Τι τρώτε για πρωινό;

Bill

Επιφανές μέλος

Ο Bill αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Tί τρώτε για πρωινό;
Σήμερα μεσημεριανό :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristianna14

Νεοφερμένος

Η xristianna14 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
αναλογως. τωρα τελευταια ενα μηλο!!! εχει τελεια γευση και επισης την ιδιοτητα να σε ξυπναει!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Δεσμώτης

Περιβόητο μέλος

Ο Δεσμώτης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 4,605 μηνύματα.
Α ρε Μελιώ...

Το σχολείο της δυστυχίας είναι το καλύτερο σχολείο που θα'λεγε κι ο Μπελίνσκι,
δεν είναι τόσο τρομαχτικό αν ξέρεις να χαμογελάς, πάντως.

Και κουλούρι σουσαμένιο έχει,
και ήχο κουδουνιού που σε ανασταίνει από την πρωϊνή υπνηλία
και καλό δάσκαλο που ξέρει ότι όσο λιγότερο τον έχει ανάγκη ένα παιδί
τόσο καλύτερα επιτελεί το ρολάκι του.

Δε θα μείνουμε και νηστικοί λόγω επιγραφής
ακόμη κι αν χρειαστεί να φάμε τα συκώτια μας πρωϊνό.
(ε καλά τα κεριά ήταν ευφημισμός -μπρος στα συκώτια-:))


για να αντιπαρατεθώ στον υπερσουρεαλιστή Δεσμώτη θα ήταν εκτός από άτοπο και βλακώδες
δια το ταπεινόν μου επίπεδο , οπότε ... σκύβω κεφάλι και .. αποδέχομαι την ήττα μου :(

Το μακμπουκπρο μου είναι το πολυβόλο μου.
Αύριο οι νίκες θα πολλαπλασιαστούν στις αφηγήσεις
για τους χρόνους που σπαταληθήκαμε να γράφουμε για
ταπεινά, υπερρεαλιστικά κι αντιπαραθετικά.

Καλό είναι που και που να ξεχνιόμαστε και στο παρόν
να βλέπουμε ήττες.

Εγώ πάντως έχω ήδη αποκτήσει το πρόσωπο του χαρούμενου παιδιού
χάρη σε σένα κι ας πρόκειται σε λίγο να φύγεις με σηκωμένους ώμους
που επιζητούν πόζες.

Τότε απλά κι εγώ παίρνω τα χάδια μου και τα φορώ αλλού,
με μια φέτα πορτοκάλι πιπιλώντας (τι λυγωτικό).

Κι είμαστε τόσο χαρούμενοι όλοι τότε,
ή δεν είμαστε;


Επειδή ως γνωστό ζιζάνιο ο πληκτρολόγιος μου , δεν αντέχει να μην απαντήσει , έστω κι αν γνωρίζει εκ των προτέρων την ( για μια ακόμα φορά ) επερχόμενη ήττα μου

Άσε τα γαλίφικα,

κοιταχτήκαμε με συμπάθεια οι δυο μας και δεν δαγκωθήκαμε. :redface:

Μία καλή λέξη είναι το γουτσουγουτσουνιάσματα.:)


Για τα αναμμένα (κεριά) .. ούτε λόγος ?

Μόνο οι ζογκλέρ και οι ψευτομάγοι τρώνε φωτιές :mad:
Αλλά εσύ πας να με ξεκάνεις :eek:



Όπως και να έχει, ουδέποτε σαρκάζομαι όπως γνωρίζεις , και ουδέποτε εγκλωβίζω καθότι καλός άνθρωπας

Πιάσε κι αυτό...
https://www.youtube.com/watch?v=sOS18JTpijU

Τώρα για το αν σαρκάζεις,
άσε τις διαγνώσεις να γίνουν από το υποκείμενο του σαρκασμού,
ο σαρκαζόμενος παραδέχεται μόνο αν ο σαρκασμός είναι
ζήτημα που δεν αφορά παρά τη δική του σάρκα
για αυτό και ο τόσος ντόρος περι αυτοσαρκασμού.


άλλωστε και τα κεριά κυρ Καβάφη .. από το μέλι φτιάχνονται .. .ή όχι ?

Ναι οι μέλισσες τρώνε 10 μέρη μέλι και παράγουν 1 μέρος κερί.
Να αρχίσω να τραγανομασουλάω κερί δηλ.; :hmm:
Αν λιώσουμε ένα κερί
το αλείφουμε στο ψωμί;

Κι αντιστρόφως, μπορούμε να στερεοποιήσουμε, λες, αντιπροπέρσινα μέλια
να φτιάξουμε λαμπαδίτσες και να το παίξουμε godfather και godmοther? :eek:

Do not try this at home :P

Δε μ'αγαπάς και θες το κακό μου :cry_x:

(κι αν δε μας αγαπήσεις
υπάρχουνε κι οι συναρτήσεις. :apaxiwtiko_fatsoulini:)

Ακολουθεί ΦΤΙΑΧΤΙΚΟ μελισσοαπόσπασμα:

Για να χτίσουν κερήθρες οι κηροπλάστριες μέλισσες, γεμίζουν το στομάχι τους με μέλι (σλουρπ)
και κρεμιούνται από το ψηλότερο σημείο του πλαισίου ( φφφφ κίνκυ:redface:).
Σε αυτήν την θέση στέκονται τελείως ακίνητες επί 24 ώρες,
όσο χρειάζεται για να μετατραπεί το μέλι που ρούφηξαν σε κερί μέσα στον οργανισμό τους,
και να αρχίσει να βγαίνει σαν λέπια από την κοιλιά τους.
Τότε, αφού τα μαλάξουν με τις σιαγόνες τους, χρησιμοποιούν τα χείλη τους σαν μυστρί,
τα τοποθετούν στη θέση που θέλουν να χτίσουν.
Η ποσότητα του κεριού που περιέχουν τα 20 πλαίσια μιας κυψέλης είναι περίπου 1,5 χιλιόγραμμο.
(Δερματόπουλος 1955)


Είναι αυτό που λέμε τα λίγα λόγια ζάχαρη
και τα καθόλου μέλι. :confused:
(οπότε χλαπακιάστε μια λαμπάδα χωρίς τον άξιονμαν για να το παίξεται σιωπηροί!)

Καραφλό είσαι καλό μου ?

Καραφλό μύδι,
χελώνα χωρίς κράνος :ee:


Όπως και να έχει θαρρώ πως σ' εσένα δεν ταιριάζει η γνωστή ρήση : Εκτιμώ πάρα πολύ τις τρίχες που φεύγουν από ένα τέτοιο κεφάλι

Όχι αλλά ταιριάζει η ρήση:

«Τα ελαττώματα των μεγάλων ανδρών είναι η παρηγοριά των μικρών ανθρώπων». Τάδε έφη Αριστοτέλης.
Μπορείτε να ταιριάξετε το γνωμικό όπου θέλετε.

Πάλι καλά που δε μ'άρχισες σε τίποτα αποφθεγματικά του στυλ:
το να μην ξέρεις να χαρείς τη ζωή, είναι σαν να συλλέγει τσατσάρες ο καραφλός.:D


ή

Εκείνος που ένιωσε τον άνεμο των αλλαγών, πρέπει να χτίζει όχι τοίχους για να προστατευτεί από άνεμο, αλλά ανεμόμυλο.


Και μια συμβουλή:
Όσοι έχετε καραφλίτσα και μουσάκι καλό είναι να ξυριστείτε γιατί η Ελληνική Αστυνομία δεν έχει ακόμα προμηθεύσει όλα τα όργανα με φωτογραφία του Παλαιοκώστα. Είδατε τι έπαθε ο τρικαλινός. :P


Αχα α, μάλιστααα πάντως όπως έχει πει και ένας σοφός ( δεν θυμάμαι ποιος , μη ρωτάς )
<< έχω σκεφτεί πολλές φορές το θάνατο και βρήκα πως είναι το λιγότερο από τα κακά του κόσμου >>

Στο δίλημμα Ἐλευθερία ἢ θάνατος

Καλύτερα θάνατος καλύτερα θάνατος,
που'λεγε με λεοντίσιο ύφος
κι εκείνος ο Β.Λεοντάρης.

Αχχχ , αν μπορούσες αυτό το : ματάκια μου , να το αποφύγεις έχω μια φρικιαστική αλλεργία σε
όοοολα τα υποκοριστικά , ματάκια , καρδούλες , μαγουλάκια και λοιπές αηδίες , σόρι έτσι ? :)
Οι κακές παρέες βλέπεις .
Θα σου ήμουν ευγνώμων αν το μετέτρεπες σε : ματάρες !


ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΕΡΧΟΜΑΙ...
ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΚΟΡΦΗ ΚΑΝΕΝΑΣ :)


είμαι τρανός λάτρης των αηδιαστικών γευστικών συνδυασμών !

ΤΡΕΙΣ ΣΤΟ ΛΑΔΙ, ΤΡΕΙΣ ΣΤΟ ΞΥΔΙ...
ΤΡΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΣΑΚΩΣΑΜΕ!


Σου ' φεξε ...

ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΠΟΛΛΑ ΚΟΚΚΟΡΙΑ...
ΚΡΑΤΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟ ΚΑΛΑΘΙ!

Εχω κέφια απόψε

Η ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ...
ΑΠΟ ΤΗ ΜΥΤΗ ΠΙΑΝΕΤΑΙ!


ΟΠΟΥ ΑΚΟΥΣ ΠΟΛΛΑ ΚΕΡΑΣΙΑ...
ΕΙΝΑΙ Η ΛΑΪΚΗ!

η μουράκλα μου

ΚΑΛΛΙΟ ΠΕΝΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟ ΧΕΡΙ...
ΠΑΡΑ ΔΕΚΑ (ΜΟΥΝΤΖΕΣ) ΣΤΟ ΠΑΡΤΕΡΙ!


γουιθ μένι , μένι κισις

ΕΙΣ ΟΙΩΝΟΣ ΑΡΙΣΤΟΣ ΑΜΥΝΕΣΘΑΙ...
ΠΕΡΙ ΠΑΡΤΗΣ!

( Ότι θα κάναμε το θέμα : τι τρώτε για πρωινό , της λογοδιάρροιας μας το κάγκελο ...
τι να πω ???
Μόνο ένας Δεσμώτης θα μπορούσε να το καταφέρει )

ΧΕΣΕ ΨΗΛΑ ΚΙ ΑΓΝΑΝΤΕΥΕ...
ΚΙ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΣΚΥΨΕ ΦΑΤΑ!

(σουρεαλ και σχετικό με το θέμα, ε? :clapup:)

Τα νεύρα των άλλων , πνιγμένα μέσα στα κορν φλέικς μου , αναμασώ τις αηδίες τους , και φτύνω τα κουκούτσια των ψεμμάτων τους .


ΟΤΑΝ ΤΗ ΝΥΧΤΑ ΟΙ ΔΙΠΛΑΝΟΙ ΑΛΑΛΑΖΟΥΝ...
ΠΗΔΑΣ ΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΚΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΗΣΥΧΑΖΟΥΝ!

Και για να σοβαρευτώ τώρα, χωρίς να ρευτώ
σιγά το βίτσιο να φτύνεις το ψέμμα.
Το ακόμα πιο ψυχοαπελευθερωτικό είναι να καταπίνεις αηδίες και ψέμματα
και να χέζεις αλήθειες όσο κι αν οι άλλοι σκάνε στα γέλια..

Οπότε να τρώτε πρωί μια μερίδα κουραφέξαλα
έτσι πιο πολύ σαν πείραμα για το αν έχετε τα κότσια
της μετατροπής τους σε ατομική ενέργεια,
αν φυσικά ορέγεσθε κάτι τέτοιο.

Αλλιώς γουίταμπιξ και καθάρισες...
(και στη δυσκοιλιότητα δαμάσκηνα Καλιφόρνιας)

:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DreamsRevenge

Περιβόητο μέλος

Η DreamsRevenge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,757 μηνύματα.
Ένα φλιτζάνι κρύο γάλα με δύο κουταλιές νεσκαφέ μέσα. Κάθε φορά που το πίνω ανατριχιάζω, αλλά συνεχίζω να το πίνω, αφού δεν έχει εφευρεθεί ακόμη ενδοφλέβια ένεση καφεΐνης...

Μη το λες, μη το λες...;)

Η επιστήμη φροντίζει και για μας ...:)



Clinical Investigation and Reports

Coffee Acutely Increases Sympathetic Nerve Activity and Blood Pressure Independently of Caffeine Content

Role of Habitual Versus Nonhabitual Drinking

Roberto Corti, MD; Christian Binggeli, MD; Isabella Sudano, MD; Lukas Spieker, MD; Edgar Hänseler, MD; Frank Ruschitzka, MD; William F. Chaplin, PhD; Thomas F. Lüscher, MD; Georg Noll, MD
From the CardioVascular Center, Cardiology (R.C., C.B., I.S., L.S., F.R., T.F.L., G.N.) and Department of Clinical Chemistry (E.H.), University Hospital Zürich, Switzerland; and the Department of Psychology (W.F.C.), St Johnʼs University, New York, NY.


Background— Coffee is the most abundantly consumed stimulant worldwide. However, its cardiovascular safety remains controversial. Possible health hazards have been related to its main ingredient, caffeine. Activation of the sympathetic nervous system by coffee may enhance cardiovascular risk; however, it is unclear whether this effect of coffee is related to caffeine or other substance(s) also contained in decaffeinated coffee.

Methods and Results— In 15 healthy volunteers (6 habitual and 9 nonhabitual coffee drinkers) arterial blood pressure (BP), heart rate, and muscle sympathetic nervous activity (MSA) were continuously recorded before and after drinking a triple espresso or a decaffeinated triple espresso or after intravenous administration of caffeine (250 mg) or placebo (saline) in the same subjects. There was a significant time x condition interaction for the intravenous caffeine and placebo conditions for MSA, with caffeine showing a significant increase in MSA at 60 minutes (53.2±14.1% total activity) and the placebo group showing no effect. A similar significant time effect was found for coffee drinking (54.1±22.5% total activity). Habitual and nonhabitual coffee drinkers demonstrated similar changes in MSA and BP after intravenous caffeine, whereas coffee drinking increased BP in nonhabitual drinkers only, despite comparable increases of MSA and plasma caffeine levels. Nonhabitual coffee drinkers showed similar activation of MSA and BP after caffeine infusion, coffee, or decaffeinated coffee.

Conclusions— Acutely, coffee and caffeine induced comparable increases in MSA and BP in nonhabitual coffee drinkers, whereas habitual coffee drinkers exhibited lack of BP increase despite MSA activation to coffee. Because decaffeinated coffee also increases BP and MSA in nonhabitual drinkers, ingredients other than caffeine must be responsible for cardiovascular activation.

Άσε που ψάχνοντας για επιβεβαίωση της ενδοφλέβιας χορήγησης καφεΐνης, έπεσα πάνω σε πολλά άρθρα για το πόσα καλά κάνει σε πόσους τομείς της ιατρικής, άλλο που μερικοί την αποκαλούν "the most robust form of drug self-administration known to man", δεν εντρέπονται...
Πάω να φτιάξω καφέ!:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

H-M

Δραστήριο μέλος

Ο H-M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μηχανικός και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 682 μηνύματα.
Mια φρυγανιά με μέλι και ένα φλυντζάνι καφέ ( και μην μου αρχίσετε αυτά τα χαζά με την HERBALIFE, γιατί τους βαρέθηκα πια.Όπου και να πμεις στο Internet που υπάρχει μεγάλη επισκεψημόυητα, τους συναντάς σαν τους λύκους γύρω από άτυχα επαγγελματικά πτώματα )
:boom::greycat:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Liza_Korniza

Νεοφερμένος

Η Liza_Korniza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 15 μηνύματα.
Εγώ τρώω ένα μπολ δημητριακα με γάλα και φεύγω γεμάτη ενέργεια για σχολείο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
τον τελευταιο χρονο κανω διατροφη
αντι για λιπος στην θεση του να μπει μυης καθως το κανω λογω αθληματος
1.γαλα με δημητριακα κ ενα φρουτο
2.2 φετες ψωμη με μελι,1 γιαουρτι κ ενα φρουτο
3.2 αβγα μια φετα ψωμη με μελι κ ενα φρουτο
4.3 φρυγανιες με μελι,2 αβγα κ ενα φρουτο


αυτα την μια μερα τρωω την 1 επιλογη
το επομενο πρωινο την αλλα επιλογη (2)

να σου πω και τι αλλο τρωως πχ για βραδυνο να το κανουμε και εμεις μπας και φυγει το λιπος απ τα μπουτια γιατι μονο γυμναστικη δε φτανει!!!!!!1

εγω εως τωρα ετρωγα καφε+ 3 τσιγαρα!!!---κακο παιδι κακο!
τωρα που εκοψα το καπνισμα τρωω καφε+κουλουρακια πορτοκαλιου γλυκα.
και να σου 1-2 κιλακια .....κλαψ!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

alkyonii

Νεοφερμένος

Η alkyonii αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Οικονομολόγος. Έχει γράψει 24 μηνύματα.
να σου πω και τι αλλο τρωως πχ για βραδυνο να το κανουμε και εμεις μπας και φυγει το λιπος απ τα μπουτια γιατι μονο γυμναστικη δε φτανει!!!!!!1

εγω εως τωρα ετρωγα καφε+ 3 τσιγαρα!!!---κακο παιδι κακο!
τωρα που εκοψα το καπνισμα τρωω καφε+κουλουρακια πορτοκαλιου γλυκα.
και να σου 1-2 κιλακια .....κλαψ!

Τα αμύγδαλα βοηθάνε στην καύση του λίπους! Όχι όμως αυτά τα αλατισμένα αλλά τα ωμά ανάλατα κ κατά προτίμηση βιολογικά. Περίπου 10 αμύγδαλα την ημέρα είναι πολύ καλά! Έχουν κ πολύ ασβέστιο κ πρωτείνη!
Πάντως για πρωινό εγώ τρώω 2 φρούτα εποχής δλδ αυτή την εποχή τρώω μήλα, πορτοκάλια κλπ κ είμαι φουλ στην ενέργεια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yozerehs

Τιμώμενο Μέλος

Ο yozerehs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,969 μηνύματα.
Ανάλογα...
Άλλες φορές μπορεί να μην φάω και τίποτα και άλλες φορές μπορεί να φάω ακόμη και πάστα σοκολατίνα, αν έχουμε στο σπίτι. :P

Συνήθως, πάντως, τρώω για πρωινό κάτι από το φούρνο (π.χ. ζαμπονοτυρόπιτα) και πίνω σοκολατούχο γάλα ή χυμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kaisarionas

Νεοφερμένος

Ο kaisarionas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Καφέ οπωσδήποτε πριν από οτιδήποτε άλλο. Και πριν φύγω από το σπίτι ένα μπολ δημητριακά με γάλα που χαρίζουν ενέργεια άμεσα καταναλώσιμη στον οργανισμό. :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
χμμ, πριν φύγω για το σχολείο ανάλογα και με το τι έχει σπίτι πάντα..
υπάρχουν οι εξής διαδοχές
-γάλα άσπρο με μήλο αν δεν έχω και πολύ όρεξη..
-5 κομμάτια σπανακόπιτα αν είχε χθες κέφια η γιαγιά Α. :)
-5 κομμάτια τυρόπιτα αν είχε χθες κέφια η γιαγιά Μ. :)
-γάλα άσπρο με φρυγανιές καλυμμένες με ταχίνι ή χαλβά μαζί με το γάλα..
-στιμμένο χυμό πορτοκάλι από τα χέρια μου με καμία φρυγανιά πάλι..
-τόστ με χυμό επίσης στιμμένο από εμένα.. ή τη μάνα αν την έχω ξυπνήσει :P
και καθετί από τα παραπάνω συνοδεύεται από μήλο, πορτοκάλι, μπανάνα ή ότι άλλο φρούτο της εποχής υπάρχει :)
όπως βλέπετε δίνω τρελή βάση στο πρωινό μου.. τα πάντα όλα :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BReaTHeR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο BReaTHeR αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 45 ετών. Έχει γράψει 1,162 μηνύματα.
Τελευταία τό ΄χω ρίξει στο γάλα με δημητριακά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
και με κακαο και μελι μεσα ακομα καλυτερα..
και το κακακο λιωνει σε κρυο γαλα μια χαρα..το πιεζεις με το κουταλι ,μερικες φορες και ανακατευεται..δεν χρειαζεται ζεσταμα..
ετσι το πινω και εγω καθε μερα..
και με λιγη κανελα ή γαρυφαλο στο κακαο ακομα καλυτερα..


μια κουταλια της σουπας κακαο και μισο μελι ειναι αψογο..:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

chrisss

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η chrisss αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 221 μηνύματα.
χμμ, πριν φύγω για το σχολείο ανάλογα και με το τι έχει σπίτι πάντα..
υπάρχουν οι εξής διαδοχές
-γάλα άσπρο με μήλο αν δεν έχω και πολύ όρεξη..
-5 κομμάτια σπανακόπιτα αν είχε χθες κέφια η γιαγιά Α. :)
-5 κομμάτια τυρόπιτα αν είχε χθες κέφια η γιαγιά Μ. :)
-γάλα άσπρο με φρυγανιές καλυμμένες με ταχίνι ή χαλβά μαζί με το γάλα..
-στιμμένο χυμό πορτοκάλι από τα χέρια μου με καμία φρυγανιά πάλι..
-τόστ με χυμό επίσης στιμμένο από εμένα.. ή τη μάνα αν την έχω ξυπνήσει :P
και καθετί από τα παραπάνω συνοδεύεται από μήλο, πορτοκάλι, μπανάνα ή ότι άλλο φρούτο της εποχής υπάρχει :)
όπως βλέπετε δίνω τρελή βάση στο πρωινό μου.. τα πάντα όλα :D



βρε κοριτσακι, 5 κομματια τυροπιτα εχουν 1500 θερμιδες συν το γαλα και το φρουτο....την υπολοιπη μερα τι τρως???
νομιζω το παρακανεις λιγακι....εκτος και αν εισαι απο τους ττυχερους που τρωνε ενα γουρουνοπουλο καθε μερα και ειναι πετσι και κοκαλο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
τι τρώτε για πρωινό ;

μποτιλιάρισμα , γκρίνια και π@π@ριές ραδιοφωνικών σχολιαστών
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

roumana

Διάσημο μέλος

Η Εμμα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 51 ετών, επαγγέλεται Γονιός/Οικοκυρικά και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,923 μηνύματα.
μποτιλιάρισμα , γκρίνια και π@π@ριές ραδιοφωνικών σχολιαστών

Άλλαξε μενού. ε... σταθμός ήθελα να πω.


Εγώ δεν τρώω το πρωί. Κάνω δίαιτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
μποτιλιάρισμα , γκρίνια και π@π@ριές ραδιοφωνικών σχολιαστών
και χορταινεις?:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
βρε κοριτσακι, 5 κομματια τυροπιτα εχουν 1500 θερμιδες συν το γαλα και το φρουτο....την υπολοιπη μερα τι τρως???
νομιζω το παρακανεις λιγακι....εκτος και αν εισαι απο τους ττυχερους που τρωνε ενα γουρουνοπουλο καθε μερα και ειναι πετσι και κοκαλο!

χα χα χα! το ξέρω.. ε δεν είπαμε ότι τρώω κάθε μέρα αυτά.. σε περίπτωσή που οι γιαγιάδες έχουν κέφια..:P
την υπόλοιπη μέρα μπορεί και τίποτα αν δε πεινάσω.. αλλά αν ξυπνήσω το πρωί και δε φάω, δε γίνεται, δε παίρνω μπρος!:)
by the way, δεν είμαι από τους τυχερούς, απλά κάνω γυμναστική σε καθημερινή βάση και τα καίω όλα, άρα νο προμπλεμ:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina192

Δραστήριο μέλος

Η Κατερίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 448 μηνύματα.
Τίποτα!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Drama Prinzessin

Περιβόητο μέλος

Η Drama Prinzessin αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,089 μηνύματα.
γάλα με δημητριακά ολικής αλέσεως που έχουν σοκολάτα! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 2 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
    • *
  • Φορτώνει...
Top