Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,507 μηνύματα.
Περίεργο που δεν είχαμε θύμα σήμερα. Λογικά για να συμβεί αυτό σημαίνει ότι το πιθανό θύμα ήταν η πορνη είτε το θύμα σώθηκε. Σε κάθε περίπτωση είναι πολύ σημαντικό που δεν χάσαμε κάποιον πολίτη σήμερα καθώς ήδη χάσαμε την Rafaela.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν γίνεται κάτι τέτοιο.
@Libertus
@Eileen
Γίνεται οι μαφιόζοι απλώς να μην δολοφονήσουν;
Γίνεται. :)

Όσον αφορά την ... , εάν τόσο ντρέπεστε να την αποκαλείτε με το όνομά της, μπορείτε να την καλείτε σεξεργάτρια! (τα συγχαρητήρια για την επινόηση του όρου, πάνε στην έτερη ΣΕ)
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Αν είναι τόσο θέμα η λέξη πείτε την σεξεργάτρια πια :P

Περιπλέκονται πολύ τα πράγματα. Ο Φώτης δεν ξέρω αν είναι μαφία. Όπως είπα, η στάση του στην πρώτη ψηφοφορία δεν ήταν υπέρ της μαφίας. Εκτός αν έχει κάποιο ρόλο ταυτισμένο μαζί της απλά.

Ο Ούλτρα και ο Μεμέτσι για εμένα μπαίνουν στο κάδρο. Στα ποσοστά με τα οποία συμφώνησε η Ραφαέλα είναι 70% για ultra και 60% για Μεμέτσι. Ο Φώτης επίσης είχε 60%. Αν πάρουμε αυτό ως στοιχείο τότε ο ultra είναι ύποπτος. Όμως η Ραφαέλα δήλωσε πως συμφωνεί κατά προσέγγιση.
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,304 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,281 μηνύματα.
Αν είναι τόσο θέμα η λέξη πείτε την σεξεργάτρια πια :P

Περιπλέκονται πολύ τα πράγματα. Ο Φώτης δεν ξέρω αν είναι μαφία. Όπως είπα, η στάση του στην πρώτη ψηφοφορία δεν ήταν υπέρ της μαφίας. Εκτός αν έχει κάποιο ρόλο ταυτισμένο μαζί της απλά.

Ο Ούλτρα και ο Μεμέτσι για εμένα μπαίνουν στο κάδρο. Στα ποσοστά με τα οποία συμφώνησε η Ραφαέλα είναι 70% για ultra και 60% για Μεμέτσι. Ο Φώτης επίσης είχε 60%. Αν πάρουμε αυτό ως στοιχείο τότε ο ultra είναι ύποπτος. Όμως η Ραφαέλα δήλωσε πως συμφωνεί κατά προσέγγιση.
Παύλα είχε ο Μεμε, πόσες φορές θα το πω;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Μηπως εν τελει ρολο εχει η κουινάρα που απο προχθές ηταν ανενεργή;
Και να είναι ανενεργή μαφιόζα (που το αποκλείω αλλά όπως όλα δείχνουν σήμερα θα μάθουμε τι ήταν) θα έκαναν την δολοφονία οι υπόλοιποι 2 που έμειναν.
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,922 μηνύματα.
Τελικα δεν ειχαμε καποια εξελιξη , οποτε μενουμε στα δεδομενα που ειχαμε .
Για να μην εχουμε δολοφονια μπορει : να αποφασισαν οι μαφιοζοι μην κανουν , αλεξισφαιρο , γιατρος , να σωθηκε απο την μαγισσα , και με την πορνη

Ειναι πολλα σεναρια για να ψαξω αναλυση τωρα . Παμε για διαβασμα παλερμιοτες . Επιστροφη στο τελος της ψηφοφοριας για να δουμε που θα κλειδωσει η ψηφος
 

nearos

Περιβόητο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 6,304 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Παύλα είχε ο Μεμε, πόσες φορές θα το πω;
Ναι όντως. Παύλα ήθελα να πω αλλά μέχρι να το μεταφέρω το ξέχασα (είναι κατάρα να μην έχεις υπολογιστή και να έχεις σαράβαλο κινητό, μέχρι να αλλάξει tab έπεσε η νύχτα στο Παλέρμο).

Τότε τι να πω, τα φώτα πέφτουν σε ultra. Αν και οι υποψίες μου για Kate-Reader δεν φεύγουν. Δεν θέλω να πιστέψω πως ένα έμπειρο άτομο αποφάσισε να κάνει τέτοια κουτουράδα με το να κάψει κάρτα για την Queenara.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.
Δεν θέλω να πιστέψω πως ένα έμπειρο άτομο αποφάσισε να κάνει τέτοια κουτουράδα με το να κάψει κάρτα για την Queenara.

Πάντως από όλη την βλακεία μου βγήκε και κάτι καλό : έριξα κάρτα τυμβωρυχίας και τώρα έχουμε έναν μαφιόζο που μας έδωσε η Ραφαέλα. Απομένει να δούμε ποιος από τους δύο είναι, εκτός αν είναι και οι δύο. Τον Φώτη δεν τον υποψιάζομαι.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
@Memetchi τι έχεις να πεις;
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.
Ο Μεμέτσι χωρίς να σχολιάζει, ψήφισε Πουαρό για αποχώρηση.
Να απαντήσω σε αυτό μιας που το είδα. Η ψήφος μου υπέρ της παραμονής σου μου φάνηκε πιο ασφαλής όταν είδαμε οτι σε έβγαλε στον τάκο ο ΔΑ. Είχες περισσότερες πιθανότητες να είσαι αθώος από τον Πουαρώ.

Λοιπόν πάμε και στη Ραφαέλα. Εχθές έκανα μια ανάλυση των κινήσεων του ΔΑ και έπειτα μίλησα για αυτούς που ψήφισαν να φύγει ο Γιάννης. Μέσα σε αυτούς ήταν η και η Ραφαέλα η οποία εκτός της ψήφου της είχε και γενικά μια συμμετοχή που απλά συμφωνούσε με άλλους κατά κύριο λόγο. Για αυτό τη ρώτησα να πει παραπάνω και της έδωσα τη ψήφο μου. Όσο περνούσε η μέρα είχε δυο ψήφους μόνο και ξαφνικά προς το τέλος άρχισε ένα κύμα πάνω της (νομίζω η Τζοτζι την ψήφισε) και έγινε το μπέρδεμα με τις κάρτες πριν προλάβουμε να καταλάβουμε πολλά για το ποιος έχει τις περισσότερες ψήφους. Πέρασε αρκετές φορές από το μυαλό μου να ψηφίσω Κειτ η οποία κάθε μέρα εμφανίζεται και πιο ύποπτη αλλά λέω πλέον τα κορίτσια είναι ισόβαθμα θα κρίνω την τελική μου απόφαση στη δημοσκόπηση. Και εκεί πετάχτηκε η Ριντερ και έγινε η γνωστή συνέχεια.

Η σημερινή μου ψήφος λοιπόν για αρχή τουλάχιστον θα συνεχίσει τη χθεσινή σκέψη και θα πάω για την Kate1914
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.
Δεν έχουμε θύμα βλέπω. Δεν ξέρω τι παίχτηκε, αλλά χαίρομαι που δεν χάσαμε και άλλον πολίτη
Δεν βαριέσαι, άμα με αφήσεις θα ζήσω και με αυτό🤣
Εν τω μεταξύ παιδιά, κάθισα και έστυψα το μυαλό μου, και σκέφτηκα και σκέφτηκα και σκέφτηκα, και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι και αυτό σημάδι που μας άφησε :hmm:
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
@Memetchi Ψήφισες Kate1914; Αν ναι, παρακαλώ Bold για να τα βλέπουμε =)
Αν όχι θα αλλάξω τη λίστα μόλις μου πεις ^^

Ψηφοφορία για Τετάρτη 27/8
  1. American Economist --> Reader
  2. BeatrixKiddo --> Reader
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 - -> Kate1914
  5. Hased Babis
  6. Joji--> Kate1914
  7. juanium --> Reader
  8. Kate1914 --> Reader
  9. Memetchi - -> Kate1914
  10. Micro --> Kate1914
  11. nearos--> Memetchi
  12. Pak - -> Kate1914
  13. Queenara
  14. Reader--> ultraviolence
  15. ultraviolence --> Reader
  16. Ουριήλ


Ψήφοι
5 Reader
5 Kate1914
1 Memetchi
1 ultraviolence

Η χώρα των φαντασμάτων
- - -

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]
rafaela11 - Ψηφοφορία [Πληροφοριοδότης]



Απουσίες
Queenara #1

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Reader
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από giannhs2001
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία απο Reader
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,231 μηνύματα.
Κενή χώρα φαντασμάτων μετά από 2 μερόνυχτα έχει ξανατύχει στο Παλέρμο άραγε; :hmm:

Καλημέρα υπερδραστήρια Παλερμιώτα.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Για σημερα Ψηφίζω
NEAROS

Στα δυο τελευταια μηνυματα διακρινω προσπάθεια αποπροσανατολισμου. Εσκεμμένα ή μη
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Δεν έχουμε θύμα βλέπω. Δεν ξέρω τι παίχτηκε, αλλά χαίρομαι που δεν χάσαμε και άλλον πολίτη

Εν τω μεταξύ παιδιά, κάθισα και έστυψα το μυαλό μου, και σκέφτηκα και σκέφτηκα και σκέφτηκα, και δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι και αυτό σημάδι που μας άφησε :hmm:
Αυτό θα ήταν σήμα από πορνη σε μαφιόζο που αδίκως την στοχοποιουσε ή από μαφιόζο σε ΔΑ, , όχι από πληροφοριοδότη να λέει στον φανερό άμα με αφήσεις θα ζήσω και με αυτό. Γιατί να πει τέτοιο πράγμα ο πληροφοριοδότης τόσο ανοιχτά; Χαζός είναι;
Τι είναι αυτά που λες Kate? Συνελθε. Δε βγάζουν νόημα τα όσα λες.

Από χθες το μεσημέρι σας έχω δώσει την Kate στο πιάτο ως τον ΔΑ της υπόθεσης και το περάσατε στο ντουκου.. τώρα ειδικά που έφυγε η Ραφαέλα, τα κουκιά είναι μετρημένα για τον πιθανό ΔΑ. Είναι ή Κέιτ ή Ριντερ. Μετά την κίνηση της Ριντερ ομως, έχω πειστεί ότι η Κέιτ είναι ο ΔΑ.

Προτείνω να βγάλουμε την Κέιτ κι όποιος έχει την τελευταία τυμβωρυχια, να την ρίξει. Αν δεν είναι ΔΑ κι έχει καλό ρόλο, δίνω το ελεύθερο να με ψηφίσετε αύριο, τι να πω. Είμαστε όμως σε κομβικό σημείο με φόβο να γίνουν λάθη και είναι κάτι που δεν θα το ήθελα..
Ακούστε με όμως, έχω από χθες που διάβαζα τα ποστ όσων είχαν ψηφίσει Γιάννη στη δημοσκόπηση. Ραφ δε μπορεί, Πακ δε μπορεί να είναι επίσης για λόγους που έχω εξηγήσει, αποκλείω την Ριντ πλέον.
100% δαγκωτο η Κέιτ ΔΑ και πρέπει να φύγει σήμερα με ψηφοφορία.

Αλλάζω σε Kate1914. Χθες στο 5λεπτο δεν άλλαξε καν ψήφο/έπαιξε κάρτα, σα να μη φοβόταν να βγει έξω. Ότι κάποιοι θα την προστάτευαν. Και όπως είπα, είναι ο ΔΑ. Τσεκαρισμενο. Τα κουκιά ήταν μετρημένα.

Τα λόγια της ραφ αν και δε με συμφέρουν μιας και με έχει στα άτομα που θεωρεί ύποπτα, δεν πρέπει να το περάσουμε στο ντουκου επίσης. Ένας από τους άλλους δύο είναι ο φανερός της. Μπορώ άλλωστε να αποδείξω την αθωότητα μου αν κάποιος παίξει τυμβωρυχια στην Κειτ. Από χθες σας λέω ότι είναι ΔΑ. Ρίξτε της και θα το δείτε.

Το σήμα μου δεν είναι καλό, αλλά πάρτε μια φωτογραφία. Σας φιλώ.

IMG_20240828_121820_137.jpg
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top