Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Ήμουν κι ο πρώτος που ψήφισα τον Πουαρό
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,820 μηνύματα.
Η Ραφαέλα είναι γενικά απούσα (μας το είχε δηλώσει πως δεν θα μπορεί να είναι αρκετά ενεργή).
Ευχαριστώ πολύ Γιάννη, παιδιά ειμαι χειρουργεία σήμερα δεν έχω καθόλου χρόνο και δεν έχω ακόμα σχολασει. Εχω διαλειμμα και τώρα ψιλό διάβασα τι είπατε.

Δεν ήμουν σίγουρη 100% για εχθές μεταξύ του για Γιάννη και του πουαρο. Να σας πω την αλήθεια και εγώ έπαιζα για να είναι ίδια πάνω κάτω, όμως πίστευα ότι οι περισσότεροι ύποπτοι ψήφισαν τον πουαρο για να θολώσουν τα νερά...

Είμαι αρκετά μπερδεμένη με κάποια πράγματα. Την τζοτζι την θεωρούσα 100% πολίτη επίσης, αλλά με τον πουαρο δεν ήμουν σίγουρη..

Με τον Γιάννη δεν μπορώ να πω πολλά καθώς δεν βλέπω καθόλου συναισθήματα.

Επίσης, θεωρώ πέφτει φοβερό μπλοφαρισμα και ψηφισμα από μαφιόζους σε μαφιοζους για να θολωσουν τα νερα

Αυτά προς το παρόν.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,820 μηνύματα.
Am Jokeing. Διαλέγω @rafaela11 γιατί δεν έχει παραστεί. Και ίσως κάποιον καλύπτει.
Χριστε μου την επόμενη φορά θα πω στον ασθενή με συγχωρείτε πρέπει να μπω να γράψω το Παλέρμο.

Φτάνει με αυτή τη πιπίλα στους παίκτες, είναι ηλιθια δικαιολογία και έχουμε ζωές

Και δεν το λέω επειδή έχω ψήφους, κάντε ο,τι πιστεύετε, όμως να έχετε βάσεις
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Θέλω να ακούσω την γνώμη του @Micro όταν έχει χρόνο
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 27/8
  1. American Economist --> Queenara
  2. BeatrixKiddo --> Micro
  3. Chem2000 --> Reader
  4. giannhs2001 --> Kate1914
  5. Hased Babis --> Micro
  6. Joji --> Kate1914
  7. juanium --> Queenara
  8. Kate1914--> Queenara
  9. Memetchi --> rafaela11
  10. Micro
  11. nearos --> Queenara
  12. Pak --> Kate1914
  13. Queenara
  14. rafaela11
  15. Reader --> Queenara
  16. ultraviolence --> rafaela11
  17. Ουριήλ --> Pak

Ψήφοι
5 Queenara
3 Kate1914
2 Micro
2 rafaela11
1 Pak
1 Reader



Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση [Αρχιμαφιόζος]


Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Hased Babis
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Joji
 

Hased Babis

Δραστήριο μέλος

Ο Μπάμπης Παπαθανασίου αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Λαμία (Φθιώτιδα). Έχει γράψει 472 μηνύματα.
Αλλάζω την ψήφο μου στον @Micro, και ζητώ συγγνώμη στη Ραφαηλία.
 

rafaela11

Διάσημο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 24 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 2,820 μηνύματα.
Αλλάζω την ψήφο μου στον @Micro, και ζητώ συγγνώμη στη Ραφαηλία.
Καλά εντάξει δεν θέλω συγγνώμες όλα καλά. Ούτε αν έχω ψήφους θα θυμωσω προς Θεού

Απλά είναι κάτι που το είχα κάνει ξεκαθαρο από την αρχη

Peace 🫶🏼

Ακόμα δεν ξέρω ποιον θα ψηφίσω όταν σχολασω θα το σκεφτώ
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Αν και μπορεί και να με ψήφισε εκδικητικά γενικά νοιωθω πως κινείται περίεργα και στο παιγνίδι και με το ίδιο ένστικτο που ψήφισα χθες Poirot ψηφίζω Kate1914

Και ύποπτη η ψήφος σε εμένα στο τέλος και ύποπτη γενικά η συμπεριφορά της στο παιχνίδι. Δεν ταιριάζει στην Kate. Οπότε αλλάζω.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.
Αν και μπορεί και να με ψήφισε εκδικητικά
Το σκεπτικό μου το εξήγησα ήδη. Ξέρω ότι δε σας πείθει αλλά τι να κάνουμε, μέσα στο παιχνίδι είναι και αυτά.

Και όχι, δεν ψηφίζω εκδικητικά. Δεν είμαστε παιδάκια να συμπεριφερόμαστε έτσι. Είπα ήδη τους λόγους που το έκανα και ειλικρινά βαριέμαι να τα ξαναλέω κάθε φορά.
ύποπτη γενικά η συμπεριφορά της στο παιχνίδι.
Υπό ποιο πρίσμα; Ότι δεν μπαίνω τις πρώτες δύο ώρες;

Ξέρω ότι δεν πολυμιλάω, αυτό είναι αλήθεια, αλλά είναι επειδή είμαι πολύ επιφυλακτική μετά τον πρώτο γύρο όπου κόντεψα να βγω για πλάκα. Μιλάω δεν μιλάω το ίδιο και το αυτό είναι, ύποπτη με βγάζετε.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Το σκεπτικό μου το εξήγησα ήδη. Ξέρω ότι δε σας πείθει αλλά τι να κάνουμε, μέσα στο παιχνίδι είναι και αυτά.

Και όχι, δεν ψηφίζω εκδικητικά. Δεν είμαστε παιδάκια να συμπεριφερόμαστε έτσι. Είπα ήδη τους λόγους που το έκανα και ειλικρινά βαριέμαι να τα ξαναλέω κάθε φορά.

Υπό ποιο πρίσμα; Ότι δεν μπαίνω τις πρώτες δύο ώρες;

Ξέρω ότι δεν πολυμιλάω, αυτό είναι αλήθεια, αλλά είναι επειδή είμαι πολύ επιφυλακτική μετά τον πρώτο γύρο όπου κόντεψα να βγω για πλάκα. Μιλάω δεν μιλάω το ίδιο και το αυτό είναι, ύποπτη με βγάζετε.
Βασικά μας έχεις συνηθίσει στο να είσαι ομιλητικό άτομο. Θα περίμενα να κάνεις παράθεση μετά από κάθε μήνυμα και να έλεγες την γνώμη σου. Η ησυχία σου με προϊδεάζει αρνητικά. Δεν λέω φυσικά τίποτα με σιγουριά. Μπορεί να κάνω και λάθος. Και τον Πουαρό που τον ψήφισα δεν το έκανα με σιγουριά. Έδινα μεγάλες πιθανότητες να είναι τελικά αθώος.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,507 μηνύματα.
Αλλάζω την ψήφο μου σε Queenara καθώς ο Hased Babis μπήκε και συμμετείχε κάπως στο παιχνίδι.
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,929 μηνύματα.
Πραγματικά σε ευχαριστώ (όχι για την ψήφο, για την αιτιολόγηση) , να φανταστείς ανησυχούσα ότι δεν συμμετέχω αρκετά.
Αν δε συμμετέχεις αρκετά εσύ, εγώ τότε τι να πω;🤣🤣🤣🤣

Ύποπτη η ξαφνική στροφή προς τον Ουλτρα και όχι από έναν αλλά δυο.
Όντως αυτό παρατήρησα μόλις που διάβασα τα μηνύματα. Είναι περίεργο φουλ .
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.
Βασικά μας έχεις συνηθίσει στο να είσαι ομιλητικό άτομο. Θα περίμενα να κάνεις παράθεση μετά από κάθε μήνυμα και να έλεγες την γνώμη σου. Η ησυχία σου με προϊδεάζει αρνητικά. Δεν λέω φυσικά τίποτα με σιγουριά. Μπορεί να κάνω και λάθος. Και τον Πουαρό που τον ψήφισα δεν το έκανα με σιγουριά. Έδινα μεγάλες πιθανότητες να είναι τελικά αθώος.
Εντάξει αν έχω δώσει αυτή την εντύπωση όντως και εγώ θα με υποψιαζόμουν στη θέση σας.

Απλώς μου φαίνεται περίεργο που εξαρχής υποψιάζεστε όλοι μονάχα εμένα. Και μην πεις πως δεν είναι αλήθεια, πιάσαμε πόσα άτομα χθες στο στόμα μας και σήμερα πάλι γυρνάμε σε εμένα, με αρκετή σιγουριά τουλάχιστον. Και πάλι η αρχή έγινε από τα ίδια άτομα που με ψήφισαν και χθες αν δεν κάνω λάθος (θα μου πεις δοκιμαστικός γύρος ο χθεσινός, αλλά ποτέ δεν ξέρεις).
Θα περίμενα να κάνεις παράθεση μετά από κάθε μήνυμα και να έλεγες την γνώμη σου.
Τα μισά ειδικά στην αρχή ήταν σπαμ ρε Γιάννη, τι παράθεση να κάνω;

Και ναι, δε μιλάω τόσο πολύ όσο θα περιμένατε μάλλον, γιατί μια φορά το έκανα και κόντεψα να βγω. Θέλω, τουλάχιστον σε αυτό το θρεντ όπου όλοι πιάνουν την κάθε λέξη και την ξεκοκκαλίζουν για να βγάλουν κάποιο κρυμμένο νόημα, ό,τι λέω να το λέω με κάποια βεβαιότητα, όση και αν μπορεί να είναι αυτή.

Ειδικά μετά από σήμερα που μάθαμε πως ο Πουαρό ήταν ο Αρχιμαφιόζος, που εγώ τον θεωρούσα μαζί με εσένα έως πρότινος από τους πιο safe του παιχνιδιού. Πλέον εκτός από την Τζότζι, όλους τους υποψιάζομαι ανεξαιρέτως.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Και επίσης ο Φώτης όχι μόνο έσωσε τον εαυτό του ρίχνοντας στον τάκο τον Πουαρό με τα όπλα που είχε αλλά δεν μπήκε καν στον κόπο να τον στηρίξει κόντρα σε εμένα. Τον ψήφισε κιόλας χδ.

Νομίζω σωστά έπραξε η ομήγυρη και τον απάλλαξε από τις υποψίες. Όλα δείχνουν πως ο Φώτης είναι πολίτης. Παραμένει αίνιγμα το με ποιο σκεπτικό ο ΔΑ έκανε ο,τι έκανε. Αν ήταν στρατηγική ή απλά λάθος.
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.
Και επίσης ο Φώτης όχι μόνο έσωσε τον εαυτό του ρίχνοντας στον τάκο τον Πουαρό με τα όπλα που είχε αλλά δεν μπήκε καν στον κόπο να τον στηρίξει κόντρα σε εμένα. Τον ψήφισε κιόλας χδ.

Νομίζω σωστά έπραξε η ομήγυρη και τον απάλλαξε από τις υποψίες. Όλα δείχνουν πως ο Φώτης είναι πολίτης. Παραμένει αίνιγμα το με ποιο σκεπτικό ο ΔΑ έκανε ο,τι έκανε. Αν ήταν στρατηγική ή απλά λάθος.
Εμένα κάτι μου λέει πως ήθελε να διώξει εσένα. Σκέψου το λίγο. Ο Φώτης είχε πέντε ψήφους, περισσότερες απ' όλους, και εσύ φαινόσουν να είσαι πολύ αναλυτικός για να είσαι με τους μαφιόζους. Μπορεί να σε θεώρησε απειλή δηλαδή (τώρα απ' τον πρώτο γύρο και να ήταν τόσο σίγουρος για ρόλους είναι λίγο κουλό βέβαια).
Πιστεύω πως δεν πρόβλεψε το ότι ο Φώτης θα χρησιμοποιούσε τις κάρτες του, και ότι σωστά ή όχι σε θεώρησε πολίτη και άρα ήθελε να φύγεις.
Τώρα αν θεωρούσε τον Φώτη μαφιόζο και ήθελε να σώσει και αυτόν μαζί... θα μας το πει φαντάζομαι όταν λήξει το παιχνίδι και μαθευτούν οι ρόλοι.

Να και η δική μου ανάλυση για τον ΔΑ, και ελπίζω να μη με υποψιαστείτε και τώρα επειδή άρχισα όντως να είμαι η γνωστή ομιλητική Κατερίνα :P.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 627 μηνύματα.
Παραμένει αίνιγμα το με ποιο σκεπτικό ο ΔΑ έκανε ο,τι έκανε. Αν ήταν στρατηγική ή απλά λάθος.
Δεν νομίζω να είχε καταλάβει ο ΔΑ ότι ο Πουαρό ανήκε στους μαφιόζους, πόσο μάλλον ότι τους διηύθυνε. Μάλλον μπερδεύτηκε, θεώρησε τον Φώτη μαφιόζο και πήγε να τον βοηθήσει. Εξάλλου είχαν απομείνει περίπου δύο λεπτά για τη λήξη της ψηφοφορίας. Πράγμα εξαιρετικά ατυχές γιατί αν υπήρχε περισσότερος χρόνος δεν θα βιαζόταν να αλλάξει τις ψήφους και όλο και κάποιος παίκτης θα προσπαθούσε να υπερασπιστεί τον Πουαρό μέσω μηνυμάτων. Τώρα δεν υπάρχει κανένα τέτοιο μήνυμα, επειδή έγιναν όλα πολύ γρήγορα.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Μήπως θα μπορούσαμε να δούμε την κατάσταση με τις ψήφους πως είναι προς το παρόν;;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Και εγώ τείνω να πιστεύω πως ο ΔΑ απλά θεώρησε safe επιλογή εμένα (θα είχε αμφιβολίες για Φώτη) και θα ήθελε να με διώξει. Οπότε έδρασε στην τύχη.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Υποψίες για ΔΑ έχει κανείς;
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Pak
Micro
Kate
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top