Palermo #42 - The Wire Edition

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Απ'ότι μου είπαν, ίσως η μόνη φορά που θα περνούσε η ΑΠ ήταν το βράδυ που έσωσα τον Χάρη στην πρώτη ψηφοφορία. Αλλά τότε λόγο του ότι συμφωνούσαμε πίστευα ότι είναι ο ΑΜ και δεν ήθελα να δράσω βιαστικά. Ξέρω μαλακία, πάλι έμεινα με 3 καρτες στο χέρι, για να μην πω τίποτα χειρότερο. :P

Μου είπαν ότι δεν με πιστεύεις! :mastigio
Εγώ πάντως δε μετανιώνω που άλλαξα τις ψήφους του Χάρη με την Ριρίκα... :hmm:
μπορεί εκείνη την στιγμή να μην ήτανε μία άμεση απειλή όντως, γιατί είχε πει τι ήξερε, αλλά όσο έμενε εκτός, η μαφία είχε ένα μέτωπο λιγότερο απέναντί της...
Επιπλέον, δεν ήμουν καθόλου σίγουρη ότι θα είχαμε αργότερα το αριθμητικό πλεονέκτημα ώστε να φύγει με δολοφονία ή αν θα ήμασταν τυχεροί για να έχουμε ΑΠ και να φύγει έτσι!:whistle:

Ιορδάνη, σου άρεσε ο ρόλος σου τελικά; =)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Μου είπαν ότι δεν με πιστεύεις! :mastigio
Δεν μου είπε όνομα χθες ο Δημήτρης. Μου είπε ότι κάποιος απο την μαφία ξενυχτάει με την ακύρωση και είπα ότι αυτό θα το έκανε μόνο ο Χάρης, γιατί νόμιζα πως εννοούσε απο τους 4. Σορρυ στα υπόλοιπα παιδιά αλλά δεν νομίζω πως θα το κάνατε. :P

Τώρα που ξέρω πως είσαι εσύ, σε πιστεύω 100%!:D

Ιορδάνη, σου άρεσε ο ρόλος σου τελικά; =)
Ο ρόλος μου μου άρεσε. Πιστεύω ότι ρώτησα για τα σωστά άτομα οπότε τον εκμεταλλέυτικα καλά. Τώρα για το παιχνίδι που έκανα δεν ξέρω. Δεν νιώθω ευχαριστημένος απο το παίξιμό μου, αν και νομίζω πως έπαιξα καλύτερα απο τα προηγούμενα δυο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ξέρω μαλακία, πάλι έμεινα με 3 καρτες στο χέρι, για να μην πω τίποτα χειρότερο. :P
:whatever: ?
:kissing:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ο ρόλος μου μου άρεσε. Πιστεύω ότι ρώτησα για τα σωστά άτομα οπότε τον εκμεταλλέυτικα καλά. Τώρα για το παιχνίδι που έκανα δεν ξέρω. Δεν νιώθω ευχαριστημένος απο το παίξιμό μου, αν και νομίζω πως έπαιξα καλύτερα απο τα προηγούμενα δυο.

Για εμένα δεν υπάρχουν "σωστά" άτομα... Μπορείς να ρωτήσεις με πολλούς γνώμονες! Εγώ για παράδειγμα, θα ρωτούσα για τους παίκτες που δεν ήξερα καθόλου και δεν είχαμε παίξει μαζί ξανά! :P
Εμένα μου άρεσες αν και όπως είπα στο Δημήτρη έχεις μία δική σου λογική που εγώ δεν μπορώ να καταλάβω!:redface:
Με έκανες να νιώθω λιγάκι χαζή, η αλήθεια είναι!:P

- Ο ρόλος πρέπει να είναι πολύ καλός! Λατρεύω να ξέρω περισσότερα πράγματα από τους υπόλοιπους! :laugh:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Για εμένα δεν υπάρχουν "σωστά" άτομα... Μπορείς να ρωτήσεις με πολλούς γνώμονες! Εγώ για παράδειγμα, θα ρωτούσα για τους παίκτες που δεν ήξερα καθόλου και δεν είχαμε παίξει μαζί ξανά! :P
Εμένα μου άρεσες αν και όπως είπα στο Δημήτρη έχεις μία δική σου λογική που εγώ δεν μπορώ να καταλάβω!:redface:
Με έκανες να νιώθω λιγάκι χαζή, η αλήθεια είναι!:P

- Ο ρόλος πρέπει να είναι πολύ καλός! Λατρεύω να ξέρω περισσότερα πράγματα από τους υπόλοιπους! :laugh:
Ναι, οκ τα "σωστά" άτομα για εμένα.

Η λογική με την οποία επέλεγα τα άτομα που ρώτησα ή την λογική του παιχνιδιού μου στο φανερό;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Ναι, οκ τα "σωστά" άτομα για εμένα.

Η λογική με την οποία επέλεγα τα άτομα που ρώτησα ή την λογική του παιχνιδιού μου στο φανερό;

Κυρίως για τα άτομα... αλλά και σε κάποιες φάσεις στο φανερό πάλι δεν σε καταλάβαινα... Έχοντας στο μυαλό ότι κανένας δεν λέει ακριβώς τι σκέφτεται, δε μπορούσα να καταλάβω τι σκεφτόσουν!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Για τη Νεφέλη (γιατρός): χθες όντως το θύμα μας ήταν ο Πάι και τον έσωσες. Ήταν ομολογουμένως απόπειρα δολοφονίας με αρκετά μεγάλη πιθανότητα αποτυχίας... Πήρα που λέτε χθες αποφασιστικά τετράδιο και μολύβι και αφού είχαμε κάρτα όνειρο λέω μέσα μου: "τέλος, θα βρω τον γιατρό και θα τον φάμε!". Ε, πολλοί ρόλοι ήταν γνωστοί. Βρήκα τη drama από τα ποστς της που ανέφερε συνέχεια τον δήμαρχο, βρήκα τον Σπυράκο ως συγκάτοικο από μια ψηφοφορία που είχε συμμαχήσει με τον Θωμά και σε γενικές γραμμές με την μέθοδο του αποκλεισμού κατέληξα σε Ιορδάνη και Νεφέλη με επιφύλαξη. Ρωτήσαμε για τη Νεφέλη και χτυπήσαμε διάνα. Να και η λίστα που είχα κάνει με τους παίκτες (το έκαψα! :P ) :
Πρέπει να είναι η πρώτη φορά που η δολοφονία είχε στόχο εμένα και στα 4 Παλέρμο, που έχω συμμετάσχει. Και συνήθως από την ψηφοφορία και στα τέσσερα παιχνίδια την γλίτωνα.
Μόλις είδα ότι σώθηκε ο PieMaker την πρώτη φορά που τον έσωσα και η Eileen ήταν εναντίον μου και σχολίαζε κάποια απ' αυτά που έγραφα σχεδόν πάντα, είχα υποψιαστεί ότι θα είμαι η επόμενη. Είχαμε μείνει και λίγοι. Οπότε επειδή δεν μπορούσα να με σώσω, είπα μην πάει χαμένο το μήνυμα και ας τους στείλω πάλι για τον PieMaker.

Έκανα και εγώ κάτι σημειώσεις στην τρίτη ψηφοφορία. :redface:
Ήδη ήμουν σχεδόν σίγουρη, ότι η Emilouko έπαιζε σημαντικό ρόλο, γιατί πρόσεξα τι ψήφιζε και τον τρόπο που συμπεριφερόταν. Όσο για την kleop χάρηκα πολύ που την έβγαλα, έστω και από τύχη. Πάλι καλά που την ψήφισε και η Eileen, δηλαδή. :loltooth:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Κυρίως για τα άτομα... αλλά και σε κάποιες φάσεις στο φανερό πάλι δεν σε καταλάβαινα... Έχοντας στο μυαλό ότι κανένας δεν λέει ακριβώς τι σκέφτεται, δε μπορούσα να καταλάβω τι σκεφτόσουν!:P
Οκ ας τους πάρω 1-1 να δεις την λογική μου: :P
- Πρώτο βράδυ Μελανία: Σχεδόν απο τύχη, η μανία της με τον Ηλία και με το να βγάλει τον Τάσο, μου πέταξε και εκεί ένα "Μήπως χτύπησα φλεβα" με μόνο μια ανταλλαγή απόψεων οπότε λέω ας ρωτήσω. Τυχερός, γιατί έτσι μετά ήξερα τι παίζει με το κάρφωμα.

- Δεύτερο Τσαράχαφ. Ήμουν ανάμεσσα σε PieMaker και τον Ακριβό. Γίνεται το κάρφωμα ο Ακριβός επιμένει πολύ ότι η Μελανία είναι μαφιόζα, οπότε υποψιάζομαι. Ο Πιε βγαίνει αθώος μετά την ψηφοφορία οπότε ρωτάω για τον Ακριβό. Μου βγαίνει αθώος, λέω θα είναι καμία πόρνη, αλλά ήθελα να είναι τόσο πολύ ένοχος και για άλλη μια φορά στην μαφία για να τον βγάλω εγώ.

- Τρίτο Χάρης. Μετά την ψηφοφορία που τον έσωσα, ήθελα να ήμουν σίγουρος. Έρχετε Ναι, δεν το πιστεύω λέω ας είναι ΑΜ.

- Τέταρτο Χάρης και παλι και επιβεβαίωση ότι δεν είναι ΑΜ.

- Πέμπτη εσένα, μου έλειπε ένα άτομο απο την τετράδα της μαφίας, είχες κάνει τις πρώτες κινήσει οπότε ρώτησα, έρχετε όχι, λέω μλν πόρνη ή ΔΑ.

- Έκτο Εμιλυ, πλέον ξέρω ότι το τέταρτο και τελευταίο μέλος είναι ένα ήσυχο μέλος. Είμαι ανάμεσα σε Εμιλυ και Νεφέλη. Η Νεφέλη έχει την ίδια γραμμή πάνω κάτω απο την αρχή, η Έμιλυ είναι λίγο απο εδώ και απο εκεί. Επιλέγω να ρωτήσω για Έμιλυ. Τζακποτ.

Στο φανερό, απο την πρώτη κιολας μέρα ο Δημήτρης μου λέει, πρόσεχε πως θα μιλάς και τι θα λες, είσαι απο τους πιο εύκολους ρόλους να αποκαλειφθείς και να πάρεις ποινή, οπότε λέω οκ πάντα με επιχειρήματα. Τώρα αν κάπου αλλού μπάζει η λογική μου δεν ξέρω. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Θα ήθελα επίσης να μου τύχει ο ρόλος του συγκάτοικου, ώστε να μπορώ να πρήζω κάποιον με τις θεωρίες συνωμοσίας μου, αλλά και να βλέπω το όλο game από μία ενδεχομένως διαφορετική οπτική. Eileen, ψήνεσαι να γίνεις ο συγκάτοικός μου (όπως κατάλαβες δεν πρόκειται να σε αφήσω να αναλάβεις καθήκοντα Σ.Ε:P);;

Αυτό τώρα το είδα! Ναι, υπόσχομαι θα είμαι καλή συγκάτοικος! :angel:
θα σου στέλνω και ωραία μουσική, να συγκεντρώνεσαι πιο καλά! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Σπυρακος (^^)

Περιβόητο μέλος

Ο Σπυρακος (^^) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,414 μηνύματα.
Παιδια εγω περασα παρα πολυ καλα ανυπομονω για το επομενο!:clapup::clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
θα σου στέλνω και ωραία μουσική
Προειδοποιώ: στέλνει πολύ ωραία μουσική! :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PieMaker

Δραστήριο μέλος

Ο Φιλοποιμην αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 702 μηνύματα.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
ΤΟ ΗΜΕΡΟΛΟΓΙΟ ΜΙΑΣ ΔΑ
Eileen's edition
Εκδόσεις Παλέρμο, Αύγουστος 2015

Day #1
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Πάρε και λίγες σκέψεις μετά από τον πρώτο γύρο, να δεις πως είναι να βρίσκεσαι στο μυαλό μου! :P
Το ξέρω ότι ήταν κάρφωμα, καλέ μου, όμως είναι δουλειά μου να γεμίζω τον κόσμο με χαζές ιδέες, είτε πιάσουν τόπο είτε όχι! :redface::whistle:
Ακόμη, η Μελανία είπε πως είδε κάποιον να ψηφίζει τον Ηλία και για αυτο πείστηκε για την αθωότητά του, κάτι στο οποίο κανένας δεν έδωσε αρκετή βάση, ευτυχώς... Που σημαίνει ότι ο Τάσος και ο Freak δεν ήταν τα άτομα που εννοούσε, αλλά μάλλον γνώριζε πως κάποιος εκ των ultraviolence, tsarachaf, Nefeli Graf, Emilouko ήταν Φανερός Δολοφόνος...
Αν έχω δίκιο στο συλλογισμό μου, κάνω καλά που υποστηρίζω ότι η Μελανία ήταν μαφιόζος γιατί δίνω στην ομάδα μου χρόνο, χώρο και χαμούλη! :redface:

Πώς σου φαίνονται αυτά; :hmm:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Επίσης, να πεις στην αξιαγάπητη ομάδα μου, πως πολύ με δυσκολεύουν! :redface:
Μα γιατί, γιατί να πουν ότι πέτυχε το κάρφωμα; Ίσα-ίσα, που τους συνέφερε να νομίζουν ότι δεν έχει πετύχει, γιατί οι πολίτες θα νόμιζαν ότι ένας μαφιόζος είχε φύγει, και ταυτόχρονα, οι ντεντέκτιβ και ΑΜ θα έπαιρναν "θάρρος" και θα έπαιζαν πιο παρακινδυνευμένα...
Να τους δώσεις και τα φιλιά μου!

Valar morghulis! ;)

Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Κοίτα, τετράδες εύκολα δεν δίνω :redface:
Έχω την εντύπωση από τον τρόπο που παίζει ο Freak ότι προσπαθεί να μην μου απαντήσει, να μην σχολιάσει καν αυτά που λέω... Μάλιστα, κατηγόρησε την Drama για την ψήφο σε τρίτο άτομο που δε βοήθησε ιδιαίτερα, αλλά εμένα όχι... και συνήθως δεν του ξεφεύγουν πράγματα...
Αυτό με κάνει να πιστεύω πως αν δεν έχει ρόλο, κάτι σκέφτεται για την πάρτυ μου που δεν ξέρω ακόμη...:ropalo:

Θεωρώ πως ο ultra δεν είναι γιατί αν ήταν θα άλλαζε τόσο ακομπλεξάριστα την φώτο προφίλ; :hmm:

Κάτι μου κάνουν προς το παρόν, η Νεφέλη και ο Freak! :redface:
Αυτά! :flowers:

Day #2
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Ημέρα 2η:

Αργώ και αργώ πολύ και το ξέρω!
Πρέπει να σιγουρευτώ με κάποιο τρόπο ότι η Μελανία ήταν πληροφοριοδότης. Αν ήταν ντεντέκτιβ δε θα είχε γνώση την πρώτη μέρα που προστάτευε τον Ηλία. Αν ήταν συγκάτοικοι δε θα έφευγε με κάρφωμα. Αν είχε χρησμό της Πυθίας η λογική λέει πως δε θα χρησιμοποιούσε την κάρτα από τον πρώτο γύρο για το συγκεκριμένο παίκτη. Ακόμη όμως και αν χρησιμοποιούσε Χρησμό στον Ηλία δε θα μπορούσε να είναι τόσο σίγουρη πως είναι αθώος, αφού η κάρτα αποκαλύπτει την τυπική ομάδα. Εμένα πχ, θα με έδειχνε πολίτη, σωστά;:redface: Αν ήταν μαφιόζος, δε μπορώ να δω ποιον πήγε να καρφώσει κάτι που χαλάει όλο το επιχείρημα όπως πολύ σωστά λέει ο Χάρης.

**Αν η Μελανία είναι όντως πληροφοριοδότης αυτό σημαίνει πως στηρίχτηκε σε κάποιο άτομο που ψήφισε τον Ηλία. Άρα ψάχνουμε στις ψήφους του Ηλία, πριν ακόμη ψηφίσει η Μελανία...
Με σειρά (χρονολογική είναι) Emilouko, ultraviolence, Nefeli Graf, tsarachaf.
Όμως ο Ακριβός ψήφισε μετά την Μελανία, άρα (θεωρητικά) είμαστε μεταξύ των 3 κοριτσιών για τη θέση του Φανερού Μαφιόζου...

Πρέπει όμως να σκεφτώ την περίπτωση να μην ήταν κάρφωμα;:hmm:
Και αν ήταν κάρφωμα, τότε στους μαφιόζους συγκαταλέγονται τολμηροί παίκτες...

Και η μεγάλη απορία της ημέρας: Αν ο Φρικ είναι ο δικηγόρος και ήξερε ότι κινδύνευε αφού οι ψήφοι του Τάσου θα μηδενίζονταν, γιατί να μην ψηφίσει την Κλεοπάτρα αντί να χαλάσει την κάρτα;:hmm:

* *ο Αυτοκράτορας δεν "διάλεξε" κάποιον για την χθεσινή ψηφοφορία. Εκτός αν έχουμε καλή πόρνη. Ο Johnietraf δεν ψήφισε.

Σκατά και απόσκατα... Χρειάζομαι και άλλες πληροφορίες (βέβαια, αυτό μπορεί να είναι και διαστροφή του επαγγέλματος, αφού αυτό που φοβούνται οι οικονομολόγοι ΠΟΛΥ είναι η ασύμμετρη πληροφόρηση :hehe: )
Πληροφορίες = ψήφοι... οι ψήφοι δε λένε ποτέ ψέματα.
Τι κάνω όμως στο μεταξύ; :hmm:

Day #3
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Όπως έγραψα και στο θέμα ήμουν έξω οπότε με τους κανόνες δε μπορούσα να βοηθήσω, δυστυχώς.
Τους είδα όμως πριν απαντήσω τώρα και μου φάνηκαν όλα καλά! :)

Λίγες σκέψεις ακόμη, έτσι για να σας διασκεδάσω και άλλο με τον πόνο μου...
Κάθε φορά που πιστεύω πως κάτι παραπάνω βρίσκω για την ομάδα μου, κάτι γίνεται και τελικά....
link
πετάω τις λίστες και τα κιτάπια μου όπως ο Sheldon. :mad:

Αυτό που προσπαθώ να κάνω είναι να λέω πράγματα που δεν αφήνουν περιθώρια σιγουριάς. Νομίζω ότι όσο πιο μπερδεμένοι είναι οι πολίτες τόσο πιο εύκολο είναι να κινηθούν οι μαφιόζοι. Με τα σενάρια για το ρόλο της Μελανίας προσπάθησα να τραβήξω κόσμο σε κάτι που θα ήταν αδιέξοδο. Γιατί η αλήθεια είναι πως δεν μπορούμε να είμαστε σίγουροι! Και ακόμη μια μεγάλη αλήθεια είναι πως δεν έχει σημασία πια, τι είναι.... Ευτυχώς ο Ακριβός βοηθάει!
Το ξέρω πως ο τρόπος παιξίματός μου είναι παρακινδυνευμένος, αλλά θα έπρεπε να καταλάβει η ομάδα μου τι προσπαθώ να κάνω...
Στην τελική, αν δε τους βοηθάω ας με σκοτώσουν ή ας με ψηφίσουν!
Και εγώ θα το έκανα, χωρίς ντροπή! :redface:

- Σκέψεις που πρέπει να ελέγξω αύριο - πρωί - πρωί
1. Τι ρόλο έχουν ο Χάρης, ο ultra και ο Karadakov...
2. Αν διάβαζα το Παλέρμο σαν τρίτος θα έλεγα ότι ο Χάρης είναι μαφιόζος. Άρα αύριο, αν είναι ψηλά σε ψήφους τι κάνω; :hmm:
3. Ιδέα για το τι καινούρια μαλακία θα πρέπει να σκαρφιστώ για να γίνει ένα μικρό μπάχαλο... Ίσως η δολοφονία βοηθήσει!:hmm:

Τις καληνύχτες μου!:redface:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Η ομάδα μου δε με βοηθάει πραγματικα καθόλου... Τα έχω πάρει με τον Χάρη ασχημα... Από τη μια σκεφτομαι ότι ειναι ο ντεντεκτιβ, από την άλλη θα μπορούσε να ειναι ο Ακριβός .... Αλλα ο Χάρης το μόνο που μου είπε ειναι ότι τα έχω κανει μαντάρα, ενώ στον Ακριβο απαντησε κανονικά! Μπορεί να σώσω τον Χάρη και να διώξω την Ριρικα...

Day #4
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Ένα ημερολόγιο και από εμένα...

Γενικά, δεν είμαι ικανοποιημένη από το παιχνίδι... Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί έκαναν το κάρφωμα, μα την Παναγία! Γιατί τόσο νωρίς; γιατί απλά να μην πας με τα νερά του πληροφοριοδότη και να τον καρφώσεις πιο μετά, μαζί με τον αντίπαλο; :worry:
(δε θέλω καν να σκέφτομαι το ενδεχόμενο να ήταν αποτυχημένο!)
Εμένα στο δημόσιο φόρουμ με βοηθήσε γιατί άρχισα και έγραφα μαλακίες και κανένας δε με έχει υποψιαστεί (μέχρι τώρα) - ή αν το έχουν κάνει, δε το λένε! :hmm: Σαν ρόλο όμως με έσκισε!
Και για να είμαι 100 % ειλικρινής την αλλαγή την έκανα για να γίνουν αύριο όλα πουτάνα, το λέω και το εννοώ.

Νιώθω πολύ μαζόχα, γιατί μου αρέσει ο ρόλος, αλλά είναι πρακτικά αδύνατος! Αν δεν έχεις κάρτα με χρησμό είσαι χειρότερα από την Ελλάδα στις διαπραγματεύσεις με την Τρόικα! :confused:

** Στο μεταξύ κοιμάμαι κάτω από τρεις ώρες κάθε βράδυ. Θυμάμαι το Παλέρμο που έπαιξαν άμεση προφυλάκιση το άγριο χάραμα για να μην το δει κανείς και φοβάμαι ότι δε θα προλάβω! Οπότε μέχρι τις 4 είμαι ξύπνια, και μετά πάλι το πρωί στις 7.30 για το γραφείο και παρακολουθώ με την άκρη του ματιού μου για τις κάρτες :confused:

Ελπίζω εσύ και ο Dume να περνάτε καλύτερα από εμένα... Βασικά όλοι περνάνε καλύτερα από εμένα! :confused:


[συνεχίζεται στο επόμενο post...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Day #5
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Τις καλημέρες μου!

Σκεφτόμουν πως πραγματικά τον Χάρη δεν τον συνέφερε να υποστηρίξει πως η Μελανία ήταν πληροφοριοδότης... Γιατί να το κάνει αυτό ένας μαφιόζος; Ίσα-ίσα ήταν συνταγή για να φάει το κεφάλι του (ααα δε λέω, βοήθησα και εγώ σε αυτό, η αλήθεια να λέγεται!):angel:

Ποιον θα συνέφερε να το υποστηρίξει αυτό; Εμένα που είμαι ΔΑ και άλλους μαφιόζους... πού το πάω;
Λες η κουφαλίτσα ο Ακριβός να είναι μαφιόζος; :confused:
(επιτρέπεται να τον λέω έτσι είναι ο κολλητός μου!)

Δε ξέρω αν το έχεις καταλάβει αλλά βλέπω μαφιόζους παντού!:hypno:

Βρήκα λοιπόν τι θα κάνω.... Θα είμαι ο πιο διεφθαρμένος-Διεφθαρμένος αστυνομικός στην ιστορία του Παλέρμο! Ανοίξαμε και σας περιμένουμε... Δέχομαι προσφορές! Ρώτα, πόσα δίνουν οι πολίτες, πόσα οι μαφιόζοι! :smoke:
Αυτομολώ παιδιά! :devil:

Αν και είμαι αρκετά σίγουρη ότι κανένας δε θα με θέλει με το μέρος του!:upside:

Weekend
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Το Σ/Κ μου δεν ήταν σίγουρα όσο ειδυλλιακό όσο θα το ήθελα. Πίστευα ότι λόγω Σ/Κ και "παύσης πυρών" θα μπορούσα να ξεκουραστώ σαν άνθρωπος. Αλλά όχι. Who the fuck needs sleep anyway? Sleep is for pussies!
Αντ' αυτού, πήγα Θεσσαλονίκη. Πέρασα καλά, δε μπορώ να πω. Έβαζα ξυπνητήρι κάθε μίαμιση ώρα οπότε κοιμήθηκα λιγουλάκι. Η πλάκα έιναι πως άλλαξα τον ήχο από το ξυπνητήρι και χτυπάει σύμφωνα με το Departed... Την ταινία του Scorcece όπου ο Δ.Α Matt Damon τον καταλαβαίνουν και τον δολοφονούν :hehe:
Το βρήκα πολύ αστείο! ^^ Ήταν ένα κίνητρο για να κοιτάξω το κινητό και να δω αν παίχτηκε κάρτα...
Ένα καλό έκανα σε αυτό το παιχνίδι και αυτό ήταν να μην με καταλάβουν. Προφανώς, αυτό άλλαξε όταν αποφάσισα να σώσω τον Χάρη. Δεν είμαι βεβαία ότι του άξιζε, αλλά είμαι εύσπλαχνη και ομαδικός παίκτης, πανάθεμά με. :pfff:
Όλο το Σ/Κ υπήρχε το δίλημμα... πώς να το παίξω τώρα; Να απαντήσω γιατί το έκανα και να πω τίποτα ή το έχεσα που το έχεσα, να πέσω κάτω και να κάνω τον νεκρό; Σαν να μην συμβαίνει τίποτα, κυρία εγώ, να συνεχίσω να λέω τα δικά μου, και να μην βγάζουν άκρη με την πάρτυ μου... ήταν τόσο δελεαστικό! :look:
Όχι. Man up, Ζωή, είπα και προσπάθησε να βρεις κάτι που δεν θα είναι υπερβολικά παρατραβηγμένο για να δικαιολογηθείς. Γυρνάει και ο Φρικ από τις διακοπές, τίποτα δε θα καταφέρω. Από τον Ακριβό στον Φρικ, δε ξέρω ποιο είναι χειρότερο!
Το σκεπτικό ήταν να πλασάρω τον Πρίσιους σαν ΑΜ, έτσι ώστε να έχουν λιγότερο κίνητρο να τον επαναφέρουν με καμία Νεκροφάνεια ή να γεννήσω την απορία και να παιχτεί η ρημάδα η Τυμβωρυχία. Αλλά... τίποτα. Είναι μην τους μπει κάτι στο μυαλό ρε παιδί μου... Καμία δεύτερη ευκαιρία, καμία δυνατότητα να αποδείξεις ότι δεν είσαι ελέφαντας.... Και μετά λένε γιατί δεν πάμε μπροστά σαν κοινωνία... Όλοι είναι τόσο δύσπιστοι στις μέρες μας! Αχ!
Ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω τον Ιορδάνη! Νιώθω ότι διαβάζω αράβικα... Είμαι σίγουρη ότι έχει ένα δικό του τρόπο σκέψης που καταλήγει κάπου και έχει μεγάλο point, αλλά νιώθω χαζή κάθε φορά που τον διαβάζω! :redface:

Day #6
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
"Καθώς και της Eileen ενδεχομένως; "
Δε φταίει κανένας άλλος, εγώ φταίω που βοηθάω!! Μπαλάκι του τέννις την έχουμε κάνει την Eileen! :cry_x:
Καθόλου δεν την αγαπάμε, μόνη της την αφήνουμε να παλεύει με τα θηρία!
Τι άλλο πια να κάνω για αυτή την ζωή; Δε πληρώνουν κιόλας;! Τι μαφία είναι αυτή; :confused:
Για την ψυχή της μάνας μου το κάνω;;; :confused::confused:
Και εσύ μην τρως άλλο popcorn, έχουν πολύ αλάτι και κάνει κατακράτηση και θα έχεις θέμα με τον προστάτη σου, εσύ είσαι ο γιατρός, εγώ θα σου τα λέω αυτά;;;

[end scene]
Ευχαριστώ για την προσοχή σας!:redface:

Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Νοpe, δε θα δώσω χρυσά βατόμουρα, θα δώσω ένα Oscar και καλό! :whistle:
Γαμώτο δε γράφει και κανένας μέσα στο θέμα! Τι τους έπιασε όλους;!;!

Να η λίστα μου!
Drama Prinzessin [ένοχος]
Eileen [αθώος]
Emilouko [ένοχος]
JKaradakov [ένοχος]
kleop [ένοχος]
Libertus [ένοχος]
Nefeli Graf [ένοχος]
PieMaker [ένοχος]
Sommerfeld [ένοχος]
Σπυρακος (^^) [ένοχος]

Day #7
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Καλημέραααα! ^^
Με συχγωρείτε για τη χθεσινή παράληψη του ημερολογίου αλλά ήμουν κομμάτια!:redface:
Ήρθε η Μιλού (το μικροσκοπικό σκυλάκι μας) στην αγκαλιά μου και κοιμότανε, οπότε με νανούρισε και εμένα!:angel:

Η χθεσινή μέρα στο Παλέρμο είχε εξαιρετικό ενδιαφέρον!
Για κάποιο λόγο διαισθανόμουν ότι η δολοφονία θα αποτύχει, αλλά οτιδήποτε έχει σχέση με κάτι που δε μπορώ να το βασίσω απόλυτα σε λογική εξήγηση μου τη δίνει :rtfm: Οπότε καθόμουν υπομονετικά και περίμενα να ανακοινωθεί το θύμα...
Είχα άδεια, οπότε I had a good thing going for me! Βέβαια, υποτίθεται ότι θα ξεκινούσα διάβασμα - κάτι που κάθε μέρα καταλαβαίνω πόσο αναγκαίο είναι γιατί αν κρίνω από το Παλέρμο, αν προσπαθήσω να κάνω καριέρα Δ.Α. θα πεινάσω, οπότε ας έχουμε και την εναλλακτική μας!:ermm:
Το μεσημέρι ήξερα πως τα νούμερα δεν ήταν πολύ υπέρ μας - οπότε σκεφτόμουν από τη στιγμή που απέτυχε η δολοφονία πως θα πρέπει να χρησιμοποιήσω την κάρτα μου. Υποψήφιες ήταν το Νεφελάκι και η Drama Prinzessin, αλλά η δεύτερη είχε πολύ λιγότερη συμμετοχή, οπότε ήταν το θύμα μου. Συν τοις άλλοις, η Νεφέλη είναι μία σκέτη γλύκα, την πάω πολύ... δε θα ήθελα να την στείλω στη φαντασματοχώρα...
Έτρεμα σαν το ψάρι να δω πως θα αντιδράσει η ομάδα μου. :stunned: Ήλπιζα να μην τους έχω καταστρέψει... Γιατί ένα κορίτσι μπορεί να λέει ό,τι θέλει και να φαίνεται σκληρό καρύδι, αλλά της αρέσει να έχει την αποδοχή της ομάδας της!:redface:
Μόλις παίζει ο Χάρης την Τυμβωρυχία μου έρχεται στο μυαλό εκείνο το παλιό σύνθημα, "εδώ θα γίνει ο τάφος σας!" :look:
Μέχρι και ο Σπυράκος μου θύμωσε!:redface: Είναι σίγουρο πως αν η μάγισσα ήταν ακόμη στο παιχνίδι θα είχα πεθάνει!:whistle:
Το νευρικό γέλιο μου σταμάτησε κάπως από το τηλεφώνημα του Ακριβού όπου γελούσε και με δούλευε "Καλά, ο Χάρης θα σε κάψει τελείως"... είμαι σίγουρη ότι το απολάμβανε μετά από αυτό που του έκανα! Δεν τον αδικώ...:drunk:
Περίμενα το σεντόνι του Φρικ και της Νεφέλης, με μουσική υπόκρουση "εδώ θα γίνει ο τάφος σας" και τα σχετικά... Τελικά δεν έφαγα κράξιμο, απλά δεν υπήρχε ΟΥΔΕΜΙΑ περίπτωση να τους πείσω ότι δεν είμαι κακιά, ούτε με ανθρωποθυσία του ίδιου του Χάρη! :hehe:
Το συμπέρασμα από αυτό το Παλέρμο είναι ένα:
Μπορεί να μην είμαι αστέρι στο να βρίσκω τους μαφιόζους, όπως ο Φρικ ή ο Ακριβός, αλλά στις πουστιές δε πιάνομαι! :laugh:
Το βράδυ έβαλα τρία ξυπνητήρια, για τις κάρτες και τα σχετικά αν και δεν νομίζω πως αν την έχει πολίτης θα ρισκάρει να παιχτεί πριν φύγει ο Χάρης, που θα έπρεπε να πάρει το βραβείο "Δε φεύγω αν δε φύγουμε μαζί!" :laugh:
Η Μιλού μου γάβγιζε που την ξυπνούσε η δουλειά μου, αλλά μετά την έπαιρνα αγκαλίτσα και κοιμόμασταν ξανά.. Είναι καλόβολο σκυλί μωρέ... και επειδή είναι μικρό, περνάει απαρατήρητο.. σκέφτομαι να την εκπαιδεύσω να ανιχνεύει ναρκωτικά!:hmm:

τραγουδάκι;

Postgame
Αρχική Δημοσίευση από Eileen:
Δεν ήξερα ότι θα ήταν η τελευταία μέρα, σήμερα.
Όταν ξύπνησα είχε όρεξη για γλυκό, αλλά αρνήθηκα πεισματικά. Έχουμε άλλα βάσανα, δε θα βάλω και παραπάνω κιλά, σκέφτομαι και ντύνομαι γρήγορα για να πάω στο γραφείο.. Άδεια σου λέει μετά, να με τρέχουν στην εφορία... Εκεί, μεταξύ ενός 50αρη με υπερβολικά ενοχλητικό βλέμμα και μίας κυρίας που δε μπορούσε να σταματήσει να μιλάει στο τηλέφωνο για το γάμο της ξαδέρφης της, καθόμουν και έβλεπα το θέμα μήπως υπάρξει καμία εξέλιξη, αλλά τα πράγματα ήταν αρκετά νωχελικά. Είχα αρχίσει να καταλαβαίνω πως τα παιδιά ήθελαν να λήξει σύντομα - ήλπιζα όμως να μην είχαν κουραστεί, να τους άρεσε...
Συνέχισα όπως κάθε μέρα να μιλάω με τον Δημήτρη, ο οποίος αξίζει βραβείο που κατάφερε να με κρατήσει ψυχικά υγιή (αν μπορώ να θεωρηθώ έτσι!) και πίστευε και εκείνος πως εκτός τρελού απροόπτου, θα τελείωνε το παιχνίδι. Αυτό σήμαινε πως θα έπρεπε να βγει κάποιος εκτός του Χάρη και πως συνασπισμένα θα έπρεπε η μαφία να κάνει κινήσεις.
Ήθελα απελπισμένα να τρολλάρω τον Χάρη, δε ξέρω γιατί μου το έβγαζε τόσο πολύ. Ίσως επειδή μετά από το "Ξύπνα" ήξερα πόσο τον έχω τσαντίσει - είναι εκείνη η αίσθηση που σου αφήνει το τσίμπημα του κουνουπιού - θέλεις απεγνωσμένα να το ξύσεις αλλά ξέρεις ότι δεν κάνει!
Όχι - από τη στιγμή που πήρα την απόφαση να κρατήσω μέσα τον Χάρη την προηγούμενη εβδομάδα, θα το έκανα. Του είχα ήδη σπάσει πολύ τα νεύρα. Μόλις έπεσαν οι απανωτές ψήφοι στον Φρικ και το παιχνίδι θα τελείωνε, ήθελα να βγάλω ένα βιντεάκι από την καμέρα του πισί, με μουσική υπόκρουση macarena, να χορεύω σαν το χαζό και να τραγουδάω "δεν έκανα άσχημα που έβγαλα την Ριρίκα!"
Η κλήρωση μου έδωσε ίσως τον πιο δύσκολο ρόλο που έχω παίξει ποτέ. Χωρίς κάρτα, είσαι χαμμένος. Θυμάμαι να ψάχνω ακόμη και τις πιο μικρές λεπτομέρειες μήπως και βρω μαφιόζο. Ή να είμαι σίγουρη αρχικά πως η Μελανία είναι πληροφοριοδότης και πως εγώ θα πρέπει στο δημόσιο να λέω ότι δεν είναι. Και όσο υποστήριζα κάτι που δεν πίστευα, με στόχο να κρατήσω άτομα μακριά από τον Φανερό Μαφιόζο, τόσο χανόμουν και μπερδευόμουν με τα επιχειρήματα που έθετα...
Μπορώ να καταλάβω γιατί είναι ο αγαπημένος ρόλος του Δημήτρη. Είναι ξεκάθαρα μαζοχιστικό αλλά είναι ίσως από τα πιο όμορφα ... "κυνήγια" που έχω κάνει!
Πριν κλείσω θα ήθελα να ζητήσω συγγνώμη αν μέσα στο παιχνίδι στεναχώρησα κάποιον. Όταν λέω ότι είναι ένα παιχνίδι, το λέω και το εννοώ - είμαστε εδώ για να περάσουμε όμορφα, μέσα από ένα παιχνίδι που έχει αποδειχτεί από τα μεγαλύτερα mindfucks. Δεν ξέρω για εσάς, αλλά εγώ το χάρηκα πάρα πολύ και εύχομαι να παίξουμε ξανά μαζί, σύντομα.
Πέρασα πολύ όμορφα μαζί σας!
Καλό καλοκαίρι, παίδες μου αγαπημένοι! <3
Υ.Γ: Σας αφήνω με το "soundtrack" αυτού του Παλέρμο για εμένα... Είναι από την ταινία Departed... https://www.youtube.com/watch?v=gUjEIvKt-vA
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Αχ departed . Ταινιάρα, φοβερό soundtrack, είχα μισησει τον χαρακτήρα του Matt Damon.




Eileen δεν ήξερα ότι έφερε τέτοιο βάρος ο ρόλος σου <3
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Eileen

Τιμώμενο Μέλος

Η Athena (1/3 ΜΕΤΣ) αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 7,414 μηνύματα.
Όπως θα διαπιστώσετε όσοι διαβάσετε το ημερολόγιο, όταν αγχώνομαι, βρίζω .... λιγουλάκι! :redface:

Γενικά, Έμιλι, εγώ είμαι τρελοκομείο, ο ρόλος μια χαρά είναι! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emilouko

Περιβόητο μέλος

Η Γιούκου αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 5,143 μηνύματα.
Χαχα αγχωτικός φαίνεται.
πάντως για κανα επόμενο παλερμο , ψηστε το να χει theme the departed :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Ακόμη δεν μπορώ να καταλάβω τον Ιορδάνη! Νιώθω ότι διαβάζω αράβικα... Είμαι σίγουρη ότι έχει ένα δικό του τρόπο σκέψης που καταλήγει κάπου και έχει μεγάλο point, αλλά νιώθω χαζή κάθε φορά που τον διαβάζω! :redface:

God dammit, ήμουν τόσο πέρα βρέχει; :P

Επίσης μια φωτογραφία απο την Μιλού;;; :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
Να κανονίσουμε άμα μαζευτούνε άτομα από Οκτώβριο και μετά!! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Μιας κι έχω περάσει από το αντίστοιχο γραφείο (μελανία θυμάσαι?), ο ρόλος του ΔΑ είναι ο καλύτερος σε όλο το παιχνίδι, καλύτερος κι απ αυτόν του Μαφιόζου. Είναι τόσο γαμάτο να είσαι με τους κακούς χωρίς να τους ξέρεις, να πρέπει να τους βρεις από το μηδέν, να πρέπει να τους βοηθήσεις ουσιαστικά κι ενώ παράλληλα στο δημόσιο να πρέπει να πείθεις για αθώος. Είναι πολυσύνθετος αλλά πολύ απολαυστικός ρόλος. Βέβαια, ίσως ο δυσκολότερος, αλλά γι αυτό είμαστε εμείς εδώ, για τα δύσκολα! :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 8 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top