Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Προσπαθβ να βοηθήσω αλλα ειναι δύσκολο το ρημάδι το φόρουμ :(
Δώσε σήμα με γρίφους. ;) Δεν είναι ανάγκη να καρφώσεις.

Ηρεμησε. Απλά πες μας αν θες να παμε στη μεθεξις
Και γιατί να μην το πάμε Methexys, Dume, Nefeli, John. Βγαίνει; Τύπου survivor, τους δίνουμε και τους 4 και αποφασίζει το κοινό! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Πρώτος πιθανός Δήμαρχος που απλα δε παίρνει μέρος για να μη χαλάσει η ισοψηφια

Δεν εχω καμια καλη σχέση με ικαριωνα ουτε καν τον αθώωνω. Απλα Είναι ο μόνος που καταλαβαίνει τι κρύβω και για ποιον λόγο.
Αν θέλετε να χάσουμε απο κάρφωμα Καλώς να τα πω ολα


WTF
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Ντάξει ρε συ Τάσο, δεν είναι δα και κανένα κρατικό μυστικό το τι θα ψηφίσεις, για να ζορίζεσαι τόσο να μας πεις τι παίζει...
το ξερω πως δεν ειναι και δε ζοριζομαι να ψηφισω, ξερω ηδη απο χθες ποιον θελω να ψηφισω.
Τσέκαρε λίγο εδώ... Είναι από αυτό το ποστ[...]
στο συγκεκριμενο δεν απαντησα γιατι δε θεωρησα οτι χρειαζοταν απαντηση για να σου πω και την αληθεια, το ελαβα περισσοτερο ως ερωτηση στον αερα παρα κατι που πρεπει να απαντηθει. αλλα για να απαντησω εστω καπως απλα θα σου πω πως ξερω τι κανω, τουλαχιστον δεν κωλοτουμπαριζομαι προς το παρον 45 φορες το δευτερολεπτο
[...]
Πρώτος πιθανός Δήμαρχος που απλα δε παίρνει μέρος για να μη χαλάσει η ισοψηφια
[...]
μηπως εχεις βρει και τον πληροφοριοδοτη και θες να τον δωσεις απο τωρα στη μαφια; αν θες να υποδειξεις ρολους στους πολιτες υπαρχουν 1002 αλλοι πιο subtle τροποι για να συνεννοουμαστε... επισης δε χρειαζεται να προσπαθεις να υποδειξεις οτι εχεις εσυ τον οποιονδηποτε ρολο.. προτιμω να σας ακουω να λετε για τυμβωρυχιες (εχει υποθει 2 φορες σημερα, ανεβαινουμε σιγα σιγα ουαου) παρα να υποδεικνυεται με ακομψο τροπο ρολους:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ότι οι δολοφόνοι θα πάνε ακριβως ετσι μοιρασμενοι; έχουν συμβόλαιο ορ σαμθινγκ;
Δε διαφωνώ ότι δε γουστάρω 3πλη Αλλα η διπλή εδω κατι θα βγαλει.

Πρώτος πιθανός Δήμαρχος που απλα δε παίρνει μέρος για να μη χαλάσει η ισοψηφια

Από την μία ασχολείσαι με το αν θα πάνε 2/2/2 ή 1/3/2 ή 1/1/4, αλλά παραλήπτει πλήρως να σχολιάσεις το ότι είτε πάμε σε διπλή είτε σε τριπλή/τετραπλή ή οτιδήποτε ψηφοφορία, υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να μην πάρουμε πληροφορίες και απλά να καρφωθεί ο δήμαρχος.

Τον οποίο, παρεπιπτόντως είτε τον χαρίζεις ως τίτλο στον οποίοδηποτε. Είτε τον δίνεις απευθείας στην μαφία για να τον σκοτώσει τη νύχτα. Αν είναι το δεύτερο κάνεις για πολύ καλό ΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanouilmyrgia

Νεοφερμένος

Ο Emmanouilmyrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Δώσε σήμα με γρίφους. ;) Δεν είναι ανάγκη να καρφώσεις.


Και γιατί να μην το πάμε Methexys, Dume, Nefeli, John. Βγαίνει; Τύπου survivor, τους δίνουμε και τους 4 και αποφασίζει το κοινό! :P
Όχι καλή μπυ θα χει φανεί ο δημαρχος αυτο προσπαθω να σου εξηγησω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Φίλε μου συμφωνεις για μεθεξις μαζι με ντουμνουκ;
Αυτή τη θεωρία μόλις πριν λίγο τη διαβάσαμε. Δεν το είχα σκεφτεί πιο πριν. Θα μπορούσε να ισχύει ή να είναι μια μεγάλη μπλόφα. Αυτή τη στιγμή όμως έχεις έναν παίκτη που σου λέει ότι γνωρίζει ρόλο κακού, συνεπώς είτε είναι αυτός κακός και μπλοφάρει και τον βγάζεις στον επόμενο γύρο, είτε έχει δίκιο και βρίσκεις εξ αρχής έναν κακό και έναν καλό. Δηλαδή μέσα σε 2 γύρους έχεις guaranteed έναν κακό λόγω ανοιχτής δήλωσης. Με το να βγω εγώ έξω αυτή η διαδικασία καθυστερεί μια μέρα και μια νύχτα.

Δεν εχω καμια καλη σχέση με ικαριωνα ουτε καν τον αθώωνω. Απλα Είναι ο μόνος που καταλαβαίνει τι κρύβω και για ποιον λόγο.
Αν θέλετε να χάσουμε απο κάρφωμα Καλώς να τα πω ολα
wtf am I reading. Ελπίζω να είναι μπλοφα και να μην καρφώθηκες.

Ηρεμησε. Απλά πες μας αν θες να παμε στη μεθεξις

Στην Μεθεξυς ή τον Ντουμ θα πήγαινες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ρε παιδιά, προσέχετε καθόλου τι λέτε;!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Το θέμα έχει κλειδωθεί. Θα επιστρέψουμε με ανακοίνωση. Απομένουν 24 λεπτά για τη λήξη της ψηφοφορίας, θα σας δοθούν πίσω μόλις ανοίξουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Σ' αυτό το post παραβιάζονται οι κανόνες του παιχνιδιού καθώς υπονοείται ρόλος ή χρήση κάρτας. Γι αυτό το λόγο αποφασίζουμε την άμεση μεταφορά του Emmanouilmyrgia στη χώρα στη χώρα των φαντασμάτων, χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια. Ισχύει γι αυτόν ο,τι και για τα υπόλοιπα φαντάσματα. Το post είναι διαθέσιμο, η ΣΕ δεν επιβεβαιώνει ούτε διαψεύδει τα λεγόμενα του Emmanouilmyrgia, είναι στην κρίση του κάθε παίχτη εάν αυτά είναι αληθή ή όχι.

Εκ της ΣΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 25/7
  1. aggelogiannos --> Johnny15
  2. Claire Rentfield --> DumeNuke
  3. ComfortablySmug --> Nefeli Graf
  4. Deutsch... Lover--> Soukouu
  5. Dimitris S --> Nefeli Graf
  6. DumeNuke --> methexys
  7. Eileen --> Johnny15
  8. Emilouko --> Johnny15
  9. Emmanouilmyrgia --> DumeNuke
  10. Himela --> DumeNuke
  11. Ikarionas --> Johnny15
  12. JKaradakov --> Johnny15
  13. Johnny15 --> Ikarionas
  14. ~Melania~
  15. methexys --> DumeNuke
  16. Nefeli Graf
  17. PolGR1509 --> Johnny15
  18. Soukouu --> Himela
  19. Guest 278211 -->Emmanouilmyrgia
  20. tsarachaf --> DumeNuke
  21. Wild_Boy --> Nefeli Graf
  22. Ερις -->DumeNuke
  23. Σπυρακος (^^) --> Nefeli Graf
  24. Τάσος97

Ψήφοι
6 DumeNuke
6 Johnny15
4 Nefeli Graf
1 Emmanouilmyrgia
1 Himela
1 Ikarionas
1 methexys
1 Soukouu

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Fast - Ψηφοφορία 24/7
Emmanouilmyrgia - Ποινή

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Το θέμα θα ξεκλειδωθεί 19:50.
Θα κλειδωθεί ξανά 20:14. Μπορείτε να γράφετε ή ψηφίζετε μέχρι 20:13, post στις 20:14 θα διαγράφονται.
Στις 20:19 το θέμα θα ανοίξει ξανά για το 5λεπτο των αλλαγών.
Θα κλειδωθεί τέλος στις 20:24. Μπορείτε να αλλάζετε ψήφο χωρίς αιτιολόγηση ή να παίξετε ακύρωση ψήφου μέχρι τις 20:23, post στις 20:24 θα διαγράφονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ
Σ' αυτό το post παραβιάζονται οι κανόνες του παιχνιδιού καθώς υπονοείται ρόλος ή χρήση κάρτας. Γι αυτό το λόγο αποφασίζουμε την άμεση μεταφορά του Emmanouilmyrgia στη χώρα στη χώρα των φαντασμάτων, χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια. Ισχύει γι αυτόν ο,τι και για τα υπόλοιπα φαντάσματα. Το post είναι διαθέσιμο, η ΣΕ δεν επιβεβαιώνει ούτε διαψεύδει τα λεγόμενα του Emmanouilmyrgia, είναι στην κρίση του κάθε παίχτη εάν αυτά είναι αληθή ή όχι.

Εκ της ΣΕ

Ε και τι κατάλαβες τελικά ρε Εμμανουήλ;
Plain Stupid. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Τώρα αν αρχίσω να κράζω θα φταίω; Είναι δυνατόν, τόσα παιχνίδια και να γίνονται τέτοια πράγματα; Τα γράφει στους κανόνες 10000 φορές. Αν είναι δυνατόν!!

Θα καθόμουν να το αναλύσω περισσότερο, αλλά είμαι πολύ συγχησμένος. Για την ώρα θα πω, ότι για μένα είναι πλέον προφανές ότι πρέπει να βγει ο Ντιουμ και να μάθουμε τον ρόλο του, για να δούμε τι έγινε σήμερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
ας μη σχολιασουμε το τι εγινε και χανεται τσαμπα ο χρονος... και πολυ αργησαμε βασικα για να συμβει κατι τετοιο :hehe:

προς το παρον λοιπον δινω την ψηφο μου στον DumeNuke καθοτι ο τροπος που αντεδρασε στις κατηγοριες και κυριως ο τροπος με τον οποιο αρχισε να κανει τα φανταστικα σεναρια δεν εστεκε ιδιαιτερα. το ιδιο υποπτος ειναι κατ'εμε και ο Johnny15 αλλα αφηνω εδω την ψηφο μου προς το παρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Λοιπόν, έχω ξεκινήσει να σχολιάζω και κάποια άλλα ποστ, αλλά βλέπω ότι δεν θα προλάβω να τα παραθέσω μέχρι να λήξει η ψηφοφορία. Γι' αυτό συνοπτικά, θα πω κάποια πράγματα πριν από τις 8 και θα τα ποστάρω πιο μετά.

Είναι όλα πολύ ρευστά. Πρέπει να ξανακοιτάξω το θέμα να διαβάσω πράγματα που μου ξέφυγαν.

Η Claire για την ώρα δεν έχει δείξει ιδιαίτερα πολλά πράγματα και λόγω έλλειψης χρόνου. Είδα πολύ γρήγορα το ποστ της, γι' αυτό θα το ξαναπεράσω. Δεν είναι αυτή όμως που ακόμα θα με κάνει να την υποπτευθώ για κακό ρόλο. Δεν την αθώωνω βέβαια. Η Deutsch... Lover δεν έχει γράψει και ιδιαίτερα πράγματα, δικαιολογεί κατά βάση καταστάσεις (όχι πως κάνω τίποτα ιδιαίτερα διαφορετικό εγώ βέβαια). Μπορεί να είναι αθώα, μπορεί να είναι και μέλος ή ρόλος συνασπισμένος με την μαφία. Γενικά είναι από τα άτομα που έχουν μείνει σχετικά στην αφάνεια, μιας και δεν λέγεται κάτι ιδιαίτερο εναντίον της και δεν λέγεται και κάτι καινούργιο. Ο Dimitris S είναι από τα νέα άτομα που μάλλον προσπαθεί να σκεφτεί και να κάνει υποθέσεις για την πορεία του παιχνιδιού, παρ' όλο που μπορεί να μην είναι αθώος. Ποτέ δεν συμπάθησα ιδιαίτερα το παιχνίδι που κάνει ο DumeNuke, δεν έχει όμως τόσο την αυτοπεποίθηση και το σθένος που είχε σε προηγούμενα παιχνίδια. Γενικότερα, όμως δεν έχει ξεκαθαριστεί κάπως ακόμα αν όντως κακό ρόλο ή όχι, αν έχετε καταλάβει με σιγουριά ότι υπάρχει κάτι ένοχο στα λόγια του να μου το πείτε και εμένα. Αλλιώς δεν συμμετέχω στο κύμα που δημιουργείται. Από την Eileen δεν έχει ειπωθεί (απ' όσο θυμάμαι από αυτά που διάβασα) κάτι που να με βάλει σε υποψίες. Κάτι παρόμοιο και για την Emilouko. Ο Emmanouilmyrgia το μόνο που κάνει είναι να πετάει έτσι χωρίς ιδιαίτερο λόγο διάφορες υποψίες που συνήθως μπορεί να μην βγάζουν και ιδιαίτερο νόημα. Δεν λέω ότι είναι ένοχος (δεν τον αθώωνω και βέβαια), αλλά ειλικρινά γράφε οργανωμένα τις σκέψεις σου σ' ένα μήνυμα και να το παραθέτεις. Τα μισά που έχεις παραθέσει δεν λένε και τίποτα ιδιαίτερο. Η Himela ακόμα δεν έχει αθωωθεί όπως και κανένας δηλαδή. Οι μεταβολές στους παίκτες που θεωρεί πιο ύποπτους ή όχι, με έχουν μπερδέψει. Είναι πολίτης και ψάχνει να δει τι παίζει με τους ρόλους; Είναι ρόλος συνασπισμένος με την μαφία και ψάχνεται; Δεν ξέρω.. Ο JKaradakov μιλάει αρκετά κάνει καλούς σχολιασμούς απ' όσο είδα, παίζει καλά για την ώρα και ελπίζω να μην κάνω λάθος και να είναι πολίτης. Ο Johnny15 θα μπορούσε να είναι απλά ένας πολίτης, θα μπορούσε να είναι και άπειρος μαφιόζος. Δεν ξέρω και πάλι δεν είμαι από τα άτομα που θα μπλέξουν στα κύματα. Πόσο μάλλον, αν δεν είμαι αρκετά σίγουρη για την ενοχή του σ' αυτό το σημείο που βρίσκεται το παιχνίδι ακόμα και να τον βγάλω έτσι απλά έξω.
Η ~Melania~ λόγω υποχρεώσεων δεν έχει μιλήσει ιδιαίτερα, οπότε δεν μπορώ να πω και κάτι παραπάνω. Δεν μοιάζει να είναι ο ΔΑ του παιχνιδιού η methexys, να έχει κάτι το ένοχο όπως σε κάποιο προηγούμενο, μπορεί βέβαια να είμαι και τέρμα λάθος.
Ο PolGR1509 θα μπορούσε να είναι ένας πολίτης χωρίς ιδιαίτερο ρόλο σύμφωνα μ' αυτά που λέει. Μπορεί κάλλιστα και μαφιόζος που δεν έχει να πει και κάτι ιδιαίτερα και παίζει με μετριοπάθεια. Ο tsarachaf πάλι είναι από τα άτομα που ακόμα δεν έχω ξεκαθαρίσει αν είναι μαφία ή όχι. Μην μου πεις για τα προηγούμενα παιχνίδια. ( :hehe: ) Μέχρι να πέσει τυμβωρυχία/κάρφωμα δεν είναι κανείς σίγουρος για την ταυτότητα του άλλου. Για το χρόνο που διαθέτει παίζει καλά. Ο Σπυρακος (^^) δεν έχει κάνει και ιδιαίτερους σχολιασμούς ειδικά χθες και μέχρι κάποια στιγμή που μπήκα σήμερα. Ο Τάσος97 έχει την εικόνα του παλιού καλού επιθετικού παίκτη. Βέβαια και στο παιχνίδι που ήμασταν μαφία, προσπάθησε όσο μπορούσε να γράφει το ίδιο, αλλά ακόμα όχι δεν νομίζω πως είναι από τα άτομα που θα έλεγα ότι είναι μαφία, και πάλι όμως δεν τον αθώωνω. Ελπίζω κανείς επιπόλαιος να μην πει ότι υποστηρίζω κάποιον. Τα σχόλια είναι όλα βασισμένα στην εντύπωση που έχω μετά από το σχετικά γρήγορο διάβασμα όσων έχουν γραφτεί.

Ναι ξέρω δεν σας βοήθησα ιδιαίτερα. Εδώ δεν μπορώ να ξεκαθαρίσω πολλά πράγματα στο μυαλό μου ακόμα, πως να ξεκαθαρίσω και να τα μεταφέρω γραπτώς.

Λοιπόν για τους λόγους που έχω γράψει παραπάνω, ψηφίζω Deutsch...Lover. Μπορεί να μην ιδιαίτερα "δυνατοί", αλλά ειλικρινά δεν μπορώ να σκεφτώ τι άλλο να ψηφίσω, εφόσον δεν θέλω όπως συνήθως να μπω στο τριπάκι του κύματος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλη πατατα αν έγινε αυτό που κατάλαβα...
Σας πατακολουθω Αλλά μου ναι δύσκολο να γράψω συγκροτημένα λόγω κινητού κολλάει.
Με πρόβληματιζει το ότι ο dume δίνει έντονα μεθεξις. Θα ήθελα να μας πει κάποιους λογους πέρα απ το σας την δίνω στο πιάτο. Θα με βοηθουσε και μένα γιατι ήδη όπως προειπα την έχω σταμπαρει. Δεν είναι όμως για να αποχωρησει αυτή τη στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,088 μηνύματα.
Δεν έχω διαβάσει τίποτα, δεν έχω χρόνο για τίποτα, θα σας τρέχω μέχρι να τελειώσουν τα μνημόνια (ή να δύσει ο ήλιος, ό,τι γίνει πρώτο).

Σοβαρά, πάντως, έχετε αναλώσει τόσο χρόνο πάνω μου, που δεν ασχολείστε με τους μαφιόζους του παιχνιδιού. Ikariona, μπορεί να μην σε χωνεύω γρι φίλε μου, αλλά η τακτική σου όντως πιάνει τόπο. Και σε δικαιολογώ απόλυτα που την χρησιμοποιούσες, άσχετα που γινόσουν φορτικός. Και έχω αρχίσει να αναρωτιέμαι γιατί όλοι εκνευρίζονται τόσο... Όχι ένα, αλλά δύο thumbs up από μένα (βγήκε η Ελλάδα στις αγορές σήμερα και είμαι χαρούμενος).

Αυτό που με εκνευρίζει τόσο, είναι το γεγονός ότι πιστεύετε
α) ότι είμαι μαφιόζος και
β) είμαι αρκετά χαζός ώστε να τραβήξω τα βλέμματα πάνω μου και να κινδυνεύω να φύγω mvp και τις 2 μέρες που παίζουμε το παιχνίδι.

Δηλαδή, για όνομα του Θεού, εκμεταλλεύομαι μια παλιά κόντρα που υπάρχει με τον Ikariona, το τραβάω μέχρι εκεί που δεν πάει, δημιουργώ ένα μεγάλο δίπολο από το οποίο μπορείτε να βρείτε τη μισή μαφία.... Και εσείς ασχολείστε μαζί μου. Στην χειρότερη των περιπτώσεων είμαι ο ΔΑ ή η πόρνη.

Σας έχω σερβίρει την methexys στο πιάτο, η οποία κάνει τις πιο άπειρες κολοτούμπες μαφιόζου ever και εσείς ασχολείστε μαζί μου. Και να πω ρε πούστη μου ότι δεν με έχετε δει να παίζω ως μαφιόζος, πάει στα κομμάτια. Ντεμπούτο στο παιχνίδι έκανα ως μαφία και έκανα καλύτερα plays από ότι τώρα. Αν η λογική είναι ότι είτε σκούριασα είτε πάω να καμουφλάρω τον ρόλο μου παίζοντας ως αρχινουμπάς... Τι να πω, εσείς έχετε το καρπούζι εσείς και το μαχαίρι...

Και το βασικό στοιχείο του μαφιόζου είναι ότι γράφει πολύ, για να μπορεί να τα μπερδέψει. Δεν πας από το α στο ω ως μαφία σε 2 σειρές.

methexys, Σπυράκος, Pol είναι όλοι τους υποψήφιοι μαφιόζοι. Έχω δύο μέρες που είμαι κάτω από τους προβολείς και οι περισσότεροι αλλάζετε απόψεις για εμένα με έναν ρυθμό της τάξης του 0.5/ώρα. Αυτοί το γυρνάνε από εδώ και από εκεί με 1000/ώρα, αναλόγως το πώς πάει η κοινή γνώμη και πώς πιστεύουν ότι θα κρυφτούν καλύτερα.

Σήμερα πρέπει να βγει η methexys πάση θυσία. Για τον Σπυράκο έχω ακόμα μια αμφιβολία και περιμένω να δω πώς θα απαντήσει στις παραπάνω κατηγορίες. Αλλά είτε αυτός είτε ο Pol πρέπει να βγούνε υποχρεωτικά αύριο.


Παρουσιάζω ότι ξέρω την methexys και περιμένω σχόλια σπυράκου και pol.
Το 2/5 σημαίνει ότι
αν καταλήξουμε σε ισοβαθμία σήμερα
και αν παιχτεί τυμβωρυχία σε αυτόν που θα φύγει τελικά
και αν είναι πολίτης
τότε θέλουμε 3 μέρες για να βρούμε ποιοι 2 από τους 5 που τον ψήφισαν είναι μαφία.

Κοινώς, σου λέω ότι αν πάμε σε τριπλή ισοβαθμία, 4/6 μαφιόζους την βγάζουν λάσκα ως το ΣΚ. 2/6 την βγάζουν λάσκα μέχρι την ψηφοφορία της Παρασκευής. Και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα οι 5/6 που θα την βγάλουν ως την Παρασκευή να βρουν τρόπο μες το ΣΚ για να φανούν άγιοι από δευτέρα.

Οπότε, όποιος φωνάζει ότι η τριπλή ισοβαθμία θα μας δώσει πληροφορίες, τάζει λαγούς και πετραχίλια.

Εγώ ένα πράγμα έχω να πω μόνο: σοβαρά τώρα; Από το πουθενά θες να με βγάλεις μαφιόζα; Ότι και καλά "ξέρεις" ότι η methexys είναι σίγουρα μαφιοζα; Σου προτείνω να διαβάσεις τα μηνύματα μου και αν έχω κάνει κωλοτούμπες να παραθέσεις ακριβώς τι εννοείς, εκτός από τα γενικόλογα που έλεγα στην αρχή επειδή δεν ήμουν σίγουρη. Λογικό είναι σ'αυτο το παιχνίδι να μπλέκουμε τα μπούτια μας στην αρχή. Η Ερις έκανε και αυτή πριν λίγο ένα ποστ που έλεγε ότι ήταν μπερδεμένη, να την κατηγορήσουμε για κωλοτουμπες; Τυμβωρυχία πρέπει να παιχτεί αν φύγεις εσυ. Τότε θα λύσουμε όλες μας τις απορίες. Και εννοείται πως συνεχίζεις να κατηγορείς και τον Πολ από το πουθενά που για εμενα είναι απλά ένας νέος παίκτης που δεν γράφει σεντόνια και άρα εύκολος στοχος, και αυτό δεν τον ενοχοποιεί (ακόμα) στα μάτια μου.
Εννοείται πως μετά από αυτά δεν αλλάζω τη ψήφο μου και οποιος τον σώσει είναι ένοχος στα μάτια μου. και προτείνω στη συνέχεια να κοιτάξουμε προς Ειλιν και Εμιλυ που μου φαίνεται ότι διατηρούν αρκετά χαμηλό προφίλ επίτηδες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 25/7
  1. aggelogiannos --> Johnny15
  2. Claire Rentfield --> DumeNuke
  3. ComfortablySmug --> Nefeli Graf
  4. Deutsch... Lover--> Soukouu
  5. Dimitris S --> Nefeli Graf
  6. DumeNuke --> methexys
  7. Eileen --> Johnny15
  8. Emilouko --> Johnny15
  9. Emmanouilmyrgia --> DumeNuke
  10. Himela --> DumeNuke
  11. Ikarionas --> Johnny15
  12. JKaradakov --> Johnny15
  13. Johnny15 --> Ikarionas
  14. ~Melania~
  15. methexys --> DumeNuke
  16. Nefeli Graf --> Deutsch... Lover
  17. PolGR1509 --> Johnny15
  18. Soukouu --> Himela
  19. Guest 278211 -->Emmanouilmyrgia
  20. tsarachaf --> DumeNuke
  21. Wild_Boy --> Nefeli Graf
  22. Ερις -->DumeNuke
  23. Σπυρακος (^^) --> Nefeli Graf
  24. Τάσος97 -->DumeNuke

Ψήφοι
7 DumeNuke
6 Johnny15
4 Nefeli Graf
1 Deutsch... Lover
1 Emmanouilmyrgia
1 Himela
1 Ikarionas
1 methexys
1 Soukouu

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Fast - Ψηφοφορία 24/7
Emmanouilmyrgia - Ποινή

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
(νομιζω θα αρχισω να κρατω στατιστικα του ποσες φορες ειπωθηκε η λεξη τυμβωρυχια ανα μερα, για σημερα ειμαστε στην 3η -αν δεν απατωμαι...) που ειστε καλε ολοι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Σημειοτέον, έχει πάει 8:00 και απάντηση σε όσα έχω ρωτήσει από Dume δεν πήρα. Anyway, δεν ξέρω αν χαλάω κάποια ισοψηφία, αλλά δεν θα κάτσω να έχω την ψήφο μου στον Johnny15 όταν συμβαίνει αυτό. Εξακολουθεί να μου φαίνεται ύποπτος, αλλά το γεγονός ότι ο Dume απέφυγε να απαντήσει για άλλη μία φορά στα ερωτήματα με αναγκάζει να στραφώ επάνω του, κι ας βγει και σε κακό. DUME NUKE
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top