Τι θα έκανες αν....

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Θα έκανα μια λίστα με όλα τα πράγματα που δεν έχω κάνει και θα ήθελα να κάνω.

Τι θα έκανες αν σε φλέρταρε κάποιος/α που ξερεις πως είναι σε σχέση;
xios5.gif


Ίδια ερωτηση.-
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα το έλεγα στο άλλο άτομο 😌


Τι θα έκανες αν μπορούσες να γυρίσεις το χρόνο πισω, ποια στιγμή θα ξανά ζουσες
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,550 μηνύματα.
Θα γύρναγα 4 χρόνια πριν, να διορθώσω αρκετά πράγματα και μετά θα συνέχιζα κανονικά την ζωή μου, no biggie.

Ίδια ερώτηση.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Θα γυριζα πισω και θα έπιανα τη δουλεια στη Ναυτιλιακή πριν απο χρόνια.

Ίδια ερωτηση.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα ήθελα να γυρίσω στην εποχή που έκανα το μεταπτυχιακό. Θα έδινα περισσότερη προσοχή και αφοσίωση. Το έχω σκυλο μετανιώσει που ήμουν τρεις λαλούν και δυο χορεύουν εκείνη την περίοδο γιατί υπερεκτίμησα τις δυνατότητες μου.

Τι θα έκανες αν έβγαινες με κάποιον/α που όλος του/της ο κόσμος τριγύριζε στο χρήμα;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι θα έκανες αν έβγαινες με κάποιον/α που όλος του/της ο κόσμος τριγύριζε στο χρήμα;
Πόσα θα μπορούσα να σου πω, πάνω σ΄ αυτό, να ΄ξερες !!! Τί θα έκανα...αν τον παντρευόμουν (ή τον παντρεύτηκα...) να σου πω ; Επειδή, όμως, είμαστε "στον αέρα" θα αρκεστώ να πω ότι θα έβαζα τη λογική, τώρα πια, κάτω και θα σκεφτόμουν ότι δεν μπορεί κάποιος να "υπηρετεί δυο θεούς" : και το χρήμα και την αγάπη. Νομίζω, είμαι σαφής...



Τί θα έκανες αν έβλεπες κάποιον/α στο δρόμο να κλωτσάει ένα αδέσποτο σκυλάκι ;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,550 μηνύματα.
Τί θα έκανες αν έβλεπες κάποιον/α στο δρόμο να κλωτσάει ένα αδέσποτο σκυλί ;
Δεν ξέρω. Αλήθεια δεν ξέρω. Τους φοβάμαι τους ανθρώπους αυτούς που χτυπάνε ζώα έτσι σε κοινή θέα. Δεν ξέρω δηλαδή αν θα το έπαιζα ηρωίδα και θα εμπλεκόμουν ή απλά θα έμενα και θα περίμενα μέχρι να έρθει κάποιος άλλος να βοηθήσει. Πιθανώς το δεύτερο. Αλλά επειδή μου έχει τύχει να δω άνθρωπο να χτυπάει τον σκύλο του έξω, δεν έφυγα μέχρι να σιγουρευτώ ότι το είχε φάει το μπινελίκι από άλλον.

Τι θα έκανες αν σου έδιναν την επιλογή να ξανά ζήσεις την ζωή από την αρχή; Αλλά ως άλλος άνθρωπος;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Δεν γνωρίζω. Δεν το έχω σκεφτεί, αυτό που ρωτάς. Μα να σου πω κάτι ; Μάλλον δεν θα ήθελα ν΄ αλλάξω τίποτα. Ούτε εμένα. Ίσως κάποιες κακές στιγμές, μοναχά. Γιατί αν αρνιόμουν τη ζωή μου, είναι σαν ν΄ αρνιόμουν και όλα τα πολύ ωραία που, μέχρι τώρα, μου έδωσε (ένα παλικαράκι δυο μέτρα, μέσα σ΄ αυτά...)...



Τί θα έκανες αν ενώ ήταν Πέμπτη ήθελες, πώς και πώς, να ΄ρθει το Σαββατοκύριακο ;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,550 μηνύματα.
Τί θα έκανες αν ενώ ήταν Πέμπτη και ήθελες, πως και πως, να ΄ρθει το Σαββατοκύριακο ;
Καλό. Πολύ καλό. Αυτό θέλω αυτή την στιγμή αλλά I’ll pull through. Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. I’ll suck it up.

Τι θα έκανες αν έβγαινε νέος νόμος που απαγόρευε να έρχεσαι σε επαφή με οποιονδήποτε άνθρωπο τον οποίο δεν γνωρίζεις (Ούτε να μιλάτε δηλαδή, κουβέντα);
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καλό. Πολύ καλό. Αυτό θέλω αυτή την στιγμή αλλά I’ll pull through. Δεν μπορώ να κάνω κάτι άλλο. I’ll suck it up.

Τι θα έκανες αν έβγαινε νέος νόμος που απαγόρευε να έρχεσαι σε επαφή με οποιονδήποτε άνθρωπο τον οποίο δεν γνωρίζεις (Ούτε να μιλάτε δηλαδή, κουβέντα);
Θα με πήγαιναν...μέσα. Δεν το συζητώ. Σιγά που θα υπολόγιζα τέτοιο νόμο. Και επειδή είμαι σίγουρη, ότι πολλοί σαν και μένα...θα μας μπουζούριαζαν όλους μαζί. Τουλάχιστον, δεν θα ήμουν μόνη... :upside:



Τί θα έκανες αν πολλοί άνθρωποι, γύρω σου, δεν είχαν χιούμορ ;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,550 μηνύματα.
Τί θα έκανες αν πολλοί άνθρωποι, γύρω σου, δεν είχαν χιούμορ ;
I’d make up for it. Δεν πειράζει αν δεν το έπιαναν αυτοί, θα γέλαγα εγώ με τα δικά μου αστεία (already happens).

Ίδια ερώτηση γιατί δεν μου έρχεται κάτι άλλο.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Συμφωνώ με την προλαλήσασα!

Τι θα έκανες αν ήξερες πως κάποιος/α συνάδελφος σου είχε δηλώσει ψεύτικα προσόντα στο βιογραφικό του/της;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,550 μηνύματα.
Θα φαινόταν στην απόδοση :laugh: Εμένα δεν μου πέφτει λόγος.

Τι θα έκανες αν σου έλεγαν πως πλέον έχεις την δυνατότητα να διαγράψεις ότι θέλεις από την μνήμη οποιουδήποτε θέλεις;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,873 μηνύματα.
Δεν θα διέγραφα τίποτα απο μένα. I am my scars. (κι απο άλλους, τίποτα, γιατι ετσι, άστους να βράζουν)

Ίδια ερώτηση
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν σου έλεγαν πως πλέον έχεις την δυνατότητα να διαγράψεις ότι θέλεις από την μνήμη οποιουδήποτε θέλεις;
Θα τη χρησιμοποιούσα μόνο μια φορά. Και μόνο για τη δική μου μνήμη.



Τι θα έκανες αν ο αγαπημένος/η σου σου ομολογούσε πως ήταν ερωτευμένος/η με άλλη/ον;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα έκλαιγα.


Τι θα εκανες αν περπατούσες μον@ το βράδυ και εμφανιζόταν κάποιος περίεργος
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Θα φρόντιζα (αν δεν ήμουν ήδη) να βρεθώ σε πιο πολυσύχναστο δρόμο. Στην ανάγκη, θα έπαιρνα και ταξί για τον προορισμό μου.



Τι θα έκανες αν ενώ ετοιμαζόσουν για βραδυνή έξοδο (με πολλές..."προοπτικές"), σε καλούσε στο τηλέφωνο η/ο κολλητή/ος σου ζητώντας σου να βρεθείτε, γιατί ήταν σε πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα φρόντιζα (αν δεν ήμουν ήδη) να βρεθώ σε πιο πολυσύχναστο δρόμο. Στην ανάγκη, θα έπαιρνα και ταξί για τον προορισμό μου.



Τι θα έκανες αν ενώ ετοιμαζόσουν για βραδυνή έξοδο (με πολλές..."προοπτικές"), σε καλούσε στο τηλέφωνο η/ο κολλητή/ος σου ζητώντας σου να βρεθείτε, γιατί ήταν σε πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση;
Θα μιλούσαμε λίγο στο τηλέφωνο και μετά θα της έλεγα να βρεθούμε αύριο.



Ίδια ερώτηση
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν ήταν σε πολύ άσχημη ψυχολογική κατάσταση, θα μιλούσαμε μέχρις ότου βεβαιωθώ ότι είναι οκ, μέχρι αύριο που θα την συναντούσα. Εντάξει, η βραδινή έξοδος (με τις πολλές "προοπτικές"...) θα μπορούσε να περιμένει λίγο...



Ίδια ερώτηση
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,550 μηνύματα.
Θα της έλεγα να μιλήσουμε αργότερα. Και αν είναι επείγον και χρειαστεί κάτι ενώ είμαι έξω, να με πάρει.

Τώρα για να σπάσω τον φαύλο κύκλο της ίδιας ερώτησης, θα κάνω μια άλλη.

Τι θα έκανες αν σε κατηγορούσαν για κάτι το οποίο δεν έκανες;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top