Τι θα έκανες αν....

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν με κατηγορούσαν, και δεν το είχα κάνει, θα αποδείκνυα την αθωότητά μου. Ίσως, όμως, τώρα που το ξανασκέφτομαι και όχι. Εξαρτάται από το ποιός/ποιά θα με κατηγορούσε και γιατί. Δεν μπορώ να αποδεικνύω, στον καθένα, ότι δεν είμαι ελέφαντας...



Τί θα έκανες αν ήθελες να πας πάρα πολύ μακριά και τα αεροπορικά εισιτήρια είχαν εξαντληθεί ; Θα το πάλευες κι άλλο ή θα πήγαινες οδικώς ;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Είμαι υπέρ της υπομονής. Θα έλεγα, η ουρά έμεινε, ας περιμένω λιγάκι ακόμα.

Τι θα έκανες αν έβλεπες τον μπροστινό σου, συμμαθητή/συμφοιτητή, να αντιγραφει;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,962 μηνύματα.
Θα συμπέραινα πως θα υπήρχαν οι συνθήκες για εύκολη αντιγραφή, οπότε θα του έλεγα να μου πει τις λύσεις κι εμένα για να μην τον δώσω στεγνά. Ή ωφελούμαστε και οι δυο, ή χάνει τα πάντα.

Τι θα έκανες αν, πείναγες κυριολεκτικά, και έβρισκες ένα εκατομμύριο ευρώ στο δρόμο πεταμένο σε τσάντα αλλά μαζί είχε ενα σημειωμα ότι εαν το κλέψεις/κρατήσεις θα πέθαινε ένας τυχαίος άνθρωπος κάπου στον κόσμο;
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Κοίτα, θα ρίσκαρα να το κρατήσω (αφού κάθημερινά, έτσι κι αλλιώς, πεθαίνουν όχι ένας, αλλά πολλοί).


Τι θα έκανες αν ο καλός/ή σου που συζούσατε, χρειαζόταν να λείψει για λίγη ώρα και ξεχνούσε (λέμε τώρα) :P ανοιχτή τη σελίδα του/ης στο f/b;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ό,τι κάθε γυναίκα που αγαπάει (ή αγαπούσε, έστω...), πολύ τον άντρα της. Θυμάμαι το είχα κάνει μια φορά στο κινητό του, σαν ήμουν 30 ή 35 περίπου. Δεν υπήρχε fb τότε. Έκτοτε, δεν το έκανα ποτέ ξανά. Άσε που - ως γνωστόν - όποιος/όποια ψάχνει βρίσκει...



Τί θα έκανες αν κέρδιζες ένα ταξίδι, δωρεάν ; Πού θα ήθελες να πας ;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,571 μηνύματα.
Τί θα έκανες αν κέρδιζες ένα ταξίδι, δωρεάν ; Πού θα ήθελες να πας ;
Λονδίνο :) Σίγουρα.

Τι θα έκανες αν σου έλεγαν ότι μπορείς να δώσεις σε οποιονδήποτε θέλεις, επιπλέον χρόνια ζωής, με την προϋπόθεση ότι τα χρόνια αυτά αφαιρούνται από τη δίκη σου.
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τίποτα, απολύτως. Δεν θα ήθελα να επέμβω στη φύση. Ο μόνος για τον οποίο, ίσως, θα μπορούσα να κάνω κάτι τέτοιο θα ήταν ο γιος μου. Αλλά, αχρείαστο να είναι...


Τί θα έκανες αν έπρεπε να πάρεις μια πολύ σημαντική απόφαση για σένα ; Θ' αποφάσιζες μόνος/η ή θα συμβουλευόσουν και κάποιον δικό σου άνθρωπο ;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα συμβουκευομουν κάποιο σημαντικό πρόσωπο που ξέρω ότι με αγαπάει κ θέλει το καλό μου .


Τι θα έκανες αν ήθελες να πας κάπου αλλά δεν είχες με ποιον ?
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα πήγαινα...με εμένα. Τα πάω χρόνια καλά με τον εαυτό μου, τώρα πια. Δεν μου είναι απολύτως απαραίτητος ο άλλος, για να περνώ καλά...


Τί θα έκανες αν γινόταν σεισμός ; Δυνατούτσικος...
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα έμπαινα κάτω από το γραφείο μου και θα έψελνα ένα πάτερ ημών, αν δεν είχα πάει από καρδιά, βέβαια.

Τι θα έκανες αν ήσουν σε ένα περιβάλλον, σχολή-επαγγελματικό, εσύ έμενες στάσιμος αλλά κάποιος άλλος, λόγω βύσματος, ανέβαινε ψηλά, χωρίς να έχει όμως τις αξίες
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό το έχω συναντήσει, πολλάκις. Άτομα σε 'θέσεις - κλειδιά', καρεκλοκένταυροι, χωρίς ούτε καν τα στοιχειώδη προσόντα. Ελλάς το μεγαλείο σου !!! Τίποτα δεν θα έκανα. Ή, καλύτερα, τίποτα δεν θα μπορούσα να κάνω, παρά μόνο τη δουλειά μου...


Τί θα έκανες αν ήσουν Πρωθυπουργός ; Τί θα άλλαζες, σε πρώτη φάση ;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ωραία ερώτηση και δύσκολη. Για να δούμε, αρχικά θα έκανα ίση κατανομή του πλούτου. Δεύτερον, θα υπήρχε αξιοκρατία ειδικά στο δημόσιο, τρίτον θα προστάτευα τα σύνορα.

Τι θα έκανες αν είχες την δυνατότητα να αλλάξεις κάποια στοιχεία του χαρακτήρα σου;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,571 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Να μην είμαι τόσο ευαίσθητη και αναβλητικη.


Τι θα έκανες αν σου έλεγαν να μη ξανά φορέσεις σκούφι.
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Δεν φοράω σκούφο, είμαι που είμαι σαν κανίς αν βάλω και το σκουφί, την κάτσαμε τη βάρκα...

Τι θα έκανες αν σου έλεγαν οτι για να ζήσει ένα αγαπημένο πρόσωπο έπρεπε να δώσεις κάποιες μέρες από τη ζωή σου;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Kαι χρόνια, μη σου πω. Άνετα, θα έδινα...



Τί θα έκανες αν κάποιος/α έβρισκε χαρά με το να σε πληγώνει, πολύ συχνά ;
 

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Kαι χρόνια, μη σου πω. Άνετα, θα έδινα...



Τί θα έκανες αν κάποιος/α έβρισκε χαρά με το να σε πληγώνει, πολύ συχνά ;
θα έφευγα. Δεν εχει νόημα να μένεις σε τέτοια άτομα.


Τι θα έκανες αν αύριο έφευγε ο καλύτερος σου φίλος σε άλλη ήπειρο;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα στενοχωριόμουν, πάρα πολύ. Να σου πω την αλήθεια, δεν θέλω ούτε καν να το σκέφτομαι. Την αγαπώ πολύ...



Τί θα έκανες αν είχες να διαλέξεις ανάμεσα σε μια πολύ καλή θέση εργασίας, αλλά σε άλλη πόλη και μια καλή δουλειά στην πόλη που μένεις ;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Εννοείται το δεύτερο. Δεν μου αρέσουν οι ριζικές αλλαγές, ούτε βγαίνω συχνά από την ζώνη άνεσης μου. Όσο καλό ή κακό είναι αυτό.

Τι θα έκανες αν κάποιος δικός/ή σου είχε κάποιο είδος εξάρτησης αλλά δεν ήθελε να το καταλάβει;
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα του μιλούσα, εννοείται. Και μια και δυο και τρεις και παραπάνω...Αν δεν...σιωπή (φερμουάρ...). Θα του έφερνε η ίδια ζωή, την εξάρτησή του, 'στο πιάτο' αργά ή γρήγορα. Και θέλοντας και μη θα καταλάβαινε...



Τί θα έκανες αν ήταν πολύ αργά τη νύχτα, ήσουν μόνος/η, και άκουγες έναν περίεργο θόρυβο στην εξώπορτα ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top