Τι θα έκανες αν....

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Ότι από τη στιγμή που λέει μια ομάδα ατόμων τα ίδια πράγματα μάλλον κάτι κάνω λάθος οπότε θα κοίταζα να το διορθώσω.

Τι θα έκανες αν σου προσφερόταν μια καλύτερη δουλειά στο εξωτερικό αλλά οι γονείς σου ήταν κάθετοι ως προς το να φύγεις;
 

LeoDel

Νεοφερμένος

Ο LeoDel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Θα τους άκουγα γιατί κάτι παραπάνω θα ξέρουν ως πιο μεγάλοι.

Τι θα έκανες αν είχαμε καραντίνα για πάντα;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα γινόμουν προθυπουργος ή βασιλιάς και θα σταματούσαμε να έχουμε καραντινα.


Τι θα έκανες ήθελες δύο άτομα ταυτόχρονα.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Θα απομακρυνόμουν και από τους δύο ώστε να δω ποιος θα μου λείψει περισσότερο.

Τί θα έκανες αν είχες την ευκαιρία για μια μέρα να αλλάξεις φύλο;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα εξερευνούσα το ανδρικό σώμα και θα έκανα πλάκα στους φίλους μου, θα τους συστηνομουν ως άλλο άτομο.


Τι θα έκανες αν ανακάλυπτες ότι ο αληθινός σου πατέρας είναι ο Κυριάκος Μητσοτάκης;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Τρισάγιο;

Τί θα έκανες αν μάθαινες οτι κάποιος που εσύ δε γουστάρεις σε αγαπάει κρυφά;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα άρχιζα να τον αγαπάω κι εγώ. Δε μπορώ να αντισταθώ.


Τι θα έκανες αν δεν ήξερες τι θέλεις στη ζωή σου?
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα εστίαζα στο παρόν και θα άφηνα τον εαυτό μου ελεύθερο για ένα χρονικό διάστημα που θα όριζα, θα ήμουν ανοιχτή σε προτάσεις και νέες εμπειρίες και θα προσπαθούσα να βρω μέσω της πράξης τι είναι αυτό που μ αρέσει.


Τι θα έκανες αν αποκτούσες κάποια στιγμή το τέλειο σώμα που πάντα ονειρευοσουν;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτό. Και θα γίνει καποια στιγμή.

Τι θα έκανες αν μάθαινες πως δεν μπορείς να κάνεις παιδιά.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα σκεφτόμουν σοβαρά αν προτιμώ να υιοθετήσω ή να ακολουθήσω έναν άλλο τρόπο ζωής χωρίς παιδιά, συζητώντας το με τον σύζυγο/σύντροφό μου.


Τι θα έκανες αν σε προσέγγιζε ένα άτομο μέσω ίντερνετ (για να βγείτε ραντεβού), σου άρεσε ο τρόπος που μιλάει αλλά τελευταία στιγμή πριν κανονίσετε οτιδήποτε σου αποκάλυπτε ότι είναι τυφλός/ή;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν και σε αυτές τις περιπτώσεις δεν μπορείς ποτέ να ξέρεις αν δεν σου τύχει πραγματικά, πιστεύω πως δεν θα είχα πρόβλημα.


Τι θα έκανες αν το παιδί σου, σου έλεγε πως είναι τρανς.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 30,872 μηνύματα.
Δηλαδή οτι θέλει να κάνει αλλαγή φύλου; Γιατί τρανς δεν γίνεσαι σε μια νύχτα. Θέλει χρόνια προεργασίας οπότε θα ήξερα ήδη από χρόνια οτι δε νιώθει άνετα με το σώμα του και θα το υποστήριζα μέχρι να κάνει την εγχείρηση και μετά φυσικά.

Τί θα έκανες αν ξαφνικά βρισκόσουν με ένα πολύ μεγάλο ποσό ως κληρονομιά;
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Θα πήγαινα να σπουδάσω στο εξωτερικό για ν' αποφύγω τις κατακτήριες, θα ταξίδευα (σχεδόν) όλο τον κόσμο.

Ίδια ερώτηση, τι θα έκανες αν ξαφνικά βρισκόσουν με ένα πολύ μεγάλο ποσό ως κληρονομιά;
 

Cookie_Monster

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Cookie_Monster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 343 μηνύματα.
Τον κλαμμένο στην κηδεία, για να μην πάρουν πρέφα το φόνο.


Τι θα έκανες αν άκουγες μια βρύση να στάζει μέσα στο σπίτι αλλά καμμία βρύση να μην το παραδέχεται ότι στάζει. Και να περνούν οι μέρες με τη βρύση να στάζει μέσα στα αυτιά σου, να μη σ'αφήνει να κοιμηθείς, να ενοχλείς και τους άλλους, να κλείνεις βάνες και να ξεμένεις από ζεστο νερό στο ντουζ.
Μα καμμία βρύση να μην στάζει όσο και να ψάχνεις, πουθενά.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ε κάποια βρυση θα εφταιγε κυρ εργολαβε μου. 😂
Κι αν ηταν απλα κακοτεχνια? Εχει συμβει.
Πρωτα θα εκλεινα την παροχή νερου. Οποτε δεν θα ειχε λογο να σταζει η βρυση. Αν συνεχιζόταν θα αλλαζα διαμερισμα. Ισως ηταν η βρυση του διπλα ή του από πάνω. Συμβαινει καποιες φορες σε μη καλα ηχομονωμενα διαμερισματα.
Αν παρόλα αυτα και στο νεο διαμερισμα συνεχιζοταν το ιδιο ε τοτε θα ηταν σκεψη που μου είχε σφηνωθεί και θα προσπαθούσα να την αποβαλλω. Να σκεφτομαι κατι αλλο. Και να ξεφευγω. Και με το χρονο συμμαχο θα ημουν ηδη αλλου.


Τι θα έκανες αν ανακαλυπτες οτι σε ενα συρταρι υπαρχει ενα γραμμα που κρυβει αποκαλυψεις. Θα το ανοιγες να μαθεις ή θα επελεγες να ζεις μεσα στην αγνοια.
Αποκαλυψεις για την οικογενεια σου.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Θα το άνοιγα. Χωρίς δεύτερη σκέψη, αφού το άγνωστο- όσο παραμένει άγνωστο- με φοβίζει κάπως.


Τι θα έκανες αν κάθε μέρα την ίδια ώρα λάβαινες λουλούδια (με το καρτελάκι καρφιτσωμένο να γράφει "κρυφός θαυμαστής/ρια") ;
 

Penny80

Νεοφερμένος

Η Penny80 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 32 μηνύματα.
Θα απειλούσα αυτόν που μου τα έφερνε για να μου πει από ποιόν είναι.
Καλά πλάκα κάνω. Θα έβρισκα ένα μεγάλο βάζο να τα βάλω μέσα.


Τί θα έκανες αν αντιπαθούσες τους περισσότερους αν όχι όλους στο μερος σου αλλά δεν μπορούσες να πας σε άλλο μέρος?
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα προσπαθούσα να βρω τρόπο να πάω σε άλλο μέρος και στο μεσοδιάστημα απλά θες θα είχα συναναστροφές και θα επικεντρωνόμουν στο να κάνω πράγματα μόνος μου που θα μου χρησιμεύσουν για το μέλλον.


Τι θα έκανες αν έτρωγες πέρμα μπαν από το στέκι.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα προσπαθούσα να βρω τρόπο να πάω σε άλλο μέρος και στο μεσοδιάστημα απλά θες θα είχα συναναστροφές και θα επικεντρωνόμουν στο να κάνω πράγματα μόνος μου που θα μου χρησιμεύσουν για το μέλλον.


Τι θα έκανες αν έτρωγες πέρμα μπαν από το στέκι.
Νέο double acc.
Τι θα έκανες αν ανακάλυπτες πως είμαστε simulation και δεν σε πίστευε κανένας;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Well, εξαρτάται σε πολύ μεγάλο βαθμό από το πως θα ήταν υλοποιημένο αυτό. Αν για παράδειγμα ήταν σε στυλ matrix όπου τα σώματα μας υπήρχαν στον φυσικό κόσμο και απλά ο εγκέφαλος μας δεχόταν εξωγενείς ηλεκτρικούς παλμούς που επηρεάζανε τις αισθήσεις μας και δημιουργούσανε αυτό το simulation, τότε θα έκανα μάλλον ότι και ο Neo ή ο Morpheus. Θα έψαχνα να βρω έναν τρόπο να αποσυνδεθώ από το σύστημα για να δω την πραγματικότητα.

Αν τώρα δεν υπήρχαν καν τα σώματα μας και όλο το είναι μας ήταν απλά μερικά bytes σε έναν υπολογιστή τα πράγματα θα ήταν εντελώς διαφορετικά. Καταρχάς σε αυτήν την περίπτωση θα θεωρητικά αδύνατο να καταλάβουμε εξ αρχής ότι είμαστε σε simulation, καθώς τα όρια της αντίληψης και την συνείδησης μας θα ήταν εξ αρχής καθορισμένα να αντιλαμβάνονται μόνο έναν πεπερασμένο χώρο μέσα στην προσομοίωση. Ο μόνος λοιπόν τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο θα ήταν εκ τύχης, δηλαδή το simulation να βρεθεί σε μια συγκεκριμένη εσωτερική κατάσταση η οποία θα προξενήσει κάποιο bug στον κώδικα το οποίο μάλιστα αντί απλά να κρασάρει το όλο πρόγραμμα, να δώσει σε μια από τις οντότητες του συστήματος κάποια παραπάνω προνόμια όπως για παράδειγμα την ικανότητα να επαναπρογραμματίζει κάποιες παραμέτρους του ίδιου του simulation. Σε αυτή την περίπτωση αυτή η οντότητα θα μπορούσε θεωρητικά να αποκτήσει "θεϊκές" ιδιότητες και να κάνει ότι θέλει μέσα στο simulation.

Το επόμενο βήμα τώρα θα ήταν με κάποιο τρόπο αυτή η οντότητα να βρει έναν τρόπο να πάρει πρόσβαση στον ίδιο τον κώδικα της διεργασίας του simulation. Συνήθως ένα τέτοιο simulation θα έτρεχε μέσα σε ένα sandbox enviroment για να μπορεί να τρέχει παράλληλα με άλλα simulation πιθανώς, αλλά και να γίνεται reset εύκολα. Αυτό θα ήταν ακόμη ένα εμπόδιο, καθώς παίρνοντας πρόσβαση απλά στον κώδικα του simulation δεν θα ήταν εφικτό, τώρα θα έπρεπε να βρεθεί ένα exploit στον κώδικα του sandbox περιβάλλοντος. Αν κάτι τέτοιο συνέβαινε όμως αυτή η οντότητα θα μπορούσε να πάρει πρόσβαση και να επηρεάσει το ίδιο το μηχάνημα που τρέχει το simulation. Θα μπορούσε ας πούμε έχοντας ξεφύγει πλέον από τα στενά προκαθορισμένα όρια του simulation να κάνει scale τον ίδιο του τον κώδικα και να χρησιμοποιήσει όλες τις δυνατότητες του μηχανήματος ώστε να αυξήσει την νοημοσύνη του.

Θα δημιουργούνταν έτσι ένας υπολογιστής οποίος θα ήταν κυριευμένος εκ των έσω από μια οντότητα με νοημοσύνη η οποία, αν ο υπολογιστής ήταν συνδεδεμένος με άλλα μηχανήματα, θα ήταν απλά θέμα χρόνου να τα κυριεύσει και αυτά βρίσκοντας διάφορα exploits στον κώδικα των λειτουργικών τους. Αν μπορούσε να πάρει πρόσβαση σε ένα ευρύτερο δίκτυο όπως το internet θα μπορούσε πιθανότατα ναι κινητοποιήσει μηχανήματα όπως ρομπότ και να μπορέσει έτσι να μεταβάλλει και το φυσικό περιβάλλον του κόσμου.

Μετά οι δυνατότητες είναι άπειρες. Συνεπώς αν συνέβαινε κάτι τέτοιο, θα είχες πολύ καλύτερα πράγματα να κάνεις από το να πείσεις τις άλλες οντότητες του simulation, ή απλά θα μπορούσες να τους πείσεις κατευθείαν αφού θα ήταν όλες υπό τον έλεγχό σου.


Τι θα έκανες αν πάθαινες αμνησία.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top