Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
2. Δώσε μου συγκεκριμένα επιχειρήματα για τη Nefeli και την Guest 278211 ή έστω παράθεσε μου όσα έχεις ήδη γράψει. Η Guest 278211 βέβαια φαίνεται ύποπτη και στα δικά μου μάτια, αλλά δεν έχω ακόμη κάτι να της προσάψω.

Τέλος, ειλικρινά δεν έχω καταλάβει το ρόλο που ξαφνικά θεωρούμε ύποπτος. Ειλικρινά δεν με πειράζει να βγω, αλλά το μόνο λογικό σενάριο εναντίον μου είναι αυτό που έχεις αναπτύξει εσύ. Ο Ikarionas απλά ρίχνει ονόματα στο τραπέζι, χωρίς να χρησιμοποιεί ουσιαστικά επιχειρήματα και πέρα από τον tsarachaf δεν έχει πέσει ακόμα μέσα σε κανέναν. Εγώ αυτόν είναι που βάζω στο mute φίλε tzoum, γιατί πραγματικά με έχει κουράσει...

1. Εχω αναφερει σε προηγουμενα ποστ. Σε αυτα συμβαλλουν οτι γραφουν πολλα και δε λενε τιποτα, οτι εχω , πιστευω, αισθηση του παιχνιδιου και δε γινεται και οι 2 να ειναι με τους καλους, οτι ψηφιζουν οτι να ναι + καποιες δικες μου απορρητες πληροφοριες.
2. Παντως, δε σε κατηγορει και κανενας. Δε ξερω τι μπορει να σημαινει αυτο. Περαν του Ikariona.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Διορθωσε την παραθεση.Της νεφελης είναι.Οχι του libertus.

Δυσκολεύομαι να ψηφίσω ανάμεσα σε cupid / piemaker. Κλίνω προς cupid γιατί ο pie μίλησε αρκετά πιο λογικά και αν είναι καλός ρόλος πιστεύω θα βοηθήσει αρκετά το παιχνίδι. Γι 'αυτό και κλίνω προς τον πρώτο. Μάλλον η Claire δεν τον ρώτησε αλλιώς δε θα επεσήμανε ότι δεν είναι σίγουρη για την ενοχή του αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ ύποπτη η όλη παρουσία του εξ αρχής. Σήμερα με την τελευταία του ψήφο το αποτελείωσε...

Γι' αυτό το κάνει ο Cupid. Γι' αυτό είπε τη βλακεία με την aeglo για να τον ψηφίσουν όλοι και να σωθεί ο Pie. Είναι θυσία μαφιόζου ο Cupid. Θέλουν να δώσουν στον Pie την δυνατότητα να διαπληκτιστεί με τον tsarachaf και να σας πείσουν ότι είναι σε αντίπαλα στρατόπεδα. Πρέπει να βγάλεις Pie. Δεν βλέπεις ότι όλοι τον υποστηρίζουν έμμεσα; Όλοι θέλουν να σας στρέψουν σε μένα που αθωώθηκα από την ντετέκτιβ πριν μια μέρα και στον Cupid. Κανείς δεν αναφέρει τον Pie. Γιατί;

Βρε παιδιά εγώ να σας πω που κολλάω;
Έχουμε τον tsara και τον pie σαν μαφια έτσι; Τότε ο pie γιατί τον κατηγορεί τόόσο έντονα; Εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό.Και νομίζω δεν τον κατηγορεί τώρα ξαφνικά αλλά έχει 1-2 γύρους.

Τον κατηγορεί αλλά δεν τον ψηφίζει ποτέ όταν κινδυνεύει να βγει. Τον ψήφισε μόνο όταν δεν κινδύνευε. Χτες που μάζευε ψήφους ο tsarachaf, ψήφισε εμένα, δεν ψήφισε αυτόν. Ξύπναααααα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Αν η aegloswen ειναι medium , τοτε το οτι δινει διπλη ψηφο στον Piemaker,δε προβληματιζει κανεναν σας?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Το θέμα κλειδώνει. 21 λεπτά έμειναν, θα σας δωθούν extra στο τέλος.
Αναμένετε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Σ' αυτό το post παραβιάζονται οι κανόνες του παιχνιδιού καθώς υπονοείται ρόλος ή χρήση κάρτας. Γι αυτό το λόγο αποφασίζουμε την άμεση μεταφορά του Giamou στη χώρα στη χώρα των φαντασμάτων. Ισχύει γι αυτόν ο,τι και για τα υπόλοιπα φαντάσματα. Το post είναι διαθέσιμο, η ΣΕ δεν επιβεβαιώνει ούτε διαψεύδει τα λεγόμενα του Giamou, είναι στην κρίση του κάθε παίχτη εάν αυτά είναι αληθή ή όχι.

Εκ της ΣΕ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δεν ψηφίζουμε tsarachaf! Όσοι τον έχετε ψηφίσει μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας. Αν δεν το κάνετε, δε θα χρεωθείτε με απουσία.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 8/7
  1. aegloswen --> PieMaker (Χ2)
  2. Cupid --> aegloswen
  3. DumeNuke --> mintin97
  4. Eileen --> Cupid
  5. Emilouko --> tsarachaf
  6. Giamou --> tsarachaf
  7. Ikarionas --> PieMaker
  8. i_lie_us
  9. JKaradakov
  10. Libertus --> Ikarionas
  11. mintin97
  12. Nefeli Graf
  13. PieMaker --> Cupid
  14. Guest 278211 --> tsarachaf
  15. tsarachaf --> ultraviolence
  16. Tzoum --> Guest 278211
  17. ultraviolence --> Ikarionas
  18. vassilis498 --> Cupid
  19. Τάσος97 --> Ikarionas
Ψήφοι
3 Cupid
3 Ikarionas
3 PieMaker
1 aegloswen
1 mintin97
1 Guest 278211
1 ultraviolence

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος
Claire Rentfield - Τυμβωρυχία - Ντέτεκτιβ

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Το θέμα θα ξεκλειδώσει στις 19:56.
Ψηφίζετε μέχρι και τις 20:16.
Το θέμα θα κλειδωθεί στις 20:17.
Θα ανοίξει 20:22.
Αλλάζετε ψήφους μέχρι και τις 20:26.
Το θέμα θα κλειδώσει στις 20:27.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΜΕ ΑΘΩΩΣΕ Η ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΡΕΙΣ ΨΗΦΟΥΣ. ΔΕΝ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ;

Μόλις με αθώωσαν από μαφιόζο άρχισαν να κυκλοφορούν γελοία σενάρια ότι είμαι ΔΑ. Απάντησα σε όλα αυτά τα σενάρια αλλά όσοι τα έγραψαν δεν άκουσαν τίποτα. Κράτησαν ό,τι βόλευε τις θεωρίες τους και συνεχίζουν να ψηφίζουν εμένα. Δεν βλέπετε ότι κανείς δεν μιλάει για Pie; ότι όλοι πέφτουν σε μένα που είχα αθωωθεί και στον Cupid που μπορεί να είναι θυσία μαφιόζου για να μείνει μέσα ο Pie; Δεν βλέπετε ότι θέλουν να κρατήσουν μέσα τον Pie; Oι περισσότεροι δεν ψάχνουν καν να βρουν μαφιόζο αλλά ΔΑ. Τα σενάριά τους έχουν όλα κενά. Δεν αναρωτιέστε γιατί τόση μανία να με βγάλουν εδώ και τόσους γύρους μέρα; Είχα γράψει σχετικά post. Έλεος δηλαδή. Βγάλτε τον Pie να φεύγει ένας επικίνδυνος μαφιόζος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Κομπλέ ρε επειδή είπε για απόρρητες πληροφορίες έφυγε.. προφανώς ήταν μπλόφα Γιατί αν δεν ήταν θα έσβηναν το ποστ όπως έκαναν άλλες φορές. Άρα δεν μπορούμε να βασιστούμε σε αυτό. Πφ ξενερωσα ο μόνος που έπαιζε με τους καλούς να φύγει έτσι.
Αλλάζω ψήφο σε CUPID Αφού κανείς δεν ψηφίζει spy. Με κουραζετε Γενικά... Είναι εύκολο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
ΚΑΝΟΝΕΣ το σπίτι μου μέσα :P
Θέλετε να υποδείξετε κάτι, κάντε το πιο διακριτικά.
Θέλετε να παραπλανήσετε κάποιον, μην ισχυρίζεστε πως έχετε γνώση για κάτι βάσει ρόλου ή κάποιας κάρτας σας.

Χαρήκαμε που δεν έχουμε ποινές λόγω απουσιών, και έχουν φύγει δυο ποινές λόγω παραβάσεων ήδη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
:/::/::/:
Κρίμα. Ο Giamou ήταν από τους λίγους που βοηθούσε πραγματικά και έκανε καλές παρατηρήσεις. Ελπίζω με κάποιον τρόπο να επιστρέψει.


Στα της ψηφοφορίας . Αποφάσισα να μην πάω με το εύκολο σενάριο ότι η μαφια δεν αλληλοδίνεται.
Θα ψηφίσω PieMaker αντι του cupid που σκεφτόμουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δεν ψηφίζουμε tsarachaf! Όσοι τον έχετε ψηφίσει μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας. Αν δεν το κάνετε, δε θα χρεωθείτε με απουσία.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 8/7
  1. aegloswen --> PieMaker (Χ2)
  2. Cupid --> aegloswen
  3. DumeNuke --> mintin97
  4. Eileen --> Cupid
  5. Emilouko --> PieMaker
  6. Giamou --> tsarachaf
  7. Ikarionas --> PieMaker
  8. i_lie_us
  9. JKaradakov
  10. Libertus --> Ikarionas
  11. mintin97
  12. Nefeli Graf
  13. PieMaker --> Cupid
  14. Guest 278211 --> tsarachaf
  15. tsarachaf --> ultraviolence
  16. Tzoum --> Cupid
  17. ultraviolence --> Ikarionas
  18. vassilis498 --> Cupid
  19. Τάσος97 --> Ikarionas
Ψήφοι
4 Cupid
4 PieMaker
3 Ikarionas
1 aegloswen
1 mintin97
1 ultraviolence

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος
Claire Rentfield - Τυμβωρυχία - Ντέτεκτιβ

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Θα ψηφίσω τον Cupid. Πέρασα ξανά κάποια μηνύματα και έπεσα σ' αυτό τού Piemaker. Δεν είχα προσέξει την τελευταία ψήφο της Claire το οποίο και επισήμανε. Αν και μπορεί να ήταν απλά τυχαία επιλογή, ίσως ήξερε όντως κάτι.
Δεν θα μπορέσω να μπω νωρίς σήμερα πάλι. Έχουν έρθει τα ξαδέρφια μου να με δουν και μπορεί να βγούμε. :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Κομπλέ ρε επειδή είπε για απόρρητες πληροφορίες έφυγε.. προφανώς ήταν μπλόφα Γιατί αν δεν ήταν θα έσβηναν το ποστ όπως έκαναν άλλες φορές. Άρα δεν μπορούμε να βασιστούμε σε αυτό. Πφ ξενερωσα ο μόνος που έπαιζε με τους καλούς να φύγει έτσι.
Αλλάζω ψήφο σε CUPID Αφού κανείς δεν ψηφίζει spy. Με κουραζετε Γενικά... Είναι εύκολο

Α εγώ νόμιζα πως τον έδιωξαν γι' αυτό που είπε για την aegloswen και αναρωτιόμουν τι κακό είπε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΜΕ ΑΘΩΩΣΕ Η ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΡΕΙΣ ΨΗΦΟΥΣ. ΔΕΝ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ;

Μόλις με αθώωσαν από μαφιόζο άρχισαν να κυκλοφορούν γελοία σενάρια ότι είμαι ΔΑ. Απάντησα σε όλα αυτά τα σενάρια αλλά όσοι τα έγραψαν δεν άκουσαν τίποτα. Κράτησαν ό,τι βόλευε τις θεωρίες τους και συνεχίζουν να ψηφίζουν εμένα. Δεν βλέπετε ότι κανείς δεν μιλάει για Pie; ότι όλοι πέφτουν σε μένα που είχα αθωωθεί και στον Cupid που μπορεί να είναι θυσία μαφιόζου για να μείνει μέσα ο Pie; Δεν βλέπετε ότι θέλουν να κρατήσουν μέσα τον Pie; Oι περισσότεροι δεν ψάχνουν καν να βρουν μαφιόζο αλλά ΔΑ. Τα σενάριά τους έχουν όλα κενά. Δεν αναρωτιέστε γιατί τόση μανία να με βγάλουν εδώ και τόσους γύρους μέρα; Είχα γράψει σχετικά post. Έλεος δηλαδή. Βγάλτε τον Pie να φεύγει ένας επικίνδυνος μαφιόζος.

Θέλουμε να μείνει μέσα ο Pie γιατί δεν έχει αποδειχθεί η ενοχή του σε τέτοιο επικίνδυνο βαθμό όσο εσύ παρουσιάζεις. Εσύ έκανες πάλι ένα σενάριο. Το παρουσίασες όχι σε ένα, σε πολλά post. Αυτό δεν το καθιστά αντικειμενική αλήθεια.
Όπως επίσης (σαν απάντηση στον Giamou), εμένα προσωπικά δεν μου λέει κάτι το ότι τον ψηφίζει η aegloswen σήμερα. Ο Pie δεν ήταν ποτέ φάντασμα, δεν μπορεί να ξέρει την ταυτότητά του, αν όντως είναι medium, γιατί είναι της μοδός τώρα τη τελευταία ωρίτσα ότι είναι και εκείνη ΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Δεν ψηφίζουμε tsarachaf! Όσοι τον έχετε ψηφίσει μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας. Αν δεν το κάνετε, δε θα χρεωθείτε με απουσία.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 8/7
  1. aegloswen --> PieMaker (Χ2)
  2. Cupid --> aegloswen
  3. DumeNuke --> mintin97
  4. Eileen --> Cupid
  5. Emilouko --> PieMaker
  6. Giamou --> tsarachaf
  7. Ikarionas --> PieMaker
  8. i_lie_us
  9. JKaradakov
  10. Libertus --> Ikarionas
  11. mintin97
  12. Nefeli Graf --> Cupid
  13. PieMaker --> Cupid
  14. Guest 278211 --> tsarachaf
  15. tsarachaf --> ultraviolence
  16. Tzoum --> Cupid
  17. ultraviolence --> Ikarionas
  18. vassilis498 --> Cupid
  19. Τάσος97 --> Ikarionas
Ψήφοι
5 Cupid
4 PieMaker
3 Ikarionas
1 aegloswen
1 mintin97
1 ultraviolence

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7
Giamou - Ποινή 8/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος
Claire Rentfield - Τυμβωρυχία - Ντέτεκτιβ

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Γι' αυτό το κάνει ο Cupid. Γι' αυτό είπε τη βλακεία με την aeglo για να τον ψηφίσουν όλοι και να σωθεί ο Pie. Είναι θυσία μαφιόζου ο Cupid. Θέλουν να δώσουν στον Pie την δυνατότητα να διαπληκτιστεί με τον tsarachaf και να σας πείσουν ότι είναι σε αντίπαλα στρατόπεδα. Πρέπει να βγάλεις Pie. Δεν βλέπεις ότι όλοι τον υποστηρίζουν έμμεσα; Όλοι θέλουν να σας στρέψουν σε μένα που αθωώθηκα από την ντετέκτιβ πριν μια μέρα και στον Cupid. Κανείς δεν αναφέρει τον Pie. Γιατί;



Τον κατηγορεί αλλά δεν τον ψηφίζει ποτέ όταν κινδυνεύει να βγει. Τον ψήφισε μόνο όταν δεν κινδύνευε. Χτες που μάζευε ψήφους ο tsarachaf, ψήφισε εμένα, δεν ψήφισε αυτόν. Ξύπναααααα
Α) Κανείς δε με υποστηρίζει είτε άμεσα είτε έμμεσα και Β) Για να είμαστε ειλικρινείς ο tsara δεν κινδύνευσε ποτέ με αποχώρηση.

Αν η aegloswen ειναι medium , τοτε το οτι δινει διπλη ψηφο στον Piemaker,δε προβληματιζει κανεναν σας?
Το μέντιουμ μαθαίνει την ταυτότητα παικτών που έχουν αποχωρήσει.
ΜΟΛΙΣ ΧΤΕΣ ΜΕ ΑΘΩΩΣΕ Η ΝΤΕΤΕΚΤΙΒ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΡΕΙΣ ΨΗΦΟΥΣ. ΔΕΝ ΣΑΣ ΛΕΕΙ ΚΑΤΙ ΑΥΤΟ;

Μόλις με αθώωσαν από μαφιόζο άρχισαν να κυκλοφορούν γελοία σενάρια ότι είμαι ΔΑ. Απάντησα σε όλα αυτά τα σενάρια αλλά όσοι τα έγραψαν δεν άκουσαν τίποτα. Κράτησαν ό,τι βόλευε τις θεωρίες τους και συνεχίζουν να ψηφίζουν εμένα. Δεν βλέπετε ότι κανείς δεν μιλάει για Pie; ότι όλοι πέφτουν σε μένα που είχα αθωωθεί και στον Cupid που μπορεί να είναι θυσία μαφιόζου για να μείνει μέσα ο Pie; Δεν βλέπετε ότι θέλουν να κρατήσουν μέσα τον Pie; Oι περισσότεροι δεν ψάχνουν καν να βρουν μαφιόζο αλλά ΔΑ. Τα σενάριά τους έχουν όλα κενά. Δεν αναρωτιέστε γιατί τόση μανία να με βγάλουν εδώ και τόσους γύρους μέρα; Είχα γράψει σχετικά post. Έλεος δηλαδή. Βγάλτε τον Pie να φεύγει ένας επικίνδυνος μαφιόζος.
Ποιος θέλει να με κρατήσει μέσα ρε;; Πες μου έναν που με υποστηρίζει!! Το ίδιο γίνεται και με σένα, αλλά δεν το κάναμε μεσανατολικό... Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, εγώ ξεκίνησα να υποστηρίζω ότι είσαι Δ.Α. προτού αποδειχθεί ότι η Claire είναι ντετέκτιβ!!! Ποτέ δεν υπονόησα ότι είσαι μαφιόζος, ούτε πριν ούτε μετά την αποχώρησή της.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Θέλουμε να μείνει μέσα ο Pie γιατί δεν έχει αποδειχθεί η ενοχή του σε τέτοιο επικίνδυνο βαθμό όσο εσύ παρουσιάζεις. Εσύ έκανες πάλι ένα σενάριο. Το παρουσίασες όχι σε ένα, σε πολλά post. Αυτό δεν το καθιστά αντικειμενική αλήθεια.
Όπως επίσης (σαν απάντηση στον Giamou), εμένα προσωπικά δεν μου λέει κάτι το ότι τον ψηφίζει η aegloswen σήμερα. Ο Pie δεν ήταν ποτέ φάντασμα, δεν μπορεί να ξέρει την ταυτότητά του, αν όντως είναι medium, γιατί είναι της μοδός τώρα τη τελευταία ωρίτσα ότι είναι και εκείνη ΔΑ.

Σοβαρά πιστεύεις ότι είναι ΔΑ η aeglo;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Σοβαρά πιστεύεις ότι είναι ΔΑ η aeglo;;

Προφανώς και όχι. Ήταν ειρωνία (λεπτή μάλλον)...

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Α) Κανείς δε με υποστηρίζει είτε άμεσα είτε έμμεσα και Β) Για να είμαστε ειλικρινείς ο tsara δεν κινδύνευσε ποτέ με αποχώρηση.


Ποιος θέλει να με κρατήσει μέσα ρε;; Πες μου έναν που με υποστηρίζει!! Το ίδιο γίνεται και με σένα, αλλά δεν το κάναμε μεσανατολικό... Και για να λέμε τα πράγματα με το όνομά τους, εγώ ξεκίνησα να υποστηρίζω ότι είσαι Δ.Α. προτού αποδειχθεί ότι η Claire είναι ντετέκτιβ!!! Ποτέ δεν υπονόησα ότι είσαι μαφιόζος, ούτε πριν ούτε μετά την αποχώρησή της.

Ποιοι σε υποστηρίζουν; Όσοι στράφηκαν σε Cupid και σε μένα. Εδώ κάποιοι ψήφισαν έναν αθωωμένο από ντετέκτιβ για να μη τυχόν βγεις εσύ και με ρωτάς ποιοι σε υποστηρίζουν; Ανοιχτά κανένας. Με την ψήφο τους ένα σωρό άτομα.



Προφανώς και όχι. Ήταν ειρωνία (λεπτή μάλλον)...


Πάλι καλά. Προς στιγμήν τρόμαξα. Έχω ακούσει και αρκετές σαχλαμάρες σήμερα. Ευτυχώς δεν το ενοούσες.

Θα ψηφίσω τον Cupid. Πέρασα ξανά κάποια μηνύματα και έπεσα σ' αυτό τού Piemaker. Δεν είχα προσέξει την τελευταία ψήφο της Claire το οποίο και επισήμανε. Αν και μπορεί να ήταν απλά τυχαία επιλογή, ίσως ήξερε όντως κάτι.
Δεν θα μπορέσω να μπω νωρίς σήμερα πάλι. Έχουν έρθει τα ξαδέρφια μου να με δουν και μπορεί να βγούμε. :redface:

Η Nefeli Graf που πάντοτε ψήφιζε ανώδυνα, τώρα ξαφνικά θέλει να σώσει Pie Maker και ψηφίζει cupid. Wow! Kαλώς ήρθες στο παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top