Palermo #41 - Gotta catch 'em all!

Ψηφοφορία 29/7
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 12)

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Μα με το κάρφωμα γίνεται οριστική αποχώρηση.

Σόρρυ..:redface: (έκανα και ΣΕ τρομάρα μου)

Θα μπορούσε η μάγισσα να γνωρίζει για το αν το εμφανιζόμενο ως θύμα της σημερινής δολοφονίας ήταν ένοχο ή όχι παίζοντας μια κάρτα, επομένως και να αποφασίσει να μην το σώσει.

Εγώ θα το πήγαινα και παρακάτω, ότι ο φόνος σήμερα μπορεί και να έγινε από τη μάγισσα και όχι από τη μαφία, αν και τη βόλεψε κάπως γιατί αθωώθηκαν. :)

Δηλαδή λες οτι οι δύο εναπομείναντες δολοφόνοι μπορεί να σκέφτονταν να σκοτώσουν κάποιον από τους δυο τους; Στέκει αυτό που λες; Θεωρώ σχεδόν δεδομένο οτι όλα τα θύματα των δολοφόνων είναι πολίτες, ποιος ο λόγος να παίξει κάρτα η μάγισσα για να το διαπιστώσει;

Το άλλο που λες μπορεί να ισχύει, η μάγισσα να έσωσε το θύμα και να σκότωσε την μπλου η ίδια. Γιατί όμως να το κάνει; Η Ριρίκα δεν είχε δείξει κάτι ως τότε, και να έπαιζε κάρτα η μάγισσα για να ρωτήσει για κείνη μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο.

Να ρωτήσω κάτι τη Ριρίκα: έστω λοιπόν οτι για κάποιο λόγο είσαι σίγουρη για την ενοχή του τσαφ. Γιατί κατηγορείς παράλληλα και την Totaled? Δε θα μπορούσε εκείνη να ήταν ένας απλός πολίτης που είχε πειστεί για την ενοχή του Θωμά (μην ξεχνάμε οτι τον Θωμά τον ήξερε ο πληροφοριοδότης έτσι; ) και να έπαιξε την άμεση προφυλάκιση πάνω του; Γιατί βάζεις και κείνη σαν δολοφόνο;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Ψηφίζω blue_butterfly. Κοιτάξτε τα σημερινά ποστ μου, δεν έχω να δώσω άλλη αιτιολόγηση.
Τρολλ; Τι κάνεις τώρα εσύ πάλι; :P Η αναποφασιστικότητα η ίδια είσαι!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Μπορεί να κάνω λάθος με την ψήφο μου μπορεί και όχι θα δείξει..
Θα ψηφίσω την ~Melania~ για απλό λόγο,αλλά και για να μην πάρω απουσία μιας και δεν ξέρω τι θα κάνω το υπόλοιπο απόγευμα και αν θα είμαι εδώ.
Αρχικά να πω ότι στα 2 προηγούμενα που είχα παίξει μαζί με την Μελανία ο τρόπος που τα σχολίαζε όλα και τα ανέλυε ήταν λιγάκι διαφορετικός.Εγώ αυτό είδα λιγάκι και κάποιοι το είπαν κιόλας αν είδα καλά.Τέλος πάντων δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι όντως στην μαφία ή απλά επειδή δεν ήταν εδώ από την πρώτη μέρα δεν τα είχε διαβάσει όλα καλά αλλά χθες και σήμερα που είναι αρκετά ενεργή ελπίζω να κατάφερε.Μαμά μην θυμώσεις:flowers:.
Μπορεί να είναι ηλίθιος λόγος αλλά αυτό βλέπω αυτό λέω;).

Επιπλέον δεν θέλω να καταδικάσω τον Τσάρα ψηφίζοντας τον,αν και μπορεί να είναι δολοφόνος κανείς δεν το αποκλείει ούτε και εγώ,αλλά δεν έχει πει και πολλά εκτός από σήμερα που κατάφερε να συμμετάσχει κάπως περισσότερο λόγω του ότι βρήκε χρόνο όπως λέει.Το ξέρω ότι εγώ που δεν τον ψηφίζω δεν θα σωθεί αλλά απλά δεν θέλω να τον καταδικάσω αν είναι πολίτης,αν μία στο εκατομμύριο είναι τελικά πολίτης.:P

Άσχετο,αλλά το παίξιμο του Wilid_Boy μου θυμίζει λίγο το άσχημο παίξιμο του Pie στο #40.Δεν μπορώ να καταλήξω κάπου απλά μερικές φορές μπορείς με τις συγκρίσεις από άλλα παιχνίδια να βγάλεις συμπεράσματα όπως έγινε και με τον Θωμάκο. Ελπίζω και με τον Στράτο να μην κάνω λάθος όπως και με κάποιους άλλους(Τους παραπάνω εννοώ-.-)

Αυτά από εμένα :P:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MissKit

Επιφανές μέλος

Η Bastet 1/3 ΜΕΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 11,568 μηνύματα.
Δηλαδή λες οτι οι δύο εναπομείναντες δολοφόνοι μπορεί να σκέφτονταν να σκοτώσουν κάποιον από τους δυο τους; Στέκει αυτό που λες; Θεωρώ σχεδόν δεδομένο οτι όλα τα θύματα των δολοφόνων είναι πολίτες, ποιος ο λόγος να παίξει κάρτα η μάγισσα για να το διαπιστώσει
Δεν ξέρω για σένα, αλλά εγώ δεν είμαι τόσο ευκολόπιστη... Είναι σε τρομερά δύσκολη θέση, γιατί να μην το κάνουν εφόσον είχαν τη δυνατότητα να επαναφέρουν κάποιον; Επίσης δεν ξέρεις ποιος είναι η μάγισσα και πώς σκέφτεται.
Το άλλο που λες μπορεί να ισχύει, η μάγισσα να έσωσε το θύμα και να σκότωσε την μπλου η ίδια. Γιατί όμως να το κάνει; Η Ριρίκα δεν είχε δείξει κάτι ως τότε, και να έπαιζε κάρτα η μάγισσα για να ρωτήσει για κείνη μου φαίνεται πολύ τραβηγμένο.
Τραβηγμένο ή όχι, εγώ εξετάζω πιθανότητες. Τραβηγμένο από τα μαλλιά θα ήταν να πάω εγώ να πετάξω μια κάρτα τόσο απλά για να βάλω μέσα στη φυλακή συμπαίκτη μου για να κρατήσω κάποιον άλλον επειδή είναι έμπειρος. Ειδικά από τη στιγμή που δεν κρατούσα μια κάρτα που θα φανέρωνε την ενοχή του για να με συμφέρει.
Όσο για τον έτερο (tsarachaf) κόντεψε να φύγει και χθες και σήμερα είναι σίγουρο πως θα αποχωρήσει. Γιατί να τραβήξω τα βλέμματα πάνω μου για κάποιον με τόσο λίγη συμμετοχή που διατρέχει και τόσο υψηλό κίνδυνο;

Η blue_butterfly απλώς θέλει να πείσει πως είναι αθώα και ντετέκτιβ, να σου πω εγώ γιατί το κάνει αυτό. Αν ήταν όμως, δε θα το έλεγε τόσο δυνατά όσο θα μπορούσαν να την καρφώσουν. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ψηφίζω την blue_butterfly και ο επόμενος (αν υπάρχω) θα είναι ο JKaradakov. :)
Ψηφίζω blue_butterfly. Κοιτάξτε τα σημερινά ποστ μου, δεν έχω να δώσω άλλη αιτιολόγηση.
Λατρεύω τις προσπάθειες για δημιουργία κύματος...
Μπορεί να κάνω λάθος με την ψήφο μου μπορεί και όχι θα δείξει..
Θα ψηφίσω την ~Melania~ για απλό λόγο,αλλά και για να μην πάρω απουσία μιας και δεν ξέρω τι θα κάνω το υπόλοιπο απόγευμα και αν θα είμαι εδώ.
Αρχικά να πω ότι στα 2 προηγούμενα που είχα παίξει μαζί με την Μελανία ο τρόπος που τα σχολίαζε όλα και τα ανέλυε ήταν λιγάκι διαφορετικός.Εγώ αυτό είδα λιγάκι και κάποιοι το είπαν κιόλας αν είδα καλά.Τέλος πάντων δεν μπορώ να καταλάβω αν είναι όντως στην μαφία ή απλά επειδή δεν ήταν εδώ από την πρώτη μέρα δεν τα είχε διαβάσει όλα καλά αλλά χθες και σήμερα που είναι αρκετά ενεργή ελπίζω να κατάφερε.Μαμά μην θυμώσεις:flowers:.
Μπορεί να είναι ηλίθιος λόγος αλλά αυτό βλέπω αυτό λέω;).
Πολύ παράξενη η ψήφος σου μιας και πρώτη φορά αναφέρεσαι στη Μελανία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Λατρεύω τις προσπάθειες για δημιουργία κύματος...

Πολύ παράξενη η ψήφος σου μιας και πρώτη φορά αναφέρεσαι στη Μελανία.

Γιατί μέχρι τώρα δεν με είχε απασχολήσει ιδιαίτερα ο τρόπος της.Απλώς σήμερα βρήκα πραγματικά χρόνο να καθίσω να σκεφτώ τίποτα.
Σε ενοχλεί το ότι δεν ακολουθώ το κύμα επίσης;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Να ρωτήσω κάτι τη Ριρίκα: έστω λοιπόν οτι για κάποιο λόγο είσαι σίγουρη για την ενοχή του τσαφ. Γιατί κατηγορείς παράλληλα και την Totaled? Δε θα μπορούσε εκείνη να ήταν ένας απλός πολίτης που είχε πειστεί για την ενοχή του Θωμά (μην ξεχνάμε οτι τον Θωμά τον ήξερε ο πληροφοριοδότης έτσι; ) και να έπαιξε την άμεση προφυλάκιση πάνω του; Γιατί βάζεις και κείνη σαν δολοφόνο;
Γιατί είμαι σίγουρη και για την Totaled.

Ωραίο το κουνέλι αλλά ήρθε η ώρα να συγχιστώ και να απαντήσω και στην Totaled. Επανέρχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ωραίο το κουνέλι αλλά ήρθε η ώρα να συγχιστώ και να απαντήσω και στην Totaled. Επανέρχομαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Ψηφοφορία για Τετάρτη 31/7

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> tsarachaf
  3. blue_butterfly --> tsarachaf
  4. CiNeFiL --> tsarachaf
  5. [COLOR=#g3d31e]Drama Prinzessin --> Πατρεύς[/COLOR]
  6. espeonfan
  7. [COLOR=#g3d31e]Himela --> Πατρεύς[/COLOR]
  8. JKaradakov --> tsarachaf
  9. Johnnaousa --> Wild_boy
  10. Nefeli Graf --> ~Melania~
  11. Guest 278211
  12. Totaled --> blue_butterfly
  13. tsarachaf
  14. Wild_Boy --> blue_butterfly
  15. ~Melania~ --> tsarachaf
  16. Πατρεύς
  17. Σπυρακος (^^) (φάντασμα) --> tsarachaf
  18. Τάσος97 --> tsarachaf


Ψήφοι
7 tsarachaf
2 blue_butterfly
[COLOR=#g3d31e]2 Πατρεύς[/COLOR]
1 ~Melania~
1 Wild_Boy

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Και φτάνουμε στο υπέροχο σενάριο που στήσατε παγιδεύοντας εμένα για την καλή μου πρόθεση να εκμεταλλευτώ κάτι που γνώριζα προς όφελος της ομάδας των πολιτών και να προφυλακίσω άμεσα τον thomas I. Μόνο που σε αντίθεση με εσάς, εγώ δεν είχα κάποιον σίγουρο να με βοηθήσει.

Ώρα 02:40 η blue butterfly αποφασίζει να αποκαλύψει ένα φανταστικό από κάθε άποψη σενάριο στο οποίο η άμεση προφυλάκιση του thomas I παίχτηκε για να βγει εκτός εκείνος και να σωθεί ο tsarachaf τον οποίο εγώ ως μαφιόζος καλύπτω. Με μια απαράμιλλη σιγουριά όλα αυτά. Αν το σενάριο ήταν αληθές, και όντως ο tsarachaf έμπειρος όσο λέτε, θα άφηνε ανεκμετάλλευτη την ευκαιρία να κάνει κάρφωμα; Εγώ πείτε ότι δεν ήξερα τέλος πάντων τι παίζει ούσα νέα αν και έχω διαβάσει τους κανόνες...

Ο πραγματικός ντετέκτιβ θα γελά πάντως εκτός κι αν πιστέψει ότι εσύ είχες στα χέρια σου δύο Χρησμούς της Πυθίας. Αρκεί βέβαια να κάνει μιαν ερώτηση για κάποιον από εμάς...

Κι εδώ συνεχίζει στο ίδιο σενάριο και είμαι σίγουρη πως θα συνεχίσει όσο περισσότερο μπορεί.

Κάποια χάνει την ψυχραιμία της και αρχίζει να βρίζει. :) Γιατί; Αν ήσουν πολίτης θα χαιρόσουν, ο ένοχος tsarachaf είναι μπροστά σε ψήφους και θα βγει.

Ναι γιατί δε σου φτάνει να διώξεις έναν μόνο, θες και δεύτερο. Θα καταλάβετε το λάθος σας όταν βγουν οι δυο που στοχεύει η blue και το παιχνίδι εξακολουθήσει. ;)

Ψηφίζω την blue_butterfly και ο επόμενος (αν υπάρχω) θα είναι ο JKaradakov. :)
Δεν το γνώριζες εσύ γιατί ο πληροφοριοδότης ήδη έχει αποκαλυφθεί. Δεν είχες κάποιον σίγουρο και για αυτό ζήταγες αμέσως τυμβωρυχία για να φανεί ότι είναι ένοχος και να αθωώσεις εσένα και να σώσεις τον Τσαρα.
Και η ώρα 2:40 δείχνει ότι χθες κωλοχτυπήθηκα να διαβάζω και να ξαναδιαβάζω τα μηνύματα και να καταλήξω κάπου.
Και πίστεψέ με ο πραγματικός ντετεκτιβ δε θα γελάει καθόλου. Και όσοι έχετε όνειρο σας προτρέπω να ρωτήσετε για Totaled και tsarachaf, εμπρός.

Ναι, θα το συνεχίσω το σενάριο όσο και αν δε σ' αρέσει.

Χάνω την ψυχραιμία μου γιατί βλέπω τον Wild να λέει μπούρδες. Τον βλέπω να λέει ότι και εσύ και ο Τσαφ είστε αθώοι. Ε όχι ρε γαμώτο, έχω και μία κάποια υπομονή. Έχω πει το και το και έχω τον Wild να λέει μην πω και εγώ τι.

Ναι, δε μου φτάνει να βγει μόνο ο ένας μαφιόζος έξω, θέλω να βγουν και οι δύο γιατί είμαι στην ομάδα των πολιτών και αυτή είναι η δουλειά μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tsarachaf

Περιβόητο μέλος

Ο Allah 1/3 MEΤΣ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,366 μηνύματα.
Εγώ αντιθέτως την βρίσκω έξυπνη την κίνηση σας.

Μα δεν με βοηθάει καθόλου αυτή η κίνηση, γιατί να το κάνω;;

Καλέ μου άνθρωπε, δεν μπορείς να κρίνεις κάποιον από το πόσο χρόνο θα διαθέσει, έχει σχέση με τις κινήσεις που θα κάνει όσο παίζει. Και δεν είσαι μόνος εναντίον όλων, έλα τώρα ;).

Μα δεν πρόλαβα να κάνω σχεδόν τίποτα, ούτε καν να υπερασπιστώ τον εαυτό μου. Μιλάτε για το σκηνικό με την ψήφο στον Σπυράκο, ενώ στο προηγούμενο κάνατε κάτι παρόμοιο στον πρώτο γύρο, αλλά εκεί ήταν όλα καλά ε;

Διαφωνώ. Χτες θυσίασαν τον Θωμά για να ξεχαστείς εσύ. Έλα όμως που δεν ξεχάστηκες! ^_^' Και η πλάκα θα είναι να έρθει να σε σώσει ο ΔΑ και να πεις ''Ωχ, μου την έστησε η μαφία, δείτε τι κάνει για να με στοχοποιήσει'' και μπλα μπλα.

Μα πώς να ξεχαστώ με τέτοια εμμονή που έχετε όλοι εναντίον μου; Και μάλιστα χωρίς κανένα ουσιαστικό λόγο. Έλεος, απλά. Και γιατί να θυσιάσουν τον θωμά, αντί να προσπαθήσουν να στρέψουν τα βλέμματα κάπου αλλού, όταν ήταν νωρίς ακόμη;
Αν κάνει κάτι ο ΔΑ, παίζει ακόμη και να την έχει πατήσει από την ιστορία που έχετε στήσει για να με βγάλετε. Αν και πιστεύω ότι ο ΔΑ είναι ήδη εκτός

Χτες ήταν στημένο να φύγει ο Θωμάς. Εγώ το πιστεύω, για να σωθείς εσύ.

Ε, φυσικά. Γιατί είναι λογικό να καρφωθούμε τόσο, για να την γλιτώσω εγώ. LOL.


Αλλάζεις ψήφο τελευταία στιγμή στον Σπύρο και ψηφίζεις στην δημοσκόπηση και πάλι τον Σπύρο. Εγώ αν ήθελα χαμό δεν θα ψήφιζα στην δημοσκόπηση, για να κόψω κινήσεις.

Είπα ότι πίστευα επίσης πως θεωρώ ένοχο τον Σπύρο. Αλλά δεν μετράει ε;

Θα ήθελα τα σχόλια του Ακριβού για τις ακατανόητες ενέργειες του γουαιλντ μποι

Δεν έχω να πω και πολλά Γιάννη. Πραγματικά έχω αρχίσει να πιστεύω ότι τρολλάρει. Πάει όλη την ώρα από δω κι από κει. Ναι, ίσως να μπορούσε να είναι ΔΑ και να έχει πέσει έξω, αλλά πιστεύω μάλλον απλώς παίζει πολύ άσχημα και μπερδεύει τον κόσμο.
Μάλιστα, έχει καταφέρει να κάνει μεγάλη ζημιά και σε μένα που υποτίθεται ότι πιστεύει πως είμαι αθώος.

Υπάρχει μια εκδοχή ακόμα που δε σκεφτήκαμε με τη δολοφονία: Η Ριρίκα κόβει το λαιμό της οτι ο τσαφ είναι μαφιόζος και τα γράφει όλα αυτά στις 3 παρά 20 τη νύχτα. Υπάρχει πιθανότητα να είναι ο ντετέκτιβ που ρώτησε για τον τσαφ και έμαθε και να την κάρφωσαν σήμερα; Με αυτή τη λογική, το κανονικό θύμα μπορεί να σώθηκε από τη μάγισσα ή το γιατρό. Το λέω αυτό γιατί η μπλου σκίζεται για την ενοχή του τσαφ ενώ μέχρι τώρα δε συμμετείχε καν τόσο πολύ. Για να το δούμε... Με αυτή τη λογική ο τσαφ μπορεί να είναι μαφιόζος ή και ΑΜ που φαίνεται σαν μαφιόζος...

Γιατί να πεις στο δημόσιο ποιος πιστεύεις ότι είναι ντετέκτιβ για αρχή;

Και αποκλείεται να την κάρφωσαν γιατί μετά από κάρφωμα αποχωρεί τουλάχιστον ένα άτομο οριστικά.

Κι εγώ προσωπικά δεν θέλω να πιστέψω ότι η Ριρίκα είναι ντετέκτιβ, γιατί τότε για δεύτερη φορά θα έχουμε έναν πολύ κακό ντετέκτιβ.

Αλήθεια αν ήσουν και εσύ πολίτης και έβλεπες αυτό το μήνυμα το ίδιο θα έλεγες. Και έχω βασιστεί αρκετές φορές στη διαίσθηση μου στο συγκεκριμένο παλέρμο και δεν έχω βγει καθόλου χαμένη. Μα ειλικρινά δες τι είπες:

Πας να προσποιηθείς ότι εκπλήσσεσαι και χαίρεσαι. Τουλάχιστον αυτό δείχνεις.

Όχι, δεν θα έλεγα το ίδιο, ακριβώς γιατί δεν στηρίζομαι στο πρώτο ποστ κάποιου. Δηλαδή έλεος.

Δεν πάω να προσποιηθώ για τίποτα, που το είδες εσύ αυτό;

Αν ήθελες μπορούσες μια χαρά να μπεις περισσότερο σε όλο αυτό που γινόταν, αλλά δεν τον επιθύμησες γιατί ήθελες να κρατήσεις και εν μέρει την ουρίτσα σου απ' έξω και να βρεις κάπου να πατήσεις.
Α και ξέρεις τι πιστεύω για την ψήφο σου προς τον Wild; Ότι αν είναι ΔΑ μπορεί να του έδινες και σημάδι ότι ξέρεις, είμαι μαφιόζος.

Τι γινόταν ρε συ; Ουσιαστικά σπαμμάρατε εσύ κι ο Τάσος και πετιόταν κι ο Σπυράκος που και που. Είπα να ανάψουν τα αίματα, όχι να σπαμμάρουμε μαζικά.
Σοβαρά τώρα; Έτσι κάνουμε σινιάλο στους ΔΑ; Ρε Ριρίκα, είσαι πάρα πολύ καλή παίκτρια, πώς γίνεται ακόμη και να σκέφτεσαι τέτοια; Δεν μπορεί να έχεις κακό ρόλο, γιατί θα ήταν τεράστιο το ρίσκο της δολοφονίας σου. Άρα ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί παίζεις έτσι;

Δε θα ψήφιζες εμένα γιατί είδες μετά το ποστ σου ότι η Cinefil μας έφερε σε τριπλή και άρα δε θα μπορούσες να αλλάξεις, θα καρφωνόσουν. Σου θυμίζω τι είχες πει:

Θυμάμαι τι είχα πει, αλλά το ξαναλέω, αν ήθελα να σώσω τον Θωμά, γιατί να μην επιτεθώ σε σένα που θα ήταν πολύ καλύτερο γιατί θα ξεφορτωνόμουν μια πολύ καλή παίκτρια;

Δε θα έψαχνες τρόπο γιατί δε θα έφευγες είχαν ρίξει ήδη προφυλάκιση και τυμβωρυχία.
Σκέψου όμως ότι και ο Σπύρος μεγάλωσε νομίζω 1μιση χρόνο από το τελευταίο παιχνίδι μαζί σου, ε;


Εννοώ, γιατί να μην με υπερασπιστώ νωρίτερα πριν παιχτεί η προφυλάκιση; Γιατί αν ισχύει το σενάριό σου(που αν ισχύει αυτό αύριο θα πάω στην δουλειά με το Enteprise:P), καρφώνεται άλλο ένα άτομο.

Νομίζω μια χαρά χρόνο βρίσκεις και τώρα.

Φυσικά και βρίσκω χρόνο σήμερα που δεν δούλευα. Πλάκα μου κάνεις;

Σε κάλυψα τώρα αγαπητέ;

Ούτε κατά διάνοια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wild_Boy

Διάσημο μέλος

Ο Wild_Boy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 2,257 μηνύματα.
Δηλαδή ρε Ριρίκα μας λες ότι είτε Totaled και τσαφ ειναι μαφιοζοι, είτε ότι ο 1 είναι μαφιόζος και ο άλλος αντίπαλος μαφιόζος;;; :|

Δεν έχω κάποιον ιδιαίτερο λόγο να μην σε πιστέψω, αλλά μοιάζει πολύ εύκολο για να είναι αληθινό..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

blue_butterfly

Τιμώμενο Μέλος

Η Ριρίκα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 25,456 μηνύματα.
Όχι, δεν θα έλεγα το ίδιο, ακριβώς γιατί δεν στηρίζομαι στο πρώτο ποστ κάποιου. Δηλαδή έλεος.

Δεν πάω να προσποιηθώ για τίποτα, που το είδες εσύ αυτό;



Τι γινόταν ρε συ; Ουσιαστικά σπαμμάρατε εσύ κι ο Τάσος και πετιόταν κι ο Σπυράκος που και που. Είπα να ανάψουν τα αίματα, όχι να σπαμμάρουμε μαζικά.
Σοβαρά τώρα; Έτσι κάνουμε σινιάλο στους ΔΑ; Ρε Ριρίκα, είσαι πάρα πολύ καλή παίκτρια, πώς γίνεται ακόμη και να σκέφτεσαι τέτοια; Δεν μπορεί να έχεις κακό ρόλο, γιατί θα ήταν τεράστιο το ρίσκο της δολοφονίας σου. Άρα ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί παίζεις έτσι;



Θυμάμαι τι είχα πει, αλλά το ξαναλέω, αν ήθελα να σώσω τον Θωμά, γιατί να μην επιτεθώ σε σένα που θα ήταν πολύ καλύτερο γιατί θα ξεφορτωνόμουν μια πολύ καλή παίκτρια;




Εννοώ, γιατί να μην με υπερασπιστώ νωρίτερα πριν παιχτεί η προφυλάκιση; Γιατί αν ισχύει το σενάριό σου(που αν ισχύει αυτό αύριο θα πάω στην δουλειά με το Enteprise:P), καρφώνεται άλλο ένα άτομο.



Φυσικά και βρίσκω χρόνο σήμερα που δεν δούλευα. Πλάκα μου κάνεις;



Ούτε κατά διάνοια.
Τις απαντήσεις μου τις έχω δώσει Ακριβέ. Όσο και να συνεχίζεις να αμπελοφιλοσοφείς δεν πρόκειται να αλλάξω γνώμη.

Σου απάντησα γιατί δε με ψήφισες τότε.

Δεν το έκανες νωρίτερα γιατί είτε έλειπες είτε δεν ήθελες να κάνεις αισθητή την παρουσία σου σε όλο το σκηνικό που συνέβη.

Δεν αναφέρομαι μόνο για σήμερα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 278211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η μπλου πέρασε σύντομα από τη χώρα των φαντασμάτων. Καλώς μας ήρθες πίσω!

aegloswen: Ήταν η πρώτη που ψήφισε το Θωμά, αποκλείεται να ρίσκαρε έτσι από την ομάδα των δολοφόνων, ειδικά αφού ήδη είχε χάσει ένα μέλος. Πολίτης.

Akis_Megara: Δε νομίζω να έχει σχέση με τους μαφιόζους.

blue_butterfly: Στον πρώτο γύρο την ψήφισα, όχι για άλλο λόγο, αλλά επειδή ψήφισε τυχαία. Αυτή τη φορά όμως, τείνω να πιστέψω το σενάριο που λέει.

CiNeFiL: Λίγα ποστ, δεν ξέρω...

Drama Prinzessin:Το ίδιο με τη Cine.

espeonfan: Αν είχε παίξει και καθόλου, θα μπορούσα να βγάλω κάποιο συμπέρασμα.

Himela: Είναι με τους πολίτες κατά τη γνώμη μου, όπως βλέπω τώρα το παιχνίδι.

JKaradakov: Έφερε στη ζωή τη Ριρίκα. Για εμένα είναι πολίτης.

Johnnaousa: :hmm: Πολίτης.

Nefeli Graf: Έριξε μια ωραιότατη τυμβωρυχία. Αποκλείεται να έβγαζε έξω από το παιχνίδι κάποιον από την ομάδα της. Πολίτης.

Totaled: Στην αρχή, όταν είδα την προφυλάκιση στο Θωμά, πίστεψα ότι είναι στη μαφία. Η κίνηση έγινε μάλλον για να σωθεί ο Tsaf. Όμως, αποδείχτηκε ότι είναι μαφιόζος ο Θωμάς.

tsarachaf: Ο λόγος που τον κατηγορούμε είναι η αλλαγή τελευταίας στιγμής στην ψήφο προς το Σπυράκο, για να σωθεί ο Θωμάς.
Αλλά σήμερα μας ήρθε η απάντηση:
Και χθες φυσικά, δεν θα έψαχνα να βρω τρόπο να με υπερασπιστώ ακόμη και από την δουλεια, αλλά θα έμπαινα απλώς και μόνο για να ρίξω μια ψήφο και να αποφύγω την απουσία. Σκέψου λίγο τι λες.
Ναι, ο Σπύρος πιστεύω έχει κακό ρόλο κι επειδή με ρωτάς, θα σου πω και τι. Και μάλιστα πως εξηγείται και η ψήφος από μαφιοζό. Τον συγκεκριμένο τον υποπτεύθηκα εξ'αρχής λόγω του τρόπου που έπαιζε. Έφερνε στο κλασσικό ανελέητο σπαμμάρισμα του Σπυράκου, αλλά ήταν απίστευτα πιο προσεγμένο, σαν να μην ήθελε να πειράξει κάποιους. Τι μου θυμίζει αυτό; Τι μου θυμίζει;;; Α, ναι. Κάτι τέτοια κάνουν οι ΔΑ κι επειδή μιλάμε για τον Σπυράκο, είναι πολύ λογικό να έκανε και λάθος στην περίπτωση του θωμά, για να προλάβω την απάντηση σ'αυτό. Άρα, για την μαφία, τι είναι προτιμότερο; Ένας μαφιόζος ή ένας όχι και πολύ καλός ΔΑ;
Από τη δική σου ψήφο όμως, σώθηκε ο Θωμάς. Δηλαδή, αυτό που κάνεις τώρα, με αυτό που λες, είναι ότι ακόμα και ΔΑ να είναι ο Σπυράκος, τότε, αφού και εσύ είσαι ένας από εκείνους που τον ψήφισαν τελευταία στιγμή, είσαι μαφιόζος! Γιατί τον ψήφισες με σκοπό να γλιτώσει ο Θωμάς!
Και να ρωτήσω κάτι: Γιατί αυτό που γράφεις τώρα, δεν το είχες γράψει νωρίτερα, πχ στην πρώτη ψηφοφορία, ότι πιστεύεις πως ο Σπυράκος είναι ΔΑ;

Ποιους θεωρείς εσύ υπόπτους;

Από αυτήν την απάντηση, συμπεραίνω πως τόσο ο tsara, όσο και η Totaled είναι όντως στη μαφία.

Wild_Boy: Αν και με κατηγορούσε, είμαι πεπεισμένη ότι είναι πολίτης. Προσπαθεί να βγάλει άκρη, και φαίνεται ότι έχει μπερδευτεί. ΔΕΝ είναι ο ΔΑ, γι' αυτό κόβω εγώ το κεφάλι μου. Ένας ΔΑ θα ήταν πολύ πολύ πολύ πιο σταθερός, για να μην τραβάει ποτέ τα βλέμματα πάνω του, αλλά έμμεσα να μπερδεύει τους πολίτες. Μόνο που εδώ έχει μπερδευτεί ο ίδιος.

~Melania~: Πολίτης.

Πατρεύς: Οι ψήφοι του είναι όπως να 'ναι. Δεν παρακολουθεί το παιχνίδι, κι αυτό φαίνεται. Απογοητευμένος πολίτης ή απογοητευμένος μαφιόζος; Τείνω στο πρώτο. Ίσως ακόμα και ΑΜ.

Τάσος97: Πολίτης, όπως όλα δείχνουν.

ΚΑΤΙ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ: Πολύ παράξενο που ο Σπύρος χτες δεν ψήφισε, δεν ξέρω αν έγινε και τόσο τυχαία... Και μάλιστα, χτες είχε κάθε λόγο να ψηφίσει τον Ακριβό, μιας και συνέβαλε στην αποχώρησή του. :hmm: Σκεφτείτε το αυτό.

Εξαιτίας του παραπάνω, η ψήφος μου πάει στον Tsarachaf

Μου βγήκε η πίστη να γράψω όλο αυτό. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Αλλάζω κι εγώ σε τσαρατσάφ γιατί πείστηκα από τη Ριρίκα.
Αν όντως τσαρα και totaled είναι μαφιόζοι ή ΑΜ και μαφιόζος, το παιχνίδι σε 2 μέρες θα τελειώσει (ειδικά με άμεση προφυλάκιση).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Libertus

Συντονιστής

Ο Libertus αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 10,239 μηνύματα.
Λοιπόν...

Λόγω μιας δημοσίευσης που δε θα δείτε για ευνόητους λόγους, όσοι δεν την προλάβατε, αποφασίσαμε να μεταφέρουμε τη Ριρίκα στη χώρα των φαντασμάτων. Εμείς δε θα επιβεβαιώσουμε ούτε θα διαψεύσουμε τα λεγόμενά της. Ριρίκα, μεταφέρεσαι στη χώρα των φαντασμάτων με δυνατότητα όμως επιστροφής στο παιχνίδι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Καταψηφιζω τον Wild Boy για τους εξης 2 λογους-εικασιες:

1
Ο Wild Boy κατασπαταλα ολοκληρη καρτα επιπλεον ψηφου, χωρις να ειναι σιγουρος για το αν το προσωπο που ψηφιζει ειναι υποπτος:
Αααααχ. Έχει μπερδευτεί ΕΝΤΕΛΩΣ το πράγμα. Ο John και ο Τάσος με βάλαν στη λίστα υπόπτων τους και καλά κάναν με τις βλακείες που κάνω. Ήμουν απελπισμένος και δεν μπορούσα να μείνω στον Θωμά.
Από την άλλη τι να κάνω, ο τσαφ μου φαίνεται αθώος. Άρα;
Οδηγούμαι σε αδιέξοδο. Δεν ξέρω τι και ποιον να πιστέψω!
Παρ' όλα αυτά, καθώς θέλω για τουλάχιστον ένα γύρο ακόμα τον τσαφ μέσα, και τον θέλω πολύ περισσότερο από τον Θωμά, επιστρέφω στον thomas l. και σφραγίζω την αποχώρησή του [...]

2
Ισχυριζεται ξεκαθαρα οτι ειναι πολιτης, μη μπορωντας να δικαιολογηθει σε παικτη που τον υποπτευεται:
Με τον τσαφ ούτε είμαι σίγουρος για αυτά που λέει ούτε συμφωνώ με αυτά που λέει. Απλά πιστεύω ότι είναι αθώος. Τόσο δύσκολο να το καταλάβεις; Όλο κόντρα μου πας Γιάννη... Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο σε αυτά που λες. Ακόμα έχω την εντύπωση ότι σε έχουν μπερδέψει κι εσένα. Όμως με περαιτέρω κόντρες μεταξύ πολιτών, δεν θα βγει κάτι. Αν το συνεχίσεις κακό του κεφαλιού σου. Σε εμάς τους πολίτες κάνεις κακό. Εκτός κι αν αυτό θες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,002 μηνύματα.
Καταψηφιζω τον Wild Boy για τους εξης 2 λογους-εικασιες:

1
Ο Wild Boy κατασπαταλα ολοκληρη καρτα επιπλεον ψηφου, χωρις να ειναι σιγουρος για το αν το προσωπο που ψηφιζει ειναι υποπτος:


2
Ισχυριζεται ξεκαθαρα οτι ειναι πολιτης, μη μπορωντας να δικαιολογηθει σε παικτη που τον υποπτευεται:

Καλά στο Βιλαμπάχο ακόμα τρίβουν....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimijim

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 2,762 μηνύματα.
Ριρίκα, δεν έχεις δικαίωμα για τελευταία λόγια.
Η ψηφοφορία συνεχίζεται κανονικά.

Ψηφοφορία για Τετάρτη 31/7

  1. aegloswen
  2. Akis_Megara --> tsarachaf
  3. blue_butterfly --> tsarachaf
  4. CiNeFiL --> tsarachaf
  5. [COLOR=#g3d31e]Drama Prinzessin --> Πατρεύς[/COLOR]
  6. espeonfan --> Wild_boy
  7. Himela --> tsarachaf
  8. JKaradakov --> tsarachaf
  9. Johnnaousa --> Wild_boy
  10. Nefeli Graf --> ~Melania~
  11. Guest 278211 --> tsarachaf
  12. Totaled --> blue_butterfly
  13. tsarachaf
  14. Wild_Boy --> blue_butterfly
  15. ~Melania~ --> tsarachaf
  16. Πατρεύς
  17. Σπυρακος (^^) (φάντασμα) --> tsarachaf
  18. Τάσος97 --> tsarachaf


Ψήφοι
9 tsarachaf
2 blue_butterfly
2 Wild_Boy
1 ~Melania~
[COLOR=#g3d31e]1 Πατρεύς[/COLOR]

Η Χώρα των Φαντασμάτων
Σπυρακος (^^) - Ψηφοφορία 29/7
blue_butterfly - Ποινή 31/7

Οριστικές Αποχωρήσεις
Gate4 (Πολίτης Β) - Ποινή 28/7
_fairygirl_ (Φανερός Μαφιόζος Β) - Ποινή 28/7
Alma Libre (Πόρνη) - Ποινή 29/7
Deutsch... Lover (Κρυφός Μαφιόζος Δ) - Ποινή 29/7
thomas l. (Φανερός Μαφιόζος Α) - Τυμβωρυχία

Απουσίες
espeonfan #1
Wild_Boy #1
~Melania~ #1
Τάσος97 #1

Λοιπές Ενέργειες Παιχτών
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Ακύρωση Ψήφου από Σπυρακος (^^)
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Himela
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από Akis_Megara
Ενεργοποίηση κάρτας: Επιπλέον Ψήφος από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Άμεση Προφυλάκιση από Totaled
Ενεργοποίηση κάρτας: Τυμβωρυχία από Nefeli Graf
Ενεργοποίηση κάρτας: Ηχώ από το Υπερπέραν από Wild_Boy
Ενεργοποίηση κάρτας: Νεκροφάνεια από JKaradakov
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Go_for_it!

Δραστήριο μέλος

Ο Go_for_it! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 639 μηνύματα.
Τι σημαινει αυτο; :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 5 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top