Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Αν και συ με βρισκειςυποπτο...
Η Πακ αν ήταν κάτι με μαφία θα ήταν πόρνη μόνο... Οπότε θα με φανεί παράξενο αν εσύ ως μαφιόζος σε τέτοια δεινή θέση που είναι η μαφία έσωζες στο άκυρο ένα άτομο που ίσως να είναι και πολίτης και όχι πόρνη. Θα ήταν πιο σώφρον να έφερνες πίσω κάποιον μαφιόζο επίτηδες για να κερδίσει η μαφία μία μέρα.

Απαλλάσσεσαι προς ώρας λόγω αμφιβολιών. Στο κάδρο βάζω και τον juanium.

Ας δούμε την ψηφοφορία ριντερ-τσεμ. Ποιοι ψήφισαν υπέρ τσεμ. Δυστυχώς είμαι και εγώ μέσα λόγω μίας κοτσάνας που έκανα σε εκείνη τη φάση του παιγνιδιού. Ελπίζω να ΜΗΝ με υποψιάζεστε μετά από όλα αυτά. Kate και Micro είναι οι ύποπτοι.

Ο Φώτης απαλλάσσεται από υποψίες να είναι μαφιόζος. Και γιατί στη πρώτη ψηφοφορία έκανε τα πάντα για να βγάλει τον αρχιμαφιόζο εκτός και να σωθεί εκείνος και γιατί ψήφισε Τσεμ. Άντε να δεχθούμε πως το πρώτο ήταν στρατηγική των μαφιόζων ξέρω γω (περίεργο), να πρωταγωνιστεί και δεύτερη φορά σε προσπάθεια να ξεπατωθεί μαφιόζος; Πάει πολύ... juanium και Micro λοιπόν. Εκεί θα παιχτεί τώρα...



Screenshot_37.png
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Η νύχτα πέφτει στο Παλέρμο.

Ήρθε η ώρα να επιστρέψω και πάλι στην κρύα χώρα των φαντασμάτων. Εκεί δεν υπάρχει η φαντασία και η αγωνία που σχηματίζουν το οξυγόνο του Παλέρμο. Εκεί επικρατεί στοιχειωμένη ησυχία, ανείπωτες λέξεις και κρυμμένα στοιχεία τρεμοπαίζουν στην ατμόσφαιρα.

Καθώς η ψυχή μου αρχίζει να απομακρύνεται, το σώμα μου αντιστέκεται και τα δάχτυλά μου συνεχίζουν να πληκτρολογούν.

@Queenara , χαίρομαι που πέρασες από το Παλέρμο.

@Chem2000 , θεωρώ ότι είσαι μαφιόζος. Αν ισχύει αυτό, τότε κατάφερες να το κρύψεις εξαιρετικά, αφού μόνο όταν αποκαλύφθηκε πως ο memetchi ήταν ο ΑΜ σε υποψιάστηκα. Ήσουν υπεράνω πάσης υποψίας.

@Hased Babis , θέλω να σε ευχαριστήσω για τις κάρτες που έριξες. Μας βοήθησες πολλές φορές. Αν δεν ήσουν εσύ, δεν θα επέστρεφα ποτέ από τη χώρα των φαντασμάτων, δεν θα έγραφα ποτέ αυτό το μήνυμα.

@Micro , είσαι πολύ παρατηρητικός. Αν είσαι με το μέρος μας είμαστε τυχεροί, αν όχι τότε πραγματικά βοήθησες πολύ τους μαφιόζους και τους οδήγησες τόσο κοντά στη νίκη.

@Poirot , μπορεί να μην έμεινες πολύ στο Παλέρμο, όμως κατόρθωσες να μείνεις αξέχαστος. Ήσουν έξυπνος, εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα ποτέ ποιος ήσουν. Ήμουν βαθιά πεπεισμένη ότι ανήκες στους πολίτες.

Δεν έχω πολύ χρόνο, το νιώθω. Ακούω τους ψιθύρους των φαντασμάτων, με καλούν να επιστρέψω κοντά τους...

@juanium , για σένα δεν είμαι σίγουρη. Πάντως, όποιος κι αν είναι ο ρόλος σου, ξέρεις να βαδίζεις προσεκτικά, να κινείσαι έξυπνα με τρόπο που δεν θα προκαλέσει υποψίες. Εξαιρετικά χρήσιμη ικανότητα για την πόλη μας.

@Joji , ομολογώ πως δεν είμαι σίγουρη ποιος ήταν ο ρόλος σου, είμαι όμως σίγουρη πως ο χαρακτήρας σου, μυστηριώδης καθώς είναι ταίριαζε αφάνταστα στην αύρα της πόλης.

@Pak , ήσουν μια απίστευτα παρατηρητική πολίτης. Δεν άργησες να αντιληφθείς τι ακριβώς συνέβαινε, γι' αυτό και δολοφονήθηκες. Ήσουν επικίνδυνη για αυτούς, τρομερά χρήσιμη για εμάς.

@American Economist , σε ευχαριστώ που έριξες την κάρτα τυμβωρυχίας. Με την κίνησή σου αυτή, μάς έδωσες το τελευταίο στοιχείο που χρειαζόμασταν ώστε να νικήσουμε. Το Παλέρμο σου χρωστάει πολλά.

@nearos , θα σου πω μόνο το εξής. Εκτιμάω τον τρόπο που υπερασπίζεσαι όποιον θεωρείς πολίτη με σθένος. Που μας θυμίζεις να μην κρίνουμε πολύ αυστηρά, γιατί μπορεί να κάνουμε λάθος. Αυτός είναι και ο τρόπος να χαρίσεις τη νίκη στο Παλέρμο.

Ένα απόκοσμο νυχτερινό αεράκι με σπρώχνει απαλά προς την πύλη του Παλέρμο. Αρπάζομαι από τα κάγκελα, πρέπει να προλάβω να πω όσα θέλω.

@BeatrixKiddo ,θαυμάζω το γεγονός ότι έχεις την κριτική ικανότητα να μην υποκύπτεις αμέσως στις υποψίες σου, αλλά να περιμένεις και να συλλέγεις δεδομένα προτού ψηφίσεις. Είσαι πολύ σημαντική πολίτης, σου χρωστάμε πολλά.

@giannhs2001, έχω εντυπωσιαστεί από τη μεθοδικότητά σου. Κάθε μήνυμα και κάθε στοιχείο, το ανέλυες από όλες τις πλευρές, εξετάζοντας κάθε πιθανότητα. Δεν έπαιρνες τίποτα ως δεδομένο, δεν ήσουν επιπόλαιος.

@Kate1914 , θαυμάζω την αυτοθυσία σου ως ΔΑ. Πραγματικά ήσουν μια εξαιρετική σύμμαχος για τους μαφιόζους επειδή δεν διστάζεις μπροστά σε τίποτα. Ήσουν ακριβώς αυτό που χρειάζονταν εκείνοι, έξυπνη, γενναία, ατρόμητη και ικανή να λαμβάνει γρήγορα αποφάσεις.

Τα δάχτυλά μου ξεκολλάνε από τα κάγκελα της πύλης. Τώρα κρατιέμαι μόνο με το ένα χέρι.

@rafaela11 , θέλω να σε συγχαρώ για τον τρόπο με τον οποίο χρησιμοποίησες το πολύτιμο στοιχείο που σου έδωσε η ιδιότητά σου. Φανέρωσες τον φανερό μαφιόζο Α, τον ultra, με έξυπνο τρόπο. Τον ψήφισες μόνο στην πρώτη ψηφοφορία, στην οποία δεν υπήρχαν υποψίες, ώστε η ψήφος σου να φανεί τυχαία και την αιτιολόγησες με τον ίδιο τρόπο που την αιτιολόγησα εγώ. Ήθελες να προστατέψεις και εμάς και την ιδιότητά σου.

@Ουριήλ , δεν ξέρω ποιος είναι ο ρόλος σου, πάντως λυπάμαι αλλά τα ποσοστά σου ήταν λανθασμένα όσον αφορά εμένα. Θέλω να σε συγχαρώ για την αποφασιστικότητα και την τόλμη σου να απειλήσεις τους μαφιόζους και να τους δείξεις ότι έχεις σχέδιο. Πιστεύω πως γι' αυτό σε έβγαλαν από τη μέση, ήταν όμως αργά. Είχες ήδη στρέψει την προσοχή μας πάνω τους.

@Memetchi , θέλω να σε ευχαριστήσω. Ως ΑΜ, ο στόχος σου ήταν να μας βοηθήσεις ώστε να ξεφορτωθούμε τους μαφιόζους, και τίμησες τον ρόλο σου με το παραπάνω. Θέλω να ζητήσω και πάλι συγγνώμη που σε υποψιάστηκα. Χωρίς εσένα, το Παλέρμο θα είχε χαθεί.

@ultraviolence, έχω λόγο που σε αναφέρω στο τέλος. Θέλω να σε ευχαριστήσω για την καλύτερη παρτίδα Παλέρμο της ζωής μου. Ενώ έχω παίξει αμέτρητες φορές, δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πιο άξιο αντίπαλο, πιο ικανό να ζυγίζει τόσο γρήγορα τις καταστάσεις, πιο έξυπνο ώστε να επιχειρηματολογεί με άνεση που προκαλεί αμφιβολίες ακόμα και στις επιβεβαιωμένες υποψίες μου. Κάθε φορά που ανέλυες τους ρόλους και τα κίνητρα των υπολοίπων στα μηνύματά σου έφτανα στα όρια της τρέλας από την αμφιβολία. Ειλικρινά με έχεις εντυπωσιάσει. Ανταποδίδω την υπόκλιση.
:thanku:

Αφήνω την πύλη του Παλέρμο.

Αγαπημένοι μου πολίτες, τώρα ξέρετε τι πρέπει να κάνετε. Έχετε εντοπίσει τον φανερό μαφιόζο Α χάριν στη Ραφαέλα και μέσα από τα μηνύματα του memetchi θα εντοπίσετε και τον φανερό μαφιόζο Β.
Είθε οι πολίτες να νικήσουμε.
Αντίο, Παλέρμο.
Με συγκίνησες με τα καλά σου λόγια.

Χαίρομαι πολύ που έπαιξες στο Παλέρμο ήσουν πολύ σημαντικό στοιχείο του παιχνιδιού :cry_x:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.
1725228202335.png


Ελάτε πίσω σιγά-σιγά φαντασματάκια μου.
Επίσης, επειδή οι εξελίξεις είναι καταιγιστικές αλλάζω σε ~Μελανία~. Μας το παίζει αθώα τόσο καιρό αλλά πάνε αυτά.

Καληνύχτα Παλερμιώτα.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.
Η νύχτα πέφτει στο Παλέρμο.

Ήρθε η ώρα να επιστρέψω και πάλι στην κρύα χώρα των φαντασμάτων. Εκεί δεν υπάρχει η φαντασία και η αγωνία που σχηματίζουν το οξυγόνο του Παλέρμο. Εκεί επικρατεί στοιχειωμένη ησυχία, ανείπωτες λέξεις και κρυμμένα στοιχεία τρεμοπαίζουν στην ατμόσφαιρα.

Καθώς η ψυχή μου αρχίζει να απομακρύνεται, το σώμα μου αντιστέκεται και τα δάχτυλά μου συνεχίζουν να πληκτρολογούν.

@Queenara , χαίρομαι που πέρασες από το Παλέρμο.

@Chem2000 , θεωρώ ότι είσαι μαφιόζος. Αν ισχύει αυτό, τότε κατάφερες να το κρύψεις εξαιρετικά, αφού μόνο όταν αποκαλύφθηκε πως ο memetchi ήταν ο ΑΜ σε υποψιάστηκα. Ήσουν υπεράνω πάσης υποψίας.

@Hased Babis , θέλω να σε ευχαριστήσω για τις κάρτες που έριξες. Μας βοήθησες πολλές φορές. Αν δεν ήσουν εσύ, δεν θα επέστρεφα ποτέ από τη χώρα των φαντασμάτων, δεν θα έγραφα ποτέ αυτό το μήνυμα.

@Micro , είσαι πολύ παρατηρητικός. Αν είσαι με το μέρος μας είμαστε τυχεροί, αν όχι τότε πραγματικά βοήθησες πολύ τους μαφιόζους και τους οδήγησες τόσο κοντά στη νίκη.

@Poirot , μπορεί να μην έμεινες πολύ στο Παλέρμο, όμως κατόρθωσες να μείνεις αξέχαστος. Ήσουν έξυπνος, εγώ προσωπικά δεν κατάλαβα ποτέ ποιος ήσουν. Ήμουν βαθιά πεπεισμένη ότι ανήκες στους πολίτες.

Δεν έχω πολύ χρόνο, το νιώθω. Ακούω τους ψιθύρους των φαντασμάτων, με καλούν να επιστρέψω κοντά τους...

@juanium , για σένα δεν είμαι σίγουρη. Πάντως, όποιος κι αν είναι ο ρόλος σου, ξέρεις να βαδίζεις προσεκτικά, να κινείσαι έξυπνα με τρόπο που δεν θα προκαλέσει υποψίες. Εξαιρετικά χρήσιμη ικανότητα για την πόλη μας.

@Joji , ομολογώ πως δεν είμαι σίγουρη ποιος ήταν ο ρόλος σου, είμαι όμως σίγουρη πως ο χαρακτήρας σου, μυστηριώδης καθώς είναι ταίριαζε αφάνταστα στην αύρα της πόλης.

@Pak , ήσουν μια απίστευτα παρατηρητική πολίτης. Δεν άργησες να αντιληφθείς τι ακριβώς συνέβαινε, γι' αυτό και δολοφονήθηκες. Ήσουν επικίνδυνη για αυτούς, τρομερά χρήσιμη για εμάς.

@American Economist , σε ευχαριστώ που έριξες την κάρτα τυμβωρυχίας. Με την κίνησή σου αυτή, μάς έδωσες το τελευταίο στοιχείο που χρειαζόμασταν ώστε να νικήσουμε. Το Παλέρμο σου χρωστάει πολλά.

@nearos , θα σου πω μόνο το εξής. Εκτιμάω τον τρόπο που υπερασπίζεσαι όποιον θεωρείς πολίτη με σθένος. Που μας θυμίζεις να μην κρίνουμε πολύ αυστηρά, γιατί μπορεί να κάνουμε λάθος. Αυτός είναι και ο τρόπος να χαρίσεις τη νίκη στο Παλέρμο.

Ένα απόκοσμο νυχτερινό αεράκι με σπρώχνει απαλά προς την πύλη του Παλέρμο. Αρπάζομαι από τα κάγκελα, πρέπει να προλάβω να πω όσα θέλω.

@BeatrixKiddo ,θαυμάζω το γεγονός ότι έχεις την κριτική ικανότητα να μην υποκύπτεις αμέσως στις υποψίες σου, αλλά να περιμένεις και να συλλέγεις δεδομένα προτού ψηφίσεις. Είσαι πολύ σημαντική πολίτης, σου χρωστάμε πολλά.

@giannhs2001, έχω εντυπωσιαστεί από τη μεθοδικότητά σου. Κάθε μήνυμα και κάθε στοιχείο, το ανέλυες από όλες τις πλευρές, εξετάζοντας κάθε πιθανότητα. Δεν έπαιρνες τίποτα ως δεδομένο, δεν ήσουν επιπόλαιος.

@Kate1914 , θαυμάζω την αυτοθυσία σου ως ΔΑ. Πραγματικά ήσουν μια εξαιρετική σύμμαχος για τους μαφιόζους επειδή δεν διστάζεις μπροστά σε τίποτα. Ήσουν ακριβώς αυτό που χρειάζονταν εκείνοι, έξυπνη, γενναία, ατρόμητη και ικανή να λαμβάνει γρήγορα αποφάσεις.

Τα δάχτυλά μου ξεκολλάνε από τα κάγκελα της πύλης. Τώρα κρατιέμαι μόνο με το ένα χέρι.

@rafaela11 , θέλω να σε συγχαρώ για τον τρόπο με τον οποίο χρησιμοποίησες το πολύτιμο στοιχείο που σου έδωσε η ιδιότητά σου. Φανέρωσες τον φανερό μαφιόζο Α, τον ultra, με έξυπνο τρόπο. Τον ψήφισες μόνο στην πρώτη ψηφοφορία, στην οποία δεν υπήρχαν υποψίες, ώστε η ψήφος σου να φανεί τυχαία και την αιτιολόγησες με τον ίδιο τρόπο που την αιτιολόγησα εγώ. Ήθελες να προστατέψεις και εμάς και την ιδιότητά σου.

@Ουριήλ , δεν ξέρω ποιος είναι ο ρόλος σου, πάντως λυπάμαι αλλά τα ποσοστά σου ήταν λανθασμένα όσον αφορά εμένα. Θέλω να σε συγχαρώ για την αποφασιστικότητα και την τόλμη σου να απειλήσεις τους μαφιόζους και να τους δείξεις ότι έχεις σχέδιο. Πιστεύω πως γι' αυτό σε έβγαλαν από τη μέση, ήταν όμως αργά. Είχες ήδη στρέψει την προσοχή μας πάνω τους.

@Memetchi , θέλω να σε ευχαριστήσω. Ως ΑΜ, ο στόχος σου ήταν να μας βοηθήσεις ώστε να ξεφορτωθούμε τους μαφιόζους, και τίμησες τον ρόλο σου με το παραπάνω. Θέλω να ζητήσω και πάλι συγγνώμη που σε υποψιάστηκα. Χωρίς εσένα, το Παλέρμο θα είχε χαθεί.

@ultraviolence, έχω λόγο που σε αναφέρω στο τέλος. Θέλω να σε ευχαριστήσω για την καλύτερη παρτίδα Παλέρμο της ζωής μου. Ενώ έχω παίξει αμέτρητες φορές, δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πιο άξιο αντίπαλο, πιο ικανό να ζυγίζει τόσο γρήγορα τις καταστάσεις, πιο έξυπνο ώστε να επιχειρηματολογεί με άνεση που προκαλεί αμφιβολίες ακόμα και στις επιβεβαιωμένες υποψίες μου. Κάθε φορά που ανέλυες τους ρόλους και τα κίνητρα των υπολοίπων στα μηνύματά σου έφτανα στα όρια της τρέλας από την αμφιβολία. Ειλικρινά με έχεις εντυπωσιάσει. Ανταποδίδω την υπόκλιση.
:thanku:

Αφήνω την πύλη του Παλέρμο.

Αγαπημένοι μου πολίτες, τώρα ξέρετε τι πρέπει να κάνετε. Έχετε εντοπίσει τον φανερό μαφιόζο Α χάριν στη Ραφαέλα και μέσα από τα μηνύματα του memetchi θα εντοπίσετε και τον φανερό μαφιόζο Β.
Είθε οι πολίτες να νικήσουμε.
Αντίο, Παλέρμο.
Πσσσς, έγραψες Reader. Υποκλίνομαι στο συγγραφικό σου ταλέντο. Πολύ όμορφη ανάλυση, και πρέπει να πω και εγώ με την σειρά μου ότι ήσουν μια πολύ άξια συμπαίκτρια.

Εν τω μεταξύ έχω μια γνήσια απορία και δεν το λέω για πλάκα, γιατί γράφετε όλοι σαν να τελείωσε το παιχνίδι; Ακόμη δεν έχουν βρεθεί όλοι οι μαφιόζοι.

Και επειδή το έχετε δέσει κόμπο ότι είμαι ο ΔΑ, ας μπω στο πετσί του ρόλου:
Μη σώσει και τους βρείτε :laugh:
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Τα φαντάσματα χαιρετάτε το Παλέρμο και πάλι. Η Ηχώ από το Υπερπέραν έληξε.
@nearos πες μας πλιζ ποιον επαναφέρεις, γόης κτηνίατρος είναι και ο JKaradakov.

@Pak επιστρέφεις στο Παλέρμο, καλώς μας ήρθες!

Ψηφοφορία για Δευτέρα 2/9
  1. American Economist --> ultraviolence
  2. BeatrixKiddo --> ultraviolence
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> ultraviolence
  5. Hased Babis --> ultraviolence
  6. Joji (φάντασμα) --> ultraviolence
  7. juanium
  8. Kate1914 (φάντασμα) --> ultraviolence
  9. Micro --> ultraviolence
  10. Memetchi (φάντασμα) --> ultraviolence
  11. nearos --> ultraviolence
  12. Pak --> ultraviolence
  13. Reader (φάντασμα) --> ultraviolence
  14. ultraviolence

Ψήφοι
11 ultraviolence


Η χώρα των φαντασμάτων
Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία
Reader - Ψηφοφορία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]
Ουριήλ - Δολοφονία [???]
Memetchi - Ψηφοφορία [Αντίπαλος Μαφιόζος]

Απουσίες
Chem2000 #1
Queenara #1, #2


Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από BeatrixKiddo
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από juanium
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από BeatrixKiddo
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Micro
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από nearos
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,303 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
ακυρώνω ψήφο BeatrixKiddo
Στοιχείο εναντίον του juanium, χωρίς ιδιαίτερο λόγο καίει κάρτα και σώζει την τσεμ σε αυτή τη φάση του παιχνιδιού. Ύποπτο.
Ακολούθησα την λογική να μην χαραμίζεται ψηφοφορία για μη ενεργούς παίχτες. Αν είχε ρόλο της μαφίας θεωρώ θα ήταν πιο ενεργή. Δεν ήθελα να ρισκάρω να φυγει πολίτης λοιπόν. Η reader εκτός από το λάθος που αναγνώρισε ότι έκανε λάθος ψηφίζοντας την Queenara με κάρτα, σήμερα στο debate με τον ούλτρα είπε διάφορα πράγματα που δεν ισχύουν. Τα θεώρησα απόπειρες αποπροσανατολισμού. Εσυ λοιπον @BeatrixKiddo καλύτερα να μου πεις γιατί θέλεις τόσο πολύ να βγάλεις εκτός έναν ανενεργό παίχτη ώστε να χρησιμοποιήσεις κάρτα για να πετύχεις τον σκοπό σου.
Δεν ξέρω πόσο πειστικό είναι αυτό, ας κρίνουν οι υπόλοιποι. Ο juanium στο παρελθόν είχε ψηφίσει chem2000 (αυτό τον δικαιώνει αν και μπορεί να ήταν μπλόφα) και Queenara με το σκεπτικό των ανενεργών λογαριασμών.

Α και να πω επίσης πως την κάρτα διπλής ψήφου την έριξες μονάχα λίγο πριν χάσει δικαίωμα επικοινωνίας ο ούλτρα, να μην σου πάει κόντρα.
Ο juanium σε όλο το παιχνίδι ακολούθαγε πιστά τον ultra αλλά δεν το θεωρώ απόλυτο στοιχείο καθώς ο τρόπος που το έκανε ήταν περισσότερο μία αθώα εμπιστοσύνη προς το πρόσωπό του παρά μία συνεργασία. Θα δούμε.
Ε παιδιά, μ ι λ α ε ι !
Ο Ούλτρα προσπαθεί να δείξει τον Μπάμπη, αυτό μάλλον δείχνει πως ο Μπάμπης είναι αθώος. Σε αυτή τη φάση γιατί ο ούλτρα να προσπαθεί να στρέψει τη προσοχή προς τον Μπάμπη; Μετά την επιστροφή του η μαφία είχε το μομέντουμ και πάλι αλλά ευτυχώς κράτησε λίγο χάρις στον Φωτάρα που μας έσωσε και πάλι.
ειχε πει να δωσουμε βαση στην chem2000
Ο νεαρός από μόνος του βάζει στο κάδρο την τσεμ που πλέον έχουμε όλοι συμπεράνει μετά την αποκάλυψη του μεμέτσι πως είναι ένοχη. Άρα δύσκολα σε αυτή τη φάση και αυτός να προσπαθεί από μόνος του να πετάξει κάποιον εκτός στρατηγικά. Πετάχτηκε πρώτος πρώτος να υπενθυμίσει τα λόγια του μεμέτσι χωρίς να χρειάζεται. Το λογικό θα ήταν να έμενε αμέτοχος ελπίζοντας να μην το θυμηθεί κάποιος. Επίσης ψήφισε τσεμ στο οριακό με την ρίντερ. Όπως ΚΑΙ ο Μπάμπης.

----------------------------------

Αν οι υπολογισμοί μου είναι σωστοί τότε: nearos, hased babis, BeatrixKiddo και Φώτης είναι αθώοι όπως όλα δείχνουν. Πιστεύω στην αθωότητά της Τριξ γιατί έκανε τα πάντα για να βγάλει εκτός την Τσεμ. Για Pak πιστεύω πως είναι είτε αθώα είτε στο χειρότερο σενάριο, η πόρνη (και αυτό ισχύει και για τον Φώτη αν και η τυμβωρυχίας που έριξε ΔΕΝ συνέφερε την μαφία για να είναι έστω πόρνη). Αν πέφτω μέσα τότε ο τέταρτος μαφιόζος είναι μεταξύ juanium και Micro. Ψάξτε όλοι από την αρχή τα μηνύματά τους και ξεκινήστε από αύριο κιόλας την ανάλυση. Χρόνο δεν έχουμε. Έχουμε δύο ψηφοφορίες για να βγάλουμε εκτός τους σίγουρους (τσεμ, ούλτρα) και τη Τετάρτη ΠΡΕΠΕΙ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΝΑ ΛΗΞΕΙ ΜΕ ΝΙΚΗ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΩΝ.

Υ.Γ. Επειδή πήρα αμπάριζα τον juanium δεν σημαίνει πως τον υποπτεύομαι περισσότερο. Ο Micro είναι αρκετά ύποπτος ως τώρα. Ψήφισε να αποχωρήσω εγώ ενώ ο juanium ψήφισε να φύγει ο αρχιμαφιόζος Poirot. Επανέφερε με νεκροφάνεια τον ούλτρα σήμερα ενώ η σωστή στρατηγική ήταν να περιμένουμε την τυμβωρυχίας και να μην είμαστε τόσο απόλυτοι. Ψήφισε την Reader στο οριακό με την τσεμ (κάτι που βέβαια έκανα και εγώ και ο juanium). Τείνω να υποπτεύομαι τον Micro ελάχιστα περισσότερο (όποιος έχει τον χρησμό της Πυθίας ας ρωτήσει για τον Μίκρο ή για τον juanium, αν αυτή η κάρτα είναι στα χέρια πολίτη, νικήσαμε).
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Ιιι δεν περίμενα ότι θα γυρίσω, μερσί. Δεν έχω να πω τπτ καινούργιο για την ώρα, αλλά το πρωι θα μελετήσω προσεκτικά τα μηνύματα του Μικρο και του juanium και θα σας πω.


(όποιος έχει τον χρησμό της Πυθίας ας ρωτήσει για τον Μίκρο ή για τον juanium, αν αυτή η κάρτα είναι στα χέρια πολίτη, νικήσαμε).
Εγώ πάντως αν την είχα δε θα την έκανα στον Μικρο, νιώθω ότι θα χαραμιστεί έτσι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,921 μηνύματα.
Ρε φίλε, έγραψα ξεκάθαρα πως η νεκροφάνειας πρέπει να παιχτεί μετά από τυμβωρυχίας. Έχεις δύο στρατόπεδα χωρισμένα φουλ αυτή τη στιγμή, όπου σίγουρα ξες πως στο ένα έχεις μαφιόζο (εκτός αν η ραφ απλά μας τρόλλαρε όλους και δεν είπε ποτέ τον φανερό μαφιόζο). Δεν έχει παιχτεί ακόμα τυμβωρυχίας είτε γιατί αυτός που την έχει κοιμάται είτε γιατί έπεσε σε μαφιόζο και τον συμφέρει η αναμπουμπούλα που επικρατεί τώρα και ρίχνεις νεκροφάνεια σε έναν παίκτη αμφιβόλου αξιοπιστίας. Είτε μαφιόζος είσαι είτε λίγο αφελής. Αν είσαι μαφιόζος τότε ξέρεις πως η νεκροφάνειας έπεσε σε εσάς και έσωσες τον έναν. Αν είσαι πολίτης είσαι αφελής γιατί βιάστηκες πολύ. Δεν λέω με σιγουριά πως ο ούλτρα είναι μαφιόζος, λέω πως υπάρχουν ενδείξεις και για εκείνον και μία τέτοια απόφαση μπορεί να έχει τινάξει τα πάντα στον αέρα αυτή τη στιγμή.

Εάν ο ούλτρα είναι μαφιόζος τότε το παιχνίδι κρίθηκε ήδη.
Το έγραψες πραγματι αλλα δεν ηξερα αν επρεπε να σε εμπιστευθω . Τα επιχειρηματα του ουλτρα ηταν πολυ πειστικα , πραγματικα αισθανθηκα οτι θα καναμε τεραστιο λαθος και θα ηταν αδικο αν μετα απο τοση προσπαθεια που ειχε καταβαλει να επαιρνε τυμβω και εβγαινε οριστικα εκτος παιχνιδιου ενω ηταν πολιτης .
Ειλικρινα εχω σοκαριστει . Δεν περιμενα σε καμια περιπτωση να καταφερει να μας κοροιδεψει με τετοια μαεστρεια . Ειδικα το συγκεκριμενο μελος που δεν εχει διαπληκτιστει ποτε στο φορουμ και εχει εναν καλο λογο για ολους , δεν πιστευα οτι θα μπορουσε να λεει τετοια ψεματα χωρις τυψεις .
Πιστευω οτι η τελικη εκβαση με την καρτα τυμβω στον μεμε εν τελει βοηθησε περισσοτερο , δεν θεωρω οτι χασαμε κατι οι πολιτες , αντιθετως ξεκαθαρισε το τοπιο πολυ . Ωστοσο εχω πραγματικα απογοητευτει με τον εαυτο μου που τον πιστεψα . Να ναι καλα το παλερμο που εδειξε οτι δεν ειμαι τοσο εξυπνος οσο πιστευα , για αυτο μαλλον χρωσταω και τοσα μαθηματα :popeanim:
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Έριξα μια ματιά στα μηνύματα του juanium, αλλά δεν βρήκα τπτ ακραία ύποπτο. Ύποπτο μπορεί να θεωρεί που στην αρχή ψήφισε τον Πουαρώ και μετά έγραψε αυτά:
καλημέρες και από εμένα. Προσωπικά δεν θεωρώ ύποπτη την αλληλοψηφία micro και νεαρού. Ούτως ή άλλως δεν κράτησε και για πολύ. Το να δημιουργούμε απόψεις σε αυτό το στάδιο για άλλους παίχτες μου φαίνεται ανούσιο, διότι προς το παρόν δεν υπάρχει κανένα επιχείρημα με λογική βάση. Εγώ πάντως σας λέω πως έτσι και ο πουαρό που ψήφισα λάβει κιάλλες ψήφους και
ανέβει top suspect (μόνο για σήμερα), εγώ αλλάζω ψήφο να έχουμε λίγο ενδιαφέρον
.
Από αύριο ξεκινάει το καλό.
Πέριεργη ίσως να είναι η απουσία του πουαρό, αλλά άκου τι έχω να πω. Έτσι και είναι μαφιόζος, και μιλάει τώρα εκτός του φόρουμ, θεωρώ πως θα έκανε τον κόπο να είναι ενεργός και εδώ, ώστε να μην υπάρχουν τέτοιες υποψίες. Να μας πει όμως και ο ίδιος τον λόγο που μιλάει τόσο σπάνια.
Αλλά και πάλι λέω ότι δεν είμαι το ίδιο σίγουρη που ήμουν με άλλους. Ίσως πρέπει να κοιτάξουμε και αλλού.

@juanium θα ήθελα να μου θυμίσεις για ποιον λόγο άλλαξες την ψήφο σου σε Ραφαέλα (να δώσουμε προσοχή και στην ώρα που το έκανε, 20:08)
αλλάζω ψήφο σε rafaela11
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
H Ζωή ήταν στεναχωρημένη. Δε μπορούσε να δεχθεί αυτό που του συνέβαινε. Τι είχε συμβεί πάλι στην πόλη του Παλέρμο; Γιατί δε μπορούσε να χαρεί τις διακοπές της; :confused: Ο Χάρης από την άλλη ήταν ενθουσιασμένος με την αναστάτωση. Όλες αυτές οι δολοφονίες, οι κατηγορίες μεταξύ των πολιτών ήταν πρόσφορο έδαφος για την ανάπτυξη της δικηγορικής του εταιρείας στο Παλέρμο. Δεν προλάβαινε να κλείνει ραντεβού! Κουρασμένος από την πολλή δουλειά, παίρνει τη Ζωή τηλέφωνο και της λέει:
"Αν βρεις και σήμερα πτώμα ψάξε άλλον για υπεράσπιση, δεν αναλαμβάνω άλλες υποθέσεις".
"Άργησες, Libertus, έχω ήδη βρει!"
"... Ποιον έχασε η πόλη σήμερα;" ρώτησε ο Χάρης
"Τον Micro!"
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Ο Μικρο;;;;;;;

Αν δεν είναι ο juanium τότε η κατάσταση μπερδεύεται για τα καλά.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 2/9
  1. American Economist --> ultraviolence
  2. BeatrixKiddo --> ultraviolence
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> ultraviolence
  5. Hased Babis --> ultraviolence
  6. Joji (φάντασμα) --> ultraviolence
  7. juanium
  8. Kate1914 (φάντασμα) --> ultraviolence
  9. Micro (φάντασμα) --> ultraviolence
  10. Memetchi (φάντασμα) --> ultraviolence
  11. nearos --> ultraviolence
  12. Pak --> ultraviolence
  13. Reader (φάντασμα) --> ultraviolence
  14. ultraviolence

Ψήφοι
11 ultraviolence


Η χώρα των φαντασμάτων
Kate1914 - Ψηφοφορία
Joji - Δολοφονία
Reader - Ψηφοφορία
Micro - Δολοφονία

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]
Queenara - Απουσίες [Ιατρός]
Ουριήλ - Δολοφονία [???]
Memetchi - Ψηφοφορία [Αντίπαλος Μαφιόζος]

Απουσίες
Chem2000 #1
Queenara #1, #2


Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Kate1934
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Ουριήλ
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από BeatrixKiddo
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από juanium
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από BeatrixKiddo
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Micro
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από nearos
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Ασυλία δεν θα δοθεί σήμερα;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Σημασία έχει τι θα κάνουμε μετά τον Ουλτρα.
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top