Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
DumeNuke: Προς τον παρόν δεν μπορώ να τον κατηγορήσω για κάτι, καθώς με όσα λέει και ιδιαίτερα για τον Ικαρίωνα συμφωνώ σε πολύ μεγάλο βαθμό.

Δεν μπορείς να τον κατηγορήσεις για κάτι; Έχεις αντιληφθεί ότι πριν λίγες μέρες δεν έλεγε τίποτα και ότι ξαφνικά έχει κολλήσει σε μένα μη σχολιάζοντας τίποτε άλλο για κανέναν άλλο; Συμφωνείς σε πολύ μεγάλο βαθμό με αυτά που λεει; Με ποιο μωρέ; Το ότι με κατηγορεί επειδή άλλαξε την ψήφο μου στην Claire για να σωθώ και το ότι με κατηγορεί γιατί άλλαξε την ψήφο μου στην Drama όταν έφαγε μπαν; Είναι δυνατόν να υπάρχει ένα άτομο στον κόσμο που να θεωρεί υπέροχες τις ανοησίες του Dumenuke;

Giamou: Ήταν στο περιβόητο τρίπτυχο. Τώρα τελευταία έχει ξεκινήσει να κάνει παραπάνω πόστς, τα οποία πρέπει να τα μελετήσω παραπάνω και αυτά.

M' αρέσει που διάβασες όλα τα post πριν σχολιάσεις και κατάλαβες πράγματα. Αθώος είναι καλή μου. Έλεος πια.

Ikarionas : Αποπροσανατολισμός πολιτών. Τα έχω ξαναπεί. Κατά την γνώμη μου δημιουργεί κύματα από το πουθενά και διώχνει άτομα που δεν μου φαίνονται τόσο ένοχα, ενώ καλύπτει και διατηρεί στην αφάνεια άλλους.
Αθωώνει και ενοχοποιεί όποιον γουστάρει και προσπαθεί να μοιάζει πως είναι και ο έξυπνος της υπόθεσης. :P
Ήταν ρητά αντίθετως στο να ξαναμπώ στο παιχνίδι γιατί ξέρει πως θα τον στοχοποιήσω πάλι.
Επιπλέον,στην ψηφοφορία που ήταν πολύ κοντά στο να φύγει με την Κλερ, τα παίζει όλα για όλα για να μείνει και "φέρνει" μαζί και υποστηρικτές του για να τον γλυτώσουν την τελευταία στιγμή (Βασίλη και I_lie_us). ΑΞΙΟ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΘΕΙ, είναι πως ΠΑΡΑ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ότι ήταν σίγουρο πως θα μείνει παίζει και την κάρτα "Ακύρωση ψήφου" και ΠΟΙΑΣ ΨΗΦΟΥ,ΤΗΣ ΔΙΚΙΑΣ ΜΟΥ ΨΗΦΟΥ. ΟΧΙ ΚΑΝΕΝΟΣ ΆΛΛΟΥ.
***

Άντε πάλι αυτή η πιπίλα της παντοδυναμίας μου. Εγώ δημιουργώ κύματα ή φταίνε όσοι τα ακολουθούν; Εγώ εκτίθεμαι και δεν διστάζω να το κάνω. Οι άλλοι που με ακολουθούν σαν πρόβατα γιατί βγαίνουν στην απ' έξω; Συγκριτικά με σένα ασφαλώς και είμαι έξυπνος. Δεν έχεις καταλάβει τίποτα απ' το παιχνίδι και αυτό φαίνεται κι απ' τα παρακάτω. Ασφαλώς και δεν ήθελα να μπεις γιατί θα κάνεις ζημιά στο παιχνίδι. Και την κάνεις ήδη. Αυτό το ότι έφερα υποστηρικτές μου να με στηρίξουν, πραγματικά με ξεπερνάει. Εγώ τους έφερα; Πώς τους έφερα; Το σενάριο να είμαι αθώος και να είναι και αυτοί αθώοι που κατάλαβαν ότι είμαι αθώος, σου πέρασε ποτέ απ' το μυαλό ή είμαι σίγουρος μαφιόζος για σένα; Ακύρωσα μια τυχαία ψήφο. Ήθελα να αποκλείσω ισοψηφία. Ήσουν η πρώτη που με ψήφισε και ακύρωσα τη δική σου. Δεν έχει σχέση με το ποιος πίστευα ότι θα ήταν ο δήμαρχος. Δεν ήθελα να πάω σε ισοψηφία. Ακύρωσα την ψήφο λίγα λεπτά πριν τελειώσει η ψηφοφορία. Έλεος πια. Ασφαλώς και θέλω να μείνω στο παιχνίδι γιατί το βοηθάω. Δεν το βοηθάω μόνο για άτομα σαν εσένα που δεν έχουν καταλάβει τίποτα και δεν ξέρουν να παίζουν παλέρμο.

i_lie_us: Ένας από τους 2 που είχαν κάνει πόστ 5 λεπτά πριν τελειώσει η προχθεσινή ψηφοφορία για να δώσει την χαριστική ψήφο στην Κλερ και να γλυτώσει τον Ικαρίωνα. Ωστόσο, τουλάχιστον προσπαθεί να είναι πιο φυσιολογικός στους σχολιασμούς και τις αντιδράσεις του σε σχέση με άλλους.

Αν είναι αθώος ο Ικαρίονας βέβαια, παίζει να είναι αθώος κι αυτός. Να τα λέμε κι αυτά. Μην βάζεις μόνο το σενάριο που βολεύει το κόλλημά σου.

tsarachaf: Με τον Ακριβό δεν ξέρεις ποτέ. Μπορεί να θεωρείς πως είναι πολίτης και να μπορείς να βάλεις και το χέρι σου στη φωτιά για αυτόν, αλλά παίζει τόσο καλά, που πιστεύω πως είναι πολύ δύσκολο,αν όχι ακατόρθωτο να τον ψυχολογήσεις πραγματικά.
Ακόμα θυμάμαι πόσο είχα στίψει το κεφάλι μου να τον δολοφονήσω στο Παλέρμο που ήμουν μάγισσα κι εκείνος δολοφόνος. :P :redface:

Αν ο tsarachaf έχει καλό ρόλο, εγώ τότε είμαι μέχρι και ΔΑ. Τίποτα δεν έχεις καταλάβει. Ψήφισε τον Σπύρο που ήταν αθώος, μεταξύ άλλων πολλών.

ultraviolence: Θέλω πολύ να πιστέψω πως είναι πολίτης και έχει βοηθητικό ρόλο προς εμάς, αλλά πραγματικά δεν ξέρω προς το παρόν.
Εκτιμώ το γούστο του πάντως σε τραγούδια και ταινίες. :redface:

Ναι, ο ultraviolence είναι σίγουρα πολίτης. Έχει και ωραίο γούστο στις ταινίες. Σας βοηθάει με τον ρόλο του. Να είσαι σίγουρη.
Ο ΔΑ πρέπει να είναι. Ας το έχεις αυτό στο πίσω μέρος του κεφαλιού σου, όταν καταφέρεις να με βγάλεις εμένα. Έτσι κι αλλιώς οι πολίτες περιμένουν περισσότερη βοήθεια από σένα παρά από μένα. Θα φάνε καλά.

vassilis498: Ύποπτος αρκετά. Το έχω ξανάπεί αλλά θα το πώ και πάλι. Μετά από 2 τρολοπόστ σε όλο το παιχνίδι έρχεται και ψηφίζει στην προχθεσινή ψηφοφορία για να βγάλει την Κλέρ και να αφήσει μέσα τον Ικαρίωνα. Από εκεί και μετά κάνει 1-2 πιο αναλυτικά πόστ και μετά πάλι εξαφανίζεται. Μετά από τους σχολιασμούς και την έντονη δυσαρεσκειά μου προς αυτόν,τον I_lie_us και τον Ικαρίωνα, βρίσκομαι δολοφονημένη. Πιστεύω πως θα είναι ο επόμενος που θα στραφώ μετά τον Ικαρίωνα, αν δεν πέσει κάτι άλλο στην αντιληψή μου.

Ναι ναι ειδικά ο Βασίλης είναι πολύ ύποπτος. Έσωσε τον Ικαρίονα βλέπεις. Εσύ έχεις στο μυαλό σου ότι εγώ είμαι σίγουρα μαφιόζος, οπότε όποιος πήγε να με βοηθήσει είναι ένοχος, ενώ όσοι με κατηγόρησαν είναι αθώοι. Δεν ξέρω αν έχεις μέντιουμ ή όχι και δεν με ενδιαφέρει καθώς παίζεις χάλια. Αν όμως έχεις και ρωτήσεις για μένα όταν θα με έχεις βγάλει, παρακαλώ τους διαχειριστές να σου στείλουν ένα κωλοδάχτυλο ή έστω μούτζα μαζί με την απάντηση.

Τάσος97: Δεν θεωρώ ότι έχει κακό ρόλο σύμφωνα με τα γραφόμενά του προς το παρόν. :/:

Όχι καλέ. Ο Τάσος; Αποκλείεται να έχει κακό ρόλο. Κατηγορεί Ικαρίονα. Με τους καλούς είναι σίγουρα. Θα σας βοηθήσει κι αυτός με τον ρόλο του. Θα έχεις και τον Ultraviolence. Όλα τζιτζί. Σίγουρη νίκη για τους πολίτες.

Ουδεμία έκπληξη σε όσα είπες και έγραψες. Το είχα πει από πριν ότι θα κάνεις ζημιά στο παιχνίδι. Πολύ κακώς σε έφεραν πίσω. Μεγάλο λάθος της Deutsch, η οποία πιστεύω πως είναι αθώα. Ένας κακός παίκτης με καλό ρόλο στα χέρια του είναι πολύ πιο καταστροφικός από έναν καλό παίκτη με κακό ρόλο. Αυτά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Γεια σας ^^


Άρα αθώος ο Σπυράκος . Χθες έτεινα προς αυτό μετά το "κύμα" που είχε γίνει εναντίον του.
Μόνο εμένα με προβληματίζει αυτό;
Σκέφτομαι ότι κατά πάσα πιθανότητα με την υπόθεση ότι ίσως μίλησε το medium ότι η kleop ήταν αθώα, ο σπυράκος ήταν αθώος, η drama παραβίασε κανόνα . 2/3 ήταν αθώοι. Και στους 3 είχαν προβάλλει όλοι τεράστιες κατηγορίες για την ενοχή τους.
Και μας μένει η Claire η οποία από ότι βλέπω προηγείται στην ψηφοφορία. Πραγματικά είναι αυτή που έχει για μένα τις περισσότερες υποψίες μετά την κίνηση του ΔΑ και ευελπιστώ να 'ναι δολοφόνος αλλά τα λόγια της και η ψήφος της με προβλημάτισαν αρκετά. Είναι ξενερωμένος μαφιόζος ή ξενερωμένος πολίτης;


Αρχικά, εγώ σου αιτιολόγησα την ψήφο μου. Έλεγες άλλα ντι' άλλων. Για την ενοχή του Σπυρακου δεν ήμουν σίγουρη, η Claire είχε απαλλαγή και κινήθηκα προς εσένα.
Μπορείς να μου προσδιορίσεις λίγο τις κινήσεις αντιπερισπασμού ή το λες απλώς για να το πεις; :P
Υποψίες πάνω μου δεν είχα, οπότε από τι ακριβώς προσπάθησα να αποπροσανατολίσω τους παίκτες;
Νομίζω κάνεις προβολή , γιατί αυτό ακριβώς κάνεις αυτή τη στιγμή. Έπεσαν κατηγορίες πάνω σου, αγχώθηκες και ακολουθείς την safe οδό να ψηφίσεις αυτόν που σε κατηγόρησε.
Δεκτή η ψήφος σου αλλά μόλις έγινες πιο ύποπτος στα μάτια μου.

Επιχειρείς να απομακρύνεις τους παίκτες από αυτούς που οι περισσότεροι βλέπουν ως υπόπτους (π.χ. Ikariona, Claire) προσπαθώντας να στρέψεις την προσοχή σε εμένα. Σε δύο γύρους με ψήφισες ήδη, επέμεινες ότι η ψήφος μου προς την aegloswen ήταν ύποπτη, αγνοώντας την τεκμηρίωση μου γι αυτή την ψήφο. Και η αλήθεια είναι ότι είναι εύκολο για κάποια έμπειρη παίκτρια που έχει κεντρικό ρόλο να κατηγορήσει έναν παίκτη που συμμετέχει πρώτη φορά στο Παλέρμο και δεν έχει προσωπικές σχέσεις σχεδόν με κανέναν συμπαίκτη. Είμαι εύκολος στόχος. Ελπίζω να σε κάλυψα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Γεια σας ^^
Άρα αθώος ο Σπυράκος . Χθες έτεινα προς αυτό μετά το "κύμα" που είχε γίνει εναντίον του.
Μόνο εμένα με προβληματίζει αυτό;

Πρεπει να αρχισεις να συμμετεχεις πιο ενεργα στο παιχνιδι και να παρουσιασεις ενα ολοκληρωμενο σκεπτικο για παραπανω απο 1 ατομα. Το οτι προσανατολιζεσαι σε ενα μονο ατομο πιθανον να σημαινει πως δε θελεις να ανοιξεις πολλα μετωπα και εκτεθεις. Ασε τη προβολη, την εκλογικευση και την απωθηση και παιξε πιο ενεργα και πιο ουσιαστικα.

Μόνο τυχαία δεν πρέπει να θεωρηθεί η παραπάνω ψήφος. Αν όντως δεν ήθελα να προκαλέσει ισοψηφία, θα μπορούσε να ψηφίσει οποιοδήποτε άλλο άτομο. Δεν το έκανα όμως, επέλεξε να ψηφίσει την Claire, δίνοντας της την χαριστική βολή. Ο Σπυράκος βέβαια πήγε να επαναφέρει την ισορροπία, αλλά η κίνησή του δεν ήταν αρκετή. Και όλα αυτά ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ. Και στο σημείο αυτό κάθομαι και σκέφτομαι: Για ποιο λόγο λοιπόν να μην επιλέξει οποιονδήποτε από τους υπόλοιπους παίκτες, αλλά να φέρει μπροστά στην ψηφοφορία την Claire;; Μα φυσικά για να προστατέψει τον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΔΟΛΟΦΟΝΟ, τον Ικαρίονα. Κι εγώ ο χαζός τον εμπιστευόμουν με κλειστά μάτια:(... Τώρα όμως το τοπίο αρχίζει και ξεκαθαρίζει. Για μένα τόσο ο i_lie_us, όσο και ο Ikarionas είναι με το team των μαφιόζων. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το γεγονός ότι ο Ikarionas ψήφισε τον ΤσαφΤσουφ στην τελευταία ψηφοφορία, τον οποίο όπως έχω αναλύσει προηγουμένως θεωρώ επίσης ένοχο. Μήπως λοιπόν ο Ikarionas είναι ο Δ.Α. και ο i_lie_us προσπάθησε να του στείλει "ειδοποιητήριο" με την αλλαγή της ψήφου του;; Διόλου απίθανο σενάριο... Άλλωστε έτσι εξηγείται και η ενεργός συμμετοχή του Ikariona, ο οποίος τελικά λίγο πολύ μας κατηγόρησε όλους.

Δε ξερω τι ρολο βαρας, αλλα παιζεις λογικα. Εγω ειμαι σχεδον σιγουρος 99% οτι ο Ikarionas δεν ειναι ΔΑ. Μπορει ομως να ειναι μαφιοζος, αν και σχετικα με αυτο ειμαι στο 50-50. Πντως, αν οντως ειναι μαφιοζος, μπορει ανετα να δινει 1-2 συμπαικτες του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Επιχειρείς να απομακρύνεις τους παίκτες από αυτούς που οι περισσότεροι βλέπουν ως υπόπτους (π.χ. Ikariona, Claire) προσπαθώντας να στρέψεις την προσοχή σε εμένα. Σε δύο γύρους με ψήφισες ήδη, επέμεινες ότι η ψήφος μου προς την aegloswen ήταν ύποπτη, αγνοώντας την τεκμηρίωση μου γι αυτή την ψήφο. Και η αλήθεια είναι ότι είναι εύκολο για κάποια έμπειρη παίκτρια που έχει κεντρικό ρόλο να κατηγορήσει έναν παίκτη που συμμετέχει πρώτη φορά στο Παλέρμο και δεν έχει προσωπικές σχέσεις σχεδόν με κανέναν συμπαίκτη. Είμαι εύκολος στόχος. Ελπίζω να σε κάλυψα

Χθες η Claire είχε εξαιρεθεί από την ψηφοφορία.
Άρα μου λες ότι είμαι στο ίδιο στρατόπεδο και με τους 2 ; Πιστεύεις τον ikariona για μαφιόζο;
Δεν επέμεινα στην ψήφο σου. Την σχολίασα . Διαστρεβλώνεις πράγματα αυτή τη στιγμή και πάλι επιχείρημα δεν μου δίνεις.
Γέλασα πολύ με το έμπειρη παίκτρια. Αλήθεια. Εδώ μέσα δεύτερη φορά παίζω , δεν είμαι εξοικειωμένη με όλους τους ρόλους και τις κάρτες αλλά τουλάχιστον δε θα το φέρω ως υπεράσπιση μου όταν με κατηγορούν για να με προβάλλω ως εύκολο στόχο.
Σου εξήγησα γιατί σε ψήφισα. Για τον Ikariona δεν έχω καταλήξει κάπου, ουδέτερη στάση έχω απέναντι του. Χθες είχα σκοπό να ψηφίσω την Claire και όχι εσένα .Τι ακριβώς έχω απομακρύνει; Με την ίδια λογική όποιος δεν ψηφίζει τον mvp , κάνει το ίδιο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.

Απουσίες:
Θα ήθελα την αιτιολόγηση τους, από τη στιγμή που αν δεν κάνω λάθος κιόλας θεωρούνται και οι δύο τους έμπειροι παίκτες.
Πρέπει να τους έχει τύχει κάτι σημαντικό για να μην μπουν. Δεν θυμάμαι να συνηθίζουν κάτι τέτοιο στα προηγούμενα παιχνίδια. Απ' ότι είδα ο Libertus μπήκε. Ίσως μέχρι να σχολιάσω τα υπόλοιπα να μπει και ο Piemaker.

Βασικους υποπτους που δεν εχουν συμβαλλει, κατα τη γνωμη μου παντα, στο παιχνιδι ειναι o Μintin, η Guest 278211, ο tsarachaf, η NefeliGraf και ο ultraviolence( ο οποιος στεκει τουλαχιστον να ειναι ΔΑ).
Είχα ενημερώσει και τη σε και το είχα γράψει και στο θέμα των συμμετοχών και εδώ. Αυτή η εβδομάδα για εμένα είναι η χειρότερη. Δεν μπορώ να μπαίνω για πολύ. Έχω υποχρεώσεις εκτός σπιτιού και εκτός αυτού πρέπει να φτιάξω το σπίτι, πριν φύγω, γιατί θα μείνει κλειστό όλο το καλοκαίρι.

ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
Το γέλιο είναι υγεία, αλλά μην κάνετε post χωρίς νόημα.

Claire Rentfield : Από την μια δεν την ενδιαφέρει αν θα φύγει ή όχι, από την άλλη παίζει κάρτες στη σωστή στιγμή.
Παρ' όλο που δεν ήταν και ό,τι καλύτερο να βγει οριστικά ένας πολίτης ενεργός σαν τον Σπυράκο.

JKaradakov: Δεν μου γεμίζει το μάτι. :P Έρχεται , εξαφανίζεται, επιστρέφει και σχολιάζει σε σημεία που είναι καθοριστικά για το παιχνίδι όμως.
Νομίζω έχει αναφέρει ότι έχει δουλειά εκτός του forum.

Δεν είχα την συμμετοχή που θα ήθελα δυστυχώς για λόγους που έχω αναφέρει ήδη. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Πρεπει να αρχισεις να συμμετεχεις πιο ενεργα στο παιχνιδι και να παρουσιασεις ενα ολοκληρωμενο σκεπτικο για παραπανω απο 1 ατομα. Το οτι προσανατολιζεσαι σε ενα μονο ατομο πιθανον να σημαινει πως δε θελεις να ανοιξεις πολλα μετωπα και εκτεθεις. Ασε τη προβολη, την εκλογικευση και την απωθηση και παιξε πιο ενεργα και πιο ουσιαστικα.

Σχολιάζω όσα μπορώ να στηρίξω. Προσανατολίζομαι σε παίκτες που μου φαίνονται ύποπτοι. Ναι , μάλλον δεν έχω ασχοληθεί ακόμη όσο σοβαρά πρέπει λόγω έλλειψη χρόνου για να στηρίξω ένα ολοκληρωμένο σκεπτικό γι' αυτό και ίσως δεν έχω την ίδια συμμετοχή με σας. Δεν έχει να κάνει με φόβο για έκθεση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Πέμπτη 7/7
  1. aegloswen --> Ikarionas
  2. Claire Rentfield --> Cupid
  3. Cupid --> Emilouko
  4. Deutsch... Lover --> Claire Rentfield
  5. DumeNuke --> Ikarionas
  6. Eileen
  7. Emilouko
  8. Giamou
  9. Ikarionas --> tsarachaf
  10. i_lie_us --> Claire Rentfield
  11. JKaradakov --> Cupid
  12. Libertus
  13. mintin97 --> Claire Rentfield
  14. Nefeli Graf
  15. PieMaker --> tsarachaf
  16. Guest 278211 --> Claire Rentfield
  17. tsarachaf
  18. ultraviolence --> Ikarionas
  19. vassilis498
  20. Τάσος97 --> Ikarionas

Ψήφοι
4 Claire Rentfield
4 Ikarionas
2 Cupid
2 tsarachaf
1 Emilouko



Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Την καλησπέρα μου σε όλη την παρέα. Χίλια συγνώμη για την χθεσινή μου απουσία, αλλά το πρόγραμμά μου είναι αναπάντεχα γεμάτο τις τελευταίες μέρες. Πίστευα ότι θα είχα περισσότερο χρόνο στη διάθεση μου, αλλά δυστυχώς έπεσα έξω και λυπάμαι πολύ γι' αυτό. Όπως και να 'χει, θα κάνω ένα γρήγορο post τώρα, για να μην πάρω δεύτερη συνεχόμενη απυσία και μόλις διαβάσω όλα τα μηνύματα (είμαι στη σελίδα 8) θα επανέλθω. Κάνοντας, λοιπόν, μια αναδρομή στο παρελθόν, βρήκα τα εξής στοιχεία, τα οποία δικαιολογούν εν μέρει την κίνηση του Δ.Α.





Αλήθεια, έχει αναρωτηθεί κανείς σε ποιες περιπτώσεις η σιωπή είναι χρυσός;; Εγώ μόνο μία μπορώ να σκεφτώ: "Γνωρίζεις 5 πράγματα παραπάνω και προσπαθείς να διατηρήσεις χαμηλό προφίλ, έτσι ώστε να μην σε καταλάβει κανείς". Την πρώτη φορά, λοιπόν, έδωσε την ψήφο της στον Τάσο, δηλώνοντας ότι τον ψήφισε τυχαία (κάτι που δε μου προκαλεί εντύπωση, καθώς αν όντως γνώριζε κάτι παραπάνω, δε θα καρφωνόταν από τον πρώτο γύρο). Αμέσως μετά όμως ψηφίζει τον i_lie_us... Μήπως αυτό θα έπρεπε να μας πει κάτι;; Ας μελετήσουμε λίγο τη στάση του i_lie_us κατά την προχθεσινή ψηφοφορία:



Μόνο τυχαία δεν πρέπει να θεωρηθεί η παραπάνω ψήφος. Αν όντως δεν ήθελα να προκαλέσει ισοψηφία, θα μπορούσε να ψηφίσει οποιοδήποτε άλλο άτομο. Δεν το έκανα όμως, επέλεξε να ψηφίσει την Claire, δίνοντας της την χαριστική βολή. Ο Σπυράκος βέβαια πήγε να επαναφέρει την ισορροπία, αλλά η κίνησή του δεν ήταν αρκετή. Και όλα αυτά ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΤΙΓΜΗ. Και στο σημείο αυτό κάθομαι και σκέφτομαι: Για ποιο λόγο λοιπόν να μην επιλέξει οποιονδήποτε από τους υπόλοιπους παίκτες, αλλά να φέρει μπροστά στην ψηφοφορία την Claire;; Μα φυσικά για να προστατέψει τον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟ ΔΟΛΟΦΟΝΟ, τον Ικαρίονα. Κι εγώ ο χαζός τον εμπιστευόμουν με κλειστά μάτια:(... Τώρα όμως το τοπίο αρχίζει και ξεκαθαρίζει. Για μένα τόσο ο i_lie_us, όσο και ο Ikarionas είναι με το team των μαφιόζων. Το μόνο που με προβληματίζει είναι το γεγονός ότι ο Ikarionas ψήφισε τον ΤσαφΤσουφ στην τελευταία ψηφοφορία, τον οποίο όπως έχω αναλύσει προηγουμένως θεωρώ επίσης ένοχο. Μήπως λοιπόν ο Ikarionas είναι ο Δ.Α. και ο i_lie_us προσπάθησε να του στείλει "ειδοποιητήριο" με την αλλαγή της ψήφου του;; Διόλου απίθανο σενάριο... Άλλωστε έτσι εξηγείται και η ενεργός συμμετοχή του Ikariona, ο οποίος τελικά λίγο πολύ μας κατηγόρησε όλους.



Λίγο άμπαλη η κίνηση του Δ.Α. (λέγε με Ikariona), αλλά μπορεί εύκολα να εξηγηθεί. Έχει γλιτώσει το τομάρι του, αλλά κινδυνεύει με αποχώρηση η Claire. Επειδή λοιπόν την έχουν κατηγορήσει πολλοί και διάφοροι, ενώ η αιτιολόγηση που έδωσε κατά την ψηφοφορία της πρώτης ημέρας ήταν τουλάχιστον αστεία, έχει αρχίσει να πιστεύει ότι ίσως και να είναι όντως μαφιόζος. Αλλάζει λοιπόν τις ψήφους της Claire με της Μάιρας, για έναν από τους παρακάτω λόγους: Α) Υποψιάζεται ότι η Μάιρα γνωρίζει κάτι παραπάνω, Β) Επιλέγει τη Μάιρα, επειδή ψήφισε τον i_lie_us κατά τη διάρκεια του δεύτερου γύρου. Όπως είπα και πιο πάνω ο i_lie_us του έδωσε παράταση ζωής κυριολεκτικά την τελευταία στιγμή, στέλνοντας του το μήνυμα ότι είναι με τους μαφιόζους.


Αυτό ακριβώς, μόνο που δυστυχώς άργησα να το καταλάβω. Αυτή τη στιγμή έχει καταπιαστεί από το πιο απλοϊκό και προφανές σενάριο, καταδικάζοντας σε αποχώρηση έναν ακόμα πολίτη, για να κερδίσει χρόνο για τους μαφιόζους. Πείτε με παρανοϊκό, αλλά με βάση όσα διάβασα έως τώρα, για μένα η Claire είναι αθώα.

Με βάση όλα τα παραπάνω, για μένα οι top suspects είναι πλέον οι εξής:
tsarachaf
i_lie_us
Ikarionas (Δ.Α.)

Σας καλώ λοιπόν να εξετάσετε προσεχτικά όσα έχω παραθέσει παραπάνω και να πονηρευτείτε λίγο, αλλάζοντας τις ψήφους σας. Το ξέρω ότι η συμμετοχή μου ήταν μικρή μέχρι στιγμής, αλλά έχω αφιερώσει αρκετό χρόνο για να μελετήσω τα γραφόμενα των παικτών στις 7 πρώτες σελίδες του thread. Η ψήφος μου λοιπόν θα πάει στον tsarachaf και όχι στον Ikariona, γιατί προτιμώ να βγάλω εκτός παιχνιδιού έναν μαφιόζο. Ο Δ.Α. για την ώρα δεν αποτελεί κίνδυνο. Το ξέρω ότι δεν έχω αναφερθεί καθόλου στον ΤσαφΤσουφ στο συγκεκριμένο post, αλλά τους λόγους τους έχω αναλύσει λίγο-πολύ στο σεντονάκι που έγραψα κατά το δεύτερο γύρο. Με τη στάση που διατηρεί μέχρι και το σημείο που έχω φτάσει, για μένα είναι σίγουρος μαφιόζος (+ ότι τελικά ψήφισε την Claire κατά τη δεύτερη ημέρα, πιθανότατα για να στείλει και εκείνος μήνυμα στον Ikariona).

Τα βρήκες όλα κι εσύ. Πώς γίνεται να είμαι εγώ ο ΔΑ, όταν σε εκείνη την ψηφοφορία έριξα ακύρωση ψήφου; Αν ήμουν ο ΔΑ γιατί να το κάνω αυτό εφόσον σκόπευα να αλλάξω τις ψήφους της Claire; Επίσης ανέβασα ένα κείμενο χτες το πρωί για το ποιος μπορεί να είναι ο ΔΑ αλλά δεν βλέπω να το σχολιάζουν και ανησυχώ. Μόνο ένα άτομο το σχολίασε. Τι έχεις να πεις για εκείνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Σας ενημερώνω ότι το επόμενό μου μήνυμα θα είναι το βράδυ, καθώς δεν προλαβαίνω να διαβάσω τόσες σελίδες αυτή τη στιγμή. Όπως και να χει θα τσεκάρω το θέμα συνέχεια, μήπως και χρειαστεί να κάνω κάνω κάποια κίνηση/αλλαγή την τελευταία στιγμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Χθες η Claire είχε εξαιρεθεί από την ψηφοφορία.
Άρα μου λες ότι είμαι στο ίδιο στρατόπεδο και με τους 2 ; Πιστεύεις τον ikariona για μαφιόζο;
Δεν επέμεινα στην ψήφο σου. Την σχολίασα . Διαστρεβλώνεις πράγματα αυτή τη στιγμή και πάλι επιχείρημα δεν μου δίνεις.
Γέλασα πολύ με το έμπειρη παίκτρια. Αλήθεια. Εδώ μέσα δεύτερη φορά παίζω , δεν είμαι εξοικειωμένη με όλους τους ρόλους και τις κάρτες αλλά τουλάχιστον δε θα το φέρω ως υπεράσπιση μου όταν με κατηγορούν για να με προβάλλω ως εύκολο στόχο.
Σου εξήγησα γιατί σε ψήφισα. Για τον Ikariona δεν έχω καταλήξει κάπου, ουδέτερη στάση έχω απέναντι του. Χθες είχα σκοπό να ψηφίσω την Claire και όχι εσένα .Τι ακριβώς έχω απομακρύνει; Με την ίδια λογική όποιος δεν ψηφίζει τον mvp , κάνει το ίδιο;

Κατανοώ την ψήφο σου απλά δεν κατανοώ το γιατί. Δεν το δικαιολογείς επαρκώς θεωρώ. Λες πολλά και δεν λες τίποτα. Δεν έχεις δει κάτι από πλευράς μου στο οποίο θα μπορούσες να στηριχτείς για να ενδυναμώσεις την ψήφο σου. Όλα αυτά εμένα μου φαίνονται ύποπτα. Βρίσκω την κίνηση σου αυτή κίνηση αποπροσανατολισμού. Πιστεύω επομένως ότι φαίνεται λογικό να επιλέξω να ψηφίσω σήμερα εσένα. Περιμένω επίσης με αγωνία την σημερινή σου ψήφο και το γιατί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Πραγματικά δεν μπορώ να καταλάβω τι συμβαίνει εδώ. Δύο σενάρια έχω στο μυαλό μου:
1. Είσαι με την μαφία ξέρουν ότι έχεις πρακτικά χαθεί και λένε δωστα όλα για όλα για να τους μπερδέψεις και αν αποχωρήσεις θα έχεις και ψήφους απο μαφία έτσι ώστε σε τυχόν τυμβωρυχία σε εσένα να αθωωθούν
ή
2. Είσαι αθώα και προσπαθείς να παίξεις ότι δυνατότητα έχεις πριν φύγεις. Και πάλι το βράδυ αν φύγεις θα έχεις ψήφους απο μαφία.

Θα ήθελα μια εξήγηση για το γιατί συγκεκριμένα τον Σπυρο αν γίνεται.




Δεν ψηφίζω Claire, γτ την θεωρώ ξενερωμένη πολίτη, καλύτερα να την αφήσουμε να βγει με απουσίες, να μάθουμε και ρόλο και να ψάξουμε για τους άλλους μαφιόζους. Για την ώρα δεν έχω άλλον ύποπτο.
1. Γιατί ήμουν σχεδόν σίγουρη πως ήταν πολίτης επειδή με βοηθούσε. Δεν φαντάστηκα όμως πως ήταν ο Δήμαρχος. Δεν έπρεπε να παίξω την κάρτα γι' αυτόν, ίσως κάποια στιγμή κάποιος άλλος να τον επανέφερε...
Βλακεία μου και το ομολογώ.:redface:

2. Και κοίτα να δεις που όπως πάει το πράγμα δεν θα βγω μάλλον...:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.
Τα βρήκες όλα κι εσύ. Πώς γίνεται να είμαι εγώ ο ΔΑ, όταν σε εκείνη την ψηφοφορία έριξα ακύρωση ψήφου; Αν ήμουν ο ΔΑ γιατί να το κάνω αυτό εφόσον σκόπευα να αλλάξω τις ψήφους της Claire; Επίσης ανέβασα ένα κείμενο χτες το πρωί για το ποιος μπορεί να είναι ο ΔΑ αλλά δεν βλέπω να το σχολιάζουν και ανησυχώ. Μόνο ένα άτομο το σχολίασε. Τι έχεις να πεις για εκείνο;

Το ότι έπαιξες ακύρωση ψήφου δε μου λέει κάτι αγαπητέ Ikariona. Σε πρώτη φάση ήθελες να σώσεις το τομάρι σου και το μόνο άτομο που ήταν κοντά σε ψήφους με σένα ήταν η Claire. Έπειτα σκέφτηκες ότι ίσως είναι αθώα και επέλεξες να βγάλεις τη Μάιρα, για έναν από τους λόγους που παρέθεσα παραπάνω. Προφανώς και δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά το συγκεκριμένο σενάριο δε μου φαίνεται τόσο περίεργο όσο στους υπολοίπους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Λοιπόν εγώ το ξεκαθαρίζω από τώρα. Δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξω την ψήφο μου στον tsarachaf και να την πάω στην Claire για να σωθώ. Έχω βαρεθεί να προσπαθώ κάθε μέρα να αποδείξω την αθωότητά μου. Αν πιστεύετε ότι πρέπει να βγω, βγάλτε με. Κουράστηκα να λέω συνέχεια τα ίδια και τα ίδια και να απαντώ σε ένα σωρό βλακείες του στυλ ''πώς εξηγείς την κωλοτούμπα που έκανες και άλλαξες την ψήφο σου στην Drama όταν αυτή έφαγε μπαν''. Δηλαδή έλεος. Μεγάλο λάθος της Deutsch που έφερε πίσω την aegloswen. Δεν ισχύει τίποτα απ' όσα λέει. Τα αντίστροφα σενάρια ισχύουν. Απίστευτα κακός παίχτης. Αλλά εγώ δεν θα κάνω καμία κίνηση για να βοηθηθώ στο να μη βγω, με εξαίρεση την κάρτα που θα ενεργοποιήσω, η οποία δεν με συμφέρει καθώς αν όντως βγήκαν αθώοι μέχρι στιγμής, συνετέλεσα κι εγώ σ' αυτό. Με έχει κουράσει η όλη κατάσταση. Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι είμαι ο πιο αθώος εδώ μέσα. Δεν το πιστεύετε; Χαλάλι σας. Ίσως έτσι να κληθούν να λάβουν θέση στην ψηφοφορία και όσοι βολεύονταν με το να ψηφίζουν συνέχεια άκυρα άτομα. Για πάρτε θέση ανάμεσα σε μένα και στην Claire για να ξεκαθαρίσουν αρκετά πράγματα. Αυτά.

Ενεργοποιώ την κάρτα Ηχώ από το Υπερπέραν για να την εξαργυρώσω και να μην πάει χαμένη αλλά μπας και βγάλετε κανένα νόημα από τους υπόλοιπους νεκρούς. Σκόπευα να την χρησιμοποιήσω έτσι κι αλλιώς σήμερα αλλά με πρόλαβε η νεκροφάνεια.

Το ότι έπαιξες ακύρωση ψήφου δε μου λέει κάτι αγαπητέ Ikariona. Σε πρώτη φάση ήθελες να σώσεις το τομάρι σου και το μόνο άτομο που ήταν κοντά σε ψήφους με σένα ήταν η Claire. Έπειτα σκέφτηκες ότι ίσως είναι αθώα και επέλεξες να βγάλεις τη Μάιρα, για έναν από τους λόγους που παρέθεσα παραπάνω. Προφανώς και δεν είμαι 100% σίγουρος, αλλά το συγκεκριμένο σενάριο δε μου φαίνεται τόσο περίεργο όσο στους υπολοίπους.

Δεν θα μπορούσα να ξέρω την αθωότητα της Μάιρας. Δεν θα έπαιζα τόσο γρήγορα την ιδιότητά μου ξοδεύοντας ταυτόχρονα αδίκως μια κάρτα. Δεν κολλάει αυτό που λες. Αλλά δεν έχει σημασία στην παρούσα. Πίστευε ό,τι θέλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • iperperan.jpg
    iperperan.jpg
    10.6 KB · Εμφανίσεις: 132
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Giamou

Νεοφερμένος

Ο Giamou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 114 μηνύματα.
Το γέλιο είναι υγεία, αλλά μην κάνετε post χωρίς νόημα.

Πρωτον εχει μια χαρα νοημα και δευτερον ειδα και τα ποστ που εχουν νοημα, ποσο τα σχολιαζετε. Εχω γραψει 10 λογικα πραγματα, εχω κανει οτι μπορω για να βοηθησω και δε σχολιαζετε τιποτα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Ψήφος στον/ην Cupid, ωραία τα λες αυτά αλλα μπορείς να μας εξηγήσεις κιολας; Με παραθέσεις. Με ανάλυση; Παίζεις σαν εμένα την πρώτη φορά που ήμουν μαφία και σαν αρκετούς αλλους πρωτάριδες.

Δεν ψηφίζω Claire, γτ την θεωρώ ξενερωμένη πολίτη, καλύτερα να την αφήσουμε να βγει με απουσίες, να μάθουμε και ρόλο και να ψάξουμε για τους άλλους μαφιόζους. Για την ώρα δεν έχω άλλον ύποπτο.
Τι ακριβώς δεν έχω εξηγήσει έως τώρα;
1η ψήφος μου: aegloswen-> τυχαία ψήφος μιας και είναι η πρώτη ψηφοφορία
2η ψήφος μου: Libertus-> υπερασπίστηκε την aegloswen ενώ ταυτόχρονα χρησιμοποίησε χιούμορ αλλά επιπλέον μου φάνηκε ύποπτος ο τρόπος που δικαιολόγησε την τότε ψήφο του
3η ψήφος μου: DumeNuke-> επέμενε σε συγκεκριμένες φράσεις συμπαικτών του και ενώ στην αρχή υποστήριζε εν μέρει τον Ikariona, στην τρίτη ψηφοφορία αλλάζει άποψη και τον ψηφίζει
4η ψήφος μου: Emilouko-> στρέφεται εναντίον μου ορμώμενη από μια τυχαία ψήφο και την ερμηνεία μου για ορισμένους παίκτες (π.χ. Σπυράκος, Claire). Κατά τη γνώμη μου, τακτική αποπροσανατολισμού αλλά με έλλειψη στοιχείων
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,091 μηνύματα.
Τα φαντάσματα γίνονται ενεργά ως τις 20:51. Μπορούν να εκφράσουν άποψη σύμφωνα πάντα με τους κανόνες, να ψηφίσουν αλλά όχι να ψηφιστούν ή να παίξουν κάρτα.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 7/7
  1. aegloswen --> Ikarionas
  2. Claire Rentfield --> Cupid
  3. Cupid --> Emilouko
  4. Deutsch... Lover --> Claire Rentfield
  5. DumeNuke --> Ikarionas
  6. Eileen
  7. Emilouko
  8. Giamou
  9. Ikarionas --> tsarachaf
  10. i_lie_us --> Claire Rentfield
  11. JKaradakov --> Cupid
  12. Libertus
  13. mintin97 --> Claire Rentfield
  14. Nefeli Graf
  15. PieMaker --> tsarachaf
  16. Guest 278211 --> Claire Rentfield
  17. tsarachaf
  18. ultraviolence --> Ikarionas
  19. vassilis498
  20. Τάσος97 --> Ikarionas

Ψήφοι
4 Claire Rentfield
4 Ikarionas
2 Cupid
2 tsarachaf
1 Emilouko



Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Ουφ! Τα δίαβασα όλα! Τώρα θα ξεκινήσω ποστ, αναμένεται μεγάλο για τα μέτρα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Λοιπόν παιδιά λυπαμαι αλλά τελικά δεν έχω καθόλου χρόνο και δεν προλαβαινω με τίποτα να διαβασω όσα έχετε γράψει. Ειδικα απο το κινητό. Ο Σπυρακος είδα οτι ήταν ο Δήμαρχος δυστυχως επεσα έξω. Ειλικρινα δεν περίμενα να παίξει με τέτοιο τρόπο και να ειναι αθωος. Επίσης πολύ καλό στοιχείο είναι οτι γύρισε η Έλενα γιατί πραγματικά μπορεί να βοηθήσει πιστεύω. Προς το παρόν με τον κίνδυνο να πεσω πάλι έξω, θα ψηφισω την Claire Rentfield. Αλλα και πάλι πιστεύω ότι με την αποχώρηση της μάλλον θα ξεκαθαρισουν κάποια πράγματα. Ζητω και πάλι συγγνώμη που δεν μπορώ να αναλυσω περισσότερο τις σκέψεις μου και ψηφισω χωρίς να έως ξεκάθαρη άποψη και δεσμευομαι να αναλυσω διεξοδικα τις σκέψεις μου απο την Κυριακή αν είμαι ακόμη μέσα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Τα φαντάσματα γίνονται ενεργά ως τις 20:51. Μπορούν να εκφράσουν άποψη σύμφωνα πάντα με τους κανόνες, να ψηφίσουν αλλά όχι να ψηφιστούν ή να παίξουν κάρτα.

Ψηφοφορία για Πέμπτη 7/7
  1. aegloswen --> Ikarionas
  2. Claire Rentfield --> Cupid
  3. Cupid --> Emilouko
  4. Deutsch... Lover --> Claire Rentfield
  5. DumeNuke --> Ikarionas
  6. Eileen
  7. Emilouko
  8. Giamou
  9. Ikarionas --> tsarachaf
  10. i_lie_us --> Claire Rentfield
  11. JKaradakov --> Cupid
  12. Libertus
  13. mintin97 --> Claire Rentfield
  14. Nefeli Graf
  15. PieMaker --> tsarachaf
  16. Guest 278211 --> Claire Rentfield
  17. tsarachaf --> Claire Rentfield
  18. ultraviolence --> Ikarionas
  19. vassilis498
  20. Τάσος97 --> Ikarionas

Ψήφοι
5 Claire Rentfield
4 Ikarionas
2 Cupid
2 tsarachaf
1 Emilouko



Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
Drama Prinzessin - Ποινή 6/7
iris17 - Δολοφονία 7/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Σπυρακος (^^) - Τυμβωρυχία - Δήμαρχος

Απουσίες
Libertus #1
PieMaker #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Deutsch...Lover
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Claire Rentfield
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Ikarionas
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Τι ακριβώς δεν έχω εξηγήσει έως τώρα;
1η ψήφος μου: aegloswen-> τυχαία ψήφος μιας και είναι η πρώτη ψηφοφορία
2η ψήφος μου: Libertus-> υπερασπίστηκε την aegloswen ενώ ταυτόχρονα χρησιμοποίησε χιούμορ αλλά επιπλέον μου φάνηκε ύποπτος ο τρόπος που δικαιολόγησε την τότε ψήφο του
3η ψήφος μου: DumeNuke-> επέμενε σε συγκεκριμένες φράσεις συμπαικτών του και ενώ στην αρχή υποστήριζε εν μέρει τον Ikariona, στην τρίτη ψηφοφορία αλλάζει άποψη και τον ψηφίζει
4η ψήφος μου: Emilouko-> στρέφεται εναντίον μου ορμώμενη από μια τυχαία ψήφο και την ερμηνεία μου για ορισμένους παίκτες (π.χ. Σπυράκος, Claire). Κατά τη γνώμη μου, τακτική αποπροσανατολισμού αλλά με έλλειψη στοιχείων

Όλοι αυτοί είναι πολύ απλοί λόγοι για να ψηφίσεις κάποιον. Πέρα απο 2 χθεσινά σου ποστ δεν κάνεις καμία προσπάθεια να συνεισφέρεις κάτι στο παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top