Τι θα έκανες αν....

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τίποτα, δεν θα είχε κάτι να μου προσφέρει.



Τι θα έκανες αν έπρεπε να επιλέξεις ανάμεσα σε μια σχέση με έναν καλό χαρακτήρα αλλά σε κακή φάση της ζωής του και σε έναν average χαρακτήρα σε μια καλή φάση της ζωής του.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
καλό χαρακτήρα αλλά σε κακή φάση της ζωής του θα επελεγα γιατι θα ειχα τον καλο χαρακτηρα :D

Τι θα επελεγες ανδρα/γυναικα με περισσοτερες εμπειριες απο σενα ή με λιγοτερες?
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελαφρά τη καρδία απάντησες. Ήταν δύσκολη ερώτηση.

Οτιδήποτε, τι σημασία έχει.

Τι θα έκανες αν έπρεπε να επιλέξεις ανάμεσα σε μια σχέση με έναν καλό χαρακτήρα αλλά σε κακή φάση της ζωής του και σε έναν average χαρακτήρα σε μια καλή φάση της ζωής του.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Ελαφρά τη καρδία απάντησες. Ήταν δύσκολη ερώτηση.

Οτιδήποτε, τι σημασία έχει.

Τι θα έκανες αν έπρεπε να επιλέξεις ανάμεσα σε μια σχέση με έναν καλό χαρακτήρα αλλά σε κακή φάση της ζωής του και σε έναν average χαρακτήρα σε μια καλή φάση της ζωής του.
για μενα δεν ηταν δυσκολη ερωτηση :D
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,570 μηνύματα.
Ελαφρά τη καρδία απάντησες. Ήταν δύσκολη ερώτηση.

Οτιδήποτε, τι σημασία έχει.

Τι θα έκανες αν έπρεπε να επιλέξεις ανάμεσα σε μια σχέση με έναν καλό χαρακτήρα αλλά σε κακή φάση της ζωής του και σε έναν average χαρακτήρα σε μια καλή φάση της ζωής του.
Καλό χαρακτήρα σε κακή φάση. Απλά γιατί ο average δεν ξέρω τι θα μου έβγαζε σε κακή φάση.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

καλό χαρακτήρα αλλά σε κακή φάση της ζωής του θα επελεγα γιατι θα ειχα τον καλο χαρακτηρα :D

Τι θα επελεγες ανδρα/γυναικα με περισσοτερες εμπειριες απο σενα ή με λιγοτερες?
Σαφώς με περισσότερες.


Αν επιτρεπόταν η οπλοκατοχή θα είχες όπλο στο σπίτι σου;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Όχι γιατί φοβάμαι πολύ τα ατυχήματα που συμβαίνουν.


Τι θα έκανες αν σου έκανε το τραπέζι σπίτι του φίλος/η και πάθαινες μόνο εσύ οξεία τροφική δηλητηρίαση;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θα κοιταζα να το καταπολεμησω και θα το ελεγα σιγουρα την αλλη μερα. Μιση ντροπη δικη μου😂

Τι θα εκανες αν αυριο ο ιδιοκτήτης σε εδιωχνε απο το σπίτι που νοικιαζες?
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.
θα καλούσα τη αστυνομία για να τον/την πάνε σε ένα ψυχιατρείο, σιγά μην έδινα σημασία στα ξόρκια και μάγια

Τι θα έκανες αν ο γείτονας σου έκανε πολύ φασαρία λόγω εργασιών από 7 πρωί εώς 9 βράδυ για 3 χρόνια;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ε τι να κάνω τίποτα. Άμα είχανε περάσει 3 χρόνια χωρίς να κάνω τίποτα τώρα θα έκανα;

Τι θα έκανες αν ήσουν σε σταθερή σχέση και ανακαλύπτεις ότι έχεις κολλήσει ΣΜΝ.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Ε τι να κάνω τίποτα. Άμα είχανε περάσει 3 χρόνια χωρίς να κάνω τίποτα τώρα θα έκανα;

Τι θα έκανες αν ήσουν σε σταθερή σχέση και ανακαλύπτεις ότι έχεις κολλήσει ΣΜΝ.

Αρα να με εχει κερατώσει με άλλον και να το τσιμπησε απο κεινον και να διακόσμησε εμένα μετα ε;

"SHE BELONGS TO THE STREETS!" κι όξω απο το σπίτι.


Τι θα έκανες εαν σου χάλαγε η κατάψυξη και ειχες 4 μονόκιλα παγωτα αλλά πουθενα αλλου να τα πας. Θα τα έτρωγες, θα τα πέταγες; Κατι άλλο;
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Θα ρωτούσα τον γιατρό αν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να το είχε κάποιος απ τους δυο μας από πριν και να εκδηλώθηκε τώρα και θα προσπαθούσα να κάνω μια ήρεμη, ειλικρινή συζήτηση με το αγόρι μου. Ε, θα έψαχνα και για άλλα σημαδια για να δω αν μ απατά και αν μ απατά, ciao adiós I'm done.


Τι θα έκανες αν παντρευοσουν κι ερχόταν ο/η πρώην σου στη μέση της τελετής για να σταματήσει τον γάμο;
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα ρωτούσα τον γιατρό αν υπάρχει έστω και μία πιθανότητα να το είχε κάποιος απ τους δυο μας από πριν και να εκδηλώθηκε τώρα και θα προσπαθούσα να κάνω μια ήρεμη, ειλικρινή συζήτηση με το αγόρι μου. Ε, θα έψαχνα και για άλλα σημαδια για να δω αν μ απατά και αν μ απατά, ciao adiós I'm done.


Τι θα έκανες αν παντρευοσουν κι ερχόταν ο/η πρώην σου στη μέση της τελετής για να σταματήσει τον γάμο;
Θα ξεκινουσα δημοπρασία.
Αρα να με εχει κερατώσει με άλλον και να το τσιμπησε απο κεινον και να διακόσμησε εμένα μετα ε;

"SHE BELONGS TO THE STREETS!" κι όξω απο το σπίτι.


Τι θα έκανες εαν σου χάλαγε η κατάψυξη και ειχες 4 μονόκιλα παγωτα αλλά πουθενα αλλου να τα πας. Θα τα έτρωγες, θα τα πέταγες; Κατι άλλο;
Οταν συνέβη κάτι τέτοιο παλιά στη Θεσσαλονίκη τα πήγα στη κοπέλα που ζούσε στον από κάτω όροφο να τα βάλει στην κατάψυξη για να μην τα φαω όλα. Τελικά τα ξέχασα και τα έφαγε όλα.


Τι θα έκανες αν ο γιατρός σου έλεγε πως το παιδί σου θα γεννηθεί με κάποια πολύ σοβαρή αναπηρία.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,424 μηνύματα.
Τι θα έκανες αν ο γιατρός σου έλεγε πως το παιδί σου θα γεννηθεί με κάποια πολύ σοβαρή αν απειρία.
Αναπηρία λέγεται ρε. Δεν είναι πείρος (εξάρτημα) άρα αναπειρία.

Θα έκανα ότι και οι γονείς μου με μένα: Τους καλύτερους γιατρούς στον πλανήτη συν ΜΗ ιδρυματοποίηση επ ουδενί, αλλά αντίθετα ΠΛΗΡΗ ενσωματωση στην κανονική δύσκολη κοινωνία για σκληραγώγηση απο μικρό.


Την ιδια ερώτηση:

Τι θα έκανες αν ο γιατρός σου έλεγε πως το παιδί σου θα γεννηθεί με κάποια πολύ σοβαρή αναπηρία.
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
καλη ερωτηση
θα ειμαι απολυτα ειλικρινης και θα πω οτι ειναι μια κατασταση πολυ δυσκολη, ειδικα αν σκεφτεις οτι ατομα με συγκεκριμενες αναπηριες δεν μπορουν ποτε να ζησουν χωρις τη βοηθεια καποιου, το οποιο σημαινει οτι αν εγω τα τιναξω αυτο το παιδι δεν θα εχω ιδεα τι θα απογινει
more than that, ισως απο φοβο οτι θα τη διαχειριζομουν πολυ λαθος και τελικα ισως εκανα περισσοτερο κακο παρα καλο, θα το εριχνα εφοσον το μαθαινα εγκαιρως.
πλας δεν εμπιστευομαι καθολου τον κοσμο και τις αντιδρασεις του, και ουτε τις δικες μου αντιδρασεις αν αντιλαμβανομουν κατι τετοιο, που λογικα θα αντιλαμβανομουν μη γελιομαστε
αν δεν το μαθαινα εγκαιρως ,θα προσπαθουσα να λαβω οση βοηθεια απο ειδικους μπορω και απο ανθρωπους που εχουν παιδια με παρομοιες αναπηριες, και θα προσπαθουσα να του εξασφαλισω οσο μπορω να εχει μια decent ζωη

τι θα εκανες αν μαθαινες οτι ενας απο τους γονεις σου εχει και αλλη οικογενεια?
 

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σαν ενήλικη θα μπορούσα να το δω διαφορετικά. Καταρχάς, συνήθως υπάρχουν σημάδια ότι ένας γάμος δεν πηγαίνει καλά, οπότε ίσως να 'χα καταλάβει ότι παίζει κάτι παράλληλα. Δεν θα μου 'ρχοταν απ' το πουθενά, δηλαδή. Αφού θα ξεσκεπαζόταν η κατάσταση, θα μιλούσα με τον γονιό μου, να δω τι έχει να πει κι εάν ήταν επιλογή του ή απλά έτυχε εγκυμοσύνη και διατηρεί "δεύτερη οικογένεια". Στη δεύτερη περίπτωση, ίσως έκανα κι ένα νοερό thumbs up, επειδή δείχνει άνθρωπο που αναλαμβάνει τις ευθύνες των πράξεών του - κάτι που, για μένα, έχει ιδιαίτερη αξία. Σαφέστατα θα υπήρχαν κι άλλα συναισθήματα (θυμός κλπ) αλλά θα προσπαθούσα να το πάω έτσι όπως το περιέγραψα - συν ότι θα προσπαθούσα να μετρήσω περισσότερο τον ρόλο του σαν γονιό κι όχι σαν ταίρι με τον άλλο μου γονιό.

Τι θα έκανες εάν καταλάβαινες πως κάτι λείπει απ' το σπίτι σου έπειτα από επίσκεψη συγκεκριμένου ατόμου;
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,795 μηνύματα.
Αν είναι ασήμαντης αξίας που θα το πετούσα σύντομα, ας το χάρει το συγκεκριμένο άτομο, αλλά αν ήταν σημαντικής αξίας θα έδινα τελεσίγραφο ότι αν δεν μου το επιστρέψει θα καλούσα την αστυνομία.

Τι θα έκανες αν στη ταβέρνα σου έφερναν όλα τα λάθη πιάτα αλλά και αυτά φαίνονται νόστιμα;
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Το θέμα είναι το αντικείμενο ή ότι ο άλλος κλέβει πράγματα;

Θα το έλεγα για να μη γίνει και μπάχαλο με τους άλλους πελάτες.



Τι θα έκανες αν ένιωθες να σε παρενοχλεί , ο γυναικολόγος/ανδρολόγος σου την ώρα της εξέτασης ;
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Το θέμα είναι το αντικείμενο ή ότι ο άλλος κλέβει πράγματα;

Θα το έλεγα για να μη γίνει και μπάχαλο με τους άλλους πελάτες.



Τι θα έκανες αν ένιωθες να σε παρενοχλεί , ο γυναικολόγος/ανδρολόγος σου την ώρα της εξέτασης ;
εκτος του οτι θα αμυνομουν επιτιθεμενη εκεινη τη στιγμη με οτι αυτο συνεπαγεται,θα τον κατηγγειλα στις αρχες.
Ωστε να σωθουν και αλλες γυναικες.


Τι θα εκανες αν μαθαινες οτι το αγορι σου ειχε παρενοχλησει/κακοποιησει καποια πρωην του?
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,012 μηνύματα.
Θα προσπαθούσα να το εξακριβώσω .

Τι θα έκανες αν έβρισκες μπροστά από ένα περίπτερο που πας να πάρεις κάτι 20 ευρώ ;
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top