Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Καλωσήρθατε στην πόλη του Palermo!

Είχε περάσει σχεδόν ένας χρόνος από τη νίκη της Μαφίας και η πόλη του Palermo ήταν αγνώριστη. Με την επιστροφή της Himela, οι μαφιόζοι τράπηκαν σε άτακτη φυγή και στην πόλη κυριαρχούσε η τάξη κι η ασφάλεια. Ή μήπως όχι; Βγαίνοντας από το σπίτι πριν 2 μέρες η Himela βρέθηκε μπροστά σε ένα αποτρόπαιο θέαμα! Ένα νεκρό ποντίκι μπροστά στο σπίτι της! Αμέσως μπήκε μέσα, φόρεσε στολή αστροναύτη, πήρε το ποντίκι και το μετέφερε στο Πανεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Παλέρμο. Το παρέδωσε στο Μικροβιολογικό Εργαστήριο και φεύγοντας παρατήρησε ιδιαίτερα αυξημένη κίνηση στο Τμήμα Επειγόντων Περιστατικών. Πολίτες με πυρετό, διάρροιες και κακουχίες συνωστίζονταν περιμένοντας να εξεταστούν. Θεωρώντας ότι πρόκειται για κάποιο κύμα γρίπης, η Himela γύρισε ατάραχη σπίτι της. Μέχρι σήμερα το πρωί! Το τηλέφωνό της χτύπησε και σηκώνοντάς το άκουσε την τρομοκρατημένη φωνή του Διευθυντή του Μικροβιολογικού "το ποντίκι ήταν φορέας της πανώλης". Αμέσως έτρεξε στο κέντρο της πόλης να ενημερώσει του πολίτες να προστατευθούν κι εκεί αντίκρισε έναν φρικτό θάνατο. Το πτώμα της Μελανίας κείτονταν στην κεντρική πλατεία κι ο dimijim ήταν δίπλα της, "Πανούκλα" είπε κι έφυγε γελώντας σατανικά. Το μήνυμα ήταν ξεκάθαρο! Η Μαφία είχε επιστρέψει κι είχε εξοπλιστεί με κάθε τρομακτικό παθογόνο, ικανό να σκοτώσει εκατομμύρια ανθρώπους. Επιδημίες θανάτου ήταν προ των πυλών κι ο τρόμος καλλιεργήθηκε ξανά στους Πολίτες. Κλειδώθηκαν όλοι στα σπίτια τους και κανείς δεν κυκλοφορούσε πλέον στην πόλη. Η Himela έπρεπε να αντιδράσει, παρήγγειλε αντιβιοτικά από τη Ρώμη και τα δώρισε στο Νοσοκομείο. Αλλά η μάχη είναι δύσκολη! Θα μπορέσουν οι Πολίτες να ξεπεράσουν κι αυτήν την απειλή; Πόσο ισχυρό είναι το ανοσοποιητικό τους σύστημα; Ή μήπως ο Μαύρος Θάνατος της Μαφίας θα εξαφανίσει κάθε ύπαρξη ζωής σ αυτήν την πόλη; Ποιος θα επικρατήσει;

Στην ομάδα των Μαφιόζων ανήκουν: η Υερσίνια της πανώλης (Αρχιμαφιόζος), το Δονάκιο της χολέρας (Φανερός Μαφιόζος Α), ο Αιμόφιλος της ινφλουέντσας (Φανερός Μαφιόζος Β), ο Βάκιλος του άνθρακα (Κρυφός Μαφιόζος Δ), η Βρουκέλλα του μελιταίου πυρετού (Κρυφός Μαφιόζος Ε) κι η Λεπτόσπειρα η ικτεροαιμορραγική (Κρυφός Μαφιόζος Ζ). Στην προσπάθεια για νίκη θα συνδράμουν, τα Αυτοαντισώματα (Διεφθαρμένος Αστυνομικός) κι ο Ιός της Ανθρώπινης Ανοσοανεπάρκειας (Πόρνη).
Στο ανοσοποιητικό σύστημα των Πολιτών ανήκουν: το Δέρμα (Αλεξίσφαιρο Γιλέκο), ο Πρασινίζων Στρεπτόκοκκος (Αντίπαλος Μαφιόζος), ένας Νευρώνας του ΚΝΣ (Αυτοκράτορας), ο Γιατρός, ένας Νευρώνας του ΠΝΣ (Δήμαρχος), η Ιβουπροφαίνη (Δικηγόρος), η C-αντιδρώσα Πρωτεΐνη (Μάγισσα), η Επίφυση-Κωνάριο (Μέντιουμ), ένα Αντιγονοπαρουσιαστικό κύτταρο (Ντετέκτιβ), ένα κύτταρο Μνήμης (Πληροφοριοδότης), τα συστατικά του Συμπληρώματος (Συγκάτοικοι), ένα Πνευμονοκύτταρο τύπου Ι (Πολίτης Α), ένα Ποδοκύτταρο (Πολίτης Β), ένα Ηπατοκύτταρο (Πολίτης Γ), ένα κύτταρο του Καρδιακού Μυός (Πολίτης Δ), ένα β-κύτταρο του Παγκρέατος (Πολίτης Ε) κι ένα Οστεοκύτταρο (Πολίτης Ζ).

Παράλληλα έχουν μοιραστεί κι οι εξής κάρτες: 3x Νεκροφάνεια, 3x Τυμβωρυχία, 2x Άμεση Προφυλάκιση, 2x Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης, 3x Ηχώ από το Υπερπέραν, 3x Χρησμός της Πυθίας, 1x Αποτυχία Δολοφονίας, 3x Εξαίρεση Ψηφοφορίας, 16x Επιπλέον Ψήφος και 16x Ακύρωση Ψήφου.

Στο ρόλο της Συντονιστικής Επιτροπής (ΣΕ εν συντομία) οι dimijim & Himela.

Σας παρακαλούμε, εάν δεν έχετε λάβει προσωπικό μήνυμα με το ρόλο ή τις κάρτες σας, να ενημερώσετε τη ΣΕ και να μην το γράψετε στο δημόσιο.

Επίσης, για κάθε απορία ή ένσταση κατά τη διάρκεια του παιχνιδιού, παρακαλούμε να απευθύνεστε μόνο στη ΣΕ με προσωπικό μήνυμα.

Υπενθυμίζουμε ότι τα προσωπικά μηνύματα θα πρέπει να στέλνονται πάντα και στα δύο μέλη της ΣΕ (dimijim; HImela). Η ευθύνη για την ενημέρωση και των δύο μελών βαραίνει εσάς κι οποιοδήποτε λάθος γίνει λόγω ελλειπούς ενημέρωσης μέλους της ΣΕ δεν αναιρείται.

Τέλος να σας παρακαλέσουμε να παίξετε ένα δίκαιο παιχνίδι για να το ευχαριστηθούμε όλοι μας. Για τυχόν αντικανονικά προσωπικά μηνύματα ή ενέργειες, να ενημερώνετε αμέσως τη ΣΕ.

Οι κανόνες μας βρίσκονται εδώ.

Ευχόμαστε καλή διασκέδαση!​

Λίστα συμμετοχών για Palermo #43:
  1. aegloswen
  2. Claire Rentfield
  3. Cupid
  4. Deutsch... Lover
  5. Drama Prinzessin
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko
  9. Giamou
  10. Ikarionas
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. kleop
  15. Libertus
  16. mintin97
  17. Nefeli Graf
  18. PieMaker
  19. Guest 278211
  20. tsarachaf
  21. Tzoum
  22. ultraviolence
  23. vassilis498
  24. Mάιρα
  25. Σπυρακος (^^)
  26. Τάσος97
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Καλό παιχνίδι να έχουμε με μπόλικο γέλιο και μυστήριο! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χαιρετώ την πόλη του Παλέρμο! Καλή αρχή να έχουμε!

Ας εξολοθρεύσουμε λοιπόν τους εισβολείς. :ropalo:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Καλό παιχνίδι!

Επίσης πόσο nerd το θέμα... :smartass::spasiklas:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,105 μηνύματα.
Άντε με το καλό. Μου αρέσει το ιατρικό το θέμα δηλώνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,796 μηνύματα.
Πολύ ενδιαφέρον το φετινό θέμα,καλό μας παιχνίδι παιδιά :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Καλή διασκέδαση, καλά να περάσετε! :clapup::clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,241 μηνύματα.
Καλό παιχνίδι να έχουμε!
Ωραίο θέμα, αν και τα ονόματα των ρόλων δεν νομίζω ότι ανταποκρίνονται τόόσο στο ευρύ κοινό (Δημήτρη! :P).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleop

Πολύ δραστήριο μέλος

Η kleop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,469 μηνύματα.
Καλη αρχη να εχουμε παιδια!Πρωτοτυπο θεμα τολμω να πω και μου αρεσει πολυ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Πότε ακριβώς ξεκινάει επίσημα; Δηλαδή ψήφους και τα λοιπα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Πότε ακριβώς ξεκινάει επίσημα; Δηλαδή ψήφους και τα λοιπα;
Έχει ξεκινήσει ήδη! :D
Πρώτη ψηφοφορία λήγει αύριο στις 20:00 κι έρχεται η πρώτη αποχώρηση.
Πρώτη νύχτα, αύριο μετά τη λήξη της ψηφοφορίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
αντε καλό μας παιχνίδι!

να δηλωσω απο τωρα οτι αυριο και τριτη δε θα ειμαι υπερβολικα ενεργος γιατι μαζευω το σπιτι και την τριτη πεταω για ελλαδα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Καλό παιχνίδι! Το γράφω ξανά μιας και ξέρω πιο συγκεκριμένα. 07/07 ή 08/07 (λιγότερο πιθανό στις 09/07) να απουσιάζω για πολλές ώρες.

Όσο για το θέμα, ας μην το σχολιάσω. :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλή αρχή :flowers:
Εμπνευσμένο το θέμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Γυρνάω από ταξίδι Αθήνα Θεσσαλονίκη με Ryain,ξυπνάω σα μαστουρωμένο και βλέπω ρόλο! Πρώτη φορά που λατρεύω τόσο το θέμα..Έκλαψα με τους ρόλους,καλή μας αρχή παιδιά!:clapup:
Btw έχω δει φέτος Containment,The Strain,The Walking Dead και είμαι στο κλίμα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Καλησπέρα κι από μένα guyz!! Καλό παιχνίδι να έχουμε και χωρίς ευτράπελα κατά προτίμιση :)

Δημητράκη, το έχεις κάψει τελείως αγόρι μου. Σ' έχει καταστρέψει η σχολή σου :P.

Edit: Γιατί τόση ησυχία;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Εγώ πάλι θέλω να ευχαριστήσω την Guest 278211, η οποία έδωσε πολύ χρόνο απ το διάβασμά της, έγραψε πολλά από τα μηνύματα των ρόλων και έδινε συνεχώς ιδέες. Το θέμα δε θα είχε στηθεί τόσο καλά χωρίς αυτήν. :hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ πάλι θέλω να ευχαριστήσω την Guest 278211, η οποία έδωσε πολύ χρόνο απ το διάβασμά της, έγραψε πολλά από τα μηνύματα των ρόλων και έδινε συνεχώς ιδέες. Το θέμα δε θα είχε στηθεί τόσο καλά χωρίς αυτήν. :hug:

Τίποτα!! :hug: Η ιδέα για το θέμα είναι πολύ ωραία και πρωτότυπη, ήταν χαρά μου να βοηθήσω σε μερικά πραγματάκια! :D :happy:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Α, και φυσικά να μην ξεχάσω και τον Ιορδάνη. Αν αυτός δεν ενθουσιαζόταν στο άκουσμα της ιδέας μου, αυτή θα έμενε μόνο στο κεφάλι μου και το θέμα αυτό δε θα είχε προκύψει. :redface:
Anyway, να σας αφήσω ν σφαχτείτε, προτού με σφάξει η Σύλβια για το spam.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,006 μηνύματα.
Θέλω να σας διευκρινίσω επίσης οτι καλό θα είναι όταν γράφετε στο θέμα να αναφέρεστε στους παίκτες με τα ψευδώνυμά τους γιατί μπορεί να μην γνωρίζουν όλοι τους παίκτες με τα ονόματά τους. Το λέω γιατί στάνταρ οι νέοι αναρωτιέστε ποια είναι αυτή η Σύλβια που θα σφάξει το Δημήτρη (είμαι εγώ :knife:).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top