Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,304 μηνύματα.
Για σημερα Ψηφίζω
NEAROS

Στα δυο τελευταια μηνυματα διακρινω προσπάθεια αποπροσανατολισμου. Εσκεμμένα ή μη
Επειδή ρώτησα αν υπήρχε το ενδεχόμενο να μην ψηφίστικε δολοφονία και οταν ελαβα θετικη απάντηση υπέθεσα οτι μπορεί η κουινάρα να ανήκει στους μαφιόζους επειδή δεν ήτανε συνδεδεμένη 2 μερες τώρα;

Εγώ εξακολουθώ να εχω την ψήφο μου μεμετσι. Ο τσακωμος που εκανε με τον φωτη τις προαλλες μαζι με το προηγουμενο ιστορικό τους με κανει να υποψιάζομαι οτι θα ητανε το τέλειο σχέδιο να συγκαλύψουν μια πιθανη συνεργασία και το τελευταίο μηνυμα της ραφαηλ μου το τσιμέντωσε αφου ανέφερε και φωτη και μεμετσι
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 27/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Reader
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 - -> Kate1914
  5. Hased Babis
  6. Joji--> Kate1914
  7. juanium --> Reader
  8. Kate1914 --> Reader
  9. Memetchi - -> Kate1914
  10. Micro --> Kate1914
  11. nearos--> Memetchi
  12. Pak - -> Kate1914
  13. Queenara
  14. Reader--> ultraviolence
  15. ultraviolence - -> Kate1914
  16. Ουριήλ --> nearos


Ψήφοι
6 Kate1914
4 Reader
1 Memetchi
1 nearos
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
- - -

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]



Απουσίες
Queenara #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Αυτό θα ήταν σήμα από πορνη σε μαφιόζο που αδίκως την στοχοποιουσε ή από μαφιόζο σε ΔΑ, , όχι από πληροφοριοδότη να λέει στον φανερό άμα με αφήσεις θα ζήσω και με αυτό. Γιατί να πει τέτοιο πράγμα ο πληροφοριοδότης τόσο ανοιχτά; Χαζός είναι;
Τι είναι αυτά που λες Kate? Συνελθε. Δε βγάζουν νόημα τα όσα λες.

Από χθες το μεσημέρι σας έχω δώσει την Kate στο πιάτο ως τον ΔΑ της υπόθεσης και το περάσατε στο ντουκου.. τώρα ειδικά που έφυγε η Ραφαέλα, τα κουκιά είναι μετρημένα για τον πιθανό ΔΑ. Είναι ή Κέιτ ή Ριντερ. Μετά την κίνηση της Ριντερ ομως, έχω πειστεί ότι η Κέιτ είναι ο ΔΑ.

Προτείνω να βγάλουμε την Κέιτ κι όποιος έχει την τελευταία τυμβωρυχια, να την ρίξει. Αν δεν είναι ΔΑ κι έχει καλό ρόλο, δίνω το ελεύθερο να με ψηφίσετε αύριο, τι να πω. Είμαστε όμως σε κομβικό σημείο με φόβο να γίνουν λάθη και είναι κάτι που δεν θα το ήθελα..
Ακούστε με όμως, έχω από χθες που διάβαζα τα ποστ όσων είχαν ψηφίσει Γιάννη στη δημοσκόπηση. Ραφ δε μπορεί, Πακ δε μπορεί να είναι επίσης για λόγους που έχω εξηγήσει, αποκλείω την Ριντ πλέον.
100% δαγκωτο η Κέιτ ΔΑ και πρέπει να φύγει σήμερα με ψηφοφορία.

Αλλάζω σε Kate1914. Χθες στο 5λεπτο δεν άλλαξε καν ψήφο/έπαιξε κάρτα, σα να μη φοβόταν να βγει έξω. Ότι κάποιοι θα την προστάτευαν. Και όπως είπα, είναι ο ΔΑ. Τσεκαρισμενο. Τα κουκιά ήταν μετρημένα.

Τα λόγια της ραφ αν και δε με συμφέρουν μιας και με έχει στα άτομα που θεωρεί ύποπτα, δεν πρέπει να το περάσουμε στο ντουκου επίσης. Ένας από τους άλλους δύο είναι ο φανερός της. Μπορώ άλλωστε να αποδείξω την αθωότητα μου αν κάποιος παίξει τυμβωρυχια στην Κειτ. Από χθες σας λέω ότι είναι ΔΑ. Ρίξτε της και θα το δείτε.

Το σήμα μου δεν είναι καλό, αλλά πάρτε μια φωτογραφία. Σας φιλώ.

View attachment 137610
Θα σε διώξω από το παιχνίδι όχι γιατί έχω τεκμήρια αλλά γιατί ξύνεις πληγές με τα ταξίδια 😂😂😂😂😂
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,304 μηνύματα.
Προτείνω να βγάλουμε την Κέιτ κι όποιος έχει την τελευταία τυμβωρυχια, να την ρίξει. Αν δεν είναι ΔΑ κι έχει καλό ρόλο, δίνω το ελεύθερο να με ψηφίσετε αύριο, τι να πω. Είμαστε όμως σε κομβικό σημείο με φόβο να γίνουν λάθη και είναι κάτι που δεν θα το ήθελα..
Ακούστε με όμως, έχω από χθες που διάβαζα τα ποστ όσων είχαν ψηφίσει Γιάννη στη δημοσκόπηση. Ραφ δε μπορεί, Πακ δε μπορεί να είναι επίσης για λόγους που έχω εξηγήσει, αποκλείω την Ριντ πλέον.
100% δαγκωτο η Κέιτ ΔΑ και πρέπει να φύγει σήμερα με ψηφοφορία.

Αλλάζω σε Kate1914. Χθες στο 5λεπτο δεν άλλαξε καν ψήφο/έπαιξε κάρτα, σα να μη φοβόταν να βγει έξω. Ότι κάποιοι θα την προστάτευαν. Και όπως είπα, είναι ο ΔΑ. Τσεκαρισμενο. Τα κουκιά ήταν μετρημένα.
Εδω με βρίσκεις σύμφωνο. Απο την πρώτη μερα γνωρίζαμε οτι ο ΔΑ είναι ατσούμπαλος και κανει αυθόρμητα και ανευ λογικής πράξεις και διαπιστώσαμε οτι με το μπρεικνταουν της κειτ και τις καρτες ενα λεπτο πριν την ληξη της ριντερ και οι δυο δεν κατευθυνονται με τη λογικη και τη συγκρατηση
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
Εγώ εξακολουθώ να εχω την ψήφο μου μεμετσι. Ο τσακωμος που εκανε με τον φωτη τις προαλλες μαζι με το προηγουμενο ιστορικό τους με κανει να υποψιάζομαι οτι θα ητανε το τέλειο σχέδιο να συγκαλύψουν μια πιθανη συνεργασία και το τελευταίο μηνυμα της ραφαηλ μου το τσιμέντωσε αφου ανέφερε και φωτη και μεμετσι
Να γράψεις κανένα σενάριο νεαρέ. Θα την πληρώσω εγώ επειδή ο άλλος έκανε σαν 6χρονο που πήρε +4 στο Ούνο. Εγώ τον Εκονομιστ στην αρχή τον είχα ψηφίσει μέχρι τέλους, αν ήταν το παλαβό σου σενάριο θα την άλλαζα προς κάποιον άλλον με πολλούς ψήφους. Εσένα ή την Τριξ ας πουμε
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.
100% δαγκωτο η Κέιτ ΔΑ και πρέπει να φύγει σήμερα με ψηφοφορία.

Αλλάζω σε Kate1914. Χθες στο 5λεπτο δεν άλλαξε καν ψήφο/έπαιξε κάρτα, σα να μη φοβόταν να βγει έξω. Ότι κάποιοι θα την προστάτευαν. Και όπως είπα, είναι ο ΔΑ. Τσεκαρισμενο. Τα κουκιά ήταν μετρημένα.

Νομίζω κατάλαβα τι εννοείς ultra, αλλά τότε γιατί να σε ψηφίσει και να σε αναφέρει η Ραφαέλα; Δεν έχει λογική η πληροφοριοδότης να ψηφίσει και να στρέψει την προσοχή μας στον μαφιόζο που γνωρίζει;

Επίσης η κάρτα τυμβωρυχίας μοιράζεται 1:7. Ήμασταν 18 άτομα οπότε αν τα μαθηματικά μου είναι σωστά υπήρχαν δύο κάρτες στο παιχνίδι, όχι τρεις.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Νομίζω κατάλαβα τι εννοείς ultra, αλλά τότε γιατί να σε ψηφίσει και να σε αναφέρει η Ραφαέλα; Δεν έχει λογική η πληροφοριοδότης να ψηφίσει και να στρέψει την προσοχή μας στον μαφιόζο που γνωρίζει;
Το καταλαβαίνω. Πιστεύω απλά ότι της μπήκα στο μάτι επειδή δεν ήμουν θύμα δολοφονίας (το σχολίασε 2-3 φορές αυτό) και απλά είδε μάλλον τον μαφιόζο της να ψηφίζει ο,τι εγώ, δηλαδή την ίδια κι άρα να το ερμήνευσε ότι είμαστε μαφία μαζί. Ε αυτό μόνο μπορώ να σκεφτώ. Η πρώτη ψήφος που μου έριξε ήταν απλά τυχαία, όπως όλοι ψηφίζαμε στα κουτουρού. Αν προσέξεις δε με έβαλε καν πρώτο στη λίστα. Ήταν τα τελευταία της λόγια, άρα έπρεπε να κάνει αυτό που προστάζει ο ρόλος της. Γιατί να με βάλει 2ο ξεωγω; Δεν το καταλαβαίνω.
Ο,τι λάμπει δεν είναι χρυσος θα πω εγώ.
Αν οι υπόλοιποι πολίτες θέλετε να πάτε μπροστά στο παιχνίδι, πιστεύω με χρειάζεστε. Αν δε θέλετε να νικήσετε, I rest my case δε μπορώ να προσπαθώ για το τίποτα. Πάμε στην Κέιτ και δεν θα χάσετε σας λέω, θα το δείξει η τυμβωρυχια.
Επίσης η κάρτα τυμβωρυχίας μοιράζεται 1:7. Ήμασταν 18 άτομα οπότε αν τα μαθηματικά μου είναι σωστά υπήρχαν δύο κάρτες στο παιχνίδι, όχι τρεις.
3 είναι, το γράφει στο πρώτο ποστ της ΣΕ
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,304 μηνύματα.
Να γράψεις κανένα σενάριο νεαρέ. Θα την πληρώσω εγώ επειδή ο άλλος έκανε σαν 6χρονο που πήρε +4 στο Ούνο. Εγώ τον Εκονομιστ στην αρχή τον είχα ψηφίσει μέχρι τέλους, αν ήταν το παλαβό σου σενάριο θα την άλλαζα προς κάποιον άλλον με πολλούς ψήφους. Εσένα ή την Τριξ ας πουμε
Παλαβό σενάριο επειδή βάζει εσένα στο στόχαστρο; :hmm:
Κοιτα, η ραφ που ηταν πληροφοριοδότρια ανεφερε στο τελευταίο μήνυμα της να δωσουμε ιδιαίτερη προσοχή στον φωτη, εσενα και στον ουλτρα. Ο ούλτρα δε μου κινεί καμια υποψία γιατι λεει βάσιμα πράγματα τα οποία στεκουν υπέρ των πολιτών, ο φώτης δε μου πολυκινεί υποψίες ούτε, δε καταφερα να αντλησω καμία υποψία απο τα λεγόμενα του. Τωρα εσύ συνεχίζεις να επιτίθεσαι στον φώτη καινα λες τα δικά μου σενάρια παλαβά. Οπως και να 'χει, δεν εχουμε πληροφορίες, δεν εγινε δολοφονία, δουλεύουμε ολοι με εικασίες. Συμφωνα με την ραφ ενας απο εσας τους 3 ειναι ο φανερος μαφιόζος, εκτός αν φανέρωνε στοιχεία πιο πριν με πιο μυστικό τρόπο που τότες πάω πάσο.

Δεν ειναι και φανταστικό το σενάριο. Εσεις οι δύο τσακώνεστε συνέχεια, και εντος και εκτός παιχνιδιού και το αποδυκνείεις αλλη μια φορά. ίσως να ήθελες να πουμε "ε καλα αστους στη μοιρα τους παλι τσακωνονται αυτοί". Το τελειο καλυμμα για συνεργασία :P

Οσον αφορά το θεμα με τις ψήφους, σε μια φαση πραγματι ειχα 5 εγω κια η τριξ 4, ομως μεσα σε μια ωρα ειχαμε και οι δυο απο εναν και ο φώτης πεντε, και ηταν πριν φυγει ο πουαρώ. Είτε εκανες gamble και κέρδισες είτε κατι ηξερες παραπανω
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Πέρασε αρκετές φορές από το μυαλό μου να ψηφίσω Κειτ η οποία κάθε μέρα εμφανίζεται και πιο ύποπτη αλλά λέω πλέον τα κορίτσια είναι ισόβαθμα θα κρίνω την τελική μου απόφαση στη δημοσκόπηση. Και εκεί πετάχτηκε η Ριντερ και έγινε η γνωστή συνέχεια.
Η αλήθεια είναι πως αυτό που ακολούθησε ήταν άσχημη εξέλιξη, ήθελα δημοσκόπηση Κέιτ-Ραφαέλα όπου προσωπικά πάλι θα ψήφιζα Κέιτ καθώς άκουγα μεν αυτά που έλεγαν τα παιδιά για Ραφαέλα αλλά το ένστικτο μου που οδήγησε στην εξουδετέρωση του αρχιμαφιόζου με έλεγε να κατευθυνθώ προς Κέιτ.

Πάντως από όλη την βλακεία μου βγήκε και κάτι καλό : έριξα κάρτα τυμβωρυχίας και τώρα έχουμε έναν μαφιόζο που μας έδωσε η Ραφαέλα. Απομένει να δούμε ποιος από τους δύο είναι, εκτός αν είναι και οι δύο. Τον Φώτη δεν τον υποψιάζομαι.
Σε αυτή τη φάση του παιγνιδιού δεν πολυβοηθάει. Τα άτομα που υπέδειξε έχουν χτίσει ένα προφίλ όπου κινείται με το λογικό κάθε φορά παρά με το παράλογο και δεν έχουν δώσει δικαιώματα. Ένας από τους τρεις είναι πάντως, ακόμα όμως δεν ξέρουμε το ποιος.

------------------------------------------------------

Αν ισχύει αυτό που λέει ο ultra και η Κέιτ είναι ΔΑ τότε η Reader δεν μπορεί να είναι παρά μαφιόζα. Αν η Κέιτ αποδειχθεί αθώα και καούμε δεύτερη φορά τότε η Reader είτε είναι μαφιόζα που έπαιξε πανέξυπνα και για δύο ψηφοφορίες μας έστρεψε στα τελείως λάθος άτομα κάνοντας επική ανατροπή για τους μαφιόζους είτε απλά έπαιξε αψυχολόγητα και μας χαντάκωσε.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,507 μηνύματα.
βλέπω ότι πέρασε η Kate μπροστά σε ψήφους, λογικό βέβαια καθώς η συμπεριφορά της και η στήριξη στον Poirot δεν αφήνουν και πολλά περιθώρια αμφισβήτησης ότι δεν πρόκειται μαφιόζο. Θα διαβάσω τώρα που βρήκα χρόνο τις εξηγήσεις που έδωσε η Reader σχετικά με την χθεσινή ψηφοφορία και ανάλογα με αν με πείσουν ή όχι θα αλλάξω την ψήφο μου προς την Kate.

Ελπίζω σήμερα να μην χάσουμε έναν επιπλέον πολίτη καθώς μετά είναι δύσκολα τα πράγματα. Βέβαια δεν νομίζω να πέφτουμε τόσο έξω με την Kate, ειδικά μετά την στήριξη της προς τον Poirot και τις αντιδράσεις της χθες το βράδυ.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.
Το καταλαβαίνω. Πιστεύω απλά ότι της μπήκα στο μάτι επειδή δεν ήμουν θύμα δολοφονίας (το σχολίασε 2-3 φορές αυτό) και απλά είδε μάλλον τον μαφιόζο της να ψηφίζει ο,τι εγώ, δηλαδή την ίδια κι άρα να το ερμήνευσε ότι είμαστε μαφία μαζί. Ε αυτό μόνο μπορώ να σκεφτώ. Η πρώτη ψήφος που μου έριξε ήταν απλά τυχαία, όπως όλοι ψηφίζαμε στα κουτουρού. Αν προσέξεις δε με έβαλε καν πρώτο στη λίστα. Ήταν τα τελευταία της λόγια, άρα έπρεπε να κάνει αυτό που προστάζει ο ρόλος της. Γιατί να με βάλει 2ο ξεωγω; Δεν το καταλαβαίνω.
Ο,τι λάμπει δεν είναι χρυσος θα πω εγώ.
Αν οι υπόλοιποι πολίτες θέλετε να πάτε μπροστά στο παιχνίδι, πιστεύω με χρειάζεστε. Αν δε θέλετε να νικήσετε, I rest my case δε μπορώ να προσπαθώ για το τίποτα. Πάμε στην Κέιτ και δεν θα χάσετε σας λέω, θα το δείξει η τυμβωρυχια.

3 είναι, το γράφει στο πρώτο ποστ της ΣΕ


@ultraviolence
Πολύ ωραία τα λες, όμως πώς ξέρω ότι αυτό που κάνεις τώρα δεν είναι παγίδα; Αν, όπως λέει ο @giannhs2001, τελικά φύγει η Κέιτ και αποδειχθεί αθώα, θα έχεις διώξει δύο άτομα, και εκείνη και εμένα, αφού κανένας δεν πιστεύει την εξήγησή μου.
Βέβαια, αν πραγματικά φύγει η Κέιτ και φανεί πως είναι ΔΑ, θα αποδειχθεί ότι είμαι αθώα, αφού δεν υπήρχε περίπτωση, αν ήμουν μαφιόζος, να ρισκάρω τόσα πολλά για να σώσω τον ΔΑ.

Δεν ξέρω τι να κάνω.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Το πράγμα περιπλέκεται αρκετά τώρα. Αν έχουμε ως δεδομένο πως ένα από τα τρία άτομα (Μεμετσι, ούλτρα, φώτης) είναι μαφία και όλοι τους ψηφίσουν Kate1914 για αποχώρηση τότε είτε 1) η μαφία αποφάσισε παράτολμα να θυσιάσει την ΔΑ μιας που δεν έχει χρησιμότητα πια και θέλει να αποπροσανατολιστούμε είτε 2) την βολεύει όλο αυτό που συμβαίνει με την Κέιτ.

Χμμμ.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.
Αυτό θα ήταν σήμα από πορνη σε μαφιόζο που αδίκως την στοχοποιουσε ή από μαφιόζο σε ΔΑ, , όχι από πληροφοριοδότη να λέει στον φανερό άμα με αφήσεις θα ζήσω και με αυτό. Γιατί να πει τέτοιο πράγμα ο πληροφοριοδότης τόσο ανοιχτά; Χαζός είναι;
Τι είναι αυτά που λες Kate? Συνελθε. Δε βγάζουν νόημα τα όσα λες.
Μια χαρά είμαι, σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Δεν είπα τίποτα παρά μόνο ό,τι είπε και η Ραφαέλα, και εσύ φαίνεται να αρπάχτηκες.
Γιατί άραγε; Μήπως είσαι όντως ένοχος;
Από χθες το μεσημέρι σας έχω δώσει την Kate στο πιάτο ως τον ΔΑ της υπόθεσης και το περάσατε στο ντουκου.. τώρα ειδικά που έφυγε η Ραφαέλα, τα κουκιά είναι μετρημένα για τον πιθανό ΔΑ. Είναι ή Κέιτ ή Ριντερ. Μετά την κίνηση της Ριντερ ομως, έχω πειστεί ότι η Κέιτ είναι ο ΔΑ.

Προτείνω να βγάλουμε την Κέιτ κι όποιος έχει την τελευταία τυμβωρυχια, να την ρίξει. Αν δεν είναι ΔΑ κι έχει καλό ρόλο, δίνω το ελεύθερο να με ψηφίσετε αύριο, τι να πω. Είμαστε όμως σε κομβικό σημείο με φόβο να γίνουν λάθη και είναι κάτι που δεν θα το ήθελα..
Ακούστε με όμως, έχω από χθες που διάβαζα τα ποστ όσων είχαν ψηφίσει Γιάννη στη δημοσκόπηση. Ραφ δε μπορεί, Πακ δε μπορεί να είναι επίσης για λόγους που έχω εξηγήσει, αποκλείω την Ριντ πλέον.
100% δαγκωτο η Κέιτ ΔΑ και πρέπει να φύγει σήμερα με ψηφοφορία.

Αλλάζω σε Kate1914. Χθες στο 5λεπτο δεν άλλαξε καν ψήφο/έπαιξε κάρτα, σα να μη φοβόταν να βγει έξω. Ότι κάποιοι θα την προστάτευαν. Και όπως είπα, είναι ο ΔΑ. Τσεκαρισμενο. Τα κουκιά ήταν μετρημένα.
Δε με πειράζει η ψήφος σου, έτσι και αλλιώς από την πρώτη μέρα περιμένω να βγω, έχω συνηθίσει πλέον να ακούω το όνομά μου από όλους. Είναι μάλλον ειρωνεία της τύχης που ακόμη δε με έχετε πετάξει έξω ενώ με έχετε εξαρχής για ύποπτη.
Και δεν έκανα τίποτα γιατί δεν υπήρχε κάτι να κάνω. Ποιον να ψήφιζα, τη Ραφαέλα; Την είχα για αθώα και ήθελα να παραμείνει ούτως ή άλλως, πριν καν παιχτεί η τυμβωρυχία.
Τα λόγια της ραφ αν και δε με συμφέρουν μιας και με έχει στα άτομα που θεωρεί ύποπτα, δεν πρέπει να το περάσουμε στο ντουκου επίσης. Ένας από τους άλλους δύο είναι ο φανερός της. Μπορώ άλλωστε να αποδείξω την αθωότητα μου αν κάποιος παίξει τυμβωρυχια στην Κειτ. Από χθες σας λέω ότι είναι ΔΑ. Ρίξτε της και θα το δείτε.
Ένας απ' τους άλλους δύο. Εσύ ποτέ όμως.
Μάλιστα.
Η φάση είναι ότι για να λες ότι είναι τσεκαρισμένο ότι είμαι ΔΑ, αν όντως είμαι, τότε κάπως θα το ξέρεις.
Όμως οι μόνοι που ξέρουν τον ΔΑ, είναι οι μαφιόζοι.
Άρα με όσα λες, αν με λες τόσο σίγουρα ΔΑ και δεν υποψιάζεσαι κανέναν άλλον τόσο πολύ, τότε αυτό δε θα μπορούσε να σε καταδείξει ως μαφιόζο;
Θα μου πεις και γιατί να είμαι μαφιόζος και να πω ποιος είναι ο ΔΑ με σιγουριά; Δεν ξέρω. Ίσως απλώς να σε βόλεψε που όλοι με θεωρούν ύποπτη και για τη συμπεριφορά μου, και να με έχεις για εξιλαστήριο θύμα. Είναι βολικό όπως και να το κάνουμε.
Οπότε, ή είμαστε και οι δύο μαφιόζοι, ή πολίτες. Διάλεξε και πάρε. Γιατί ναι μεν η συμπεριφορά μου έως τώρα δεν άφησε και πολλά περιθώρια ώστε να μπορέσω να δικαιολογηθώ, όντως, και τώρα με ακολουθεί σε ό,τι και αν λέω, αλλά είσαι ο μόνος που το λες με τέτοια βεβαιότητα. Και αυτό αν είναι αλήθεια, σε καίει και εσένα.


Και στην τελική, να σου πω και το άλλο; Η Ραφαέλα φεύγοντας, μιας και δεν είχε τίποτα να χάσει, εσένα έδειξε για μαφιόζο, όχι εμένα.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
@ultraviolence
Πολύ ωραία τα λες, όμως πώς ξέρω ότι αυτό που κάνεις τώρα δεν είναι παγίδα; Αν, όπως λέει ο @giannhs2001, τελικά φύγει η Κέιτ και αποδειχθεί αθώα, θα έχεις διώξει δύο άτομα, και εκείνη και εμένα, αφού κανένας δεν πιστεύει την εξήγησή μου.
Βέβαια, αν πραγματικά φύγει η Κέιτ και φανεί πως είναι ΔΑ, θα αποδειχθεί ότι είμαι αθώα, αφού δεν υπήρχε περίπτωση, αν ήμουν μαφιόζος, να ρισκάρω τόσα πολλά για να σώσω τον ΔΑ.

Δεν ξέρω τι να κάνω.
Όπως είπα, αν βγει οτιδήποτε άλλο πέρα από ΔΑ, σας δίνω το ελεύθερο να με σουταρετε. Ωστόσο, από χθες σας το λέω τόσες φορές ότι είναι ΔΑ. Πριν καν παίξεις εσύ την τυμβωρυχια και μάθουμε για ραφ. Είχα ψάξει τα μηνύματα όλων και σας το ανακοινωσα πολύ πριν πάρει ψήφους η Ραφ. Ε δεν ξέρω πως αλλιώς να δείξω ότι δεν είμαι εγώ Φανερός Α της ραφ.

@giannhs2001 εγώ φέρω ευθύνη μόνο για τη δική μου ψήφο, δεν ξέρω γιατί κι οι άλλοι δύο την ψήφισαν. Ίσως ξεκαρφωμα. Σας το λέω πάντως, είναι ΔΑ η Κέιτ. Τολμήστε το.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Μια χαρά είμαι, σε ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Δεν είπα τίποτα παρά μόνο ό,τι είπε και η Ραφαέλα, και εσύ φαίνεται να αρπάχτηκες.
Γιατί άραγε; Μήπως είσαι όντως ένοχος;
Με αυτά που κάθεσαι και γράφεις, δεν φαίνεται. Γράφεις λάθος πράγματα για να περιπλέξεις την κατάσταση.
Η φάση είναι ότι για να λες ότι είναι τσεκαρισμένο ότι είμαι ΔΑ, αν όντως είμαι, τότε κάπως θα το ξέρεις.
Όμως οι μόνοι που ξέρουν τον ΔΑ, είναι οι μαφιόζοι.
Άρα με όσα λες, αν με λες τόσο σίγουρα ΔΑ και δεν υποψιάζεσαι κανέναν άλλον τόσο πολύ, τότε αυτό δε θα μπορούσε να σε καταδείξει ως μαφιόζο;
Δε χρειάζεται να είμαι μαφιόζος, οι σπασμωδικές σου κινήσεις σε έχουν μαρτυρήσει. Λυπάμαι που στο λέω. Μελέτησα όλων σας τα μηνύματα, δε γίνεται να μην είσαι εσύ ο ΔΑ.
Και στην τελική, να σου πω και το άλλο; Η Ραφαέλα φεύγοντας, μιας και δεν είχε τίποτα να χάσει, εσένα έδειξε για μαφιόζο, όχι εμένα.
Σε συμφέρει μήπως να σπρώξεις εμένα ως τον ένοχο; Εγώ είδα να δίνει 3 άτομα, με συγκεκριμένη σειρά. Εσύ μάλλον είδες αυτό που συμφέρει τους μαφιόζους σου.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Με το να φύγει η Κέιτ θα μάθουμε πολλές πληροφορίες ρε παιδιά... Τι σχέση έχει με Ριντ πρώτο και κύριο.
Με τυμβωρυχια αναφέρομαι.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top