Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Ποιοι ειναι οι αθωοι ε;Η aegloswen πιστευω ανηκει στο κλαμπ των αθωων γιατι δολοφονηθηκε και υστερα τη επανεφερε η Deutsch η οποια και αυτη με την σειρα της δολοφονηθηκε.
Υστερα μενεις εσυ,ο DumeNuke και ο Cupid.Ο vassilis498 φυλακιζει τον Τασο https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4277196&postcount=1444 στην συνεχεια ο Dume τον επαναφερει https://cnf.e-steki.gr/showpost.php?p=4277969&postcount=1575.Σχεδον ολοι υποπτευομαστε οτι ο Τασος ανηκει στην μαφια μηπως εχει την υποστηριξη καποιου;
Kαι η γερμανίδα στήριξε την Έλενα με νεκροφάνεια,το ίδιο και η Ζωή με τον Pie.Υποστήριξη αθώων.
Έχουν μείνει 3 μαφιόζοι λογικά.Νεφέλη και Βασίλης είναι σίγουρα.Για τον Cupid (για να κάνω το χατίρι στην Έλενα) ας βάλουμε ένα ερωτηματικό.Η Νεφέλη έστησε παγιδα στον Τάσο ώστε να τον περάσουμε για μαφιόζο για να κερδίσουν χρόνο οι άλλοι δύο.Αν έχω πέσει μέσα,αύριο-μεθαύριο θα με φάνε,θυμήσου το.Αν είμαι βαθιά νυχτωμένος,δηλώνω κοιμισμένος και δε ξαναπαίζω παλέρμο
Αρχική Δημοσίευση από kleop:
Οσο αφορα τον cupid πολλοι εχετε πεσει πανω του και μπορει να μην εχετε αδικο,αλλα εχει και μια απειρια ως παικτης(παιζει πρωτη φορα αν δεν κανω λαθος).Δεν μπορω να ξεχασω το γεγονος ομως οτι η Claire(ντετεκτιβ) τον ψηφισε.
Για σενα ultra τεινω να πιστεψω οτι ανηκεις στους αθωους γιατι ειχε δημιουργηθει ενα εντονο κυμα εναντιον σου(ΔΑ).Θα ψαξω και πιο μετα για επιχειρηματα γιατι τα ποστ ειναι παρα πολλα.

@aegloswen τωρα ειδα τι εγραψες.Εξεφρασα πιο πανω την γνωμη μου τα δυο ατομα που ειπες συμιπτουν μην ανησυχεις.Πρεπει να κινηθουμε σωστα και οχι οπως τις προηγουμενες φορες.Μην ξεχνας οτι εχουμε και μια ησυχια αυτη την στιγμη.
Kαι η Εμιλούκο είχε απειρία αλλά είδες τι έγινε πέρυσι.Μα ακριβώς,η ψήφος της ντετεκτιβ ΔΕΝ ξεχνιέται.(το'χω σχολιάσει σε μια απάντηση στη Ζωή,τσέκαρε τα μηνύματα.) Για να μην αναφερθω στο πιο τρανταχτο επιχειρημα.Ο Ikarionas τον θεωρει αθωο! (Προφανως για αστειο το λεω :P )Αν δεν είχα βιαστεί με τη τυμβωρυχία τώρα ίσως να τους είχαμε ήδη σκίσει.. Αν είσαι ο ρόλος που υποψιαζόμαστε,πρόσεχε που θα δώσεις ότι είναι να δώσεις,αυτό σου λέω μόνο,προσοχή.
Να και κάποιος που πιστεύει στην αθωότητα μου,θα με κάνεις να συγκινηθώ. :P

Aegloswen: Ειχα δώσει σημα στον γιατρό για να κοιμηθεί με pie ωστε να δολοφονηθεί μονο ο μαφιοζος.Χθες το βράδυ κοιτάζοντας καποια παλια ποστς κατάλαβα οτι ο γιατρος μας άφησε.Αν παρολα αυτα με θεωρείς μαφιοζο που εδωσε σημα στη πορνη,βγάλε με εκτός να χάσουμε ακομα πιο γρηγορα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
καλά τώρα για να δείτε για τι φιδέμπορες μιλάμε:

Η Νεφέλη έστησε παγιδα στον Τάσο ώστε να τον περάσουμε για μαφιόζο για να κερδίσουν χρόνο οι άλλοι δύο.
Ας ξεχάσουμε λοιπόν τη δική μου υπόθεση πως η Νεφέλη έπαιξε τη τυμβωρυχία μόλις ακριβώς την πήρε, στον πρώτο που της έτυχε. Ας θεωρήσουμε πως την είχε από πριν. Θέλετε να μου πείτε λοιπόν πως την ειχε όλη τη βδομάδα χωρίς να την παίξει κι όχι απλά την κρατούσε αλλά ΗΞΕΡΕ πως ο Τάσος θα αναστηθεί τη τελευταία μέρα της εβδομάδας και πως επιπλέον θα του ρχοταν ΑΠ και θα την έπαιζε καπάκι. Μιλάμε για μαντικές ικανότητες όχι μαλακίες. Τέτοια σενάρια ούτε ο Martin.

επίσης ρε φιλε ο γιατρός δε κοιμάται με παίκτες, η πόρνη κοιμάται, εκτός αν εσύ ακούς γιατρός και σκέφτεσαι...
:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
O ultra είναι into role playing. :shifty:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
καλά τώρα για να δείτε για τι φιδέμπορες μιλάμε:

Ας ξεχάσουμε λοιπόν τη δική μου υπόθεση πως η Νεφέλη έπαιξε τη τυμβωρυχία μόλις ακριβώς την πήρε, στον πρώτο που της έτυχε. Ας θεωρήσουμε πως την είχε από πριν. Θέλετε να μου πείτε λοιπόν πως την ειχε όλη τη βδομάδα χωρίς να την παίξει κι όχι απλά την κρατούσε αλλά ΗΞΕΡΕ πως ο Τάσος θα αναστηθεί τη τελευταία μέρα της εβδομάδας και πως επιπλέον θα του ρχοταν ΑΠ και θα την έπαιζε καπάκι. Μιλάμε για μαντικές ικανότητες όχι μαλακίες. Τέτοια σενάρια ούτε ο Martin.

επίσης ρε φιλε ο γιατρός δε κοιμάται με παίκτες, η πόρνη κοιμάται, εκτός αν εσύ ακούς γιατρός και σκέφτεσαι...
Looooooool,αι καλά,πόσο ακόμα θα πας να τη προστατέψεις;; Για να δείτε οι υπόλοιποι τι φιδέμπορες είναι ο βασιλης με την Νεφέλη:
Προφανώς στον Ιορδανη έτυχε η νέα τυμβωρυχία..αν την είχε νωρίτερα θα την είχε ρίξει στην Εμιλουκο με το που είχε βγει στη χώρα των φαντασμάτων..Με το που άνοιξε το θέμα την έριξε ΑΜΕΣΩΣ.
Μπερδεύτηκα μωρέ αμάν επειδή η Έλενα χρησιμοποιησε τον όρο "κοιμάται", τους κανόνες μια χαρά τους ξέρω.Eιπε ότι έδωσα σήμα στη πόρνη,του'πα ότι δεν ήταν σήμα για τη πόρνη,αλλά για τον γιατρό ώστε να σώσουμε τον pie σε περίπτωση που ήταν ο ΑΜ.

O ultra είναι into role playing.
Αχνε :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Για σενα ultra τεινω να πιστεψω οτι ανηκεις στους αθωους γιατι ειχε δημιουργηθει ενα εντονο κυμα εναντιον σου(ΔΑ).Θα ψαξω και πιο μετα για επιχειρηματα γιατι τα ποστ ειναι παρα πολλα.
Mην τον θεωρείς αθώο.

Ο Libertus και ο Ultra ξελάσπωναν ο ένας τον άλλον αρκετούς γύρους για το ζήτημα του ΔΑ.
Ο ΔΑ ήταν όμως ο Libertus ενώ ο ultra o μαφιόζος που αλληλοκαλύπτονταν.
Ο Libertus επίσης εμπλέκεται στο ζήτημα της ακύρωσης προφυλάκισης που έριξε ο Καραντακόβ στο Εμιλούκο,
η οποία αποδείχθηκε μαφιόζα.

Ο ultra έριξε τυμβωρυχία στην Κλέρ αμέσως μόλις βγήκε για να μην πεί τελευταία λόγια,
προέτρεπε τους πολίτες να ρίξουν τυμβωρυχίες σε μαφιόζους (π.χ. tsarachaf) ενώ όλοι ξέραμε πως δεν υπήρχαν τυμβωρυχίες στο στρατόπεδο των πολιτών σε εκείνη την φάση:
Δεν είμαι γιατί δεν θέλω να είμαι.Μέχρι στιγμής βγάζετε αθώους,χωνέψτε το.Μια τυμβωρυχία στον tsarachaf θα σας το δείξει.
Θεώρησα πρέπον να τον ψηφίσω σ'αυτη τη ψηφοφορία,ούτως ή άλλως η αποχώρηση ήταν σίγουρη ( δε θυμάμαι ποιος ήταν να φύγει,νομίζω ο tsarachaf)
Εγώ θεώρησα πρόβατα όσους ακολούθησαν το σενάριο του ikariona να με βγάλουν ΔΑ.
Αφού πιστεύεις και'συ στην ενοχή μου,θα περιμένω ψήφο σου :redface:

Βλέπω προσπάθεια να σωθεί ο Cupid ή είναι ιδέα μου; Ψηφίζω Cupid για να φέρω το 4-4.
Για μένα ο Libertus είναι αθώος,με επιχειρηματα έδειξε ότι δεν είμαι ο ΔΑ.Πράγμα που ισχύει,αν ήταν με το μέρος της μαφίας θα ήθελε να πιστεύετε ότι είμαι ο ΔΑ για να σας αποπροσανατολίσει.
Έχει εμμονή με τον Cupid όπως είχε και η Εμιλούκο και ανακυκλώνει το ζήτημα του ότι τον ψήφισε η Κλερ ενώ η Ζωή είχε εξηγήσει πολλάκις στα πόστ της Κλερ για τον Cupid.
O Cupid δεν μπαίνει καν στον κόπο να γράψει στο θέμα ή να υπερασπιστεί τον εαυτό του.
Ακόμα και η Ηχώ που έπαιξε και ήταν λάθος έγινε σε προσπάθεια να βοηθήσει τους πολίτες,
οι δολοφόνοι δεν κάνουν λάθη στο κοινό θέμα, ξέρουν τι κινήσεις κάνουν και τι κάρτες παίζουν.
Και προφανώς δεν θέλουν να μιλάνε τα φαντάσματα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Μπορεί και να είναι ο JK που την πήρε εκέινη τη μέρα. Αν και για τον ίδιο ξέραμε τι ρόλο βαράει και είναι πολύ πιθανό να ήξερε τι έκανε.

Δεν είναι το θέμα μου να τη βγάλω αθώα. Μερικά ποστς πιο πάνω το συζητάω με την aegloswen πως προφανώς ένας από τους Νεφέλη/Cupid είναι δολοφόνος. Αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω πως πέταξε τυμβωρυχία για να στήσει κάποια παγίδα σε έναν αθώο ο οποίος 2 μερες πριν δεν έπαιζε καν. Αν δεχτούμε πως το έκανε για να κατηγορήσει κάποιον τότε πιθανότατα και η ίδια και ο Τάσος είναι δολοφόνοι και ο δήθεν τσακωμός τους μετά ήταν στημένος. thing is εγώ δε βλέπω κανέναν αυτή τη στιγμή να υπεραπσίζεται τη Νεφέλη. Αντιθέτως τον Τασο ήδη πετάχτηκαν πολλές φορές 2 άτομα να υπερασπιστούν το οποίο εμένα κάτι μου λέει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Μπορεί και να είναι ο JK που την πήρε εκέινη τη μέρα. Αν και για τον ίδιο ξέραμε τι ρόλο βαράει και είναι πολύ πιθανό να ήξερε τι έκανε.

Δεν είναι το θέμα μου να τη βγάλω αθώα. Μερικά ποστς πιο πάνω το συζητάω με την aegloswen πως προφανώς ένας από τους Νεφέλη/Cupid είναι δολοφόνος. Αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω πως πέταξε τυμβωρυχία για να στήσει κάποια παγίδα σε έναν αθώο ο οποίος 2 μερες πριν δεν έπαιζε καν. Αν δεχτούμε πως το έκανε για να κατηγορήσει κάποιον τότε πιθανότατα και η ίδια και ο Τάσος είναι δολοφόνοι και ο δήθεν τσακωμός τους μετά ήταν στημένος. thing is εγώ δε βλέπω κανέναν αυτή τη στιγμή να υπεραπσίζεται τη Νεφέλη. Αντιθέτως τον Τασο ήδη πετάχτηκαν πολλές φορές 2 άτομα να υπερασπιστούν το οποίο εμένα κάτι μου λέει.
Αν δεν είναι η Νεφέλη η άλλη δολοφόνος, τότε είσαι εσύ αγαπητέ μου! :P

Ξεκάθαρα πιστεύω πως το όλο καβγαδάκι και η Τυμβωρυχία στην Ζωή ήταν τα πάντα στημένα,όπως το αναφέρεις κι εσύ.
Επίσης και ο DumeNuke κατηγορεί Cupid, κάποιον που τον έχουμε επίσης στους υπόπτους μας.

Ι
Για αυτό δεν πιστεύω ότι ο Cupid ήταν αθώος, διότι έκαψε μια κάρτα που ήταν ζωτικής σημασίας για τους πολίτες, σε μια φάση που πρακτικά ήταν άχρηστη. Και δεν μπορώ να δεχτώ ούτε για ένα λεπτό ότι ήταν κίνηση ενθουσιασμού, διότι ήταν η 3η Άμεση Προφυλάκιση που εφαρμόστηκε (Η ΑΠ του Ιο ακυρώθηκε). Μετά από 2 ακυρωμένες ψηφοφορίες και, ιδιαίτερα μετά την ΑΠ του Τάσου στον Ικαρίωνα, όπου έφαγε τόσο κράξιμο που γλύτωσε λάσπη τον Ακριβό, δεν μπορώ να δεχτώ ότι υπάρχει παίκτης που έχει δεν έχει εμπεδώσει ότι ΑΠ σημαίνει ακύρωση ψηφοφορίας. Οπότε, για μένα, ο Cupid είναι ξεκάθαρα μαφιόζος.
Για τους άλλους δύο δεν χρειάζεται να πω κάτι, οι περισσότεροι τους έχετε ήδη στο suspect list σας.

Τώρα, αν τα μαθηματικά μου είναι λάθος και έχουν μείνει μέσα 3 μαφιόζοι, εκεί έχουμε περιθώριο να το παλέψουμε, αλλά πρέπει να το κάνουμε συντονισμένα. Για αυτό πρέπει να κρατάμε σταθερή γραμμή ως προς του ποιους προσπαθούμε να βγάλουμε, διότι αν δεν συσπειρωθούμε τώρα, θα επιτρέψουμε στη μαφία να κερδίσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,805 μηνύματα.
Mην τον θεωρείς αθώο.

Ο Libertus και ο Ultra ξελάσπωναν ο ένας τον άλλον αρκετούς γύρους για το ζήτημα του ΔΑ.
Ο ΔΑ ήταν όμως ο Libertus ενώ ο ultra o μαφιόζος που αλληλοκαλύπτονταν.
Ο Libertus επίσης εμπλέκεται στο ζήτημα της ακύρωσης προφυλάκισης που έριξε ο Καραντακόβ στον Εμιλούκο,
η οποία αποδείχθηκε μαφιόζα.

Ο ultra έριξε τυμβωρυχία στην Κλέρ αμέσως μόλις βγήκε για να μην πεί τελευταία λόγια,
προέτρεπε τους πολίτες να ρίξουν τυμβωρυχίες σε μαφιόζους (π.χ. tsarachaf) ενώ όλοι ξέραμε πως δεν υπήρχαν τυμβωρυχίες στο στρατόπεδο των πολιτών σε εκείνη την φάση:

Έχει εμμονή με τον Cupid όπως είχε και η Εμιλούκο και ανακυκλώνει το ζήτημα του ότι τον ψήφισε η Κλερ ενώ η Ζωή είχε εξηγήσει πολλάκις στα πόστ της Κλερ για τον Cupid.
O Cupid δεν μπαίνει καν στον κόπο να γράψει στο θέμα ή να υπερασπιστεί τον εαυτό του.
Ακόμα και η Ηχώ που έπαιξε και ήταν λάθος έγινε σε προσπάθεια να βοηθήσει τους πολίτες,
οι δολοφόνοι δεν κάνουν λάθη στο κοινό θέμα, ξέρουν τι κινήσεις κάνουν και τι κάρτες παίζουν.
Και προφανώς δεν θέλουν να μιλάνε τα φαντάσματα!
Πόσο σίγουρη είσαι ότι ήταν ο ΔΑ; Επειδη η Ζωη "επικοινωνησε" μαζι του; :P Εσύ αν είσαι το μέντιουμ και ρώτησες,θα πήρες απάντηση για το ότι είναι με το μέρος των πολιτών.Στα τυφλά ξέρω και'γω να ρίχνω κατηγορίες.Και πραγματικά πιστεύεις ότι ο Χάρης θα έκανε τέτοια κίνηση από τη δεύτερη ψηφοφορία κιόλας;; Κλεοπ τον ειχες αρχιμαφιοζο πέρυσι,σου έδωσε την εντύπωση ενός αγαρμπου παικτη;
Ήξερα ότι ήταν η ντετεκτιβ; Θα με τρελάνεις;; Είδες τι κάρτες είχα..έπαιξα μια τυμβωρυχία,μια επιπλεόν ψηφο,και μια ακύρωση ψήφου.Όνειρο ΔΕΝ είχα.Η γυναίκα είπε με το που βγει να της ρίξουμε τυμβωρυχία και το έκανα.Που να φανταστώ ότι ήταν η ντετεκτιβ; Ας μας έδινε κάποιο hint πριν τελειώσει η ψηφοφορία για να πάρουμε το νόημα.Λάθος εκ μέρους μου,βιάστηκα και το μετάνιωσα.Δεν είπα ποτέ ότι είμαι ο θεός του Παλέρμο ( well obviously.)
Και επειδή το ανέλυσε πάει να πει ότι είναι σωστό; Και ο ikarionas ανέλυε σενάρια και σενάρια αλλά είδες που φτάσαμε.
Μήπως,λέω εγώ τώρα,ήταν εσκεμμένο να παιχτεί έτσι η ηχώ; Για να φανεί ότι δεν έχει ιδέα από το παιχνίδι; just saying. ( δε το λέω κακοπροαίρετα Cupid :redface: ) Δεν είναι ότι δε θέλουν να μιλάνε τα φαντάσματα,είναι ότι δε θέλουν να ψηφίζουν τα φαντάσματα,έχει τεράστια διαφορά.
Τέσπα,πολλή ανάλυση έκανα.Διώξε αύριο όποιον θες Έλενα και ψήφισε μετά εμένα,να δούμε ποιος θα δικαιωθεί στο τέλος όμως ;)

Βασίλη γιατί να την υπερασπιστούν αφού εκτέθηκε τόσο πολύ;; Ούτε τον tsarachaf υπερασπίστηκε κάποιος.
Εδώ σας χαιρετώ :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πρώτα πρέπει να φύγει ο Τάσος και μετά, αν δεν λήξει το γκέιμ, θα πάμε στους υπόλοιπους.
Καληνύχτα. :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Λοιπόν έκατσα και διαβασα ένα-ένα όλα τα ποστ της Νεφέλης και της Έμιλυ.

1) Πραγματικά Έμιλυ σου βγάζω το καπέλο. Δε πιστευα τι διάβαζα αφού και τώρα λέω δε γίνεται να είναι μαφιόζα κάπου έκανε λάθος η ΣΕ. :P Δε ξέρω ποιος βγήκε και είπε πως δεν είναι έμπειρη παίκτρια αλλά απ' ό,τι καταλαβαίνω έκανε τη μισή δουλειά των δολοφόνων και πραγματικά δεν έχω ιδέα πώς σκατά την κατάλαβε η Eileen αν όντως τη κατάλαβε και δεν την ειχε άχτι από τη ψηφοφορία με τον Cupid τότε.

2) Μια που ανέφερα τον Cupid. Σε όλο το παιχνίδι μα σε όλο όμως η Έμιλυ τον κατηγορούσε και τον ψήφιζε ΕΝΤΟΝΑ. Προσοχή δε μιλάμε για απλό ξεκάρφωμα αυτό ήταν πολύ χοντρό για να είναι ξεκάρφωμα ήθελε όντως να τον βγάλει. Επίσης η Νεφέλη η οποία γνεικά μέχρι τώρα είναι φάντασμα σε όλο το game επίσης ψήφισε Cupid 2 φορές καπάκια. Η θεωρία μου λέει πως είχαν κάποιο καλό λόγο να πιστεύουν πως ο Cupid είναι ο ΑΜ. Μάλιστα πέτυχα ένα ποστ όπου μέσες άκρες το παραδέχτηκε στον JK πως δεν πίστευε πως ο Pie ήταν όντως ΑΜ. Αυτό εξηγεί και το ότι
α) ο Cupid αν και γενικά άχρηστος παίκτης είναι ακόμη μες στο παιχνίδι και
β) σκότωσαν actually τον Pie o οποίος και φυσικα ως πραγματικός ΑΜ τράβηξε τη spy στο τάφο. ενώ απλά θα μπορούσαν να το κάνουν με κάρφωμα.

Εχω λοιπόν σοβαρό λόγο να πιστεύω πως πιάστηκαν απροετοίμαστοι. Το θέμα είναι γιατί;

Για αρχή πρέπει να ξεψαχνίσω όλα τα ποστ του Cupid ιδίως τα πρώτα κάτι του ξέφυγε πιθανότατα κατά λάθος που τον χαντάκωσε.

Επίσης αυτό με βάζει σε υποψίες για τον τσάρα.
- Αν θεωρήσω δεδομένο πως δεν πίστευαν πως ο Pie ήταν ότνως ΑΜ πιθανότατα ήξεραν κάτι παραπάνω απ'ό,τι οι υπόλοιποι. Ο Pie βγήκε ως ΑΜ γιατί έδωσε τον τσάρα.
- Η Έμιλυ ψήφισε τσάρα 2 φορές. Και όχι απλά τον ψήφισε πηγαίνοντας με το ρεύμα αλλά ήταν η 4η ψήφος μετά των Ικαρίωνα και τους λοιπούς που θα τον ψήφιζαν έτσι κι αλλιώς. Ούτε αυτο ηταν ξεκάρφωμα του έσκαψαν το λάκκο ουσιαστικά.

συμπέρασμα:
1) Ο Cupid είναι 1000% αθώος.
2) Η Νεφέλη κατά πάσα πιθανότητα είναι μαφιόζα.
3) Ο tsarachaf έχω σοβαρό λόγο να πιστεύω πως τελικά δεν ήταν όντως μαφιόζος.

edit: όχι λάθος μου δε μπορείς να σκάσεις καρφωμα στον AM. Αφήνω λίγο σοτν αέρα για τώρα τη θεωρία για τον ΑΜ. Αλλά γενικά για τώρα τάσσομαι υπέρ του 1 και 2.

edit2: Ο Cupid γενικά ξεκίνησε από Libertus, Έμιλυ και μετά τους πήρε μπάλα όλους. Πάλι εξακολουθώ να μη καταλαβαίνω γιατί προσπάθησαν να τον βγάλουν τόσο μανιωδώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
κάρφωμα γίνεται στον πληροφοριοδότη και στον ντεντέκτιβ, όχι στον ΑΜ.

Επίσης ο τσάρα δεν γίνεται να μην ήταν μαφιόζος ρε συ, το τερματίσαμε! :P

Και μόνο η παραδοχή σου για το γεγονός ότι ο Pie ήταν ΑΜ, και έδωσε τον tsarachaf, δεν αφήνει περιθώρια για άλλο σενάριο.

Σχετικά με τα σχόλια για Εμιλούκο και Κιούπιντ συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ναι έκανα λάθος για το καρφωμα το πρόσεξα μετά

edit: οκ μαλακίες έλεγα ο Pie δίνει το tsarachaf στεγνά. Πιθανότατα ήξεραν πως ήταν ο ΑΜ και για αυτό επέλεξαν να τον φάνε την ίδια μέρα με το καρφωμα ώστε οι θανάτοι να είναι πολλοί και να μην είμαστε 100% σίγουροι τι έγινε.

άκυρο το σενάριο που είπα πριν, ωστόσο εξακολουθώ να μη καταλαβαίνω γιατί η μανία κατά του Cupid.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Ρε παιδιά δεν σας γράφω...απλά είναι καλοκαιράκι και σαν παιδακι κι εγώ βγαίνω λίγο παραπάνω :redface: συγγνώμη γι αυτό
ultraviolence παίζεις όπως η Emilouko και θα το φας το κεφάλι σου. Είμαι σίγουρος ότι είσαι μαφιόζος, είναι σαν να μου το φωνάζεις. Δεν ξέρω αν συνεισφέρω στο παιχνίδι, είμαι λακωνικός, δεν είμαι όμως αδιάφορος. Τα διαβάζω όλα, ασχολούμαι με λίγα. Επειδή ίσως να μην προλάβω μέχρι τις 20:00, θα ρίξω από τώρα την ψήφο μου στον ultraviolence Είναι και σημαδιακό, σήμερα είναι και η συναυλία της αγαπημένης
Φιλιά σε όλους, κυρίως στην aegloswen :inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Θα κάνω ένα τελευταίο ποστ πριν κοιμηθώ σε περιπτωση που όταν ξυπνήσω δε θα μπορώ να γράψω πλέον στο θέμα.

Κυρίως απευθύνομαι στους Cupid και kleop.

Αν πάρουμε υπόψη το απαισιόδοξο σενάριο που λέει πως από δολοφόνους έχουμε βγάλει μόνο τσάρα, Έμιλυ και Guest 278211 έχουν μείνει μέσα άλλοι 3. Επίσης πιθανότατα η πόρνη είναι επίσης μέσα. Που σημαίνει πως εσείς οι 2 + εγώ και η aegloswen είμαστε οι μοναδικοί 100% αθώοι που έχουν απομείνει. Που σημαίνει 4 αθώοι, 3 δολοφόνοι 1 πόρνη. Με δεδομένο πως σε καθε γύρο θα φεύγει κι ένας από μας μία λάθος ψηφοφορία και έχουμε χάσει.

Αν πάνε με τη πεπατημένη και φάνε κάποιον από μας σίγουρα αυτός θα είναι ή η aegloswen ή η kleop. Αυτό γιατί εσείς οι 2 ειστε κατά κοινή ομολογία αθώες οπότε δε θα κινήσετε υποψίες και δε μπορούν να σας βγάλουν και μέσω ψηφοφορίας. Αυτο που θέλουν οι δολοφόνοι είνια να βγάλουν πολίτες με ψηφοφορία και οι 2 πολίτες που έχουν μάτια πάνω τους αυτή τη στιγμή είμαι εγώ κι ο Cupid, με ένα μεγάλο ερωτηματικό για Νεφέλη η οποία θα μπορούσε να είναι εκείνη η πόρνη αντί για το Dume και να κκόπτονται να τη βγάλουν για να φύγει πολίτης και να πάρουν την πλειοψηφία ( και σε αυτή τη περίπτωση κερδίζουν!)

υπάρχει και ένα παρανοηκό σενάριο στο οποίο θα βάλουν ένα αυτογκόλ για να ρίξουν το φταίξιμο σε εμένα που φανερά υπερασπίζομαι όποιον θεωρώ αθώο Και σε αυτη τη περίπτωση κερδίζουν αν εκτός από μένα καταφέρουν να βγάλουν κι άλλον έναν.

αυτά
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τρίτη 19/7
  1. aegloswen --> Τάσος97
  2. Cupid --> ultraviolence
  3. DumeNuke
  4. kleop
  5. Nefeli Graf
  6. ultraviolence
  7. vassilis498 --> Τάσος97
  8. Τάσος97
Ψήφοι
2 Τάσος97
1 ultraviolence

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7
PieMaker - Δολοφονία 18/7
Guest 278211 - Δολοφονία 18/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία
JKaradakov [???] - Δολοφονία 18/7

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από PieMaker
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Χαίρετε παίδες! :redface:

click
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Mην τον θεωρείς αθώο.

Ο Libertus και ο Ultra ξελάσπωναν ο ένας τον άλλον αρκετούς γύρους για το ζήτημα του ΔΑ.
Ο ΔΑ ήταν όμως ο Libertus ενώ ο ultra o μαφιόζος που αλληλοκαλύπτονταν.
Ο Libertus επίσης εμπλέκεται στο ζήτημα της ακύρωσης προφυλάκισης που έριξε ο Καραντακόβ στο Εμιλούκο,
η οποία αποδείχθηκε μαφιόζα.

Ο ultra έριξε τυμβωρυχία στην Κλέρ αμέσως μόλις βγήκε για να μην πεί τελευταία λόγια,
προέτρεπε τους πολίτες να ρίξουν τυμβωρυχίες σε μαφιόζους (π.χ. tsarachaf) ενώ όλοι ξέραμε πως δεν υπήρχαν τυμβωρυχίες στο στρατόπεδο των πολιτών σε εκείνη την φάση:



Έχει εμμονή με τον Cupid όπως είχε και η Εμιλούκο και ανακυκλώνει το ζήτημα του ότι τον ψήφισε η Κλερ ενώ η Ζωή είχε εξηγήσει πολλάκις στα πόστ της Κλερ για τον Cupid.
O Cupid δεν μπαίνει καν στον κόπο να γράψει στο θέμα ή να υπερασπιστεί τον εαυτό του.
Ακόμα και η Ηχώ που έπαιξε και ήταν λάθος έγινε σε προσπάθεια να βοηθήσει τους πολίτες,
οι δολοφόνοι δεν κάνουν λάθη στο κοινό θέμα, ξέρουν τι κινήσεις κάνουν και τι κάρτες παίζουν.
Και προφανώς δεν θέλουν να μιλάνε τα φαντάσματα!
Καλο το σκεπτικο σου για τον Ultra αν και το θεωρω τραβηγμενο,Τυμβωρυχια εριξε στην Κλερ επειδη το ζητησε η ιδια και οπως αποδειχτηκε ηταν αθωα.Συνεχιζω να τον θεωρω λιγοτερο επικυνδινο σε σχεση με αλλα ατομα.Τουλαχιστον ο Ultra καλυπτεται καλα.
Σαφως δεν θελουν να μιλανε τα φαντασματα γιατι οι πιο πολλοι που εχουν φυγει ειναι αθωοι και θα πουν αληθειες.

Kαι η Εμιλούκο είχε απειρία αλλά είδες τι έγινε πέρυσι.Μα ακριβώς,η ψήφος της ντετεκτιβ ΔΕΝ ξεχνιέται.(το'χω σχολιάσει σε μια απάντηση στη Ζωή,τσέκαρε τα μηνύματα.) Για να μην αναφερθω στο πιο τρανταχτο επιχειρημα.Ο Ikarionas τον θεωρει αθωο! (Προφανως για αστειο το λεω :P )Αν δεν είχα βιαστεί με τη τυμβωρυχία τώρα ίσως να τους είχαμε ήδη σκίσει.. Αν είσαι ο ρόλος που υποψιαζόμαστε,πρόσεχε που θα δώσεις ότι είναι να δώσεις,αυτό σου λέω μόνο,προσοχή.
Να και κάποιος που πιστεύει στην αθωότητα μου,θα με κάνεις να συγκινηθώ. :P
Η Εμιλουκο επαιξε οπως περσι δεν αλλαξε και κατι,απλως δεν την ειχατε καταλαβει αρκετοι την καταλληλη στιγμη.Τεινω να πιστεψω την αθωωτητα σου γιατι το σιγουρο ειναι οτι 4 ατομα ειμαστε πολιτες(βαζω και την πορνη μεσα)


Πόσο σίγουρη είσαι ότι ήταν ο ΔΑ; Επειδη η Ζωη "επικοινωνησε" μαζι του; :P Εσύ αν είσαι το μέντιουμ και ρώτησες,θα πήρες απάντηση για το ότι είναι με το μέρος των πολιτών.Στα τυφλά ξέρω και'γω να ρίχνω κατηγορίες.Και πραγματικά πιστεύεις ότι ο Χάρης θα έκανε τέτοια κίνηση από τη δεύτερη ψηφοφορία κιόλας;; Κλεοπ τον ειχες αρχιμαφιοζο πέρυσι,σου έδωσε την εντύπωση ενός αγαρμπου παικτη;
Ήξερα ότι ήταν η ντετεκτιβ; Θα με τρελάνεις;; Είδες τι κάρτες είχα..έπαιξα μια τυμβωρυχία,μια επιπλεόν ψηφο,και μια ακύρωση ψήφου.Όνειρο ΔΕΝ είχα.Η γυναίκα είπε με το που βγει να της ρίξουμε τυμβωρυχία και το έκανα.Που να φανταστώ ότι ήταν η ντετεκτιβ; Ας μας έδινε κάποιο hint πριν τελειώσει η ψηφοφορία για να πάρουμε το νόημα.Λάθος εκ μέρους μου,βιάστηκα και το μετάνιωσα.Δεν είπα ποτέ ότι είμαι ο θεός του Παλέρμο ( well obviously.)
Και επειδή το ανέλυσε πάει να πει ότι είναι σωστό; Και ο ikarionas ανέλυε σενάρια και σενάρια αλλά είδες που φτάσαμε.
Μήπως,λέω εγώ τώρα,ήταν εσκεμμένο να παιχτεί έτσι η ηχώ; Για να φανεί ότι δεν έχει ιδέα από το παιχνίδι; just saying. ( δε το λέω κακοπροαίρετα Cupid :redface: ) Δεν είναι ότι δε θέλουν να μιλάνε τα φαντάσματα,είναι ότι δε θέλουν να ψηφίζουν τα φαντάσματα,έχει τεράστια διαφορά.
Τέσπα,πολλή ανάλυση έκανα.Διώξε αύριο όποιον θες Έλενα και ψήφισε μετά εμένα,να δούμε ποιος θα δικαιωθεί στο τέλος όμως ;)

Βασίλη γιατί να την υπερασπιστούν αφού εκτέθηκε τόσο πολύ;; Ούτε τον tsarachaf υπερασπίστηκε κάποιος.
Εδώ σας χαιρετώ :)
Ο Χαρης ειναι πολυ εμπειρος παικτης και προσεχει αρκετα τις κινησεις του,δεν θα εκανε κατι τετοιο σε καμια περιπτωσω.Η αληθεια ειναι οτι τον περιμενα πιο ενεργο,αλλα λογω υποχρεωσεων που ελεγε οτι ειχε δεν εγραφε και πολλα.
Σε αυτο με τα φαντασματα εχεις ενα point και δεν θελουν να ψηφιζουν,αλλα ουτε να μιλανε.

Θα κάνω ένα τελευταίο ποστ πριν κοιμηθώ σε περιπτωση που όταν ξυπνήσω δε θα μπορώ να γράψω πλέον στο θέμα.

Κυρίως απευθύνομαι στους Cupid και kleop.

Αν πάρουμε υπόψη το απαισιόδοξο σενάριο που λέει πως από δολοφόνους έχουμε βγάλει μόνο τσάρα, Έμιλυ και Guest 278211 έχουν μείνει μέσα άλλοι 3. Επίσης πιθανότατα η πόρνη είναι επίσης μέσα. Που σημαίνει πως εσείς οι 2 + εγώ και η aegloswen είμαστε οι μοναδικοί 100% αθώοι που έχουν απομείνει. Που σημαίνει 4 αθώοι, 3 δολοφόνοι 1 πόρνη. Με δεδομένο πως σε καθε γύρο θα φεύγει κι ένας από μας μία λάθος ψηφοφορία και έχουμε χάσει.

Αν πάνε με τη πεπατημένη και φάνε κάποιον από μας σίγουρα αυτός θα είναι ή η aegloswen ή η kleop. Αυτό γιατί εσείς οι 2 ειστε κατά κοινή ομολογία αθώες οπότε δε θα κινήσετε υποψίες και δε μπορούν να σας βγάλουν και μέσω ψηφοφορίας. Αυτο που θέλουν οι δολοφόνοι είνια να βγάλουν πολίτες με ψηφοφορία και οι 2 πολίτες που έχουν μάτια πάνω τους αυτή τη στιγμή είμαι εγώ κι ο Cupid, με ένα μεγάλο ερωτηματικό για Νεφέλη η οποία θα μπορούσε να είναι εκείνη η πόρνη αντί για το Dume και να κκόπτονται να τη βγάλουν για να φύγει πολίτης και να πάρουν την πλειοψηφία ( και σε αυτή τη περίπτωση κερδίζουν!)

υπάρχει και ένα παρανοηκό σενάριο στο οποίο θα βάλουν ένα αυτογκόλ για να ρίξουν το φταίξιμο σε εμένα που φανερά υπερασπίζομαι όποιον θεωρώ αθώο Και σε αυτη τη περίπτωση κερδίζουν αν εκτός από μένα καταφέρουν να βγάλουν κι άλλον έναν.

αυτά
Μου αρεσει που απευθυνεσαι σε εμας τους 2 κυριως...Ωραια αυτα που λες αλλα γιατι να ανηκεις εσυ και ο Cupid στο κλαμπ των αθωων και οχι ο Cupid και καποιος αλλος;Μηπως θες να σε σωσουμε με καποιον τροπο.Το σεναριο περι δολοφονιας ισχυει,αλλα μπορει να σκοτωσουν και καποιον αλλον για ξεκαρφωμα.

Ρε παιδιά δεν σας γράφω...απλά είναι καλοκαιράκι και σαν παιδακι κι εγώ βγαίνω λίγο παραπάνω :redface: συγγνώμη γι αυτό
ultraviolence παίζεις όπως η Emilouko και θα το φας το κεφάλι σου. Είμαι σίγουρος ότι είσαι μαφιόζος, είναι σαν να μου το φωνάζεις. Δεν ξέρω αν συνεισφέρω στο παιχνίδι, είμαι λακωνικός, δεν είμαι όμως αδιάφορος. Τα διαβάζω όλα, ασχολούμαι με λίγα. Επειδή ίσως να μην προλάβω μέχρι τις 20:00, θα ρίξω από τώρα την ψήφο μου στον ultraviolence Είναι και σημαδιακό, σήμερα είναι και η συναυλία της αγαπημένης
Φιλιά σε όλους, κυρίως στην aegloswen :inlove:
Σε εχουν κατηγορησει καταμουτρα και δεν θα απαντησεις;Αυτο απο μονο του σε καθιστα υποπτο.Τελος παντων για να μην με δω σε καποιο κειμενακι δολοφονια ριχνω την ψηφο μου στην Nefelei Graf επειδη ως παικτρια ειναι πολυ ησυχη αλλα κανει συνεχως αγαρμπες κινησεις.Ελενα δεν την ριχνω στον Τασο θεωρω πως η Νεφελη πρεπει να φυγει πρωτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
“Νύχτες στη Μύκονο με την πανσέληνο μαζί, νύχτες για έρωτα κι όνειρα μέχρι το πρωί!” τραγουδούσε χαρούμενη η Himela εκείνο το πρωί. Ο dimijim άνοιξε τα μάτια του και την είδε να σιδερώνει κάτι αραχνοϋφαντα ρούχα και παρεό για τη θάλασσα και ανακάθισε στο κρεβάτι παραξενεμένος. “Τι γίνεται μωρούλι μου; Προς τι τα σιδερώματα και τα τραγούδια; Δε σε παίρνουν στο X factor, χώνεψέ το, είσαι πια πολύ γριά” της είπε. “Αγαπουλίνι μου λέγε ό,τι θες, δε θυμώνω γιατί είμαι πολύ χαρούμενη! Φεύγω διακοπές!” απάντησε η Himela κι άρπαξε κάτι χαρτιά. “Να δες! Σε λίγες ώρες φεύγω για Μύκονο! Με περιμένει ο Ηλίας (ο Ψινάκης ντε!) στο αεροδρόμιο”. Ο dimijim πετάχτηκε πάνω και της πήρε το εισιτήριο από το χέρι. “Βρε που να σε πάρει και να σε σηκώσει, τι λες; Πού θα πας; Έχουμε έρθει εδώ για μια δουλειά remember?” φώναξε. “Ε μα πια, βαρέθηκα!” άρχισε να φωνάζει κι η Himela. “Μα ζωή είναι αυτή επιτέλους; Εντάξει, βρήκαμε πτώματα μία, δύο, τρεις, δεκατρείς, νισάφι πια! Έχω και μια καριέρα μόντελινγκ μπροστά μου! Κρα κάνουν οι σχεδιαστές να περπατήσω στην πασαρέλα με τα ρούχα τους. Επειδή δε στα λέω;” “Μπα; Τι σχεδιαστές είναι αυτοί; Για ρούχα για ΚΑΠΗ;” γέλασε ο dimijim. “Γέλα εσύ και πες τις κακίες σου, εγώ όμως εδώ άλλο δεν κάθομαι. Σε βαρέθηκα βρε αδελφέ! Όλη μας η ζωή είναι πτώματα και δολοφονίες. Φεύγω. Αντίο.” είπε η Himela και κίνησε να φύγει. Εκείνη την ώρα χτύπησε το τηλέφωνο. Ο dimijim το σήκωσε και άκουσε για λίγο σκυνθρωπός. Μετά κοίταξε τη Himela. “Φοβάμαι πως η Μύκονος πρέπει να περιμένει. Ξεβράστηκε ένα πτώμα στο ποτάμι. Πρέπει να πάμε για την αναγνώριση. Άντε αγαπούλα μου, αφού ξέρουμε κι οι δυο οτι μαζί δεν κάνουμε και χώρια δεν μπορούμε”.
Η Himela άδειασε τη βαλίτσα της,
πέταξε το εισιτήριο για Μύκονο στα σκουπίδια
και αγκάλιασε τον dimijim.
Μαζί κίνησαν για το ποτάμι.
Το πρόσωπο ήταν κατάλευκο,
με ένα χαμόγελο ακόμα απλωμένο.
“Κρίμα. Κι ήταν τόσο νέα...”
ψιθύρισε η Himela.
“Αντίο kleop
Το κείμενο της δολοφονίας αποτελεί προϊόν δημιουργίας της ΣΕ.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,094 μηνύματα.
Kleop για ακόμα μια φορά αποχαιρετάς το παιχνίδι χωρίς δικαίωμα για τελευταία λόγια.

Ψηφοφορία για Τρίτη 19/7
  1. aegloswen --> Τάσος97
  2. Cupid --> ultraviolence
  3. DumeNuke
  4. kleop --> Nefeli Graf
  5. Nefeli Graf
  6. ultraviolence
  7. vassilis498 --> Τάσος97
  8. Τάσος97
Ψήφοι
2 Τάσος97
1 Nefeli Graf
1 ultraviolence


Η Χώρα των Φαντασμάτων
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
Ikarionas - Άμεση Προφυλάκιση 10/7
tsarachaf - Ψηφοφορία 12/7
Tzoum - Δολοφονία 13/7
Libertus - Ψηφοφορία 13/7
i_lie_us - Δολοφονία 14/7
mintin97 - Ψηφοφορία 15/7
PieMaker - Δολοφονία 18/7
Guest 278211 - Δολοφονία 18/7
kleop - Δολοφονία 19/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) [Δήμαρχος] - Ψηφοφορία 6/7 & Τυμβωρυχία
Claire Rentfield [Ντέτεκτιβ] - Ψηφοφορία 7/7 & Τυμβωρυχία
Emilouko [Κρυφός Μαφιόζος Ζ] - Δολοφονία 14/7 & Τυμβωρυχία
Eileen [Μάγισσα] - Άμεση Προφυλάκιση 17/7 & Τυμβωρυχία
JKaradakov [???] - Δολοφονία 18/7

Απουσίες
i_lie_us #1
JKaradakov #1
Libertus #1
Nefeli Graf #1
PieMaker #1
vassilis498 #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Αποτυχία δολοφονίας από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση άμεσης προφυλάκισης από Libertus
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Emilouko
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από vassilis498
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από Guest 278211
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από aegloswen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από mintin97
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Eileen
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από DumeNuke
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από JKaradakov
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση προφυλάκιση από Τάσος97
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το υπερπέραν από Cupid
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από PieMaker
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Χαίρετε παίδες! :redface:

click
Χαίρετε, χαίρετε!

Οι νεκροί δεν μιλάνε. Μα δεν διαβάζετε κανόνες;:smoke:


Υ.Γ: Οι ζωντανοί γιατί δεν γράφετε; Δεν κρατιόμαστε και επεμβαίνουμε. :popcorn:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top