Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
αν δεν ξέρεις πότε ενεργούν οι ρόλοι, τότε τι διάβασες?
ποιοι είναι οι ρόλοι και ποιες οι κάρτες?:P

Έλα μωρέ, επειδή παρέλειψα ότι όλες οι ενέργειες γίνονται μέχρι τις 03.00; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Ούτε η Totaled είναι, ούτε ο τσαφ.

ΕΙΝΑΙ ΛΕΜΕ. Και αν είναι να συνεχίσεις στο ίδιο τροπάριο πες το μου να φέρω κάτι να κοπανάω για να μη βρίζω εδώ μέσα.
Ή σοβαρέψου ή μη μιλάς γιατί όλο μπούρδες πετάς. Αλλά βέβαια είπαμε αυτός είναι ο ρόλος σου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

JKaradakov

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιορδάνης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Κτηνίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 12,311 μηνύματα.
Επίσης σκέφτομαι πλέον ένα άλλο σενάριο που στέκει.
Οι εναπομείναντες δολοφόνοι να είναι οι JKaradakov και blue_butterfly.

Από την αρχή κατηγορούν τον tsarachaf, για τον οποίο είμαι πλέον πεπεισμένος ότι είναι αθώος, και με τη σημερινή κίνηση, πρώτα δολοφονία και μετά νεκροφάνεια, αθωώνονται στα μάτια μας... :hmm:
Η φαντασία σου οργιάζει...

Ποια ήταν η σπασμωδική κινήση;;; Ότι ήθελα λίγο χαμό στον πρώτο γύρο;
Δεν ξέρω τι κάνετε εσείς, αλλά εγώ δεν βαφτίζω κάποιον δολοφόνο με 2-3 ποστ στον πρώτο γύρο. Ότι πέσατε(λέω πέσατε γιατί εγώ δεν κατηγόρησα ούτε ψήφισα τον Θωμά) μέσα αυτή την φορά είναι απλώς μία εξαίρεση.

ps. Θενκς :)

Αλλάζεις ψήφο τελευταία στιγμή στον Σπύρο και ψηφίζεις στην δημοσκόπηση και πάλι τον Σπύρο. Εγώ αν ήθελα χαμό δεν θα ψήφιζα στην δημοσκόπηση, για να κόψω κινήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τάσος97

Τιμώμενο Μέλος

Ο Allostasis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Βιολόγος και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,113 μηνύματα.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Βρε, βρε... Καλώς τα μάτια μας τα δυο...
Είμαι έτοιμη για το βρίσιμο αφού όπως λες είμαι τόσο τραγική.

Καλώς σας βρήκα.
Ε, τι να κάνουμε; Είσαι λίγο :P.

Γιατί ακριβώς είσαι ύποπτος; Γιατί δε μου αρέσει ο τρόπος σου στο πρώτο μήνυμα, ο τρόπος που αναφέρθηκες στην αποβολή της Φαίρυ ε μου κάθεται στο λαιμό βρε αδερφέ.

Σοβαρά τώρα; Ο τρόπος που αναφέρθηκα στο πρώτο μήνυμα; Είναι έστω και λίγο σοβαρή σκέψη αυτή; Ήταν το τελευταίο πράγμα που περίμενα ν'ακούσω από μια παίκτρια σαν κι εσένα.

Γιατί είσαι αυτός που ήθελες να ανάψουν τα αίματα και μόλις άναψαν έγραψες 2-3 ανούσια με ένα υφάκι που ούτε αυτό μ' αρέσει και ως εκεί. Μετά χάθηκες.

Ε, δεν άναψαν ιδιαίτερα τα αίματα εκείνη την ώρα, κανείς δεν έλεγε τίποτα ουσιαστικό, τι περίμενες να πω εγώ;
Για πες και για το υφάκι; Τι είχε αυτό;

Σε είδαμε εκεί κάπου να λες ότι δεν προλαβαίνεις και να ψηφίζεις τον wild και μετά εκεί που δεν έχεις χρόνο να εμφανίζεσαι λίγο πριν τη λήξη της ψηφοφορίας, να ψηφίζεις τον Σπυράκο και να μένεις και για τη δημοσκόπηση βέβαια. Έπρεπε σώνει και καλά να μείνει ο Θωμάς, ε;

Πού να μην είχα πει κιόλας σ'εκείνο το ποστ, ότι ήμουν στην δουλεια και ψήφιζα στο άσχετο για καλό και για κακό και ίσως να προλαβαινα να γυρίσω και να αλλάξω ψήφο αν είχε γίνει κάτι αξιολογο. Δεν ηθελα να σώσω τον θωμά, ήθελα να ζωντανέψουν λίγο περισσότερο τα πράγματα και τι καλύτερο από μια τριπλή; Αν ήθελα να σώσω τον θωμά, θα ψήφιζα εσένα, simple as that.

Και μετά χάθηκες πάλι και επέστρεψες χθες το απόγευμα και έπειτα σήμερα που αρχίζεις να κινδυνεύεις ξανά και δεν έχεις τρόπο να σωθείς όπως χθες. Και συνεχίζεις να μας λες ότι ο Σπύρος έχει κακό ρόλο. Και για πες μας, για αυτόν τον ψήφισε η Γερμανίδα η μαφιόζα και εσύ; Που για εμένα κα εσύ μαφιόζος είσαι.

Και χθες φυσικά, δεν θα έψαχνα να βρω τρόπο να με υπερασπιστώ ακόμη και από την δουλεια, αλλά θα έμπαινα απλώς και μόνο για να ρίξω μια ψήφο και να αποφύγω την απουσία. Σκέψου λίγο τι λες.
Ναι, ο Σπύρος πιστεύω έχει κακό ρόλο κι επειδή με ρωτάς, θα σου πω και τι. Και μάλιστα πως εξηγείται και η ψήφος από μαφιοζό. Τον συγκεκριμένο τον υποπτεύθηκα εξ'αρχής λόγω του τρόπου που έπαιζε. Έφερνε στο κλασσικό ανελέητο σπαμμάρισμα του Σπυράκου, αλλά ήταν απίστευτα πιο προσεγμένο, σαν να μην ήθελε να πειράξει κάποιους. Τι μου θυμίζει αυτό; Τι μου θυμίζει;;; Α, ναι. Κάτι τέτοια κάνουν οι ΔΑ κι επειδή μιλάμε για τον Σπυράκο, είναι πολύ λογικό να έκανε και λάθος στην περίπτωση του θωμά, για να προλάβω την απάντηση σ'αυτό. Άρα, για την μαφία, τι είναι προτιμότερο; Ένας μαφιόζος ή ένας όχι και πολύ καλός ΔΑ;

Και τι μας λες ότι οι κακοί ρόλοι σου είναι οι αγαπημένοι σου και ότι αν είχες πάρει κακό θα ασχολιόσουν περισσότερο; Πώς θα ασχολιόσουν περισσότερο αφού εσύ ο ίδιος μας λες ότι δεν έχεις χρόνο;

Δεν είπα ότι θα ασχολιόμουν περισσότερο, είπα ότι δεν στέκει να λέτε ότι δεν παίζω και πολύ, επειδή είμαι μαφιόζος και ξενέρωσα με τα όσα έχουν γίνει. Τόσο απλά. Αλλά από την άλλη, ίσως και να ασχολιόμουν περισσότερο αν ήμουν μαφιόζος, μπορεί να έκοβα τον ύπνο στην τελική, το έχω ξανακάνει άλλωστε στο προηγούμενο.

Μετά λες στον Ιορδάνη ότι εσύ δεν είσαι ΔΑ γιατί δεν έχεις ασχοληθεί πολύ όπως θα έπρεπε να ασχολείται ο ΔΑ. Μα το είπαμε αυτό, είπες δεν έχεις χρόνο και για αυτό δεν ασχολείσαι, γιατί χρησιμοποείς αυτό το σαχλό επιχείρημα ξανά; Δεν έχεις άλλα καλύτερα; Δεν πιστεύω ότι είσαι ΔΑ το σχολιασμό αυτόν τον έκανα για να δείξω τα σαχλά σου επιχειρήματα.

Στο εξήγησα και από πάνω γι'αυτό, αλλά σε παρακαλώ τώρα. Όχι και να λες τα δικά μου επιχειρήματα σαχλά, όταν το πρώτο σου επιχείρημα εναντίον μου ήταν ότι δεν σου άρεσε το τι είπα για την αποβολή της φέρι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Θα ήθελα τα σχόλια του Ακριβού για τις ακατανόητες ενέργειες του γουαιλντ μποι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Χτες δεν ήταν σίγουρος;:whistle:
Ναουσσαίε, έλα εδώωωωωωω.
Πως αλλάζουν οι άνθρωποι... :whistle:
Άντε και... Ειλικρινά...
That guy is either murderer or troll.
Ρε wild boy τι σκατά κάνεις πραγματικά??????????????
Η ψήφος μου πάει σε σενα και ζητάω από όποιον πολίτη έχει άμεση προφυλάκιση να την παίξει αμέσως!!
Γράφεις οτι είσαι σίγουρος για την αθωότητα του ακριβού και μετά πας και τον ψηφίζεις. Τώρα πάς και ψηφίζεις τον Πατρέα που ως γνωστόν δεν συμμετέχει καν στο Παλέρμο!!
Είσαι 100% ο ΔΑ και αν κάνω λάθος τότε ας με βρίσουν όλοι οι υπολοιποι πολίτες!
Επίσης, η μάγισσα συμμετέχει στο παιχνίδι ή όχι? Στο προηγούμενο Παλέρμο ξενέρωναν επειδή ήταν απλοί πολίτες..τώρα ξενερώνει και κάποιος που παίρνει έναν τέτοιο ρόλο? Μια φορά να παιχτεί ένα σοβαρό παιχνίδι δνε γίνεται...
Wild boy εννοείται...και επειδή δεν έχεις διαβάσει τους κανόνες
θα είμαι σπίτι μέχρι τις 6 παρά οποτε βλέπουμε...
Αν βγει σήμερα ο.Τσαρα αυτός θα έχει την αυριανή μου ψήφο.
Θα ήθελα τα σχόλια του Ακριβού για τις ακατανόητες ενέργειες του γουαιλντ μποι
Τις σχολίασε στο μεγάλο ποστ του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,060 μηνύματα.
Υπάρχει μια εκδοχή ακόμα που δε σκεφτήκαμε με τη δολοφονία: Η Ριρίκα κόβει το λαιμό της οτι ο τσαφ είναι μαφιόζος και τα γράφει όλα αυτά στις 3 παρά 20 τη νύχτα. Υπάρχει πιθανότητα να είναι ο ντετέκτιβ που ρώτησε για τον τσαφ και έμαθε και να την κάρφωσαν σήμερα; Με αυτή τη λογική, το κανονικό θύμα μπορεί να σώθηκε από τη μάγισσα ή το γιατρό. Το λέω αυτό γιατί η μπλου σκίζεται για την ενοχή του τσαφ ενώ μέχρι τώρα δε συμμετείχε καν τόσο πολύ. Για να το δούμε... Με αυτή τη λογική ο τσαφ μπορεί να είναι μαφιόζος ή και ΑΜ που φαίνεται σαν μαφιόζος...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Μα με το κάρφωμα γίνεται οριστική αποχώρηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Υπάρχει μια εκδοχή ακόμα που δε σκεφτήκαμε με τη δολοφονία: Η Ριρίκα κόβει το λαιμό της οτι ο τσαφ είναι μαφιόζος και τα γράφει όλα αυτά στις 3 παρά 20 τη νύχτα. Υπάρχει πιθανότητα να είναι ο ντετέκτιβ που ρώτησε για τον τσαφ και έμαθε και να την κάρφωσαν σήμερα; Με αυτή τη λογική, το κανονικό θύμα μπορεί να σώθηκε από τη μάγισσα ή το γιατρό. Το λέω αυτό γιατί η μπλου σκίζεται για την ενοχή του τσαφ ενώ μέχρι τώρα δε συμμετείχε καν τόσο πολύ. Για να το δούμε... Με αυτή τη λογική ο τσαφ μπορεί να είναι μαφιόζος ή και ΑΜ που φαίνεται σαν μαφιόζος...

Δεν κόβω το λαιμό μου μόνο για τον Τσαφ. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Καλώς σας βρήκα.
Ε, τι να κάνουμε; Είσαι λίγο :P.



Σοβαρά τώρα; Ο τρόπος που αναφέρθηκα στο πρώτο μήνυμα; Είναι έστω και λίγο σοβαρή σκέψη αυτή; Ήταν το τελευταίο πράγμα που περίμενα ν'ακούσω από μια παίκτρια σαν κι εσένα.
Αλήθεια αν ήσουν και εσύ πολίτης και έβλεπες αυτό το μήνυμα το ίδιο θα έλεγες. Και έχω βασιστεί αρκετές φορές στη διαίσθηση μου στο συγκεκριμένο παλέρμο και δεν έχω βγει καθόλου χαμένη. Μα ειλικρινά δες τι είπες:
Ουάου, παίζει να έχουμε την πιο γρήγορη αποχώρηση δολοφόνου από ποτέ :D. Περίεργη αρχή. Περιμένω το τέλος να δούμε τι έγινε, αλλά μάλλον καλώς συνέβη. Απλώς έλεος.
Πας να προσποιηθείς ότι εκπλήσσεσαι και χαίρεσαι. Τουλάχιστον αυτό δείχνεις.


Ε, δεν άναψαν ιδιαίτερα τα αίματα εκείνη την ώρα, κανείς δεν έλεγε τίποτα ουσιαστικό, τι περίμενες να πω εγώ;
Για πες και για το υφάκι; Τι είχε αυτό;
Αν ήθελες μπορούσες μια χαρά να μπεις περισσότερο σε όλο αυτό που γινόταν, αλλά δεν τον επιθύμησες γιατί ήθελες να κρατήσεις και εν μέρει την ουρίτσα σου απ' έξω και να βρεις κάπου να πατήσεις.
Α και ξέρεις τι πιστεύω για την ψήφο σου προς τον Wild; Ότι αν είναι ΔΑ μπορεί να του έδινες και σημάδι ότι ξέρεις, είμαι μαφιόζος.


Πού να μην είχα πει κιόλας σ'εκείνο το ποστ, ότι ήμουν στην δουλεια και ψήφιζα στο άσχετο για καλό και για κακό και ίσως να προλαβαινα να γυρίσω και να αλλάξω ψήφο αν είχε γίνει κάτι αξιολογο. Δεν ηθελα να σώσω τον θωμά, ήθελα να ζωντανέψουν λίγο περισσότερο τα πράγματα και τι καλύτερο από μια τριπλή; Αν ήθελα να σώσω τον θωμά, θα ψήφιζα εσένα, simple as that.
Δε θα ψήφιζες εμένα γιατί είδες μετά το ποστ σου ότι η Cinefil μας έφερε σε τριπλή και άρα δε θα μπορούσες να αλλάξεις, θα καρφωνόσουν. Σου θυμίζω τι είχες πει:
Edit: Τώρα είδα την ψήφο της σινεφίλ. Πολύ ύποπτη κίνηση. Ψήφος αντίποινα που στέλνει σε ισοψηφία;;;


Και χθες φυσικά, δεν θα έψαχνα να βρω τρόπο να με υπερασπιστώ ακόμη και από την δουλεια, αλλά θα έμπαινα απλώς και μόνο για να ρίξω μια ψήφο και να αποφύγω την απουσία. Σκέψου λίγο τι λες.
Ναι, ο Σπύρος πιστεύω έχει κακό ρόλο κι επειδή με ρωτάς, θα σου πω και τι. Και μάλιστα πως εξηγείται και η ψήφος από μαφιοζό. Τον συγκεκριμένο τον υποπτεύθηκα εξ'αρχής λόγω του τρόπου που έπαιζε. Έφερνε στο κλασσικό ανελέητο σπαμμάρισμα του Σπυράκου, αλλά ήταν απίστευτα πιο προσεγμένο, σαν να μην ήθελε να πειράξει κάποιους. Τι μου θυμίζει αυτό; Τι μου θυμίζει;;; Α, ναι. Κάτι τέτοια κάνουν οι ΔΑ κι επειδή μιλάμε για τον Σπυράκο, είναι πολύ λογικό να έκανε και λάθος στην περίπτωση του θωμά, για να προλάβω την απάντηση σ'αυτό. Άρα, για την μαφία, τι είναι προτιμότερο; Ένας μαφιόζος ή ένας όχι και πολύ καλός ΔΑ;
Δε θα έψαχνες τρόπο γιατί δε θα έφευγες είχαν ρίξει ήδη προφυλάκιση και τυμβωρυχία.
Σκέψου όμως ότι και ο Σπύρος μεγάλωσε νομίζω 1μιση χρόνο από το τελευταίο παιχνίδι μαζί σου, ε;



Δεν είπα ότι θα ασχολιόμουν περισσότερο, είπα ότι δεν στέκει να λέτε ότι δεν παίζω και πολύ, επειδή είμαι μαφιόζος και ξενέρωσα με τα όσα έχουν γίνει. Τόσο απλά. Αλλά από την άλλη, ίσως και να ασχολιόμουν περισσότερο αν ήμουν μαφιόζος, μπορεί να έκοβα τον ύπνο στην τελική, το έχω ξανακάνει άλλωστε στο προηγούμενο.
Νομίζω μια χαρά χρόνο βρίσκεις και τώρα.


Στο εξήγησα και από πάνω γι'αυτό, αλλά σε παρακαλώ τώρα. Όχι και να λες τα δικά μου επιχειρήματα σαχλά, όταν το πρώτο σου επιχείρημα εναντίον μου ήταν ότι δεν σου άρεσε το τι είπα για την αποβολή της φέρι :P
Σε κάλυψα τώρα αγαπητέ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Επίσης σκέφτομαι πλέον ένα άλλο σενάριο που στέκει.
Οι εναπομείναντες δολοφόνοι να είναι οι JKaradakov και blue_butterfly.

Από την αρχή κατηγορούν τον tsarachaf, για τον οποίο είμαι πλέον πεπεισμένος ότι είναι αθώος, και με τη σημερινή κίνηση, πρώτα δολοφονία και μετά νεκροφάνεια, αθωώνονται στα μάτια μας... :hmm:
Θα μπορούσε το 1ο σενάριο για να πιστέψουν όλοι τη Μπλού αλλά δεν θα κερδίζαν και πολλά στην τελική αν μετά την ψηφοφορία μάθαιναμε ότι ο τσαφ είναι αθώος τότε θα στρέφονταν σε αυτούς τα βλέμματα και θα ήταν ριψοκίνδυνο και άσκοπη κίνηση αφού ο τσαφ και πριν από αυτό είχε της περισσότερες ψήφους. Άρα πιο πιθανό οι μαφιοζοι να ήταν σε δύσκολη θέση και έτσι η tolated να εσωσε τον τσαφ αφού είναι πιο έμπειρος από το Θωμά. Οπότε Τσαρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 31/7
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> tsarachaf
  3. blue_butterfly --> tsarachaf
  4. CiNeFiL --> tsarachaf
  5. [COLOR=#g3d31e]Drama Prinzessin --> Πατρεύς[/COLOR]
  6. espeonfan
  7. [COLOR=#g3d31e]Himela --> Πατρεύς[/COLOR]
  8. JKaradakov --> tsarachaf
  9. Johnnaousa --> Wild_boy
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. Totaled
  13. tsarachaf
  14. [COLOR=#g3d31e]Wild_Boy --> Πατρεύς[/COLOR]
  15. ~Melania~ --> tsarachaf
  16. Πατρεύς
  17. Σπυρακος (^^) (φάντασμα) --> tsarachaf
  18. Τάσος97 --> tsarachaf

Ψήφοι
7 tsarachaf
[COLOR=#g3d31e]3 Πατρεύς[/COLOR]
1 Wild_Boy

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλους. :)
Είχα δύσκολη ημέρα (δε σας ενδιαφέρει αυτό το μέρος) και γι' αυτό δεν κατάφερα να συνδεθώ νωρίτερα να δώσω την ψήφο μου.

Δολοφονία 31/7
Ενδιαφέρον το θύμα...
Έλα μην παρασύρεστε, η δολοφονία αυτή έγινε χτες το βράδυ, όχι πριν λίγο. Η Ριρίκα τότε δεν είχε πει τις σκέψεις της ακόμα νομίζω. Για την ακρίβεια το ποστ της ήταν χτες στις 3 παρά 20. Να έκαναν δολοφονία εκείνη την ώρα; Χλωμό.
Μήπως αυτό ακριβώς ήθελαν να σκεφτούμε; Αλήθεια πιστεύω πως είναι μεθοδευμένο πλέον.
Πώς είναι δυνατόν να αδιαφορεί η μάγισσα; :|
Η μάγισσα ξέρει κάτι ίσως;
Αφού δεν μας έκανε την χάρη η Μάγισσα, θα την κάνω εγώ:


Ριρίκα για come back.
Και φτάνουμε στο υπέροχο σενάριο που στήσατε παγιδεύοντας εμένα για την καλή μου πρόθεση να εκμεταλλευτώ κάτι που γνώριζα προς όφελος της ομάδας των πολιτών και να προφυλακίσω άμεσα τον thomas I. Μόνο που σε αντίθεση με εσάς, εγώ δεν είχα κάποιον σίγουρο να με βοηθήσει.

Ώρα 02:40 η blue butterfly αποφασίζει να αποκαλύψει ένα φανταστικό από κάθε άποψη σενάριο στο οποίο η άμεση προφυλάκιση του thomas I παίχτηκε για να βγει εκτός εκείνος και να σωθεί ο tsarachaf τον οποίο εγώ ως μαφιόζος καλύπτω. Με μια απαράμιλλη σιγουριά όλα αυτά. Αν το σενάριο ήταν αληθές, και όντως ο tsarachaf έμπειρος όσο λέτε, θα άφηνε ανεκμετάλλευτη την ευκαιρία να κάνει κάρφωμα; Εγώ πείτε ότι δεν ήξερα τέλος πάντων τι παίζει ούσα νέα αν και έχω διαβάσει τους κανόνες...

Ο πραγματικός ντετέκτιβ θα γελά πάντως εκτός κι αν πιστέψει ότι εσύ είχες στα χέρια σου δύο Χρησμούς της Πυθίας. Αρκεί βέβαια να κάνει μιαν ερώτηση για κάποιον από εμάς...
Την εκδοχή μου σας την έχω εξηγήσει, ότι δηλαδή πιστεύω ότι οι δύο εναπομείναντες μαφιόζοι είναι ο tsarachaf και η Totaled. Να κάνω λάθος; Οκ ας πιστέψουμε ότι κάνω λάθος αλλά αν κάνω είναι μόνο στον έναν από τους δύο. Και δεν είναι και λάθος δηλαδή γιατί χρειάζεται για μετέπειτα.
Κι εδώ συνεχίζει στο ίδιο σενάριο και είμαι σίγουρη πως θα συνεχίσει όσο περισσότερο μπορεί.
ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ. Δεν αντέχεται άλλο η κατάσταση. Ποιος είναι αθώος και ποιος είναι ένοχος, αδύνατον να καταλάβω.
Χμμμμ. Γυρνάω στον Πατρέα. Δε θα βάλω ταφόπλακα στον τσαφ ακόμα.
Αλήθεια είσαι ο άνθρωπος που με έχει μπερδέψει περισσότερο από κάθε άλλον αν και δεν πιστεύω στην ενοχή σου. Δε βοηθάς καθόλου με αυτά που κάνεις.
Επίσης σκέφτομαι πλέον ένα άλλο σενάριο που στέκει.
Οι εναπομείναντες δολοφόνοι να είναι οι JKaradakov και blue_butterfly.

Από την αρχή κατηγορούν τον tsarachaf, για τον οποίο είμαι πλέον πεπεισμένος ότι είναι αθώος, και με τη σημερινή κίνηση, πρώτα δολοφονία και μετά νεκροφάνεια, αθωώνονται στα μάτια μας... :hmm:
Εδώ όμως κάνεις την ίδια υπόθεση με εμένα. :hmm:
Άντε και... Ειλικρινά...
Κάποια χάνει την ψυχραιμία της και αρχίζει να βρίζει. :) Γιατί; Αν ήσουν πολίτης θα χαιρόσουν, ο ένοχος tsarachaf είναι μπροστά σε ψήφους και θα βγει.
Ρε wild boy τι σκατά κάνεις πραγματικά??????????????
Πόσο συμφωνώ μαζί σου!
Δεν κόβω το λαιμό μου μόνο για τον Τσαφ. ;)
Ναι γιατί δε σου φτάνει να διώξεις έναν μόνο, θες και δεύτερο. Θα καταλάβετε το λάθος σας όταν βγουν οι δυο που στοχεύει η blue και το παιχνίδι εξακολουθήσει. ;)

Ψηφίζω την blue_butterfly και ο επόμενος (αν υπάρχω) θα είναι ο JKaradakov. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Αγαπητή Totaled, θα σου απαντήσω καταλλήλως μετά. Πάω να φάω και εγώ η τραγική. :'(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
θέλεις να εξηγήσεις λίγο τι εννοείς?:hmm:
Θα μπορούσε η μάγισσα να γνωρίζει για το αν το εμφανιζόμενο ως θύμα της σημερινής δολοφονίας ήταν ένοχο ή όχι παίζοντας μια κάρτα, επομένως και να αποφασίσει να μην το σώσει.

Εγώ θα το πήγαινα και παρακάτω, ότι ο φόνος σήμερα μπορεί και να έγινε από τη μάγισσα και όχι από τη μαφία, αν και τη βόλεψε κάπως γιατί αθωώθηκαν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 31/7
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> tsarachaf
  3. blue_butterfly --> tsarachaf
  4. CiNeFiL --> tsarachaf
  5. [COLOR=#g3d31e]Drama Prinzessin --> Πατρεύς[/COLOR]
  6. espeonfan
  7. [COLOR=#g3d31e]Himela --> Πατρεύς[/COLOR]
  8. JKaradakov --> tsarachaf
  9. Johnnaousa --> Wild_boy
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. Totaled --> blue_butterfly
  13. tsarachaf
  14. [COLOR=#g3d31e]Wild_Boy --> Πατρεύς[/COLOR]
  15. ~Melania~ --> tsarachaf
  16. Πατρεύς
  17. Σπυρακος (^^) (φάντασμα) --> tsarachaf
  18. Τάσος97 --> tsarachaf

Ψήφοι
7 tsarachaf
[COLOR=#g3d31e]3 Πατρεύς[/COLOR]
1 blue_butterfly
1 Wild_Boy

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Ψηφίζω blue_butterfly. Κοιτάξτε τα σημερινά ποστ μου, δεν έχω να δώσω άλλη αιτιολόγηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,251 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 31/7
  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> tsarachaf
  3. blue_butterfly --> tsarachaf
  4. CiNeFiL --> tsarachaf
  5. [COLOR=#g3d31e]Drama Prinzessin --> Πατρεύς[/COLOR]
  6. espeonfan
  7. [COLOR=#g3d31e]Himela --> Πατρεύς[/COLOR]
  8. JKaradakov --> tsarachaf
  9. Johnnaousa --> Wild_boy
  10. Nefeli Graf
  11. Guest 278211
  12. Totaled --> blue_butterfly
  13. tsarachaf
  14. Wild_Boy --> blue_butterfly
  15. ~Melania~ --> tsarachaf
  16. Πατρεύς
  17. Σπυρακος (^^) (φάντασμα) --> tsarachaf
  18. Τάσος97 --> tsarachaf

Ψήφοι
7 tsarachaf
2 blue_butterfly
[COLOR=#g3d31e]2 Πατρεύς[/COLOR]
1 Wild_Boy

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top