Palermo #43 - Επιδημική έκρηξη

Ψηφοφορία 15/7 - Ποιος θέλετε να αποχωρήσει;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 11)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Είμαι έξω κάρτα επιπλέον ψήφου στον Ικαριωνα.Θα εξηγηθώ μετά που θα γυρίσω σπίτι και θα διαβάσω όλα τα post.
Γιατί προτιμάς να βγει ο Ikarionas και παίζεις τέτοια κάρτα από τον δεύτερο γύρο; Όπως είπα και σε προηγούμενο post, ο Ikarionas μπορεί να βοηθάει με τα μηνύματά του, ειδικά τώρα που είναι κάπως πιο οργανωμένα.

Το ότι το έκανε τόσο νωρίς με παραπέμπει να πιστέψω ότι είναι ένας άπειρος παίχτης ή είναι κάποιος που χτύπησε διάνα με κάρτα.
Πιο πιθανή νομίζω είναι η πρώτη εκδοχή. Γιατί ο δα να κάψει κάρτα από τον δεύτερο γύρο; Αν και ποτέ δεν ξέρεις.

2) Και σαν να μην έφτανε αυτό, η αγαπητή Claire που είχε ψηφίσει εντελώς τυχαία με το δάχτυλο την kleop στον πρώτο γύρο, ενώ αρχικά λέει πως της φαίνομαι αθώος, με ψηφίζει λέγοντας πως της φαίνομαι ύποπτος και ενώ ο Σπυράκος την βοηθήσε με την επιπλέον ψήφο, όπως κι εκείνη μάλλον είχε βοηθήσει τον Σπυράκο στην πρώτη ψηφοφορία, έρχεται και την βοηθάει ο διεφθαρμένος αστυνόμος, ασφαλώς γιατί δεν είναι ηλίθιος, έβγαζε μάτι ότι είναι μαφιόζος. Πολύ προσπάθεια να σώσουν την Claire τα παιδιά. Εγώ προσωπικά πείστηκα για την ενοχή τόσο της Claire, όσο και του Σπυράκου. Πρέπει να ψηφιστούν και να φύγουν στους αμέσως επόμενους γύρους, πρέπει να φύγουν άμεσα απ' το παιχνίδι.
Μην κολλάτε στην δικαιολογία του πρώτου γύρου. Ήταν κάπως επιπόλαια η επιλογή, αλλά έτσι κάνουμε κύκλους για κάτι που ειπώθηκε προχθές. Πιθανό σενάριο είναι να το έκανε, για να σωθεί.

Και κάτι ακόμα. Όταν θέλετε να σχολιάσετε κάτι συγκεκριμένο από ένα μεγάλο post διαγράψτε τα υπόλοιπα περιττά λόγια. Είναι λίγο κουραστικό να κάνεις scroll down σε μεγάλο μέρος της σελίδας για να διαβάσεις λίγες γραμμές ως απάντηση.

*Ούτε σήμερα θα είμαι ιδιαίτερα ενεργή. Μέχρι τις 6 περίπου θα είμαι εκτός σπιτιού και δεν θα μπορώ να συνδεθώ νωρίτερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Και να που αρχίσουν, άτομα που ανέφεραν σαν ύποπτο τον ικαρίωνα να κάνουν στροφή τώρα...
Ξέρω κι εγώ το έκανα, αλλά αυτό μου φαίνεται πολύ απροκάλυπτο..



Αλλά κρατάς και μια πισινή έτσι;; Μάλιστα...
Χωρις να ειχα ξεκαθαρισμενο το τοπιο ψηφισα τον Ικαριωνα για λογους που ανεφερα..απο χτες εκανα μια μικρη στροφη προσπαθωντας να τον κατανοησω και να σταθω σε αλλους παιχτες χωρις να εχω μια κατανοητη εικονα..και απλα ηθελα να αναφερω και τη δευτερη πιθανοτητα επειδη πολλες φορες οταν κατι κανει πολυ κρα για να ισχυει,ισχυει..απλα για την ωρα μου φαινεται περιεργο να βγηκε επειδη ο ικαριωνας ειναι μαφιοζος γιατι οντως φαινεται πολυ υπερβολικο δεδομενου που ειχε λυσσαξει να τον ψηφισει..για μπερδεμα λογικα εγινε αυτη η κινηση..και καταφερανε ακομα να μιλαμε για τα ιδια ατομα.

Γιατί προτιμάς να βγει ο Ikarionas και παίζεις τέτοια κάρτα από τον δεύτερο γύρο; Όπως είπα και σε προηγούμενο post, ο Ikarionas μπορεί να βοηθάει με τα μηνύματά του, ειδικά τώρα που είναι κάπως πιο οργανωμένα.


Πιο πιθανή νομίζω είναι η πρώτη εκδοχή. Γιατί ο δα να κάψει κάρτα από τον δεύτερο γύρο; Αν και ποτέ δεν ξέρεις.


Μην κολλάτε στην δικαιολογία του πρώτου γύρου. Ήταν κάπως επιπόλαια η επιλογή, αλλά έτσι κάνουμε κύκλους για κάτι που ειπώθηκε προχθές. Πιθανό σενάριο είναι να το έκανε, για να σωθεί.

Και κάτι ακόμα. Όταν θέλετε να σχολιάσετε κάτι συγκεκριμένο από ένα μεγάλο post διαγράψτε τα υπόλοιπα περιττά λόγια. Είναι λίγο κουραστικό να κάνεις scroll down σε μεγάλο μέρος της σελίδας για να διαβάσεις λίγες γραμμές ως απάντηση.

*Ούτε σήμερα θα είμαι ιδιαίτερα ενεργή. Μέχρι τις 6 περίπου θα είμαι εκτός σπιτιού και δεν θα μπορώ να συνδεθώ νωρίτερα.
Τωρα ναι βοηθαει παραπανω μπορω να πω..Εχει απαντηθει η ερωτηση σου φτανει αυτη η καραμελα 2 μερες..το χω αναφερει πολλες φορες. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Χωρις να ειχα ξεκαθαρισμενο το τοπιο ψηφισα τον Ικαριωνα για λογους που ανεφερα..απο χτες εκανα μια μικρη στροφη προσπαθωντας να τον κατανοησω και να σταθω σε αλλους παιχτες χωρις να εχω μια κατανοητη εικονα..και απλα ηθελα να αναφερω και τη δευτερη πιθανοτητα επειδη πολλες φορες οταν κατι κανει πολυ κρα για να ισχυει,ισχυει..απλα για την ωρα μου φαινεται περιεργο να βγηκε επειδη ο ικαριωνας ειναι μαφιοζος γιατι οντως φαινεται πολυ υπερβολικο δεδομενου που ειχε λυσσαξει να τον ψηφισει..για μπερδεμα λογικα εγινε αυτη η κινηση..και καταφερανε ακομα να μιλαμε για τα ιδια ατομα.

Ναι, αλλά δεν είναι παράξενη αυτή η στροφή, από κει που ήθελες απεγνωσμένα έξω τον ικαρίωνα να αρχίσεις να τον υπερασπίζεσαι έτσι;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Ναι, αλλά δεν είναι παράξενη αυτή η στροφή, από κει που ήθελες απεγνωσμένα έξω τον ικαρίωνα να αρχίσεις να τον υπερασπίζεσαι έτσι;;
Δεν τον υπερασπιζομαι και δεν ειπα ποτε που θελω να φυγει επειδη ειναι μαφιοζος 100%,ουτε εκανα στροφη!! Και επαναλαμβανω : Καρτα επαιξα επειδη παντα παιζω επιπολαια ακομα και νωρις καρτα,για να υπαρξει ισοψηφια και να δω αντιδρασεις τελευταια στιγμη για σωσιμο.Εχω εξηγηθει γι΄αυτο δεν υπερασπιστηκα κανεναν,η καρτα παιχτηκε για τους λογους που εχω αναφερει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Καλό μεσημέρι παιδάκια.:)
Παίζω την κάρτα μου εξαίρεση ψηφοφορίας και τα λέμε αργότερα γιατί έχω δουλίτσες σήμερα.
Χθες δεν έλεγες ότι κουράστηκες από το παιχνίδι και θες να φύγεις μια ώρα αρχύτερα; Τι άλλαξε σε μια μέρα και επεκτείνεις το παιχνίδι; Δεν σου ρίχνω κάποια κατηγορία,απλώς θέλω να ακούσω τον συλλογισμό σου.

Όσο για το σημερινό θύμα,θα κάνω τις εξής υποθέσεις-πιθανά σενάρια που μου'ρχονται στο μυαλό.Eίδαμε ότι ήθελε απεγνωσμένα τον ikarionas εκτός παιχνιδιού.Γιατί όμως;

  • Ήταν ντετέκτιβ και έμαθε με ποια πλευρά είναι συνασπισμένος ο ikarionas;
  • Ήταν μέντιουμ,έμαθε ότι η κλεοπ ήταν αθώα και θέλησε να βγάλει τον ikariona εκτός επειδή η θεωρία του δεν ήταν τελικά αληθής (kleop μαφιόζος) ;
  • Ήταν πληροφοριοδότης και έδινε στην ψύχρα τον Φανερό Α;
  • Ήταν αντίπαλος μαφιόζος; Εδώ αυτό δεν στέκει γιατί έπρεπε να'χαμε άλλο ένα φάντασμα.
  • Είχε χρησμό της πυθίας;
Το τρίτο σενάριο προσωπικά το αποκλείω,η aegloswen είναι έμπειρη παίκτης δε θα ρίσκαρε να αποκαλύψει τόσο εύκολο τον ρόλο της.Δεν θα φτάσω σε καμία παραδοχή ακόμη γιατί προς το παρόν δεν έχω να προσάψω κάτι.Θα περιμένω να δω κι άλλα μηνύματα για να φτάσω σε κάποιο συμπέρασμα.

2.Γιατι ειναι μαλλον καποιος που ψηφισε Ιkariona? Εγω πιστευω ΔΑ ειναι καποιος που ψηφισε Μαιρα.Τη θεωρουσε αθωα, τη ψηφισε, δε βγηκε, οποτε αλλαξε μαζι της τις ψηφους. Επισης, ο ΔΑ εχει αμφιβολιες για τη καρτα του Ιkariona.Δηλαδη ειναι απο τα ατομα που δε κατηγορουν ουτε υπερασπιζονται ikariona, αλλα περιμενουν να βγαλουν συμπερασματα και δε παιρνει το ρισκο να βγαλει αυτον και βγαζει το θεωρητικα πιο safe ατομα, τη Μαιρα.
Γιατί ο ΔΑ να αλλάξει τις ψήφους με το άτομο που ο ίδιος ψήφισε; ΔΑ και πόρνη υποτίθεται πρέπει να'ναι προσεκτικοί για να μη τους καταλάβουμε όχι να γίνονται στόχοι :P Eκτός αν είχε κάποια στρατηγική στο μυαλό του,που και πάλι το αποκλείω γιατί θα γινόταν εύκολα στόχος.Κατά τη γνώμη μου ο ΔΑ είναι κάποιος απ'αυτούς που έδωσαν μονές ψήφους (8 στο σύνολο).Νομίζω καθ'αυτό τον τρόπο,έκρυψε καλύτερα τη ταυτότητα του από το να ψήφιζε άτομο που ήδη είχε συγκεντρώσει ψήφους.Πρόσεξε,δε προσπαθώ να σε αποπροσανατολίσω,αν αυτό πιστεύεις για τον ΔΑ πίστευε το,τη γνώμη μου είπα.

Νομιζω που στο προηγουμενο Παλερμο δεν ειχα κακο ρολο..παντως γενικα παιζω καρτες απο βλακεια μου νωρις,καλα δε το ξαναλεω γιατι στο τελος θα στοχοποιηθω (αν και εχω ηδη) και δεν υπαρχει λογος.
Αυτό μπορώ να το επιβεβαιώσω εγώ,γιατί μου'χε ρίξει νεκροφάνεια

Περιμένω posts και από τους υπόλοιπους,ησυχία έπεσε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Claire Rentfield

Περιβόητο μέλος

Η Βάσω. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Κορυδαλλός (Αττική). Έχει γράψει 6,051 μηνύματα.
Μάλιστα, εσύ χθες δεν ήθελες να σε βγάλουμε να ησυχάσεις;;; Τώρα σε έπιασε πρεμούρα να σωθείς;; Και μάλιστα λίγο πριν την διορία της κάρτας....

Χθες δεν έλεγες ότι κουράστηκες από το παιχνίδι και θες να φύγεις μια ώρα αρχύτερα; Τι άλλαξε σε μια μέρα και επεκτείνεις το παιχνίδι; Δεν σου ρίχνω κάποια κατηγορία,απλώς θέλω να ακούσω τον συλλογισμό σου.
Απαντώ και στους δυό σας. ΄Οπως είπα και νωρίτερα όταν έπαιξα την κάρτα μου, έχω δουλειές σήμερα, δουλειές σοβαρές, οπότε δεν θα καταφέρω να επιχειρηματολογήσω ικανοποιητικά σήμερα μέχρι αργά το βράδυ.
΄Επαιξα λοιπόν την κάρτα μου επειδή την είχα και επειδή ανέλαβα την υποχρέωση να παίξω και αν δεν την έπαιζα την στιγμή που την έχω και η ΣΕ ξέρει πως την έχω, θα έπαιζα άσχημα.
Εξάλλου αύριο θα φύγω έτσι κι αλλιώς οπότε για μια μέρα μόνο πήρα παράταση.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Καλό μεσημέρι παιδάκια.:)
Παίζω την κάρτα μου εξαίρεση ψηφοφορίας και τα λέμε αργότερα γιατί έχω δουλίτσες σήμερα.

Καλησπέρες!

Ω ρε τύχη να έχει τέτοια κάρτα. Προφανώς και θα την χρησιμοποιούσε τώρα. Μετά την διάσωσή της χθές, όλα τα βλέμματα ήταν καρφωμένα πάνω της και πιθανώς πολλοί να την ψήφιζαν και σήμερα ( ανάμεσα σε αυτούς ήμουν και εγώ και τώρα με έστειλες πάλι στο 0:P ) . Για να μείνει λοιπόν η Κλερί, ρίχνει την κάρτα της σήμερα. Για να επιμένει τόσο να μείνει έχει λόγο; Ή απλά την έριξε ώστε να βγει εκείνος με τις περισσότερες χθεσινές ψήφους μετά από εκείνη που ακούει στο όνομα Ικαρίωνας;:hmm:

Για την δολοφονία: Με μπερδεύει ακόμα περισσότερο. Ήταν ένα άτομο που σε όλες τις ψηφοφορίες ψήφισε Ικαρίωνα. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Προσωπικά δεν πείθομαι με τις δουλειές. Φυσικά δεν έχω καμία όρεξη να ακούω δικαιολογίες επίι προσωπικού αλλά γιατί δεν πάιχτηκε χθες αυτή η καρτα ας πούμε; τότε δεν υπήρχε; ή δεν υπάρχει πρόβλημα να βγούμε με ψηφοφορία αρκεί να είμαστε εδώ για να υπερασπιστούμε τον εαυτό μας; μόνο και μόνο για τη τιμή των όπλων;

Όσον αφορά τη δολοφονία η aegloswen ήταν αυτή η οποία ήθελε περισσότερο τον ικαρίωνα εκτός. Δεν ήταν η μόνη αλλά ήταν αυτη που το φώναζε περισσότερο απ' όλους. Ακόμη η δική της ψήφος ήταν που ακύρωσε ο ίδιος ( ίσως πως για τους υπόλοιπους είχε εμπιστοσύνη πως θα την άλλαζαν; αλλά αυτό είναι λίγο long shot ). Παρ' όλα αυτά δε μπορώ να δώσω πολλή σημασία για τώρα όπως είπα και πιο πάνω οι δολοφονίες όταν υπάρχει η δυνατότητα δεν είναι σκόπιμες, βοηθούν περισσότερο για αν φύγουν υποψίες. Φυσικά όσο προχωρά το παιχνίδι θα είναι και πιο εύκολο να δημιουργηθούν μοτίβα.

Ακυρώνω προφανώς τη ψήφο μου για ώρα, θα υπάρξει επόμενο ποστ για αυτό, αφού κοιτάξω λίγο τη σχέση ΔΑ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Hello Palermo.

Η δολοφονία με μπέρδεψε αρκετά. Το ότι σκοτώθηκε η aegloswen που συνέχεια ψήφιζε Ikariona, μπορεί να σημαίνει δύο πράγματα.

1ο σενάριο: Μπορεί να θέλουν οι μαφιόζοι να ρίξουν στάχτη στα μάτια μας, έχοντας στο μυαλό τους ότι θα σκεφτούμε εμείς "οκ η aegloswen ψήφιζε τον ikariona και την σκοτώσανε. αποκλείεται να κάνανε κάτι τέτοιο για να καρφωθούνε αν ο ikarionas είχε κακό ρόλο"

2ο σενάριο : Ακριβώς το αντίθετο με αυτό. Μπορεί να την σκότωσαν επίτηδες, για να μη πάει το μυαλό μας στο ότι ο ikarionas είναι ύποπτος.

Αρκετά μπερδεμένα, έχω χρόνο να αποφασίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ikarionas

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Ikarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 891 μηνύματα.
Μάλιστα... Μέχρι πρότεινος εξέταζα σοβαρά το ενδεχόμενο να είναι ο Ιορδάνης μαφιόζος και να προσπαθεί έμμεσα να στρέψει υποψίες σε εσένα. Αλλά πλέον έχω αρχίσει να βλέπω κινήσεις συντονισμού, με τον Ιορδάνη να καλύπτει (ελαφρώς μεν, αλλά να το αρνείται πλήρως) εσένα και εσύ, πλέον, να προσπαθείς να καλύψεις τον Ιορδάνη. Καλή προσπάθεια να αθώωσεις τον Ιορδάνη, αθωώνοντας εμένα, αλλά δεν ήταν αρκετή. Με την παραπάνω πρόταση ενισχύεται η θεωρία μου ότι αμφότεροι δεν έχετε καλό ρόλο σε αυτό το παιχνίδι και προσπαθείτε να παραπλανήσετε την κοινή γνώμη. Περιμένω να δω τι θα ψηφίσετε σήμερα, προκειμένου να είμαι σε θέση να εξάγω πιο ενδελεχή συμπεράσματα.



Αυτή εξακολουθεί να είναι η ερώτηση του εκατομμυρίου Σπύρου: Γιατί έπαιξε την κάρτα αυτή ο ikarionas. Έχω αρχίσει να σκέφτομαι ότι δεν είχε να κάνει τόσο με το αν είναι ταγμένος με τους πολίτες ή τους μαφιόζους, αλλά με το τι κάρτες (ποια 2η κάρτα δηλαδή, αφού την 1η την έχει παίξει) κρατάει και τι χρησιμότητα έχει αυτή για την ομάδα του. Κατά πάσα πιθανότητα έχει κάποια ισχυρή δεύτερη κάρτα και δεν θέλει να στερήσει την ομάδα του των δυνατοτήτων της... Ή η ομάδα του τον εξανάγκασε να παίξει ασφαλώς, προκειμένου να κρατήσει λίγο ακόμα την κάρτα στο παιχνίδι... Σίγουρα θα δείξει. :hmm:



Δεν είμαι τόσο πεπεισμένος στην ενοχή της Claire. Πιο πιθανό μου κάνει να είναι συγκάτοικοι με τον Σπυράκο, αυτό θα δικαιολογούσε απόλυτα το γιατί σε ψήφισε ενώ σε θεωρούσε αθώο, καθώς και τον υπέρμετρο ζήλο του να σώσει
την Claire και να κάνει εσένα mvp. Επίσης, όσο περίεργη σου φαίνεται εσένα η χρήση της διπλής ψήφου από τον Σπύρο προς εσένα, άλλο τόσο περίεργη μας φαίνεται εμάς η χρήση της ακύρωσης ψήφου. Και κάθε φορά που σε ρωτάμε γιατί την χρησιμοποίησες, πλάθεις σενάρια επιστημονικής φαντάσιας και συνομωσίας, προσπαθώντας να μας πείσεις ότι η μαφία σε καταδιώκει και έπρεπε να προφυλαχθείς. Να προφυλαχθείς από τι? Η Claire είχε προβάδισμα +1 ψήφου, μετά την χρήση της διπλής του Σπύρου και έπαιξες την ακύρωση ψήφου, το δευτερόλεπτο που άνοιξε το νήμα για τις αλλαγές. Δεν φοβόσουν μήπως βγεις ως mvp, ήθελες να στρέψεις υποψίες προς την Claire ή και προς όποιον άλλον σε ψήφιζε στο 5λεπτο της αλλαγής, κάτι που προς δική σου απογοήτευση δεν έγινε. Οπότε, στην τελική, έκανες μια πολύ random κίνηση να παίξεις την κάρτα, τράβηξες την προσοχή πάνω σου, δεν έχεις δώσει κάποια λογική απάντηση ως προς το γιατί το έκανες, αντ' αυτού χρησιμοποίησες το spotlight που μόνος σου τράβηξες για να κατηγορήσεις την Claire και τον Σπυράκο.




Εν μέρει θα συμφωνήσω, ότι η χρήση της ιδιότητας του ΔΑ ρίχνει υποψίες πάνω στην Claire, αλλά σε καμία περίπτωση δεν ξεπερνάει τις υποψίες που μόνος σου έχεις τραβήξει πάνω σου. Για να είμαστε ασφαλείς, θα έλεγα ότι με σειρά πρέπει να βγείτε εσύ, η Claire και ο Σπυράκος, αλλά με τον τρόπο αυτό χάνουμε σίγουρα έναν (προσωπική εκτίμηση 2) καλούς πολίτες.




ΑΥΤΟ. Ήσουν δεύτερος, δεν κινδύνευες να βγεις off, παρά μόνο ΑΝ έπαιρνες κι άλλη ψήφο και ΑΝ είχες ψήφο Δημάρχου. Και αυτό θα ήταν κακό για εμάς ΑΝ ήσουν πολίτης. Πολλά ΑΝ δεν μαζεύτηκαν? Ξαναλέω, θα ήταν πιο λογικό να είχες παίξει την κάρτα στο .09, αλλά το ότι την έπαιξες στο .06 κινεί υποψίες. Κατ' εμέ ήταν πολύ καλό το σκεπτικό σου να χρησιμοποιήσεις την κάρτα, όχι για να σώσεις εσένα, αλλά για να στρέψεις υποψίες σε δύο πολίτες και να βγεις εσύ ως ο καθαρός. Αλλά μάλλον δεν δούλεψε τόσο πολύ και, τελικά, ίσως θα έπρεπε να την έχεις κρατήσει για τη σημερινή ψηφοφορία...



Ξέρεις κάτι εκ των έσω? Και δεν μας το λες? :hmm:


Δεν είναι απαραίτητο. Αλλά άμα διαβάσεις τα μηνύματα μου παραπάνω θα δεις ότι η λογική μου έχει επιχειρηματολογία από πίσω, που πηγάζει από τη συμπεριφορά τους και τον τρόπο που γράφουν ο ένας για τον άλλο. Θεωρία μεν, αλλά αξίζει διερεύνισης, δεν νομίζεις?:worry:

Πω πωωω έπλασες τόσα εντελώς άτοπα σενάρια. Δεν έχω καμία σχέση με κανέναν Ιορδάνη. Απλώς πιστεύω πως είναι αθώος, όπως το ίδιο πιστεύω για σένα. Το πολύ να έχεις πόρνη, αλλά όχι μαφιόζο. Το ότι έχεις κάποια άτομα στο μυαλό σου ως αθώα δεν σημαίνει ότι είστε απαραίτητα στην ίδια ομάδα ή ότι έχεις πληροφορίες γι' αυτά. Έλεος δηλαδή. Έχουν γίνει σόδομα και γόμορα εδώ πέρα και εσύ το μόνο που κατάλαβες απ' αυτά είναι ότι είμαι κακός ρόλος. Έχεις κολλήσει στο γιατί χρησιμοποίησα την κάρτα ακύρωσης ψήφου, απάντησα σ' αυτό και μου λες ότι . Ή είσαι πόρνη που θες να μπερδέψεις το παιχνίδι και να ρίξεις την προσοχή σε μένα προστατεύοντας Σπυράκο και Claire ή παίζεις εντελώς λάθος παιχνίδι. Από τα όσα έγιναν στην προηγούμενη ψηφοφορία, εγώ είμαι ο πιο αθώος αγαπητέ. Δεν έσωσε εμένα ο ΔΑ. Τώρα σοβαρά πιστεύεις ότι κρύβεται κάτι στο ''κλαίω με το υστερόγραφο''; Και η καχυποψία έχει ένα όριο. Απλώς το είδα και γέλασα. Το μόνο που βλέπω ότι προσπαθείς να κάνεις είναι να στρέψεις πάλι την προσοχή σε μένα, ειδικά τώρα που η Claire και ο Σπυράκος έχουν βγει οι πιο ένοχοι σύμφωνα με τα όσα έγιναν στη δεύτερη ψηφοφορία. Άλλο άτομο σώθηκε από ΔΑ, άλλο άτομο έδωσε επιπλέον ψήφο σε κάποιον που είχε πει ότι θεωρούσε αθώο και άλλο άτομο θεωρείς εσύ περισσότερο ύποπτο. Τυχαίο; Θέλω να πιστεύω πως απλώς είναι τυχαίο. Αν είχες κι εσύ κακό ρόλο μου χαλάς λίγο αρκετά πράγματα. Προς το παρόν όμως δεν θα ασχοληθώ μαζί σου.

Πιο πιθανή νομίζω είναι η πρώτη εκδοχή. Γιατί ο δα να κάψει κάρτα από τον δεύτερο γύρο; Αν και ποτέ δεν ξέρεις.


Μην κολλάτε στην δικαιολογία του πρώτου γύρου. Ήταν κάπως επιπόλαια η επιλογή, αλλά έτσι κάνουμε κύκλους για κάτι που ειπώθηκε προχθές. Πιθανό σενάριο είναι να το έκανε, για να σωθεί.


[/SPOILER][/I]

Τι εννοείς το έκανε για να σωθεί; Δεν είχε καμία ψήφο η Claire στην πρώτη ψηφοφορία. Έδωσε τυχαία τρίτη ψήφο στην kleop. Δεν ήταν ψήφος για να σωθεί, γιατί δεν είχε ψήφους η ίδια. Κατά τη γνώμη μου ήταν ψήφος για να σώσει κάποιον άλλο, τον Σπυράκο, ο οποίος και επιχείρησε να την σώσει με τη σειρά του δίνοντας επιπλέον ψήφο σε μένα. Μόνο σε μένα φαίνεται τόσο καθαρό όλο αυτό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Καλησπέρα :)

Για το kill της aegloswen.
Μου φαίνεται ότι δεν πρόκειται για random kill. Το πρώτο σενάριο που μπορώ να σκεφτώ είναι ότι έγινε για να στοχοποιηθεί ο ikarionas . H aegloswen τον έδινε συνέχεια χωρίς να έχει αλλάξει γνώμη απέναντι του. Μετά την κίνηση του ΔΑ αρκετές υποψίες έφυγαν από τον Ikariona , πράγμα που μπορούσε να αιτιολογεί το συγκεκριμένο Kill.
Το να το έκανε ο ίδιος ο ikarionas , για να έχει μια μείον ψήφο θα μπορούσε να στέκει αλλά στη παρούσα φάση δε θα στηριχθώ σ' ένα τέτοιο σενάριο γιατί για μένα ειδικά μετά την κίνηση του ΔΑ είναι λιγότερο ύποπτος απ' άλλους.
Σχετικά με την κάρτα της Κλερ.
Για μένα η κίνηση της αύξησε τις υποψίες που είχα απέναντι της. Η ίδια είπε ότι κουράστηκε , ότι θα προτιμούσε να βγει και ύστερα έρχεται και παίζει την συγκεκριμένη κάρτα, την οποία μάλιστα δεν έπαιξε χθες , ίσως ξέροντας ότι ο ΔΑ είναι διαθέσιμος. Πολύ βολικό για έναν μαφιόζο να έχει στα χέρια του μια τέτοια κάρτα και η Κλερ γλίτωσε για δεύτερη φορά από την ψηψοφορία. Πιστεύω πως θα ήταν ο Mvp της ημέρας. Ίσως το ελαφρυντικό που μπορώ να της δώσω είναι ότι και εγώ στη θέση της είτε είχα καλό είτε κακό ρόλο θα έκανα το ίδιο πράγμα.
Σχετικά με τον Σπυράκο

Με προβλημάτισε πολύ η κάρτα που έπαιξε χθες. Αν η Κλερ είναι μαφιόζος όπως προείπα θα μπορούσε να είναι μαζί αλλά και πάλι θα μπορούσε να είναι ένας απλός πολίτης με εμμονές (βλ. ikarionas) που παίζει σπασμωδικά κάρτες.:hmm:
Σε κάποια post του για κάποιο λόγο με πείθει ότι μπορεί και λόγω αφέλειας να έγινε ό , τι έγινε χθες στην ψηφοφορία.

Και τώρα θα έρθω στο άτομο που κατηγορώ κυρίως.
Χμμμ μόνο και μόνο επειδή μου φαίνεται ύποπτο που ψήφισε πρώτη, θα ψηφίσω την aegloswen
Πρώτο γύρο ψήφος στην aegloswen. Υποθέτουμε ότι μάλλον ήταν αθώα εφόσον πέθανε την νύχτα. Φυσικά και δικαιολογώ τις random ψήφους πρώτο γύρο αλλά ο συγκεκριμένος λόγος μου είχε φανεί αρκετά περίεργος γι' αυτό και τον ψήφισα.
Σοκ! Από τη μία η aegloswen ήταν η μόνη που ψήφισε Ikariona μέχρι τώρα, από την άλλη θα ήταν πολύ προφανές/βιαστικό/αψυχολόγητο να είναι ο ίδιος δολοφόνος και να ξεφορτωθεί την aegloswen κινώντας έτσι τις υποψίες μας. Δύσκολα τα πράγματα
Κρατά ξεκάθαρα ουδέτερη στάση που για μένα είναι αρκετά ύποπτο. Δηλαδή , θα μπορούσε να είναι στη μαφία ,να έκαναν το kill για να στοχοποιηθεί ο ikarionas και τώρα να μην υιοθετεί μια συγκεκριμένη άποψη για το Kill για να δει τι θα τον βολέψει στην πορεία.

Πωπω επιθετικότητα :P Παιχνίδι είναι βρε παιδιά. Anyway, ας το εκλάβω σαν πάθος (το πάθος είναι καλό να υπάρχει, σε αντίθεση με την εμμονή και την εξάρτηση αλλά ας μη βγω off topic). Ας γίνω κι εγώ αναλυτικός λοιπόν:
kleop: Αποχώρηση-Ιφιγένεια νομίζω. Δεν μπορώ να πω ότι μου έβγαλε κάτι ύποπτο. Παρεξηγήθηκε ίσως η υπεράσπιση προς τον ultraviolence αλλά η εντύπωση που μου έδωσε ήταν ότι απλά προσπάθησε να κατανοήσει την ψήφο με κριτήριο το nickname. Θα δούμε στο τέλος
Μάιρα: Νομίζω ψηφίστηκε αντιδραστικά επειδή κάποιοι την θεώρησαν troll(όπως κι εμένα). Όμως είναι όντως troll ή η συγκεκριμένη τακτική ήταν προσπάθεια για αποπροσανατολισμό που προφανώς απέτυχε; Χαιρετίσματα στη χώρα των φαντασμάτων
Claire Rentfield: Μου δίνει την εντύπωση ότι πρόκειται για παίκτρια που παρεξηγήθηκε η σιωπή της ως ύποπτη. Μπορεί να ήταν το εύκολο θύμα για κάποιους, μπορεί όμως να πρόκειται και για παίκτρια με κεντρικό ρόλο. Η παρέμβαση όμως του Διεφθαρμένου Αστυνομικού περιπλέκει τα πράγματα και πρόκειται για περιπτωση που θα την σκεφτώ πολλές φορές πριν αποφασίσω ποιον θα επιλέξω σήμερα
Ikarionas: Ο πρώτος αμφιλεγόμενος παίκτης κατά τη γνώμη μου. Διαπιστώνω ότι υπερπροσπαθεί να δικαιολογήσει την στάση του μέχρι τώρα. Γιατί να πετάξει την κάρτα αν δεν θέλει και ο ίδιος να προστατευθεί; Άλλη μια ύποπτη περίπτωση
Σπυρακος (^^): Και ξαφνικά, στον δεύτερο μόλις γύρο, χρησιμοποιεί την κάρτα επιπλέον ψήφου. Γιατί τόσο γρήγορα; Γιατί τώρα; Γιατί προς τον Ικαρίωνα την ώρα που όλα δείχνουν αποχώρηση της Claire; Μπορεί απλά να παρασύρθηκε, μπορεί να βιάστηκε, μπορεί όμως και να εκδηλώθηκε από λάθος
JKaradakov: Έντονα εκνευρισμένος. Γιατί; Με κατηγόρησε πιθανώς επειδή ήμουν εύκολος στόχος λόγω μη έντονης έως τώρα παρουσίας μου. Ήταν απλά κίνηση αντίδρασης ή είμαι το νέα Ιφιγένεια όπως η kleop; Θα είναι στο μυαλό μου
[/B]Libertus: Πολύ εύκολο να υποτιμήσεις την ψήφο καποιου ως τρολλ για να καλύψεις πιθανή ενοχή. Δεν μπόρεσα όμως να αγνοήσω την υπεράσπιση προς aegloswen. Μου φάνηκε σαν κίνηση προστασίας το ποστ-χιουμορ είμαστε οι τάδε και οι τάδε δολοφόνοι. Τυχαίο ή όχι ήταν η πιο ύποπτη δημοσίευση για μένα
aegloswen: Η πρώτη και αθώα μου ψήφος. Χαμηλοί τόνοι από πλευράς της, ωστόσο διακρίνω εύστοχο σκεπτικό στις δημοσιεύσεις της που άνετα θα παρέπεμπε σε Διεφθαρμένο Αστυνομικό που προσέχει τι λέει

Υποστηρίζει ότι η Κλερ είναι κατά πάσα πιθανότητα αθώα και παρεξηγήθηκε η σιωπή της, θεωρώντας αμελητέας σημασίας απ ' ότι βλέπω την κίνηση του ΔΑ. Αντιθέτως θεωρεί αρκετά ύποπτο τον Σπυράκο ο οποίος πήγε να την σώσει. Για μένα είναι σαν να φάσκει και να αντιφάσκει. Δεν γίνεται να θεωρείς ότι κάποιο άτομο παρεξηγήθηκε αλλά να κατηγορείς κάποιον επειδή τον υπερασπίστηκε τόσο έντονα χρησιμοποιώντας και κάρτα. Ναι μπορεί να είναι και οι δυο κακοί ρόλοι αλλά το γεγονός ότι θέτει τόσο ερωτήματα για τον Σπυράκο και την κίνηση του αλλά λέει ότι η Κλερ παρεξηγήθηκε δεν μου κάθεται καθόλου καλά.
Ξαφνικά , αφού κατηγορήθηκε ενώ είχε ελάχιστη συμμετοχή βγήκε από την κρυψώνα του και για μένα κάνει post που απλώς υπάρχουν για να υπάρχουν.

Έτσι για σήμερα θα ρίξω την ψήφο μου για δεύτερη φορά στον Cupid
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,043 μηνύματα.
Δεν μπορείτε να ψηφίσετε την Claire Rentfield για αυτή την ψηφοφορία. Vassilis498 μπορείς να αλλάξεις ψήφο, αλλιώς όμως δε θα πάρεις απουσία.

Ψηφοφορία για Τετάρτη 6/7

  1. aegloswen --> Ikarionas
  2. Claire Rentfield
  3. Cupid
  4. Deutsch... Lover
  5. Drama Prinzessin
  6. DumeNuke
  7. Eileen
  8. Emilouko --> Cupid
  9. Giamou
  10. Ikarionas
  11. i_lie_us
  12. iris17
  13. JKaradakov
  14. Libertus
  15. mintin97
  16. Nefeli Graf
  17. PieMaker
  18. Guest 278211
  19. tsarachaf
  20. ultraviolence
  21. vassilis498 --> Claire Rentfield
  22. Σπυρακος (^^)
  23. Τάσος97
Ψήφοι
1 Cupid
1 Ikarionas


Η Χώρα των Φαντασμάτων
kleop - Ψηφοφορία 4/7
Tzoum - Δολοφονία 5/7
Mάιρα - Ψηφοφορία 5/7
aegloswen - Δολοφονία 6/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
---

Απουσίες
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον ψήφος από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση ψήφου από Ikarionas
Ενεργοποίηση ιδιότητας Διεφθαρμένου Αστυνομικού: Αντιστροφή ψήφων
Ενεργοποίηση κάρτας: Εξαίρεση Ψηφοφορίας από Claire Rentfield
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
1.Συμφωνο για το οτι ειναι υποπτη η Drama απο τον πρωτο γυρο και λογω του επιθετικου και απολυτου της στυλ και λογω των ψηφων της.

2.Γιατι ειναι μαλλον καποιος που ψηφισε Ιkariona? Εγω πιστευω ΔΑ ειναι καποιος που ψηφισε Μαιρα.Τη θεωρουσε αθωα, τη ψηφισε, δε βγηκε, οποτε αλλαξε μαζι της τις ψηφους. Επισης, ο ΔΑ εχει αμφιβολιες για τη καρτα του Ιkariona.Δηλαδη ειναι απο τα ατομα που δε κατηγορουν ουτε υπερασπιζονται ikariona, αλλα περιμενουν να βγαλουν συμπερασματα και δε παιρνει το ρισκο να βγαλει αυτον και βγαζει το θεωρητικα πιο safe ατομα, τη Μαιρα.
Αν σου πω ότι έχεις δίκιο; Σωστό point, με διόρθωσες.
Sorry για το edit, ήθελα να προσθέσω ότι ενώ είναι πιθανό ένας εκ των τριών ψηφοφόρων της Μάιρας θα μπορούσε να είναι ΔΑ, εντούτοις δεν μπορώ να καταλάβω ποιος. Ίσως το διαπιστώσουμε στην πορεία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Γεια σας παιδιά! :flowers:
Θα κάνω αυτή τη σύντομη δημοσίευση γιατί έχω αρχίσει να συγχύζομαι λιγάκι η αλήθεια είναι :redface:
Θα ακολουθήσει κανονικό σεντόνι με τα όλα του :P, απλά νομίζω ότι αυτό πρέπει να αναφερθεί και γρήγορα να μην αρχίσουν να δημιουργούνται σενάρια άλογα.

Προσωπικά δεν πείθομαι με τις δουλειές. Φυσικά δεν έχω καμία όρεξη να ακούω δικαιολογίες επίι προσωπικού αλλά γιατί δεν πάιχτηκε χθες αυτή η καρτα ας πούμε; τότε δεν υπήρχε; ή δεν υπάρχει πρόβλημα να βγούμε με ψηφοφορία αρκεί να είμαστε εδώ για να υπερασπιστούμε τον εαυτό μας; μόνο και μόνο για τη τιμή των όπλων;

Λεπτομέρειες για την κάρτα:
Εξαίρεση Ψηφοφορίας: Σας εξαιρεί από την ψηφοφορία για το γύρο που παίζεται. Ο παίκτης που τη χρησιμοποιεί ψηφίζει κανονικά. Παίζεται πριν την δολοφονία.
Δίνεται σε κλίμακα 1:8
Πριν από την χθεσινή δολοφονία, η Claire δεν είχε καμία ψήφο. Την πρώτη ψήφο της την πήρε από τον Libertus (post #249 - 15:55). Επομένως, δε θα μπορούσε να ξέρει ότι θα την χρειαστεί και αργότερα που πήρε ψήφους δεν μπορούσε να την χρησιμοποιήσει.

Τώρα, ως προς το σχόλιο που κάνανε κάποιοι, σχετικά με το "Γιατί παίζεις την κάρτα αφού χθες έλεγες να βγεις να τελειώνεις;"
Εγώ αυτό που έχω να σχολιάσω εδώ είναι πως δέχομαι αυτό που είπε η Claire και το σέβομαι κιόλας. Το ενδεχόμενο να έχει ξενερώσει με το παιχνίδι δε σημαίνει ότι δεν πρέπει να προσπαθήσει να παίξει το ρόλο της όσο καλύτερα γίνεται (όποιος και αν είναι αυτός).
Οπότε, αν θέλετε να στοιχειοθετήσετε την ενοχή της, καλύτερα να βρείτε πιο ουσιαστικά πράγματα από :
  • γιατί δεν έπαιξε την κάρτα χθες
  • γιατί την παίζει τώρα αφού έλεγε ότι ήθελε να βγει
Θέλω να πιστεύω ότι είμαστε καλύτεροι από αυτό.
Εδώ αμάν κάνουμε να βλέπουμε δημοσιεύσεις από άτομα που έχουν δεσμευτεί ότι θα παίξουν, και θα την πούμε σε κάποιον που δείχνει να σέβεται, αν μη τι άλλο το παιχνίδι; :/:

Αυτά ως προς το διαδικαστικό της υπόθεσης. Προς θεού, αυτό δεν σημαίνει πως είμαι πεποισμένη για την αθωότητα της Claire. Θεωρώ όμως άδικο, να πιανόμαστε από ό,τι χαζή δικαιολογία μπορούμε.

Σε κανένα μισαωράκι και το σεντόνι! :)
edit: Σε καμιά ώρα λογικά :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
1.Συμφωνο για το οτι ειναι υποπτη η Drama απο τον πρωτο γυρο και λογω του επιθετικου και απολυτου της στυλ και λογω των ψηφων της.
Μα έχω εγώ επιθετικό στυλ; :confused::( Πρώτη φορά μου το λένε.. ίσως είναι επειδή λέω αυτά που πιστεύω μόνο.
Απόλυτη δεν είμαι, δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά για κανέναν. Δεν μπορώ να είμαι σίγουρη.

Σύμφωνα με το σενάριο που εξήγησα πιο πάνω, ο ikarionas δεν μου κάνει για ύποπτος πλέον.
Είμαι ανάμεσα στην Claire και στον Σπυράκο, που μοιάζει να παίζει πολύ επιπόλαια. Αλλάζει απόψεις πολύ γρήγορα και ίσως θέλει να πιαστεί από κάπου για να καλύψει πιθανούς συν-μαφιόζους.

Την Claire δεν γίνεται να την ψηφίσουμε, αφού έχει παίξει την κάρτα της.
Οπότε για σήμερα ψηφίζω Σπυράκο(^^)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Καλό μεσημέρι παιδάκια.:)
Παίζω την κάρτα μου εξαίρεση ψηφοφορίας και τα λέμε αργότερα γιατί έχω δουλίτσες σήμερα.

Απαντώ και στους δυό σας. ΄Οπως είπα και νωρίτερα όταν έπαιξα την κάρτα μου, έχω δουλειές σήμερα, δουλειές σοβαρές, οπότε δεν θα καταφέρω να επιχειρηματολογήσω ικανοποιητικά σήμερα μέχρι αργά το βράδυ.
΄Επαιξα λοιπόν την κάρτα μου επειδή την είχα και επειδή ανέλαβα την υποχρέωση να παίξω και αν δεν την έπαιζα την στιγμή που την έχω και η ΣΕ ξέρει πως την έχω, θα έπαιζα άσχημα.
Εξάλλου αύριο θα φύγω έτσι κι αλλιώς οπότε για μια μέρα μόνο πήρα παράταση.;)
Μόλις κέρδισες την αυριανή ψήφο μου.
1.Γιατί να παίξεις τώρα την κάρτα; Μπορουσες και χτες! Πιστεύω ότι οι συνμαφιόζοι σου έχουν δει ότι δεν θα κρατήσεις για πολύ + ότι είσαι inactive, οπότε σε άφησαν να παίξεις την κάρτα για να μείνεις έστω μια μέρα ακόμα.
2.Ούτως ή άλλως έπαιζες άσχημα. Τώρα έγινες ακόμη χειρότερη. Η πλάκα είναι ότι χτες δε σε ψήφισα γιατί λέω θα είναι κανένας ψαρωμένος πολίτης που δεν ξέρει τι να κάνει, αλλά τώρα παρατράβηξε. Συν του ότι μερικοί με υποπτεύθηκαν γιατί δεν συμμετείχα στο δίπολο με την ψήφο μου. Κοινώς, αν αύριο ο Μιντιν πει ότι ψηφίζει άλλον, ή τον χάκαρε η poodlecorp ή έσκασε βόμβα στο Παλέρμο( το διαδικτυακό έτσι;).
3.Υποτίθεται ότι θέλουμε να αποδείξουμε την αθωώτητά μας, όχι να πούμε "ούτως ή άλλως φεύγω". Ξενερωμένη μαφιόζα, έτσι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Μόλις κέρδισες την αυριανή ψήφο μου.
1.Γιατί να παίξεις τώρα την κάρτα; Μπορουσες και χτες! Πιστεύω ότι οι συνμαφιόζοι σου έχουν δει ότι δεν θα κρατήσεις για πολύ + ότι είσαι inactive, οπότε σε άφησαν να παίξεις την κάρτα για να μείνεις έστω μια μέρα ακόμα.
2.Ούτως ή άλλως έπαιζες άσχημα. Τώρα έγινες ακόμη χειρότερη. Η πλάκα είναι ότι χτες δε σε ψήφισα γιατί λέω θα είναι κανένας ψαρωμένος πολίτης που δεν ξέρει τι να κάνει, αλλά τώρα παρατράβηξε. Συν του ότι μερικοί με υποπτεύθηκαν γιατί δεν συμμετείχα στο δίπολο με την ψήφο μου. Κοινώς, αν αύριο ο Μιντιν πει ότι ψηφίζει άλλον, ή τον χάκαρε η poodlecorp ή έσκασε βόμβα στο Παλέρμο( το διαδικτυακό έτσι;).
3.Υποτίθεται ότι θέλουμε να αποδείξουμε την αθωώτητά μας, όχι να πούμε "ούτως ή άλλως φεύγω". Ξενερωμένη μαφιόζα, έτσι;

Διάβασε λίγο τι είπε η Eileen πιο πάνω γιατί και εγώ το ίδιο λάθος έκανα στο συλλογισμό μου αγνοώντας τον κανόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Deutsch... Lover

Επιφανές μέλος

Η Everl αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φιλόλογος ξένων γλωσσών και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 18,613 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω απόλυτα με την Drama. Όπως προείπα, είχα σκοπό να ψηφίσω την Claire για δεύτερη φορά, καθώς η διάσωσή της δεν μου άρεσε καθόλου. Ο δεύτερος στη σειρά που πιστεύω πως είναι ύποπτος, λόγω της κάρτας που έπαιξε κατά του Ικαρίωνα χθες, λίγη ώρα πριν τη λήξη της ψηφοφορίας πιθανώς για να τον βγάλει από την μέση και να μείνει η Κλερί, συνεχίζει να τον κρατάει ύποπτο στα μάτια μου. Ας μην ξεχνάμε πως η πρώτη του ψήφος στον Ικαρίωνα δεν ήταν καθόλου ''λογικά'' δικαιολογημένη.

Ψηφίζω για σήμερα τον Σπυράκο (^^) έχοντας σχεδόν βγάλει τον Ικαρίωνα από την Black list μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Cupid

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cupid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 321 μηνύματα.
Emilouko μου φαίνεται ότι τελικά δεν αντιλήφθηκες αυτά που έλεγα. Από την άποψη μου για την aegloswen, τον Ικαρίωνα, τον Σπυράκο και την Claire απέκτησες την εντύπωση ότι φάσκω και αντιφάσκω επειδή είδες απο κοινού τις απόψεις μου και όχι ως απλά προσπάθεια ερμηνείας της μιας στάσης ανεξαρτήτως της άλλης. Ναι μεν όλοι οι παίκτες συνδέονται, όμως προσπάθησα για να ερμηνεύσω τον καθένα ανεπηρέαστος από τους υπόλοιπους, να εστιάσω στο συγκεκριμένο πρόσωπο και όχι να γενικολογήσω. Συγκεκριμένα για την aegloswen, περίμενα ότι κάποιος θα με στοχοποιούσε μιας και είμαι ο μοναδικός που την έχω ψηφίσει. Απ ότι φαίνεται, συμβαίνει αυτό που προσδοκούσα: ο δολοφόνος θολώνει τα νερά με την επιλογή της aegloswen, καθιστώντας με ύποπτο και συνδέοντας την δολοφονία της με το γεγονός ότι η πρώτη ψήφος μου ήταν τυχαία και απευθυνόταν προς το πρόσωπο της. Έξυπνη κίνηση από πλευράς του, μένει μόνο να δούμε εάν οι παίκτες θα επηρεαστούν από αυτή την κίνηση του ή θα σκεφτούν λογικά και ώριμα
Θέλω λίγο χρόνο ακόμη για να ψηφίσω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mintin97

Νεοφερμένος

Ο mintin97 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Κιλκίς (Κιλκίς). Έχει γράψει 89 μηνύματα.
Διάβασε λίγο τι είπε η Eileen πιο πάνω γιατί και εγώ το ίδιο λάθος έκανα στο συλλογισμό μου αγνοώντας τον κανόνα.
ΟΚ έχεις δίκιο, το πρώτο μου point πάσχει αλλά στα άλλα είμαι ανένδοτος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top