Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Μπράβο Ikariona, μας βρήκες όλους!!

off
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
συγγνώμη αλλά αυτό είναι βλακεία δηλαδή αν πω εγώ πως έχω φτάσει σε κάποιο συμπέρασμα βάσει κάποιων ποστ που διάβασα και δε θέλω να πως πώς κατέληξα εκεί αυτό θα σημαίνει πως μαρτυρώ ρόλο ή ό,τι άλλο;

δε διάβασα το ποστ της drama αλλά αυτό δεν έχει λογική επίσης εγώ ψηφίζω cupid γιατί είμαι 100% σίγουρος πως είναι δολοφόνος αλλά δε θέλω να σας πω πώς το ξέρω ψοφίστε με κι εμένα τώρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Λοιπόν, επειδή δεν θα προλάβω να κάνω έστω και λίγη ανάλυση σήμερα, ψηφίζω Cupid λόγω της επιμονής της detective για αυτόν/ήν τις προηγούμενες μέρες. Να προσθέσω ότι θα ψήφιζα Cupid την πρώτη μέρα λόγω της χαζομάρας που είπε για αιτιολόγηση ψήφου αλλά τελικά το θεώρησα ένα σφάλμα του.
Θα προσπαθήσω να γράψω κάτι πιο αναλυτικό στο επόμενο ποστ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μπράβο Ikariona, μας βρήκες όλους!!

off

Το ξέρω. Φανήκατε και χτες και σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
συγγνώμη αλλά αυτό είναι βλακεία δηλαδή αν πω εγώ πως έχω φτάσει σε κάποιο συμπέρασμα βάσει κάποιων ποστ που διάβασα και δε θέλω να πως πώς κατέληξα εκεί αυτό θα σημαίνει πως μαρτυρώ ρόλο ή ό,τι άλλο;

δε διάβασα το ποστ της drama αλλά αυτό δεν έχει λογική επίσης εγώ ψηφίζω cupid γιατί είμαι 100% σίγουρος πως είναι δολοφόνος αλλά δε θέλω να σας πω πώς το ξέρω ψοφίστε με κι εμένα τώρα
Στο πρώτο που λες συμφωνώ κι εγώ, αλλά αυτά ας τα συζητήσουμε καλύτερα στο τέλος του παιχνιδιού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Η Nefeli Graf που πάντοτε ψήφιζε ανώδυνα, τώρα ξαφνικά θέλει να σώσει Pie Maker και ψηφίζει cupid. Wow! Kαλώς ήρθες στο παιχνίδι.

Ή η Nefeli Graf την οποία κατηγόρησα ότι δεν ψηφίζει ποτέ με το κύμα, ξαφνικά, ψηφίζει με το κύμα.
Ενώ η ίδια έχει υποστηρίξει ότι δεν το κάνει αυτό, φέρνοντας παράδειγμα προηγούμενα παιχνίδια!
Μόνο σε εμένα φαίνεται περίεργο; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 8/7
  1. aegloswen --> PieMaker (Χ2)
  2. Cupid --> aegloswen
  3. DumeNuke --> mintin97
  4. Eileen --> Cupid
  5. Emilouko --> PieMaker
  6. Giamou --> tsarachaf
  7. Ikarionas --> PieMaker
  8. i_lie_us
  9. JKaradakov
  10. Libertus --> Ikarionas
  11. mintin97 --> Cupid
  12. Nefeli Graf --> Cupid
  13. PieMaker --> Cupid
  14. Guest 278211 --> tsarachaf
  15. tsarachaf --> ultraviolence
  16. Tzoum --> Cupid
  17. ultraviolence --> Ikarionas
  18. vassilis498 --> Cupid
  19. Τάσος97 --> Ikarionas
Ψήφοι
6 Cupid
4 PieMaker
3 Ikarionas
1 aegloswen
1 mintin97
1 ultraviolence

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος
Claire Rentfield - Τυμβωρυχία - Ντέτεκτιβ

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Το θέμα θα ανοίξει στις 20:22.
Αλλάζετε ψήφους (πάντα χωρίς αιτιολόγηση) μέχρι και τις 20:26.
Το θέμα θα κλειδώσει στις 20:27.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Mvp της σημερινής ψηφοφορίας, με 6 συνολικά ψήφους, ο Cupid. Ωστόσο, η ΣΕ έλαβε χθες μήνυμα από τον Δικηγόρο, ο οποίος κι επιθυμεί τον μηδενισμό των ψήφων του Cupid. Συνεπώς ο original mvp της σημερινής ψηφοφορίας είναι ο PieMaker, ο οποίος αποχωρεί για τη χώρα των φαντασμάτων, έχοντας δικαίωμα για τελευταία λόγια.
Απουσίες για Ηλία κι Ιορδάνη.

Η τελική λίστα της ημέρας:
Ψηφοφορία για Παρασκευή 8/7
  1. aegloswen --> PieMaker (Χ2)
  2. Cupid --> aegloswen
  3. DumeNuke --> mintin97
  4. Eileen --> Cupid
  5. Emilouko --> PieMaker
  6. Giamou --> tsarachaf
  7. Ikarionas --> PieMaker
  8. i_lie_us
  9. JKaradakov
  10. Libertus --> Ikarionas
  11. mintin97 --> Cupid
  12. Nefeli Graf --> Cupid
  13. PieMaker --> Cupid
  14. Guest 278211 --> tsarachaf
  15. tsarachaf --> ultraviolence
  16. Tzoum --> Cupid
  17. ultraviolence --> Ikarionas
  18. vassilis498 --> Cupid
  19. Τάσος97 --> Ikarionas
Ψήφοι
4 PieMaker
3 Ikarionas
1 aegloswen
1 mintin97
1 ultraviolence
0 Cupid

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος
Claire Rentfield - Τυμβωρυχία - Ντέτεκτιβ

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Δευτέρα 11/7
  1. aegloswen
  2. Cupid
  3. DumeNuke
  4. Eileen
  5. Emilouko
  6. Ikarionas
  7. i_lie_us
  8. JKaradakov
  9. Libertus
  10. mintin97
  11. Nefeli Graf
  12. Guest 278211
  13. tsarachaf
  14. Tzoum
  15. ultraviolence
  16. vassilis498
  17. Τάσος97

Ψήφοι
---

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7
PieMaker - Ψηφοφορία 8/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος
Claire Rentfield - Τυμβωρυχία - Ντέτεκτιβ

Απουσίες
Libertus #1
i_lie_us #1
JKaradakov #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
Ενεργοποίηση ιδιότητας Δικηγόρου: Μηδενισμός ψήφων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ενημερώνουμε ότι το ΣΚ το παιχνίδι θα παραμείνει ανενεργό. Το θέμα θα είναι ανοιχτό και μπορείτε να γράφετε όσο θέλετε, ωστόσο δολοφονίες και ψηφοφορίες δε θα γίνονται. Η επόμενη δολοφονία είναι τη Δευτέρα στις 13:00 κι η επόμενη αποχώρηση τη Δευτέρα στις 20:00. Όποιος θέλει μπορεί να ψηφίσει καθ' όλη τη διάρκεια του ΣΚ. Επίσης, όσοι έχουν ρόλους που δρουν τη νύχτα μπορούν να στείλουν το μήνυμά από τώρα έως και τα ξημερώματα της Δευτέρας (00:00 για την πόρνη, 03:00 για τους υπόλοιπους), ωστόσο οι απαντήσεις θα δοθούν μετά τα μεσάνυχτα της Κυριακής κι αλλαγές δε θα δεχόμαστε εφόσον το μετανιώσετε. Νέες κάρτες θα δοθούν το απόγευμα της Κυριακής.
Καλές βουτιές!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Άρα ο δικηγόρος ζει, και πιστεύει ή γνωρίζει ότι ο Cupid δεν είναι μαφιόζος/δεν είναι στο συνασπισμό των μαφιόζων, και αυτός δεν είναι ο Cupid.

Αν κάποιος θέλει, μην βιαστεί για τυμβωρυχία όπως εχθές, ας περιμένει τελευταία λόγια τουλάχιστον.

// Edit, γιατί τώρα το σκέφτηκα. Ο Δικηγόρος δεν ζει αναγκαστικά ακόμα, ζούσε σίγουρα μέχρι τις 08/07, 3 τα ξημερώματα όμως.
Που σημαίνει ότι δεν αποκλείονται οι Deutsch...Lover και Giamou, ενώ αποκλείεται ο Tzoum εφόσον τον επανέφερα μετά τις 3.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Δικηγόρος
Κάθε νύχτα μετά την πρώτη ψηφοφορία έχει δικαίωμα να επιλέξει να υπερασπιστεί έναν παίχτη τον οποίο γνωστοποιεί με πμ στη ΣΕ. Στο τέλος της ψηφοφορίας της επόμενης ημέρας, όλες οι ψήφοι που πήρε ο παίχτης αυτός μηδενίζονται. Δεν μπορεί να επιλέξει τον εαυτό του.
Ο ίδιος δεν είναι.
Άρα υπάρχουν πιθανοί αθώοι σ όσους δεν τον ψήφισαν ή δεν ήθελαν να πανε σ 'αυτόν στη σημερινή ψηφοφορία. Πιθανώς ο δικηγόρος να τον έσωσε όχι γιατί τον θεωρούσε απαραιτήτως αθώο αλλά γιατί ήθελε να βγει ο 2ος mvp που φαινόταν ότι θα είναι ο Pie ;)

Καλό σκ παιδιά.
Θα διαβάσω όσα μπορώ στο χρόνο που έχω έτσι ώστε να παίξουμε πιο δυνατά από Δευτέρα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Πωωω εντελώς απρόσμενο. Νόμιζα πως την γλίτωσε ο Pie αλλά τελικά έφυγε αυτός. Μπράβο στον δικηγόρο από μένα, δεν ξέρω πώς και γιατί μηδένισε τον Cupid ο οποίος ήταν τελείως ύποπτος αλλά έχω την εντύπωση ότι βγήκε σημαντικότερος μαφιόζος. Φοβερή δουλειά.

Έπεσαν σε μένα και στον Cupid ένα σωρό άτομα. Μετά τα τελευταία πείστηκα ότι ο Τάσος έχει κακό φύλλο. Ψήφισε την επόμενη μέρα αυτόν που αθώωσε ο ντετέκτιβ. Τελικά ίσως έκανα λάθος που αθώωνα τον Libertus γιατί κι αυτός έκανε το ίδιο και μάλιστα δεν σχολίασε τίποτε απ' όσα του απάντησα για να του δείξω ότι δεν μπορεί να ισχύουν τα όσα είπε για τον ultra και την Claire. Δεν τον κατηγορώ ακόμη αλλά μάλλον έχει κακό χαρτί κι αυτός. Τον mintin τον είχα κατηγορήσει ήδη από πιο πριν και ίσως τελικά η Nefeli να έχει κι αυτή κακό ρόλο. Τόσο καιρό ψήφιζε ανώδυνα δίνοντας μοναδικές ψήφους σε άτομα και τώρα ψηφίζει mvp. Κάτι δεν πάει καλά. Λογικά προσπαθούσε να σώσει τον Pie αλλά δεν υπολόγισε τον δικηγόρο. Ο Cupid επίσης παίζει να έχει όντως κακό ρόλο και να πήγαν να τον βγάλουν για ξεκάρφωμα οι συνδολοφόνοι του, ίσως για να του ρίξουν μετά καμιά τυμβωρυχία και να αθωωθούν όσοι τον ψήφισαν, βρίσκοντας βέβαια πάτημα πάλι για να κατηγορήσουν εμένα. Ας ρίξετε τυμβωρυχία στον Pie, να δούμε τι θα δούμε.

Μετά τα τελευταία αθωώνω: aegloswen, vassili, i lie us, Tzoum και πλέον και την Emilouko. Δεν χρειάζεται να αιτιολογήσω για την τελευταία, όποιος είναι λίγο προσεκτικός μπορεί να παρατηρήσει. Κρίμα που έφυγε ο Γιάμμου άδικα αλλά είμαι 99% σίγουρος ότι βγάλαμε μαφιόζο σήμερα. Θα το φυσάει και δεν θα κρυώνει ο Pie. Κρατώ μια μικρή επιφύλαξη για Eileen γιατί δεν μου άρεσαν οι δύο τελευταίες ψήφοι της αλλά δεν τη θεωρώ ακόμη κακό ρόλο.

Tα άτομα που πρέπει να φύγουν με τη σειρά που τα βάζω είναι τα εξής: tsarachaf, Guest 278211, Nefeli, Τάσος, Cupid, mintin, και ένας ανάμεσα σε ultraviolence και Libertus. Δεν μπορεί να είναι και οι δύο μαζί γιατί ο Pie ήταν για μένα μαφιόζος και έχει φύγει ένας κακός ρόλο. Δεν ξέρω τι ρόλο παίζεις ultra. Δεν ξέρω αν είσαι αθώος που παίζει λάθος. Δεν θα πάω σε σένα παρά μόνο αν φύγουν οι προηγούμενοι πρώτα ή αν παίζει να είσαι ισοψηφία με κάποιον που θεωρώ πιο αθώο. Δεν αποκλείεται να είναι όλοι κακοί ή εν δυνάμει κακοί ρόλοι και να περιλαμβάνεται και ο αντίπαλος μαφιόζος μέσα σ' αυτούς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Σωστό και το Emilouko, βιάστηκα και δεν το σκέφτηκα αυτό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Άρα ο δικηγόρος ζει, και πιστεύει ή γνωρίζει ότι ο Cupid δεν είναι μαφιόζος/δεν είναι στο συνασπισμό των μαφιόζων, και αυτός δεν είναι ο Cupid.

Αν κάποιος θέλει, μην βιαστεί για τυμβωρυχία όπως εχθές, ας περιμένει τελευταία λόγια τουλάχιστον.

Ναι ασφαλώς πρέπει να περιμένουμε τελευταία λόγια. Μη γίνει πάλι το ίδιο λάθος.
Δεν είναι απαραίτητο να αθωώνει ο δικηγόρος τον Cupid. Μπορεί απλώς να μην ήθελε να βγει ακόμη. Από τα άτομα που έχω πιθανά γι' αυτό τον ρόλο, όλοι είχαν υποπτευθεί Cupid. Δεν ξέρω ειλικρινά για ποιο λόγο επέλεξε να τον μηδενίσει τώρα αλλά προσωπικά χαίρομαι που βγήκε ο Pie. Δεν το περίμενα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Ναι ασφαλώς πρέπει να περιμένουμε τελευταία λόγια. Μη γίνει πάλι το ίδιο λάθος.
Δεν είναι απαραίτητο να αθωώνει ο δικηγόρος τον Cupid. Μπορεί απλώς να μην ήθελε να βγει ακόμη. Από τα άτομα που έχω πιθανά γι' αυτό τον ρόλο, όλοι είχαν υποπτευθεί Cupid. Δεν ξέρω ειλικρινά για ποιο λόγο επέλεξε να τον μηδενίσει τώρα αλλά προσωπικά χαίρομαι που βγήκε ο Pie. Δεν το περίμενα.

Είναι κι αυτό υπαρκτό ενδεχόμενο, σωστά. Σε οποιαδήποτε περίπτωση πάντως, δεν πιστεύω ότι έχει νόημα να αναζητήσουμε το δικηγόρο καθώς δεν ξέρουμε τι και αν ήξερε κάτι για τον Cupid. Αντίστοιχα δεν είναι αναγκαίο ότι ο δικηγόρος θα ψήφισε κάποιον εκτός του Cupid, καθώς μπορεί να τον ψήφισε θέλοντας να αποκρύψει την ιδιότητά του από τους μαφιόζους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Δε νομίζω να χει μοιραστεί άλλη τυμβωρυχία. Κι αν έχει, προσωπικά θα τη κρατούσα για τον ικαρίωνα γιατί είναι αρκετά πιθανό να φύγει στις επόμενες ψηφοφορίες υπήρξε 3 φορές μέχρι τώρα κύμα να τον σουτάρουν κάποια στιγμή θα γίνει και τότε θα πρέπει να ξέρουμε πού βαδίζουμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Δε νομίζω να χει μοιραστεί άλλη τυμβωρυχία. Κι αν έχει, προσωπικά θα τη κρατούσα για τον ικαρίωνα γιατί είναι αρκετά πιθανό να φύγει στις επόμενες ψηφοφορίες υπήρξε 3 φορές μέχρι τώρα κύμα να τον σουτάρουν κάποια στιγμή θα γίνει και τότε θα πρέπει να ξέρουμε πού βαδίζουμε.
Αν έχει μείνει τυμβωρυχία να παιχτεί στον φρικ, γιατί όχι?
Αφού ξεκινά ο δεύτερος γύρος και θα μοιραστούν καινούργιες κάρτες από Κυριακή βράδυ.

edit: α ναι ξέχασα, θα μας μοιράστει 1 για τον επόμενο γύρο,όχι δυο. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Παράλληλα έχουν μοιραστεί κι οι εξής κάρτες: 3x Νεκροφάνεια, 3x Τυμβωρυχία, 2x Άμεση Προφυλάκιση, 2x Ακύρωση Άμεσης Προφυλάκισης, 3x Ηχώ από το Υπερπέραν, 3x Χρησμός της Πυθίας, 1x Αποτυχία Δολοφονίας, 3x Εξαίρεση Ψηφοφορίας, 16x Επιπλέον Ψήφος και 16x Ακύρωση Ψήφου.

1 ακόμα έχει μοιραστεί, απλώς δεν ξέρουμε αν είναι σε ζωντανό/φάντασμα/παίχτη που έχει αποχωρήσει οριστικά.
edit: α ναι ξέχασα, θα μας μοιράστει 1 για τον επόμενο γύρο,όχι δυο. Αν κάνω λάθος διορθώστε με.

Υπάρχουν 10 κάρτες ίντριγκας με ξεχωριστές ιδιότητες η κάθε μία. Οι κάρτες μοιράζονται στους ενεργούς μόνο παίκτες (όχι τα φαντάσματα) ως εξής: δύο στην αρχή του παιχνιδιού και έπειτα από μία κάθε βδομάδα (αν, δηλαδή, το παιχνίδι αρχίζει Δευτέρα, θα μοιράζεται από μία κάρτα σε κάθε παίκτη κάθε Δευτέρα).

Τώρα πόσες από κάθε είδος κάρτας και ποιες κάρτες έχουν προτεραιότητα (πέραν της νεκροφάνειας που λέγεται καθαρά ότι μοιράζεται πρώτη στους κανόνες) για να μοιραστούν, την Δευτέρα, δεν το ξέρω.

off
Θέλω κάποιο πλυντήριο πιάτων ή έναν αποχυμωτή δώρο από την ΣΕ ως ο τυχερός συντάκτης του 1000στου post.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top