Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Χαίρομαι με τη χαρά σου και δε πάω να στο χαλάσω, αλλά κάπου σε έχασα. :P

ο DumeNuke βγήκε Αντίπαλος Μαφιόζος, που σημαίνει ότι ναι μεν είναι κακός σε δεύτερο χρόνο στο παιχνίδι, αλλά δεν συνεργάζεται με τη μαφία γιατί θέλει να την βγάλει εκτός παιχνιδιού. Επομένως, αυτό που είναι boldαρισμένο, δεν ισχύει. Ή δεν έχω καταλάβει τι λες. Αυτό που θέλω να πω δηλαδή, είναι πως ο ΑΜ δεν συνεννοείται με την μαφία για το ποιον κατηγορεί ή αθωώνει. Προσπαθεί να τους καταλάβει και να τους θέσει εκτός παιχνιδιού.
Πολύ ωραία. Καταλαβαίνω.

Απλά δεν έπιασα τα ΑΜ και τα ΠΑ κτλ. Θα τα έβλεπα αναλυτικά αύριο για να κάνω τις συνδέσεις. Όπως και να 'χει πάλι χαρούμενοι είμαστε! Δε χάλασες τίποτα :P

Και ναι, είμαι διπλά χαρούμενη! Έπεσα μέσα και για Fast και για Dume και για Methexys (ίσως; ) ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ!

Τελικά η χθεσινή τακτική έπιασε τόπο. Ελπίζω να μη τελειώσει η χαρά μου με μια ωραιότατη δολοφονία! :look:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Τι να πω...δεν ξέρω! Εγώ βγαίνω από λάπτοπ, θα παρακολουθώ όμως αραιά και πού από κινητό. Καλό βράδυ Παλέρμο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Το κεφάλι μου έχει γίνει καζάνι με όλα αυτά. Δεν μπορώ να σκεφτώ καθαρά προς το παρόν. Το μόνο που θέλω να επισημάνω στην Έρις και σε όλους είναι οτι ο ΑΜ παίζει με τους πολίτες προσωρινά μέχρι να φύγουν όλοι οι μαφιόζοι και μετά ξεπαστρεύει τους πολίτες και αν το καταφέρει κερδίζει μόνος του. Αυτό σημαίνει οτι αρχικά ο ΑΜ είναι χρήσιμος στους πολίτες γιατί ξέρει έναν μαφιόζο αλλά στην πορεία μπορεί να γίνει επικίνδυνος.

Θα ήθελα ο Ντιουμ αφού ήξερε πως θα φύγει και θα παιχτεί τυμβωρυχία πάνω του να μας έδινε πιο πολλά στοιχεία από αυτά που έχει παρατηρήσει ξέροντας σίγουρα ένα μαφιόζο αλλά τώρα πάει.

Επίσης καλή μου και χρυσή μου Μέθεξυς, έτρεξες να παίξεις την τυμβωρυχία αφού αύριο θα φύγεις μη σου μείνει στο χέρι ε; :whistle:

Φυσικά θα ήθελα να ακούσω και τον Ικαρίονα (μην ξεχνιόμαστε) που ήξερε οτι ο Ντιουμ ήταν στάνταρ μαφιόζος ή ΔΑ. Για να σε δούμε τώρα... Γι' αυτό λέω, μην κλειδώνετε στο κεφάλι σας ρόλους και κάντε περαιτέρω και συνεχή έρευνα....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Παιδιά καλησπέρα και από εμένα. Βλέπω έντεκα σελίδες και με πιανει πανικός, τι εχω χασειιι, να δω πως θα τα μαζέψω. Σήμερα γύρισα απο την άσκηση στο βουνό και Επειδή είμαι πάρα πολυ κουρασμένη θα καθίσω να τα διαβάσω ολα αύριο και θα βάλω τα δυνατά μου να σχολιάσω τα πάντα Αλλά είναι πολύ δύσκολο λογω προγράμματος εδω στο ποσειδι και του γεγονότος ότι Είμαι απο κινητό. Παρακαλώ δείξτε κατανόηση για τα τυχόν λαθη που κάνω. Οσοι με ξέρετε πως παίζω, ξέρετε ότι θα επανέλθω με τεράστιο σεντονι και σχολιασμό! Από αύριο θα έχω να αφιερωσω περισσότερο χρόνο. Ελπίζω να ζω μέχρι να επανέλθω Αύριο. Καληνύχτα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
΄Εγινε λιγάκι χαμούλης απόψε ε;
Θα είμαι ειλικρινής, τον Dum δεν τον είχα για ΑΜ αλλά για μαφιόζο ορίτζιναλ.
΄Εγραψε κάπου η methexys...
Οποτέ η μόνη θεωρία που στέκει εδώ είναι ότι ο μαφιόζος που γνώριζε ο Dume έφυγε στην πρώτη ψηφοφορία και πέσαμε μέσα όταν διώξαμε τον Fast.
Οπότε τώρα πάμε σε φανερό Β για methexys. ΄Αντε γιατί χθες βράδυ βγάλαμε πολίτη απ' ότι είδα στην τελευταία ανανέωση και το ωραίο είναι πως κι εγώ αθώο τον θεωρούσα. Αλλά πως να είσαι και σίγουρος από την πρώτη μέρα...
Ψηφίζω λοιπόν methexys.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Παρουσιάζω ότι ξέρω την methexys και περιμένω σχόλια σπυράκου και pol.

Το μόνο σχόλιο του Ντιουμ στο οποίο με σιγουριά δίνει τη μέθεξυς είναι αυτό. Στο τελευταίο δίνει αυτούς τους τρεις συν τον Τάσο. Θεωρώ οτι είναι καλό να υπάρχει εδώ γι' αυτό το κάνω παράθεση.

Αυτό που δεν κατάλαβα είναι αυτό που τον ρώτησα και δε μου απάντησε:

Ότι είμαι mvp δύο μέρες τώρα, άρα σίγουρα είμαι απεγνωσμένος να μείνω στο παιχνίδι.

Δεν ξέρω τι σχέση έχει το ένα με το άλλο.

Και ότι έχω κάνει κινήσεις (θέλει κανείς να υποστηρίξει ότι από απειρία τράβηξα τα βλέμματα πάνω μου????) για να γίνω mvp.

Οτι δηλαδή επίτηδες προσπαθούσε να γίνει mvp; Ώστε τι, να παίξει την κάρτα και να σωθεί και να βγάλει τη μέθεξυς; Για ποιο λόγο να το κάνει αυτό; Μπορούσε να παίξει την άμεση προφυλάκιση και χωρίς να είναι mvp.

Αν κάποιος έχει βγάλει κάποιο νόημα πείτε μπας και βγάλουμε άκρη...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Επειδή δε μπορώ, θα σχολιάσω κάτι ακόμη.

Μένω ακόμη σ' αυτά που είχα γράψει σ' αυτό το post ως προς το θέμα του Fast και τα συνδυάζω με όσα είπε ο Dume στα τελευταία μηνύματά του.

Πχ. ας δούμε αυτό:

methexys, Σπυράκος, Pol είναι όλοι τους υποψήφιοι μαφιόζοι. Έχω δύο μέρες που είμαι κάτω από τους προβολείς και οι περισσότεροι αλλάζετε απόψεις για εμένα με έναν ρυθμό της τάξης του 0.5/ώρα. Αυτοί το γυρνάνε από εδώ και από εκεί με 1000/ώρα, αναλόγως το πώς πάει η κοινή γνώμη και πώς πιστεύουν ότι θα κρυφτούν καλύτερα.

Σήμερα πρέπει να βγει η methexys πάση θυσία. Για τον Σπυράκο έχω ακόμα μια αμφιβολία και περιμένω να δω πώς θα απαντήσει στις παραπάνω κατηγορίες. Αλλά είτε αυτός είτε ο Pol πρέπει να βγούνε υποχρεωτικά αύριο.
Τείνω προς Methexys και Σπυράκο, λοιπόν και θα βάλω και ένα ερωτηματικό στον ΣΚ. Για Pol ειλικρινά δεν ξέρω τι παίζει γιατί η Meth με είχε υπερασπιστεί και εμένα και τον Pol, ίσως (αν και εφόσον είναι ένοχη) στην προσπάθειά της να μας πάρει με το μέρος της. Θέλει περισσότερο ψάξιμο.

Επανέρχομαι αύριο με περισσότερα.
Καλή συνέχεια! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οτι δηλαδή επίτηδες προσπαθούσε να γίνει mvp; Ώστε τι, να παίξει την κάρτα και να σωθεί και να βγάλει τη μέθεξυς; Για ποιο λόγο να το κάνει αυτό; Μπορούσε να παίξει την άμεση προφυλάκιση και χωρίς να είναι mvp.

Αν κάποιος έχει βγάλει κάποιο νόημα πείτε μπας και βγάλουμε άκρη...:/:

Αν ομως δεν ηταν mvp δε θα ειχε καποια δικαιολογια να ριξει την ΑΠ σωστα?
Ενω αν απειλουνταν να βγει θα μπορουσε να παιξει τη προφυλακιση με το προσχημα πως δεν ηθελε να φυγει και να γλυτωσει απο τη ψηφοφορια. Με αυτο το σκεπτικο κανεις δε θα ρισκαρε να εφερνε πισω με νεκροφανεια τη methexys καθως θα ηταν πολυ νωρις και αφενος θα φαινοταν υποπτος και αφετερου με τους καλους ρολους καλλυμενους θα μπορουσαν να αποκαλυφθουν και αλλα μελη της μαφιας..

Αν ισχυει αυτο,ο Dume ειναι genious που απλα σταθηκε ατυχος τη τελευταια στιγμη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Φυσικά θα ήθελα να ακούσω και τον Ικαρίονα (μην ξεχνιόμαστε) που ήξερε οτι ο Ντιουμ ήταν στάνταρ μαφιόζος ή ΔΑ. Για να σε δούμε τώρα... Γι' αυτό λέω, μην κλειδώνετε στο κεφάλι σας ρόλους και κάντε περαιτέρω και συνεχή έρευνα....

Προφανώς θα το πάει σε μένα τώρα, αλλά καταρρίπτονται και οι 2 θεωρίες του. Καταλαβαίνετε τώρα πόσο χαζά ήταν αυτά που έλεγε περί "μυρίζονται" και τις "συνεργασίες" μου με τον DumeNuke? Ο τύπος μανιωδώς προσπαθούσε να αποδείξει αυτό το πράγμα και πλέον έχει φύγει ένας ρόλος που βοηθούσε πολίτες. Ευτυχώς δηλαδή που ο DumeNuke ήξερε τον έναν μαφιόζο (αν δεν τρολλάρει) και δεν είμαστε σε τόσο άσχημη θέση όσο αυτός θα ήθελε να είμαστε (να διώξει εμένα πρώτα, μετά τον Duke ο οποίος μπορεί να έφευγε και νύχτα και καλά Χριστούγεννα δε θα μαθαίναμε ποτέ τη Methexys). Τελικά πάμε σε αυτό που είπα, ότι αν ακούμε συνεχώς τον Ικαρίωνα θα κερδίσουν οι μαφιόζοι πριν καν το καταλάβουμε. Ο οποίος φυσικά "αναλύει" και "κόβει ρόλους" και κάνει πράγματα που "μόνο ένας πολίτης θα έκανε". Μόνο και μόνο που σκέφτομαι πόσους γύρους θα χάναμε αν τον ακούγαμε εκνευρίζομαι! Περιμένω όμως να δω τι έχει να γράψει πριν κρίνω φυσικά. Αν φύγω νύχτα αυτές τις μέρες θυμηθείτε το. Πολύ παράξενο κατ εμέ που έχει να σχολιάσει τόσην ώρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 26/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield -->methexys
  3. ComfortablySmug --> methexys
  4. Deutsch... Lover
  5. Dimitris S --> methexys
  6. Eileen
  7. Emilouko --> methexys
  8. Himela
  9. Ikarionas
  10. JKaradakov
  11. Johnny15
  12. ~Melania~
  13. methexys
  14. Nefeli Graf
  15. PolGR1509 -->methexys
  16. Soukouu
  17. Guest 278211
  18. tsarachaf
  19. Wild_Boy --> methexys
  20. Ερις
  21. Σπυρακος (^^)
  22. Τάσος97

Ψήφοι
6 methexys

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Αν ομως δεν ηταν mvp δε θα ειχε καποια δικαιολογια να ριξει την ΑΠ σωστα?
Ενω αν απειλουνταν να βγει θα μπορουσε να παιξει τη προφυλακιση με το προσχημα πως δεν ηθελε να φυγει και να γλυτωσει απο τη ψηφοφορια. Με αυτο το σκεπτικο κανεις δε θα ρισκαρε να εφερνε πισω με νεκροφανεια τη methexys καθως θα ηταν πολυ νωρις και αφενος θα φαινοταν υποπτος και αφετερου με τους καλους ρολους καλλυμενους θα μπορουσαν να αποκαλυφθουν και αλλα μελη της μαφιας..

Αν ισχυει αυτο,ο Dume ειναι genious που απλα σταθηκε ατυχος τη τελευταια στιγμη

Πάλι δε βγάζει νόημα. Όταν είσαι ΑΜ και έχεις κάρτα ΑΠ και ξέρεις τον τάδε μαφιόζο δεν προσπαθείς να προκαλέσεις τον κόσμο να σε ψηφίσει από την πρώτη μέρα για να έχεις δικαιολογία να παίξεις την κάρτα. Αντιθέτως εκμεταλλεύεσαι το γεγονός οτι ξέρεις ένα μαφιόζο ώστε να βρεις μέσω αυτού και τους υπόλοιπους. Σημασία δεν έχει να διώξεις ένα σίγουρο μαφιόζο από την πρώτη μέρα - ειδικά τη στιγμή που κινδυνεύεις για κάρφωμα - αλλά να χρησιμοποιήσεις αυτή σου τη γνώση για να βρεις κι άλλους.

Αν ήταν τόσο genius θα ήξερε και τι ώρα παίζεται η κάρτα...:/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Έξω δύο πολίτες... Κάτι με κρατούσε πίσω και τις δύο φορές για να μη μπλεχτώ με εκείνους. Ο Φάστ δεν μου φαινόταν ιδιαίτερα ύποπτος εξ αρχής και γι αυτό σήμερα ψήφισα τον Σουκου που τον είχε ψηφίσει καθώς δεν ήμουν σίγουρη για τα κίνητρα που τον έκαναν να δώσει τη ψήφο που τελικά έπαιξε μεγάλο ρόλο, στον φάστ.

Η εμμονή του Ντιουμ με τη Μεθ, δεν μου αρέσει. Στην αρχή πίστεψα και εγώ πως για να επιμένει τόσο και τελικά να είναι ΑΜ, σίγουρα η Μεθ έχει κακό ρόλο. Η Μεθ όμως, αντί να κρυφτεί ή κάτι τέτοιο, παίζει κάρτα στον φάστ. Γιατί να το κάνει αυτό αν είναι μαφιόζα όντως; Να πει ψέματα; Να παίξει απλά τη κάρτα αφου ξέρει πως αύριο ίσως είναι αργά;
Απελπισμένη μου φάινεται εμένα και μπερδεμένη. Μπερδεμένη με τις αποκαλύψεις και απελπισμένη με το τεράστιο κύμα εναντίον της που προσπάθησε να σταματήσει με τη κάρτα και όμως δεν τα κατάφερε μέχρι στιγμής.
Εμένα πιο πολύ για φοβισμένη μου κάνει παρά για ένοχη αυτή τη στιγμή.

ΥΓ: Ο Ντιουμ, κατηγόρησε και άλλους κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Ανοίξτε λίγο το μυαλό σας, είδατε που μας οδήγησε μέχρι τώρα το να επικεντρωνόμαστε σε 1 ή το πολύ 2 άτομα.

Καλό ξημέρωμα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggelogiannos

Νεοφερμένος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 94 μηνύματα.
ΕΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ; Τι φάση; Ο Dume τρελαίνεται να βγάλουμε την methexys και αυτή λέει ότι είναι αθώα και γι'αυτό να γίνει τυμβ στον Φαστ και είναι πολίτης;;; Τι διάολο; Ή ο Dume τρολλάρει ή η Meth λέει ψέματα.

Επειδη η λογικη με τις καρτες ιντριγκες με εχει μπερδεψει αρκετα....Δεν πολυκτλβα το play της... μπορεις να εξηγησεις λιγο ξανα το
"Τι διάολο; Ή ο Dume τρολλάρει" κομματι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Τι γιατί έπαιξε τυμβωρυχια βρε ντοιτς; Για να αθωωθεί με την κίνησ της. Για να σκεφτείς ακριβώς αυτό.
ΑΜ Ήταν. Ναι οκ δεν κερδίζει με πολίτες Αλλά μια δουλειά είχε ο ρόλος του.
Για μένα είναι σημαντικό αν η μεθ Δεν έχει εξαίρεση ψηφοφορίας ( πόσο τύχει πια) να πάνε οι ψήφοι εκεί Μην κάνει καμιά τράμπα ο Δα. Γιατί οκ είναι νωρίς αλλά μπορεί να το κάνει για να κερδίσουν γύρο και να βγει αθώος
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ComfortablySmug

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο ComfortablySmug αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών. Έχει γράψει 150 μηνύματα.
Έξω δύο πολίτες... Κάτι με κρατούσε πίσω και τις δύο φορές για να μη μπλεχτώ με εκείνους. Ο Φάστ δεν μου φαινόταν ιδιαίτερα ύποπτος εξ αρχής και γι αυτό σήμερα ψήφισα τον Σουκου που τον είχε ψηφίσει καθώς δεν ήμουν σίγουρη για τα κίνητρα που τον έκαναν να δώσει τη ψήφο που τελικά έπαιξε μεγάλο ρόλο, στον φάστ.

Η εμμονή του Ντιουμ με τη Μεθ, δεν μου αρέσει. Στην αρχή πίστεψα και εγώ πως για να επιμένει τόσο και τελικά να είναι ΑΜ, σίγουρα η Μεθ έχει κακό ρόλο. Η Μεθ όμως, αντί να κρυφτεί ή κάτι τέτοιο, παίζει κάρτα στον φάστ. Γιατί να το κάνει αυτό αν είναι μαφιόζα όντως; Να πει ψέματα; Να παίξει απλά τη κάρτα αφου ξέρει πως αύριο ίσως είναι αργά;
Απελπισμένη μου φάινεται εμένα και μπερδεμένη. Μπερδεμένη με τις αποκαλύψεις και απελπισμένη με το τεράστιο κύμα εναντίον της που προσπάθησε να σταματήσει με τη κάρτα και όμως δεν τα κατάφερε μέχρι στιγμής.
Εμένα πιο πολύ για φοβισμένη μου κάνει παρά για ένοχη αυτή τη στιγμή.

ΥΓ: Ο Ντιουμ, κατηγόρησε και άλλους κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού. Ανοίξτε λίγο το μυαλό σας, είδατε που μας οδήγησε μέχρι τώρα το να επικεντρωνόμαστε σε 1 ή το πολύ 2 άτομα.

Καλό ξημέρωμα!

Και αυτό είναι πιθανό (βέβαια να πω ότι μου κακοφάνηκε που η meth πήγε να κατηγορήσει εμένα)
Πιστεύω και εγώ ότι υπάρχει πιθανότητα,έστω και μικρή, να είναι ένα ζαλισμένο πολιτάκι (η ψήφος από εμένα εναντίον της ήταν κυρίως εν βρασμώ)

Πάντως θα ήθελα τόσο από εσένα και κυρίως από τη methexys να πείτε κάτι παραπάνω και να υποδείξετε 1 ή 2 άτομα που θεωρείται κάπως ύποπτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Λοιπόν γενικά έχουν γίνει πολλά οπότε πάμε να δουμε.

Αποχώρηση Ντιουμ ο οποίος είναι ΑΜ και δίνει τρία άτομα:
Τυμβωρύχια θα πέσει από πολίτη
methexys μαφιόζα
pol επίσης
Σπυράκος de facto, δεν ασχολήθηκε καν μαζί μου
Τάσος97 ίσως επίσης μαφία, έδειχνε να έχει συμφέρον να βγω από το παιχνίδι για κάποιο λόγο
Δεν μετράω τον Τάσο γτ λέει και ο ίδιος ίσως και δεν δίνει και λόγο.

Οπότε μεθεξύς, polgr και σπυράκο δίνει.

Άντε να αποκαλυφθεί ο ρόλος να δούμε :popcorn: Η πολυπόθητη τυμβωρυχία θα μας πει πολλά, το μόνο σίγουρο.
Ενταξει, συγνώμη αλλά τέτοιο παίξιμο δεν το καταλαβαίνω. Καθόλου όμως. Οποτέ η μόνη θεωρία που στέκει εδώ είναι ότι ο μαφιόζος που γνώριζε ο Dume έφυγε στην πρώτη ψηφοφορία και πέσαμε μέσα όταν διώξαμε τον Fast. Και επειδή από εκεί και πέρα δεν ήξερε ποιον να κατηγορήσει, κοίταξε ποιοι τον είχαν ψηφίσει και ποιοι του φάνηκαν ύποπτοι για δικούς του λόγους και με έδωσε στεγνά. Δεν ξέρω τι να πω γιατί ειλικρινά θέλω να βοηθήσω πολύ.
Τυμβωρυχία στον Φαστ. Ειμαι από κινητό και δεν μπορώ να βάλω εικόνα.
Προφανώς και γνωρίζω τον ρόλο μου και ξέρω ότι ειμαι αθώα όποτε ας στραφούμε προς τον Comfortably. Είναι το μόνο που μπορώ να κάνω τώρα. Ίσως δρω γρήγορα αλλά ετσι και αλλιώς οι υποψίες είναι ήδη σε εμενα και δεν μπορώ για κανένα λόγο να καταλάβω το παίξιμο του Dume. Το βράδυ δεν ξέρω αν θα με σκοτώσουν γιατί ειμαι το εύκολο θύμα να βγω από ψηφοφορία ετσι και αλλιώς όποτε δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.

Αυτά εδώ σε όλους σας, σας φαίνονται λογικές κινήσεις μαφιόζου που τον έχει δώσει ο ΑΜ του; :confused:
Ειδικά το πρώτο, αν ήμουν μαφιόζος και έπαιζε να βγει ο ΑΜ θα ετρεμε το φιλοκάρδι μου και θα έκανε 100 σενάρια για το τι να πω μετά όχι να τρώω ποπκορν.

Όλα αυτά μου φαίνονται σαν κινήσεις άπειρου παίκτη σε πανικό.

Γτ έκανε αυτό ο Ντιουμ να δώσει άκυρο παίκτη ενώ είναι ΑΜ; Γτ ακριβώς είναι ΑΜ θέλει να νικήσει και δεν θέλει να καρφωθεί, οπότε τι κάνει μπλοφάρει την μαφία για να μην ασχοληθεί και να αφήσει να δει που θα πανε τα πράγματα παίζοντας αμεση προφυλάκιση και τονίζοντας τοσο την άκυρη Μεθεξύς, που τους ξεφεύγει ότι είναι ο ΑΜ και δίνει πλαγίως τον πραγματικό του Φανερό Μαφιόζο.

Δεν περίμενα αυτό το ρόλο, αλλά κι αυτός δεν απαντούσε σε τίποτα. Anyway, ως ΑΜ, για να είχε τέτοια εμμονή με methexys, θα είναι μαφιόζα. Αλλιώς γιατί τόσος ντόρος και άμεση προφυλάκιση στη μεθεξίς; Λέω και γω METHEXYS και βλέπουμε...
Α ναι; Και πώς δικαιολογείται το ότι έκανε τα πάντα για να σε βγάλει; Μέχρι και κάρτα άμεσης προφυλάκισης πήγε να παίξει για να σε βγάλει έξω. Αν ο μαφιόζος που ήξερε ήταν ο Fast, πώς ήταν σίγουρος ότι είσαι μαφιόζα και έκανε έτσι;

edit: Τώρα είδα την τυμβωρυχία. What?:confused:
ΕΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ; Τι φάση; Ο Dume τρελαίνεται να βγάλουμε την methexys και αυτή λέει ότι είναι αθώα και γι'αυτό να γίνει τυμβ στον Φαστ και είναι πολίτης;;; Τι διάολο; Ή ο Dume τρολλάρει ή η Meth λέει ψέματα.
Αυτό δε μπορώ να το ξέρω. Πάντως το ότι έκανε τόσο νταβαντούρι για τη methexys, δε νομίζω να ήταν έτσι τυχαία. Ήταν σε φάση "ΒΓΑΛΤΕ ΤΗΝ ΡΕ".Αλλά και η methexys γιατί έπαιξε τυμβωρυχία; Δεν ήξερε ότι μόλις μάθουμε ότι είναι πολίτης ο φαστ θα επανέλθουμε σε αυτήν;

btw, ο ΑΜ είναι ανεξάρτητος ρόλος ναι.
Αντιθέτως αυτά μου φαίνονται σαν ποστ άπειρου μαφιόζου gone rogue...
Βλέπει ότι το ονομά του πλέον παίζει πολύ μιας και βγήκε ο ΑΜ και θέλει γρήγορα γρήγορα να παει αλλού τα βλέμματα. Νομίζω κιόλας πως ήταν η 2η ψήφος στην Μεθ;

Με αποκορύφωμα αυτό:
Τι να πω...δεν ξέρω! Εγώ βγαίνω από λάπτοπ, θα παρακολουθώ όμως αραιά και πού από κινητό. Καλό βράδυ Παλέρμο.
Η εντολή να μαζευτεί απο ψηλά;

Έτσι λοιπόν εγώ θα βγω λίγο απο το ρεύμα που λέει Μεθεξύς και θα ψηφίσω PolGR1509, για όλα τα παραπάνω.

Αυτά απο εμένα για σήμερα, επιστροφή αυριο μετά την δολοφονία, πρακτική γαρ, για να δούμε τι θα έχει γίνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 26/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield -->methexys
  3. ComfortablySmug --> methexys
  4. Deutsch... Lover
  5. Dimitris S --> methexys
  6. Eileen
  7. Emilouko --> methexys
  8. Himela
  9. Ikarionas
  10. JKaradakov --> PolGR1509
  11. Johnny15
  12. ~Melania~
  13. methexys
  14. Nefeli Graf
  15. PolGR1509 -->methexys
  16. Soukouu
  17. Guest 278211
  18. tsarachaf
  19. Wild_Boy --> methexys
  20. Ερις
  21. Σπυρακος (^^)
  22. Τάσος97

Ψήφοι
6 methexys
1 PolGR1509

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Πλακα εχει η ψηφοφορια.Καλα ηταν.
Τωρα τι συμπερασματα βγηκαν;Η Μεθ ελπιζουμε να ειναι οντως μαφιοζα και να μην ειδε ο Ντιουμ καποιο ονειρο και να ισχυει τωρα που θα βγει.
Αν ειναι οντως ετσι αθωωνονται 2 ατομα παρα πολυ που ειχαν αμεση εμπλοκη μαζι της.Νομιζω οτι δεν ειναι καλη ιδεα να τους ονομασω γιατι θα ειναι και ευκολα κιλλ για τους μαφιοζους.Εκτος αν υπαρχει καμια ουμπερ καρτα παλι που την ξεχναω και θα ηταν καλο να τους αναφερω.Παντως πιστευω ειναι πολυ ευκολο να καταλαβετε και εσεις ποια 2 ατομα ειναι αυτα.
Το οτι βγηκε ΑΜ δεν λεει παλι τιποτα.Ουτε αθωοι ειναι αυτοι που τον ψηφισαν αλλα ουτε και ενοχοι γιατι μπορει καποιος να τον αναγνωρισε σαν κανονικο μαφιοζο που ειναι και ο ρολος του ετσι.
Θα κατσω να μελετησω λιγο καλυτερα αυριο λογικα το πρωι που θα εχω χρονο, μπας και βρω κατι αλλο μεσω των ψηφοφοριων που εγιναν.

Ψηφο αναγκαστικα στην METHEXYS
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Το διάβασμα του θέματος (δεν διάβαζα τα πάντα με ιδιαίτερη προσοχή, οπότε ξεκίνησα το διάβασμα ολόκληρου του θέματος) και ο σχολιασμός όσων δεν έδωσα ιδιαίτερη προσοχή να παίρνει αρκετή ώρα ή και ώρες, οπότε θα ψηφίσω απόψε μετά απ' όσα έγιναν. Δεν νομίζω να έδινε τόσο στεγνά την methexys από τις πρώτες μέρες, ο DumeNuke. Μπορεί και ναι βέβαια, όχι απίθανο. Έγιναν παραπάνω οι υποθέσεις και σχόλια πάνω σ' αυτά, δεν νομίζω πως υπάρχει κάτι ιδιαίτερο να προσθέσω. Δύσκολα όμως με 3 τυμβωρυχίες στο παιχνίδι από την δεύτερη μέρα να έφυγε η τυμβωρυχία που κρατούσε η μαφία. Ειδικά σε μια τόσο αμφίρροπη κατάσταση που έχει τόσα ρίσκα και θα μπορούσε κάλλιστα να κατηγορηθεί η methexys, όπως και έγινε.
Θέλω να πιστεύω πως ψηφίζω σωστά αυτή τη φορά τον PolGR1509 , εξάλλου στο τελευταίο μήνυμά μου ανάφερα ότι μπορεί η συμπεριφορά του να αντιστοιχεί σε μετριοπαθή μέλος της μαφίας. Μπορεί και αυτός να είναι ένα μέλος των πολιτών που δεν ξέρει πως να χειριστεί την κατάστάση μπορεί και όχι. Ας ελπίσουμε ότι ο Ιορδάνης είναι καλός ρόλος και υποψιάστηκε σωστά τον PolGr1509. Βέβαια η ψήφος δεν είναι σταθερή μπορεί αύριο αφού διαβάσω όσα έχουν ειπωθεί πάλι να αλλάξω την ψήφο μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 26/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield -->methexys
  3. ComfortablySmug --> methexys
  4. Deutsch... Lover
  5. Dimitris S --> methexys
  6. Eileen
  7. Emilouko --> methexys
  8. Himela
  9. Ikarionas
  10. JKaradakov --> PolGR1509
  11. Johnny15
  12. ~Melania~
  13. methexys
  14. Nefeli Graf --> PolGR1509
  15. PolGR1509 -->methexys
  16. Soukouu -->methexys
  17. Guest 278211
  18. tsarachaf
  19. Wild_Boy --> methexys
  20. Ερις
  21. Σπυρακος (^^)
  22. Τάσος97

Ψήφοι
7 methexys
2 PolGR1509

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top