Τι ζώδιο είστε; Πιστεύετε;

Τί ζώδιο είστε;
Η ψήφος σας θα προβάλεται δημόσια.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 340)

IntoTheBlue

Νεοφερμένος

Η IntoTheBlue αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Ειμαι παρθενακι και πιστευω καπως στα γενικα χαρακτηριστικα των ζωδιων οχι στις καθημερινες προβλεψεις:cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 26,972 μηνύματα.
Και εγώ το ίδιο πράγμα πιστεύω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kiris

Νεοφερμένος

Ο Kiris αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Πιστεύω στον άνθρωπο και όχι στα ζώδια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
ο κριός όσο και του ωροσκόπου μου, του καρρκίνου.
Σοφάκι είσαι Κριός με ωροσκόπο Καρκίνο;
Η αλήθεια είναι πως ο συνδυασμός είναι τα δυο άκρα.

Από τη μια ο Κριός λειτουργεί με τη λογική, είναι δυναμικός και ανεξάρτητος,
από την άλλη ο Καρκίνος είναι σοβαρός, συναισθηματικός και έχει όνειρο την δημιουργία οικογένειας και το ασφαλές οικογενειακό περιβάλλον.
Όσο μεγαλώνεις θα γίνεσαι -μάλλον- περισσότερο ο ωροσκόπος σου, αυτό να το ξέρεις ότι ισχύει και ειδικά όταν θα φτάσεις κοντά στα 30.
Εγώ είμαι λέων με ωροσκόπο παρθένο και θεωρώ πως έχω ισχυρά στοιχεία και από τα δυο ζώδια! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,777 μηνύματα.
Eίμαι Ιχθύς, με ωροσκόπο Καρκίνο. Δεν μπορώ να πω ότι τα πιστεύω, αλλά έχει φάση όταν διαβάζω γι'αυτά και οι περιγραφές μοιάζουν σαν κομμάτια του χαρακτήρα μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Αν και δεν πιστεύω ούτε κι εγώ στα ζώδια, ωστόσο μου βγαίνουν σε μεγάλο βαθμό τόσο τα χαρακτηριστικά του ζωδίου μου, που είναι ο κριός όσο και του ωροσκόπου μου, του καρρκίνου. Ναι, τα 2 άκρα είμαι και ψυχοσυναισθηματικά κουράζει :redface:

Χα! Είμαι το αντίστροφό σου: καρκίνος με ωροσκόπο κριό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BeatrixKiddo

Περιβόητο μέλος

Η Trix αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,048 μηνύματα.
Εγώ είμαι Λέων με ωροσκόπο παρθένο
Εχω ηγετικές τάσεις και μανία με τη τάξη ....check και στα 2 :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

RafAspa94

Περιβόητο μέλος

Η RafAspa94 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 4,733 μηνύματα.
Είμαι Λέων με ωροσκόπο Ζυγό . Είμαι εγωίστρια , μου αρέσει να με θαυμάζουν και απεχθάνομαι την ένταση :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Metalhead_4_life

Νεοφερμένος

Ο Metalhead_4_life αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Αθλητής. Έχει γράψει 111 μηνύματα.
Τοξότης με ωροσκόπο ιχθύ. Συνδυασμός ότι να ναι αλλά τέσπα.
Δεν πιστεύω στην αστρολογία γιατί παραβιάζει τις βασικές αρχές της λογικής.

Κάτι που λίγοι ξέρουν είναι πως τα ζώδια κανονικά περιλαμβάνουν και τον οφιούχο, ένα ζώδιο όμως που χαλούσε την αρμονία των αστρολόγων στο ημερολόγιό τους και γι' αυτό του έδωσαν πόδι. Βάσει αυτών των νέων δεδομένων οι πιο πολλοί μετακινούμαστε ένα ζώδιο πίσω, οπότε εγώ αντί για τοξότης είμαι σκορπιός.

Περί χαρακτηριστικών του χαρακτήρα είναι στο χέρι μου αν θέλω να τα αλλάξω οπότε σίγουρα τα αστέρια δεν με κάνουν κουμάντο, ούτε θα ερωτευτώ αν είναι ανάδρομος ο Ερμής.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sapphire

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sapphire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 219 μηνύματα.
Χα! Είμαι το αντίστροφό σου: καρκίνος με ωροσκόπο κριό.


Κι εγω Καρκινος με ωροσκοπο Κριο ειμαι, αλλα δεν πιστευω στα ζωδια. :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Κι ιδού ένα αποκαλυπτικός χάρτης για τη θέση της καρδιάς ανάλογα το ζώδιο (για πιστεύοντες και μη, κουβέντα να γίνεται).:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είμαι Σκορπιός και δεν ξέρω τι είναι ο ωροσκόπος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Ωροσκόπος θεωρείται το ζώδιο που ανατέλλει τη στιγμή της γέννησης και αντιπροσωπεύει την εικόνα του εαυτού μας όπως προβάλλεται στους άλλους, δηλαδή την εντύπωση που δίνουμε.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Ωροσκόπος θεωρείται το ζώδιο που ανατέλλει τη στιγμή της γέννησης και αντιπροσωπεύει την εικόνα του εαυτού μας όπως προβάλλεται στους άλλους, δηλαδή την εντύπωση που δίνουμε.


δεν πιστευω to be honest τα χαρακτηριστικα των ζωδιων ειναι τοσο γενικα που θα μπορουσε να κολλησει στον καθενα το οτιδηποτε πλας καθε φορα που με ρωταει καποιος τη ζωδιο ειμαι ακολουθει στη συνεχεια το γνωστο τροπαριο "ωω μα δεν σου φαινεται καθολου πλακα κανεις δεν μοιαζεις καθολου με αυτο τι λες τωρα ω θεε μου" και προσπαθει να σε πεισει οτι εν τελη εχει γινει καποιο λαθος στην ημερομηνια γεννησης σου και με υφος σερλοκ προσπαθει να καταλαβει τι πηγε στραβα στην ολη φαση γιατι προφανως δεν φταιει το οτι τα ζωδια και τα χαρακτηριστικα τους ειναι μια μπαρουφα.

fuck logic- embrace superstition alert
(though αυτο το πραγμα λεει οτι ειμαι ιχθυς και ολοι μια ζωη με ρωτανε αν ειμαι ιχθυς και οι συμπτωσεις με φρικαρουν οποτε τωρα ειμαι σε μια φαση..what kind of sorcery is that people?)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,575 μηνύματα.
Κι όμως, τυγχάνει συχνά η συζήτηση περί ζωδίων να είναι ένας από τους πιο συνήθεις και δημοφιλείς συνάμα, τρόπους... προσέγγισης. Δες το κι έτσι. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι έχεις να πεις για τους Σκορπιούς με ωροσκόπο Ζυγό Μαντάμ Ζαϊρα-Aleksa?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Τι έχεις να πεις για τους Σκορπιούς με ωροσκόπο Ζυγό Μαντάμ Ζαϊρα-Aleksa?
οι χειροτεροι ειναι μακρια...
Κι ιδού ένα αποκαλυπτικός χάρτης για τη θέση της καρδιάς ανάλογα το ζώδιο (για πιστεύοντες και μη, κουβέντα να γίνεται).:P


ειμαι ξεκαθαρα ο ταυρος... τοσα χρονια ζω ενα ψεμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 186240

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
οι χειροτεροι ειναι μακρια...

Δε φταίω γω.I was born this way(με αυτό το ζώδιο και αυτό τον ωροσκόπο)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Χα! Είμαι το αντίστροφό σου: καρκίνος με ωροσκόπο κριό.


Τα 2 άκρα αντίθετα είμαστε :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Τα 2 άκρα αντίθετα είμαστε :lol:

τώρα αν πω ότι είμαι κριος με ωροσκόπο καρκίνο, αλλά ουδεμία σχέση νομίζω έχει ο χαρακτήρας μου με της Σοφίας, θα μου πείτε ότι φταίει η Σελήνη?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 26 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top