Palermo #45 - Marvels Cinematic Universe comes to Palermo

Ποιος θέλετε να αποχωρήσει; (Ψηφοφορία 28/7)

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 4)
  • Eileen

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Σπυρακος (^^)

    Ψήφοι: 1 25.0%
  • Είμαι ΣΕ

    Ψήφοι: 2 50.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Ίσως ως πόρνη να είδες ότι ο Johnny μ' αυτά που γράφει φέρεται περισσότερο σαν μαφιόζος, σε αντίθεση με τον Dume που απουσιάζει, οπότε προσπαθείς να τον προστατέψεις ψηφίζοντας Dume και ελπίζοντας να μην είναι και οι δύο κακοί.

Όχι καλέ μου. Ψηφίζω τον Ντιουμ γιατί αυτός μού φαίνεται πιο πολύ ένοχος. Για την ακρίβεια ο Τζόννυ προς το παρόν μού φαίνεται σαν ένας άπειρος παίκτης τον οποίο εσύ κι ο φίλος σου ο Emmanouil (ο οποίος πολύ επιθετικός έγινε ξαφνικά ε; :whistle: ) έχετε τυλίξει σε μια κόλλα χαρτί και δεν ξέρει πώς να σωθεί. Πρόσεξε, το οτι διαφωνώ μαζί σου δε σημαίνει οτι δεν πιστεύω οτι είσαι πολίτης. Πιστεύω απλά οτι η λογική που έχεις "όσοι δε συμφωνούν με τις ολοφάνερα (στο μυαλό μου) σωστές απόψεις μου είναι εναντίον μου οπότε είναι κακοί" δεν λειτουργεί εποικοδομητικά για το παιχνίδι και τους πολίτες. Το οτι έχεις αποδείξει κάτι στον εαυτό σου και έχεις βγάλει ετυμηγορία δεν σημαίνει οτι όλοι συμφωνούν μαζί σου. Τέλος πάντων, σκέψου αυτά που σου λέω και ας συνεργαστούμε για να βγάλουμε συμπεράσματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Soukouu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Soukouu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Πανεμορφα.
Μετα την επιχειρηματολογια της Ερις που με επεισε εννοειται με τον Dark Magician που εχει για συμβουλο.Η ψηφος μου θα παει στην HIMELA και για να μην ξεχαστει την αυριανη μερα και επειδη μαρεσει και η ισοβαθμια αυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Θα σχολιάσω το υπογραμμισμένο, πριν από εσένα το σχολίασαν άλλοι δύο με τον ίδιο ακριβώς τροπο, μήπως να αρχίσουμε να λέμε δικές μας σκέψεις και όχι να αναμασάμε την έτοιμη τροφή από άλλους;
Συγγνώμη παιδιά, δεν ήξερα ότι απαξ και πει κάποιος κάτι κατοχυρώνεται σε αυτόν και απαγορεύεται να χρησιμοποιηθεί από άλλον. Το να συμφωνώ με την συγκεκριμένη άποψη δεν παίζει; Δεν μπορώ βασιζόμενος στη σκέψη ενός άλλου να δομήσω τη δική μου; Εγώ συνδύασα τα γεγονότα και διατύπωσα τη δική μου σκέψη. Τι να πω..άλλωστε δεν είμαι και κανένας έμπειρος παίκτης. Και το ότι κάθομαι και αφιερώνω τόσο χρόνο θα έπρεπε να είναι υπέρ μου και όχι να κατακρίνομαι..τι να πω..
methexys, Σπυράκος, Pol είναι όλοι τους υποψήφιοι μαφιόζοι. Έχω δύο μέρες που είμαι κάτω από τους προβολείς και οι περισσότεροι αλλάζετε απόψεις για εμένα με έναν ρυθμό της τάξης του 0.5/ώρα. Αυτοί το γυρνάνε από εδώ και από εκεί με 1000/ώρα, αναλόγως το πώς πάει η κοινή γνώμη και πώς πιστεύουν ότι θα κρυφτούν καλύτερα.

Σήμερα πρέπει να βγει η methexys πάση θυσία. Για τον Σπυράκο έχω ακόμα μια αμφιβολία και περιμένω να δω πώς θα απαντήσει στις παραπάνω κατηγορίες. Αλλά είτε αυτός είτε ο Pol πρέπει να βγούνε υποχρεωτικά αύριο.
Καταντάς πολύ προβλέψιμος. Όπως λες, δεν έχεις διαβάσει τίποτα, δεν έχεις χρόνο για τίποτα. Πώς τότε μπήκα στη λίστα των υπόπτων; Στο τελευταίο σου ποστ δεν αναφέρεις ούτε κουβέντα για εμένα και ξαφνικά είμαι ύποπτος και πρέπει μάλιστα μέχρι άυριο να βγω υποχρεωτικά. Γιατί;

Αναλόγως το πού πάει η κοινή γνώμη; Αν ανατρέξεις επάνω, λίγα ποστ μετά το δικό σου, είμαι από τους πρώτους που σε θεώρησα ύποπτο και εξήγησα και με το παραπάνω τους λόγους. Στη συνέχεια ακολούθησαν ένα σωρό άλλοι πουσε θεώρησαν ύποπτο αλλά μόνο εγώ μπήκα στο στόχαστρο εε; Γιατί άραγε;

Η δικαιολογία που δίνεις, μου φαίνεται τουλάχιστον γελοία, καθώς εσύ με ανάγκασες να στραφώ έτσι απότομα σε σένα. Προκαλείς ολόκληρη ταραχή για τον Ικαρίωνα και τον Φαστ και τον Εμμανουήλ ότι είναι μαφιόζοι και την άλλη μέρα μπαίνεις και πετάς ένα άκυρο ποστ θεωρώ τη methexys, τον Σπυράκο και δεν ξέρω εγώ ποιον άλλο ένοχο και τον Ικαρίωνα πολίτη; Ότι τι;; Και μετά από αυτό έρχεσαι και λες σε εμένα για αλλαγή γνώμης με ταχύτητα 1000/ώρα;

Δεν έχω τι άλλο να πω, πραγματικά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Τι εννοείς τα 2/5; Θεωρείς ότι ξέρεις με σιγουριά κάποιους;
Επίσης, και να τον βρουν τον Δήμαρχο δε μπορούν να του κάνουν κάτι.

Παρουσιάζω ότι ξέρω την methexys και περιμένω σχόλια σπυράκου και pol.
Το 2/5 σημαίνει ότι
αν καταλήξουμε σε ισοβαθμία σήμερα
και αν παιχτεί τυμβωρυχία σε αυτόν που θα φύγει τελικά
και αν είναι πολίτης
τότε θέλουμε 3 μέρες για να βρούμε ποιοι 2 από τους 5 που τον ψήφισαν είναι μαφία.

Κοινώς, σου λέω ότι αν πάμε σε τριπλή ισοβαθμία, 4/6 μαφιόζους την βγάζουν λάσκα ως το ΣΚ. 2/6 την βγάζουν λάσκα μέχρι την ψηφοφορία της Παρασκευής. Και υπάρχει μεγάλη πιθανότητα οι 5/6 που θα την βγάλουν ως την Παρασκευή να βρουν τρόπο μες το ΣΚ για να φανούν άγιοι από δευτέρα.

Οπότε, όποιος φωνάζει ότι η τριπλή ισοβαθμία θα μας δώσει πληροφορίες, τάζει λαγούς και πετραχίλια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Δε σε εχω αθωώσει, ούτε στο ελάχιστο. Απλώς αν αποδειχτεί οτι κανεις καποιο μεγαλο λάθος, ενώ επιμένεις τόσο πολύ, για μένα αυτό ειναι φάουλ, και θα είσαι #1 ύποπτος.


Αυτό ήθελα να δω. Ότι επειδή έχω αθωωθεί από αρκετά άτομα και δεν σε συμφέρει, περιμένεις να αποδειχτεί εσφαλμένη κάποια υπόθεση για να μου ρίξεις κατηγορίες. Να υποθέσω ότι την τυμβωρυχία των κακών την έχεις εσύ; Άρα κατ' εσέ, πρέπει ο κάθε αθώος να κάνει μόνο σωστές θεωρίες; Επίσης, τη θεωρία που είπα εγώ την υποστήριξε αρκετός κόσμος. Άρα αν βγει κάτι λάθος δεν μπορείς να κατηγορήσεις μόνο εμένα. Κι άλλα άτομα έσπευσαν να την ασπαστούν (κατ' εμέ καλώς γιατί πιστεύω ότι σίγουρα υπάρχει κακός ρόλος ανάμεσα στη δυάδα που είπα). Τέλος, οι κακοί ρόλοι ξέρουν ποιοι είναι οι καλοί ενώ οι καλοί δεν γνωρίζουν. Άρα αν από τώρα είσαι τόσο σίγουρος ότι κάτι στη θεωρία μου είναι λάθος, σημαίνει ότι έχεις κάποια πληροφορία γι' αυτό και θες να τη χρησιμοποιήσεις για να μου ρίξεις υποψίες. Δεν μας τα λες καλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Κοίτα για Σπυράκο και Μethexys και εγώ το έχω αναφέρει σε κάποια φάση ότι πρέπει να τους ψάξουμε περισσότερο. Κυρίως για αυτό με τον Fast, αλλά για Methexys και για το ότι χθες βιάστηκε να συμφωνήσει μ' αυτό που πέταξα για Ikariona. Ήταν κυριολεκτικά ρίχνω άδεια να πιάσω γεμάτα, και ίσως κάτι πιάστηκε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emmanouilmyrgia

Νεοφερμένος

Ο Emmanouilmyrgia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 44 μηνύματα.
Πόσες ασυναρτησίες εχω διαβασει θεε μου .
Τι να πρώτο σχολιάσεις απο τα κείμενα αυτά..
Πρέπει να τα βάλουμε ολα όλα σε μια σειρά να Δείτε κτι μερικά πράγματα που λετε ειναι χωρις λογική.
Θα προσπαθήσω να γράψω ένα καλο κείμενο αλλα με τόσα που λετε πιθανόν να χασω τα επόμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Συγγνώμη παιδιά, δεν ήξερα ότι απαξ και πει κάποιος κάτι κατοχυρώνεται σε αυτόν και απαγορεύεται να χρησιμοποιηθεί από άλλον. Το να συμφωνώ με την συγκεκριμένη άποψη δεν παίζει; Δεν μπορώ βασιζόμενος στη σκέψη ενός άλλου να δομήσω τη δική μου; Εγώ συνδύασα τα γεγονότα και διατύπωσα τη δική μου σκέψη. Τι να πω..άλλωστε δεν είμαι και κανένας έμπειρος παίκτης. Και το ότι κάθομαι και αφιερώνω τόσο χρόνο θα έπρεπε να είναι υπέρ μου και όχι να κατακρίνομαι..τι να πω..

Καταντάς πολύ προβλέψιμος. Όπως λες, δεν έχεις διαβάσει τίποτα, δεν έχεις χρόνο για τίποτα. Πώς τότε μπήκα στη λίστα των υπόπτων; Στο τελευταίο σου ποστ δεν αναφέρεις ούτε κουβέντα για εμένα και ξαφνικά είμαι ύποπτος και πρέπει μάλιστα μέχρι άυριο να βγω υποχρεωτικά. Γιατί;

Αναλόγως το πού πάει η κοινή γνώμη; Αν ανατρέξεις επάνω, λίγα ποστ μετά το δικό σου, είμαι από τους πρώτους που σε θεώρησα υπόπτους και εξήγησα και με το παραπάνω τους λόγους. Στη συνέχεια ακολούθησαν ένα σωρό άλλοι πουσε θεώρησαν ύποπτο αλλά μόνο εγώ μπήκα στο στόχαστρο εε; Γιατί άραγε;

Η δικαιολογία που δίνεις, μου φαίνεται τουλάχιστον γελοία, καθώς εσύ με ανάγκασες να στραφώ έτσι απότομα σε σένα. Προκαλείς ολόκληρη ταραχή για τον Ικαρίωνα και τον Φαστ και τον Εμμανουήλ ότι είναι μαφιόζοι και την άλλη μέρα μπαίνεις και πετάς ένα άκυρο ποστ θεωρώ τη methexys, τον Σπυράκο και δεν ξέρω εγώ ποιον άλλο ένοχο και τον Ικαρίωνα πολίτη; Ότι τι;; Και μετά από αυτό έρχεσαι και λες σε εμένα για αλλαγή γνώμης με ταχύτητα 1000/ώρα;

Δεν έχω τι άλλο να πω, πραγματικά.

Συμπεριφέρεσαι σαν τον κλέφτη που φωνάζει "Δεν έκλεψα" πριν τον ρωτήσουν καν. Αν είσαι πολίτης τι σε πειράζει να πω εγώ, που είμαι και master στην κωλοτούμπα, όπως λες, ότι σε θεωρώ μαφιόζο. Ίσα-ίσα, έτσι όπως πάω να βγω από το παιχνίδι, αν τελικά φύγω σήμερα και φωνάζω μέχρι αηδίας ότι είναι μαφία, από αύριο τις έχεις σκαπουλάρει και είσαι κομπλε...

Αλλά όχι, εσύ θέλεις να μας αποδείξεις με τη βούλα ότι είσαι πολίτης. οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 25/7
  1. aggelogiannos
  2. Claire Rentfield
  3. ComfortablySmug --> Nefeli Graf
  4. Deutsch... Lover--> Soukouu
  5. Dimitris S --> Nefeli Graf
  6. DumeNuke --> methexys
  7. Eileen --> Johnny15
  8. Emilouko --> Johnny15
  9. Emmanouilmyrgia --> DumeNuke
  10. Himela --> DumeNuke
  11. Ikarionas --> Johnny15
  12. JKaradakov --> Johnny15
  13. Johnny15 --> Ikarionas
  14. ~Melania~
  15. methexys --> DumeNuke
  16. Nefeli Graf
  17. PolGR1509 --> Johnny15
  18. Soukouu --> Himela
  19. Guest 278211 -->Emmanouilmyrgia
  20. tsarachaf --> DumeNuke
  21. Wild_Boy --> Nefeli Graf
  22. Ερις -->DumeNuke
  23. Σπυρακος (^^) --> Nefeli Graf
  24. Τάσος97

Ψήφοι
5 DumeNuke
5 Johnny15
4 Nefeli Graf
1 Emmanouilmyrgia
1 Himela
1 Ikarionas
1 methexys
1 Soukouu

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Fast - Ψηφοφορία 24/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Guest 278211 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Fast
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Nefeli Graf
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πόσες ασυναρτησίες εχω διαβασει θεε μου .
Τι να πρώτο σχολιάσεις απο τα κείμενα αυτά..
Πρέπει να τα βάλουμε ολα όλα σε μια σειρά να Δείτε κτι μερικά πράγματα που λετε ειναι χωρις λογική.
Θα προσπαθήσω να γράψω ένα καλο κείμενο αλλα με τόσα που λετε πιθανόν να χασω τα επόμενα.

Θα το περιμένουμε με ανυπομονησία. Μάλιστα περιμένω να μας πεις ακριβώς και ποιος ρόλος είναι ο καθένας, πράγμα που έχεις ξεκινήσει να κάνεις από το 2ο κιόλας ποστ σου :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Πόσες ασυναρτησίες εχω διαβασει θεε μου .
Τι να πρώτο σχολιάσεις απο τα κείμενα αυτά..
Πρέπει να τα βάλουμε ολα όλα σε μια σειρά να Δείτε κτι μερικά πράγματα που λετε ειναι χωρις λογική.
Θα προσπαθήσω να γράψω ένα καλο κείμενο αλλα με τόσα που λετε πιθανόν να χασω τα επόμενα.


Αν μπορείτε, στο κείμενο που θα γράψετε βάλτε παραθέσεις για να μας διευκολύνετε κι εμάς να καταλάβουμε τι λέτε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Πόσες ασυναρτησίες εχω διαβασει θεε μου .
Τι να πρώτο σχολιάσεις απο τα κείμενα αυτά..
Πρέπει να τα βάλουμε ολα όλα σε μια σειρά να Δείτε κτι μερικά πράγματα που λετε ειναι χωρις λογική.
Θα προσπαθήσω να γράψω ένα καλο κείμενο αλλα με τόσα που λετε πιθανόν να χασω τα επόμενα.
Το αναφέρεις συχνά αυτό. Αντί για 'θα' καλό είναι να προσπαθήσεις να κάνεις ό,τι περισσότερο μπορείς. :)

Λοιπόν, ποιες είναι οι ασυναρτησίες; Μίλα ξεκάθαρα. Εγώ σε εσένα βασίστηκα, φαινόταν ότι κάτι ήξερες.
Πες με λεπτομέρειες λοιπόν τι ξέρεις γιατί κονεύει η ώρα. Αν θέλεις πραγματικά να βοηθήσεις. Καν'τ ο γρήγορα. Αλλιώς κινείς τις υποψίες στο μέρος σου. Να το ξέρεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Πανεμορφα.
Μετα την επιχειρηματολογια της Ερις που με επεισε εννοειται με τον Dark Magician που εχει για συμβουλο.Η ψηφος μου θα παει στην HIMELA και για να μην ξεχαστει την αυριανη μερα και επειδη μαρεσει και η ισοβαθμια αυτη.


Ψήφος χωρίς νόημα. Η Himela δεν υπάρχει περίπτωση να βγει σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
DumeNuke, έστω ότι η θεωρία σου είναι σωστή. Εγώ από αυτούς (πολ και μεθεξυς) έχω ήδη λάβει 2 συνεχόμενους ψήφους από τον καθένα αυτές τις δυο μέρες. Η μαφία ψηφίζεται μεταξύ της! Θα τρελαθώ εδώ πέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Συγγνώμη παιδιά, δεν ήξερα ότι απαξ και πει κάποιος κάτι κατοχυρώνεται σε αυτόν και απαγορεύεται να χρησιμοποιηθεί από άλλον. Το να συμφωνώ με την συγκεκριμένη άποψη δεν παίζει; Δεν μπορώ βασιζόμενος στη σκέψη ενός άλλου να δομήσω τη δική μου; Εγώ συνδύασα τα γεγονότα και διατύπωσα τη δική μου σκέψη. Τι να πω..άλλωστε δεν είμαι και κανένας έμπειρος παίκτης. Και το ότι κάθομαι και αφιερώνω τόσο χρόνο θα έπρεπε να είναι υπέρ μου και όχι να κατακρίνομαι..τι να πω..

Δεν κατοχωρώνεται με πνευματικά δικαιώματα και κανείς δεν σε κρίνει που ασχολείσε, απλά αυτό που λέω είναι όλοι να συμβάλουμε έστω και με μια καινούργια σκέψη.


Επίσης αυτό που θέλω να σχολιάσω στον Ευθύμη (Dume) είναι ότι μπήκε μια ώρα πριν την λήξη και με τον τρόπο που μιλάει ή ρίχνει την μπλόφα της ζωής του ή όντως κάτι ξέρει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το αναφέρεις συχνά αυτό. Αντί για 'θα' καλό είναι να προσπαθήσεις να κάνεις ό,τι περισσότερο μπορείς. :)

Λοιπόν, ποιες είναι οι ασυναρτησίες; Μίλα ξεκάθαρα. Εγώ σε εσένα βασίστηκα, φαινόταν ότι κάτι ήξερες.
Πες με λεπτομέρειες λοιπόν τι ξέρεις γιατί κονεύει η ώρα. Αν θέλεις πραγματικά να βοηθήσεις. Καν'τ ο γρήγορα. Αλλιώς κινείς τις υποψίες στο μέρος σου. Να το ξέρεις.

Ο Μανώλης κατηγορεί από το 1ο του ποστ εδώ πέρα. Επίσης από το 1ο του ποστ έχει γίνει ο καλύτερος φίλος με τον Ικαρίωνα χωρίς όμως να είναι συγκάτοικοι γιατί ο Ικαρίωνας το έχει διαψεύσει από μόνος του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Πανεμορφα.
Μετα την επιχειρηματολογια της Ερις που με επεισε εννοειται με τον Dark Magician που εχει για συμβουλο.Η ψηφος μου θα παει στην HIMELA και για να μην ξεχαστει την αυριανη μερα και επειδη μαρεσει και η ισοβαθμια αυτη.
Ψήφος χωρίς νόημα. Η Himela δεν υπάρχει περίπτωση να βγει σήμερα.

Αν μου επιτρέψει ο ικαρίωνας να συμπληρώσω, παρά την ξεκάθαρη έλλειψη εμπιστοσύνης προς το πρόσωπό μου(σόρρυ αλλά το είπες τόσες φορές, δεν κρατήθηκα)...
Χθες έριξες την τέταρτη ψήφο στον Fast, για να τον φέρεις σε ισοψηφία με τον Ντιουμ και σήμερα πηγαίνεις και ρίχνεις άκυρη ψήφο, γιατί μάλλον κάνει τζιζ να υποθέσω;

Πόσες ασυναρτησίες εχω διαβασει θεε μου .
Τι να πρώτο σχολιάσεις απο τα κείμενα αυτά..
Πρέπει να τα βάλουμε ολα όλα σε μια σειρά να Δείτε κτι μερικά πράγματα που λετε ειναι χωρις λογική.
Θα προσπαθήσω να γράψω ένα καλο κείμενο αλλα με τόσα που λετε πιθανόν να χασω τα επόμενα.

Ψιτ, παλίκαρε, πρόσεχε λίγο πως μιλάς, ειδικά όταν τα πιο ασυνάρτητα ποστ όλου του παιχνιδιού είναι δικά σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
[...]
Επίσης το μέντιουμ εχει ρωτήσει ηδη για τον νεκρό φαντάζομαι και εχει ηδη πει οτι είναι αθώος, δεν ειδα κανέναν να διαφωνεί χαίρομαι.
[...]
δε βλεπω και κανενα να το υποδεικνυει βεβαια... ουπς

[..]
Όπως ειπώθηκε αν είδα καλά και από άλλους, είναι απόλυτα λογικό να θέλεις να σώσεις το τομάρι σου (με β' ενικό εδώ δεν απευθύνομαι προσωπικά, μιλάω γενικά), είτε αθώος είτε ένοχος. Και έχοντας μάθει από τις τακτικές της μαφίας σε προηγούμενα παιχνίδια, την χρησιμοποίησα έτσι ώστε να υπάρξουν ελάχιστες πιθανότητες να βγω εκτός παιχνιδιού. Λάθος μου; Μπορεί. Εγώ αυτό που ήθελα το πέτυχα, ακόμα και αν βγω απόψε, τουλάχιστον θα ξέρω ότι προσπάθησα να μείνω μέσα χθες.
[...]
μα δεν προσπαθησες σωστα, αυτο ειναι που με καιει εμενα.. γιατι δεν αλλαζες την ψηφο σου απλως; Δε μας το απαντας.. Και χθες κοντευες να βγεις και σημερα ξαφνικα χαθηκες....
Τάσο,

σήμερα πρέπει να ψηφίσεις, το ξέρουμε όλοι αυτό. Έχεις κάνει κάποιες δημοσιεύσεις, έχεις αφήσει κάποιες αιχμές, αλλά ψήφο δε δίνεις; Γιατί περιμένεις την τελευταία στιγμή;
σας καιει να δειτε τι θα ψηφισω; θα ψηφισω οταν εγω το κρινω σωστο και οταν εγω θα εχω βρει που θα δωσω την ψηφο μου.
[...]
Για τον Φαστ τελικά δεν έχω καταλάβει τι άποψη έχεις, κακός πολίτης ή κακός ρόλος;
[...]
Θα ψήφιζα Himela, αλλα αυτήν την στιγμή είναι μια ψήφος πεταμένη.
για τον φαστ πιστευω πως ηταν ενας κακος παικτης. τωρα για το ρολο του δεν ειμαι και απολυτως σιγουρος δυστυχως αφου και τα τελευταια του λογια δεν ηταν τοσο κατατοπιστικα
Πολύ εύκολα με αθωώνετε όλοι, μαφιόζοι και πολίτες. Τόσο πολύ σας έπεισα ή απλώς ξέρετε ότι ο ΔΑ δεν είναι σε κανέναν απ' τους δύο βασικούς προς αποχώρηση; Ή μήπως απλώς θες μετά σε περίπτωση που φανεί ότι κάποιος απ' τους τρεις αυτούς είναι αθώος, να ρίξεις το φταίξιμο σε μένα (θαρρείς και θα είμαι ο μόνος που τους κατηγόρησε); Εν πάσει περιπτώσει, αν ο ΔΑ είναι σ' αυτούς δεν θα μπορέσει να χρησιμοποιήσει την ιδιότητά του, ενώ αν δεν είναι, τουλάχιστον ίσως την ξοδέψει από τώρα οπότε να χαθεί τουλάχιστον αυτό το ατού.
ποιος ακριβως σε αθωωσε; εχεις απο πολυ προηγουμενα παιχνιδια που κολλας στο να βρουμε τον ΔΑ. Τον ΔΑ πιστευω οτι πρεπει εμμεσα να τον βρουμε, δηλαδη μεσα απο τις λεξεις να καταλαβουμε που και πως δοθηκε σημα ωστε να βρεθει κι ενας μαφιοζος. Οχι να βρεθει ο ΔΑ και να βγει εξω, δε νομιζω οτι ειναι #1 προτεραιοτητα τωρα
[...]
Τασούλη, δεύτερη φορά που σε πιάνω να λες κάτι και να κάνεις αυτό που σχολιάζεις αρνητικά, μετά από λίγο. Τι συμβαίνει;
τι εκανα ακριβως; πιστευω οτι εχω απαντησει σε καθε ερωτηση και καθε φορα που αναφερεται το ονομα μου απαντω. εαν κατι δεν απαντησα μπορεις να με ξαναρωτησεις δεν εχω να φοβηθω κατι
[...]Συγγνώμη, αλλά μια χαρά ήταν η σύνταξή μου. Τώρα αν κάποιους τους συμφέρει να ερμηνεύουν κάτι σαφές, όπως θέλουν αυτοί, δεν φταίω εγώ. Το αν ήταν παρανόηση ή δόλος θα το μάθουμε στην πορεία και ελπίζω όταν μπει στον κόπο να μου απαντήσει.
σαφως καποιους τους συμφερει να σε παρερμηνευσουν, να κανουν τα στραβα ματια, να δωσουν μια ακομη μασημενη ψηφο, ξερεις εσυ τι συμβαινει εδω μεσα

[...]
Γενικά δεν μου άρεσαν τρία πράγματα από την όλη κατάσταση με τον Ντιουμ.
1. Ότι τα σενάριά του μου έδειχναν πανικόβλητο μαφιόζο, που μάζεψε ψήφους και δεν ξέρει πως να το διαχειριστεί. Μιλάω εκεί που άρχισε να κατηγορεί ικαρίωνα, φαστ και εμμανουήλ ότι είναι μαφία και πάνε να τον φάνε. Και το σχολίασα και εκείνη την ώρα. Όπως δεν μου άρεσε και το σενάριο στο ποστ που έκανε το πρωί. Που την έπεσε σε όσους τον βοήθησαν να μείνει στο παιχνίδι.
2. Ότι μόλις έπεσαν οι ψήφοι του από 4 σε 2 και φάνηκε ότι δεν θα φύγει, εξαφανίστηκε και τον είδαμε ξανά σήμερα το πρωί και έχουμε να τον δούμε από τότε.
3. Ότι ενώ ξεκίνησε να μαζεύει πολλές ψήφους, πολύ γρήγορα, επίσης πολύ γρήγορα αυτές οι ψήφοι εξαφανίστηκαν και δεν κινδύνεψε στο τέλος.

[...]
εμενα αυτο που με παρεξενευσε ειναι οτι αρχισε τα σεναρια απο παρα πολυ νωρις σχεδον χωρις κανενα στοιχειο (εκτος κι αν εχει καποιο ρολο σαφως). με το #3 θα συμφωνησω κι εγω πως φαινεται παραξενο αλλα τοτε το ιδιο μπορουμε να πουμε και για τη νεφελη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερις

Περιβόητο μέλος

Η Ερις αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 4,955 μηνύματα.
Ο Μανώλης κατηγορεί από το 1ο του ποστ εδώ πέρα. Επίσης από το 1ο του ποστ έχει γίνει ο καλύτερος φίλος με τον Ικαρίωνα χωρίς όμως να είναι συγκάτοικοι γιατί ο Ικαρίωνας το έχει διαψεύσει από μόνος του.
Μάλιστα. Καταλαβαίνω πού το πας.
Πωω δεν ξέρω πραγματικά!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PolGR1509

Τιμώμενο Μέλος

Ο PolGR1509 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,307 μηνύματα.
Συμπεριφέρεσαι σαν τον κλέφτη που φωνάζει "Δεν έκλεψα" πριν τον ρωτήσουν καν. Αν είσαι πολίτης τι σε πειράζει να πω εγώ, που είμαι και master στην κωλοτούμπα, όπως λες, ότι σε θεωρώ μαφιόζο. Ίσα-ίσα, έτσι όπως πάω να βγω από το παιχνίδι, αν τελικά φύγω σήμερα και φωνάζω μέχρι αηδίας ότι είναι μαφία, από αύριο τις έχεις σκαπουλάρει και είσαι κομπλε...

Αλλά όχι, εσύ θέλεις να μας αποδείξεις με τη βούλα ότι είσαι πολίτης. οκ.
Γιατί να μην υπερασπιστώ τον εαυτό μου, αν αυτά που λες μου φαίνονται εντελώς παράλογα; Δεν έχω κάτι να κρύψω και βλέπεις ότι κάθομαι και απαντάω σε κάθε ποστ. Εσύ από την άλλη, απαντάς μόνο εκεί που σε συμφέρει. Έχω γράψει ένα σωρό ΓΕΓΟΝΟΤΑ, το τονίζω αυτό γεγονότα και αρνείσαι να δώσεις τις εξηγήσεις που θα έπρεπε.

-Γιατί όταν μειώθηκαν οι ψήφοι σου εξαφανίστηκες εντελώς;
-Γιατί ενώ είχες σιγουράκι Ικαρίωνα, Φαστ και Μανώλη μαφία, την επόμενη πρωία ξαφνικά αθωώθηκαν και στράφηκες σε άλλους; Τη διακιολόγηση για τους λόγους που θεωρείς methexys και τους άλλους ύποπτους τον έδωσες, αλλά αναφορικά με το προηγούμενό σου ποστ; Τι άλλαξε;
-Πώς αναφέρεσαι σε ταχύτατη αλλαγή απόψεων δικών μου όταν εσύ έκανες το παραπάνω; Εγώ ήδη δικαιολόγησα τι με έκανε να στραφώ σε σένα. Καιρός να αρχίσεις να απαντάς και συ σε κάποιες ερωτήσεις και όχι απλά να κατηγορείς λέγοντας "πρέπει να φύγει".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top