Τι θα έκανες αν....

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καθόλου ; Ούτε μια βόλτα με το αυτοκίνητο ; Φυλακισμένη, δηλαδή ; Περιορισμένη ; Θα ασφυκτιούσα. Αν, όμως, ήταν λόγω της πανδημίας ή για λόγους ιατρικούς, φυσικά και θ' αυτοπεριοριζόμουν...



Τί θα έκανες αν σου έλεγαν ότι δεν θα έχεις κινητό για 1 εβδομάδα ;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ίσως μου προκαλούσε μια δυσφορία αλλά θα κοιτούσα τη θετική όψη του νομίσματος, ότι θα έκανα μια αποχή από σόσιαλ και ούτω κάθε εξής...

Τι θα έκανες αν ο γείτονας σου ήταν κάποιας ηλικίας, δεν φορούσε ακουστικά και είχε όλη τη νυχτα τη τηλεόραση στη διαπασών με αποτέλεσμα να μη μπορείς να κοιμηθείς;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα έκανα παρατήρηση ευγενικά .


Τι θα έκανες αν σε σχολίαζαν στο χώρο εργασίας σου οι συνάδελφοι??
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Στο χώρο εργασίας, δεν με σχολιάζουν, οι συνάδελφοι. Πολλά χρόνια μαζί πια, ξέρουμε πολύ καλά ο ένας τον άλλον. Και τις όποιες διαφωνίες τις λύνουμε με κλειστές τις πόρτες και τέλος. Για...άλλους χώρους, δεν γνωρίζω...



Τί θα έκανες αν ήσουν μπερδεμένος/η και δεν έβγαζες άκρη με κάτι ;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Στο χώρο εργασίας, δεν με σχολιάζουν, οι συνάδελφοι. Πολλά χρόνια μαζί πια, ξέρουμε πολύ καλά ο ένας τον άλλον. Και τις όποιες διαφωνίες τις λύνουμε με κλειστές τις πόρτες και τέλος. Για...άλλους χώρους, δεν γνωρίζω...



Τί θα έκανες αν ήσουν μπερδεμένος/η και δεν έβγαζες άκρη με κάτι ;
Σύνηθες φαινόμενο !!! Προσπαθώ να κατάλαβω κι αν δεν το καταφέρω ρωτάω κάποιον .



Τι θα έκανες αν σου έδιναν 1.000.000.000€
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα μοίραζα πολλά, κατ' αρχήν. Σε οικογένεια, φίλους και σε κάποιους που είχαν ανάγκη. Με τα υπόλοιπα, κάποια επένδυση. Και θα εξασφάλιζα το παιδί μου...


Τί θα έκανες αν σου έδιναν μια δωροεπιταγή 200 € ;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα μοίραζα πολλά, κατ' αρχήν. Σε οικογένεια, φίλους και σε κάποιους που είχαν ανάγκη. Με τα υπόλοιπα, κάποια επένδυση. Και θα εξασφάλιζα το παιδί μου...


Τί θα έκανες αν σου έδιναν μια δωροεπιταγή 200 € ;
Καλλυντικά και ρούχα !!!



Ίδια ερώτηση
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Θα αγόραζα κάποια μικροπράγματα, πρακτικής φύσης, για το σπίτι.



Τι θα έκανες αν ξαφνικά τυχαία συναντούσες στο δρόμο τον τελευταίο/α "πρώην",
ενώ κι οι δυο συνοδευόσασταν από "νυν";
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Θα έσκυβα το κεφάλι κ θα άλλαζα πεζοδρόμιο .



Τι θα έκανες αν σου έλεγαν να ζήσεις μέχρι τα 50 ή μέχρι τα 500???
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν σου έλεγαν να ζήσεις μέχρι τα 50 ή μέχρι τα 500???
Τα 500 είναι υπερβολή. Μέχρι 50 πάντως δεν θα είχα θέμα. Κάπου τότε είναι και το mid life crisis των περισσότερων, I’d rather not go through it και, δεν ξέρω, το να γερνάω, με φοβίζει. Πολλά θετικά βλέπω γενικά.

Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι είσαι έγκυος/ότι η δικιά σου είναι έγκυος; (Ναι αυτό ήταν το πρώτο που μου ήρθε)
 

Guest 709611

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι θα έκανες αν σου έλεγαν να ζήσεις μέχρι τα 50 ή μέχρι τα 500???
Τώρα το είδα αυτό...Έχεις να φας, πουλάκι μου, 'έλεος' και 'μπερδεύτηκα', μέχρι να πεις...ήμαρτον !!! :devil:


Ίδια ερώτηση :

Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι είσαι έγκυος/ότι η δικιά σου είναι έγκυος; (Ναι αυτό ήταν το πρώτο που μου ήρθε)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τώρα το είδα αυτό...Έχεις να φας, πουλάκι μου, 'έλεος' και 'μπερδεύτηκα', μέχρι να πεις...ήμαρτον !!! :devil:


Ίδια ερώτηση :

Τι θα έκανες αν μάθαινες ότι είσαι έγκυος/ότι η δικιά σου είναι έγκυος; (Ναι αυτό ήταν το πρώτο που μου ήρθε)
Θα το κρατούσα (μάλλον ) .



Τι θα έκανες αν ήθελες πολύ να πας κάπου αλλά ήξερες ότι είναι κάποια άτομα που σε εκνευρίζουν ??
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,877 μηνύματα.
Θα πήγαινα για να τους σπάσω κι εγω τα νεύρα. (μπα θα καθομουν σπίτι και θα τους έγραφα εκει που δεν πιανει μελάνι).

Τι θα έκανες αν έπρεπε να ανοιξεις την πόρτα στον ντελίβερι που περιμενει και χτυπαει το κουδούνι αλλά εσένα σε εχει πιασει ασταματητο τσερλιό.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Θα άνοιγα στον ντελιβερά. Το χέσιμο μπορεί να περιμένει.:D



Τι θα έκανες αν ενώ προσπαθούσες να κοιμηθείς, γιατί την επομένη έχεις μια σημαντική δουλειά και χρειάζεται να σηκωθείς νωρίς, οι του πάνω ορόφου έχουν πάρτυ και ο θόρυβος είναι εκκωφαντικός;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα πήγαινα επάνω και με πολύ ευγενικό τρόπο θα τους ζητούσα να χαμηλώσουν λίγο τη μουσική!


Τι θα έκανες αν ο/η σύντροφος σου έλεγε ότι είναι ερωτευμένος με άλλη/ον
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.
Θα καταστρεφόμουν μέσα μου αλλά θέλω να πιστεύω πως, κάποια στιγμή, θα μπορούσα να φτάσω στο σημείο να μην το σκέφτομαι, 24 ώρες την ημέρα.

Ίδια ερώτηση.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,610 μηνύματα.
Θα διέτρεχα όλα τα γνωστά στάδια: σοκ, άρνηση, θυμός, διαπραγμάτευση, πένθος, τελική αποδοχή.



Τι θα έκανες αν μάθαινες οτι οι γονείς σου δεν είναι οι φυσικοί σου, αλλά είσαι υιοθετημένος/η;
 
Τελευταία επεξεργασία:

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα πάθαινα ένα σοκ, αλλά με την πάροδο του χρόνου θα το δεχόμουν. Δεν παύει οι μεν, να επιλέξανε να με μεγαλώσουν οπότε θα τους είμαι υπόχρεη αλλά πάντα θα υπάρχει ένα γιατί με έδωσαν οι βιολογικοί μου. Όταν θα είχαν ηρεμήσει κάπως τα πράγματα, θα κινούσα διαδικασίες να τους γνωρίσω

Τι θα έκανες αν έβρισκες στο δρόμο ένα σκυλάκι αλλά οι γονείς σου δεν το ήθελαν;
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,556 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν έβρισκες στο δρόμο ένα σκυλάκι αλλά οι γονείς σου δεν το ήθελαν;
Χμμ… Θα το τραβούσα φωτογραφία θεωρώ και θα το ανέβαζα σε όλα τα social, θα έλεγα «Βρίσκεται εκεί…» αλλά δεν θα το έπαιρνα μαζί μου. Την έχω κάνει την χαζομάρα να κουβαλάω 3 κουτάβια στην μέση του δρόμου και να μην ξέρω τι να κάνω. Και παραλίγο να τα «φορτωθώ».

Τι θα έκανες αν σου έλεγαν πως έχεις 3 μήνες ζωής;
 

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Θα έκανα μια λίστα με όλα τα πράγματα που δεν έχω κάνει και θα ήθελα να κάνω.

Τι θα έκανες αν σε φλέρταρε κάποιος/α που ξερεις πως είναι σε σχέση;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top