάλεκτος...........
Φανερός: Μάλιστα αφεντικό, παίρνω το πιστόλι με τον σιγαστήρα και θα φυτέψω στον πολίτη αυτό μια σφαίρα στην καρδιά
Αρχιμαφιόζος: Κάνε κανα μπάνιο πρώτα γιατί βλέπω να πεθαίνει ο πολίτης από την μπόχα σου πριν του φυτέψεις τη σφαίρα


Λίγες ώρες αργότερα στο chapel της Χώρας των Φαντασμάτων

giannh2001: Μην το παιρνεις τόσο βαριά ρε Ούλτρα, θυσιάστηκε για το καλό των υπόλοιπων πολιτων.
ultraviolence: Ήταν άδικο, έπρεπε να είναι εδώ μαζί μας στη Χώρα των Φαντασμάτων. Τώρα η ψυχή της είναι παγιδευμενη στο Ιερό φτυάρι και δεν μπορεί να βρει γαλήνη...λέει ο ultraviolence και πέφτει στα γόνατα δακρυσμένος
giannhs2001: Μίλησε της, ίσως μπορεί από εδώ να σε ακούσει.
ultraviolence: Ας φύγουμε καλύτερα, πήγαινε στη βάση μας και περίμενε με. Θέλω να παρω λίγο αέρα

.....................................................................................................................................................................

o ultraviolence στέκεται στο Ποτάμι των Ευχών που ενώνει την Χώρα των Φαντασμάτων με την Πόλη του Παλέρμο κι συμπληρώνει το ημερολόγιο του

Κυριακή 15/09 08:41

Πρέπει να το ξεπεράσεις Ούλτρα, δυστυχώς δεν ήταν δυνατή για να το αντέξει αυτό. Εαυτέ μου, ξεπέρασε το. Δεν χωρούν συναισθηματισμοί στο στάδιο αυτό. Η Reader δεν είναι πλέον κοντά μας κι δε θα μπορέσει να είναι. Έχεις μια ιερή αποστολή και πρέπει να βεβαιωθεις ότι αυτό δεν θα συμβεί ξανά. Από χθες το βράδυ ωστόσο, νιώθω κάπως περίεργα. Ένα πρωτόγνωρο συναίσθημα ή μάλλον..υπερφυσικό. Δεν τόλμησα να το πω στο μοναδικό μας φάντασμα ακόμη. Μπορώ να διαβάσω τις σκέψεις των φαντασμάτων, όσο μακριά κι αν βρίσκονται. Να, τούτη τη στιγμή ο giannhs2001 βρίσκεται στη Βάση των φαντασμάτων και βαυκαλίζεται στον καθρέφτη για το νέο κούρεμα του: "Φτου σου αγόρι μου, έχεις πολύ τύπο" λέει μιλώντας στον καθρέφτη.

Για μισό, κάτι φέρνει η ροή του νερού στο Ποτάμι των ευχών, μάλλον ένα χαρτι πρέπει να'ναι:

Έχει γενέθλια το αγόρι μας! Χρόνια σου πολλά Poirot! Σου εύχομαι υγεία, τύχη, όλα τα καλά κι να ζήσεις όπως εσύ επιθυμείς! :hug:


* O Dylan για να σκανδαλιστεί λίγο η @Pak :pfff:


Αχ, τι ωραία! Μου έφτιαξε η διάθεσ.....
.....τα χέρια του ultraviolence άρχισαν να τρέμουν
Δεν μελετουσα κάτι άλλο καλύτερα; Νιώθω ότι ένα φάντασμα μόλις έφτασε στην πύλη της Χώρας των Φαντασμάτων. λέει ο ultraviolence και με τα αγγελικά φτερά του πετά ως το σημείο που νιώθει το κάλεσμα.

Ένα πτώμα τυλιγμένο σε ένα χαλί. Πλησιάζω

Ξετυλίγω το χαλί

:eek:

Όχι, όχι κι αυτός ο πολίτης γαμώτο...

Μα, για μισό λεπτό. Που είναι το φάντασμα του πολίτη;

Δεν καταλαβαίνω. Κρυφτούλι παίζεις; Ξέρω ότι είσαι εδώ, το νιώθω

Καλέ ψιτ, φάντασμα; Με ακούς;

Το πτώμα σαλεύει, τα άκρα του τινάζονται, σηκώνει τον κορμό του.

Μα...εσύ δεν έχεις πεθάνει; Γιατί ήρθες εδώ;;

Γύρισε αμέσως στην πόλη του Παλέρμο, η Μαφία απέτυχε να σε σκοτώσει!

*To μήνυμα είναι προϊον μυθοπλασίας της ΣΕ κι δεν έχει ουδεμία σχέση με πρόσωπα και καταστάσεις.
Ο Dylan ήταν το πρώτο celebrity crush μου, αγαπάμε Dylan 😍😍😍
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,232 μηνύματα.
Όχι όταν αλλάζουν όλοι ψήφους προς όλους. Υπάρχουν θέσεις κλειδιά για τους πολίτες. Γνωρίζουν πολύτιμες πληροφορίες. Από αυτούς ζητάω να πάρουν την ευθύνη γιατί χανόμαστε, όχι από όσους απλά μαντεύουν.
Μα το ένα δεν αναιρεί το άλλο...

Πολύ σωστά πρέπει να "εκτεθούν" περισσότερο αυτοί που έχουν στοιχεία στα χέρια τους, αλλά και το να υπερασπίζεστε, όπως και όταν μπορείτε, και αυτούς που θεωρείτε αθώους, δεν είναι χάσιμο χρόνου. Ίσα ίσα κι αυτό είναι πολύτιμο, γιατί μπορεί να αποτρέψει μια, δυο, τρεις επικείμενες ψήφους. Και κατ΄ επέκταση έναν πολίτη λιγότερο...

Προσωπικά πήρα το ρίσκο να διακινδυνεύσω, ακόμα και πολίτη (Reader), αλλά δεν κάθισα με τα σταυρωμένα τα χέρια, όταν ένιωσα να απειλούμαστε...Λάθος. Εκ των υστέρων φάνηκε. Αλλά από το τίποτα, και την μούγγα, πολύ καλύτερα...

Λέω, δεν ξέρω...
 

BaSO4

Δραστήριο μέλος

Η BaSO4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 737 μηνύματα.
Από αυτούς ζητάω να πάρουν την ευθύνη γιατί χανόμαστε, όχι από όσους απλά μαντεύουν
Αν εννοεις εμενα, ναι, στην αρχη απλως μαντευα ή πηγαινα με τη διαισθηση. Πλεον ομως λιγο πριν και μετα την ανακοινωση, θεωρω οτι μπορω να παρω αυτήν την ευθυνη. Επιμενω οτι μπορουμε να αυξησουμε τις πιθανοτητες μας να νικησουμε οι πολιτες, αν φυγει η Κεητ.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,662 μηνύματα.
Υπενθύμιση: Αν μου ξεφεύγουν ψήφοι ή ξεχάσω να προσθαφαιρέσω καμια, να μου στέλνετε πμ παρακαλω για να το διορθώσω αμέσως, μη ντρέπεστε.

Συνεχιζετε.
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Παιδια, τις κατηγορίες για μένα δεν τις καταλαβαίνω!!!! Ουτε καταλαβαίνω γιατι υπάρχει αυτή η εμμονή με την υδροχόο. Εμένα προσωπικα μου φαινεται απλα μπερδεμενη. Το ιδιο μπερδεμενη είμαι κι εγω και νομιζω πω απλα θελετε να στοχοποιησετε λαθος ατομα. Δεν λεω, εκανα το ιδιο κι εγω με την ριντερ ομως...χμμ...
Μα γιατι δεν μελετάτε καλύτερα τα όσα γράφονται;
Αρνούμαι να πιστέψω ότι είναι τόσο καλοί οι της μαφίας. Το παραδέχομαι πως ήμουν τελείως λαθος και αδικη απεναντι στην ριντερ. Δεν μπορουσα όμως να κάνω διαφορετικα.
@Ουριήλ για κάποιον λόγο προσπαθείς να με στριμώξεις.
@Kate1914 αφου η ριντερ ήταν εναντιον σου, κατι θα ξέρει λογικα. Εσας τους δυο λοιπον υποπτευομαι, δεν εχω αποφασισει ομως ακομα ποιον απο τους δυο θα πρεπει να ψηφισω.

@Joji θα μας εκανες την τιμη να μας δωσεις σημαδια ζωης;; Δεν εχεις πεθανει, μην το ξεχνας!
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,232 μηνύματα.
Αν εννοεις εμενα, ναι, στην αρχη απλως μαντευα ή πηγαινα με τη διαισθηση. Πλεον ομως λιγο πριν και μετα την ανακοινωση, θεωρω οτι μπορω να παρω αυτήν την ευθυνη. Επιμενω οτι μπορουμε να αυξησουμε τις πιθανοτητες μας να νικησουμε οι πολιτες, αν φυγει η Κεητ.
Σε μήνυμά σου την Παρασκευή μίλησες για τις ιδιαίτερες ικανότητες, τις οποίες και έχεις. Τώρα...αναλαμβάνεις την ευθύνη και μιλάς ύστερα και από τις συνεχείς προτροπές τού Memetchi να μιλήσουν όσοι έχουν στοιχεία.

Θα εμπιστευτώ το ένστικτό μου (δεν ξέρω αν με προδώσει κι αυτή τη φορά...) και θα ψηφίσω αντί για τον Ουριήλ την Kate1914...
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,662 μηνύματα.

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Μα γιατι δεν μελετάτε καλύτερα τα όσα γράφονται;
Εσυ που τα μελέτησες τι σκέφτεσαι;



Για μένα τα πράγματα δείχνουν πως κάνουμε κύκλους σε δυο ονόματα και η μαφια λογικά θα έχει ακουμπήσει ένα από τα δυο το λιγότερο, ακόμα και αν είναι και οι δυο αθώες ή ένοχες.

Υπήρχαν κάποια άτομα που επέμεναν στην υδροχόο, ίσως ένας από τους αυτούς γνωρίζει τον μαφιοζο γιατί θυμίζω ότι υπάρχει ρόλος που τον γνωρίζει.

Υπήρχαν και άλλα άτομα που επιμένουν στην Κειτ. Θα πω το ίδιο, για να μη κρυβόμαστε άλλο πίσω από το δαχτυλό μας.

Η Βάσω θεωρεί πως είναι πιο σίγουρη από τις άλλες μέρες και η αλήθεια είναι πως η Κειτ έχει ψηφιστεί από διάφορους αυτές τις μέρες. Από τη Τζοτζι την πρώτη μέρα, από εμένα, τη Ριντερ και τον Γιαννη την δεύτερη μέρα και από τα τέσσερα άτομα που βλέπουμε τώρα για σήμερα (εγώ, Ριντερ, Βασω, Πουαρώ).

Βλέπουμε μια συνέχεια από κάποιους και ένα Πουαρώ που άλλαξε σήμερα ενώ επέμενε για Υδροχόο.

Η δε Υδροχόος έχει ψηφιστεί από τον Γιάννη και την Κειτ στην αρχή, τον Πουαρώ, Κειτ και Τζοτζι τη δεύτερη μέρα και ενώ είχε αρχίσει να την ψηφιζει και σήμερα ο Πουαρώ, το άλλαξε.

Η Τζοτζι είναι γενικά αμέτοχη σε επιχειρηματολογία, η Εκλιψ βγήκε και υπερασπίστηκε την Υδροχοο χωρίς να ξέρουμε γιατί, ο Ουριηλ αυτή τη στιγμή είναι πάνω στην Εκλιψ και έχει μείνει εκτός των παραπάνω γεγονότων.

Αρα καταλήγουμε στο ότι όλοι, πέρα από νομίζω από τον Ουριηλ έχουν ψηφίσει σε κάποιο σημείο Κειτ ή/και Υδροχόο. Νομίζω πρέπει να δουμε αυτές τις δυο τι ρόλο βαράνε αν δεν μπορούμε να βρουμε γιατι η Εκλιψ μπήκε στην υπεράσπισή της δυναμικά ή τι έχει στο μυαλό της η Τζότζι. Μπορείτε όσοι είστε πάνω στην Κειτ να μας πείτε τον λόγο και αν έχετε στοιχεία, παλιά μηνύματα ή παράξενα λόγια. Όχι είναι μπερδεμένη, έχει παρθένο ωροσκόπο ή έτσι δεν μ'αρεσε το οτι άλλαξε ψήφο. Ξεκάθαρα στοιχεία.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
@Ουριήλ για κάποιον λόγο προσπαθείς να με στριμώξεις
Δεν προσπαθω να σε στριμώξω. Σου είπα τι ειπώθηκε.

Απο την πρώτη στιγμή—>
ψηφιζω την BaSO4, πιάστηκε αμέσως από το πρώτο "επιχείρημα" που είδε.

Δεν μου φάνηκε ότι έστεκε αυτο που είπε γενικότερα, απλά φρόντισε να πει κάτι για να την έχει καθαρή.

Δεν θελω να κινήσω υποψίες.

Κατευθύνθηκες προς την Βάσω, αναφέρεις ξεκάθαρα ότι δεν θέλεις να κινήσεις υποψίες

Το αναφέρει και ο Γιάννης
Για τώρα αλλάζω και εγώ ψήφο σε BaSO4 καθώς οι κατηγορίες της με φάνηκαν πολύ περίεργες προς το πρόσωπο μου.

Αν και επίσης να πω πως η κίνηση της Eclipse να την ψηφίσει με βάζει σε υποψίες για εκείνην. Μπήκε και το πρώτο πράγμα που έκανε ήταν να ψηφίσει την Βάσω επειδή «πιάστηκε από το πρώτο που είδε». Ούτε αυτό στέκει καθ'όλου ως επιχείρημα.

έπειτα έχουμε αυτό που είπε η Ριντερ


Ναι, έχει λογική αυτό που λες. Στην αρχή όλοι ψηφίζουμε με άσχετα κριτήρια. Γιατί όμως άλλαξες την ψήφο σου και ψήφισες τον Πουαρό; Ο α' πληθυντικός για τους πολίτες δεν μου φαίνεται τόσο σοβαρό αποδεικτικό στοιχείο. Ίσως να φταίει ότι και στο προηγούμενο Παλέρμο, όλοι όσοι έγραφαν "εμείς οι πολίτες" ήταν τελικά αθώοι.
Και αναφέρεις


Το εξήγησα. Και από τις εμπειριες μου άλλες φορές που εχω παίξει Παλέρμο, όσοι έλεγαν ή έδειχναν ότι είναι πολίτες ήταν απλά οι πολλοί καλοί δολοφόνοι.
Την εμπειρία σου από το παρελθόν, που δεν στέκει, γιατί να κατευθυνθείς χωρίς κανένα ιδιαίτερο λογο προς τον Πουαρό;


Μετά έχουμε και αυτά που ήδη είπαμε με την Ριντερ όπου ξεκινήσατε με την Υδροχοα χωρίς πολλά επιχειρήματα να χρησιμοποιείτε διπλούς ψήφους προς εκείνη. (Και τελικά έφυγε)

Έχουμε ξαφνικά και την Υδροχοοα που με ψηφισε πάλι χωρίς να αναφέρει κάτι πλην
Ψηφίζω Ουριήλ. Γιατί τα άτομα που "φωτογραφίζει" (τουλάχιστον τα δύο από αυτά...), είναι πολίτες. Δεν είχα την απαίτηση για σύμπνοια απόψεων...αλλά το ότι δε μιλά καθόλου για την joji (που ούτε τη φωνούλα της δεν ακούμε...). με βάζει σε υποψίες. Καλώς ή κακώς...
Το γεγονός που δεν έφερα στο προσκήνιο μετά από τοσες προσπάθειες που έκανα ξανά την Τσοτσι και ότι από τα στοιχεία που υπάρχουν μέχρι στιγμής έβλεπα εσάς τους τρεις κυρίως ως αρκετά ύποπτες (Εκλιψ,Κειτ , Υδρο)
Θα εμπιστευτώ το ένστικτό μου (δεν ξέρω αν με προδώσει κι αυτή τη φορά...) και θα ψηφίσω αντί για τον Ουριήλ την Kate1914...
οταν μιλάμε πάλι για ακόμη μια φορά για ένστικτα χωρίς αποδείξεις, συντονισμένες κινήσεις από εσάς τους δυο που μας στοίχισαν έναν πολίτη αντε μπορεί να κάνω λάθος αλλά τα στατιστικά άλλα δείχνουν.
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,956 μηνύματα.
Δεν προσπαθω να σε στριμώξω. Σου είπα τι ειπώθηκε.

Απο την πρώτη στιγμή—>






Κατευθύνθηκες προς την Βάσω, αναφέρεις ξεκάθαρα ότι δεν θέλεις να κινήσεις υποψίες

Το αναφέρει και ο Γιάννης


έπειτα έχουμε αυτό που είπε η Ριντερ



Και αναφέρεις



Την εμπειρία σου από το παρελθόν, που δεν στέκει, γιατί να κατευθυνθείς χωρίς κανένα ιδιαίτερο λογο προς τον Πουαρό;


Μετά έχουμε και αυτά που ήδη είπαμε με την Ριντερ όπου ξεκινήσατε με την Υδροχοα χωρίς πολλά επιχειρήματα να χρησιμοποιείτε διπλούς ψήφους προς εκείνη.

Έχουμε ξαφνικά και την Υδροχοοα που με ψηφισε πάλι χωρίς να αναφέρει κάτι πλην

Το γεγονός που δεν έφερα στο προσκήνιο μετά από πόσες προσπάθειες που έκανα ξανά την Τσοτσι και ότι από τα στοιχεία που υπάρχουν μέχρι στιγμής έβλεπα εσάς τους τρεις κυρίως υπόπτους.

οταν μιλάμε πάλι για ακόμη μια φορά για ένστικτα χωρίς αποδείξεις, συντονισμένες κινήσεις από εσάς τους δυο που μας στοίχισαν έναν πολίτη αντε μπορεί να κάνω λάθος αλλά τα στατιστικά άλλα δείχνουν.
Αρα εσυ Ουριηλ σκεφτεσαι την Εκλιψ άρα και φυσικά αφού την υπερασπίστηκε σθεναρά, την Υδροχόο ως τις δυο μαφιοζους;
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Δεν προσπαθω να σε στριμώξω. Σου είπα τι ειπώθηκε.

Απο την πρώτη στιγμή—>






Κατευθύνθηκες προς την Βάσω, αναφέρεις ξεκάθαρα ότι δεν θέλεις να κινήσεις υποψίες

Το αναφέρει και ο Γιάννης


έπειτα έχουμε αυτό που είπε η Ριντερ



Και αναφέρεις



Την εμπειρία σου από το παρελθόν, που δεν στέκει, γιατί να κατευθυνθείς χωρίς κανένα ιδιαίτερο λογο προς τον Πουαρό;


Μετά έχουμε και αυτά που ήδη είπαμε με την Ριντερ όπου ξεκινήσατε με την Υδροχοα χωρίς πολλά επιχειρήματα να χρησιμοποιείτε διπλούς ψήφους προς εκείνη. (Και τελικά έφυγε)

Έχουμε ξαφνικά και την Υδροχοοα που με ψηφισε πάλι χωρίς να αναφέρει κάτι πλην

Το γεγονός που δεν έφερα στο προσκήνιο μετά από τοσες προσπάθειες που έκανα ξανά την Τσοτσι και ότι από τα στοιχεία που υπάρχουν μέχρι στιγμής έβλεπα εσάς τους τρεις κυρίως ως αρκετά ύποπτες (Εκλιψ,Κειτ , Υδρο)

οταν μιλάμε πάλι για ακόμη μια φορά για ένστικτα χωρίς αποδείξεις, συντονισμένες κινήσεις από εσάς τους δυο που μας στοίχισαν έναν πολίτη αντε μπορεί να κάνω λάθος αλλά τα στατιστικά άλλα δείχνουν.
Καλα, είναι τωρα δυνατον να στέκεσαι σε αυτα που ειπα στην αρχη του παιχνιδιου που δεν ηξερα τιποτα;
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Αρα εσυ Ουριηλ σκεφτεσαι την Εκλιψ άρα και φυσικά αφού την υπερασπίστηκε σθεναρά, την Υδροχόο ως τις δυο μαφιοζους;
Ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι αλλά από αυτά που έχουν υποθει μέχρι στιγμής δεν μπορώ να πω ότι βγάζουν και κινήσεις πολιτών
 

Eclipse

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Έκλειψις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,888 μηνύματα.
Ποτέ δεν μπορούμε να είμαστε 100% σίγουροι αλλά από αυτά που έχουν υποθει μέχρι στιγμής δεν μπορώ να πω ότι βγάζουν και κινήσεις πολιτών
Ωραια, εγω ειμαι πολιτης. Μπορεις να μου πεις εσυ γιατι εισαι πολιτης;
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Καλα, είναι τωρα δυνατον να στέκεσαι σε αυτα που ειπα στην αρχη του παιχνιδιου που δεν ηξερα τιποτα;
Όλα τα βλέπουμε, ιδιαίτερα ότι έχει συμβεί από την αρχή. Παντού υπάρχουν στοιχεία και βάζοντας όλα τα στοιχεία από την αρχή μέχρι τώρα μπορεί να δείξουν την αλήθεια
 

Υδροχόος

Περιβόητο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,232 μηνύματα.
Φέρτε...ακλόνητα επιχειρήματα, με αποδείξεις, κι εγώ θα κάνω τούμπα και θα ζητήσω συγγνώμη για την παιδιάστικη συμπεριφορά μου...

Καλούμαστε να ψηφίσουμε μέχρι τις 20.00. Ο χρόνος περνάει και έχουμε βαλτώσει...

Ακόμα και η πρόθεση ψήφου...κάτι έχει να δείξει, κάποιον/κάποιους να μιλήσουν και να βγουν απ΄ τη σιωπή...

Από πού να "πιαστώ"/"πιαστούμε", με σιγουριά για να προχωρήσουμε ; Βλέπετε κάτι...που δεν βλέπω ; Αν ναι, "φωνάξτε το" να το ακούσουμε όλοι !!

Αλλά αν δε βλέπετε..."μην κουνάτε το δάχτυλο" σε όσους μιλάμε για ένστικτο. Κάποιοι από εμάς (εκτός των μαφιόζων...) και μην έχοντας ακόμη εμφανή σημάδια ή στοιχεία, συνεχίζουμε να πηγαίνουμε κάπως "στα τυφλά"...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top