Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Ψηφιστε Γιάννη αυτός είναι ο μαφιόζος :laugh:
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Εγώ το είχα πει και τότε, σαν να θυμάμαι αμυδρά πως ο juanium με είχε ψηφίσει στην αρχή και μετά το άλλαξε.
Αυτό δεν ισχύει. Ψήφισα από τους πρώτους τον Poirot και δεν άλλαξα ψήφο σε καμία φάση της ψηφοφορίας.
@juanium θα ήθελα να μου θυμίσεις για ποιον λόγο άλλαξες την ψήφο σου σε Ραφαέλα (να δώσουμε προσοχή και στην ώρα που το έκανε, 20:08)
Ναι θα σου πω. Πριν αλλάξω σε ραφαέλα είχα ψήφω στην queenara, καθώς τότε πίστευα πως αφού δεν έγραφε τίποτα, καλό είναι να φύγει. Όμως μετά η τζότζι με τα μηνύματα και τις κινήσεις της με έιπεισε πως η queenara δεν ήταν σωστό να φύγει, μιας και οι εντελώς ανενεργοί παίχτες αποχωρούν με 2 σερί απουσίες. Άλλαξα ψήφο περισσότερο για να μην βγει η queenara παρά για να φύγει η rafaela. Όπως συζήτησα και με την Beatrix την παρασκευή, είχα δύο επιλογές. 2 επιλογές που είχαν ψηφίσει giannhs2001 την προηγούμενη ημέρα, την kate και την rafaela. Ήταν και τα τελευταία λεπτά πριν την λήξη της παράτασης και μου ήταν εξαιρετικά δύσκολο να αποφασίσω μεταξύ έναν εκ των δύο οπότε διάλεξα ενστικτοδώς και μόνο. Κακό ένστικτο

@giannhs2001, σου απαντάω τώρα στο γεγονός ότι με θεωρείς πιθανό κρυφό μαφιόζο (εμένα ή τον μίκρο) αν κατάλαβα καλά από εδώ:
Αρχιμαφιόζος: Poirot
Φανερός Μαφιόζος Α: ultraviolence (τον ήξερε η πληροφοριοδότρια rafaela11)
Φανερός Μαφιόζος Β: Chem2000 (την ήξερε ο αντίπαλος μαφιόζος Μεμέτσι).

Κρυφός μαφιόζος: ???? Εδώ θα παιχτεί τώρα.
Μαφιόζος δεν είμαι, ειλικρινά προσπάθησα να βοηθήσω την πόλη να καταρίψει την ομάδα της μαφίας. Ο ultraviolence κινήθηκε πολύ έξυπνα κερδίζοντας πολλούς, μαζί και εμένα, πολίτες με το μέρος του. Τελικά ο ουριήλ φάινεται πως είχε δίκιο την ημέρα που ο αυτοκράτορας έσωσε τον ultra. Ψηφίζω και εγώ ultraviolence μιας και αδίκως κατηγόρησα την reader που επισήμανε ότι ο memetchi είναι πολίτης. Οκ, είναι ΑΜ αλλά σκοπός του μέχρι να αποχωρήσουν όλοι οι μαφιόζοι είναι να βοηθήσει τους πολίτες ώστε να αναλάβει εκείνος την μαφία. Επομένως για εμένα στην αναμέτρηση reader-ultraviolence δίκιο τελικά είχε η reader, όμως αποκαλύφτηκε πολύ αργά... Δεν θεωρώ πως η reader είναι μαφιόζος πλέον, μιας και υπερασπιζόταν τον memetchi που σε εκείνο το στάδιο του παιχνιδιού παίζει με τους πολίτες.
Αν με ρώτησες και κάτι άλλο που ξέχασα να απαντήσω γιατί χάθηκε στα μηνύματα ζητώ συγγνώμη, ξαναρώτα. Τώρα τα διάβασα όλα γιατί έγραφα φυσική το πρωί.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Τώρα το είδα, η Κεμ έχει μία απουσία ήδη, οπότε απόψε ίσως μάθουμε τον ρόλο της.
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,659 μηνύματα.
Το έψαξα στους κανόνες και δεν το έβρισκα. Ας μας απαντήσει η ΣΕ, γίνεται για λόγους στρατηγικής η μαφία να σκοτώσει δικό της άτομο;
Ναι, γίνεται.

Ψηφοφορία για Δευτέρα 2/9
  1. American Economist --> ultraviolence
  2. BeatrixKiddo --> ultraviolence
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> ultraviolence
  5. Hased Babis --> ultraviolence
  6. Joji (φάντασμα) --> ultraviolence
  7. juanium --> ultraviolence
  8. Kate1914 (φάντασμα) --> ultraviolence
  9. Micro --> ultraviolence
  10. Memetchi (φάντασμα) --> ultraviolence
  11. nearos --> ultraviolence
  12. Pak --> ultraviolence
  13. Reader (φάντασμα) --> ultraviolence
  14. ultraviolence

Ψήφοι
12 ultraviolence


Η χώρα των φαντασμάτων
Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία
Reader - Ψηφοφορία
Micro - Δολοφονία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]
Ουριήλ - Δολοφονία [???]
Memetchi - Ψηφοφορία [Αντίπαλος Μαφιόζος]

Απουσίες
Chem2000 #1
Queenara #1, #2


Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από BeatrixKiddo
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από juanium
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από BeatrixKiddo
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Micro
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από nearos
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Ναι, γίνεται.
Είναι τραβηγμένο αλλά υποψιάζομαι και λίγο Joji. Είναι μάλλον και αυτό που ο Μεμέτσι έλεγε "για το τέταρτο άτομο δεν θα πω αν και έχω υποψίες γιατί θα πατήσουν πάνω σε αυτό για να με βγάλουν ψεύτη" τότε που η Pak τον ρώτησε ποιους θεωρεί μαφία.

Αν είναι η κρυφή μαφιόζα τότε ίσως οι μαφιόζοι αποφάσισαν συνειδητά ως μέρος της στρατηγικής τους να κάψουν ένα άτομο τελείως για να είναι μπαλαντέρ στο τέλος, να μην την υποπτεύεται κανείς και να ξεκανει τους πάντες. Παρατραβηγμένο με φαίνεται που την σκότωσαν όμως και δεύτερη φορά. Ακόμα και η τυμβωρυχία στον Πουαρώ θα μπορούσε να είναι προσυμφωνημένη. Εδώ έρχεται και ο Μπάμπης που θεωρώ δύσκολο να έπαιξε νεκροφάνειας όντας μαφιόζος και να έσωσε την πρώτη δολοφονία. Πιο λογικό θα ήταν αν ήταν μαφιόζος να επανέφερε τον Πουαρώ στο παιχνίδι ξανά.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Είναι τραβηγμένο αλλά υποψιάζομαι και λίγο Joji. Είναι μάλλον και αυτό που ο Μεμέτσι έλεγε "για το τέταρτο άτομο δεν θα πω αν και έχω υποψίες γιατί θα πατήσουν πάνω σε αυτό για να με βγάλουν ψεύτη" τότε που η Pak τον ρώτησε ποιους θεωρεί μαφία.
Επίσης, είχε πει αυτό:
Άν ρίξετε κάρτα επαναφοράς, τουλάχιστον μη διαλέξετε πάλι τη Τζότζι. Θα πέσουν σαγόνια όταν μαθευτούν όλα.
Αλλά μου φαίνεται παρατραβηγμένο να την σκοτώσουν δυο φορές.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Επίσης, είχε πει αυτό:

Αλλά μου φαίνεται παρατραβηγμένο να την σκοτώσουν δυο φορές.
Ναι το είχε κάνει λίγο ξεκάθαρο με το τρόπο του πως την υποπτεύεται. Αν δεν ήταν η δεύτερη δολοφονία θα το είχα σίγουρο αλλά με φαίνεται πραγματικά τραβηγμένο να το έπαιξαν τόσο risky. Ίσως πίστευαν με βεβαιότητα πως ο ultra θα μας καθοδηγεί με μαεστρία και έτσι δεν υπήρχε λόγος ανησυχίας.

Η δολοφονία του Micro με προβλημάτισε αρκετά τώρα. Προφανώς αυτό συνέβη γιατί όταν γράφτηκαν οι υποψίες μου η μέρα είχε ήδη τελειώσει. Θα ήταν το λογικό να τον κρατούσαν για να δημιουργηθεί εσκεμμένη σύγχυση. Αν δεν είναι ο juanium ή η Joji πάντως μπερδεύεται καλά το πράγμα.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Η δολοφονία του Micro με προβλημάτισε αρκετά τώρα. Προφανώς αυτό συνέβη γιατί όταν γράφτηκαν οι υποψίες μου η μέρα είχε ήδη τελειώσει. Θα ήταν το λογικό να τον κρατούσαν για να δημιουργηθεί εσκεμμένη σύγχυση. Αν δεν είναι ο juanium ή η Joji πάντως μπερδεύεται καλά το πράγμα.
Εξαρχής δεν είχαμε σχολιάσει ότι είναι ύποπτος ο Μιρκο λόγω της νεκροφάνειας; Θυμάμαι λάθος;

Υ.Γ
νομίζω είναι ξεκάθαρη μαφία ultra-Micro. Ξέρουμε τους στόχους.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Ναι ισχύει και αυτό. Δεν ξέρω τι σκέφτηκε η μαφία με τον Micro.
Μπορεί να σκέφτηκαν πως με το να τον σκοτώσουν θα σώσουν και τους δυο. Θα υπολόγισαν ότι μας έχει μείνει μία νεκροφάνεια και θα είπαν μπας και του τη ρίξουμε.
Ακραίο το ξέρω, αλλά δεν γνωρίζουμε πόσο απελπισμένοι είναι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Μπορεί να σκέφτηκαν πως με το να τον σκοτώσουν θα σώσουν και τους δυο. Θα υπολόγισαν ότι μας έχει μείνει μία νεκροφάνεια και θα είπαν μπας και του τη ρίξουμε.
Νομίζω πως νεκροφάνεια και τυμβωρυχία τέλος. Από τις «δυνατές» πρέπει να έχει μείνει χρησμός της Πυθίας και αν δεν χρησιμοποιήθηκε τζάμπα ήδη, αυτός που την έχει αν είναι πολίτης πρέπει όσο θα πλησιάζουμε στο τέλος να πάρει μία απόφαση-ρίσκο με αυτήν για να ξεμπροστιάσει τον τελευταίο μαφιόζο (αν δεν είναι ήδη στους νεκρούς).
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,293 μηνύματα.
Νομίζω πως νεκροφάνεια και τυμβωρυχία τέλος. Από τις «δυνατές» πρέπει να έχει μείνει χρησμός της Πυθίας και αν δεν χρησιμοποιήθηκε τζάμπα ήδη, αυτός που την έχει αν είναι πολίτης πρέπει όσο θα πλησιάζουμε στο τέλος να πάρει μία απόφαση-ρίσκο με αυτήν για να ξεμπροστιάσει τον τελευταίο μαφιόζο (αν δεν είναι ήδη στους νεκρούς).
αν πεθαιναν ολοι οι μαφιοζοι δε θα'χε τελειώσει το παιχνιδι;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Νομίζω πως νεκροφάνεια
Αναφερόμουν σε αυτή που πήρα εγώ. Μπορεί να θεωρούσαν ότι η μάγισσα είναι νεκρή και να μην περίμεναν μέχρι το τέλος του χρόνου για να στείλουν το μήνυμα για τη δολοφονία (ρώτησα τη ΣΕ και μου είπαν πως αφού το στείλουν δεν μπορούν να το αλλάξουν).
Πάντως όπως το κόβω το τέλος είναι κοντά, θα έχουμε δυο αποχωρήσεις απόψε. Ίσως τελειώσει το παιχνίδι.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Νιώθω ότι το τέλος είναι πιο κοντά απ ό,τι πιστεύουμε, μακάρι να λήξει με νίκη των πολιτών 🧿 (αλλιώς θα ξεμαλλιάσω έναν έναν όσους με κορόιδεψαν ✨🥰)
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Νιώθω ότι το τέλος είναι πιο κοντά απ ό,τι πιστεύουμε, μακάρι να λήξει με νίκη των πολιτών 🧿 (αλλιώς θα ξεμαλλιάσω έναν έναν όσους με κορόιδεψαν ✨🥰)
εγω πιστευω αν οχι σημερα αυριο το αργοτερο θα νικήσουμε
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.
Landscape Tumbleweed GIF
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Εμένα με τρομάζει αυτή η ησυχία, φοβάμαι ότι έχουμε κάνει λάθη και δεν υπάρχει επιστροφή.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top