Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Τυμβωρυχία στον Φαστ. Ειμαι από κινητό και δεν μπορώ να βάλω εικόνα.
Προφανώς και γνωρίζω τον ρόλο μου και ξέρω ότι ειμαι αθώα όποτε ας στραφούμε προς τον Comfortably. Είναι το μόνο που μπορώ να κάνω τώρα. Ίσως δρω γρήγορα αλλά ετσι και αλλιώς οι υποψίες είναι ήδη σε εμενα και δεν μπορώ για κανένα λόγο να καταλάβω το παίξιμο του Dume. Το βράδυ δεν ξέρω αν θα με σκοτώσουν γιατί ειμαι το εύκολο θύμα να βγω από ψηφοφορία ετσι και αλλιώς όποτε δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Ενταξει, συγνώμη αλλά τέτοιο παίξιμο δεν το καταλαβαίνω. Καθόλου όμως. Οποτέ η μόνη θεωρία που στέκει εδώ είναι ότι ο μαφιόζος που γνώριζε ο Dume έφυγε στην πρώτη ψηφοφορία και πέσαμε μέσα όταν διώξαμε τον Fast. Και επειδή από εκεί και πέρα δεν ήξερε ποιον να κατηγορήσει, κοίταξε ποιοι τον είχαν ψηφίσει και ποιοι του φάνηκαν ύποπτοι για δικούς του λόγους και με έδωσε στεγνά. Δεν ξέρω τι να πω γιατί ειλικρινά θέλω να βοηθήσω πολύ.
Α ναι; Και πώς δικαιολογείται το ότι έκανε τα πάντα για να σε βγάλει; Μέχρι και κάρτα άμεσης προφυλάκισης πήγε να παίξει για να σε βγάλει έξω. Αν ο μαφιόζος που ήξερε ήταν ο Fast, πώς ήταν σίγουρος ότι είσαι μαφιόζα και έκανε έτσι;

edit: Τώρα είδα την τυμβωρυχία. What?:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Α ναι; Και πώς δικαιολογείται το ότι έκανε τα πάντα για να σε βγάλει; Μέχρι και κάρτα άμεσης προφυλάκισης πήγε να παίξει για να σε βγάλει έξω. Αν ο μαφιόζος που ήξερε ήταν ο Fast, πώς ήταν σίγουρος ότι είσαι μαφιόζα και έκανε έτσι;

edit: Τώρα είδα την τυμβωρυχία. What?:confused:
Αν ήξερα θα σου απαντούσα. Ήθελα να παίξω την κάρτα με το που βγήκε ο Dume αλλά δεν πρόλαβα προφανώς και οι εξελίξεις, δηλαδή το ότι ήταν ΑΜ με άφησαν έκπληκτη βασικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
:vroum: Έπεσα μέσα έπεσα μέσα έπεσα μέσα!!! Πολύ χάρηκα!!!

Έχω αναφερθεί και εγώ σε methexys κυρίως για αυτό με τον fast και την αντίδραση σε αυτο που είχα πει για Ικ, παρ'όλα αυτά έχω αύριο πρωινό ξύπνημα στις 8.00 να βάλω τα πράγματα σε μία σειρά και επανέρχομαι με τα νέα bullet points μου! Eίναι ώρα να δω και τις δουλειές μου γιατί με το παιχνίδι το παραέχεσα! Ακόμη δεν έχω καταλάβει βέβαια γιατί ενώ ο Dum ως κακός, να κατηγορεί και την Methexys και να είναι κι αυτή κακιά, αλλά θα το επεξεργαστώ άυριο. Ίσως, με τη (χαζή) λογική οτι "θα αποδειχθεί ότι είμαι κακός, άρα όσους πω θα θεωρηθούν αυτομάτων καλοί"; Δε ξέρω. Είναι απλά μια σκέψη. Το βλέπουμε αύριο.

Φιλιά πολλά!
Είμαι πολύ χαρούμενη!
Καληνύχτα Παλέρμο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Εγώ θα πω κάποιες γενικές σκέψεις για σήμερα.

Μου είχε φανεί πολύ περίεργο το πώς είχε "κλειδώσει" αρχικά η ισοψηφία των John & Dumenuke. Η κατάσταση έδειχνε να πηγαίνει προς ισοψηφία και είχαμε από την μία τον Τζον να προσπαθεί να αλλάξει την γνώμη κάποιων και τον DumeNuke να απέχει κατά βάση ολόκληρο το μεσημέρι.
Εγώ (μπορεί λανθασμένα) είχα θεωρήσει αυτή του την αποχή ως βεβαιότητα πως δεν θα έφευγε σήμερα, και για να γίνει αυτό θα έπρεπε είτε η μαφία να κάνει ντου, είτε να κάνει κάποιο σήμα στον ΔΑ για να αλλάξει τις ψήφους με κάποιον άλλο, είτε να παιχτεί ΑΠ και να ακυρωθεί η ψηφοφορία.
Αργότερα προσπάθησε με κάποιες δημοσιεύσεις του να αλλάξει την ροή αλλά δεν φάνηκε να τα καταφέρνει και για αυτό η ΑΠ.

Δε μπορώ να μη σχολιάσω σε αυτό το σημείο, πως βλέποντας την ΑΠ (πριν ακόμη παιχτεί η τυμβωρυχία) στην στιγμή που παίχτηκε, θεώρησα ότι ο Ντιουμ πήγε να κάνει σήμα στον ΔΑ να μην αλλάξει τις ψήφους. Μου φαίνεται πολύ περίεργο ο DumeNuke να έκανε ένα τόσο βασικό λάθος, από την στιγμή που έχει κάνει και ΣΕ! Αλλά ακόμη και ΣΕ να μην είχε κάνει, όταν παίρνεις τις κάρτες που σου μοιράζονται, δεν διαβάζεις την λειτουργία τους; Το ξέρω ότι κολλάω σε αυτό, αλλά μου φάνηκε πολύ περίεργο εκείνη την στιγμή.
Πιο πιθανό εν τέλει, θεωρώ πως πήγε να μας "δείξει" κάτι μέσα από αυτή του την κίνηση, παρά ότι περίμενε πως θα πετύχει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Άντε λοιπόν ας δούμε τι είναι και ο Φαστ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Έχω πραγματικά απορία. Αν έχουμε πιάσει μαφιόζο από round 1 μιλάμε μεγάλη επιτυχία. Έχει ξαναγίνει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
10 λεπτά σας αφήσαμε χωρίς ΣΕ και δεν αντέξατε. :P
Έρχομαι, έρχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
> ''λετε ασυναρτησιες,θα προσπαθησω να γραψω ενα καλο κειμενο''
>κανει ενα ποστ που τον στελνει με ποινη στη φαντασμοχωρα.
Way to go dude! :thumbup:

Ψηφος methexys και παμε για ξεψαχνισμα ποστ. Τολμω να πω πως με τη πρωτη μου ψηφο σε μαφιοζα και μετα με υπερασπιση μαφιοζας μετα την κατηγορια Dume θα μπορουσα να ειμαι top υποπτος :P

Θα επανελθω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
:vroum: Έπεσα μέσα έπεσα μέσα έπεσα μέσα!!! Πολύ χάρηκα!!!

Έχω αναφερθεί και εγώ σε methexys κυρίως για αυτό με τον fast και την αντίδραση σε αυτο που είχα πει για Ικ, παρ'όλα αυτά έχω αύριο πρωινό ξύπνημα στις 8.00 να βάλω τα πράγματα σε μία σειρά και επανέρχομαι με τα νέα bullet points μου! Eίναι ώρα να δω και τις δουλειές μου γιατί με το παιχνίδι το παραέχεσα! Ακόμη δεν έχω καταλάβει βέβαια γιατί ενώ ο Dum ως κακός, να κατηγορεί και την Methexys και να είναι κι αυτή κακιά, αλλά θα το επεξεργαστώ άυριο. Ίσως, με τη (χαζή) λογική οτι "θα αποδειχθεί ότι είμαι κακός, άρα όσους πω θα θεωρηθούν αυτομάτων καλοί"; Δε ξέρω. Είναι απλά μια σκέψη. Το βλέπουμε αύριο.

Φιλιά πολλά!
Είμαι πολύ χαρούμενη!
Καληνύχτα Παλέρμο!

Χαίρομαι με τη χαρά σου και δε πάω να στο χαλάσω, αλλά κάπου σε έχασα. :P

ο DumeNuke βγήκε Αντίπαλος Μαφιόζος, που σημαίνει ότι ναι μεν είναι κακός σε δεύτερο χρόνο στο παιχνίδι, αλλά δεν συνεργάζεται με τη μαφία γιατί θέλει να την βγάλει εκτός παιχνιδιού. Επομένως, αυτό που είναι boldαρισμένο, δεν ισχύει. Ή δεν έχω καταλάβει τι λες. Αυτό που θέλω να πω δηλαδή, είναι πως ο ΑΜ δεν συνεννοείται με την μαφία για το ποιον κατηγορεί ή αθωώνει. Προσπαθεί να τους καταλάβει και να τους θέσει εκτός παιχνιδιού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 26/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug --> methexys
  4. Deutsch... Lover
  5. Dimitris S --> methexys
  6. Eileen
  7. Emilouko --> methexys
  8. Himela
  9. Ikarionas
  10. JKaradakov
  11. Johnny15
  12. ~Melania~
  13. methexys
  14. Nefeli Graf
  15. PolGR1509 -->methexys
  16. Soukouu
  17. Guest 278211
  18. tsarachaf
  19. Wild_Boy --> methexys
  20. Ερις
  21. Σπυρακος (^^)
  22. Τάσος97

Ψήφοι
5 methexys

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Emmanouilmyrgia - Ποινή

Οριστικές Αποχωρήσεις
DumeNuke [Αντίπαλος Μαφιόζος] - Ψηφοφορία 25/7 & Τυμβωρυχία
Fast [Πολίτης Β] - Ψηφοφορία 24/7 & Τυμβωρυχία

Απουσίες
~Melania~ #1
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ComfortablySmug
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από methexys
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
ΕΛΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΕ ΔΟΥΛΕΥΕΤΕ; Τι φάση; Ο Dume τρελαίνεται να βγάλουμε την methexys και αυτή λέει ότι είναι αθώα και γι'αυτό να γίνει τυμβ στον Φαστ και είναι πολίτης;;; Τι διάολο; Ή ο Dume τρολλάρει ή η Meth λέει ψέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
PolGR1509 δε βγάζει νόημα αυτό που λες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Η Μεθ λέει προφανώς ψέματα, αφού είναι Μαφιόζος. Ο DukeNume κερδίζει αν κερδίσουν οι πολίτες, για ποιον λόγο να τρολλάρει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Η Μεθ λέει προφανώς ψέματα, αφού είναι Μαφιόζος. Ο DukeNume κερδίζει αν κερδίσουν οι πολίτες, για ποιον λόγο να τρολλάρει;

Ο DumeNuke σαν ΑΜ κερδίζει μόνος του. ΟΧΙ με τους πολίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Εγώ δεν έχω να πω κάτι, έχει στερέψει η φαντασία μου. Πρέπει να βγω, το βράδυ θα δω τι έχει ειπωθεί και ελπιζω να βγάλω και εγώ μια άκρη μαζί σας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η Μεθ λέει προφανώς ψέματα, αφού είναι Μαφιόζος. Ο DukeNume κερδίζει αν κερδίσουν οι πολίτες, για ποιον λόγο να τρολλάρει;

O ΑΜ κερδιζει μονος του,τσεκαρε κανονες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Η Μεθ λέει προφανώς ψέματα, αφού είναι Μαφιόζος. Ο DukeNume κερδίζει αν κερδίσουν οι πολίτες, για ποιον λόγο να τρολλάρει;
Αυτό δε μπορώ να το ξέρω. Πάντως το ότι έκανε τόσο νταβαντούρι για τη methexys, δε νομίζω να ήταν έτσι τυχαία. Ήταν σε φάση "ΒΓΑΛΤΕ ΤΗΝ ΡΕ".Αλλά και η methexys γιατί έπαιξε τυμβωρυχία; Δεν ήξερε ότι μόλις μάθουμε ότι είναι πολίτης ο φαστ θα επανέλθουμε σε αυτήν;

btw, ο ΑΜ είναι ανεξάρτητος ρόλος ναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αααα, λάθος μου τότε. Νόμιζα κερδίζει με πολίτες και μόνο υπό συγκεκριμένη περίπτωση κερδίζει μόνος του.

Edit: τότε ναι, θα μπορούσε θεωρητικά να τρολλάρει, αλλά δεν καταλαβαίνω γιατί να κάνει κάτι τέτοιο :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top