Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,940 μηνύματα.

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Καλημερα Παλέρμο!


ψηφίζω QUEENARA
 

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 27/8
  1. American Economist
  2. BeatrixKiddo --> Queenara
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Hased Babis
  5. Hased Babis
  6. Joji --> Hased Babis
  7. juanium --> Queenara
  8. Kate1914--> Hased Babis
  9. Memetchi
  10. Micro
  11. nearos
  12. Pak --> Queenara
  13. Queenara
  14. rafaela11
  15. Reader --> rafaela11
  16. ultraviolence -->--> Queenara
  17. Ουριήλ --> Queenara

Ψήφοι
5 Queenara
3 Hased Babis
1 rafaela11


Η χώρα των φαντασμάτων
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Πολυ ανεβαίνει η κουιν.Αλλάζω πάλι σε Hased Babis
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Ε παιδιά έχω μιλήσει πολύ ήμουν στο τοπ της χθεσινής ψηφοφορίας το περισσότερο της ημέρας.....θα με έχει βάλει στο μάτι σίγουρα.
Εδώ ψηφίστηκε χθες ο Γιάννης στο άκυρο και μπήκε σε ψηφοφορία για αποχώρηση.... Όλα είναι πιθανά.

Αλλά έτσι πιστεύω ότι θα φύγω εγώ σήμερα
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
@nearos
@ultraviolence
@Pak

Μπορείτε να μου δικαιολογήσετε γιατί επιλέξατε το άτομο που επιλέξατε στη ψηφοφορία;

Εγώ για παράδειγμα επέλεξα τον Πουαρό και λάθος μου προσωπικά επειδή είχα να επιλέξω ανάμεσα σε δυο άτομα κι ο Πουαρό μου φάνηκε περισσότερο για μαφιόζος

Γίνεται ο ΔΑ να επιλέξει μαφιόζο; Σε αυτή την περίπτωση πως ξέρουμε ότι ο Γιάννης ή και ο Φώτης δεν είναι ο μαφιόζος;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.
Ε παιδιά έχω μιλήσει πολύ ήμουν στο τοπ της χθεσινής ψηφοφορίας το περισσότερο της ημέρας.....θα με έχει βάλει στο μάτι σίγουρα.
Εδώ ψηφίστηκε χθες ο Γιάννης στο άκυρο και μπήκε σε ψηφοφορία για αποχώρηση.... Όλα είναι πιθανά.

Αλλά έτσι πιστεύω ότι θα φύγω εγώ σήμερα
??? εφόσον ήσουν στο τοπ δε συμφερει να σε σκοτώσει η μαφία αλλά να σε αφήσει να φύγεις με ψηφοφορία.
Δε μας τα λες καλά, Τριξ.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,940 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,653 μηνύματα.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,506 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 27/8
  1. American Economist
  2. BeatrixKiddo --> Queenara
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Hased Babis
  5. Hased Babis
  6. Joji --> Hased Babis
  7. juanium --> Queenara
  8. Kate1914--> Hased Babis
  9. Memetchi
  10. Micro
  11. nearos
  12. Pak --> Queenara
  13. Queenara
  14. rafaela11
  15. Reader --> rafaela11
  16. ultraviolence -->Hased Babis
  17. Ουριήλ --> Queenara

Ψήφοι
4 Queenara
4 Hased Babis
1 rafaela11


Η χώρα των φαντασμάτων
Poirot - Ψηφοφορία & Παράταση

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από American Economist
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από American Economist
Ενεργοποίηση ιδιότητας: Αλλαγή ψήφων από διεφθαρμένο αστυνομικό
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ πως μέχρι στιγμής οι παίχτες που φαίνεται να κάνουν εξωνυχιστικούς ελέγχους σε παραπάνω μυνήματα και να δημοσιεύουν τεκμηριωμένες απόψεις είναι ο Ουριήλ και ο Ούλτρα. Για εμένα αυτοί αποτελούν μέγιστη απειλή για τους μαφιόζους, περιμένω έναν από τους 2 να φύγει, με την προϋπόθεση ότι είναι πολίτες.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,940 μηνύματα.
Εγώ θεωρώ πως μέχρι στιγμής οι παίχτες που φαίνεται να κάνουν εξωνυχιστικούς ελέγχους σε παραπάνω μυνήματα και να δημοσιεύουν τεκμηριωμένες απόψεις είναι ο Ουριήλ και ο Ούλτρα. Για εμένα αυτοί αποτελούν μέγιστη απειλή για τους μαφιόζους, περιμένω έναν από τους 2 να φύγει, με την προϋπόθεση ότι είναι πολίτες.
Και εγώ πιστεύω πως ο Ούλτρα είναι αθώος. Αν και είναι εξαιρετικά καλός στο παιχνίδι δεδομένου ότι έχει ξανά παίξει. Θα μπορούσε να είναι masking. Προς το παρόν όμως, μένω στο πρώτο σενάριο.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,940 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,275 μηνύματα.
@nearos
@ultraviolence
@Pak

Μπορείτε να μου δικαιολογήσετε γιατί επιλέξατε το άτομο που επιλέξατε στη ψηφοφορία;

Εγώ για παράδειγμα επέλεξα τον Πουαρό και λάθος μου προσωπικά επειδή είχα να επιλέξω ανάμεσα σε δυο άτομα κι ο Πουαρό μου φάνηκε περισσότερο για μαφιόζος

Γίνεται ο ΔΑ να επιλέξει μαφιόζο; Σε αυτή την περίπτωση πως ξέρουμε ότι ο Γιάννης ή και ο Φώτης δεν είναι ο μαφιόζος;
Νομίζω τον είπα χθες τον λόγο, αλλά τεσπα. Αν και στη γενική ψηφοφορία είχα ψηφίσει τον Πουαρό η κίνηση του ΔΑ με μπέρδεψε και δεν μπορούσα να βγάλω άκρη. Και επειδή δεν μπορούσα να διαλέξω μερικά δευτερόλεπτα πριν κλείσει ψήφισα τον Γιάννη για να έχουμε ισοψηφία. Τελικά δεν είχαμε ισοψηφία γτ η Πουπουλίνα δεν είχε βγάλει την ψήφο της.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 621 μηνύματα.
Θέλω να ελπίζω ότι είσαι πολίτης και αυτά τα γράφεις ώστε να τα δουν και να μη σε διώξουν γιατί είναι ξεκάρφωμα.
Αν είναι έτσι, είναι πολύ αργά. Οι μαφιόζοι αν θυμάμαι καλά τους κανόνες έχουν σκοτώσει το βράδυ, απλώς η δολοφονία ανακοινώνεται τώρα
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
Πάω να φάω πρωινό, όποιος φυγει σήμερα, θα σ εκδικηθούμε… πιστεύω
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top