Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Αχ τώρα έχει μόνο ο Φώτης 4 ψήφους, δε μου αρέσει αυτό. Ψηφίζω την Chem2000, επειδή είναι η μόνη που δεν έχει ψηφίσει. Πιστεύω ότι είναι πολίτης, αλλά καλύτερα να χάσουμε έναν αθώο που δε συμμετέχει παρά έναν ενεργό αθώο.
 

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,660 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 26/8
  1. American Economist --> BeatrixKiddo
  2. BeatrixKiddo --> Chem2000
  3. Chem2000
  4. giannhs2001 --> Poirot
  5. Hased Babis --> Micro
  6. Joji --> BeatrixKiddo
  7. juanium --> Chem2000
  8. Kate1914 --> BeatrixKiddo
  9. Memetchi --> American Economist
  10. Micro --> Ουριήλ
  11. nearos --> American Economist
  12. Pak --> Chem2000
  13. Poirot --> American Economist
  14. Queenara --> nearos
  15. rafaela11--> ultraviolence
  16. Reader --> Memetchi
  17. ultraviolence --> Queenara
  18. Ουριήλ--> Chem2000

Ψήφοι
4 Chem2000
3 American Economist
3 BeatrixKiddo
1 Memetchi
1 Micro
1 nearos
1 Poirot
1 Queenara
1 ultraviolence
1 Ουριήλ

Η χώρα των φαντασμάτων
---

Οριστικές αποχωρήσεις
---

Απουσίες
---

Λοιπές ενέργειες παικτών
---
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Ποιο ξαφνικό κύμα;
Είναι 7:08 σε 52 λεπτά κλείνει και δεν έχει ψηφίσει καν. Να μπει να ψηφίσει να πει την άποψη της.
Μέσα σε λιγότερο από 5 λεπτά από 1 ψήφο πήγε στις 3 και πέσατε εσύ κι ο νεαρος λόγω των αλλαγών. Δεν είναι ξαφνικό αυτό;

Στο ότι δεν έχει πει κάτι ναι, δε μπορώ να διαφωνήσω εδώ είμαστε και το βλέπουμε. Της έκανα και @ για να μας πει κάτι αλλά τίποτα ακόμη..
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.
Καλά εμένα μου φαίνεται πολύ κουλό όλο αυτό που λέτε. Δεν θελουμε να μας ξεπεράσουν οι μαφιόζοι σε αριθμό.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Η στροφή προς την Τσεμ στην πνοή του χρόνου όντως λέει πολλά. Βλέπουμε.
 

juanium

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Χολαργός (Αττική). Έχει γράψει 278 μηνύματα.
Καλά εμένα μου φαίνεται πολύ κουλό όλο αυτό που λέτε. Δεν θελουμε να μας ξεπεράσουν οι μαφιόζοι σε αριθμό.
Εγώ δεν καταλαβαίνω αυτό που λες. Κάποιος πρέπει να βγει. Εσυ τι προτείνεις λοιπόν για να μην μας ξεπεράσουν σε αριθμό οι μαφιόζοι;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Όχι πως δεν υπάρχει πιθανότητα να έχει ρόλο εντός της μαφίας ή κάτι αλλά έχει εδώ και κανένα δίωρο που λέω για τους ανενεργούς και δεν ενδιαφέρθηκε κανένας. Και μέσα σε δέκα λεπτά όλοι θυμήθηκαν την Τσεμ; Χμμμ.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.
Η στροφή προς την Τσεμ στην πνοή του χρόνου όντως λέει πολλά. Βλέπουμε.
Καλά θα μπορούσε να είναι και επειδή έχει φτάσει 8 σχεδόν και έχει στείλει ένα μήνυμα αλλά εξακολουθώ να μην καταλαβαίνω γιατί να μην ψηφίσουν κάποιον που έχουν πιο βάσιμο λόγο να τον θεωρούν μαφιόζο και να ψηφίσουν κάποιον που τυχαίνει να είναι ανενεργός για τον ΧΥ λόγο.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Όχι πως δεν υπάρχει πιθανότητα να έχει ρόλο εντός της μαφίας ή κάτι αλλά έχει εδώ και κανένα δίωρο που λέω για τους ανενεργούς και δεν ενδιαφέρθηκε κανένας. Και μέσα σε δέκα λεπτά όλοι θυμήθηκαν την Τσεμ; Χμμμ.
Το λογικό ειπώθηκε. Να φύγει ένα παιδί που αφιέρωνει χρόνο και ας είναι ότι θέλει να είναι; Η να διώξουμε ένα άτομο που δεν έχει ενδιαφέρον να συμμετέχει;

Θέλουμε να έχει ενδιαφέρον το παιχνίδι η όχι;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.
Το λογικό ειπώθηκε. Να φύγει ένα παιδί που αφιέρωνει χρόνο και ας είναι ότι θέλει να είναι; Η να διώξουμε ένα άτομο που δεν έχει ενδιαφέρον να συμμετέχει;

Θέλουμε να έχει ενδιαφέρον το παιχνίδι η όχι;
Προσωπικά, εμένα με καίει να κερδίσει η ομάδα μου.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,507 μηνύματα.
Όχι πως δεν υπάρχει πιθανότητα να έχει ρόλο εντός της μαφίας ή κάτι αλλά έχει εδώ και κανένα δίωρο που λέω για τους ανενεργούς και δεν ενδιαφέρθηκε κανένας. Και μέσα σε δέκα λεπτά όλοι θυμήθηκαν την Τσεμ; Χμμμ.

Δυστυχώς αρκετοί χρήστες είναι ανενεργοί όμως δεν ξέρουμε αν ανήκουν στην μαφία ή απλά έχουν άλλες υποχρεώσεις. Βέβαια και πάλι δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι για κανέναν, θεωρώ όμως ότι όσοι είμαστε πολίτες είμαστε και ενεργοί.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Το λογικό ειπώθηκε. Να φύγει ένα παιδί που αφιέρωνει χρόνο και ας είναι ότι θέλει να είναι; Η να διώξουμε ένα άτομο που δεν έχει ενδιαφέρον να συμμετέχει;

Θέλουμε να έχει ενδιαφέρον το παιχνίδι η όχι;
Υπάρχουν δύο άτομα που δεν ξέρουμε τι παίζει μαζί τους και τα οποία ανέφερα πολύ πριν αλλά δεν ασχολήθηκε κανείς. Μυστήριο λίγο.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,647 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως κι εγώ πιστεύω ότι βασικός σκοπός του παιχνιδιού δεν είναι να το κρατήσουμε ενδιαφέρον, αλλά να φύγουν οι Μαφιόζοι. Τι να το κάνουμε το ενδιαφέρον παιχνίδι αν σε 3 μέρες έχουν γίνει πλειοψηφία;
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Να φύγει ένα παιδί που αφιέρωνει χρόνο και ας είναι ότι θέλει να είναι;
Να ξεκαθαρίσω πως διαφωνώ με αυτό και την ψήφισα για τον λόγο που ανέφερα παραπάνω.


Υπάρχουν δύο άτομα που δεν ξέρουμε τι παίζει μαζί τους και τα οποία ανέφερα πολύ πριν αλλά δεν ασχολήθηκε κανείς. Μυστήριο λίγο.
Ποια;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.
Απο τον Φώτη δεν έχω διακρίνει σημάδια που να δείχνουν ότι είναι ύποπτος να είναι ο μαφιόζος.

Αλλά σχετικά με τον Νεαρό και την Μπεατρίξ όντως έχω τις αμφιβολίες μου.

Μέχρι στιγμής έχω κάποια άτομα στο μυαλό μου αλλά είναι αρκετά νωρίς για να βγάλω συμπέρασμα.

Θα ήθελα μόνο να ακούσω την γνώμη των - που έβαλα δίπλα στα ονόματα .

Μέχρι στιγμής

American Economist 60%
BeatrixKiddo 60%
Chem2000 -
giannhs2001 60%
Hased Babis -
Joji (60%)
juanium -
Kate1914 (60%)
Memetchi -
Micro 70%
nearos 70%
Pak 70%
Poirot 70%
Queenara -
rafaela11 -
Reader 40%
ultraviolence 70%

Είναι η πρώτη ημέρα κιόλας και περιμένω την αυριανή για να είμαι πιο σίγουρος
Για κάποιο λόγο μου φαίνεται πως με την παράθεση των ποσοστών που έκανες ότι εσύ είσαι αθώος. Δε νομίζω πως ένας μαφιόζος θα καθόταν να το κάνει. Πότε δεν ξέρουμε βέβαια.

Λοιπόν, επειδή για αυτόν τον γύρο η Μπέατριξ δε μου φαίνεται πλέον τόσο ύποπτη (διατηρώ ωστόσο ακόμη τις επιφυλάξεις μου) και με βάση όσα ειπώθηκαν γενικά για τον Φώτη, και για τις αντιδράσεις αλλά και για αυτό με τους κανόνες, που μου έκανε λίγο σαν ανυπομονησία πότε οι μαφιόζοι θα σκοτώσουν, αποφασίζω τελικά πως θα αλλάξω την ψήφο μου στον American Economist.

Την Chem εφόσον δεν την έχω ακούσει δε το θεωρώ συνετό να την ψηφίσω. Καταλαβαίνω τα επιχειρήματα και των δύο πλευρών, αλλά δεν έχω ταυτιστεί ακόμη με καμία από τις δύο απόψεις.
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,291 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top