Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
@giannhs2001 Με ενδιαφέρει η γνώμη σου. Τι πιστεύεις ότι γίνεται αυτή τη στιγμή; Πώς σου φαίνεται;
Φίλε αν πω την ειλικρινή μου άποψη θα πυροδοτήσω έναν πόλεμο που και δεν έχει σχέση με το παιχνίδι και ΔΕΝ θέλουμε να έχει σχέση με το παιχνίδι..

Ωστόσο σίγουρα αυτή η ξαφνική αλλαγή είναι ύποπτη. Να γυρίσει έτσι γρήγορα η μπιφτεκα αμέσως από τόσο κόσμο; Αλλά ακόμα δεν βγαίνει άκρη. Έχουμε δει ως τώρα ήδη τέσσερα άτομα (Φώτης, Νεαρος, Τσεμ και Τριξ) να προσεγγίζουν την κορυφή και μετά να χάνονται. Είτε παίζουν με στρατηγική και αλλάζουν από εδώ και από εκεί για να προκαλέσουν σύγχυση είτε οι πολίτες από μόνοι τους γυρνάνε την μπιφτεκα συνέχεια και τα έχουν κάνει μαντάρα.

Επιμένω στον Poirot προσωπικά γιατί κάτι δεν με κολλάει καλά στη συμπεριφορά του στο παιχνίδι ως τώρα. Αφήνω και ένα μικρό ενδεχόμενο για κάποια σχέση Poirot-Joji (ίσως και Τσεμ).
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Με την λογική αυτή ο Poirot μπορεί να βρήκε μια άκυρη δικαιολογία για να βγάλει έναν πολίτη εκτός παιχνιδιού, όπως το πρωί έκανε με την Beatrix.
Άρα υποψιάζεσαι πως ο Πουαρό είναι με τη μαφία και προσπαθεί να πετάξει έξω τους πολίτες; Και δηλώνεις πως η Μπέατριξ είναι πολίτης;

Μου φαίνεται ή βλέπω υπερβολική σιγουριά στα λεγόμενά σου;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,945 μηνύματα.

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,929 μηνύματα.

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
@Ουριήλ τώρα που η τσεμ έδωσε σημείο ζωής, πως να το κάνουμε, αξίζει ακόμη να αλλάξουμε ψήφο σε Queen; Άμα κανείς άλλος δεν ακολουθήσει την λογική του ανενεργού που λέμε, ίσως να μην κάνει διαφορά. Ήδη η μπέατριξ άλλαξε γνώμη ψηφίζοντας τον γιάννη
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,484 μηνύματα.
Άρα υποψιάζεσαι πως ο Πουαρό είναι με τη μαφία και προσπαθεί να πετάξει έξω τους πολίτες; Και δηλώνεις πως η Μπέατριξ είναι πολίτης;

Μου φαίνεται ή βλέπω υπερβολική σιγουριά στα λεγόμενά σου;

Σίγουρος δεν είμαι για κανένα καθώς είμαστε στην πρώτη ημέρα του παιχνιδιού, έκανα μια λογική υπόθεση όμως. Κάθε μαφιόζος θα προσπαθήσει να πετάξει τους πολίτες εκτός βρίσκοντας κάποια πατήματα, νομίζω ότι είναι λογικό αυτό δεν λέω κάτι παράλογο.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Εφόσον ψήφισε η Κεμ δεν είναι σωστό να την ψηφίσω. Αν και δεν αλλάζει το αποτέλεσμα θα ψηφίσω και γω τον Poirot για τον λόγο που είπα πριν πάρα πολλές ώρες. Ελπίζω να μην κατηγορηθώ πάλι για συνεργασία με τον Γιάννη, μίλησα για τον Πουαρό πριν τον ψηφίσει αυτός.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,664 μηνύματα.
Ωστόσο σίγουρα αυτή η ξαφνική αλλαγή είναι ύποπτη. Να γυρίσει έτσι γρήγορα η μπιφτεκα αμέσως από τόσο κόσμο; Αλλά ακόμα δεν βγαίνει άκρη. Έχουμε δει ως τώρα ήδη τέσσερα άτομα (Φώτης, Νεαρος, Τσεμ και Τριξ) να προσεγγίζουν την κορυφή και μετά να χάνονται. Είτε παίζουν με στρατηγική και αλλάζουν από εδώ και από εκεί για να προκαλέσουν σύγχυση είτε οι πολίτες από μόνοι τους γυρνάνε την μπιφτεκα συνέχεια και τα έχουν κάνει μαντάρα.
Εγώ αυτό που παρατήρησα είναι να μειώνονται οι ψήφοι κυρίως της Τριξ κι λιγότερο σημαντικά του νεαρού. Να θυμίσω ότι η πρώτη είχε 5(!) κι τώρα έχει μόνο 2.
Η 2η και 3η ψήφος (δηλαδη του Ουριήλ και του juanium) στην Chem ήταν πολύ ξαφνικες κι έπεσαν με διάφορα 5 λεπτών. Για τον Φώτη, έχει μια βάση η λογική του Poirot, σύμφωνα με το όπως γνωρίζουμε τον Φώτη.
Επιμένω στον Poirot προσωπικά γιατί κάτι δεν με κολλάει καλά στη συμπεριφορά του στο παιχνίδι ως τώρα. Αφήνω και ένα μικρό ενδεχόμενο για κάποια σχέση Poirot-Joji (ίσως και Τσεμ).
Αναφέρεσαι στο ότι τον περίμενες περισσότερο ενεργό όπως έγραψες σε ένα προηγούμενο ποστ;
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,639 μηνύματα.
Σίγουρος δεν είμαι για κανένα καθώς είμαστε στην πρώτη ημέρα του παιχνιδιού, έκανα μια λογική υπόθεση όμως. Κάθε μαφιόζος θα προσπαθήσει να πετάξει τους πολίτες εκτός βρίσκοντας κάποια πατήματα, νομίζω ότι είναι λογικό αυτό δεν λέω κάτι παράλογο.
Κοιτα Φώτη, σήμερα βρίσκουμε όλοι πατήματα για όλους. Εκ των πραγμάτων, δεν έχουμε αποδείξεις. Λογικές υποθέσεις κάνω κι εγώ, όπως κι εσυ. Ελπίζω να μην έχεις εστιάσει σε εμένα μόνο και μόνο επειδή σε ψήφισα. Δεν είμαστε στη Eurovision να ανταλλάσσουμε δωδεκαριά, παιχνίδι παίζουμε.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,659 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 27/8
  1. American Economist --> BeatrixKiddo
  2. BeatrixKiddo --> giannhs2001
  3. Chem2000 --> giannhs2001
  4. giannhs2001 --> Poirot
  5. Hased Babis --> Micro
  6. Joji --> BeatrixKiddo
  7. juanium --> Chem2000
  8. Kate1914 --> American Economist
  9. Memetchi --> American Economist
  10. Micro --> Ουριήλ
  11. nearos --> American Economist
  12. Pak --> Poirot
  13. Poirot --> American Economist
  14. Queenara --> nearos
  15. rafaela11--> ultraviolence
  16. Reader --> Memetchi
  17. ultraviolence --> Queenara
  18. Ουριήλ--> Chem2000

Ψήφοι
4 American Economist
2 BeatrixKiddo
2 Chem2000
2 giannhs2001
2 Poirot
1 Memetchi
1 Micro
1 nearos
1 Queenara
1 ultraviolence
1 Ουριήλ

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,345 μηνύματα.
Σίγουρος δεν είμαι για κανένα καθώς είμαστε στην πρώτη ημέρα του παιχνιδιού, έκανα μια λογική υπόθεση όμως. Κάθε μαφιόζος θα προσπαθήσει να πετάξει τους πολίτες εκτός βρίσκοντας κάποια πατήματα, νομίζω ότι είναι λογικό αυτό δεν λέω κάτι παράλογο.
Φυσικά, απλώς για να υποστηρίξεις τη θέση σου είπες έμμεσα ότι η Μπέατριξ είναι πολίτης.
Διαφορετικά αυτό που λες δεν μπορεί να στέκει.

Εγώ βλέπω ότι ή εσύ είσαι μαφιόζος, ή ο Πουαρό, ή είστε και οι δύο πολίτες και απλώς έτυχε να κατηγορείτε ο ένας τον άλλον.

Σε αυτό το συμπέρασμα καταλήγω.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,945 μηνύματα.
Κάτι δεν μου κάθεται καλά στον Poirot πάντως, για να πω την αλήθεια.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Θα το πω γιατί αν δεν το πω θα σκάσω....βάλτε λίγο πιο όμορφα χρώματα στις ψηφοφορίες δεν μπορώ με τα μουντά αυτά :laugh:
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Η 2η και 3η ψήφος (δηλαδη του Ουριήλ και του juanium) στην Chem ήταν πολύ ξαφνικες κι έπεσαν με διάφορα 5 λεπτών.
Σε περίπτωση που υποννοείς ότι ο ρόλος μου επιτρέπει επικοινωνία με τον Ουριήλ εκτός του φόρουμ να σου πω και εγώ την οπτική μου γωνία. Έχω το φόρουμ όλη την ώρα ανοικτό στο PC και ας μην σχολιάζω τα πάντα. Ψήφισα την τσεμ τόσο γρήγορα σε σχέση με τον Ουριήλ επειδή η ιδέα αυτή μου τράβηξε το ενδιαφέρον και κατά την δικιά μου άποψη είναι η πιο λογική πορεία που μπορώ να ακολουθήσω. Τώρα που ήρθε η τσεμ, ακόμη σκέφτομαι
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Αναφέρεσαι στο ότι τον περίμενες περισσότερο ενεργό όπως έγραψες σε ένα προηγούμενο ποστ;
Γενικά ακόμα και ο τρόπος γραφής του δεν είναι όπως θα το περίμενα. Αντιθέτως είναι σαν να στήνει στρατηγική μεν αλλά όχι υπέρ των πολιτών και αυτή η ιδέα με έχει κολλήσει.
 

Ουριήλ

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ουριήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ρουμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,411 μηνύματα.
@Ουριήλ τώρα που η τσεμ έδωσε σημείο ζωής, πως να το κάνουμε, αξίζει ακόμη να αλλάξουμε ψήφο σε Queen; Άμα κανείς άλλος δεν ακολουθήσει την λογική του ανενεργού που λέμε, ίσως να μην κάνει διαφορά. Ήδη η μπέατριξ άλλαξε γνώμη ψηφίζοντας τον γιάννη
Εφόσον απάντησε δεν είναι τίποτα σίγουρο. Η Queen δεν έχει απαντήσει αρκετά για να κινήσει υποψίες.

Θα το αφήσω στη τύχη κι από αύριο βλέπουμε
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Ρε Φώτη @American Economist εξήγησε μου γιατί με ψήφισες ενώ με θεωρείς πολίτη;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Η 2η και 3η ψήφος (δηλαδη του Ουριήλ και του juanium) στην Chem ήταν πολύ ξαφνικες κι έπεσαν με διάφορα 5 λεπτών. Για τον Φώτη, έχει μια βάση η λογική του Poirot, σύμφωνα με το όπως γνωρίζουμε τον Φώτη.
Αν ήταν μαφιόζος όντως (ή άτομο γενικά εντός των κανόνων) θα τον συνέφερε να μπει σε (να το θέσω κομψά) περίεργες συμπεριφορές όπως το να ψηφίζει εκδικητικά ή να φέρνει προσωπικά άλλων θεμάτων εδώ;
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,664 μηνύματα.
Αν ήταν μαφιόζος όντως (ή άτομο γενικά εντός των κανόνων) θα τον συνέφερε να μπει σε (να το θέσω κομψά) περίεργες συμπεριφορές όπως το να ψηφίζει εκδικητικά ή να φέρνει προσωπικά άλλων θεμάτων εδώ;
Δεν αναφερομουν στο περιστατικό με τον Memetchi. Αλλά για την απορία που έθεσε περί δολοφονίας. Το έχω ξαναδεί προσωπικά να γίνεται από μαφιες. Να το παίζουν χαμενοι/τρολ.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top