Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Eπιπλέον ψήφος στον Pie.

3-3-3 για να δούμε. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • epiplon_psifos.jpg
    epiplon_psifos.jpg
    9.5 KB · Εμφανίσεις: 136

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Ρε μαγκες, λετε ολοι οτι o Ikarionas ειναι ο ΔΑ. Ποιους καλυπτει?
Γιατι δε ψηφιζετε αυτους που καλυπτει για να φυγουν δολοφονοι. Αμα φυγει, ως δια μαγειας θα σας ερθει η επιφοιτηση για το ποιοι ειναι οι δολοφονοι? Αν βγαλετε πολιτη, τζαμπα θα παιχτει τυμβωρυχια και αν ειναι ΔΑ, τζαμπα θα παιχτει , γιατι θα αποκαλυφθει αυτο που ΗΔΗ "ΞΕΡΕΤΕ". ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΝΟΗΜΑ ΝΑ ΦΥΓΕΙ Ο Ιkarionas. Αμα σας μπερδευει, εσεις φταιτε που τον ακουτε.
Και τωρα ολοι αλλαξαν και τον λενε ΔΑ. Μεσα σε αυτους δεν εχει δολοφονους? Θελουν οι δολοφονοι να βγαλουν τον ΔΑ τους? Μηπως τους συμφερει να φυγει ο Ιkarionas.

Ειλικρινα σε ολο το παιχνιδι νομιζω οτι μιλαω πιο λογικα απο αλλους, μιλαω σχεδον πιο πολυ απο ολους και αν διαβαζετε αυτα που λεω (που πολυ αμφιβαλλω) ειναι ολα σκεψεις και σεναρια για να κανουμε ολοι μαζι ενα γονιμο διαλογο και να βγαλουμε συμπερασματα. Αντιθετως, οι περισσοτεροι απο σας ΄η κανετε 1 μεγαλο ποστ και δε λετε ΤΙΠΟΤΑ ή εμμένετε σε ενα σεναριο για τον ΔΑ, για τον δικαστη, για τον απλο πολιτη και δε κοιτατε πολυπλευρα το παιχνιδι. Δεν εχω μιλησει για κανενα με σιγουρια, περαν απο τους αθωους, που ολοι τους ξερουμε για αθωους, και ημουν απο τους πρωτους που σας τους δινω και σας τους παραθετω και μαζεμενους και προσπαθω να μιλησω με ολους, ωστε ή να σας φερω σε μια δυσκολη θεση μπας και βρουμε κανενα στοιχεια ή να φανει πως ειστε πολιτες. Δεν εχω κολλησει σε κανενα σχεδον παικτη, εχω μιλησει με σχεδον ολους τους παικτες και στους πςρισσοτερους θετω ερωτηματα για να δω που κινουνται ή ποιους εχουν υποπτους και για να πουν κατι ουσιαστικο.

Ειλικρινα, αν και τωρα δε μιλαω λογικα, αμφισβητειστε αυτα που λεω, αλλα πειτε μου κιολας, ποια δεν ισχυουν, γιατι σε ολο το παιχνιδι, στα ερωτηματα που σας θετω( τα περισσοτερα) δεν απαντατε ή τα αγνοειται, θεωρω ειτε επειδη με γραφετε κανονικα ειτε επειδη καταλαβαινετε πως δε σας συμφερει. Αν και αυτη τη φορα με γραψετε, δε ξαναμιλαω και δε ξαναπροσπαθω να βρω τους μαφιοζους, ειτε πανε να το κερδισουν ειτε οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Δεν ψηφίζουμε tsarachaf! Όσοι τον έχετε ψηφίσει μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας. Αν δεν το κάνετε, δε θα χρεωθείτε με απουσία.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 8/7
  1. aegloswen --> PieMaker (Χ2)
  2. Cupid --> aegloswen
  3. DumeNuke --> mintin97
  4. Eileen --> Cupid
  5. Emilouko --> tsarachaf
  6. Giamou --> tsarachaf
  7. Ikarionas --> PieMaker
  8. i_lie_us
  9. JKaradakov
  10. Libertus --> Ikarionas
  11. mintin97
  12. Nefeli Graf
  13. PieMaker --> Cupid
  14. Guest 278211 --> tsarachaf
  15. tsarachaf --> ultraviolence
  16. Tzoum --> Guest 278211
  17. ultraviolence --> Ikarionas
  18. vassilis498 --> Cupid
  19. Τάσος97 --> Ikarionas
Ψήφοι
3 Cupid
3 Ikarionas
3 PieMaker
1 aegloswen
1 mintin97
1 Guest 278211
1 ultraviolence

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος
Claire Rentfield - Τυμβωρυχία - Ντέτεκτιβ

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
@i_lie_us, ειλικρινά, νεκροφάνεια για να επαναφέρεις τον Tzoum; Εντάξει με τη λογική που το έκανες. Αλλά επαναφέρεις έναν παίκτη που σπαμμάρει διαρκώς;

Σπαμμαρει? Μαλλον δε παρακολουθησεις τα χθεσινα και τα σημερινα του μηνυματα. Επανεφερε ενα παιχτη που ξερει να παιζει και ειναι μεσα στους καλυτερους παικτες εδω περα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Φυσικά και είναι καταπληκτικό σενάριο όταν σε όλες τις ψηφοφορίες μέχρι να δολοφονηθείς μόνο εγώ σε είχα ψηφίσει και ήταν προφανές ότι κάποια στιγμή θα κατηγορηθώ γι αυτή μου την ψήφο. Και για την τελευταία ψήφο της Claire μη μου λέτε τίποτα. ¨Ηταν η πιο αψυχολόγητη ενέργεια στο παιχνίδι, επίσης η αιτιολόγηση της ήταν μηδενική.

Δεν είναι καταπληκτικό το σενάριο που έκανες. Χαζομάρα ήταν. Η aegloswen πέθανε από δολοφόνους γιατί μάλλον είχαν καταλάβει πως είχε χρήσιμο ρόλο. Δεν την επανέφεραν οι δολοφόνοι αλλά οι Deutsch Lover, η οποία πέθανε επίσης από δολοφόνους σήμερα. Η aegloswen είναι πασιφανέστατα αθώα πλέον και το γεγονός ότι δεν το βλέπεις με κάνει να πιστεύω ότι είσαι μια θυσία μαφιόζου για να παραμείνει ο πολύ πιο επικίνδυνος Pie Maker μέσα στο παιχνίδι. Παίζει δηλαδή να είσαι κι εσύ μαφιόζος που επειδή δεν πολυσυμμετέχεις και έχεις ακουστεί πολύ, θέλουν να σε βγάλουν γιατί είναι προτιμότερο να βγεις εσύ και όχι αυτός. Εγώ θα προτείνω στους πολίτες να μην πέσουν στην παγίδα να σε βγάλουν τώρα. Έτσι κι αλλιώς δεν θα τη γλιτώσεις στο παιχνίδι. Πρέπει να φύγει ένας πολύ πιο επικίνδυνος παίκτης με κακό ρόλο. Αυτά.

Ναι κατάλαβα τι εννοείς. Έχεις ένα point είναι η αλήθεια. Αλλά μου φαίνεται αρκετά περίεργο να ρώτησε η Claire συγκεκριμένα αν ο ultra είναι ΔΑ. Εκεί κολλάω .

Δεν μπάζει μόνο εκεί το σενάριό του. Δες την απάντηση που του έδωσα. Έχει αρκετά κενά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Σπαμμαρει? Μαλλον δε παρακολουθησεις τα χθεσινα και τα σημερινα του μηνυματα. Επανεφερε ενα παιχτη που ξερει να παιζει και ειναι μεσα στους καλυτερους παικτες εδω περα.
Διορθωσε την παραθεση.Της νεφελης είναι.Οχι του libertus.

Δυσκολεύομαι να ψηφίσω ανάμεσα σε cupid / piemaker. Κλίνω προς cupid γιατί ο pie μίλησε αρκετά πιο λογικά και αν είναι καλός ρόλος πιστεύω θα βοηθήσει αρκετά το παιχνίδι. Γι 'αυτό και κλίνω προς τον πρώτο. Μάλλον η Claire δεν τον ρώτησε αλλιώς δε θα επεσήμανε ότι δεν είναι σίγουρη για την ενοχή του αλλά εμένα μου φαίνεται πολύ ύποπτη η όλη παρουσία του εξ αρχής. Σήμερα με την τελευταία του ψήφο το αποτελείωσε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Ξυπνήστε και ψηφίστε Ikariona να δούμε τι είναι επιτέλους. Όλο λέμε ότι είναι ύποπτος και τελικά ποτέ δεν φεύγει!
Ρίξτε του μια τυμβωρυχία και θα καταλάβουμε πολλά. Εάν είναι αθώος, ο Πάι είναι πιθανόν ένοχος, αν είναι ΔΑ, τότε ο Πάι μπορεί να αθώος. Θα μας βοηθήσει πάρα πολύ στην εξέλιξη του παιχνιδιού.Τον Cupid σίγουρα πρέπει να τον έχουμε κατά νου, αλλά πιστεύω προέχει να βγει ο Ikarionas. Άντε, ξυπνήστε!

Χαχαχαχαχ ικαρίονα θες να βγάλεις Libertus; To άτομο που αθωώθηκε χτες από ντετέκτιβ προέχει για σένα ε; Έκανες μια χαζή θεωρία προστασίας του ultra, στην κατέρριψα με επιχειρήματα και εσύ δεν απάντησες καν σε όσα σου είπα. Πλήρη σιγή. Ξαφνικά μας βγήκες κι εσύ να θες να βγάλεις εμένα. Αυτή τη δουλειά θα κάνω εγώ σε κάθε γύρο να πρέπει να αποδεικνύω εκ νέου ότι είμαι αθώος. Δεν μπορείς να ξεχωρίσεις τους κακούς παίκτες απ' τους κακούς ρόλους σ' αυτό το παιχνίδι.

Από που και ως που ήσουν σίγουρος ότι ήταν αθώα? Θέλω να μου δώσεις τις φράσεις της που σε έπεισαν η αν έχεις εσύ πληροφορία. Αλλιώς δε το δέχομαι σαν επιχείρημα. Επίσης κατα τη διάρκεια της ψηφοφορίας χθες είχα ορμηξει πάνω σου για να αλλάξεις σε τσαφ αλλά μετά έμαθα ότι δεν γίνεται οπότε έκανα το ίδιο σενάριο με γιαμου. Το λοιπόν ακόμα δεν σε εχω στους τοπ ύποπτου πιστεύω σήμερα πρέπει να βγει η SPY και καλα θα κάνατε να την ψηφίζατε Γιατί όπως είπα εκεί στην σιωπή κρύβεται μαφιοζος που δεν έχει βρει πάτημα ο χαφιές για να τον δώσει.

Εσένα πώς σου ήρθε ξαφνικά η Spy τώρα; Ναι κι εγώ την έχω στους ενόχους αλλά όχι για να βγει σήμερα. Πώς στο καλό πήγες σε spy ξαφνικά;

Ναι, δε το αποκλείει. Είναι όμως το μόνο πιθανό σενάριο; :)
Ο Φρικ ( :bigarmhug ) γράφει λογικά στο post του. Τουλάχιστον εμένα με έπεισε να του δώσω παράταση μίας μέρας.
Θα έχει μεγάλο ενδιαφέρον να δούμε μία αντιπαράθεση Φρικ - Ακριβού γιατί εγώ δεν είμαι σίγουρη ότι είναι και οι δυο μαφιόζοι.

Εγώ θα ψηφίσω τον Cupid.
Έχουν γράψει και άλλοι για αυτόν, με τους οποίους συμφωνώ, εγώ εδώ.

Και η χτεσινή και η σημερινή ψήφος σου δεν μου αρέσει καθόλου. Χτες ψήφισες εμένα αντί να ψηφίσεις tsarachaf που σου φαινόταν ύποπτος, σήμερα ψηφίζεις το ίδιο άτομο που ψήφισε ο Pie Maker....Δεν ξέρω τι στο καλό κάνεις στους τελευταίους γύρους...Ελπίζω να είναι για καλό σκοπό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Και η χτεσινή και η σημερινή ψήφος σου δεν μου αρέσει καθόλου. Χτες ψήφισες εμένα αντί να ψηφίσεις tsarachaf που σου φαινόταν ύποπτος, σήμερα ψηφίζεις το ίδιο άτομο που ψήφισε ο Pie Maker....Δεν ξέρω τι στο καλό κάνεις στους τελευταίους γύρους...Ελπίζω να είναι για καλό σκοπό.
Μπορεί να μην το καταλαβαίνεις, αλλά οι ψήφοι μου δεν δίνονται με στόχο να με αθωώσεις εσύ. Ψηφίζω όπως εγώ θεωρώ ότι βοηθάω την ομάδα μου. Όσο για τη χθεσινή ψήφο, θεωρούσα ότι η Claire θα βοηθούσε τους πολίτες περισσότερο από εσένα.
Γιαμου, έχω διαβάσει προσεκτικά αυτά που λες, θα μου επιτρέψεις να σου απαντήσω το βράδυ. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Piemaker κι εγώ στήριξα τον ικαρίωνα τελευταία στιγμή όπως ακριβώς κι ο ηλίας έχω κι εγώ κακό ρόλο; προσωπικά έδωσα 2-3 σενάρια κατά τα οποία ο ικαρίωνας μπορεί ακόμη να είναι κακός εσείς οι υπόλοιποι έχετε κάτι συγκεκριμένο στο μυαλό σας ή ρίχνετε άδεια για αν πιάσετε γεμάτα;

Ειλικρινά δεν έχω την παραμικρή ιδέα τι παίζει με την πάρτη σου, οπότε όχι το γεγονός ότι ψήφισες κι εσύ τελευταία στιγμή την Claire δε μου φαίνεται τόσο περίεργο. Τους λόγους για τους οποίους θεωρώ ένοχο τον tsarachaf τους έχω αναλύσει προηγουμένως. Μη με κάνετε να επαναλαμβάνομαι. Όχι, δε ρίχνω άδεια για να πιάσω γεμάτα. Είναι ίσως ο μοναδικός παίκτης για τον οποίο είμαι 100% σίγουρος. Έχω γράψει 5 πράγματα πιο πάνω. Αν θες κάνε τον κόπο και διάβασέ τα. Αν σου κάνουν ή μπορούν να σε οδηγήσουν σε κάποιο συμπέρασμα έχει καλώς. Αν όχι, λυπάμαι, αλλά δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο για να σου αλλάξω τη γνώμη που έχεις σχηματίσει. Όσο για τον Ηλία (υποθέτω ότι αναφέρεσαι στον i_lie_us), η δικιά του ψήφος μου φαίνεται περισσότερο ύποπτη, γιατί όπως δήλωσε "δεν ήθελα να προκαλέσει ισοψηφία". Αυτό θα το πετύχαινε άνετα, αν ψήφιζε οποιονδήποτε άλλο παίκτη, ψηφίζοντας όμως την Claire την έφερε μπροστά σε ψήφους και μάλιστα με διαφορά.

@Ikariona: Τώρα κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις ή έχεις όντως θέμα αντιληπτικής ικανότητας. Όταν λέω ότι ίσως έχεις πέσει έξω στο ρόλο του tsarachaf, εννοώ ότι δεν κατάλαβες εξ αρχής πως είναι μαφιόζος, γι' αυτό και τον κατηγόρησες. Για μένα ο tsarachaf είναι σίγουρος μαφιόζος, το έχω πει ίσα με 500 φορές κι εσύ συγκεντρώνεις πολλές πιθανότητες για το ρόλο του Δ.Α.

Υ.Γ.: Δεν ξέρετε πόσο θα ήθελα να ψηφίσω τον Ikariona, αλλά σε γενικές γραμμές συμφωνώ με όσους λένε ότι δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να βάλουμε τον Δ.Α. (στην καλύτερη πάντα των περιπτώσεων), τη στιγμή που δεν έχει αποχωρήσει κανένας δολοφόνος. Στο μόνο που θα μπορούσε να βοηθήσει η αποκάλυψη της ταυτότητας του Δ.Α. είναι στο να ανιχνεύσουμε τα σήματα που προσπάθησαν να του στείλουν οι δολοφόνοι. Ωστόσο, αν χρειαστεί ενδέχεται να αλλάξω την ψήφο μου. Και στο σημείο αυτό έρχομαι και σας ρωτάω: Για σας ποιος συγκεντρώνει περισσότερες πιθανότητες να είναι μαφιόζος, τη στιγμή που ο tsara έχει εξαιρεθεί από την ψηφοφορία;;
Υ.Γ.2: Ευχαριστώ την Aegloswen για την επιπλέον ψήφο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tzoum

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νικος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 120 μηνύματα.
Πρώτον με dukemukw πως τον λένε το δηλώνω από τώρα τον βάζω στο mute το παιδί έχει η κακό ρόλο ή δεν έχει ιδέα από το γκειμ. Με κούρσα δεν ασχολούμαι άλλο. Άκη δεν ξέρω γιατί του απαντά ακόμα. Νεφέλη αν πιστεύεις ότι μπήκα 3 ώρες μετά από 4 μέρες να βλέπω να λένε όλοι πίπες ΕΣΎ ΝΑ ΜΗΝ ΈΧΕΙΣ ΚΆΝΕΙ ΟΎΤΕ ΠΟΣΤ και να κάθομαι να μη γράφω τίποτα είσαι μακράν γελασμένοι γελασμένοι επίσης δεν θα ασχοληθώ μαζί σου. SPY είναι αυτή που πρέπει να φύγει τώρα για όσους με ρωτάνε γιατι:
Πιστεύω ότι ο τσαφ είναι σίγουρα μαφ και έριξε την κάρτα Γιατί πιστεύει ότι θα τα κανετε μπουρδελο μέχρι να τον βγάλετε Γιατί χαωνεστε και θεωρείτε εκατό σενάρια μεταξύ σας και όλα λάθος.
Η SPY είναι ένας παίχτης που δεν έχει πολύ συμμετοχή σχεδόν καμία ψήφο οπότε πέιμαι πεπεισμένος ότι ο χαφιές της αν υπάρχει δεν μπορεί να την δώσει Γιατί φοβάται . Όποτε σήμερα είναι η ευκαιρία μας αντί να βγάλουμε ραντομα ΔΑ που δεν έχει νοημα όπως σας εξηγησε ήδη ο γιαμου (ο μόνος λογικός άνθρωπος σχρδον από αυτούς που έχουν καλό ρολο), Ν βγάλουμε έναν μαφιοζο που δεν έχει πολύ φανεί. Είμαι σίγουρος ότι είναι μαφία αμέσως μετά τον τσαφ. Αυτα. Εμπιστευτείτε με ειμαι αθώος πέθανα πρώτο βράδυ ΚΑΙ ΌΧΙ ΔΕΝ ΜΕ ΈΦΑΓΑΝ ΠΡΏΤΗ ΓΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΠΙΧΕΊΡΗΜΑ ΠΟΥ ΜΌΛΙΣ ΕΙΠΑ. Απλά Ακούστε. Όπως χθες σας είπα βγάλτε τσαφ ΠΟΥ ΈΠΡΕΠΕ να βγει χθες και δεν με ακούσατε και τώρα πήρε παράταση, έτσι και τώρα πρέπει να φύγει η SPY. Ιζι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Υπόθεση ΔΑ(part 2)


Στο πρώτο μέρος ανέλυσα εκτενώς το σενάριο (α) και αποδείχθηκε ότι ο ultraviolence είναι αδύνατον να είναι ο ΔΑ. Όποιος δεν το βλέπει από εδώ και πέρα είναι μάλλον όχι τυφλός αλλά..."τυφλός". Σε αυτό το ποστ θα αναλύσω το σενάριο (β), αυτό δηλαδή που καθιστά τον Ikariona ΔΑ.



Και για την αναζήτηση αυτού του μέρους, έκανα μια ενδελεχή έρευνα. Τα στοιχεία που εντοπίζω είναι τα εξής:
1)
Πρόκειται για μέρος της ίδιας δημοσίευσης, στην οποία η Claire αθωώνει ρητά τον ultraviolence από ΔΑ (περισσότερα στο 1ο μέρος). Στο ίδιο ποστ μιλάει και για τον Ikariona, στο οποίο φαίνεται ότι έχει ρωτήσει αν είναι μαφιόζος και έχει λάβει αρνητική απάντηση. Σε κάθε σημείο των λεγομένων της μπορείτε να δείτε ότι λέει πως δεν τον εξαιρεί από ΔΑ. Επίσης λέει χαρακτηριστικά για την ομάδα του "όποια κι αν είναι αυτή ;)". Είναι πέραν πάσης αμφιβολίας πως αυτά δεν καταδεικνύουν ότι ρώτησε αν είναι ΔΑ ο Ikarionas. Υπάρχει όμως και κάτι που δεν έχουμε σκεφτεί: αν είχε μάθει η Κλαιρ ότι ο Ikarionas είναι ο ΔΑ, θα έβγαινε να πει δημόσια; Σαφώς και όχι, από τη στιγμή που ήταν ντετέκτιβ, ήθελε να μείνει στο παιχνίδι για να βοηθήσει και κατά πάσα πιθανότητα με αυτόν τον τρόπο θα υποδήλωνε τον ρόλο της και θα την κάρφωναν οι μαφιόζοι!


2) Η ενεργοποίηση της ιδιότητας του ΔΑ έγινε -κατά την κρίση μου- σε ένα αρκετά πρώιμο στάδιο του παιχνιδιού. Αυτό μπορεί να δείχνει 2 πράγματα: απειρία ή πανικό. Ο Ikarionas πληροί και τις 2 προυποθέσεις. Σε ό,τι αφορά τον πανικό του, είναι ειλικρινά παράξενο πώς βιάζεται και αγχώνεται να βρει ποιος είναι ο ΔΑ. Συνήθως όσοι βιάζονται να ρίξουν κατηγορίες για έναν ρόλο με επιχειρήματα που έχουν κενά, είναι οι ίδιοι που προσπαθούν να καλύψουν την ενοχή τους (για να χρησιμοποιήσω και την έκφραση του Cupid). Εξάλλου, ήταν 2ος σε ψήφους, είναι πάρα πολύ πιθανόν να φοβήθηκε και να έβγαλε την Κλαιρ με σκοπό να αθωωθεί ο ίδιος. Επιπροσθέτως, δεν υπάρχει αμφιβολία με όσα έγραψα στο πρώτο μέρος για το ότι ο ουλτρα που σπεύδει να κατηγορήσει δεν είναι ΔΑ.


3) Όλοι όσοι έχουν κατηγορηθεί από τον Ikariona αποδεικνύονται αθώοι: kleop, aegloswen, Σπυρακος, Claire Rentifield. Είναι δυνατόν ένας αθώος πολίτης να σκίζεται να φεύγουν πολίτες από το παιχνίδι; Η εμπειρία μου στο Παλερμο έχει αποδείξει ότι οι ψήφοι αρκετές φορές φανερώνουν τους κακούς.

4) Έχει αποπροσανατολιστικό ρόλο, αλλάζει συνέχεια γνώμες, άτομα που θεωρεί καραύποπτα γίνονται ξαφνικά αθώα και πάει λέγοντας.

5) Το σενάριο να είναι ΔΑ στέκει ακόμα και από την αλληλεπίδραση που έχει με τους PieMaker και tsarachaf. Δεν το έχω ψάξει ακόμα πολύ, περισσότερο σαν υπόθεση το λέω, αλλά να είναι σίγουρος πως θα το κάνω και σε περίπτωση που τον βγάλουμε και είναι ΔΑ, θα βρω ποιους ήθελε να καλύψει.

6) Το επιχείρημά του για το ότι έπαιξε κάρτα στον 2ο γύρο και γι' αυτό δεν είναι ο ΔΑ δεν το καταλαβαίνω. Ίσα ίσα που αυτό στηρίζεται στον πανικό του, όπως έγραψα και στο (2). Προφανώς δεν τον συνέφερε μια ισοψηφία με την Κλαιρ, ήθελε να είναι σίγουρος πως θα αντιστρέψει τις ψήφους της Κλαιρ με κάποιον αθώο, ούτως ώστε να μας φανεί πολύ απροκάλυπτο να είναι ο ίδιος ΔΑ. Με αυτόν τον τρόπο κατόρθωσε να στρέψει και πάλι τα βλέμματα στην Κλαιρ και εξασφάλισε λίγο χρόνο παραμονής στο παιχνίδι.


Συμπέρασμα: ο Ikarionas έχει πολλές πιθανότητες να είναι ο ΔΑ. Θα αλλάξω την ψήφο μου σε Ikariona, καθώς για τον Cupid δεν μπορούμε να είμαστε απολύτως σίγουροι. Ο μόνος λόγος να μην είναι ΔΑ είναι να είναι κακός παίκτης. Ούτε βέβαια και για τον Ikariona μπορούμε να είμαστε σίγουροι, όμως αν βγει και αποκαλυφθεί ο ρόλος του θα αποκτήσουμε επιτέλους έναν σωστό προσανατολισμό στο παιχνίδι και θα ελέγξουμε την αλληλλεπίδρασή του με τους PieMaker, tsarachaf, Giamou κτλ. Κάντε και εσείς το ίδιο να δούμε τι θα γίνει!


Κάπου διάβασα ότι είπες πως ο ούλτρα έριξε τυμβωρυχία για να δει αν έβγαλε μαφιόζο και να προσανατολιστεί σωστά. Αν είναι δυνατόν, πόσο πιο ρηχό επιχείρημα; Επίσης, σου φαίνεται απίθανο η Κλαιρ να ρώτησε για τον ούλτρα αν είναι ΔΑ αλλά για εσένα το έχεις βέβαιο, okaaay.

Θα διαβάσω τις δημοσιεύσεις Giamou-Ikarionas και θα έρθω με σαφείς απαντήσεις. Απλά πρώτα έπρεπε να γράψω αυτό το ποστ. Εσείς πραγματικά απορώ πώς γράφετε 100 γραμμές σε ένα τέταρτο.

Επίσης, Giamou, επειδή βλέπω ότι περιέργως συμφωνείς στα πάντα με τον Ikariona, να σου πω πως αν έχεις κάποιο βέβαιο λόγο για την αθωότητά του (όπως κάρτα ή...who knows :whistle:), να μην είσαι βέβαιος γι' αυτό που νομίζεις πως ξέρεις, καθώς πάντα υπάρχει η περίπτωση του ΔΑ που αναγνωρίζεται ως πολίτης και φυσικά των αναληθών ισχυρισμών που μπορεί να σε "έπεισαν" για να κερδίσει το παιχνίδι. ;)


Ρε φίλε καταλαβαίνεις ότι λες αρλούμπες; Αναφέρεις μόνο ό,τι σε συμφέρει. Έγραψα ένα κατεβατό για να δεις ότι δεν ισχύουν τα όσα είπες για τον ultraviolence και δεν ανέφερες τίποτα απ' αυτά. Τα ξαναβάζω λοιπόν για να τα δεις. Έλεος.


Δεν μου άρεσαν αυτά που είπες και θα σου πω γιατί. Έχεις κάνει μεγάλα λάθη μέχρι στιγμής και έχεις πολλά κενά. Επίτηδες; Θέλω να πιστεύω πως όχι.

Πρώτον, εμένα η Claire με ρώτησε την τρίτη μέρα και όχι τη δεύτερη. Μέχρι τότε έλεγε πως της έκανα για κακό ρόλο. Μετά την τρίτη μέρα άρχισε να με αθωώνει. Δες τα σχόλιά της.
Δεύτερον, τον ultraviolence δεν πιστεύω ότι τον ρώτησε καν, γιατί δεν είχε λόγο. Και να τον ρωτούσε όμως είναι δυνατόν να πιστεύεις ότι αντί να ρωτήσει για το αν είναι στη μαφία, ρώτησε για το αν ο ultraviolence είναι ΔΑ; Εγώ το σενάριο για τον ultraviolence ως ΔΑ το είπα αρχές της τέταρτης μέρας και μετά έπεσαν πάνω μου όλοι. Εφόσον η Claire είχε ρωτήσει για μένα το βράδυ που πήρε εξαίρεση, δηλαδή το τρίτο βράδυ, άρα σίγουρα δεν ρώτησε για τον ultra και μάλιστα δεν θα μπορούσε να είχε ρωτήσει για το αν ο ultra ήταν ΔΑ επειδή το σενάριο αυτό το είπα εγώ μετά που είχε ρωτήσει η Claire. Το post μου ανέβηκε πρωί της τέταρτης μέρας και εκείνη τη μέρα έφυγε η Claire.
Τρίτον, η Claire αν δεις τα post της λέει για εμένα ότι δεν πιστεύει πως είμαι ΔΑ. Και εμένα με ρώτησε σίγουρα. Δεν ξέρω γιατί παραλείπεις απ' το να αναφερθείς σ' αυτό. Δεν είπα πως ρώτησε αν είμαι ΔΑ. Είπα ότι ανέφερε και για μένα αυτό που αναφέρεις ότι είπε για ultraviolence. Του ultraviolence το ανέφερες αλλά το δικό μου δεν το ανέφερες. Όπως και να 'χει θα είναι χαζό να ρώτησε συγκεκριμένα για ΔΑ. Είναι εντελώς γελοίο αυτό που λες. Τον ultra δεν τον ρώτησε και δεν μπορούσε να γνωρίζει το σενάριο με το να είναι πιθανός ΔΑ αυτός, εμένα ξέρουμε πως με ρώτησε. Έψαχνε να βρει μαφιόζους γιατί ήξερε ότι θα έφευγε. Τι να τον κάνει τον ΔΑ. Παραθέτω το κείμενό της:

Γενικά για τον Ικαρίωνα έχω να πω μερικά πράγματα. Για να το ξεκαθαρίζω από την αρχή, δεν πιστεύω πως είναι δολοφόνος, πιστεύω πως είναι πολίτης. Βέβαια πολίτης θεωρείται και η πόρνη και ο ΔΑ. Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω πως είναι απλός πολίτης αλλά ούτε και ΔΑ, τον θεωρώ μάλλον για την πόρνη. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος αλλά μέχρι στιγμής αυτή την εντύπωση μου έχει δώσει.

Τέταρτον, στο σενάριο για τον ultra ως ΔΑ δεν είπα μόνο ότι έπεσαν πάνω μου που μπορεί όντως να το εξέλαβα εγώ έτσι αλλά έθεσα και ένα σωρό άλλα επιχειρήματα που δεν αναφέρεις. Είπα για τον Tzoum, είπα για την Μάιρα και για το πώς συνδέεται μαζί της, αιτιολόγησα το γιατί ο ΔΑ με κράτησε μέσα και είπα ένα σωρό πράγματα που παραλείπεις, υποβοηθώντας έτσι το σενάριο του μαφιόζου Pie. O ultra μεταξύ εμού και Claire, υποστήριξε επίσης Claire, όπως ο ΔΑ την είχε σώσει τότε. Κατόπιν ο Ultra έριξε τυμβωρυχία στην Claire, αφενός για να δει αν έσωσε όντως μαφιόζο ή όχι (αν είναι ΔΑ) και αφετέρου για να της κλείσει το στόμα (αν είναι μαφιόζος και κατάλαβε απ' τις αθωώσεις της ότι είναι ντετέκτιβ).

Δεν μπορώ να καταλάβω για ποιο λόγο πας να βγάλεις λάδι τον ultraviolence. Θέλω να πιστεύω πως απλώς δεν πρόσεξες αυτά που αναφέρω και ότι δεν το έκανες επίτηδες.

Επίσης δες και την απάντηση του Giamou στον ultra σχετικά με το ότι είμαι ο ΔΑ και λέγοντας ότι με είχαν κατηγορήσει αθώοι:

Ωστοσο, ολοι οσοι τον ψηφισαν τον αθωωσαν μετα, δηλαδη δεν τον ψηφισανε με στοιχεια. Επισης, δεν εχει νοημα να πας να βγαλεις ΔΑ γιατι πολυ απλα δε ξερει τους δολοφονους και μπορει να τους δωσει, ενω αν βγαλεις μαφιοζο, ελαττωνονται κατα ενας και σιγα σιγα αποδυναμωνονται. Επισης, αν ο Ikarionas ειναι ΔΑ (που δε το πιστευω, αλλα ας το υποθεσουμε) πηγαινει να ψηφισει ατομα που δεν εχουν αθωωθει και πιθανους δολοφονους. Δηλαδη αν ηταν ΔΑ δε θα εστρεφε τη προσοχη σε ατομα που εχουν αθωωθει σιγουρα ή σε ατομα που φαινονται αθωα, οπως το emilouko,η eileen, ο vassilis και κανα δυο ακομα? Αντιθετως, παει στους πιο υποπτους, αυτους που το πιο πιθανο ειναι να εχει καταλαβει ενας ΔΑ.

Άσε που εγώ δεν βιάζομαι να βρω τον ΔΑ. Δεν ψηφίζω τον Ultra. Τον Pie και τον tsarachaf ψηφίζω. Τον ΔΑ τον αναζητώ για τους ίδιους λόγους που έγραψες κι εσύ αυτό το post, δηλαδή για να ξέρω αν κατευθύνομαι σωστά και που βαδίζω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,243 μηνύματα.
Υ.Γ.: Δεν ξέρετε πόσο θα ήθελα να ψηφίσω τον Ikariona, αλλά σε γενικές γραμμές συμφωνώ με όσους λένε ότι δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να βάλουμε τον Δ.Α. (στην καλύτερη πάντα των περιπτώσεων), τη στιγμή που δεν έχει αποχωρήσει κανένας δολοφόνος. Στο μόνο που θα μπορούσε να βοηθήσει η αποκάλυψη της ταυτότητας του Δ.Α. είναι στο να ανιχνεύσουμε τα σήματα που προσπάθησαν να του στείλουν οι δολοφόνοι. Ωστόσο, αν χρειαστεί ενδέχεται να αλλάξω την ψήφο μου. Και στο σημείο αυτό έρχομαι και σας ρωτάω: Για σας ποιος συγκεντρώνει περισσότερες πιθανότητες να είναι μαφιόζος, τη στιγμή που ο tsara έχει εξαιρεθεί από την ψηφοφορία;;
Υ.Γ.2: Ευχαριστώ την Aegloswen για την επιπλέον ψήφο
Εσύ έχεις παίξει στο Παλερμο #39 και σίγουρα θυμάσαι τι έγινε μόλις η Himela αποκαλύφθηκε ότι είναι ΔΑ. Ξεκληρίστηκε όλη η μαφία σε 2 γύρους! Δεν υπάρχει πιο σημαντική αποκάλυψη κακού ρόλου από αυτή του ΔΑ. Το μόνο κακό είναι πως είναι δύσκολο να είμαστε σίγουροι ότι βγάζουμε τον ΔΑ. Πραγματικά ελπίζω να βγει σε καλό.


@Ikarionas: θα επανέλθω με απαντήσεις! Απλά δεν μπορώ να γράφω ασταμάτητα (αλήθεια, εσύ πώς τα καταφέρνεις; :P ).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
1.Δεν ξέρετε πόσο θα ήθελα να ψηφίσω τον Ikariona, αλλά σε γενικές γραμμές συμφωνώ με όσους λένε ότι δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να βάλουμε τον Δ.Α. (στην καλύτερη πάντα των περιπτώσεων), τη στιγμή που δεν έχει αποχωρήσει κανένας δολοφόνος. Στο μόνο που θα μπορούσε να βοηθήσει η αποκάλυψη της ταυτότητας του Δ.Α. είναι στο να ανιχνεύσουμε τα σήματα που προσπάθησαν να του στείλουν οι δολοφόνοι. Ωστόσο, αν χρειαστεί ενδέχεται να αλλάξω την ψήφο μου. Και στο σημείο αυτό έρχομαι και σας ρωτάω:
2.Για σας ποιος συγκεντρώνει περισσότερες πιθανότητες να είναι μαφιόζος, τη στιγμή που ο tsara έχει εξαιρεθεί από την ψηφοφορία;;

1. Επιτελους
2. Σε προηγουμενα ποστ μου παρουσιαζω αναλυτικα τι πιστευω. Tsarachaf, nefeli και Guest 278211 (2 στους 3 ειμαι 99% σιγουρος). Αν ο cupid ειναι δολοφονος εχει ενδιαφερον το οτι τον ψηφισαν emilouko,jakarakov και Libertus στο προηγουμενο γυρο. Αν δεν ειναι, δε ξερω τι κανουν οι αλλοι 3, αλλα σιγουρα υπαρχει δολοφονος αναμεσα τους.
Αρνητικο προσημο εχεις εσυ, αν και δεν εχει νοημα να βγεις, μπορουμε να βγαλουμε πιο σιγουρους δολοφονους.
Με εχουν μπερδεψει αυτου που λενε οτι να ναι o ultra και ο DukeNuke (σχεδον σιγουρα 1 κακος ρολος αναμεσα τους, ισως και 2).
Ειμαι πεπεισμενος πως ενας ή 2 δολοφονοι ειναι πολυ καλα κρυμμενοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
off

Εσύ έχεις παίξει στο Παλερμο #39 και σίγουρα θυμάσαι τι έγινε μόλις η Himela αποκαλύφθηκε ότι είναι ΔΑ. Ξεκληρίστηκε όλη η μαφία σε 2 γύρους! Δεν υπάρχει πιο σημαντική αποκάλυψη κακού ρόλου από αυτή του ΔΑ. Το μόνο κακό είναι πως είναι δύσκολο να είμαστε σίγουροι ότι βγάζουμε τον ΔΑ. Πραγματικά ελπίζω να βγει σε καλό.

Έλα Παναγία μου, εγώ δε το θυμάμαι καν αυτό! Λες να είναι η ηλικία τελικά; :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Γενικά για τον Ικαρίωνα έχω να πω μερικά πράγματα. Για να το ξεκαθαρίζω από την αρχή, δεν πιστεύω πως είναι δολοφόνος, πιστεύω πως είναι πολίτης. Βέβαια πολίτης θεωρείται και η πόρνη και ο ΔΑ. Εγώ προσωπικά δεν πιστεύω πως είναι απλός πολίτης αλλά ούτε και ΔΑ, τον θεωρώ μάλλον για την πόρνη. Μπορεί βέβαια να κάνω και λάθος αλλά μέχρι στιγμής αυτή την εντύπωση μου έχει δώσει.

Τωρα θα βγουν και θα πουν οτι η Claire ρωτησε αν εισαι πορνη και οτι εισαι πορνη.

Εσύ έχεις παίξει στο Παλερμο #39 και σίγουρα θυμάσαι τι έγινε μόλις η Himela αποκαλύφθηκε ότι είναι ΔΑ. Ξεκληρίστηκε όλη η μαφία σε 2 γύρους! Δεν υπάρχει πιο σημαντική αποκάλυψη κακού ρόλου από αυτή του ΔΑ. Το μόνο κακό είναι πως είναι δύσκολο να είμαστε σίγουροι ότι βγάζουμε τον ΔΑ. Πραγματικά ελπίζω να βγει σε καλό.

Εγω που ειχα παιξει στο παλερμο #34 βγηκε ο ΔΑ και δε μαθαμε τιποτα.
Ωραιο το σκεπτικο σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
1. Επιτελους
2. Σε προηγουμενα ποστ μου παρουσιαζω αναλυτικα τι πιστευω. Tsarachaf, nefeli και Guest 278211 (2 στους 3 ειμαι 99% σιγουρος). Αν ο cupid ειναι δολοφονος εχει ενδιαφερον το οτι τον ψηφισαν emilouko,jakarakov και Libertus στο προηγουμενο γυρο. Αν δεν ειναι, δε ξερω τι κανουν οι αλλοι 3, αλλα σιγουρα υπαρχει δολοφονος αναμεσα τους.
Αρνητικο προσημο εχεις εσυ, αν και δεν εχει νοημα να βγεις, μπορουμε να βγαλουμε πιο σιγουρους δολοφονους.
Με εχουν μπερδεψει αυτου που λενε οτι να ναι o ultra και ο DukeNuke (σχεδον σιγουρα 1 κακος ρολος αναμεσα τους, ισως και 2).
Ειμαι πεπεισμενος πως ενας ή 2 δολοφονοι ειναι πολυ καλα κρυμμενοι.

1. Δεν είπα ότι δεν θα τον ψηφίσω αν χρειαστεί. Όπως πάντα ξεκαθαρίζω από νωρίς τη θέση μου, για να μην έχετε να λέτε μετά.
2. Δώσε μου συγκεκριμένα επιχειρήματα για τη Nefeli και την Guest 278211 ή έστω παράθεσε μου όσα έχεις ήδη γράψει. Η Guest 278211 βέβαια φαίνεται ύποπτη και στα δικά μου μάτια, αλλά δεν έχω ακόμη κάτι να της προσάψω.

Τέλος, ειλικρινά δεν έχω καταλάβει το ρόλο που ξαφνικά θεωρούμε ύποπτος. Ειλικρινά δεν με πειράζει να βγω, αλλά το μόνο λογικό σενάριο εναντίον μου είναι αυτό που έχεις αναπτύξει εσύ. Ο Ikarionas απλά ρίχνει ονόματα στο τραπέζι, χωρίς να χρησιμοποιεί ουσιαστικά επιχειρήματα και πέρα από τον tsarachaf δεν έχει πέσει ακόμα μέσα σε κανέναν. Εγώ αυτόν είναι που βάζω στο mute φίλε tzoum, γιατί πραγματικά με έχει κουράσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Βρε παιδιά εγώ να σας πω που κολλάω;
Έχουμε τον tsara και τον pie σαν μαφια έτσι; Τότε ο pie γιατί τον κατηγορεί τόόσο έντονα; Εμένα μου φαίνεται πολύ περίεργο αυτό.Και νομίζω δεν τον κατηγορεί τώρα ξαφνικά αλλά έχει 1-2 γύρους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Πρώτον με dukemukw πως τον λένε το δηλώνω από τώρα τον βάζω στο mute το παιδί έχει η κακό ρόλο ή δεν έχει ιδέα από το γκειμ. Με κούρσα δεν ασχολούμαι άλλο. Άκη δεν ξέρω γιατί του απαντά ακόμα. Νεφέλη αν πιστεύεις ότι μπήκα 3 ώρες μετά από 4 μέρες να βλέπω να λένε όλοι πίπες ΕΣΎ ΝΑ ΜΗΝ ΈΧΕΙΣ ΚΆΝΕΙ ΟΎΤΕ ΠΟΣΤ και να κάθομαι να μη γράφω τίποτα είσαι μακράν γελασμένοι γελασμένοι επίσης δεν θα ασχοληθώ μαζί σου. SPY είναι αυτή που πρέπει να φύγει τώρα για όσους με ρωτάνε γιατι:
Πιστεύω ότι ο τσαφ είναι σίγουρα μαφ και έριξε την κάρτα Γιατί πιστεύει ότι θα τα κανετε μπουρδελο μέχρι να τον βγάλετε Γιατί χαωνεστε και θεωρείτε εκατό σενάρια μεταξύ σας και όλα λάθος.
Η SPY είναι ένας παίχτης που δεν έχει πολύ συμμετοχή σχεδόν καμία ψήφο οπότε πέιμαι πεπεισμένος ότι ο χαφιές της αν υπάρχει δεν μπορεί να την δώσει Γιατί φοβάται . Όποτε σήμερα είναι η ευκαιρία μας αντί να βγάλουμε ραντομα ΔΑ που δεν έχει νοημα όπως σας εξηγησε ήδη ο γιαμου (ο μόνος λογικός άνθρωπος σχρδον από αυτούς που έχουν καλό ρολο), Ν βγάλουμε έναν μαφιοζο που δεν έχει πολύ φανεί. Είμαι σίγουρος ότι είναι μαφία αμέσως μετά τον τσαφ. Αυτα. Εμπιστευτείτε με ειμαι αθώος πέθανα πρώτο βράδυ ΚΑΙ ΌΧΙ ΔΕΝ ΜΕ ΈΦΑΓΑΝ ΠΡΏΤΗ ΓΥΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΕΠΙΧΕΊΡΗΜΑ ΠΟΥ ΜΌΛΙΣ ΕΙΠΑ. Απλά Ακούστε. Όπως χθες σας είπα βγάλτε τσαφ ΠΟΥ ΈΠΡΕΠΕ να βγει χθες και δεν με ακούσατε και τώρα πήρε παράταση, έτσι και τώρα πρέπει να φύγει η SPY. Ιζι
σε πιστεύω εγώ και μερικοί πολίτες ακόμα, μην απελπίζεσαι. focus. :P
@Ikarionas: θα επανέλθω με απαντήσεις! Απλά δεν μπορώ να γράφω ασταμάτητα (αλήθεια, εσύ πώς τα καταφέρνεις; :P ).
Πραγματικά αυτή είναι η τοπ απορία μου σε αυτό το Παλέρμο! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,019 μηνύματα.
Δεν ψηφίζουμε tsarachaf! Όσοι τον έχετε ψηφίσει μπορείτε να αλλάξετε την ψήφο σας. Αν δεν το κάνετε, δε θα χρεωθείτε με απουσία.
Ψηφοφορία για Παρασκευή 8/7
  1. aegloswen --> PieMaker (Χ2)
  2. Cupid --> aegloswen
  3. DumeNuke --> mintin97
  4. Eileen --> Cupid
  5. Emilouko --> tsarachaf
  6. Giamou --> tsarachaf
  7. Ikarionas --> PieMaker
  8. i_lie_us
  9. JKaradakov
  10. Libertus --> Ikarionas
  11. mintin97
  12. Nefeli Graf
  13. PieMaker --> Cupid
  14. Guest 278211 --> tsarachaf
  15. tsarachaf --> ultraviolence
  16. Tzoum --> Guest 278211
  17. ultraviolence --> Ikarionas
  18. vassilis498 --> Cupid
  19. Τάσος97 --> Ikarionas
Ψήφοι
3 Cupid
3 Ikarionas
3 PieMaker
1 aegloswen
1 mintin97
1 Guest 278211
1 ultraviolence

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7
Deutsch...Lover - Δολοφονία 8/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος
Claire Rentfield - Τυμβωρυχία - Ντέτεκτιβ

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από PieMaker
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από ultraviolence
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από i_lie_us
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση ψηφοφορίας από tsarachaf
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από aegloswen
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ο mintin δηλώνει ότι γύρισε από τη waterland και από τότε που θυμάται τον εαυτό του φέρει ΟΡΧΕΙΣ. ΕΛΕΟΣ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΑΓΕΣ ΦΥΛΟΥ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top