Palermo #44 - Lord of the Rings

Ψηφοφορία Τρίτη 3/8 - Ποιός θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 7)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Θα τα γράψω λίγο γρήγορα για να προλάβω τη δολοφονία.

Dume, πότε με αθώωσε ο Χάρης; Εγώ γιατί νομίζω ότι με θεωρεί ένοχο και προσπαθεί να με πετάξει έξω; Δεν το κατάλαβες ή έκανες ότι δεν το κατάλαβες;
Επίσης, θεωρώ αδύνατον να είναι ο Ιορδάνης στη Μαφία. Καταρχάς θεωρώ πολύ τραβηγμένο να έκανε αλλαγή ψήφου στο τέλος ξέροντας ότι έχει περάσει το χρονικό όριο έτσι ώστε να έχει ένα πάτημα να σωθεί. Κάτι τέτοιο θα ήταν εντελώς ανήθικο και δε θέλω να πιστεύω ότι παίζουμε τόσο βρώμικα εδώ. Επιπλέον, πιστεύω ότι εξ αρχής πήγε ο Ιορδάνης να προστατέψει τη Guest 278211 με την τυχαία ψήφο του τόσο νωρίς, ποντάροντας ότι θα υπήρχαν μικρότερες πιθανότητες να της δώσει 2η ψήφο κάποιος. Ξέρω ότι ακούγεται κουλό, αλλά αν το σκεφτείς καλά θα καταλάβεις ότι μπορεί να στέκει. Τέλος, η Guest 278211, που κατά γενική ομολογία είναι κι αθώα, στα τελευταία της λόγια αθώωσε τον Ιορδάνη. Αυτό δε σημαίνει απαραίτητα ότι είναι σωστή, αλλά θέλω να το κρατήσω κι αυτό προς το παρόν. Για μένα, ο Ιορδάνης, είναι κατά πολύ μεγάλη πιθανότητα αθώος. Και τον καταλαβαίνω γιατί με κατηγορεί και θα τον παρακαλέσω να σκεφτεί ότι δεν είχα πολλές άλλες κινήσεις για να σώσω τον εαυτό μου. Enough said όμως για αυτό.
Το δεύτερό σου σενάριο στέκει περισσότερο, θα ήθελα όμως να δεις και το σενάριο που έγραψα για Χάρη να είναι ΔΑ/πόρνη. Δε θέλω να γράψω παραπάνω για το Χάρη, βιάζομαι να προλάβω πριν τη δολοφονία και τα έχω πει και νωρίτερα.
Θα ήθελα γενικότερα λίγο περισσότερη και προσεχτικότερη συμμετοχή απ σένα, δε με έχεις πείσει ακόμη για την αθωότητα σου, ούτε όμως και πολύ για την ενοχή σου.

Himela, σίγουρα χαίρομαι που ήρθε η νεκροφάνεια κι επέστρεψε η αθώα spy και χαίρομαι γιατί ξέρω ότι όπως ήρθαν τα πράγματα έφυγε άδικα. Σε βλέπω όμως να θες πολύ να αποδείξεις ότι είσαι αθώα. Εσύ δεν ήσουν χθες της άποψης ότι οι αθώοι δεν πρέπει να πέφτουν σε πολύ χαμηλό επίπεδο για να αποδείξουν την αθωότητά τους; Ή κατάλαβα κάτι λάθος; Τώρα εσύ γιατί να φωνάζεις τόσο πολύ ότι είσαι αθώα; Μέχρι και τους κανόνες έκανες quote. Δε σε κατηγορώ ότι είσαι ένοχη, αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να οδηγηθούμε στο βιαστικό συμπέρασμα ότι αφού έφερες πίσω μια αθώα, είσαι κι εσύ σίγουρα αθώα. Θα ήθελα να σκεφτώ καλύτερα την κίνησή σου, αλλά όπως έγραψα και πάνω, βιάζομαι ν προλάβω να βγάλω το post, οπότε αργότερα ίσως έρθει κάτι αναλυτικότερο.

Προς το παρόν, αναμένουμε τη δολοφονία.
Πρόλαβα; :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Αφου λες οτι μπορει να ειναι δικο σου λαθος και θα δειξει για την ψηφο σου γιατι δε το ξανασκεφτεσαι αφου σκεφτοσουν να ψηφισεις την Birile;

Αναμένω την δολοφονία;)
Όπως και να έχει είναι οι τοπ 3 για εμένα.

Από την άλλη τελείως αθώους θεωρώ την spy και την Himela.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ομίχλη παντού. Δεν μπορούσα να διακρίνω τίποτα μπροστά μου. Και αν δε μπορούσα να δω εγώ, καταλαβαίνετε πόσο χαμένος ήταν ο Ακριβός που γενικά όπως καταλαβαίνετε έχει τα θεματάκια του. Είχε όμως μαθητεύσει δίπλα σε μάγιστρους σε προηγούμενες εποχές, οπότε κατάφερε να καθαρίσει την ατμόσφαιρα. Γιατί με άφηνε να πηγαίνω στα χαμένα για κανένα δεκάλεπτο, δε ξέρω! :ropalo:
Η αποστολή μας ήταν απλή: Είχαμε μόλις φτάσει στη Μέση Γη και έπρεπε οπωσδήποτε να αναζητήσουμε έναν δάσκαλο! Μία προφητεία, έλεγε πως έχει φέρει μαζί του μαγεία που δεν υπάρχει σε αυτό τον τόπο.
Αφού λοιπόν τσακωνόμασταν ένα απόγευμα για την ερμηνεία της προφητείας και φυσικά για ποιος δρόμος είναι κοντυνότερος για τον προορισμό μας, αποφασίσαμε από κοινού πως διαφωνούμε και ο tsarachaf, με την μαεστρία του στη διπλωματία, με μπούκωσε με γλυκά και καφεΐνη, οπότε και συμφώνησα να περάσει το δικό του.
"Φτάνουμε; Δεν είμαι φαν της πεζοπορίας και εδώ που με έφερες αγριεύομαι!"
"Δεν έχουμε πολύ δρόμο, κανένα 10λεπτο, το πολύ!"
"Άουτς! Πάλι πιάστηκε σε ρίζα το πόδι μου! Είμαι παιδί της πόλης, τι κάνουμε εδώ πέρα;;"
"Θα σταματήσεις να γκρινιάζεις ή θα σε παρατήσω εδώ;"
"Θα γκρινιάζω όσο θέλω, κύριε!" είπα και ξαπλώθηκα φαρδιά πλατιά στα χώματα, έχοντας σκοντάψει σε κάτι που έμοιαζε με πέτρα. Ο μανδύας μου είχε γίνει χάλια, και ήταν και άσπρος. Άντε να βρεις εδώ καλή πλύστρα! Και ο άτιμος δε σταματάει να γελάει.
Ενώ λοιπόν προσπαθούσα να βρω την πέτρα πάνω στην οποία σκόνταψα και να ξεσπάσω πάνω της την οργή μου, βλέπω μία περίεργη συσκευή που σίγουρα δε ταιριάζει σε αυτή την εποχή...

Ήταν μία κάμερα..
Που είχε αποθηκευμένο ένα βίντεο...
Το κοιτάμε περίεργοι, πατήσαμε το play...

Nefeli Graf, μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων!

*Το κείμενο αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ. Το video είναι δημιουργία της μαφίας #44.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μάλιστα, θύμα η Νεφέλη και όπως είχα πει δεν μπορεί να μας πει κάτι η δολοφονία.

Ας μην ασχοληθούμε με το video καλύτερα. Έχει γίνει στο παρελθόν και το μόνο που είχε γίνει είναι να μπερδευτούν όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Επίσης να σας ενημερώσω ότι ο Αυτοκράτορας επέλεξε να πάρει για σήμερα στο παλάτι του την Himela, οπότε δεν μπορείτε να την ψηφίσετε γιατί αράζει κάτω από το Λευκό Δέντρο :P

Ψηφοφορία για Τρίτη 02/08
  1. bilire
  2. Claire Rentfield
  3. Deutsch… Lover -----> Libertus
  4. dimjim -----> Libertus
  5. DumeNuke -----> Libertus
  6. Himela ----->dimijim
  7. JKaradakov ----->dimijim
  8. kleop
  9. Libertus ----->dimijim
  10. methexys -----> bilire
  11. Guest 278211
  12. Totaled
  13. ultraviolence
  14. Wild_Boy -----> ultraviolence
  15. Mάιρα
  16. Σπυράκος (^^)
  17. Τάσος97


Ψήφοι
3 dimijim
3 Libertus
1 bilire
1 ultraviolence


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Nefeli Graf - Δολοφονία 02/08



Οριστικές Αποχωρήσεις
-----



Λοιπές Ενέργειες Παικτών
Ενεργοποίηση Κάρτας: Νεκροφάνεια από Himela
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Δεν περίμενα την Νεφέλη με τίποτα :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Πολύ προσεχτική μου φάνηκε η μαφία με την πρώτη δολοφονία. Η Νεφελη δεν είχε καμία "κόντρα" με κανέναν, απλά έγραψε μερικά πράγματα.
Δύσκολο να βγει κάποιο συμπέρασμα, συνεχίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Πολύ προσεχτική μου φάνηκε η μαφία με την πρώτη δολοφονία. Η Νεφελη δεν είχε καμία "κόντρα" με κανέναν, απλά έγραψε μερικά πράγματα.
Δύσκολο να βγει κάποιο συμπέρασμα, συνεχίζουμε.

Προφανώς και αν σκότωναν κάποιον ο οποίος έχει συμμετάσχει πολύ και έχει πει κάποια πράγματα, θα τα έκαναν χειρότερα σε πρώτη φάση.
Με την δολοφονία της Νεφέλης, όπως είπες και εσύ, ούτε συμπέρασμα για τους πολίτες βγαίνει για να ξέρουν πως να κινηθούν ούτε η μαφία έχει θέματα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Νεφέλη λοιπόν το θύμα. Δεν αλληλεπίδρασε με κάποιον ιδιαίτερα, ασφαλής δολοφονία για τη Μαφία. Ορίστε ένας ακόμη λόγος για να μην κάθεστε ήσυχοι στην αφάνεια, μπαίνετε στο στόχαστρο για δολοφονίες που δε θα λένε και πολλά.
Όσο για το video, θα συμφωνήσω με τον Ιορδάνη. Με μια πρώτη ματιά, μάλλον για να αποπροσανατολίσει υπάρχει. Έχει ξαναγίνει, με ιδιαίτερη επιτυχία μάλιστα, η Μαφία να αξιοποιεί δικές της προκηρύξεις για να μπερδεύει τους πολίτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,005 μηνύματα.
Himela, σίγουρα χαίρομαι που ήρθε η νεκροφάνεια κι επέστρεψε η αθώα spy και χαίρομαι γιατί ξέρω ότι όπως ήρθαν τα πράγματα έφυγε άδικα. Σε βλέπω όμως να θες πολύ να αποδείξεις ότι είσαι αθώα. Εσύ δεν ήσουν χθες της άποψης ότι οι αθώοι δεν πρέπει να πέφτουν σε πολύ χαμηλό επίπεδο για να αποδείξουν την αθωότητά τους; Ή κατάλαβα κάτι λάθος; Τώρα εσύ γιατί να φωνάζεις τόσο πολύ ότι είσαι αθώα; Μέχρι και τους κανόνες έκανες quote. Δε σε κατηγορώ ότι είσαι ένοχη, αλλά σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να οδηγηθούμε στο βιαστικό συμπέρασμα ότι αφού έφερες πίσω μια αθώα, είσαι κι εσύ σίγουρα αθώα. Θα ήθελα να σκεφτώ καλύτερα την κίνησή σου, αλλά όπως έγραψα και πάνω, βιάζομαι ν προλάβω να βγάλω το post, οπότε αργότερα ίσως έρθει κάτι αναλυτικότερο.

Ναι Δημήτρη, είμαι μαφιόζα κι έπαιξα τη μοναδική νεκροφάνεια της μαφίας για να φέρω πίσω μια αθώα. Καλά τα λες. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Καλημέρα. Dimjim, εάν είσαι πολίτης, τότε είσαι ένας πολύ κακός πολίτης και δεν υπολογίζεις τίποτα πέρα από τον εαυτό σου. Ψηφίζω από τώρα dimijim για να υπάρχει πριν τη δολοφονία και θα σχολιάσω μετά τις δημοσιεύσεις σας.


Υ.Γ: Είναι η ιδέα μου ή η Guest 278211 κατηγορεί εμένα που έκανα την ισοψηφία και "χαιδεύει" τον Δημήτρη λέγοντάς του ότι έκανε λάθος που την έδιωξε; Δεν είμαστε καλά. :confused:

Μια χαρά είμαστε :)

Εγώ έτσι ξέρω. Οτι σε αυτό το παιχνίδι όταν ψηφίζεις κάποιον ΠΡΟΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ τον κατηγορείς κιόλας σαν ένοχο. Αν ξέρεις κάτι άλλο μού το λες. :eek:

Τον ψηφίζουμε για πρωθυπουργό.

Παιδια επειδη ολο λετε για αυτους που δε γραφουν..εγω παντως προσωπικα δεν εχω καταληξει καπου και απλα διαβαζω τα posts προσπαθωντας να βγαλω ακρη!! Καλημερες;);)

12:31 λέμε καλησπέρα, όχι καλημέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μάιρα σκοπέυεις να παίξεις έστω και λίγο σοβαρά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Μπερδεμα και παλι στην πολη του Παλερμο.
Ένα ακόμη σχόλιο. Από το τέλος της ψηφοφορίας και μετά έχουν γίνει τόσα συμβάντα, γιατί τα σχολιάζουμε οι ίδιοι κι οι ίδιοι; Πού είστε οι υπόλοιποι; Γιατί δε βοηθάτε το παιχνίδι λέγοντας κάτι με περισσότερη ουσία; Θέλετε ειδική πρόσκληση; Ντοιτς; Ντιουμ; Κλέοπ; Νεφέλη; Τοταλεδ; Πού είστε; Θα συνεισφέρετε κι εσείς καθόλου; Είδαμε και στο προηγούμενο παιχνίδι, όπως και στα περισσότερα παιχνίδια, ότι ένας Μαφιόζος μένει στην αφάνεια. Βγείτε λοιπόν και μιλήστε κι εσείς!

Εμφανιστείτε λοιπόν όλοι! Το παιχνίδι άρχισε!
Μιλησαμε και εμεις απλως εχουμε και δουλειες.Και συμφωνω μαζι σου σε αυτο,το να μενει ενας μαφιοζος στην αφανεια το κανει χειροτερο.Για να παρουν και αλλοι θεση.

Καλημερα και πάλι στην πόλη του Παλέρμο. Δεν έχω απαντήσει μέχρι τώρα γιατί δεν είχα τη δυνατότητα,έλειπα,για όσους αναρωτιουνται.

Δεν υπήρχε νόημα να αλλάξω την ψήφο μου. Δεν ήθελα να ψηφίσω κάποιον και να είμαι αυτή που θα τον διώξει, καθώς ακόμα δεν είχα αρκετά στοιχεία και δεν μπορούσα να ήμουν τόσο σίγουρη ώστε να διώξω κάποιον. Και ακόμα και σε ισοψηφία να πηγαίναμε, δεν μπορούσα να ξέρω πού ήταν η ψήφος του δημάρχου. Ίσως να έφευγε πάλι ένας αθώος,ίσως να ήταν σε εμένα και να έφευγα εγώ όπως θα γινόταν έτσι και αλλιώς. Ο dimjim σε ποστ παραπάνω έγραψε

Εγώ το είδα λίγο διαφορετικά. Έτσι και αλλιώς θα έδινα πάλι στόχο, ότι προσπαθώ πάση θυσία να μείνω στο παιχνίδι και ίσως να έφευγα στην επόμενη ψηφοφορία.
Όσο για την κίνηση του Χάρη, είστε πιο έμπειροι παίκτες από εμένα οπως και να το κάνουμε,ίσως τελικά η ισοψηφία που απέρριψα εγώ ως επιλογή να ήταν τελικά καλύτερη λύση. Μάλλον κατάλαβε και ο ίδιος ότι είμαι αθώα, ή ήθελε να κόψει αντιδράσεις και τα κατάφερε. Πάντως δεν μου φαίνεται αρκετά ένοχος ακόμα, θέλω να μελετήσω λίγο ακόμα τα μηνύματα.
Και μετά βλέπουμε ότι ο dimjim ψηφίζει κατευθείαν Guest 278211 και την διώχνει. Είναι μέρος της φιλοσοφίας του,ότι θα κάνει τα πάντα για να σωθεί ή έχει κάποιο λόγο πίσω από αυτό? Γενικά,θέλω να διαβάσω άλλη μία τα μηνύματα των LIbertus και dimjim ώστε να βγαλω κάποια συμπεράσματα.

Θα ήθελα και εγώ να δω μεγαλύτερη συμμετοχή από άτομα που δεν γράφουν πολύ. Δεν γίνεται να γράφουν συνέχεια οι ίδιοι και οι ίδιοι. Προσπαθείτε για κάποιο λόγο να μείνετε στην αφάνεια ή απλά δεν σας ενδιαφέρει? Όπως επίσης θα ήθελα να δω και την bilire να γράφει περισσότερο. Εδωσε μια καθοριστική ψήφο αλλά κατα τ'αλλα δεν συμμετέχει και πολύ στις συζητήσεις και δεν εκφέρει γνώμη. Επειδή πρέπει να φύγω σε λίγο και το απόγευμα θα είμαι απασχολημένη και ίσως να μην προλάβω να μπω, θα ψηφίσω από τώρα την bilire. Aν υπάρξουν εξελίξεις στο παιχνίδι μέχρι το απόγευμα και μπορεσω να συνδεθώ,ίσως αλλάξω την ψήφο μου.
Κατανοω τοτε γιατι δεν εγραψες.Σωστο το σκεπτικο σου και καλη κινηση για να δωσεις την ψηφο εκει.

Προσωπικά, η συμπεριφορά του Δημήτρη (dimijim) μου φάνηκε υπερβολικά ύποπτη.
Πρώτη μέρα βγήκε περιχάρης πρώτος και καλύτερος να μας δώσει τον Ιορδάνη (JKaradakov) και, τελευταία στιγμή, πετάει έξω την Guest 278211 με τη βοήθεια του JKaradakov (που μέχρι τότε κατηγορούσε με την ψήφο του) και του ultraviolence. Το βασικότερο στοιχείο όμως είναι η αλλαγή του Libertus, από methexys σε dimijim στις 20.09 και η αθώωση του dimijim μετά την ψηφοφορία. Τι εννοώ:

1. dimijim ψηφίζει random τον JKaradakov στις 19.33 την Κυριακή.
2. JKaradakov ρίχνει ψήφο στη Guest 278211 στις 11.30 τη Δευτέρα.
3. Libertus ψηφίζει methexys στις 16.52 τη Δευτερα.
4. 19.59 έχουμε 2 ψήφους στην Guest 278211 και 3 στην methexys.
5. Libertus αλλάζει από methexys σε dimijim (20.09), λέγοντας μας ότι είναι ύποπτος. 2-2 το σκορ.
6. dimijim αλλάζει από JKaradakov σε Guest 278211 στις 20.10. 3-2 το σκορ και Guest 278211 έξω.
7. Libertus βγαίνει και μας γράφει το σεντόνι για το πόσο πολίτης είναι ο dimijim... Τον οποίο άλλαξε τελευταίο λεπτό, σε προσπάθεια να τον φέρει σε ισοβαθμία με τους άλλους.

Για μένα είναι δύο τα σενάρια:
α) Είτε οι dimijim, Libertus, JKaradakov είναι μαφία και το παραπάνω αποτέλεσε ένα καλά ενοργανωμένο σχέδιο, ώστε να πετάξουν έναν πολίτη της επιλογής τους (είχαν ίσως λόγο ή διάλεξαν στην τύχη?), ενώ παράλληλα θόλωσαν τα νερά, βαλλόμενοι πυρά μεταξύ τους (πάντα φαινομενικά, αφού κανείς τους δεν κινδύνεψε πραγματικά...).
β) Ο Libertus είναι μαφία και προσπάθησε με τον παραπάνω τρόπο να ρίξει υποψίες στον dimijim που είναι όντως αθώος. Και έγραψε το σεντόνι του ώστε, σε περίπτωση που βγει ο dimijim (και ίσως παιχθεί Τυμβωρυχία) να φύγουν οι υποψίες από πάνω του.

Και στις δύο περιπτώσεις, θεωρώ ότι ο Libertus είναι ένοχος. Αν ήταν πολίτης, δεν είχε κανένα λόγο να υποστηρίξει τόσο σθεναρά την αθωότητα του dimijim, με τις τσαπατσουλιές που έκανε ο δεύτερος. Μην ξεχνάτε, το τρίπτυχο αποτελείται από δυνατούς παίκτες... Ο Libertus συγκεκριμένα έπαιξε τρομερά τον ρόλο του ΔΑ στο προηγούμενο Παλέρμο, αποπροσανατολίζοντας τους πολίτες με την random αλλαγή ψήφου τη 2η μέρα, σώζοντας την μαφιόζα Emilouko από την ΑΠ του JKaradakov με Ακύρωση και θυσιάζοντας τον εαυτό του τελευταίες μέρες, για να παραμείνει ο μαφιόζος tsarachaf μέσα. Υπέδειξε, δηλαδή, τρομερή στρατηγική ικανότητα, κάτι που καθιστά τα παραπάνω σενάρια εύκολα για τον ίδιο να τα καταστρώσει. Μην το ξεχνάτε αυτο.

Για τους παραπάνω λόγους ψηφίζω Libertus σήμερα.
Μπερδευεις πολυ εσυ και δεν ειναι καλο αυτο.



Σκεφτείτε οτι φέρνω πίσω κάποιον που όλοι παραδέχτηκαν οτι ήταν πολίτης και πήγε άδικα (ακόμα κι ο ίδιος ο dimijim που με την ψήφο του την πέταξε τελευταία στιγμή έξω) αλλά και κάποιον που με ψήφισε και με έβαλε στη σέντρα μαζί με άλλους στον πρώτο γύρο. Αυτό σημαίνει πολλά. Για αυτούς που θα πουν οτι έπαιξα την κάρτα νωρίς θα πω οτι βλέπετε κι εσείς οτι κινδυνεύω είτε σε δολοφονία είτε σε ψηφοφορία να βγω. Χτες ήμουν στο παρά τσακ να βγω εγώ, μια δυο ψήφοι αν άλλαζαν κατά μου. Δε θέλω να φύγω και να πάρω μαζί μου τη μόνη νεκροφάνεια πολιτών αφού η επόμενη που θα πάρετε θα είναι την Κυριακή το απόγευμα. Πιστεύω τη Guest 278211 και σκέφτηκα οτι η μοναδική παίκτρια προς στιγμήν που σίγουρα είναι αθώα είναι εκείνη αφού αν ήταν ένοχη η μαφία θα την έσωζε πιο νωρίς αφού είχε ήδη 2 ψήφους για δύο ώρες (ο ούλτρα την ψήφισε στις 18:00). Παίρνω αυτό το ρίσκο λοιπόν και ας με κρίνετε εσείς κι η ιστορία για αυτό. Λυπάμαι αν αποδειχτεί οτι έκανα βλακεία αλλά δε θέλω να φύγω με αυτή την κάρτα στα χέρια μου.
Πολυ εξυπνη η κινηση σου,η Guest 278211 ειναι ενα ατομο που εχει να μας πει πολλα.Ειναι μια πολυ καρτα η νεκροφανεια και αξιζει να την ριξεις στην παρουσα φαση.

Για την σημερινη δολοφονια ενα εχω να πω,μου φανηκε αδιαφορη.Εφυγε μια παικτης που δεν ειχε να πει και τοσα πολλα.Πρωτη δολοφονια θα μου πειτε βεβαια,τι περιμενω και εγω...Το βιντεακι δεν ηταν ασχημο,ομως γιατι δεν ειχε ηχο;
Ψηφο δεν ριχνω ακομα,πιο μετα να περασει και η ωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Μάιρα σκοπέυεις να παίξεις έστω και λίγο σοβαρά;

Από σένα πιο σοβαρά παίζω βασικά, δεν καταλαβαίνω γιατί πιστεύεις πως δεν παίζω σοβαρά. Μέχρι τώρα δεν έχω κάτι για να σχολιάσω. Τα έχετε πει όλα εσείς, περιμένω τις επόμενες κινήσεις σας για να δω πως θα κινηθεί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Από σένα πιο σοβαρά παίζω βασικά, δεν καταλαβαίνω γιατί πιστεύεις πως δεν παίζω σοβαρά. Μέχρι τώρα δεν έχω κάτι για να σχολιάσω. Τα έχετε πει όλα εσείς, περιμένω τις επόμενες κινήσεις σας για να δω πως θα κινηθεί.
Έχεις δίκιο το να σχολιάζεις πότε λέμε καλημέρα/καλησπέρα, να λες ότι μια χαρά πάμε, και να λες ότι ψηφίζουμε για πρωθυπουργό είναι σοβαρότατο παίξιμο.

Πες κάτι για το παιχνίδι, τα troll/spam ποστ δεν βοηθάνε κανέναν και αν μπήκες με αυτόν τον σκοπό και σε αυτό το παιχνίδι, τι να πω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Έχεις δίκιο το να σχολιάζεις πότε λέμε καλημέρα/καλησπέρα, να λες ότι μια χαρά πάμε, και να λες ότι ψηφίζουμε για πρωθυπουργό είναι σοβαρότατο παίξιμο.

Πες κάτι για το παιχνίδι, τα troll/spam ποστ δεν βοηθάνε κανέναν και αν μπήκες με αυτόν τον σκοπό και σε αυτό το παιχνίδι, τι να πω.

Ωραία λοιπόν ας πω κάτι για το παιχνίδι και εγώ, ας ψηφίσω. Σήμερα ψηφίζω τον ultraviolence γιατί σου έκλεψε το βραβείο μέσα από τα χέρια στο προηγούμενο, πρέπει να πάρεις το αίμα σου πίσω, και θα σε στηρίξω εγώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bilire

Νεοφερμένος

Η bilire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 74 μηνύματα.
Καλησπέρα και από εμένα,παιδιά του Παλέρμο, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. Είμαι καινούργια παίκτρια και σαν καινούργια δεν έχω εμπειρία με αυτή τη version του Παλέρμο. Επίσης προσπαθώ να αφουγκραστω τι γίνεται και να καταλάβω καλύτερα τι παίζεται. Μέχρι να διαβάσω ένα ποστ εμφανίζονται και άλλα δέκα. :-). Επιπλέον χτες έγραφα κυρίως μέσω κινητού οπότε μου ήταν δύσκολο να κάνω μεγάλα ποστ. Επίσης εκτός των παραπάνω λόγων που ήμουν ολιγομιλητη και χωρίς προφανή επιχειρήματα, χτες είχα και τρομερή ημικρανια που με δυσκολία έγραψα ότι έγραψα. Θα προσπαθήσω να μιλήσω περισσότερο από εδώ και πέρα αλλά δε θέλω να κατηγόρησω κάποιον αθώο. Και η χτεσινή μου ψήφος ίσως ήταν λάθος αλλά εφόσον ξεκίνησα με αυτή δεν ήθελα να την αλλαξω. Πείτε το απειρια αλλά φοβήθηκα να κάνω κάποια επιπλέον κίνηση. Τέλος για όσους λένε ότι είμαι επιθετικη, θέλω να ρωτήσω, αν εσάς σας κατηγορουσε κάποιος άδικα δε θα προσπαθουσατε να υπερασπιστειτε τον εαυτό σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Με συγχωρείς αλλά εκείνη τη στιγμή με την αλλαγή ψήφου του λίμπερτους ο dimijim δεν έφευγε, είχε ισοψηφία με methexys, Himela και Σπυράκο. Τετραπλή ισοψηφία, δεν κινδύνευε να φύγει. Θα γινόταν ψηφοφορία ανάμεσα σε αυτά τα 4 άτομα και είχε 75% πιθανότητα να μείνει. Δεν δικαιολογούνταν τέτοια σπασμωδική κίνηση τη στιγμή που όλη τη μέρα δεν είχε καν συμμετάσχει στο παιχνίδι, μην τα ξαναλέμε...
Ίσως δεν ήθελε να πάρει το ρίσκο του δημάρχουν,εγώ δε θα το έπαιρνα πάντως.Τώρα για την απουσία του συμφωνώ,αλλά όπως είπα παραπάνω δε το βρίσκω σοβαρό επιχείρημα.Πιστεύω πρέπει να κοιτάξουμε λίγο τα ποστ του για να δούμε αν μπορούμε να βασιστούμε σε κάτι βάσιμο γιατί μέχρι στιγμής η μόνη υποψία είναι ότι έσωσε τον εαυτό του.Θα τα κοιτάξω και'γω προσεκτικά και θα επανέλθω με ποστ πριν τη ψηφοφορία
Για τη spy θα σχολιάσω παρακάτω.

Τα σενάρια του DumeNuke δεν τα είχα σκεφτεί έτσι. Ιδιαίτερα το πρώτο, αν ισχύει είναι πολύ καλά οργανωμένο. Θεωρώ πάντως πως πιθανώς η spy δεν έφυγε τυχαία. Εννοώ, πως όχι μόνο απλά κατάλαβαν ότι είναι αθώα, πολύ πιθανώς να ήξεραν που ήθελαν να χτυπήσουν.

Care to elaborate?

Και ήγγικεν η ώρα των σπουδαίων που σας υποσχέθηκα. Πρώτα από όλα ψηφίζω κι εγώ dimijim εφόσον βλέπω οτι προς τα εκεί πάει η σημερινή ψηφοφορία. Ας δούμε ποιοι θα πάνε να μας μπερδέψουν και να τον σώσουν (ήδη ξεκίνησε ο ντιουμ κι ακολουθεί η Deutsch). Dumenuke, Deutsch, Κλερ είστε οι επόμενοι. Ο ντιουμ μάς κοροϊδεύει μπρος στα μάτια μας...


Επειδή όμως υπάρχει κάτι που μου καίει τα χέρια και κουβαλώ μεγάλη ευθύνη, θα παίξω τη νεκροφάνεια για να επαναφέρω τη Guest 278211.




Πιστεύω κι εγώ όπως κι οι περισσότεροι οτι είναι αθώα κι οτι έχει καλό ρόλο για να μας βοηθήσει, άσχετα που με ψήφισε και που κάνει κι εκείνη εικασίες ψάχνοντας τους ενόχους. Η νεκροφάνεια αυτή που κρατούσα στα χέρια μου είναι ο λόγος που αποφάσισα να παίξω πιο συντηρητικά για να μη βγω πριν καταφέρω να επαναφέρω κάποιον. Είναι η μοναδική νεκροφάνεια στα χέρια των πολιτών:



Από τη ΣΕ:






Από τους κανόνες:



.



Σκεφτείτε οτι φέρνω πίσω κάποιον που όλοι παραδέχτηκαν οτι ήταν πολίτης και πήγε άδικα (ακόμα κι ο ίδιος ο dimijim που με την ψήφο του την πέταξε τελευταία στιγμή έξω) αλλά και κάποιον που με ψήφισε και με έβαλε στη σέντρα μαζί με άλλους στον πρώτο γύρο. Αυτό σημαίνει πολλά. Για αυτούς που θα πουν οτι έπαιξα την κάρτα νωρίς θα πω οτι βλέπετε κι εσείς οτι κινδυνεύω είτε σε δολοφονία είτε σε ψηφοφορία να βγω. Χτες ήμουν στο παρά τσακ να βγω εγώ, μια δυο ψήφοι αν άλλαζαν κατά μου. Δε θέλω να φύγω και να πάρω μαζί μου τη μόνη νεκροφάνεια πολιτών αφού η επόμενη που θα πάρετε θα είναι την Κυριακή το απόγευμα. Πιστεύω τη Guest 278211 και σκέφτηκα οτι η μοναδική παίκτρια προς στιγμήν που σίγουρα είναι αθώα είναι εκείνη αφού αν ήταν ένοχη η μαφία θα την έσωζε πιο νωρίς αφού είχε ήδη 2 ψήφους για δύο ώρες (ο ούλτρα την ψήφισε στις 18:00). Παίρνω αυτό το ρίσκο λοιπόν και ας με κρίνετε εσείς κι η ιστορία για αυτό. Λυπάμαι αν αποδειχτεί οτι έκανα βλακεία αλλά δε θέλω να φύγω με αυτή την κάρτα στα χέρια μου.

Didn't expect that coming.Αρκετά γρήγορα πέφτει τέτοια κάρτα αλλά επειδή είμαι αρκετά σίγουρος ότι η spy είναι αθώα,εκτιμώ που την έριξες.Εξάλλου είμαι της άποψης ότι καλύτερα να χρησιμοποιήσεις κάθε σου χαρτί,παρά να βγεις εκτός παιχνιδιού χωρίς να έχεις κάνει ό,τι μπορούσες και μπράβο σου που το έκανες.

Ομίχλη παντού. Δεν μπορούσα να διακρίνω τίποτα μπροστά μου. Και αν δε μπορούσα να δω εγώ, καταλαβαίνετε πόσο χαμένος ήταν ο Ακριβός που γενικά όπως καταλαβαίνετε έχει τα θεματάκια του. Είχε όμως μαθητεύσει δίπλα σε μάγιστρους σε προηγούμενες εποχές, οπότε κατάφερε να καθαρίσει την ατμόσφαιρα. Γιατί με άφηνε να πηγαίνω στα χαμένα για κανένα δεκάλεπτο, δε ξέρω! :ropalo:
Η αποστολή μας ήταν απλή: Είχαμε μόλις φτάσει στη Μέση Γη και έπρεπε οπωσδήποτε να αναζητήσουμε έναν δάσκαλο! Μία προφητεία, έλεγε πως έχει φέρει μαζί του μαγεία που δεν υπάρχει σε αυτό τον τόπο.
Αφού λοιπόν τσακωνόμασταν ένα απόγευμα για την ερμηνεία της προφητείας και φυσικά για ποιος δρόμος είναι κοντυνότερος για τον προορισμό μας, αποφασίσαμε από κοινού πως διαφωνούμε και ο tsarachaf, με την μαεστρία του στη διπλωματία, με μπούκωσε με γλυκά και καφεΐνη, οπότε και συμφώνησα να περάσει το δικό του.
"Φτάνουμε; Δεν είμαι φαν της πεζοπορίας και εδώ που με έφερες αγριεύομαι!"
"Δεν έχουμε πολύ δρόμο, κανένα 10λεπτο, το πολύ!"
"Άουτς! Πάλι πιάστηκε σε ρίζα το πόδι μου! Είμαι παιδί της πόλης, τι κάνουμε εδώ πέρα;;"
"Θα σταματήσεις να γκρινιάζεις ή θα σε παρατήσω εδώ;"
"Θα γκρινιάζω όσο θέλω, κύριε!" είπα και ξαπλώθηκα φαρδιά πλατιά στα χώματα, έχοντας σκοντάψει σε κάτι που έμοιαζε με πέτρα. Ο μανδύας μου είχε γίνει χάλια, και ήταν και άσπρος. Άντε να βρεις εδώ καλή πλύστρα! Και ο άτιμος δε σταματάει να γελάει.
Ενώ λοιπόν προσπαθούσα να βρω την πέτρα πάνω στην οποία σκόνταψα και να ξεσπάσω πάνω της την οργή μου, βλέπω μία περίεργη συσκευή που σίγουρα δε ταιριάζει σε αυτή την εποχή...

Ήταν μία κάμερα..
Που είχε αποθηκευμένο ένα βίντεο...
Το κοιτάμε περίεργοι, πατήσαμε το play...

Nefeli Graf, μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων!

*Το κείμενο αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ. Το video είναι δημιουργία της μαφίας #44.
Σχετικά ήσυχη ήταν η Νεφέλη,δεν είχε προλάβει να κατηγορήσει κάποιον οπότε μια χαρά βολεύτηκε η μαφία.Καλού-κακού θα ανατρέξω άλλη μια φορά στα ποστ της να δω τι έχει πει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Claire: Ο λόγος που έχω κολλήσει σε σένα είναι ο εξής: Μπήκες πρώτο βράδυ, έδωσες μια τυχαία ψήφο, έκανες πλακίτσα, όλα καλά ως εδώ. Μετά όμως αρχίζουν κάποιες διαμάχες στις οποίες δεν παίρνεις θέση. Αν είσαι πολίτης, δεν είναι θεμιτό να ζητάω να πεις μια γνώμη, να βοηθήσεις να ξεθολώσει το τοπίο; Αντ' αυτού κρατάς την αρχική σου ψήφο που εκείνη την ώρα δεν είχε κάποια χρησιμότητα κι έτσι δε βοηθάς τους πολίτες να βγάλουν μια άκρη. Το έκαναν κι άλλοι αυτό, το ξέρω, αλλά επέλεξα να ασχοληθώ με τις δικές σου πράξεις για αρχή.

Για να δούμε τη στάση της Claire σήμερα...

ΑΥΤΟ. Δηλαδή σε κάποια φάση βλέπω dimijim και λέω WTF από πού ξεφύτρωσε

Θα συμφωνήσω εδώ. Dimijim, για ποιο λόγο δε συμμετείχες στη συζήτηση νωρίτερα; Έστω να υποστηρίξεις εκείνους που θεωρούσες αθώους.

Ένα ακόμη σχόλιο. Από το τέλος της ψηφοφορίας και μετά έχουν γίνει τόσα συμβάντα, γιατί τα σχολιάζουμε οι ίδιοι κι οι ίδιοι; Πού είστε οι υπόλοιποι; Γιατί δε βοηθάτε το παιχνίδι λέγοντας κάτι με περισσότερη ουσία; Θέλετε ειδική πρόσκληση; Ντοιτς; Ντιουμ; Κλέοπ; Νεφέλη; Τοταλεδ; Πού είστε; Θα συνεισφέρετε κι εσείς καθόλου; Είδαμε και στο προηγούμενο παιχνίδι, όπως και στα περισσότερα παιχνίδια, ότι ένας Μαφιόζος μένει στην αφάνεια. Βγείτε λοιπόν και μιλήστε κι εσείς!
Ντιουμ και Τοταλεδ, το ότι δεν έχετε χρόνο να παίξετε, δε σας έδωσε κάποια ασυλία στην κληρωτίδα για να μη βγείτε Μαφιόζοι. Ευθύμη, σοβαρά αυτό είχες να πεις χθες; Τίμησε τη συμμετοχή σου και σεβάσου τους συμπαίχτες και ΣΕ και παίξε όπως πρέπει. Τι θα πει ότι δε διαβάζεις σεντόνια; Άννα, θα περιμένω με αγωνία το σχολιασμό σου σήμερα που επιστρέφεις.
Ειδική κατηγορία θεωρώ τη Μάιρα. Κι αυτή μίλησε λίγο, δεν είπε τίποτε, το ίδιο troll που ήταν και στο προηγούμενο παιχνίδι. Αυτό όμως δε σημαίνει ότι είναι απαραίτητα και το ίδιο αθώα. Αν ήταν Μαφία υποθέτω κανείς δε θα την άφηνε να αλλάξει κάτι και θα προσπαθούσε να κρυφτεί πίσω από το troll. Δε θα πρέπει να την αφήνουμε να περνάει απαρατήρητη, τουλάχιστον μέχρι να βεβαιωθούμε ότι είναι αθώα. Δυσκολεύομαι όμως να σκεφτώ κι έναν τρόπο να ζοριστεί η συγκεκριμένη για να μας δείξει κάτι. Ίσως μέσω κάποιας βοήθειας ή με προσοχή στις ψήφους της αργότερα;
Τέλος, μέθεξυς πού χάθηκες κι εσύ; Όλη η φασαρία χθες ξεκίνησε για εσένα κι απογειώθηκε στην ψηφοφορία που ήσουν από τους πιθανούς mvp. Πιστεύω ότι είσαι αθώα, αλλά ενώ στην αρχή έδειξες διάθεση να αρχίσεις το παιχνίδι για να βοηθήσεις, τώρα γιατί εξαφανίζεσαι; Ποια η άποψή σου για όσα έγιναν στην ψηφοφορία; Γιατί δεν έκανες κι εσύ κάποια κίνηση να σώσεις τον εαυτό σου; Συμφωνείς με τη Σύλβια ότι σαν πολίτης θα έπρεπε να θυσιαστείς για να αποδείξεις ότι είσαι αθώα;

Θέλω να δω τι θα πουν πριν την ψηφοφορία, όλοι αυτοί που αναφέρεις. Ο μηδενικός σχολιασμός είναι πολύ ύποπτος.

Καλημέρα. Dimjim, εάν είσαι πολίτης, τότε είσαι ένας πολύ κακός πολίτης και δεν υπολογίζεις τίποτα πέρα από τον εαυτό σου. Ψηφίζω από τώρα dimijim για να υπάρχει πριν τη δολοφονία και θα σχολιάσω μετά τις δημοσιεύσεις σας.


Υ.Γ: Είναι η ιδέα μου ή η Guest 278211 κατηγορεί εμένα που έκανα την ισοψηφία και "χαιδεύει" τον Δημήτρη λέγοντάς του ότι έκανε λάθος που την έδιωξε; Δεν είμαστε καλά. :confused:

Libertus, θέλω να σχολιάσεις τις υπόλοιπες ψήφους της methexys, την οποία θεωρείς αθώα, από Σπυράκο και bilire, καθώς και την ψήφο του ultraviolence σε εμένα.

Καλημέρα Παλέρμο! :)

Και αν είναι πολίτης με έναν από τους αρκετά σημαντικούς ρόλους και γνωρίζει ότι πρέπει να μείνει εντός παιχνιδιού για να βοηθήσει την ομάδα του; just a scenario.


Δηλαδή αν έπαιζες σε ένα άλλο γκειμ και η περίπτωση σου ήταν σαν αυτή που έγραψα παραπάνω στον Libertus θα εξακολουθούσες να μείνεις άπραγη; :hmm:


Συμφωνούμε εδώ.


Δεν παίρνω το μέρος κανενός ακόμα είναι νωρίς.Το ότι πετάχτηκε τελευταία στιγμή δεν τον καθιστά αθώο ή ένοχο,δεν είναι σοβαρή κατηγορία αυτή.Το ότι άλλαξε ψήφο πιστεύω πως ο οποιοσδήποτε παίκτης ( εκτός της Συλβιας :P ) θα έκανε το ίδιο για να μη βγει εκτός.

Να προσθέσω επίσης ότι για μένα η Σπάι είναι αθώα.Διάβασα αρκετά προσεκτικά τα τελευταία της λόγια και είμαι σίγουρος ότι είναι αθώα.Θα προτιμούσα να πορευθούμε όλοι με αυτό.Πάμε τώρα σ'αυτόυς που τη ψήφισαν.Πρώτα ψήφισε ο Ιορδάνης για τον οποίο δεν έχω να προσάψω κάτι και τείνω να συμφωνήσω στην αθωότητα του.Μετά ψήφισα εγώ για να φέρω τρεις ισοψηφίες 2-2-2 και ξέρω την αθωότητα μου.Τη τρίτη ψήφο τη πήρε από τον dimijim για να παραμείνει ο ίδιος στο παιχνίδι.Μέχρι στιγμής για μένα από αυτούς τους 3,ο Ιορδάνης και'γω είμαστε αθώοι,όσο για τον dimijim δεν είμαι σίγουρος βάζω ένα ερωτηματικό.

Έχουν γίνει τόσα πράγματα και δεν έχεις κατηγορήσει κανέναν ουσιαστικά, απλά ένα ερωτηματικό στον dimijim. Δεν ξέρεις τίποτα και προσπαθείς να τα βάλεις σε τάξη ή αντίθετα γνωρίζεις τους συμπαίκτες σου και προσπαθείς να κρατήσεις ουδέτερη στάση για να δικαιολογήσεις τη μετέπειτα ψήφο σου; Ποια η άποψή σου για τη στοχοποίηση της methexys; Δεν είπες ότι τη θεωρείς αθώα - πρακτικά δεν είπες τίποτα. Απλά πέταξες μια ψήφο σε εμένα με παρόμοια επιχειρηματολογία με εκείνη που ακολούθησε αργότερα ο Libertus.

Θύμα η Νεφέλη σήμερα. Πάει σε ασφαλείς επιλογές η μαφία, πράγμα που σημαίνει ότι μάλλον δεν πιέζεται καθόλου. Για αυτό το λόγο ΠΡΟΣΟΧΗ σε όσους δε βρίσκονται στο προσκήνιο ακόμα.
Επίσης, τέλεια η επιλογή του αυτοκράτορα για ασυλία!

Υπερπαραγωγή πάντως το βιντεάκι. Μας κακομαθαίνετε :redface:

edit:
Καλησπέρα και από εμένα,παιδιά του Παλέρμο, θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα. Είμαι καινούργια παίκτρια και σαν καινούργια δεν έχω εμπειρία με αυτή τη version του Παλέρμο. Επίσης προσπαθώ να αφουγκραστω τι γίνεται και να καταλάβω καλύτερα τι παίζεται. Μέχρι να διαβάσω ένα ποστ εμφανίζονται και άλλα δέκα. :-). Επιπλέον χτες έγραφα κυρίως μέσω κινητού οπότε μου ήταν δύσκολο να κάνω μεγάλα ποστ. Επίσης εκτός των παραπάνω λόγων που ήμουν ολιγομιλητη και χωρίς προφανή επιχειρήματα, χτες είχα και τρομερή ημικρανια που με δυσκολία έγραψα ότι έγραψα. Θα προσπαθήσω να μιλήσω περισσότερο από εδώ και πέρα αλλά δε θέλω να κατηγόρησω κάποιον αθώο. Και η χτεσινή μου ψήφος ίσως ήταν λάθος αλλά εφόσον ξεκίνησα με αυτή δεν ήθελα να την αλλαξω. Πείτε το απειρια αλλά φοβήθηκα να κάνω κάποια επιπλέον κίνηση. Τέλος για όσους λένε ότι είμαι επιθετικη, θέλω να ρωτήσω, αν εσάς σας κατηγορουσε κάποιος άδικα δε θα προσπαθουσατε να υπερασπιστειτε τον εαυτό σας?

Για την αποχώρησή μου έχεις να σχολιάσεις κάτι ή το θεωρείς ανάξιο σχολιασμού;

Περαστικά! :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
@Ultra:
Τα πόστ της spy μέχρι την αποχώρηση ήταν τα εξής:
1
2
3

*Δεν έβαλα μέσα σε αυτά το πρώτο που ήταν για καλή αρχή.
Σε αυτά τα πόστ δεν είπε τίποτα ιδιαίτερο ή τίποτα που να την κάνει πραγματικά ύποπτη.

Ψήφισε την Himela και πλέον πιστεύω πως πραγματικά το έκανε για τον λόγο που ανέφερε. Αν την ψήφιζε εσκεμένα η Χιμέλα δεν θα την επανέφερε σήμερα, αν ένιωθε ότι η spy ήταν ήδη στην μαφία και ότι αν επέστρεφε στο παιχνίδι θα την απειλούσε ξανά. Και οι 2 είναι σίγουρα με τους πολίτες.
Γιατί επομένως το μικρό κυματάκι προς την spy? Και γιατί τελευταία στιγμή η αλλαγή ψήφου για να φύγει; Γιατί η spy που δεν είπε και πολλά στην ουσία;

Στο ποστ μετά την αποχώρηση της:
ε ένα παιχνίδι μπορούσα να παίξω σοβαρά και να βοηθήσω, και με πετάτε έξω από τον πρώτο γύρο.
Φεύγω με κακό τρόπο.
Φέρτε με πίσω να παίξω!!!

Όπως και με την aeglo στο άλλο, θεωρώ πολύ καλή κίνηση εκείνη της Χιμέλας για επαναφορά.
Θέλω να δω αν επανέρθει κύμα προς εκείνη.
Τότε αυτός που θα το ξεκινήσει θα είναι πραγματικά ένοχος.
Ή αν είναι θύμα της επόμενης δολοφονίας...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top