Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Με την ψήφο της Claire Rentfield προς εμένα, διαπιστώνω ότι αυτό που σχεδιαζόταν να συμβεί εναντίον μου και προανέφερα σε προηγούμενη δημοσίευση, τελικά γίνεται. Ο δολοφόνος αρχικά στόχευσε εναντίον της aegloswen, παίκτριας που μόνο εγώ είχα ψηφίσει εντελώς τυχαία και στη συνέχεια με κατηγόρησε ως ύποπτο->προσεκτική ανάγνωση των δημοσιεύσεων μου->σύνδεση γεγονότων με σκοπό να αμφισβητηθεί η αθωότητα μου. Για σήμερα θα ψηφίσω την Emilouko
Είμαι σχεδόν σίγουρος ότι είναι η δολοφόνος, δεν παύει να κάνει κινήσεις αντιπερισπασμού για να πείσει τους παίκτες ότι εγώ είμαι ο δολοφόνος και να καλύψει την ενοχή της
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Μάλιστα. Ο Σπυράκος ήταν Δήμαρχος. Και ποιος τον γλεντούσε ως μαφιόζο από τη 2η μέρα? Ο Ikarionas.
Παραθέτω το χθεσινοβραδυνό post μου με τι δημοσιεύσεις του Ikarionas. Κουραστικό να καθήσει κανείς να το διαβάσει, αλλά φαίνεται πώς ξεκινά να τον κατηγορεί ως ύποπτο, στην συνέχεια να σχίζει τα ιμάτια του ότι είναι δολοφόνος και, αφού αποχωρεί ως mvp να λέει ότι τελικά ήταν αθώος.
Προσέξτε πως, 2η μέρα ψηφίζει αρχικά Σπυράκος και μετά αλλάζει σε Claire.
3η μέρα ξαναφίζει Σπυράκος και αλλάζει σε Drama.
Χθες το βράδυ ψηφίζει Drama και αλλάζει σε tsarachaf.
Αν αυτό δεν λέγεται "φτιάχνω ρεύματα για να διώξω πολίτες και μετά βγάζω την ουρά μου απ' έξω, προετοιμάζοντας το επόμενο μου θύμα", δεν ξέρω πώς λέγεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 7/7
  1. aegloswen
  2. Claire Rentfield --> Cupid
  3. Cupid --> Emilouko
  4. Deutsch... Lover --> Claire Rentfield
  5. DumeNuke --> Ikarionas
  6. Eileen
  7. Emilouko
  8. Giamou
  9. Ikarionas --> tsarachaf
  10. i_lie_us --> Claire Rentfield
  11. JKaradakov
  12. Libertus
  13. mintin97 --> Claire Rentfield
  14. Nefeli Graf
  15. PieMaker
  16. Guest 278211 --> Claire Rentfield
  17. tsarachaf
  18. ultraviolence
  19. vassilis498
  20. Τάσος97

Ψήφοι
4 Claire Rentfield
1 Cupid
1 Emilouko
1 Ikarionas
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
ποιο ακριβως το προβλημα να ασχολειται με εσενα; κι ο ιορδανης με εσενα ασχολειται αλλα δε βλεπω να σε ενοχλει ιδιαιτερα...

κατα τ'αλλα εως χθες πιστευα πως ο ικαριονας τεινει περισσοτερο προς αθωος παρα ως ενοχος... Ομως μετα απο το παραπανω χρονοδιαγραμμα φαινεται πως ο ικαριονας εχει μεινει αρκετα στο background χωρις πλεον να ασχολουνται ΚΥΡΙΩΣ με εκεινον. ισως καποιοι επαναπαυτηκαν στο οτι παιζει με τον τροπο που παιζει εμενα ομως με αφηνει σκεπτικο προς στιγμην... το οτι δημιουργει καποια κυματα ειναι εν μερει αληθες. Κατ' εμε τα κυματα που εχει κινησει ισως αιτιολογουνται αλλα αυτο το μεγαλο κυμα προς την κλαιρ εχει ξεφυγει. μια τυμβψρυχια στην κλαιρ ισως βοηθουσε να καταλαβω ακριβως την ταυτοτητα του ικαριονα

φαινεται οτι αρκετες φορες κινεις ρευματα προς καποιες κατευθυνσεις και αρκετα ατομα σε ακολουθουν, τυχαιο;
και γιατι ακριβως θεωρεις την ελενα μαφιοζα δεν καταλαβαινω ακομα..

λαθος; φιλε εκανες μ@λακια μη δουλευομαστε τωρα. και ελπιζω να μην εισαι ενοχος πραγμα που θα το δειξει η συνεχεια

γιατι σε ενοχλει τοσο πολυ εστω κι αν εχει εγκλωβιστει σε εσενα; προσπαθεις με πολυ επιθετικο τροπο να διωξεις υποψιες απο πανω σου



το κινημα προς ντραμα προφανως δημιουργηθηκε διοτι ηταν αρκετα υποπτος ο τροπος πυο επαιζε και δε νομιζω να το αρνεισαι αυτο

ο μονος που δε θελει πισω την ελενα ειναι ο ικαριονας.. γιατι; γιατι του την εμπαινε. να ηξερε κατι; ισως..
συμφωνω με την τυμβωρυχια αν και συχνα ειμαι λιγο σκεπτικος με αυτη την καρτα (ισως θα ηταν καλυτερα να παιχτει αυριο)
εαν η Claire ειναι αθωα αυτο δεν αθωωνει αυτοματα το σπυρακο εκτος και αν ειναι συγκατοικοι (εαν θες εξηγησε λιγο γιατι την αθωωνει γιατι μονο αυτο το σεναριο μπορω να σκεφτω)

1) καλα ρε μαλακα με δουλευεις; εισαι σοβαρος; δεν τη θες μεσα επειδη ηταν κολλημενη πανω σου, εαν εισαι αθωος δεν εχεις τιποτα να φοβηθεις. και μην ξεκινας με πιπες του τυπου ηταν αβασιμα οτι ελεγε κλπ.
2) ναι μια τυμβωρυχια στην κλαιρ θα με βοηθουσε ΠΑΡΑ πολυ να δω τι χορτο μασας εσυ και μερικοι αλλοι που σε ακολουθουν.


η ελενα ειχε κανει μερικα ποστ τα οποια ισως μπορεσουν να βοηθησουν. δε μαρεσει να λεω εμπειροι παιχτες κλπ αλλα σαφως μπορει να βοηθησει μη λεμε οτι ναναι

καλα εσυ εκει κολλημενος. τοσο πολυ τη φοβασαι την ελενα ρε αγορι μου; προφανως κατι θα ηξερε για σενα τη φαγατε κανετε το παρτακι σας και τωρα προσπαθουμε να κανουμε ο,τι μπορουμε να μην ερθει πισω..


εδιτ: μολις ειδα οτι υπηρχαν εξελιξεις επιστρεφω γιατι ειχα αφησει αυτο το ποστ στο γραψιμο γιατι ετρωγα...

Άψογο post. Μόλις βρήκα ακόμη έναν κακό ρόλο. Σε ψιλιάστηκα λίγο χτες. Σε είχα κατηγορήσει ήδη απ' την πρώτη μέρα με τη δεύτερη ψήφο που μου είχες ρίξει χωρίς να θες να δεις απαντήσεις σε όσα με ρώτησες. Το συγκεκριμένο post μου δημιουργεί κάποιες αμφιβολίες για την Claire, η οποία όμως θέλω να βγει. Μου δημιουργεί αμφιβολίες γιατί σε περίπτωση που είσαι μαφιόζος, γνωρίζεις ότι η Claire έχει καλό ρόλο, οπότε η τυμβωρυχία θα δείξει πως είναι αθώα και θα έχεις μετά βάση να πατήσεις πάνω μου. Ωστόσο δεν αλλάζω τα όσα είπα για την Claire. Την έσωσε ο ΔΑ (ultraviolet), έλεγε πως δεν την ενδιαφέρει να φύγει, κατόπιν το άλλαξε και ζήτησε εξαίρεσε και πάει λέγοντας. Το μόνο που δεν μου κολλάει είναι το γιατί να ρίξει τυμβωρυχία στον Σπυράκο. Αν ήταν κακός ρόλος και ήξερε ότι έφυγε άλλος ένας κακός ρόλος, θα την βόλευε να ρίξει την τυμβωρυχία για να ενοχοποιήσει εμένα που ίσως αθώωνα το συγκεκριμένο ρόλο. Τον Σπυράκο όμως γιατί; Ίσως επειδή μπορεί να νόμιζε ότι θα είχε σημαντικό ρόλο και ήθελε να αποκλείσει την πιθανότητα να τον ξαναεπαναφέρουν. Ίσως ακόμη επειδή ήξερε πως θα βγει, να μην ήθελε να πάει στράφι η κάρτα της.

Ξέρεις πολύ καλά πως είμαι αθώος. Πέρα όμως απ' αυτό ποια είναι η Έλενα; Η aegloswen; Δεν είπα ότι η aegloswen ήταν μαφιόζα αλλά εκείνο πήγαινε στην Drama. Η aegloswen παίζει χάλια. Από έναν κακό παίκτη με καλό ρόλο, θα προτιμούσα να μέναμε όσοι ήμασταν χωρίς προσθήκες. Ξαφνικά όλοι αρχίζετε να εκθειάζετε την aeglo. Έλεος δηλαδή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
Προτιμω ενα καλο παικτη απο ενα κακο medium( γενικα το λεω ,δε συγκεκριμενοποιω)
ο ρολος του μεντιουμ ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ βοηθητικος για το παιχνιδι. κι εγω εχω μια μικρη υποψια οτι πρεπει να ειναι μεντιουμ και για αυτο χαιρομαι που γυρισε βεβαια θα δουμε

Μας βλέπω εμένα και την Deutsch να φιγουράρουμε στη λίστα με τους υπόπτους.

Απολύτως δεκτό, έχεις δίκιο. Μόνο που υπάρχει ένα πρόβλημα - εδώ, ο Tzoum ηταν απλά ένα troll. Καταλαβαίνεις ότι δεν μπορούμε να τον προτιμήσουμε μόνο βασισμένοι στο δικό σας λόγο. :/: Επίσης, μόνο ο Ikarionas λέει ότι η aegloswen είναι κακή παίκτρια, αλλά δεδομένου του post του DumeNuke δεν νομίζω ότι είναι σε καλύτερη μοίρα, δυστυχώς.
γιατι εσυ κ η deutsch να ειστε υποπτοι;
ο ικαριονας εχει περασει σε δευτερη μοιρα πλεον...
Ω θεοί....Τι απίστευτη σπατάλη κάρτας.
Και τις δύο σας έχω αθωώσει εδώ και αρκετή ώρα. Δεν είμαι aegloswen να παίζω τόσο χάλια και εκδικητικά. Αλλά είναι σπατάλη κάρτας η συγκεκριμένη. Μεγάλο λάθος. Θα αρχίσει να λέει πάλι τις ασυναρτησίες της.
εσυ εκει στα δικα σου..
Τρίχες. Πάλι εμένα θα κατηγορεί. Και να μην το κάνει πάλι θα κολλήσει κάπου αλλού. Σιγά μη βοηθήσει το παιχνίδι.
εχεις κολλησει εκει ετσι; δεν καταλαβαινω γιατι εισαι τοσο απολυτος. επαιξες καρτα; εισαι μεντιουμ; τι φαση;

:popcorn:
Τι να ήταν άραγε ο Σπυράκος;
[...]
ο Δήμαρχος!
αι τελικα δημαρχος ο σπυρακος..
Ασφαλώς και ήταν Δήμαρχος ο Σπυράκος. Τον είχα για Δήμαρχο ή μαφιόζο/πόρνη. Γι' αυτό χρησιμοποίησα την ακύρωση ψήφου όταν με είχε ψηφίσει και κινδύνευα να βγω. Φοβήθηκα μήπως ίσχυε το πρώτο. Προσπάθησα να σας το πω εμμέσως, όπως εμμέσως σας έχω πει για αρκετούς ακόμη ρόλους. Όταν ο ίδιος άρχισε να με αθωώνει μετά που αναφέρθηκα στο ότι έριξα την ακύρωση ψήφου λόγω φόβου δημάρχου, ψιλιάστηκα ότι με αθώωνε επειδή είχε καταλάβει το υπονοούμενο. Κατόπιν όταν κινδύνευε να βγει, τι έκανε; Ήταν 6-5 και έριξε επιπλέον ψήφο στην Drama πηγαίνοντάς την 6-6 σε ισοψηφία. Γιατί να κάνει κάτι τέτοιο ενώ δεν υπερέβαινε τους ψήφους της; Μα γιατί ήταν δήμαρχος. Να 'ναι καλά η Iris που τον σκότωσε χωρίς λόγο. Άλλη μια σημαντική κάρτα αχρηστεύτηκε. Αν κάποιος προσέχει το τι λέγεται και δεν βαριέται να διαβάζει και να ξαναδιαβάζει τα κείμενα, κατανοεί αρκετά πράγματα για ρόλους. Μέχρι στιγμής έχω βρει 6 καλούς ρόλους, μαζί με τον δικό μου και μάλλον τον ΔΑ και 2 δολοφόνους. Τα δεδομένα μπροστά μας είναι.
WHAT THE ACTUAL FUCK?!?! ο,τι χαπακια παιρνεις, οκ παραδινομαι παρακαλω στειλτα προς λιβαδεια μερια ζηλευω. Εσυ δε μας επρηξες οτι ο σπυρακος μαλλον ειναι δολοφονος; ξαφνικα μας εμφανιζεις οτι ειναι δημαρχος; ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι λες πλεον.

εγω λογικα θα πρεπει να φυγω τωρα και ισως να μην μπορω να μπω αργοτερα (εχω να κανω μια μερικη μετακομιση και να βγω με κατι φιλους). Ψηφιζω απο τωρα ικαριονα για προφανεις λογους μπορειτε να διαβασετε τα δυο τελευταια μου μηνυματα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μάλιστα. Ο Σπυράκος ήταν Δήμαρχος. Και ποιος τον γλεντούσε ως μαφιόζο από τη 2η μέρα? Ο Ikarionas.
Παραθέτω το χθεσινοβραδυνό post μου με τι δημοσιεύσεις του Ikarionas. Κουραστικό να καθήσει κανείς να το διαβάσει, αλλά φαίνεται πώς ξεκινά να τον κατηγορεί ως ύποπτο, στην συνέχεια να σχίζει τα ιμάτια του ότι είναι δολοφόνος και, αφού αποχωρεί ως mvp να λέει ότι τελικά ήταν αθώος.
Προσέξτε πως, 2η μέρα ψηφίζει αρχικά Σπυράκος και μετά αλλάζει σε Claire.
3η μέρα ξαναφίζει Σπυράκος και αλλάζει σε Drama.
Χθες το βράδυ ψηφίζει Drama και αλλάζει σε tsarachaf.
Αν αυτό δεν λέγεται "φτιάχνω ρεύματα για να διώξω πολίτες και μετά βγάζω την ουρά μου απ' έξω, προετοιμάζοντας το επόμενο μου θύμα", δεν ξέρω πώς λέγεται.

Εσύ διαβάζεις το τι γράφεται ή απλώς γράφεις post για να λες ό,τι έγραψες; Διάβασες αυτό που είπα για τον Δήμαρχο; Παρακολουθείς τη ροή των γεγονότων; Και σταμάτα να κάνεις λογικά άλματα. Τη δεύτερη μέρα ασφαλώς και θα ψήφιζα Claire γιατί κινδύνευα να βγω. Την τρίτη μέρα ψιλιάζομαι αυτό με τον Δήμαρχο και όλη τη μέρα προσπαθούσα να σώσω Σπυράκο και να βγάλω Drama. Χτες ψήφισα Drama και αυτήν θα ψήφιζα και σήμερα αλλά έφαγε μπαν στην πορεία. Αναγκαστικά λοιπόν θα άλλαζα ψήφο. Καταλαβαίνεις αυτά που λες; Και για να έχουμε καλό ερώτημα, είσαι τόσο σίγουρος ότι τα 'ρεύματα' που φτιάχνω είναι για να διώξω πολίτες; Είσαι τόσο σίγουρος ότι ο Σπυράκος, η Drama, η Claire κλπ είναι πολίτες; Από πού είσαι τόσο σίγουρος φίλε; Πώς μπορείς να το ξέρεις αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Είσαι τόσο σίγουρος ότι ο Σπυράκος, η Drama, η Claire κλπ είναι πολίτες; Από πού είσαι τόσο σίγουρος φίλε; Πώς μπορείς να το ξέρεις αυτό;

Sorry που επεμβαίνω, αλλά ούτε τώρα είναι σίγουρο ότι ο Σπυράκος είναι πολίτης;:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 7/7
  1. aegloswen
  2. Claire Rentfield --> Cupid
  3. Cupid --> Emilouko
  4. Deutsch... Lover --> Claire Rentfield
  5. DumeNuke --> Ikarionas
  6. Eileen
  7. Emilouko
  8. Giamou
  9. Ikarionas --> tsarachaf
  10. i_lie_us --> Claire Rentfield
  11. JKaradakov
  12. Libertus
  13. mintin97 --> Claire Rentfield
  14. Nefeli Graf
  15. PieMaker
  16. Guest 278211 --> Claire Rentfield
  17. tsarachaf
  18. ultraviolence
  19. vassilis498
  20. Τάσος97 --> Ikarionas

Ψήφοι
4 Claire Rentfield
2 Ikarionas
1 Cupid
1 Emilouko
1 tsarachaf

Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
ο ρολος του μεντιουμ ειναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ βοηθητικος για το παιχνιδι. κι εγω εχω μια μικρη υποψια οτι πρεπει να ειναι μεντιουμ και για αυτο χαιρομαι που γυρισε βεβαια θα δουμε

γιατι εσυ κ η deutsch να ειστε υποπτοι;
ο ικαριονας εχει περασει σε δευτερη μοιρα πλεον...

εσυ εκει στα δικα σου..

εχεις κολλησει εκει ετσι; δεν καταλαβαινω γιατι εισαι τοσο απολυτος. επαιξες καρτα; εισαι μεντιουμ; τι φαση;


αι τελικα δημαρχος ο σπυρακος..

WHAT THE ACTUAL FUCK?!?! ο,τι χαπακια παιρνεις, οκ παραδινομαι παρακαλω στειλτα προς λιβαδεια μερια ζηλευω. Εσυ δε μας επρηξες οτι ο σπυρακος μαλλον ειναι δολοφονος; ξαφνικα μας εμφανιζεις οτι ειναι δημαρχος; ειλικρινα δεν καταλαβαινω τι λες πλεον.

εγω λογικα θα πρεπει να φυγω τωρα και ισως να μην μπορω να μπω αργοτερα (εχω να κανω μια μερικη μετακομιση και να βγω με κατι φιλους). Ψηφιζω απο τωρα ικαριονα για προφανεις λογους μπορειτε να διαβασετε τα δυο τελευταια μου μηνυματα

Ωραία είσαι κι εσύ κακός ρόλος. Εγώ σας έπρηξα ότι είναι δολοφόνος μέχρι το τέλος της δεύτερης ψηφοφορίας, όπου έτσι φαινόταν. Αμέσως μετά, απ' όταν άρχισε να με αθωώνει μόλις είπα αυτό για την ακύρωση ψήφου που έκανα, πείστηκα περισσότερο ότι είναι αθώος και όταν είδα το ρεύμα εναντίον του, πείστηκα ακόμη πιο πολύ. Εγώ προσπαθούσα όλη την τρίτη μέρα να σώσω τον Σπυράκο. Και αυτό το 'ψηφίζω αλλά δεν ξέρω αν θα ξαναμπώ' το έχεις ξαναπεί. Είναι πολύ βολικό για δολοφόνο. Όσο πάει πείθομαι ότι έχεις κι εσύ κακό ρόλο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.
απανταω σε αυτο και φευγω. εαν ειναι συνεχομενο σορρυ καντε ενα merge..
Άψογο post. Μόλις βρήκα ακόμη έναν κακό ρόλο. Σε ψιλιάστηκα λίγο χτες. Σε είχα κατηγορήσει ήδη απ' την πρώτη μέρα με τη δεύτερη ψήφο που μου είχες ρίξει χωρίς να θες να δεις απαντήσεις σε όσα με ρώτησες. Το συγκεκριμένο post μου δημιουργεί κάποιες αμφιβολίες για την Claire, η οποία όμως θέλω να βγει. Μου δημιουργεί αμφιβολίες γιατί σε περίπτωση που είσαι μαφιόζος, γνωρίζεις ότι η Claire έχει καλό ρόλο, οπότε η τυμβωρυχία θα δείξει πως είναι αθώα και θα έχεις μετά βάση να πατήσεις πάνω μου. Ωστόσο δεν αλλάζω τα όσα είπα για την Claire. Την έσωσε ο ΔΑ (ultraviolet), έλεγε πως δεν την ενδιαφέρει να φύγει, κατόπιν το άλλαξε και ζήτησε εξαίρεσε και πάει λέγοντας. Το μόνο που δεν μου κολλάει είναι το γιατί να ρίξει τυμβωρυχία στον Σπυράκο. Αν ήταν κακός ρόλος και ήξερε ότι έφυγε άλλος ένας κακός ρόλος, θα την βόλευε να ρίξει την τυμβωρυχία για να ενοχοποιήσει εμένα που ίσως αθώωνα το συγκεκριμένο ρόλο. Τον Σπυράκο όμως γιατί; Ίσως επειδή μπορεί να νόμιζε ότι θα είχε σημαντικό ρόλο και ήθελε να αποκλείσει την πιθανότητα να τον ξαναεπαναφέρουν. Ίσως ακόμη επειδή ήξερε πως θα βγει, να μην ήθελε να πάει στράφι η κάρτα της.
Ξέρεις πολύ καλά πως είμαι αθώος. Πέρα όμως απ' αυτό ποια είναι η Έλενα; Η aegloswen; Δεν είπα ότι η aegloswen ήταν μαφιόζα αλλά εκείνο πήγαινε στην Drama. Η aegloswen παίζει χάλια. Από έναν κακό παίκτη με καλό ρόλο, θα προτιμούσα να μέναμε όσοι ήμασταν χωρίς προσθήκες. Ξαφνικά όλοι αρχίζετε να εκθειάζετε την aeglo. Έλεος δηλαδή.
το εαν θεωρεις πως ειμαι μαφιοζος ή οχι ειλικρινα δε με νοιαζει καθολου, οπως δε με ενοιαξε ποτε αλλωστε. ουτε θα προσπαθησω να σε πεισω για το αντιθετο. οι καταστασεις ειναι ολες μπροστα, οποιος θελει τις συμβουλευεται και βγαζει τα συμπερασματα του. το να μου προσαπτεις κατηγοριες δε με απασχολει ειλικρινα καθολου (οχι μονο απο σενα αλλα και απο τους υπολοιπους). Για την αθωοτητα της κλαιρ δεν ειμαι σιγουρος και δεν μπορω να ειμαι. Ναι τη θεωρω ενοχη αλλα οχι οσο ενοχο θεωρω εσενα για αυτο και πιστευω πως μια τυμβωρυχια σε εκεινη θα μπορουσε να αποκαλυψει εν μερει και τη δικη σου ταυτοτητα. εαν η claire ειναι μαφιοζος λογικα εισαι πολιτης (ισως και πληροφοριοδοτης) αλλα εαν ειναι πολιτης υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να εισαι μαφιοζος.
ελειπα 2 μερες αλλα δεν περιμενα να βρω τετοια κατασταση ειλικρινα ελεος. Η ελενα ειναι η aegloswen.

edit: το ψηφιζω και ΙΣΩΣ δεν ξαναμπω ονομαζεται και λειπω 3 μηνες στο εξωτερικο και πρεπει να δω και τους φιλους μου. δε θα απολογηθω κιολας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Sorry που επεμβαίνω, αλλά ούτε τώρα είναι σίγουρο ότι ο Σπυράκος είναι πολίτης;:confused:

Καταντάει κουραστικό. Βάλε στη σωστή σειρά τα γεγονότα. Δες λίγο τι είπε ο Dumenuke και τι είχα γράψει εγώ πριν λίγο για Σπυράκο. Αυτός φέρεται σαν να γνωρίζει την αθωότητα όλων αυτών των ατόμων και το είχε ξαναπεί ότι βγάζω αθώους από πολύ πιο πριν. Πώς μπορούσε να το ξέρει; Πώς μπορούσε να ξέρει ότι ο Σπυράκος ήταν απολύτως αθώος πριν την τυμβωρυχία. Συγγνώμη αλλά δεν τον θεωρώ καλό παίκτη τον Dumenuke για να είχε καταλάβει πως ήταν δήμαρχος. Και πάλι όμως εγώ που την είχα ψιλιαστεί, είχα μια επιφύλαξη. Αυτός φαίνεται σίγουρος για την αθωότητα όλων όσων έπεσα πάνω. Μπορεί όντως να ήταν αθώοι. Αλλά πώς μπορεί να το ξέρει ο DumeNuke. Πώς μπορεί να ξέρει την αθωότητα τόσο πολλών ατόμων, αν όχι με το να είναι μαφιόζος;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
λαθος; φιλε εκανες μ@λακια μη δουλευομαστε τωρα. και ελπιζω να μην εισαι ενοχος πραγμα που θα το δειξει η συνεχεια

Σωστο αυτο που λες,. Το οτι ειμαι αθωος (ισως ο πιο αθωος αυτη τη στιγμη μαζι με την aegloswen) μπορεις ευκολα να το αποδειξεις εσυ και οποιοσδηποτε αλλος, ανατρεχοντας στις ενεργειες και στα προηγουμενα μου ποστ. Παραπανω δε θα πω, γιατι πιστευω εχω βοηθησει αρκετα στο παιχνιδι, οσον αφορα την αθωωση καποιων ατομων τουλαχιστον ή την αναζητηση του ΔΑ.

Μόνο εμένα έβαλε σε σκέψεις η δήλωση της Κλερί;
Αν είναι πολίτης και για δεύτερη φορά ψηφίσω πολίτη θα πεθάνω:P σοβαρά τώρα.

Νομιζω πλεον δεν εχει καμια αξια η τυμβωρυχια στην Claire, οποιοσδηποτε και να ειναι ο ρολος της. Ξερεις ηδη οτι στο σπυρακο πηγαν 2-3 μαφιοζοι. Κατα τη γνωμη μου τυμβωρυχια χρειαζεται στην Drama πλεον, γιατι αν η Drama ειναι δολοφονος, επιβεβαιωνεται οτι στον σπυρακο ειναι 2-3 δολοφονοι και οι υπολοιποι ειναι στις διασπαρτες ψηφους, απο τις οποιες καποιοι θα αθωωθουν αργα ή γρηγορα, οποτε θα αρχισει να ξετυλιγεται σιγα σιγα το κουβαρι. Αν η Drama ειναι πολιτης, εκει δυσκολευουν αρκετα τα πραγματα, οσον αφορα αυτο το σεναριο. Η κινηση σου να φερεις πισω την aegloswen μου αρεσε. Αν δεν ειστε μαζι δολοφονοι (πραγμα αρκετα απιθανο) ειστε, κατα τη γνωμη μου, και οι 2 αθωες καρτες.

Κατ΄ επεκτασιν, λογικα αθωοι ειμαι εγω(δε το λεω επειδη ξερω τι καρτα μου , αλλα με βαση καποια γεγονοτα), η aegslowen, ο tzoum, η iris,ο σπυρακος(oκ, χαιρω πολυ) και η Deutsch. Φαινομενικα αθωοι στα ματια μου ειναι ο vassilis408, ο τασος97 kai o Libertus (τουλαχιστον εχουν βασικα επιχειρηματα και δε πετανε αερολογιες) μια εκ των cleop και Claire ( δε γινεται να ειναι μαζι μαφιοζοι). Καπου αμφιταλαντευομαι για Ikariona, αν και προς το παρον δε θα παω σε αυτον και για Μαιρα, παροτι εχει πεθανει. Βασικους υποπτους που δεν εχουν συμβαλλει, κατα τη γνωμη μου παντα, στο παιχνιδι ειναι o Μintin, η Guest 278211, ο tsarachaf, η NefeliGraf και ο ultraviolence( ο οποιος στεκει τουλαχιστον να ειναι ΔΑ). Στους υποπτους μου εχω και τον i lie us με περισσοτερα ερωτηματικα ομως. Προσπαθει να παιξει λογικα, δεχεται τη κριτικη που του ασκειται, τον κατηγορησα στο δευτερο γυρο και δεχτηκε τη κατηγορια, που ειναι και η μονη που μπορω να του προσαψω ως τωρα.
Δεν εχω ασχοληθει καθολου με Jkaradakov, DukeNuke (ο οποιος επισης δε μου φανηκε πως ειπε κατι, που τουλαχιστον βοηθαει τους πολιτες) και Cupid.
Οσον αφορα το εμιλουκο, εχω καποιες ενδειξεις αθωοτητας και καποιες ενοχης, τιποτα ομως ιδιατερο, οποτε θα την αφησω εντελως στην ακρη, θα θελησω να ακουσω παραπανω απο αυτην.
Και σχετικα με την Eileen: Συντηρητικος προς το παρον παικτης, οσο βγηκε μπροστα τη πρωτη μερα, τοσο εμεινε πισω τις υπολοιπες. Δεν με εχει βοηθησει,εκτος αν με βοηθησε και δε το καταλαβα, αλλα μιλαει λογικα. Ως φαινομενικα καλος παικτης μιλαει λογικα και βασιμα, πραγμα που θεωρω οτι κανει ενας καλος πολιτης και ενας καλος δολοφονος.Αν ειναι δολοφονος μιλαει καλα για να κερδισει αξιοπιστια, μιλαει λογικα και στοχευμενα και σε ορισμενες πληροφοριες κατευθυνει τους πολιτες σε λαθος δρομο.Αν ειναι πολιτης μιλαει καλα, για να βοηθησει και μιλαει λιγο για να μη στοχοποιηθει, ωστοσο θεωρω πως αν ηταν πολιτης θα βοηθησε περισσοτερο στην αναζητηση των ενοχων, παρα στη απλη αναλυση καποιων γεγονοτων.
Παιζει σωστα και συντηρητικα και δεν εχω ακομα καποια αποψη για τον Piemaker.
Θελω να δω τη καρτα της Drama. Πιστευω οτι και αν ειναι θα βοηθησει τους πολιτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Καταντάει κουραστικό. Βάλε στη σωστή σειρά τα γεγονότα. Δες λίγο τι είπε ο Dumenuke και τι είχα γράψει εγώ πριν λίγο για Σπυράκο. Αυτός φέρεται σαν να γνωρίζει την αθωότητα όλων αυτών των ατόμων και το είχε ξαναπεί ότι βγάζω αθώους από πολύ πιο πριν. Πώς μπορούσε να το ξέρει; Πώς μπορούσε να ξέρει ότι ο Σπυράκος ήταν απολύτως αθώος πριν την τυμβωρυχία. Συγγνώμη αλλά δεν τον θεωρώ καλό παίκτη τον Dumenuke για να είχε καταλάβει πως ήταν δήμαρχος. Και πάλι όμως εγώ που την είχα ψιλιαστεί, είχα μια επιφύλαξη. Αυτός φαίνεται σίγουρος για την αθωότητα όλων όσων έπεσα πάνω. Μπορεί όντως να ήταν αθώοι. Αλλά πώς μπορεί να το ξέρει ο DumeNuke. Πώς μπορεί να ξέρει την αθωότητα τόσο πολλών ατόμων, αν όχι με το να είναι μαφιόζος;

Αρχηγέ πάλι κάνεις κολοτούμπες. Δεν είπα ότι ο Σπυράκος είναι πολίτης και αυτό σε κάνει δολοφόνο. Είπα:
Δημιουργείς ρεύματα προς τον Χ και, λίγο πριν την ψηφοφορία αλλάζεις την ψήφο σου στον Υ. Την επόμενη μέρα δημιουργεί ρεύμα προς τον Υ και, ξανά λίγο πριν την ψηφοφορία, αλλάζεις την ψήφο σου στον Ζ. κ.ο.κ.
Πάντα λέγοντας ότι αρχικά ο ΧΥΖ είναι ένοχος και αντιστρέφοντας την άποψη σου αυτή μετέπειτα. Αυτό ήταν που με έκανε να καταλάβω ότι είσαι ταγμένος με την μεριά της μαφίας και να με βεβαιώσει για την αθωότητα του Σπυράκου.
Αν κρατούσες σταθερή στάση απέναντι του, λογικά θα μου παιρνούσες απαρατήρητος. Αλλά τόσες πολλές και σύντομες αλλαγές κάνουν οι δολοφόνοι, για να μπορούν συνεχώς να διώχνουν νέα θύματα. Εκτός αν μπορείς να μου δικαιολογήσεις αλλιώς το γεγονός ότι έχεις κάνει 3 κολοτούμπες μέχρι τώρα... Μπορείς? Μάλλον όχι.
Οπότε συνέχισε να αναλώνεσαι στο ποιος είπε πρώτος ότι ο Σπυράκος είναι ένοχος και ποιος τον υπερασπίστηκε πρώτος. Σε αυτό έχεις αποδείξει ότι είσαι μαέστρος, να πείθεις τον κόσμο για τον ποιον των συμπαικτών σου. Κάνε αυτό που είσαι καλός, μήπως και καταφέρεις να μείνεις λίγο ακόμα στο παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Sorry που επεμβαίνω, αλλά ούτε τώρα είναι σίγουρο ότι ο Σπυράκος είναι πολίτης;:confused:

Εννοει: πως εκ των προτερων ηταν σιγουρος οτι ειναι πολιτες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Θα μας τρελάνεις; :confused:
Εσύ πριν λίγα post δεν έλεγες ότι δεν είσαι σίγουρος αν ο Σπυράκος είναι αθώος; Τέτοιες κωλοτούμπες ούτε ο Άδωνις. :look:
Ικαρίωνα, σύνελθε και μην πας να βγεις και από πάνω. Έχεις λίγες ώρες να ξαναδιαβάσεις κάποια post και να απαντήσεις σε ποιο σημαντικά πράγματα. Μπορείς να εστιάσεις σε άλλα σημεία, αν όντως είσαι πολίτης.


Πολλά πράγματα θα έπρεπε να μας προβληματίσουν για την Claire. Το πιο βασικό το έχω γράψει πιο πριν.
Η μόνη ουσιαστική κατηγορία εναντίον της, ήταν η ψήφος στην kleop για να σωθεί ο Σπυράκος.
Ο Σπυράκος όμως είναι αθώος. Γιατί να συνεχίσουμε να θεωρούμε την Claire ένοχη;
Αν υπάρχει άλλος λόγος, διορθώστε με. :)

Ως καλός ρόλος δεν μπορώ ποτέ να είμαι 100% σίγουρος για την αθωότητα ή την ενοχή κάποιου. Είπα τι ψιλιάστηκα για τον Σπυράκο, άρχισε να με αθωώνει μόλις ανέφερα αυτό που είχα αναφέρει για τον δήμαρχο και μετά όπως είδες, την τρίτη μέρα, έκανα εκστρατεία να τον σώσω, ακριβώς γιατί το ότι έπεσαν όλοι πάνω του. Κατόπιν πήγε σε ισοψηφία με την Drama χρησιμοποιώντας την επιπλέον ψήφο του και εκεί πείστηκα ότι τελικά ήταν δήμαρχος. Ωστόσο, ως καλός ρόλος, δεν μπορώ ποτέ να είμαι 100% σίγουρος για κάτι. Ασφαλώς και πάντα θα υπάρχει μια αμφιβολία. Με τα τελευταία όμως που είχαν γίνει, τον είχα για δήμαρχο. Τι νομίζεις ότι είμαι; Aegloswen; Να φανερώνω έτσι απλά τον ρόλο μου ή τον ρόλο άλλων ατόμων; Γιατί; Για να γίνονται εύκολη βορά στους μαφιόζους; Δεν παίζεται έτσι το παλέρμο. Αν βάλεις στη σωστή χρονική σειρά τα γεγονότα, βλέπεις να βγαίνει περισσότερο νόημα. Αν αποκόψεις μια συγκεκριμένη στιγμή από τον χρόνο στον οποίο πραγματοποιήθηκε, θα βρίσκεις πάντα ανακρίβειες και ασυνέπειες.

Όσο για την Claire, εδώ υπάρχουν τα εξής σενάρια. Είτε είναι μαφιόζος που σώθηκε από τον ΔΑ και έριξε εξαίρεση από την ψηφοφορία για να κερδίσει μια μέρα και να βγάλουν στο μεταξύ τον Σπυράκο, όπως και το κατάφεραν με την βοήθεια της Iris, οπότε επειδή το ότι ο Σπυράκος ήταν αθώος που την υποστήριξε αφελώς δίνοντας επιπλέον ψήφο σε μένα, δεν σημαίνει ότι απαλάσσει την Claire από ενοχή. Είτε είναι όντως αθώα και η Claire τελικά. Δεν μου άρεσαν καθόλου μα καθόλου τα τελευταία post του Τάσου και του Dumenuke, όχι επειδή κατηγορούν εμένα αλλά επειδή αναφέρουν το ότι θέλουν να πέσει τυμβωρυχία στην Claire. Αν είναι κακοί ρόλοι και ισχύει το δεύτερο σενάριο για την Claire, τότε γνωρίζουν την αθωότητά της και θέλουν να φανερωθεί για να ρίξουν μετά όλες τις υποψίες πάνω μου. Λησμονούν βέβαια το γεγονός ότι δεν είμαι ο μόνος που είπε ότι η Claire ήταν ύποπτη. Ένα σωρό άλλα άτομα την υποπτεύονταν αλλά αυτοί προσκολλώνται σε μένα γιατί τους συμφέρει να βγω εγώ. Επίσης η Claire έριξε τυμβωρυχία στον Σπυράκο, κάτι που θα μπορούσε να την αθωώσει γιατί ήθελε να δει αν ήταν κακός ή καλός ρόλος. Αν ήταν κακός ρόλος θα έριχνε τυμβωρυχία σε έναν κακό ρόλο που εγώ αθώωνα π.χ. τον Σπυράκο, ώστε να δείξει ότι είμαι κακός. Απέδειξε όμως ότι ο Σπυράκος ήταν αθώος και ότι εγώ που δεν ήθελα να βγει την τρίτη μέρα είχα δίκιο. Οι Τάσος και Dumeduke βέβαια έχουν μείνει επίτηδες στην δεύτερη μέρα, όταν εγώ ακόμη θεωρούσα ύποπτο για μαφιόζο τον Σπυράκο. Ξεχνούν την τρίτη μέρα. Από την άλλη θα μπορούσε η Claire να έριξε την κάρτα της επειδή ήξερε πως θα βγει, ώστε να μην χαραμιστεί. Δεν ξέρω. Δεν μπορώ να αποκλείσω το σενάριο να είναι όντως αθώα που την έσωσε ο ΔΑ. Εγώ ψήφισα ήδη tsarachaf, τον θεωρώ ξεκάθαρα μαφιόζο, είπα τους λόγους, θα μείνω μάλλον εκεί. Θα είχε ενδιαφέρον αν τον ψήφιζαν κι άλλοι, να δούμε τι θα γινόταν σε πιθανή ισοψηφία με την Claire. Ο ultraviolence είναι ΔΑ. Να το έχετε υπόψιν αυτό. Δεν θεωρώ τυχαία την ξαφνική επίθεση εναντίον μου πάλι, ειδικά απ' όταν είπα το σενάριο για τον ultraviolence. Καλά ο Dumenuke απ' την αρχή με κατηγορούσε. Ο Τάσος όμως καθώς και άλλα άτομα που παρατήρησα, δεν μου άρεσαν καθόλου. Δεν θα ψηφίζω Claire. Δεν ξέρω ποιο σενάριο ισχύει γι' αυτήν αλλά δεν μ' αρέσει καθόλου που Τάσος και Dumenuke είπαν τα όσα είπαν. Θα μπορούσε να ήταν αθώα η γυναίκα και να έκαναν καλό παιχνίδι οι μαφιόζοι με τον ΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Καταντάει κουραστικό. Βάλε στη σωστή σειρά τα γεγονότα.
Καταντάς εσύ κουραστικός. Βάλε σωστή σειρά στους ρηματικούς χρόνους που χρησιμοποιείς!
Δεν είναι δύσκολο να κάνουμε τα post μας λίίίίγο καλύτερα. :)
Με τη συλλογιστική σου δε διαφωνώ. Λογικά μιλώντας, οι μόνοι τρόποι να ξέρει εκ των προτέρων είναι ή να έχει κακό ρόλο ή να έχει ένα σημαντικό καλό ρόλο ή κάρτες. Καταλαβαίνω ότι εσύ επικεντρώνεσαι στο πρώτο επειδή σε κατηγορεί, αλλά για τους υπόλοιπους πολίτες, που βλέπουν ότι έχεις 2/2 λάθη ενώ προηγουμένως δήλωνες σίγουρος, τα δυο τελευταία ενδεχόμενα δεν έχουν αποκλειστεί σε καμία περίπτωση.

Συν τοις άλλοις, η μόνη ουσιαστικά απάντηση που έδωσες στον DumeNuke είναι ότι προφανώς αναθεωρείς τα σενάριά σου. Τίμιο, δεν λέω, αλλά ταυτόχρονα και αρκετά βολικό. Άλλωστε, από αυτές τις αναθεωρήσεις είναι φανερό ότι έχεις αποκλειστεί από πολλούς καλούς ρόλους, δια της ατόπου.

Σωστο αυτο που λες,. Το οτι ειμαι αθωος (ισως ο πιο αθωος αυτη τη στιγμη μαζι με την aegloswen) μπορεις ευκολα να το αποδειξεις εσυ και οποιοσδηποτε αλλος, ανατρεχοντας στις ενεργειες και στα προηγουμενα μου ποστ. Παραπανω δε θα πω, γιατι πιστευω εχω βοηθησει αρκετα στο παιχνιδι, οσον αφορα την αθωωση καποιων ατομων τουλαχιστον ή την αναζητηση του ΔΑ.
Το έγραψα και παραπάνω μάλλον δε το διάβασες ή δε κατάλαβες ότι απευθυνόμουν και σε εσένα.
Όταν δίνουμε έτσι ξεκάθαρα κάποιους ρόλους, δίνουμε λαβή για στοχοποίηση. Το γράψαμε στον Ιορδάνη, το έγραψα και ποιο πριν. Έχουν σίγουρους ρόλους οι μαφιόζοι και χτυπάνε εκεί. Την iris μπορεί να μην το κατάλαβες, αλλά εσύ την έδωσες :P Οπότε λίγο πιο προσεκτικά. Μην ξεχνάς, εκείνοι έχουν πληροφοριακό πλεονέκτημα! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Pie Maker μα το θεό αν δεν βγεις να πεις κάτι, θα σε ψηφίζω μέχρι να πεθάνεις κι ας είσαι αθώος. Έλεος με τους σιωπηλούς παίκτες τέταρτη μέρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Διαβασα οσα γραψατε .Σε λιγο φτανω.
Εχει γινει λιγο χαμος με τις καρτες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.

Πολλά πράγματα θα έπρεπε να μας προβληματίσουν για την Claire. Το πιο βασικό το έχω γράψει πιο πριν.
Η μόνη ουσιαστική κατηγορία εναντίον της, ήταν η ψήφος στην kleop για να σωθεί ο Σπυράκος.
Ο Σπυράκος όμως είναι αθώος. Γιατί να συνεχίσουμε να θεωρούμε την Claire ένοχη;
Αν υπάρχει άλλος λόγος, διορθώστε με. :)

Θα με διορθώσω εγώ :redface:
Ακόμη ένας λόγος ήταν η αλλαγή ψήφων που έκανε ο ΔΑ. Βέβαια, αυτό προϋποθέτει ότι εμπιστευόμαστε ότι ο ΔΑ όντως βρήκε μαφιόζο που εγώ δεν το θεωρώ τόσο πιθανό. Άλλωστε το μόνο πάτημα για να την θεωρήσει μαφιόζο ήταν το αρχικό - η βοήθεια δηλαδή στο Σπυράκο.
Για αυτό το λόγο δεν ψήφισα εχθές Claire και για αυτό το λόγο δεν θα την ψηφίσω σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Εκτός αν μπορείς να μου δικαιολογήσεις αλλιώς το γεγονός ότι έχεις κάνει 3 κολοτούμπες μέχρι τώρα... Μπορείς? Μάλλον όχι.

Σταμάτα πια να πετάς αρλούμπες. Αν είσαι μαφιόζος, παίζεις άθλια τον ρόλο σου. Τι δεν καταλαβαίνεις; Ασφαλώς και σου δικαιολόγησα τις 3 'κωλοτούμπες'. Η μια έχει να κάνει με το ότι κινδύνευα να βγω. Τι δηλαδή; Δεν έπρεπε να ψηφίσω την Claire και έπρεπε να μείνω στον Σπυράκο κινδυνεύοντας να βγω εγώ; Ασφαλώς και θα ψηφίσω Claire.
Tη δεύτερη αλλαγή στην αιτιολόγησα με τα περί δημάρχου. Μόλις έριξα την κάρτα ακύρωσης ψήφου και είπα κάτι για τον δήμαρχο, άρχισε να με αθωώνει ο Σπυράκος. Άρχισαν μετά να πέφτουν πάνω του διάφοροι και εκεί βεβαιώθηκα για την αθωότητά του, οπότε ψήφισα Drama επειδή δεν μου άρεσαν οι ψήφοι της. Γιατί να συνεχίσω να ψηφίζω κάποιον που θεωρώ αθώο;
Το ότι θεωρείς κωλοτούμπα την τρίτη αλλαγή, πραγματικά με ξεπερνάει. Ψήφισα Drama και η Drama έφαγε μπαν. Τι ακριβώς σου φαίνεται περίεργο στην αλλαγή ψήφου μου; Θα έπρεπε να διατηρήσω την ψήφο σε ένα άτομο που έφαγε μπαν; Πάμε καλά ρε;
Κατανοείς το παράλογο των όσων λες; Ασφαλώς και θα αλλάξω την ψήφο μου. Και ξέρεις κάτι, υπάρχουν ένα σωρό άλλα άτομα που υποπτεύονταν για κακό ρόλο τον Σπυράκο και την Claire δεν είμαι ο μόνος φίλε. Σε βολεύει όμως να πέφτεις πάνω μου και να κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις τι λέω. Αντί να ασχοληθείς μαζί μου που στην τελική δεν ψήφισα τον αθώο Σπυράκο όταν πέθανε, μήπως να ασχοληθείς λίγο με τα άτομα που τον ψήφισαν; Λέω εγώ τώρα.

Και έχουμε και την aegloswen να θεωρεί υπέροχο το κείμενο που έγραψες εναντίον μου. Για κλάματα είστε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top