Palermo #48 ~ We are back!

Ποιος επιθυμείτε να αποχωρήσει; (26/8)
Multiple votes are allowed. Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια. Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 22)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,506 μηνύματα.
Άστην την πρώτη μέρα, τα ίδια σου είπε και αυτός, δεν μπορούσες να ξέρεις.
Αλλά ζήτα μια συγγνώμη, πες κάτι έστω. Αφού ξέρεις ότι έπαιξες λάθος, γιατί επιμένεις; Δεν είναι προς τιμήν σου αυτό. Πιο τίμιο είναι να πεις έκανα λάθος, τι να κάνουμε συμβαίνουν και αυτά και τέλος.
Δηλαδή έκανα που έκανα τα παλαβά μου εγώ, είχε και εσένα η μαφία... Ε μετά τι να κάνει η έρμη, θέμα χρόνου ήταν να χάσουμε.

Μα δεν ανέφερα κάπου ότι είμαι σωστός, ίσα ίσα είπα από την αρχή ότι πήγα ενάντια στον ρόλο μου. Βέβαια ξαναλέω δεν ήξερα ότι ο Poirot ήταν μαφία, απλά τον ψήφισα μαζικά καθώς ήταν εκείνος που με στοχοποίησε από την αρχή και κινδύνευσα να φύγω από την πρώτη ημέρα. Όσο αφορά την Chem επίσης δεν ήξερα ότι ήταν μαφία καθώς, ίσα ίσα μου φάνηκε περίεργο να ήταν μαφία ενώ δεν έπαιζε καν. Το μόνο που έκανα ενάντια στην μαφία ήταν η χθεσινή κάρτα με την οποία αποκάλυψα τον ρόλο του Memetchi καθώς και η σημερινή ψήφος μου στον Ultra.
 

American Economist

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 30,506 μηνύματα.

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Κακοήθειες! Εγώ; Gaslight? :angelnot:
Αλήθεια σου λέω, όταν μετά από όλο το σεντόνι που είχα γράψει το οποίο ξεκινούσε με "μην τολμήσει κανένας να ρίξει νεκροφάνεια στον ultraviolence", είδα τον micro να ρίχνει την κάρτα, δεν μπορούσα να αναιρέσω την πιθανότητα να είναι πολίτης και να τον είχες πείσει ότι είσαι αθώος με τα μηνύματά σου.
Εδώ κόντευα να πιστέψω εγώ πως ανήκω στη μαφία τόσες φορές που με κατηγόρησες.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Αυτό που μάλλον δεν καταλαβαίνει ο Φώτης είναι το εξής:

Δε θα μας απασχολουσε τοσο το αν δε μπορούσες να μας βρεις, να μας στείλεις σήμα κτλ στην περίπτωση που έπαιζες υπέρ μας. Ακόμα και η Κέιτ που έπαιξε πολύ κακα, έφαγε τις κατάρες της (που λέει ο λόγος) όταν έπρεπε και πήγαμε παρακάτω. Προσπάθησε τουλάχιστον.
Εσύ έρχεσαι και μας λες "πόρνη; Δε μου αρέσει. Πουτσα μου. Δεν πάει να κερδίζουμε μαζί; Εγώ θα σας σαμποταρω για να κερδίσουν οι πολίτες.
Άμα δε μπορούμε να παίξουμε ένα παιχνίδι και να σεβαστούμε το συμπαίκτη μας (θα μιλήσω για εμένα τώρα) που δίνει ψυχή και σώμα για να σώσει τα ασυμμαζευτα, ε τότε να μην παίξουμε καλύτερα γιατί μάλλον δεν έχουμε την ωριμότητα για να παίξουμε ένα παιχνίδι.
 

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 14,667 μηνύματα.
Αλήθεια σου λέω, όταν μετά από όλο το σεντόνι που είχα γράψει το οποίο ξεκινούσε με "μην τολμήσει κανένας να ρίξει νεκροφάνεια στον ultraviolence", είδα τον micro να ρίχνει την κάρτα, δεν μπορούσα να αναιρέσω την πιθανότητα να είναι πολίτης και να τον είχες πείσει ότι είσαι αθώος με τα μηνύματά σου.
Εδώ κόντευα να πιστέψω εγώ πως ανήκω στη μαφία τόσες φορές που με κατηγόρησες.
Παιδιά για ο,τι ψυχολογικά σας προκάλεσα θα ζητήσω συνεργασία με ψυχολόγο όπου με τον κωδικό "οουλτραμεεριξεσταχαπια15" θα έχετε -15% σε κάθε συνεδρία!
 

Kate1914

Περιβόητο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 4,349 μηνύματα.
Λυστε μου τώρα τις απορίες που είχα

@Kate1914 είναι αυτό το μήνυμα μου εξέλαβες ως σινιάλο ή έδρασες αυτόβουλα;

@Μαφια τελικά, καταλάβατε ποτέ τον Φώτη; Στην αρχή τον είχα για πόρνη, μετά με λόγια ραφαελας τον σκεφτόμουν για φανερό, την Παρασκευή ξαναγύρισα στη θεωρία της ξενερωμένης πόρνης.
Και μετά έριξε την τυμβω και χάθηκαν όλα.

Επίσης:
@giannhs2001 εδώ με το "κλαρί" ξεκίνησα να πιστεύω ότι είσαι η πόρνη και γαμηθηκε όλος ο συλλογισμός μου.
Α όχι, το είδα το ποστ. Τελείως αυτόβουλα έδρασα, είχα υποπτευθεί ποιοι είναι οι πολίτες και πήγα να τους βγάλω εξαρχής.
Άστα να πάνε Ηλία, το φυσάω και δε κρυώνει.

@ultraviolence επειδή σου είπα ότι θα σου εξηγήσω ένα άλλο σχέδιο που είχα στον νου μου. Όταν έπαιξα την κάρτα μου στην Κουινάρα, είχα σκοπό να την παίξω σε εσένα, ώστε να πουν "να ορίστε, τον έβγαλε η ΔΑ, είναι τελείως αθώος". Το ζήτημα ήταν ότι δεν ήξερα αν είσαι μαφιόζος 100%, και τον Μίκρο αν και το ήξερα λόγω του χρησμού δεν ήξερα αν έπρεπε να του μιλήσω.
Ήθελα δηλαδή να σε βγάλω και μετά να σε επιστρέψουν. Αν ήξερα ότι είχατε κάρτα και μπορούσες να γυρίσεις ενώ παράλληλα έστρεφα όλες τις υποψίες πάνω μου, θα ήταν κέρδος. Αλλά δεν ήξερα, και έτσι προτίμησα να παίξω την κάρτα μου στην Κουινάρα εντελώς τυχαία, ήταν το πρώτο όνομα που είδα να συζητάνε η Πακ με τον Γιάννη τότε. Και έπειτα δε μίλησα καθόλου για να φανώ ακόμη πιο ένοχη και να μην σκεφτούν εσάς.

Τώρα αν θυμηθώ και άλλες κινήσεις μου που ήταν περίεργες (είναι αρκετές πάντως αυτή είναι η αλήθεια 😂) θα σας πω.
Έρμη η μαφία;
Η συγκεκριμένη μαφία;
Εμείς τι να πούμε που φάγαμε το gaslight της χρονιάς μας από τον Ultra;
Κοίτα Reader μου, σε εκτιμώ πολύ αλλά ναι, έρμη τη θεωρώ. Ήμουν ο ΔΑ, και αν και πολίτης η καρδιά μου ήταν ανέκαθεν ταγμένη στο σκοτάδι. Δεν μπορώ να κάνω διαφορετικά, καταλαβαίνεις. Άλλο που έπαιξα χάλια.
(Μόνο gaslighting; Μέχρι και εγώ έσκασα έως να τον πάρω πρέφα).

Εν τω μεταξύ ήταν σίγουρο ότι δε θα τα πάω καλά και θα κάνω μαντάρα με αυτόν τον ρόλο να σας πω την αλήθεια. Σε κάθε παιχνίδι όταν πετυχαίνω κακό ρόλο πάντα σαλάτα τα κάνω 😂😂. Αν και τον λάτρεψα, μακάρι να ξαναήμουν ΔΑ. Αυτόν ήθελα εξαρχής.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,645 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ ήταν σίγουρο ότι δε θα τα πάω καλά και θα κάνω μαντάρα με αυτόν τον ρόλο να σας πω την αλήθεια. Σε κάθε παιχνίδι όταν πετυχαίνω κακό ρόλο πάντα σαλάτα τα κάνω 😂😂. Αν και τον λάτρεψα, μακάρι να ξαναήμουν ΔΑ. Αυτόν ήθελα εξαρχής.
Εντάξει, μην το λες. Είχες από τους πιο δύσκολους ρόλους, οπότε να είσαι επιεικής με τον εαυτό σου. Εκτιμητέες είναι σε κάθε περίπτωση οι φιλότιμες προσπάθειές σου, για καλό ήταν, ασχέτως του τελικού αποτελέσματος.
 

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Παιδιά για ο,τι ψυχολογικά σας προκάλεσα θα ζητήσω συνεργασία με ψυχολόγο όπου με τον κωδικό "οουλτραμεεριξεσταχαπια15" θα έχετε -15% σε κάθε συνεδρία!
Απαιτώ δωρεάν συνεδρίες με ψυχολόγο και ζητάω χρηματική αποζημίωση για ψυχική οδύνη. Επειδή εκτός από τη χειραγώγηση είχα να αντιμετωπίσω και τις σπόντες που μου πετούσες, το ακριβές ποσό θα είναι τόσο μεγάλο που θα μπορώ να χτίσω καινούργιο Παλέρμο από την αρχή.
Αλλά μην ανησυχείς, έχεις δικηγόρο, τον @Poirot !
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,645 μηνύματα.
A επίσης @Kate1914 μπράβο που έπιασες το σινιάλο που σου έδωσα :P Ήταν τόσο ήπιο που λέω θα το καταλάβει τώρα; Αλλά το κατάλαβες.
Απαιτώ δωρεάν συνεδρίες με ψυχολόγο και ζητάω χρηματική αποζημίωση για ψυχική οδύνη. Επειδή εκτός από τη χειραγώγηση είχα να αντιμετωπίσω και τις σπόντες που μου πετούσες, το ακριβές ποσό θα είναι τόσο μεγάλο που θα μπορώ να χτίσω καινούργιο Παλέρμο από την αρχή.
Αλλά μην ανησυχείς, έχεις δικηγόρο, τον @Poirot !
Να ξέρεις όμως σε εμάς μιλούσε με τα καλύτερα λόγια για εσένα, μείωσε λίγο την αποζημίωση που θα ζητήσεις!
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 20,323 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ @Micro και εσένα από ένστικτο ελάχιστα σε υποπτευόμουν (αν και πότε υποπτευόμουν εσένα και πότε τον νεαρό).

Αλλά ρε μλκ, ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΆ;;; :lol:

Χρησιμοποιώ την Καρτα νεκροφανειας στον @ultraviolence . Πιστευω ηταν πολιτης , και ηταν το μονο μελος που μας βοηθησε να κατευθυνθουμε με εναν λογικο συλλογισμο στους μαφιοζους .

Ελπιζω να πραττω σωστα και να μην μας κοροιδεψες ολους , γενικα στο φορουμ δειχνεις αρκετα συναισθηματικο παιδι και σε εμπιστευομαι . Δεν θελω να φαει τυμβω γιατι αν ειναι πραγματι πολιτης , επαιξε για ολους μας μιας και δεν ειμαστε ιδιαιτερα ενεργοι

Το έγραψες πραγματι αλλα δεν ηξερα αν επρεπε να σε εμπιστευθω . Τα επιχειρηματα του ουλτρα ηταν πολυ πειστικα , πραγματικα αισθανθηκα οτι θα καναμε τεραστιο λαθος και θα ηταν αδικο αν μετα απο τοση προσπαθεια που ειχε καταβαλει να επαιρνε τυμβω και εβγαινε οριστικα εκτος παιχνιδιου ενω ηταν πολιτης .
Ειλικρινα εχω σοκαριστει . Δεν περιμενα σε καμια περιπτωση να καταφερει να μας κοροιδεψει με τετοια μαεστρεια . Ειδικα το συγκεκριμενο μελος που δεν εχει διαπληκτιστει ποτε στο φορουμ και εχει εναν καλο λογο για ολους , δεν πιστευα οτι θα μπορουσε να λεει τετοια ψεματα χωρις τυψεις .
Πιστευω οτι η τελικη εκβαση με την καρτα τυμβω στον μεμε εν τελει βοηθησε περισσοτερο , δεν θεωρω οτι χασαμε κατι οι πολιτες , αντιθετως ξεκαθαρισε το τοπιο πολυ . Ωστοσο εχω πραγματικα απογοητευτει με τον εαυτο μου που τον πιστεψα . Να ναι καλα το παλερμο που εδειξε οτι δεν ειμαι τοσο εξυπνος οσο πιστευα , για αυτο μαλλον χρωσταω και τοσα μαθηματα :popeanim:
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 1,957 μηνύματα.

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο Poirot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 3,645 μηνύματα.
Παιδιά εγώ με τα μηνύματα του ουλτρα γελούσα κάθε φορά. Εσείς μπορεί να παθαίνατε πονοκέφαλο, αλλά ειλικρινά εγώ τα απολάμβανα.

Καλά, σήμερα που πήγατε να υποπτευθείτε μέχρι και τη Joji. Ικανοί ήσασταν να αποσύρατε τις ψήφους από τον ουλτρα και να ξαναψηφίζατε την ήδη πεθαμένη (μα ποιος τη σκότωσε!) Joji...
 

Micro

Συντονιστής

Ο Micro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άνεργος/η. Έχει γράψει 3,921 μηνύματα.
Αλλά μην ανησυχείς, έχεις δικηγόρο, τον @Poirot !
Σώθηκε !!
Εν τω μεταξύ @Micro και εσένα από ένστικτο ελάχιστα σε υποπτευόμουν (αν και πότε υποπτευόμουν εσένα και πότε τον νεαρό).

Αλλά ρε μλκ, ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΆ;;; :lol:
ηξερα οτι ηδη εχουμε χασει σε αυτη την φαση οποτε λεω ας τρολαρω λιγο εσας και ας δημιουργησω ενοχες στον ουλτρα :devil:
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Ιωάννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 7,946 μηνύματα.

Reader

Δραστήριο μέλος

Η Reader αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 626 μηνύματα.
Να ξέρεις όμως σε εμάς μιλούσε με τα καλύτερα λόγια για εσένα, μείωσε λίγο την αποζημίωση που θα ζητήσεις!
Σιγά που σας μιλούσε για μένα και μάλιστα με τα καλύτερα λόγια.
Αμφιβάλλω αν σας μιλούσε και καθόλου, αφού όλη μέρα έτρεχε να μας τρελάνει όλους με τα τρομακτικά πειστικά μηνύματά του προκειμένου να ξεραίνεστε μετά εσείς στο γέλιο στο αρχηγείο σας.
Φαντάζομαι μόνο πόσο το διασκεδάζατε.
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 11,280 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top